Amerikaanse Metaj weg bij Grasshoppers SPORT Routinier Ellen Warmerdam neemt Foreholte aan het handje Trigon blijft lang in spoor van de koploper TOP lijdt zesde nederlaag op rij Van den Doel eerste op toernooi Leithen Van der Wiel is weer te sterk voor concurrentie 'I 201 turg verliest liningskamp tijnsburgse Boys heeft Bschappelijke wed- }n Nieuwenhoorn met J en. Het duel werd ge- I de Canarische Eilan- r de ploeg enkele da- ïiningskamp verblijft. maakte het enige voor de Rijnsburgers. oefende tegen Urk en 4-0. Michel Bloem- jatrick Kalkema (2x) en I maakten de doelpun- C Sassenheimers bij Vjvan Zeist, Hicham ehonjpr Koordes en Tho- no8 %dorp ontbraken, ga je ïïolte loot 'v'i°juw thuis bestijg ^et bekertoernooi e. 'Wistig voor de vrou- ^'Poreholte. Voor de jitereenvolgende keer ffflhet lot dat de Voor in ^Widbalsters een thuis- n ïspelen. De regionale maandag 6 januari 2003 ^°roncurrent van Fore- heii ip dinsdag 21 januari. Srste tien handbal Aan de hand van routinier Ellen Warmerdam heeft Foreholte zijn koppositie in de hoofdklasse B ge handhaafd. De 39-jarige Voorhoutse leidde haar ploeg gisteren in sporthal De Gaasbak langs middenmoter Bouw Coach/Bevo uit Panningen. Door de ruime overwinning van 22-15 blijven de handbalsters uit Voorhout halverwege de competitie koploper, met evenveel verliespunten (vier) als Quintus 2. De ploeg uit Kwintsheul speelde echter een wedstrijd minder. Warmerdam nam op sleeptouw toen de ploeg inzakte na een veelbelovend begin. De ervaren Voorhoutse, die ook het roemruchte eredivisieverleden van de dorpsclub meemaakte, scoorde vijf keer. Ook inspireerde zij de jonge Ma- riska van Steijn tot hetzelfde aantal doelpunten. De doelpunten vielen in het laatste kwartier vooral door snelle uitbraken. De Limburgse gasten, die tot 13-12 uitzicht hadden op een ge lijkspel, maakten elf minuten geen en kel doelpunt (20-13). De eindsprint van de thuisclub was nodig, omdat zij na een goed begin de teugels onbewust liet vieren. Ook het conditiegebrek van Peggy van Dron- gelen, net hersteld van ziekte, speelde Foreholte parten. Van Drongelen begon met drie treffers goed, maar kon nog niet de gehele wedstrijd voluit spelen. Mede daar door groeide haar vervangster War merdam uit tot de pijler van de ploeg. Ook doelvrouw Anita Seur zette haar teamgenoten op het juiste ogenblik op het goede spoor. Regioklasse Rijnstreek kwam in de regioklasse C mannen met een 25-25 gelijkspel goed weg bij WIK. De Alphenaren liepen zaterdag in Vlaardingen lang achter de feiten aan. Pas een kwartier na rust (14-11), toen het lagergeklasseerde WIK met 20-13 voorstond, ging Rijn streek alles of niets spelen. Het slotof- fensief leidde zelfs nog bijna tot de onverdiende overwinning, maar de laatste vrije Alphense kans ging in de een halve minuut voor hield verloren. Met tien treffers was Remco Pabst de uitblinker bij Rijnstreek, dat door de kerstvakantie anderhalve week niet had kunnen trainen. Om de laatste ti- telkans te behouden moeten de Al phenaren volgende week in de eigen Rijnstreekhal winnen van koploper Hercules uit Rijswijk. Stompwijk De vrouwen van Stompwijk '92 kon den het niet bolwerken tegen midden moter De Hollandiaan. Na de 16-12 nederlaag staat de ploeg van trainer Jos Stigter vaster op de laatste plaats van de regioklasse C. ;n Quintus 2 uit tal, in de competitie de 'fP^mjd in sporthal De pegint om 21.00 uur. lerde in stoort d. ,,iprt - De waterpoloërs k geizijn derde geworden komfste Bosman-waterpo- ch dpi in Amersfoort. In de i de derde plaats zege- lach£C Sprey Hout over merjAZ&PC: 7-5. De Alphe- :heri>egen pas in de slotfase rntzf toe. Niels Zuidweg, aaipner