Scheringa dreigt met einde van AZ SPORT 'Air Finland': saai maar oerdegelijk Rob Baan uit harde kritiek op spelers Oefentrip NAC naar Suriname afgelast T>i®|en kan Voorzitter zet meer druk op autoriteiten om bouw stadion te kunnen beginnen Cleiach niet '.ijnmser weg zeilbond FC Utrecht kan pensioenfonds niet betalen Geen schikking tussen Timmer en De Vegt Tv-kijken 2003 J IJ id Lindgren 'Ajax tam - Ajax heeft de jeugdinternational Lindgren gecontrac- np 18-jarige middenvel- f in Amsterdam een his getekend tot medio een optie voor nog Lindgren is afkomstig dskrona Boys en gaat lij de Al van Danny dt dondJong Ajax van John van Stadsgf stommien afmaken K dotN - KV Mecheien kan van npen waarschijnlijk ge- e jazzn^naken. Curator Joan in de fe schatte gisteren dat gospelget van de Belgische erk wairvoor toereikend is. de Jaacht is ingegeven door en. janciële hulp van het |even en door het pro- ■i in de eerste klasse, de winterstop komen cht en Club Brugge op |in Mecheien. Die duels iditiegetrouw een be- dinsdag 7 januari 2003 Ck OM dd,ra« 1 e recette op. ooral CyPrUS flooAM - Fritz Korbach ziet als Bten avontuur in Cyprus. afhaiier onderhandelde afge- articteek met het bestuur bj Larnaca, de nummer in de competite, Dit is en uiteindelijk niet tot en drastemming komen. „Het anvankelijk goed uit", die brbach, sinds de zomer et Konl werkloos. „Maar die gingen plotseling weer r de biere koers varen. Toen lerlijn, voor mij geen zin om gee praten. Ik wil graag ideeënwerk, maar niet ten en tn alles. Het is jammer, :r liepft was een leuke club." de Vrij ^'"schakelt kek uit niveai jongt- Richard Krajicek is in rlandie ronde van het tennis- toekdi in Sydney uitgescha- ie kwe Muiderberger, door makelde prestaties vorige antast Adelaide terug in de juicö van de ATP-entreelijst, ien eilop van de Amerikaan bovefish. Krajicek verloor in Heen Ks: 6-7 4-6. Sydney was imerljste toernooi ter voorbe- misiop de Australian Open treuipnuari begint. •begii j terk onderuit >ei in Kuerten dei 5 vaniu - Raemon Sluiter is Orkfgonnen in het tennis- g. Kopi van Auckland. De Rot- vaimer versloeg vandaag in te ronde de als achtste neebiste Davide Sanguinetti. :e hlwas klaar met de Italiaan n Zetisets: 6-3 6-3. Minder heprging het Martin Ver- Qe tennisser uit Alphen ri Geji Rijn legde het in de rkesfonde af tegen Gustavo Ne#i, de voormalige num- Layfan de wereld en drie- itink, winnaar van Roland Verkerk vocht een ver nist Itrijd tegen de Brazilaan, heterloor in twee sets: 6-7 4- izoei e sp Horn nieuwe ner Alkmania - Mark de Hom volgt fcjardijn op als trainer van pia. De Hom is nu trai- w Nieuwkoop. Bij Ber- gaat Rotterdammer Bas 1 ^is (nu actief bij Floreant) ^slag. Hij is de opvolger ikke van de Reijd. SJZ i Miet contract met trainer ort verlengd. Robert Sut- nog een jaar bij Tey- jaari staa rojii b - Henk Gemser w% aan het eind van deze als technisch directeur KNWV. De oud- voert als reden at er te weinig geld is om jannen richting de Olym- 5 Spelen van 2004 te reali- - Gemser blijft wel als advi- i de KNWV verbonden. jt geen opvolger, r constateerde al in okto- •02 dat er 1 miljoen euro te was om zijn olympische jsprogramma volledig af ;en. „Dat geld zou bij de p en de talenten vandaan a worden gehaald. Ik kan ;en dat soort compromis- r zag de kernploeg al te- jien van 27 naar zestien a en kon'jong Oranje niet il meer