John Groen mist flair bij Leython SPORT aterpolosters LZ laten zege liggen Scylla heeft niet de juiste instelling dse atleten goed op dreef in Egmond Somberheid troef bij Sporting Trigon Rijnsburgse dammers missen nacompetitie ng langer Lisse eijn bij ilselectie S5 Leiderdorpse volleybalploeg heeft nederlaag tegen Croonenburg aan zichzelf te wijten Gemini doet stapje terug -Voetbalclub FC Lisse contract met zater- Ruud Bröring met rlengd. De Noord- jnmeester is aan zijn jlzoen bezig bij de ;er. Ook de contrac- Talsma, trainer iede, en keeperstrai- ;espoor lopen nog loor. Assistent-trainer i doet het vanwege het komende jaar Bij Scheveningen iet met trainer John [een jaar verlengd. Mirjam de Kleijn >J uit van de nationale ir de dubbelinter- België op 1 en 2 fe- Sassenheimse korf- loort tot de vijf nieu- De Kleijn begon met i V fcj TOP in Sassenheim, V\ ielt tegenwoordig bij Vorig seizoen ver met deze club de in de zaal en op het ma gisteren na de 10- p AKC uit Antwerpen >ese titel volgde. Marij- n Berg is gekozen voor If jalejuniorenselectie, ^in het tweede achttal maar maakt een goe- het eerste te komen, J~ci< i Judith Kok voor een in Tanzania is. haats pige ierth ?n H tiph vien - ove NSebastian Lange- ;inds°P ^et Nederlands jyiij, ischap veldrijden voor :es vi zilveren medaille in leept. In Huijber- de bijna 18-jarige alleen zijn grote con- r *het^ars Boom voor zich ]0 Ik heb hem tot drie ^se jor het einde kunnen iccer Mus Langeveld. Bot- hij >r hem was het par- jdensd°or ^et bos. »Daar ig jaa 8^ wat hoogteverschil mje ist vrij veel gelopen en' ars is daarin beter. El- rken het snelle stuk kon ik t ijs stand wel weer goed- V00I laar dat hield ik op brer ren moment niet meer indelijkzater41 se- inlssen twee leiders. »n met kop en schou- celijk n de rest uit." Het ta- ot „jor zijn hoge klassering f ik v - en zijn constante /as 1 bieren i° het seizoen jnij v en in de selectie voor how Ie junioren rijden hun >vpn in het Italiaanse Mo- maandag 13 JANUARI 2003 eveld pakt op NK 1 februari. door Peter van der Hulst volleybal - Het verschil in pun ten was nog niet eens zo groot, maar het verschil in beleving was alleszeggend. Waar de Castri- cumse volleybalploeg Croonen burg zich geregeld verbaal liet horen, bleef het aan de zijde van Leython te stil. De Leiderdorpse volleyballers slaagden er zater dag niet in mentaal het beste in de ploeg naar boven te halen. Voor coach John Groen is dat geen nieuw probleem. „Koen van Duin mist bepaalde volleybal kwaliteiten, maar als de andere spelers zijn flair hadden, dan zou den we een stuk verder komen." Verder dan de 3-1 nederlaag (18- 25» 19-25.25-22 en 23-25) kwam Leython niet tegen Croonenburg, dat op de ranglijst een plaatsje hoger staat. De nederlaag van Leython was niet alleen het gevolg van de grotere servicednik van Croo nenburg. In de passing, blokke ring en smashes maakten de Leiderdorpers te vaak elemen taire fouten. In een eenmans blok slaan kan een keer gebeu ren, maar niet als er voor de rest een zee aan ruimte is. Ook ont brak de nodige variatie in het aanvalsspel van de Leiderdor pers. Dat Leython desondanks niet elke set t werd weggespeeld, zegt ook iets over de krachtsver houding met de Castricumse ploeg. „Ik weet niet of je het gemak zucht kunt noemen", reageerde Groen op de nederlaag. „Je kunt het ook onkunde noemen." De coach constateerde dat zijn spe lers bang waren voor het blok van de tegenstander en te ang stig waren dat een bal uit zou gaan. Met name in de tweede en vierde set werd duidelijk wat Groen bedoelde. Leython kwam in het tweede deel terug tot 18-20, maar na een zonder overtuiging geslagen service van Ronald Verheij en een communicatiefout