en Kimmo Tho- s dofeerden doelman Arie )eui*int, die in de loop der r je 0 interlands heeft afge- ïet ijleen Willem Wouter enotdeed iets terug namens ad rflet toernooi werd ge- ijn Bdoor Vasas Boedapest, iet. B°mmeerde Hongaren e prt de finale te sterk voor g#rsen. Dit jonge Oranje- n twee periodes bijblij- iur i) maar stortte toen in: atz« inLi i jenboom toch npr' ?r vidnschaatsen - lats ien-boom heeft met een dassering aangetoond 'd °!ieer zijn stempel kan 311 likken op het A-peloton. ^Mthonschaatser uit Roe- le'Plsveen finishte zater- re Rd in de massasprint nd als negende. Ook n ikffermans stortte zich op ^rrPerdamse jaap Eden- loethet geweld, met als re- Ie tiende plaats. Ralf (Katwijk) werd in de prkse Schaatsvrienden )n, de elfde krachtme- Je strijd om de Essent aalfde. Bij de B-rijders |SWI'loordwijkerhouter Joost ;de negende stek. Hij l zesde in het tussen- lent. irmans wint „Jand Cup rden - Stompwijker ffermans heeft het 23ste rijk 4i om de Friesland Cup len. De shorttracker, die Drbereidt op de EK in BoyJersburg, won in Leeu- ide 500,1000 en 1500 (jx ^lij bleef junior Thomas i dorf duidelijk voor. Bij iwen zegevierde Maur- Lange (Leiderdorp). Ze de twee kortste afstan- sterkste en eindigde op 1 meter als tweede. Anita om werd tweede in de Katwijkse ploeg verliest basketbal - Voor Gibo groep- /Grasshoppers is het nieuwe jaar in tweeërlei opzichten slecht be gonnen. Allereerst was er zater dagavond de nipte verliespartij tegen Lieshout, 31-50. Daarbij kwam dat de Katwijkse ploeg haar enige Amerikaanse speel ster, Lauren Metaj, kwijtraakte. Metaj zou wegens heimwee naar de VS zijn teruggekeerd. Grasshoppers-coach Rick Dries- sen heeft niets meer van haar gehoord. „Ik heb sterk het ver moeden dat dit soort meiden voor een half jaar zijn geluk komt beproeven, om als het even niet bevalt, zonder pardon terug te keren naar de States. Ik heb haar keer op keer gevraagd of alles goed met haar ging en iedere keer luidde het antwoord: 'perfect coach'." De wedstrijd tegen Lieshout ver liep hoogst ongelukkig voor Grashoppers. Na een voordelige marge van zes punten bij mst, bleef het verschil tussen tot het eind toe klein. Totdat Marloes Driessen zestien seconden voor tijd een technische fout kreeg toegewezen. Een vrije worp plus balbezit voor Lieshout beteken de het nipte verlies voor de Kat wijkse vrouwen die een moeilij ke tweede seizoenshelft ingaan. Topscorers: Tanya Bröring 16. Dries sen 14. Na twee weken van 'volprop pen' en het luttele aantal van twee trainingen mochten er van Leiderdorp-coach Joris Zand bergen geen wonderen van zijn team verwacht worden. On danks het ontbreken van de ver eiste conditie, de gemiste scherpte in de fast-break en het lage aantal scores werd de wed strijd tegen Utrecht wel gewon nen, 52-37. Bij rust had Leider dorp een voorsprong van tien punten genomen (25-15) die in het derde kwart door een ver slapping in het spel nog even in gevaar dreigde te komen. Drie punters van eerst Burgundie Porter en kort daarop twee van Kika Stijger brachten Leiderdorp op een geruststellende marge van zestien punten. Door de winst neemt Leiderdorp op de ranglijst verder afstand van Utrecht en de gevarenzone voor wat betreft de onderste plaat sen. Topscorers: Porter 13. Van der Voort 10, Stijger 10. Dp competitiewedstrijd tegen het Groningse Groene Uilen liep voor MSV uiteindelijk minder positief af. De Noordwijkers ver loren de reprise van de beker wedstrijd met 78-72, terwijl er vorige week in eigen huis nog een duidelijke overwinnig was behaald. Coach Burhan Alibego- vic voerde als reden voor het verlies ondermeer het hoge aan tal tegenpunten