laten trainen. komende tijd zijn rich- 3 Spelen bovendien forse leringen nodig. Er moet ing en innovatie zijn om mpetitie met het buiten- i te kunnen. Ik heb nog iht tot een sponsor zou in- "fn, maar toen dat niet ge- L Ie heb ik mijn conclusies ken", aldus Gemser. door Ruud Ramler alkmaar - Dirk Scheringa heeft gisteren in een scherpe nieuw jaarstoespraak gedreigd met de ondergang van AZ. Als zijn club per i maart niet kan starten met de bouw van het nieuwe stadion zijn de financiële consequenties onaanvaardbaar groot. Een faillis sement is dan volgens de voorzit ter onvermijdelijk. Scheringa uitte al vaker dreige menten. Zo sprak hij eerder van een voornemen om met AZ el ders, in de Zaanstreek of in Al- mere, te gaan voetballen als er in Alkmaar geen nieuw stadion kon worden gebouwd. Zover kwam het nooit. Dit keer, verze kerde hij gisteren, is het hem menens. Een verhuizing of een doorstart in de eerste divisie zijn geen opties. AZ kampt bij de realisering van het nieuwe stadion met veel te genslag. Eerder verbood de pro vincie Noord-Holland de club bij het stadion 60.000 vierkante meter kantooroppervlak te reali seren. Het alternatieve plan, een stadion met grootschalige de tailhandelsvoorzieningen, viel weer slecht bij de Alkmaarse be drijvenvereniging Huiswaard Overs tad, de Vereniging van Ei genaren Binnenstad Alkmaar en de winkeliersvereniging Binnen stad Alkmaar. Juristen gaan nu onderzoeken of de winkeliers kunnen worden aangeklaagd bij de NMA, de Ne derlandse Mededingings Autori teit. Hun bezwaren kosten AZ geld, zei Scheringa gisteren. Bo vendien is de democratie vol gens hem in het geding. De voorzitter noemde het krankzin nig dat ondernemers iets tegen kunnen houden waar de ge meente Alkmaar en de provincie Noord-Holland eerder akkoord mee zijn gegaan. De winkeliers boekten eind no vember van het afgelopen jaar succes met hun bezwaren bij de rechter. Die gelastte AZ toen te stoppen met het bouwrijp ma ken van de grond. In het vonnis baseerde de rechter zich op on duidelijkheden in de door de ge meente afgegeven vergunnin gen. Scheringa vreest dat de te genstanders van het nieuwe sta dion hoe dan ook blijven probe ren de bouw tegen te houden of te vertragen. Ook als de ge meente Alkmaar de door de rechter aangegeven punten in de bouwvergunning aanpast. De club heeft toestemming om tot 1 juli 2004 in het huidige sta dion De Hout te voetballen. Aanpassing van de bestaande accommodatie is volgens Sche ringa niet aan de orde. Omdat de Alkmaarse club, die nu nog ieder seizoen met een tekort van 6,5 miljoen euro kampt, zichzelf dan nooit kan bedruipen. Vol gens de voorzitter zal AZ in een AZ-voorzitter Dirk Scheringa voor de tekening van het nieuwe AZ-stadion. Scheringa dreigt met een fail lissement van de club, als AZ niet snel met de bouw kan beginnnen. Foto: GPD/Joop Boek nieuw stadion een sluitende be groting van 17 miljoen euro kunnen overleggen en daarmee een van de gezondste betaald- voetbalorganisaties in Neder land zijn. Scheringa vroeg de fans gisteren om kalmte te bewaren. Voor za- Janne Ahonen zweeft naar de zege in de Vierschansentoernee. Foto: EPA/Calle Toernstroem Janne Ahonen wint Vierschansentoernee bischoffshofen/gpd - Janne Ahonen is koel, zegt maar gerust saai. Maar Janne kan wel vliegen als de beste. Gisteren zweefde 'Air Finland' voor de tweede keer in zijn