en goed begin an 2003 Arthur Numan kan overal aan de slag SPORT www.klm.nl 'Er zijn maar weinig mensen die weten van Feyenoords interesse' aden 89 inburgh 99 aningham 109 mchester 109 ^penhagen €199 :.r..... trouwbaar KLM donderdag 2, januari 2003 Retour nu voor: door Marcel van der Kraan Glasgow - Half Europa is op zoek naar een linkervleugelverdediger. Feyenoord heeft een Joegoslaaf op proef, PSV heeft linksbuiten Wilfred Bouma omgeschoold en in het Ne derlands elftal wordt geschipperd met Boudewijn Zenden. In Schot land loopt een Nederlander die langzaam maar zeker een zeld zaam exemplaar wordt van een bij na uitgestorven soort. Geen won der dat Arthur Numan op z'n 33ste plotseling overal naar toe kan. Feyenoord heeft nog niet op nieuw bij hem aan de telefoon ge hangen. Maar Arthur Numan weet dat ze in de Kuip gechar meerd van hem zijn. Voordat Bert van Marwijk en Rob Baan Ramon van Haaren aantrokken, was Nu man kandidaat nummer een om de positie van linkervleugelverde diger over te nemen. Hij deed het niet, omdat hij z'n lucratieve con tract én de vriendschap met Dick Advocaat in Glasgow nog niet wil de beëindigen. Maar inmiddels is Advocaat ver trokken, loopt zijn contract af en moet hij opnieuw een keuze ma ken. De clubs - niet de minste na men - hangen aan de telefoon. Numan sluit een terugkeer naar Nederland niet uit. Op de vraag of hij voor Feyenoord of PSV niet onbetaalbaar is, zegt hij: „Ik heb het aardig voor elkaar. Ik hoef niet meer het onderste uit de kan te halen. Dus geld zou geen struikel blok mogen zijn..." Modelprof Numan neemt deze maand een beslissing. Alex McLeish, de op volger van Dick Advocaat, heeft de Nederlandse modelprof een paar weken geleden verteld dat hij hem nog steeds een fantastische speler vindt voor het grote Rangers en dat hij hem niet wil verliezen. Als het aan McLeish ligt, tekent Nu man deze maand al een contract dat hem tot de zomer van 2004 of 2005 aan Rangers bindt. Numan voelt zich gestreeld, vindt het mooi om te horen dat hij in de herfst van zijn carrière nog van zoveel waarde is voor een club die weer aanspraak maakt op de landstitel en volgend seizoen in de Champions League hoopt te rug te keren. Aan de andere kant lonkt ook het grote avontuur nog in Amerika, zijn ideale vakantieland. Daar, zo had hij zich altijd voorgenomen, zou hij zijn voetballoopbaan af sluiten. Arthur Numan twijfelt en zal straks alleen zijn gevoel laten spreken. „We hebben het samen hartstikke naar ons zin in Glas gow. De trainer waardeert me en dus is er veel voor te zeggen om hier bij te tekenen. Alleen vraag je je wel eens af of het leuk is om nog tegen Kilmarnock te spelen, als je in vijf seizoenen al 25 keer tegen die club hebt gevoetbald! Nee, dan zijn er leukere competi ties. Maar ik ben ook een jongen Arthur Numan: „Ik merk dat mijn tegenstanders angst hebben. Ze zijn bang om van hun trainer op hun flikker te krijgen. Die zeggen bijna allemaal voor de wedstrijd dat ze erop moeten letten dat ik niet te veel aanval. Ha, ha, dat is leuk om mee te maken, hoor." Foto: GPD/Jaap de Boer die graag voor volle stadions speelt. Elke thuiswedstrijd speel ik voor 50.000 man. Uit is het altijd uitverkocht, omdat Rangers po pulair is en er duizenden suppor ters achter ons aan reizen." Hij vraagt hoe de belangstelling van Feyenoord wereldkundig is geworden. .Anderhalf jaar gele den was er voor het eerst interes se. Dat wisten maar een paar mensen. De club heeft later Ra mon van Haaren gehaald. Alleen heeft die niet veel geluk gehad." Numan is topfit en zou voor de Rotterdammers een versterking zijn. Topjaar Bij Rangers is hij aan zijn zoveel ste topjaar bezig. Sinds zijn ver huizing naar Schotland heeft hij nooit een dip gekend. Van alle spelers die de Schotse club heeft binnengehaald, wordt hij be schouwd als de meest constante voetballer. Hij is op en top prof, verzorgt zijn lichaam en wordt in de spelersgroep als een 'great guy' en een