aan (twaalf bo ven het gemiddelde van dit sei zoen). Bovendien stond MSV toe dat Groene Uilen veel aan vallende rebounds kon pakken, waardoor het een groot aantal tweede kansen in de aanval kreeg. Zelf bleef MSV vrijwel de hele wedstrijd zoekende naar de juiste formatie en de juiste tac tiek in de aanval. „De vechüust en goede wil waren aanwezig, maar ik kijk altijd een stapje ver der", aldus Alibegovic. „Onze hogere individuele kwaliteiten kwamen onvoldoende uit de verf. Als ploeg waren we geen moment in balans en misten we op sommige momenten de slimmigheden om de wedstrijd toch nog binnen te halen." Vol gende week mag MSV in eigen huis proberen revanche te ne men op zichzelf als het tegen de koploper in de promotiedivisie Eifel Towers 2 aantreedt. Topscorers: Derks 16. lordan 10, Veg- ter 10. Van Leeuwen 10. Tegen de koploper in de eerste divisie Punch hield Leiden de schade aardig beperkt met een Rohda schudt Leidse ploeg in de tweede helft van zich af ie rangschikking vóór Mau-Asam en Melanie jeveld wint 6iirhuisterveen sterveen - Sebastian >p2afeld heeft de cyclocross hioren in Surhuisterveen naam geschreven. De ...je Lissenaar kreeg afge- rrijdag zijn landgenoten Vind (tweede) en Joeri r£j!hhoven naast zich op j ijlium. Eén week eerder a) trde Langeveld in Moer- ^ijn op nieuwjaarsdag 6le getalenteerde veldrij- "i^ede in het Belgische lut Aanstaande zondag staat bergen voor de junioren 43jderlands kampioenschap ^programma. °!ïs derde eldrit i). I- Piet Smits is als derde 3Jigd in de twaalfde meting van de Cyclocross iiaetitie Zuid-Holland. Ro- |jajastemeijer van Delta en t f.fnoot Dennis de Jong wa terdag in het A-veld een te groot voor de ex-klas- leltsleider. De renner uit ,néwoude, die uitkomt voor atjudse Excelsior, staat met olnt achterstand op Ri- |"JVisscher (Dirty Hill) Ie op de ranglijst. door Michel van Gent korfbal - Sporting Trigon bood Rohda behoorlijke tegenstand, maar dat leverde niet meer op dan een 15-12 nederlaag. De formatie van Robin Sommeling kon door goed uitgevoerd achterverdedigen lang op twee punten achterstand blijven van de leider in de overgangsklasse C (7- 5 rust). Dat lukte niet meer in het derde kwartier door het afnemen van de zuiver heid, zodat het 13-8 werd. Misja IJzer man verzilverde in deze fase twee straf- worpen, terwijl Wendy van Hooven een maal van afstand raak schoot. In de laat ste elf minuten kwamen de Leidenaars na 15-9 weer verrassend sterk terug, maar goals van Brenda Venema en nog maals Van Hooven en IJzerman konden de verliescijfers enkel wat verzachten. TWEEDE KLASSE Lijstaanvoerder Pernix speelde ondanks de ongeslagen status met een nieuwe op stelling tegen VZOD. Coach Perry Vene ma had Annemarie Scheepers en Christi an Lindhout gepasseerd ten gunste van Inge en Frans Treur, omdat hij ontevre den was over het rendement van de tweede aanval. Deze omzettingen brach ten nog geen sprankeling in het spel. Dat blijkt wel uit het scoreverloop, want het werd na 6-4 even na rust zelfs 6-8. Frans Treur (2), Irene van der Burg, Saar Kar stens en Inge Treur zorgden voor 11-8, maar ook deze voorsprong werd bijna in geleverd (12-11). In de slotminuten brachten Mark Piket en invaller Dimitri IJzerman uitkomst: 14-11 winst. De aanval van Fiks kwam in de eerste helft nauwelijks aan velddoelpunten toe door het voorverdedigen van Merwede. De oranje-blauwen haalden echter flink wat rendement uit hun strafworpen en vrije ballen, zodat zij bij mst toch met 8-9 voor stonden. Na de pauze vielen zij met meer fanatisme en overleg aan en bleven ondanks een inzinking (8-12, 12-12) Maartje van Berkum had met vijf doelpunten een belangrijk