loop baan naar de zege in de Vierschansentoer nee. Finse skispringers zijn levenskunstenaars, wilde jongens die bij succes soms nauwe lijks te temmen zijn. Neem voormalig olym pisch kampioen Matti Nykanen. Aan het einde van zijn loopbaan was hij een notoire alcoholist, die later ook nog naam zou ma ken als zanger in een stripteasebar. Zijn opvolger Toni Nieminen verging het niet veel beter. Ook hij kreeg een relatie met de fles en veranderde al snel in een playboy, die de Finse autowegen onveilig maakte ter wijl hij niet eens een rijbewijs had. Na zulke extravagante types is het wennen met Janne Ahonen aan de macht. De beste Finse skispringer van de laatste jaren is an ders, heel anders zelfs. Ahonen is allesbe halve een fijnproever van de geneugten des levens. Janne is een stille. Hij springt, dat kan-ie ook goed, en daar moeten we het maar mee doen. Praten doet hij nauwelijks en als hij drinkt is het Spa Blauw. Janne zegt ja en nee en dat is het dan. Vroeger had hij zijn tronie altijd verborgen achter een masker als hij naar beneden sprong. Dat gaf hem iets mysterieus, iets stoers. Dit jaar heeft hij dat pantser afgewor pen en draagt hij net als andere springers alleen nog maar een bril. En nu zijn gezicht te zien is, valt ook meteen op dat hij geen flamboyante persoonlijkheid is. Waar bij mannen als Peterka en Goldberger de le venslust er vanaf spat, bedient Ahonen zich van een ijzige, saaie nietszeggende blik. Wat dat betreft had de organisatie van de presti gieuze Vierschansentoernee zich waar schijnlijk wel een andere winnaar gewenst Maar wie alleen naar de sportieve prestaties kijkt, ziet wel degelijk een groot kampioen. De cijfers: twee keer winnaar van de Vier schansentoernee (1999 en 2003), 21 wereld bekerzeges en zilver met de Finse ploeg vo rig jaar bij de Olympische Spelen. SPORTUITSLAGEN Ahonen is zo'n typische Finse springer die is opgegroeid met de schans. Wat voor ons schaatsen is, is voor de Fin skispringen. Als jochie sprong Ahonen ooit van kleine zelf gemaakte bultjes, toen hij wat ouder werd mocht hij ook naar beneden van de wereld beroemde schans in zijn woonplaats Lahti. Op zijn dertiende was hij wereldkampioen bij de junioren, op zijn vijftiende zat hij al bij de nationale selectie van Finland. Toch duurde het tot 1999 voordat het supertalent naar grote hoogte steeg. Maar sinds die doorbraak is Ahonen ook niet meer uit de wereldtop verdwenen, al stelde hij vorig jaar wat teleur met een vijf tiende plaats in de World Cup. Ahonen had daar geen verklaring voor. Hij haalde de schouders op en verdween voor een half jaar in de anonimiteit. Gisteren na zijn winnende jump in het Oos tenrijkse Bischoffshofen stak hij twee vin gers in de lucht, deed zijn duim omhoog en vierde zijn triomf verder in stilte. In gepaste stijl dus. AUTO/MOTORSPORT El Borma (Tun). 25e Dakar Rally, vijfde etap pe, Tozeur - El Borma (285 km). Auto's: 1 Masuoka (Jap) Mitsubishi 2.31.59, 2. Peterhansel (Fra) Mitsubishi 2.20, 3. Shi- nozuka (Jap) Nissan 8.14, 4. De Mevius(Bel) BMW 11.42, 5. Biasion (Ita) Mitsubishi 14.21, 6. Henrard (Bel) Volkswagen 15.04, Nederlanders: 62. Ten Harkei 1.24.35, 80 Van Vliet 1.52.57, 84 Hutten 2 00.33, 92. Vaanholt 2.15.04 Klassement: 1. Masuoka 3.37.25, 2. Peterhansel 0.55, 3 Shinozuka 10.49, 4.0e Mevius 11.57, 5. Biasion 15.08, 6. De Villiers (ZAf) Nissan 17.27. 