tussen Mare Stronkhorst en Peter Snie- kers bracht Croonenburg het verschil naar vier punten. De set ging daarmee voor Leython ver loren. Volleybaltalent Jeroen Meiman (Groen: „Hij kan in de eredivisie spelen, maar ik roep al anderhalf jaar dat hij aan krachttraining moet doen") kon de druk van de laatste set niet aan. Op 15-15 smashte hij eerst dammen - De Rijnsburgse Damclub (RDC) leed een on nodige 12-15 nederlaag tegen PWG 's-Gravenpolder en ver speelde hierdoor een goede kans op de nacompetitie. De nummer twee van de hoofd klasse speelt nacompetitie voor een extra promotieplaats naar de ereklasse. Captain Cor van Dusseldorp gaf z'n team het slechte voorbeeld door met een verkeerde openingskeuze roemloos ten onder te gaan. Even later verloor Eric Hoge- woning, die in lichte tijdnood was gekomen. Hans Tangelder had weliswaar een plusje, maar dat bleek niet genoeg voor de winst, het werd remi se. Toen Marc Bremer tegen een jong damtalent mistastte, leken de Rijnsburgers roem loos ten onder te gaan. Maar ze kwamen terug in de wed strijd toen Richard Meijer en Arjan Hogewoning hun plus stellingen verzilverden via be- hendigheidjes. Pieter-Jan Rij ken nam vreemde risico's en leed onnodig verlies, waardoor RDC de match verloor, on danks een remise van Arjen de Mooij en de twee afsluitende winstpartijen van Richard Kr omhout en Eric-Jan van Ree- nen. Samen Sterk verloor kansloos met 7-16 van SNA. De Hazers- woudenaren hanteerden een tactische opstelling, maar die faalde dit keer volledig. Cap tain Raymond van Es is 'bang" dat z'n ploeg gaat degraderen. Op de topborden werden in de tijdnoodfase verliespartijen ge leden door Micha van Tol, Martin de Jong en Ruud de Kooter. Aan de onderste bor den konden de 'toppers' Erik Hoogendoom, Richard Treur, Martin Out en teamleider Van Es deze verliespartijen met hun remises onvoldoende compenseren. Hoogendoom, Treur en Out kwamen een tempo tekort om te winnen en Van Es verspeelde z'n zoveel ste gewonnen stelling. Het Leids Damgenootschap (LDG) stevent na een eclatante 21-6 zege op de reserves van Den Haag rechtstreeks op de nacompetitie af. De Leidenaars hadden een valse start door een verliespartij van invaller Jan Parlevliet op bord één, hij liet een doorbraak toe. Hierna ging het echter van 'een leien dakje' voor LDG. Winstpartijen van Hans Kreder, Evert Bron- string, André van de Kwartel, Henk Meester en Arend van Beelen deden de wedstrijd op slot Een tweede Leidse inval ler, Jack van der Plas, bracht zelfs de zesde winstpartij op het bord. Dat gebeurde tegen de oud-Nederlands kampioen voor visueel gehandicapten, Nelis Caffa. Hij leek in het be gin van de partij de zege te grijpen toen hij een schijf won en een dam van Van der Plas kon afnemen. Maar het reste rende twaalf-om-twaalf-spel wist de Leidenaar toch in z'n voordeel te beslissen. De RDC-reserves konden ook nu geen vuist maken en verlo ren met 19-7 van het Zegveldse Kijk Uit. De geroutineerde Jan Schijff wist als enige Rijnsbur ger een driepunter te scoren. Arie Schoneveld, Piet van Eg- mond, Nico Mul en de Leidse Gera Hol scoorden allen een Leythori-spelers Ronald Verheij (7) en Dirk-Jan Kwestro blokkeren de bal. Foto: Taco van der Eb in het blok en vervolgens ver uit. Even later luidde een simpele servicefout van Stronkhorst de nederlaag in. „Je moet mentaliteit hebben", verweet Groen zijn spelers een te zwakke instelling. „Ze kunnen af en toe goed volleyballen, maar het zijn geen winnaars. En ze kunnen geen tactische op drachten uitvoeren. Als ik zeg dat je diagonaal moet slaan en de bal gaat naar rechts dan zit je tien meter mis." Groen was te leurgesteld over het feit dat zijn ploeg zijn aanwijzingen niet