winnaar gezien. De kran ten hebben hem nooit kunnen pakken op excessen buiten het veld en vinden dat hij al vijfjaar de beste linkerverdediger van Schotland is. Dick Advocaat deelt die mening. De Hagenaar was onaangenaam verrast toen Numan hem een paar maanden geleden liet weten dat hij niet meer voor het Nederlands elftal wilde uitkomen. Als het aan Advocaat had gelegen was de blonde linkspoot tot aan het EK van 2004 in Portugal zijn vaste keuze geweest. Maar in het spoor van Dennis Bergkamp besloot ook Numan te kiezen voor zijn werkgever. „Ik ben al vanaf mijn 18de profvoet baller. Ik ben 33. Dan voel je dat je jarenlang roofbouw op je lichaam hebt gepleegd. Als ik terugkwam van het Nederlands elftal was ik gesloopt. Ook omdat je maar heen en weer vliegt, overal een toppres tatie wilt leveren en terug bij je club geen verstoppertje wilt spe len." „Rangers is altijd verschrikkelijk goed voor mij geweest. Net als Bergkamp vind ik dat je je club niet de dupe kunt laten worden van je activiteiten bij het Neder lands elftal. Rangers betaalt mijn salaris en heeft me al die jaren ge weldig beloond. Dan moet je daar als speler ook iets voor terugdoen. Dat is voor mij de reden geweest om een punt achter mijn inter landloopbaan te zetten en me he lemaal op de club te concentre ren." Succes Spijt van dat besluit heeft hij niet. Met Rangers en de nieuwe mana ger McLeish deint Numan weer op de golven van het succes. Glas gow Rangers leidt in de strijd om de landstitel. Numan: „Vorig jaar, nadat Dick Advocaat was gepromoveerd tot technisch directeur, misten we de slag om het kampioenschap, maar wonnen we onder McLeish wel twee bekers. In een van de be kerfinales versloegen we Celtic en dat deed de supporters veel goed. Maar het compenseerde niet het gemis van de titel. Daarom is het heerlijk dat we na twee jaar weer van Celtic hebben kunnen win nen in de competitie." Het vertrek van Advocaat heeft hij zien aankomen, al betreurt hij nog steeds dat er geen mooi einde aan de voor hem prachtige jaren met de huidige bondscoach zat. „Na het winnen van de treble in het eerste en de dubbel in het tweede seizoen, heeft Dick in het derde jaar veel pech gehad. Geloof me, het heeft hem niet meegezeten. Blessures en schorsingen van be langrijke spelers. Hij verdiende het niet om zo te worden afge maakt door de kranten. Al góld dat voor de hele ploeg. Zegt ook wel iets over de pers hier, hoor. in recordtijd is het van 'hero' tot 'ze ro'. Ja, ik denk dat dat wel aan Dick heeft gevreten. Maar het zal hem ook niet lekker hebben geze ten dat hij geen trainer meer was. Ik ken hem toch. Hij is een man die het gras wil ruiken, die met de ploeg bezig wil zijn. Die baan vdn technisch directeur; vond ik niet bij hem passen." „De kranten hebben geschreven dat de hele ploeg over zijn'top heen was en dat er hier te veéi Ne- derlanders zaten." Flauwekul, vindt Numan. „We staan np weer bovenaan. Oké, we konden in de competitie vijf keer niet van Geltic winnen, maar we verloren ook. niet. En nu hebben we ze in. eert rechtstreeks gevécht weerversla- gen" Met bijna alle Nederlanders? „Met De Boer, met Mols, met Ricksen, met mijzelf. Ik bedoel maar..."* En ach, die tabloids. „Die durven de meest schandalige dingen te schrijven, man. Drukken ze een medespeler met eenwarkeilskop op de plaats van zijn hoofd af. We lachen er óm. Het wordt inde kleedkamer op de muur gehangen en we steken er de draak mee. Zo weckt het fiier. Het ene moment ben je alles, het volgende moment ben je gewoon een Jan Lui." Linksback Maar wat maakt Numan nu tót zo'n bijzonder exempla'ar in de categorie linkerverdedigers? Dë topclubs hebben grote moeite om een linksback op te leiden. Numan: „Ik noem mij. in de eerste plaats nooit een linksback. Ik ben er niet om alleen maar de rechts buiten van' de tegenstander te ver dedigen." „De kunst zit hem in het feit dat je niet 90 minuten achter een rephtsbuiten moet aanlopen. Ik zorg