73 Van Vliet 2.13.19, 77 Ten Harkei 2.16.41, 81. Hutten 2.23.36, 90. Vaanholt 2.46.05 Motoren: 1. Sainct (Fra) KTM 2.41.42, 2. Me- oni (Ita) KTM 0.17, 3. Roma (Spa) KTM 3.17, 4. Despres (Fra) KTM 7.08, 5. Cox (ZAf) KTM 7.29, 6. De Azevedo (Bra) KTM 12.06, Neder landers: 20. Verhoef 25.33, 36. Vercoelen 58.45, 91. Dollevoet 1.31.38. 107 Verschu ren 1.46.16, 117. Van der Kooy 1.58.36, 131. Schreurs 2.18.20. Klassement: 1. Sainct 3.50.11, 2 Meom 2.25, 3. Roma 4.16, 4. Despres 7.30, 5 Cox 8.39, 6. Coma (Spa) KTM 16.28, 19. Verhoef 29.38,39 Vercoelen 1.17.29, 76 Dollevoet 1.51 48, 97, Verschu ren 2.10.38, 109 Van der Kooy 2.27.26, 115. Schreurs 2 34 42. Vrachtwagens: 1. Loprais (Tsj) Tatra 3.27 40. 2. Tsjagoein (Rus) Kamaz 0.53, 3. Kabirov (Rus) Kamaz 6.20, 4. 5. Jan de Rooy (Ned) DAF 9.33, 6. Gerard de Rooy (Ned) DAF 15.43, 10. Bekx (Ned) Ginaf 52.07. Klasse ment: 1. Tsjagoein 4 54.50, 2. Loprais 1.21, 3. Jan de Rooy 5.53, 4. Gerard de Rooy 14.08, 9. Bekx 55.52. DARTS Frimley Green. Embassy. Eerste ronde: Monk (Eng) - Greatbatch (Eng) 3-0, O'Shea (Eng) - Hankey (Eng) 3-2, Har bour (Eng) - Wade (Eng) 3-2, King (Eng) - Co- ote(Eng) 3-1. PRIJSVRAGEN Lucky Day 2989. 11.14 16 19.22.25.27.32.33.36.42.4,6.48. 50 52.54.56 61.69.75. (Onder voorbehoud van typefouten). SKI Bischofshofen. Vierschansentoernee. Vierde en laatste wedstrijd: 1. Romoeren (Noo) 263,1 punten (126,5 130,5 meter), 2. Han- nawald (Dui) 262,4 (128,5+127), Kofier (Oos) 262,4 (125.5+130). 4. Ahonen (Fin) 259,3, 5. Pettersen (Noo) 257,0, 6. Morgen stern (Oos) 255,5; 46 Mayr (Ned) 67,7 (96,5 m). Eindstand: 1 Ahonen 999,9, 2. Hanna- wald 976,3, 3. Malysz (Pol) 959,7, 4. Kofier 957,6. 5. Peterka (Slv) 954,7 6. Ljökelsöy (Noo) 949,3. Stand wereldbeker: 1 Ahonen 682, 2. Hóllwarth (Oos) 650,3. Malysz 557. TENNIS Auckland. Mannen, 355.000 euro. Kwalificaties derde ronde: Verkerk (Ned) - Etlis (Arg) 4-6 7-5 6-1. Eerste ronde: Vicente (Spa) - Horna (Per) 4-6 7-6 6-2, Mantilla (Spa) - Acasuso (Arg/5) 6-3 7-5, Carlsen (Den) - Sa (Bra) 6-7 7-5 6-4, Ferrer (Spa) - Martin (Spa) 6-3 6-2, Spadea (VSt) - Dupuis (Fra) 6-3 6-4, Hrbaty (Slw) - Rea (NZe) 6-4 6-2. Sydney. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Ferreira (ZAf) - Enqvist (Zwe) 6-2 6-4, Ferrero (Spa/2) - Crabb (Aus) 5-7 7-5 6-3, Nieminen (Fin) - Luczak (Aus) 6-0 3-6 7-5, Gaudio (Arg/8) - Reid (Aus) 6-7 6-2 7-5 Sydney. Vrouwen, 585.000 euro. Eerste ronde: Maleeva (Bul/8) - Farina Elia (Ita) 3-6 7-5 6-0, Barbantsjikova (WRu) - Mar tinez (Spa) 2-6 6-2 6-4, Tanasugarn (Tha) - Koukalova (Tsj) 6-2 3-6 6-2, Bovina (Rus) - Miskina (Rus/5) 6-3 7-5, Maleeva (Bul/8) - Fa rina (Ita) 3-6 7-5 6-0 ,t Hobart. Vrouwen, 110.000 euro. Eerste ronde: Schett (Oos/3) - Welford (Aus) 6- 4 6-2, Asagoe (Jap) - Jidkova (Rus) 7-6 6-2, Benesova (Tsj) - Serra Zanetti (Ita) 6-3 2-6 6- 3, Black (Zim/7) - Watson (Aus) 6-2 7-6, Neffa de los Rios (Par) - Liggan (Ier) 6-4 6-4, Perebi- nis (Oek) - Gaghardi (Zwi) 6-2 6-1, tikhovtseva (Rus/4) - Rittner (Dui) 5-7 6-2 6-1, Torrens Va lero (Spa) - Gubacsi (Hon) 3-6 6-4 6-4, Likho- vtsjeva (Rus/4) - Rittner (Dui) 5-7 6-2 6-1, Mandula (Hon) - Nagyova (Slw) 6-4 4-6 6-3, Molik (Aus) - Sucha (Slw) 6-1 6-2. Canberra. Vrouwen, 110.000 euro. Eerste ronde: Loit (Fra) - Stewart (Aus) 6-4 6- 2, Serra-Zanetti (Arg) - Mikaelian (Zwi/6) 7-5 6-4, Fernandez (Arg/3) - Talaja (Kro) 