se rieus nam. Zo waarschuwde hij ervoor dat de tegenstander de meeste ballen rechtdoor zou slaan en de linkshandige spel verdeler elke scherpe bal met een door zou tikken. Er werd weinig tot niets met zijn opmer kingen gedaan. „Peter Sniekers en Mare Stronkhorst maakten veel fouten. Natuurlijk zijn het jonge spelers, maar ze volleybal len al een tijdje." Ze hadden een voorbeeld kun nen nemen aan Björn Groen. De coach deed een beroep op zijn zoon, omdat hij door bles sures een gebrek aan buitenaan vallers had. De speler - een it de ij ins Ma; 1 opz :rika L' haat City y De Leidse atleten Jaap van Duij- t op e en Jaco Luijendijk hebben zich !weer^ bij de sterkbezette Egmond ,vere irathon. Beide atleten van Leiden ladden gisteren ruim één uur en elf iend|over voor de 21,1 zware kilometers n duinen en over het strand. Van [qeel »orde werd 35ste, Luijendijk 36ste. ;n 0| ndigheden in Egmond waren niet cjll unstig. Bij de zeven kilometer over :n hadden de atleten te maken met tegenwind. Ook de smeltende de duinpaden maakte de 31e de halve marathon zwaar. hoogspringer die sinds zijn zes tiende niet meer volleybalde - oogde stroef, maar deed de din gen die hij kreeg opgedragen goed. Leython is door de nederlaag veroordeeld tot een anonieme rol in de middenmoot. Toch is dat al winst ten opzichte van vo rig seizoen. Toen kon de nieu weling in de tweede divisie zich maar met moeite handhaven. Even bivakkeerde de ploeg uit Leiderdorp zelfs op de tweede plaats, maar Groen beseft dat zijn ploeg op dit moment nog tekortschiet voor een hoger ni veau. „Wij hebben geen stabiele spelers. Het ene moment is het fantastisch en het andere mo ment is het veel minder. Dat verschil zie je zelfs in een wed strijd. Je moet meedogenloos kiuinen zijn. En flair hebben. Vorig seizoen hadden we dat te genover de zuidelijke ploegen veel meer. Toen het bij Coonen- burg slecht liep, gingen ook hun koppies hangen. Wij moeten daar gebruik van maken. Roe pen, uitstraling hebben, zodat ze bang zijn als ze je zien." Zaterdag was alleen Leython bang. volleybal - De vrouwen van Gemini doen een stapje terug op de ranglijst na de 4-0 neder laag tegen DOS uit Schoonho ven. Toch was coach Peter van Vliet tevreden over het niveau van zijn ploeg. „We hebben heel redelijk gespeeld, met spelver- deelster Aniek Hukker en aan- valster Sandra van der Valk als uitblinksters." Breekpunt was de tweede set toen de Voorscho- tense ploeg twee kansen kreeg om de set te winnen. Toen dat speldee' met 29-27 was verloren, kreeg Gemini een mentale dreun: 25-22,29-27. De mannen van WO/Aspasia verloren met 4-0 van WC Woer den. De eerste set had de ploeg van coach Hans Broere nog kans, en kwam twee keer op set- point. Toen Woerden de eerste set won, was de tegenstand van WO/Aspasia gebroken. Jasper Bosscher was de beste man bij de ploeg uit Rijnwoude. Voor coach Hans Broere was het duel de afsluiting van een teleurstel lend weekeinde. „Ik heb drié wedstrijden gecoacht en in to taal met 11-0 verloren." Van Duijvenvoorde keek tevreden terug op zijn race. „Het ging beter dan ik had ge dacht", zei de pupil van trainer Mustapha Elorche. „Door pijn aan een achillespees kon ik niet voluit trainen. Tijdens de wed strijd had ik gelukkig weinig last van de bles sure." Vlak achter Van Duijvenvoorde (1.11.18) kwam Luijendijk over de streep. Zijn tijd van 1.11.29 was bijna een nieuwe persoonlijke toptijd. Leidenaar Edgard Cree- mers won de bedrijvenloop in 1.15.10. Triatleet Royce Kortekaas eindigde één tel boven de 1 uur en 18 minuten. De jonge tri atleet uit Lisserbroek had echter op zaterdag al een mountainbikewedstrijd achter zijn kiezen, die hem de vierde plaats in de cate gorie van