er altijd voor dat m'n tegen stander meer achter mij aan loopt." Daarmee neemt hij zich- zelf een hoop werk uit handen. „Ik merk dat mijn tegenstanders angst hebben. Ze zijn bang om van hun trainer op hup.flikker te krijgen. Die zeggeh bijna allemaal voor de wedstrijd dat ze erop moeten letten dat ik niet te veel aanval. Ha, ha, dat is leuk om mee te maken, hoor." 1 - Hij draagt het Oranje-shiiTniet meer. Maar de uitstraling vaneen international, die EK's én WK'.s heeft meegemaakt, heeft hij nog altijd. „Het niveau vari Oranje is waanzinnig hoog en op dat rif- veau leer je verdedigen. Dat maakt het voor rtiij nu fnakk^lijker om me te handhaven ip het club- voetbal. Ik heb alles meegemaakt en weet me op elke tegenstander in te stellen." „De meeste chips spelen 4-4-2. Dan word je automatisch eén Spe ler dié op de linkerflank opereert. Het is een klein 'verschil, maar es sentieel in het huidige voetbal. Omdat ik als lihksbuiten ben be- gonrien, heb ik van nature, die aanvallende drang. En, ik ben niet vies van een snelle tegënstander. Kijk, zon Agathe van Celtic, die de 100 meter in vijf seconden loopt, blijft lastig. Maar dan sta ik posi tioneel weer beter. Ik weet ook wat ik in balbezit moet doen en heb een goede inspeelpass. Als ik inspeel en ik kan het vinden met de man voor mij, dan ga ik et overheen: Die kwaliteiten bij el- kaar hebben me gemaakt tqt een soort 'totale' linkèrverdedigêr." SPORT EN SPEL BILJARTEN k vanaf Rotterdam, Eindhoven en Maastncht. vanaf Eindhoven. Boek nu via uw reisagent. <LM Reserveringen 020 - 4 747 747 525 reserveringskosten) of gratis via Boeken tot en met 31 januari 2003. Reizen vanaf 6 januari t/m 31 W~ maart 2003. Bovengenoemde retourtarieven zijn af, exclusief luchthavenbelasting en andere slagen. ïchikbaarheid op basis van capaciteit, vluchten worden uitgevoerd door KLM en j Inemende partners. j vertoon van uw KLM-ticket gratis met NS ir en van Schiphol. af Eindhoven en Maastricht voordelig naar liphol met KLM exel. ir deze aanbiedingen gelden specifieke ?kingsvoorwaarden. Algemene Vervoersvoorwaarden van M zijn van toepassing. Kijk hiervoor op w.klm.nl In de nationale kadercompetitie klom Sportrust/Van Diemen met een 4-2 zege op De Maasstad uit de gevarenzone. De Sassenhei- mers kwamen op achterstand omdat Niels van Noord, na fou ten van beide kanten, in negen tien beurten verloor van de Lei- denaar in Rotterdamse dienst Kees Moddemeijer. Captain Ben Duivenvoorde bracht zijn ploeg magistraal op gelijke hoogte door zijn partij te winnen in slechts drie beurten en een persoonlijk record van 168 caramboles (moy enne 63,33). Herman Lijsen hield daarna het beste zijn zenuwen in bedwang en besliste zijn partij in de negentiende beurt. De Engel- /Van der Aart uit Lisse verloor van koploper HWA/Boele. De Sport uit Weteringbrug won ook twee matchpunten in de strijd te gen degradatie. Uitslagen: Visprox-WBD 2-4; De Sport- HWA/Swatch 4-2; De Maasstad-Spor- trust/Van Diemen 2-4; Honky Tonic 2- Concordia/Baas 2-4; HWA/Boele-De En- gel/vdAart 4-2; Honky Tonk 3 - H-team 2-4; Stand aan kop: 1.HWA/Boele 12-22 2.De Plas 12-18 3.WBD 12-17 4.De En- gel/vdAart 12-16 9.Sportrust/vDiemen 12-8 11.De Sport 12-8 BOWLING Paula van Hemert (bvlzw) be haalde een vijfde plaats in een in ternationaal toernooi te Jumet (België). Van Hemert ging als beste, met een gemiddelde van 227 pins, uit de voorronden door naar dejhalve finales. Hierna ging ze als tweede door naar de round-robin finales van de beste zes bowlsters. In de finale ging het fout: „Ik forceerde het teveel en daardoor ging het juist mis. De pins wilden ook niet vallen", zei Van Hemert. .Achteraf ben ik best tevreden, want het is pas mijn tweede internationale toer nooi." Van Hemert werd uitein delijk vijfde, maar ontving wel een beker voor de hoogste game bij de vrouwen (274 pins). BRIDGE Bodegraven 1 verstevigde z'n koppositie in de regionale hoofd klasse van het NBB district Lei