aandeel in de winst van KZ Leiden op koploper DKC. Foto: Mark Lamers steeds aan de leiding. Matthijs de Visser, topscorer met zes goals, Saskia van der Does en Henrik Hooimeijer bouwden een nieuw verschil op (12-15). De thuis ploeg kwam nog zorgwekkend dichtbij, maar nam zulke defensieve risico's, dat Jelle Hooimeijer in de voorlaatste minuut vogelvrij mocht aanleggen: 14-16 winst. Tempo raakte in het eerste optreden in de eigen sporthal meteen het eerste punt in dit zaalseizoen kwijt tegen Bolnes: 16- 16. De Alphenaren waren onmiskenbaar van slag door alle festiviteiten rond de opening. Zij moesten vrijwel de gehele wedstrijd tegen een achterstand van één of twee punten aankijken. Marcel Haagsman leek met 12-13 en 13-13 de basis voor een ommekeer te leggen, maar dat bleek niet het geval (13-15, 14-16). Suzanne Zeilstra en Wouter Keizer wis ten pas in de blessuretijd een domper op de feestvreugde te voorkomen. Halverwege de wedstrijd leek De Danaï den op weg naar een ruime nederlaag te gen OZC, getuige de 4-10 ruststand. Coach Arjen Brand vond dat zijn spelers 'op de handrem speelden' en pepte hen op tot meer weerwerk. Dat leverde een betere tweede helft op, met goals van Ar- ne Heijman (5), Mark Rietbergen (3), Su zanne de Roode en Stephan van Nierop. Toch werd het verschil werd nooit klei ner dan vijf punten: 14-19 eindstand. DERDE KLASSE Liefst vier strafworpen liet Velocitas on benut in de topper tegen Weidevogels, die een opmerkelijk lage 6-6 eindstand kreeg. Aanvoerder Arjen Bakker miste aan het einde van beide speelhelften tot twee keer toe vanaf tweeënhalve meter. De Leiderdorpers waren na een 4-0 ach terstand in het eerste kwartier juist zo voorbeeldig teruggekomen. Arjen Bakker (2), Marjan Snatersen, Arjan van Meete- ren, Iwo Nelson en Emanuel Vlagsma brachten het overwicht tot uiting met 4- 6. De aanval zou in de resterende 25 mi nuten echter helemaal niet meer scoren. Geruime tijd bleven Madjoe en Fluks op basis van grote inzet aardig in evenwicht, zodat het verschil hoogstens twee punten bedroeg (8-6 rust). De Rijnsburgers sloe gen op 10-9 in krap vijf minuten voor het eerst een gat door effectief hun kansen uit te spelen, goed voor 14-9. Bij 14-11 besloot coach Peter Star Miranda Pronk in te zetten om Nicole Bierens, de ge vaarlijkste aanvalster bij de Noordwij kers, aan banden te leggen. Dat bleek ef fectief, want het doelpunt viel nu aan de andere kant door toedoen van Jos Star (15-11), waarna het verschil vlot opliep tot 19-11. Bij Madjoe waren Michael Star (6), Erwin Kelner (5), Marco Ravensber- gen en Jos Star (3) op schot. Nicole Bie rens (3), Esther Hoek, Arno van Haarlem en Frank van Meijgaarden (2) waren de enigen van Fluks die vaker succes had den. KZ Leiden zorgde voor een verrassing door koploper DKC de eerste nederlaag toe te brengen: 18-16. De verdediging liet in beide helften door een aarzelende dekking eerst veel afstandsschoten door, maar herstelde zich steeds bijtijds. Maar tje van Berkum en Sandra Langezaal, goed voor vijf en vier treffers, bogen een 14-15 achterstand om in 17-15, waarna invaller Arwin Akse met zijn eerste schot op 17-16 meteen succes had. Ook de an dere vrouwen weerden zich, want Chris tel van Lunteren en Bianca Witteveen scoorden drie en twee keer. Voor Crescendo leek de wedstrijd tegen GKV(H) lange tijd een gemakkelijk karwei te gaan worden. Johan Baak, Gertjan Hensing, Michel Wijnen Sylvia Baak (2) en Nischa Verwey bouwden via 1-7 een 5-12 voorsprong op met nog 24 mi nuten te gaan. De aanval begon echter te haperen, zodat het gat slonk tot 10-12 en 12-14. De formatie van Martin Verhorik liet zich niet meer