cyclosportieven opleverde. Zoeter- woudse Suzanne de Goede was in Egmond de sterkste vrouw op de mountainbike. Bij de Delta Cross in Burgh-Haamstede kwam Jan Kortekaas zaterdag goed voor de dag. De atleet uit Roelofarendsveen arri veerde pas kort voor de start in Zeeland, waardoor hij nauwelijks tijd had voor zijn warming-up. Niettemin hoefde hij slechts vier atleten voor zich te dulden. Kortekaas liep de tien kilometer in 35 minuten en 5 se conden. Siera o - De hernieuwde iking met de waterpo- ir ni itie is voor de vrouwen jmt, 886 op een teleurstel- iljoe gelopen. De Leidse hettëer slaagde er in de n vfdstrijd van de tweede I ehelft niet in om tegen 10-7 voorsprong over oora te brengen. In de slot- dt (*n de ploeg uit Olden- angszij: 10-10. aldichtte zich tegen het hoogvlieger bekend an OZPC kansen toe. -tue&m met de behendige iet Mei in een hoofdrol een sn Sprong en dwong de ie w ouwen al snel tot de bui rachtsinspanning. Het lr hi<t van de iets te enthou- ploeg werd voor het aalc 1 van de eerste periode Yvonne Flippo nam zijn ers voor haar rekening, wet van de 33-jarige routi- geen garantie voor de erpttnst. Daarvoor was het de Leidse vrouwen te 'g- LZ 1886 kwam vier voorsprong maar tel en, n OZPC terug, en IB prestatiecurve van de 0. 2 is niet zo vreemd. De 5 vaj is nog jong en heeft aalrf de hoofdklasse-erva- omPois om de wedstrijd it d hand te zetten. Toch M. genoeg talenten voor ve\fZo ontwikkelt de pas van Noeki Klein zich tot goalgetter (al 37 tref- suséizoen) en heeft de drie venpte Biurakn Hakverdian LZ-speelster Natasje Sierag tijdens het duel met OZPC. Foto: Eric Taal dit seizoen al aardige staaltjes waterpolo laten zien. Ook zater dag was haar bijdrage aanzien lijk. Eerst scoorde zij met een geslaagde midvooractie de 7-6 en in de slotperiode doelpuntte zij uit de mooiste aanval van de avond op aangeven van Bianca Huygens de 9-7. Een doelpunt van Natascha Sierag bracht de marge zelfs op drie. Het gebrek aan routine brak de Leidse vrou wen op. Voor LZ 1886 scoorden Noeki Klein, Yvonne Flippo en Biurakn Hakverdian (3x) en Na tascha Sierag. Het duel tussen de mannen van AZC en Polar Bears was een her haling van de bekerfinale in Am sterdam van een aantal weken geleden. De Alphenaren behaal den toen de bekerwinst maar hadden opvallend veel moeite met de ploeg uit Ede. Ook zater dag waren beide teams aan el kaar gewaagd met dit verschil dat de thuisploeg er nu wel in slaagde een puntje van de landskampioen af te snoepen. Beide ploegen bleven steken op een 8-8 gelijkspel. De ploeg van trainer Eric Noordegraaf zette de toon en nam gedecideerd een 3-1 voorsprong. Wonderlijk genoeg werd een treffer van NielsZuidweg door arbiter van den Berg geannuleerd en uit de daaropvolgende aanval vond Polar Bears wel het net (3-2). In de tweede periode raakte AZC het spoor volledig bijster. De Al phenaren waren in de tweede helft van het treffen beter bij de les. Een minuut voor tijd scoor de Kjell Boom de gelijkmaker. De doelpunten waren van Tjerk Kramer en Kjell Boom (3x), Bjom Boom en Niels Zuidweg. De mannen van LZ 1886 verlo ren zaterdag kansloos in Eind hoven met 9-5 van PSV. De ne derlaag lag in de lijn der ver wachtingen. Mathieu Spros en Michiel Schrama zijn nog steeds niet volledig inzetbaar en tot overmaat van ramp kwam ook Martijn Laurense zaterdag niet aan spelen toe. Afgelopen vrij dag liep hij op de training een oogblessure op. De puntspeler werd node gemist in Eindhoven. Frans Langerhorst kweet zich op de positie van Laurense zo goed mogelijk van zijn taak maar ont beerde de kracht om zowel in de aanval als de verdediging zijn mannetje te staan. Voor LZ 1886 scoorden Jan Langerhorst, Ar nold Spros, Frans