6-3 6-3, Bartoli (Fra) - Tu (VSt) 6-2 6-2, Obata (Jap) - Ruano Pascual (Spa) 6-1 6-1, Pennetta (Ita) - Matevzic (Slw) 6-3 6-4, Serna (Spa/8) - Koe- likovskaja (Rus) 6-2 7-6, Widjaja (Ino) - Beda nova (Tsj/4) 6-3 6-3, Granados (Spa) - Toelja- ganova (Oez) 5-7 6-4 6-3. VOETBAL Antalya. Oefentoernooi, Gazi Cup. NEC (Ned) - Zenit Sint Petersburg (Rus) 3-2 (2-1). Doelpunten NEC: Zonneveld, Hristov, Wielaert. Directeur Feyenoord eist meer inzet terdag is een demonstratie aan gekondigd die niet onder de ver antwoordelijkheid van de offici ële supportersvereniging valt. utrecht/gpd - FC Utrecht kan op korte termijn de achterstan den in het Contractspelers Fonds KNVB (CFK) niet betalen. Het CFK heeft daarom de licen tiecommissie ingeschakeld. „Het probleem is levensgroot en er is geen zicht op een oplos sing", aldus secretaris Theo van Seggelen. De licentiecommissie van de KNVB heeft nu het lot van FC Utrecht in handen. „De com missie zal bepalen wat er moet gebeuren." Als er aanwijzingen zijn dat een club het seizoen niet op een gezonde manier kan afmaken, kan zij in het uiterste geval de KNVB voorstellen een club per direct de licentie be taald voetbal te ontnemen. FC Utrecht had voor 1 januari alle achterstanden bij het CFK moeten wegwerken. Die af spraak gold voor alle clubs in het betaald voetbal. Het pensi oenfonds voor profvoetballers heeft echter nog ruim een mil joen euro tegoed van FC Utrecht, bestaande uit maande lijkse afdrachten en hand- en te- kengelden. Het aantal clubs met dergelijke problemen is volgens Van Seggelen op één hand te tellen. „De situatie is niet floris sant, maar niet in die mate pro blematisch zoals bij FC Utrecht." FC Utrecht-voorzitter Erik Jan Visser bevestigt dat zijn club moeite heeft de schulden te vol doen. „Er is onvoldoende geld beschikbaar om alle achterstan den in het CFK-fonds te vol doen." leeuwarden/anp - Schaatsster Marianne Timmer en coach Wopke de Vegt komen niet tot een schikking in hun onderlinge conflict. Het gerechtshof in Leeuwarden gaat dan ook uit spraak doen in de slepende rechtszaak, waarin de twee al ruim een jaar zijn verwikkeld. De Vegt won een kort geding waarin hij geld eiste van Tim mer, het hof vond in de behan deling van het daarop volgende hoger beroep dat beide partijen tot een schikking moesten ko men. Dat bleek gisteren onhaal baar. Beide kampen dienden gisteren nog wel enkele nieuwe verkla ringen in, waarop de advocaten mogen reageren. Daarna doet het hof uitspraak. Een datum daarvoor is nog niet vastgesteld. De Vegt eist van de schaatsster salaris, naar aanleiding van een mondelinge overeenkomst. In de zomer van 2001 wilde Tim mer een eigen team oprichten, waarvoor ze De Vegt als coach had ingehuurd. Timmer kon echter geen sponsor vinden, waardoor het team niet van de grond kwam. De Vegt wil echter wel salaris voor de overeengeko men periode van twee jaar. Tim mer betaalde na het vonnis van de president van de rechtbank in Leeuwarden al 45.000 euro voorschot aan haar voormalige traiqer. Dat geld wil ze terug. door Marcel van der Kraan Rotterdam - Geen nieuwe spe lers, wel harde woorden voor de selectie van Feyenoord. Tech nisch directeur Rob Baan vindt dat de huidige spelers van de Rotterdamse club na de winter stop meer karakter moeten to nen dan zij tot op heden heb ben gedaan en dat er een flinke verbetering in de prestaties