den. Van nummer drie, Crash 10 uit Leiden, werd met 23-7 gewon nen. Runner-up Sassem Troef werd door Bodegraven 4 met een gelijkspel in bedwang gehouden. De Leiderdorpse Bridge Club (LBC) komt langzaam uit de de gradatiezone door een kleine ze ge op Bodegraven 3. Crash 8 won het Leidse duel tegen Pelikaan All Stars 2 ruim en staat nu op de derde plaats. Hekkensluiter is PAS 3. Uitslagen: Crash 10-Bodegraven 1 7-23; Crash 9-PAS 3 25-4; LBC-Bodegraven 3 16-14; Crash 8-PAS 2 21-9; Crash 7-Bo- degraven 2 15-15; Sassem Troef-Bode- graven 4 15-15; Stand aan kop: l.Bode- graven 1 4-88 2.Sassem Troef 4-78 3.Crash 8 4-69 4.Crash 10 4-63 5.PAS 2 4- 62. DAMMEN In de voorronden van het NK- dammen 2003 op Papendal had alleen Leidenaar Cor van Dussel- dorp een positieve start. Van Dusseldorp won in zijn voor- rondegroep van Sjoerd Koopman en remiseerde met Jan-Ekke de Vries. Richard Meijer, Eric-Jan van Reenen en bij de vrouwen Mariëlle Kromhout verloren allen één partij en maakten er één re mise. Michiel Kloosterziel en Bas Messemaker speelden op het WK en moeten hun voorrondepartij en inhalen. In de regionale hoofdklasse ble ven de reserves van het Hazers- woudse Samen Sterk de zilveren keuzeheren van het Leids Dam- genootschap (LDG) nipt met 8-11 de baas. Aan Leidse kant won routinier Wim Heemskerk verras send van de sterke Kees de Gel der, maar bij Samen Sterk scoor den Joop Briedé en Louis de Frankrijker driepunters tegen res pectievelijk Leo Mulder en Peter Bronstring. Samen Sterk nadert hierdoor de Alphense koploper HDC tot op een punt. Uitslagen: GDC-Damlust 2 9-12; HDC- KDC 14-5; KDC 2-RDC 3 6-15; LDG 2-Sa- men Sterk 2 8-11; Stand aan kop: l.HDC Alphen 6-10 2.Samen Sterk 2 6-9; 3.Damlust 2 6-7 4.RDC 3 6-7. In de nationale superleague her stelde het Leidse HJ United goed, van de nederlaag in de streekder- by tegen The Hornet's, door Be stdarts/Van Kessel uit Best met 4- 6 te verslaan. The Hornet's uit Noordwijkerhout gingen dit keer flink onderuit tegen runner-up No Entertainment. De Leidse ploeg staat derde op de ranglijst en de Noordwijkerhouters ver blijven in de middenmoot. Uitslagen: Rocky's-DVW Boulevard 4-6; Bestdarts/Van Kessel-HJ United 4-6; Po- Ie Position-De Poort 4-6; The Homet's- No Entertainment 1-9; Dart Team Venlo- The Specials 4-6. Stana aan kop: Ï.The Specials Gronin gen 7-19 2.No Entertainment Den Haag 7-13 3.HJ United Leiden 7-11 6.The Hor net's Noordwijkerhout 7-9. Het Leidsch Schaakgenootschap (LSG) heeft het traditionele snel schaakkampioenschap (Oliebol- lentoemooi) voor teams van de Leidse Schaakbond gewonnen. Het LSG-team met Eelco Kuipers, Mark Irwin, Raoul van Ketel en Sven Bakker kende dit jaar geen meesters in de samenstelling, maar het bleek uiteindelijk toch te sterk in de A-groep. Een aange name verrassing was dit jaar het team van het Leidse Leithen met Mark Thiele, Gert-Michiel de Niét, Jerry Bey junior en Martin Vlasveld, zij werden in dit sterke veld tweede. De derde plaats was voor het Aalsmeerse AAS. De bes te persoonlijke score werd be haald door LSG'er Sven Bakker met 19.5 punten uit 22 partijen. De B-groep was een prooi voor Leiderdorp 2 en de C-groep werd gewonnen door Voorschoten 2. Er namen 36 viertallen aan dit kampioenschap deel. SNOOKER Het snookerteam van het Leidse Hogewoerd 1 verloor van Bison Bilthoven en verspeelde daarmee de aansluiting met de top in de landelijke hoofdklasse. Het War- mondse Jumbo 1, dat zelf deze ronde niet in actie kwam, raakte daardoor de eerste plaats kwijt aan Bison. Aan kop van de rang lijst ontlopen de ploegen elkaar weinig in speelsterkte. Snookerij 0 is hekkensluiter. Stand aan kop: 1.Bison Bilthoven 9-48 frames 2 Jumbo 8-47 3.Pompadour 9-46 4.Fair Play 9-46 5.0zebi 8-39 6.Hoge- woerd 9-37 10. Snookerij 8-26. Jan Bey Herman Lijsen van Sportrust/Van Diemen won de beslissende pattij te-' gen De Maasstad. Foto: Taco van der Eb

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21