Langerhorst, Marco Kerkvliet en Joeri Klein. De Zijl/LGB begon wel goed aan de competitie in de degradatie afdeling. De Leidenaars waren in Wormerveer met 8-7 te sterk voor De Ham. Opvallende man bij de Leidenaars was Pascal Bontje. De 32-jarige Boskoper stond een aantal jaren langs de zijlijn, maar is nu weer terug aan het front. De robuuste verdedi ger nam bij zijn debuut ook nog een doelpunt voor zijn rekening. Andere doelpunten kwamen Niels Joor (3x), Koen Plasmeyer (2x), Joachim de Ruysscher en— Joost Wielaard. door Michel van Gent korfbal -Sporting Trigon is afgezakt naar de laatste plaats in de overgangsklasse na de 20-18 nederlaag tegen LDODK. De Lei denaars speelden in de eerste helft gespan nen en liepen voortdurend achter hun te genstanders aan (4-1, 6-5, 10-5, 11-7 rust). Coach Robin Sommeling had opdracht ge geven om de vrouwen in de punt van de aanval te zetten. Deze tactiek was goed ge kozen, want Wendy van Hooven (5), Bren- da Venema (4), Mirjam Duin (3) en Aukje van Rijn scoorden behoorlijk. Bij 16-14 miste Sander de Haas een strafworp en dat leverde een kortstondige inzinking op (18- 14). Met een sterke eindspurt brachten Misja IJzerman (2), Wendy van Hooven en Brenda Venema de spanning toch hele maal terug (19-18). De verdediging moest toen wel risico's te nemen om balbezit te krijgen, met fatale gevolgen. TWEEDE KLASSE Voor Tempo zijn de kansen op promotie behoorlijk toegenomen door de 24-14 overwinning op Sagitta. De Alphenaren be gonnen bijzonder scherp en stonden in een mum van tijd al op 8-2. Deze opening was voor de bezoekers aanleiding om meer fysieke kracht aan te wenden, maar dit had nauwelijks rendement, want de score bleef via 12-5 (rust) gestaag oplopen. Erik Hol- thausen maakte liefst negen doelpunten, terwijl Marcel Haagsman, Wouter Keizer en Elmer Veenman ieder vier keer scoorden. Fiks had een slechte generale voor de top per tegen Pemix met een 19-14 nederlaag tegen ZKC '31. De formatie van Theo Vree ken speelde moeizaam, omdat zij zich slecht kon instellen op de schepmanden en gladde vloer. Matthijs de Visser brak na een kwartier zijn vinger na een ongelukkig bal contact De aanvoerder verzilverde nog wel een doorloopbal (6-4), maar haakte alsnog af in de rust (10-6). Henrik en Jelle Hooi- meijer herstelden met ieder twee goals eenmaal de aansluiting (12-11). Vervolgens viel de aanval negen minuten stil, waar door een ommekeer uitbleef (14-10). Gezien het spelverloop had De Danaïden meer verdiend tegen EKVA dan een 12-13 nederlaag. Coach Arjen Brand, die de club vanwege drukke werkzaamheden aan het einde van dit seizoen gaat verlaten, zag zijn ploeg moeizaam openen door een zwakke afvang (5-7 rust). Na de pauze vertoonde de ploeg beduidend meer bezieling. De verdediging pakte tal van intercepties en de aanval kreeg meer schot. Mark Rietbergen (3), Suzanne de Roode (2), Barbro Heijman en Chantal de Vries zorgden voor een posi tieve stand tussen 9-8 en 12-11. In de reste rende acht minuten ging het toch mis, me de doordat Ame Heijman een schot uit de mand zag tollen. DERDE KLASSE Geruime tijd kon Velocitas geen greep krij gen op het opportunistische spel van SDO (H). „Je moet tegen zulke ploegen gauw af stand nemen, anders krijg je het moeilijk", had trainer Klaas Bosman zijn selectie steeds voorgehouden. Hij adviseerde bij de mst (7-6) om achter te verdedigen om zo de hekkensluiter alsnog te schudden. Dat lukte mede door een stijgende schotvaar digheid. Elsbeth de Mooij (4), Marjan Sna- tersen, Arjen Bakker en Iwo Nelson bouw den na 7-7 een 14-9 voorsprong op. Daar mee bleek de strijd beslecht: 15-11 winst. Madjoe dankte de 21-13 overwinning op DES aan een productief eerste