moet komen. In andere jaren presenteerde Feyenoord op zijn traditionele nieuwjaarsreceptie nog wel eens een nieuwe voetballer, maar het is financieel onmogelijk geble ken om trainer Bert van Marwijk te voorzien van een nieuwe spits of een sterke middenvelder. Dirk Kuijt en Pascal Bosschaart stonden bovenaan het lijstje van Nederlandse spelers, die men in de Kuip graag had losgeweekt bij hun huidige werkgever. „De afkoopsommen waren onge looflijk hoog", aldus Baan. „En als we dan zelf een speler als Emerton niet kunnen verkopen en straks ook niet meer het be drag krijgen dat we in eerste in stantie voor hem vroegen, wordt het een moeilijk verhaal." Het halen van buitenlandse spe lers kost veel geld. Bovendien dienen ze over extra klasse te beschikken, omdat ze andere dingen moeten compenseren. De Nederlandse spelers in de Feyenoord-selectie vonden bij voorbeeld het aantrekken van Gérard de Nooijer verstandi- g,omdat de Zeeuwse verdediger de mentaliteit bezit die bij veel buitenlanders ontbreekt. Bij Feyenoord worden spelers op de training en in wedstrijden soms overhoop gescholden. Bert van Marwijk heeft zijn vooral jonge buitenlandse voet ballers al een paar keer uitge legd dat dat hoort bij de voet balcultuur in Nederland. Bij de eerste training na de winterpau- ze besloot Van Marwijk het zijn spelers nog maar een keer onder de neus te wrijven. Bij Feyen oord moet veel meer van elkaar worden geaccepteerd en in de tweede helft van de competitie zal iedereen met het mes tussen de tanden moeten spelen. Dat sloot aardig aan bij de visie van de clubleiding, die zich be hoorlijk blijkt te hebben geër gerd aan het elftal in het eerste deel van het seizoen. Rob Baan zegt de uitschakeling in dé Champions League onnodig te hebben gevonden en vond de nederlaag bij RBC een van de grootste blamages van het jaar. „Dat mag echt niet gebeuren en het is terecht dat er dan kritiek komt." De technisch bewindvoerder van Feyenoord vindt ook de huidige positie op de ranglijst een dieptepunt voor Feyenoord in het voetbaljaar 2002/2003. „Wij vragen ons op zulke mo menten ook af waar het aan ligt. Heeft het met de trainer te ma ken, moeten we verjongen, is er genoeg routine? En wat doen we om Feyenoord weer in de top mee te laten spelen?" Baan: „Iedereen heeft geschre ven dat Van Hooijdonk Feyen oord is en dat hij voor de doel punten en de successen zorgt. Dat is ook de waarheid. Pierre heeft zijn positie hier helemaal zelf afgedwongen en hij is onge looflijk belangrijk voor ons." aar Baan wenst de spits ook duide lijk te maken dat hij zijn popula riteit niet moet misbruiken. „Pierre komt in bepaalde perio des voor elke camera en elke microfoon. Hij doet soms uit spraken over zaken waarmee hij zich niet moet bemoeien. Ik be grijp dat wel, omdat hij overal het uiterste uit wil halen. En ik snap ook dat hij zich ergert aan medespelers die er niet genoeg voor over hebben, te laat komen of andere regels aan hun laars lappen. Maar hij moet wel op passen dat hij geen medespelers kwetst. Die kritiek hoort in de kleedkamer thuis." Earnest Stewart naar club in VS breda/gpd - De NAC-selectie reist volgende week niet af naar Suriname voor het geplande tiendaagse trainingskamp. Trai ner Henk ten Cate kreeg te ho ren dat er geen financiële ruimte is om een arts mee te nemen en besloot daarop gisteren de hele trip af