achterhalen en won uiteindelijk met 13-16. door Michel van Gent korfbal - TOP heeft tegen Blauw Wit de negatieve spiraal niet kunnen doorbreken. De Sassenheimers verloren met 19- 25 hun zesde wedstrijd op rij, waardoor zij stevig onder de de- gradatiestreep staan. Coach Gertjan Kraaijeveld ziet echter nog altijd kansen: „Ver liezen van Blauw Wit is geen schande, omdat zij individueel beter zijn. Maar we hebben ze lang goed partij gegeven en dat is de winst van vandaag. Dat moeten we tegen mindere te genstanders doorzetten." De Dordtenaar onderstreepte eer der in het kerstreces al zijn ver trouwen in de hoofdklasser in nood door zijn contract met een jaar te verlengen. Het leek een goed tijdstip voor TOP om het op te nemen tegen Blauw Wit, want de huidige nummer twee van de ranglijst verspeelde de laatste weken nogal wat punten. De Amster dammers hadden dan ook een wijziging in hun vrouwenkwar tet doorgevoerd, wat in de eerste helft leidde tot bij vlagen on wennig samenspel. Het achttal van Kraaijeveld profiteerde van deze omstandigheid en bezat in deze periode langdurig een overwicht. De TOP-aanval zocht geconcen treerd met ruime combinaties naar de beste schotkansen en de verdedigers durfden volop voor de interceptie te gaan. Stanley Lardé maakte in de beginaanval alle vijf doelpunten in de eerste helft, mede omdat Tim van der Horst veel rebounds pakte. In het andere vak hadden Steven Baart en Sander Harmsen het tegen hun fysiek grotere tegen standers moeilijker, maar ook zij pakten hun goals mee, waaron der een paar knappe doorloop- ballen. Dat leverde echter niet meer dan een voorsprong van twee punten op (4-2, 5-3), maar in de laatste drie minuten van de helft kwam de omslag (10-9, 11-14 rust). Na de pauze moest TOP zich beperken tot volgen, wat door een haperende afvang steeds moeilijker ging. Het was dan ook tekenend dat Lardé slechts nog eenmaal tot scoren kwam in deze helft. Blauw Wit bleek beduidend meer schutters in de ploeg te hebben en liep tussen de 47ste en 52ste minuut on stuitbaar door van 17-18 naar 17-22. „Wij verloren in die fase de collectiviteit. In de eerste helft stonden de poppetjes goed ten opzichte van elkaar, maar in de tweede helft werden*die steeds meer uit elkaar gedreven. Dat was zeker de verdienste van Blauw Wit, maar ook ons eigen falen. Wij lieten hen te vaak met twee benen op de grond schie ten en dat kunnen ze wel goed natuurlijk", stelde Kraaijeveld vast. Zijn ploeg wist zich na de tussenspurt van Blauw Wit ge klopt en zag het verschil zelfs nog wat oplopen: 19-25 eind stand. TOP - Blauw Wit 19-25 (11-14). Doel punten: Stanley Lardé (6), Steven Baart (5), Sander Harmsen, Tim van der Horst (3), Judith Kok en Mascha Nieu- wenhuijsen. marathonschaatsen - Sabine van der Wiel heeft de voorlaatste wedstrijd om de Peter van Vliet Marathoncup op haar naam ge schreven. De Leidse verwees vrijdagavond opnieuw haar gro te concurrente, Chantal Boer, naar de tweede plaats. Bionda Heeringa, eveneens afkomstig uit Delft, finishte in Den Haag - ondanks een val - als derde. Van der Wiel voert na zeven ont moetingen de stand aan. Bij de licentiehouders leek een vlucht van de Brabantse gele genheidsdeelnemer Jean Pierre Verstraten kansrijk. Zeker toen Katwijker Peter Aanhane en shorttracker Robbert-Kees Boer uit Woubrugge aansloten. Het peloton rekende het trio echter in. Het pleit werd beslecht in een massasprint, waarin Perry de Vreede (Monster) de sterkste was. Grootste kanshebbers op de eindzege, naast lijstaanvoer der Paul Robijn (Maasland), zijn De Vreede én Meivin van Zan ten. De schaatser uit Oude We tering, die als derde over de streep