kwartier in beide speelhelften. De Rijnsburgers kwa men vlot op 9-3, maar zakten daarna weg (11-7 rust). Deze ontwikkeling werd pas na de 33ste minuut op 12-9 stilgezet Michael Star (3), Erwin Kellner, Marco Ravensber- gen (2) en Janneke Veldhuyzen maakten met een onvervalste zevenklapper een ein de aan het laatste restje spanning (19-9). Kellner was met acht treffers het best op schot De aanval van Fluks had in het tweede kwartier bij Valto pech in de afwerking, zo dat er na 6-6 een geflatteerde 9-6 ruststand ontstond. De Noordwijkers lieten zich door deze tegenslag niet ontmoedigen en gingen naderhand met meer overleg en rust aan vallen. Nicole Bierens (3), Esther Hoek (2), Manon Oosting, Ramses Duindam, René van Haarlem en Frank van Meijgaarden zorgden zelfs voor 11-12,13-14 en 14-15. In de slotfase zag Alexandra Braun liefst drie schoten in en uit de mand zeilen, zodat het evenwicht niet meer werd doorbroken: 15- 15 eindstand. Lijstaanvoerder Crescendo haalde tegen Haarlem een moeizame 14-12 overwin ning. Het achttal van Martin Verhorik nam via strafworpen van Gertjan Hensing en Michel Wijnen en een veldgoal van Thierry Amoldus aan het einde van de eerste helft afstand (4-3, 7-3 rust). Na 12-7 (Johan Baak) begon de afwerking echter zorgwek kend te verminderen. Aanvoerster Sylvia Baak hield in deze kritieke fase haar ploeg op de been. Zij maakte niet alleen 13-9 maar ving dermate goed af, dat Hensing op 13-12 in de slotminuut zijn zevende goal kon maken. KZ Leiden hoefde niet eens zijn beste vorm te etaleren om Oosterkwartier ruim achter zich te krijgen: 24-15. Coach Erik van Lun- teren had Mark Zierikzee aangewezen om Rik Noordervliet (wintersport) te vervan gen. De routinier leverde twee doelpunten aan de tussenspurt van 5-3 naar 11-3. Bi anca Wïtteveen (3) en René Amoldus wa ren in deze periode eveneens trefzeker. Na mst (15-7) viel de concentratie weg, in het slotkwartier scoorden de Leidenaars slechts viermaal door Ron Hoogendam tafeltennis - Scylla beleefde een matige start van de lentecompetitie. Op zich was de geflatteerde 6-1 nederlaag tegen het sterke FVT niet eens zo verrassend, wel de wijze waarop deze in eigen huis tot stand kwam. De regerend landskampioen hoefde niet eens vol gas te geven voor een grote score. Hoewel Scylla de eerdere drie confrontaties ook al met duidelijke cijfers (4-3, 5-2 en 6-1) verloor, toonde het in die partijen wel meer vechtlust en bezieling. Het gaat te ver om Scylla af te schilderen als een ploeg die wéi nig of geen tegenstand bood. Maar aan de instelling ontbrak het zeker wel. Een uitzon dering vormde kopman Edgar Malchasian. Het Armeense supertalent vierde zaterdag zijn 21ste verjaardag en trakteerde zichzelf in de openingspartij tegen Michel de Boer op een fantastische overwinning. Met 3-0 (11-8,11-7,11-8) werd de Boer, nummer zes van Nederland, aan de kant geschoven. Dat Malchasian met sprongen vooruit gaat, be wees hij ook na de pauze tegen de Nigeriaan Segun Toriola, die hij het vuur na aan de schenen legde. Hij verloor desondanks met 3-0 (7-11,9-11,9-11). De gretigheid bij Gerard Bakker was ver te zoeken. Zijn opslag, zijn backhand en zijn voetenwerk waren van te geringe kwaliteit. Barry Wijers (0-3) en in veel mindere mate De Boer (4-11, vijfde game) konden simpel profiteren van Bakkers off-day. Derde man Mark Heemskerk had evenmin weinig goeds in petto. Tegen de aalvlugge slagen van Toriola had hij geen schijn van kans, maar wel tegen Wijers. Na een prima, doch verloren eerste game (13-15), zakte hij ver weg. Scylla had een puntje meer kunnen pakken, maar verloor nipt in de dubbel (Bakker/Malchasian).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15