te zeggen. „En dat gooit de voorbereiding danig in de war", aldus de coach. NAC zou tussen 12 en 21 januari in Paramaribo verblijven en daar een aantal oefenwedstrij den spelen. „Maar je gaat wel naar de tropen. Ik vind dus, te genover mijn selectie en hun fa milie, dat ik een arts mee moet nemen", zegt Ten Cate. Die dokter moet echter, voor enkele duizenden euro's, vervanging regelen voor zijn praktijk. De nieuwe raad van commissaris sen van NAC stelt dat geld niet beschikbaar. Earnest Stewart verlaat NAC na zes jaar trouwe dienst. De Ame rikaanse aanvaller reist deze week nog naar zijn thuisland om zijn carrière voor te zetten in de Major Soccer League. Stewart kan tekenen bij twee clubs: DC United uit Washington of Dallas Bum. International Stewart kreeg in december van NAC te horen dat hij in de winterstop transfervrij mocht vertrekken. Het salaris van de 33-jarige speler drukt te zwaar op de begroting van de armlastige club. Stewart speelde 189 officiële competitiewedstrij den voor de Bredanaars, waarin hij vijftig keer scoorde. De keuze tussen DC United en Dallas Bum wordt een moeilij ke, zegt Stewart. „Twee verschil lende grootheden. Mijn vrouw Yvonne reist mee en haar me ning zal bepalend zijn, denk ik." TT eeft u nog gekeken naar het ii Europees kampioenschap schaatsen Nou, u was niet de enige, hoor. U heeft er zondag middag met 2,5 miljoen andere mensen naar zitten te kijken. Fijn hè, dat er nog een paar ze kerheden in het leven zijn; een Nederlander wordt Europees kampioen schaatsen en ko mend weekeinde pakt een Ne derlandse club de Europa Cup korfbal. En ik voorspel dat er straks een Nederlander wereld kampioen allround schaatsen wordt. Spannend hoor, of die vierde landgenoot straks vierde of vijfde wordt. Maar waarom zendt de NOS straks (misschien) maar een paar minuten uit van het korf bal en konden we afgelopen weekeinde een uurtje of twintig naar het schaatsen kijken? Omdat u wel naar het schaat sen kijkt en niet naar het korf bal. Maar kan iemand mij uit leggen waarom het boeiend is naar schaatsers te kijken die 25 rondjes rijden, terwijl de uit slag al vaststaat en niet naar een flitsende korfbalfinale (die gaat vast ook tussen twee Ne derlandse ploegen en de uitslag staat niet van tevoren vast). Het is toch niet denkbaar dat dit nog jaren zo doorgaat; dat Nederlandse schaatsers elk all round-toernooi winnen, dat er duizenden uit hun dak gaan in het stadion, dat er miljoenen mensen naar de allround- toer nooien blijven kijken op televi sie. Hoewel, wat uw kijkgedrag be treft bent u tot veel in staat. Za terdagavond keken er ruim achthonderdduizend mensen naar twee WICs darts op twee commerciële zenders. Eind van de zondagmiddag trok SBS6 meer dan een miljoen kij kers en 's avonds schakelden meer dan vijfltonderdduizend mensen over op RTL5 om naar de finale van het andere WK te kijken. Best een leuk spelletje hoor 8at darten. (Als je het bord om draait krijg je een speelveld met cirkels, de roos is het hoogst met tien punten. Logisch hè, zo spelen we het het thuis het liefst). Maar waarom worden er uren zendtijd aan besteed en niet aan curling sjoelen of bowling? Kunnen we weer gaan darten in de kroeg en gaan schaatsen als het vriest. Kunnen we dan op de televisie weer echte sport krijgen? Weg met de winterstop. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19