kwam, profiteert mogelijk optimaal van de regel dat de beste zeven van acht uitslagen tellen. Bij de jeugd vanaf 16 jaar ging de overwinning naar Sebastiaan Kramer uit Voorhout, de num mer twee in, het tussenklasse- ment. door Jan Bey schaken - Erik van den Doel heeft met overmacht het tradi tionele nieuwjaars schaaktoer nooi van de Leidse schaakver eniging Leithen op zijn naam geschreven. De Leidse groot meester had weliswaar zware concurrentie in de lokale sterke meesters als Stefan van Blitters- wijk, Eugéne Rebers, Rudy van Wessel, Joop Piket en Ad van den Berg, maar dit keer gingen ook de grootmeesters John van der Wiel en Harmen Jonkman voor het goud. Jonkman maakte in de slotron- de een kostbare fout door in ge wonnen stand de tijdslimiet te overschrijden en viel daardoor buiten de prijzen. Van der Wiel bereikte in Van den Doel's favo riete zwarte opstelling van de 'Berlijnse Muur' in het Spaans, onvoldoende aanknopingspun ten voor de eindzege, waardoor hij niet verder kwam dan remise en de tweede plaats. Beide Ne derlandse toptienspelers be heersten het toernooi van start tot finish. Het jaarlijks op de eerste zondag van het nieuwe jaar georgani seerde rapidtoemooi kende dit keer een opvallend sterke af vaardiging van het meestersgil- de. Het zogenoemde 'Jerry Bey Rapidschaaktoemooi' had giste ren maar liefst drie grootmees ters, vier internationaal mees ters en drie FIDE-meesters op de startlijst. Deze tien meesters moesten zich gisterochtend als onderdeel van een kwalitatief, maar dit keer tevens kwantitatief deelne mersveld, met 62 topschakers eerst door een ware 'plaag' van subtoppers heen spelen, alvo rens aan de topspelers toe te ko men. Na de derde ronde, waarin van den Doel in de tijdnoodfase aan een nederlaag ontsnapte te gen de vorige titelhouder Ad van den Berg, kwam er enige teke ning in de strijd. De topspelers kwamen los van de rest van het veld en richtten toen vervolgens een ware slachting aan onder el kaar. Grootmeester Jonkman was een van die slachtoffers en raakte door een nederlaag en een remise achterop. De enige twee die zich in dit sterke veld staande wisten te houden waren Van den Doel en Van der Wiel, waardoor deze in de slotronde elkaar de eindzege betwistten. Van der Wiel kwam uiteindelijk niet door de 'muur' van Van den Doel heen en moest genoegen nemen met het zilver. De mees ters Bruno Carlier, Van Wessel en jeugdtalent Joost Michielsen, die Jonkman in de slotronde door z'n Mag zag gaan, deelden de derde plaats. Kika Stijger van BV Leiderdorp aan de bal tegen Utrecht. Rechts Renske Peeters. Foto: Henk Bouwman 64-75 nederlaag. Zonder een vijftal geblesseerde en nog va kantievierende spelers bleef het verschil tot aan het derde kwart steeds binnen de tien punten. In het vierde kwart plaatste de Delftse tegenstander een ver snelling en werd de achterstand voor Leiden een stuk groter (19 punten). Punch, dat met onder anderen Daan van Egmond (ex- Leiden) over veel lengte en rou tine beschikte, moest toch toe staan, dat Leiden tot 60-72 terug kwam. Twee technische fouten van Germain Henriquez en coach Martin Hoekstra voor kwamen dat Leiden nog in de buurt van Punch konden ko men. Hoekstra: „Het pleit voor ons dat we ondanks een grote achterstand niet de handdoek in de ring gooiden. De agressie bleef in de ploeg. Met wat meer geluk en Tim Bakker erbij had den we misschien zelfs kunnen winnen. Leiden liet als team overigens wel een season-high in reboun ding voor de ploeg noteren. In totaal werden 42 rebounds ge pakt, waarvan tien aanvallend. Topscorers: Versteegen 14, Moinat 14.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19