Overwinning voor Krajicek bij rentree SPORT Peterka maakt einde aan zegereeks Hannawald Titel is weer ver weg voor Chelsea Schalken laat toernooi schieten Pacemaker voor trainer Van der Lem 'Rivaldo beste speler op WK' Rl 20r mogelijk ;a's beste esburc - Mido is in de )r de titel van Afrikaans er van het jaar. De :he aanvaller van Ajax met de twee Senegale- ladji Diouf (Liverpool) Bouba Diop (Lens) tot 1 kanshebbers voor de lie De winnaar wordt op t bekendgemaakt bij de e bijeenkomst van de Confederatie CAF. - ^-liouf en Diop kregen de stemmen bij de verkie- der de media en techni- mités. Ajacied Hatem "hij i] eindigde op een ge- 'rva^t tevende plaats met ne- stemmen. hilde als amateur Sparta 'jis ^am - Brutil Hosé komt ?n plóinde van dit seizoen op dwairbasjs uit voor Sparta, nbla^rige oud-aanvaller van Er Ijinde al een tijdje mee bij ver krdamse eerstedivisie- hitr0t oktober 2002 stond er scl,g bij Ajax onder con- ?ebe^aar hij speelde al lang 1 vreter in Amsterdam. Hosé oorzirhuurd aan onder meer ranVi en De Graafschap, ebra^bleef hij korte tijd in En- gewqgn de Verenigde Staten, ren %gens kon hij blijven. Is en hVog)ach wellicht cyprus ?t ie<pritz Korbach vindt kan Ik toch een nieuwe club. chte^j-fijke trainer is op Cy- n te onderhandelen met werHnaca, dat de voorlaatste we4ineemt in de Cyprioti- cht. (mpetitie. De 57-jarige zvveih is werkloos sinds hij in '°°r ,er van 2001 bij Heracles 1 z'jVolgens de coach kun- oorstonderhandelingen nog nsie.i 0f twee dagen duren. uidejat hier even iets anders m v' gewend zijn." Korbach jeelcfe opvolger worden van W?anagi, die twee weken erP M opstapte. Aiki Larnaca ;en seizoen in veertien 8en- jden maar één keer. tdbridge wil er onttronen donderdag 2 JANUARI 2003 iai( ui ruiyot wint ao Paulo uio - De traditionele Sil- Oop in Sao Paulo is ge in door de Kenyaan Ro- heruiyot. Na 15 kilometer e straten van de Brazili- Btad kwam hij op oude- rond alleen aan in een b 44 minuten en 59 se ll. De Braziliaan Marilson htos eindigde op zeven len als tweede. Tien tel- 1 [hem kwam de Kenyaan irui als derde over de Bij de vrouwen ging de aar de Braziliaanse Mari- ïzende, die in een tijd j.02 over de finish kwam. k Silversterloop, die sinds rordt gehouden, namen 1 per 15.000 lopers deel. inner wint loog Dakar ille - De Japanse auto- ïr Kenjiro Shinozuka Ie eerste etappe van de Ikar Rally gewonnen. De br van 1997 klokte de fe tijd in een sprintrace Én kilometer in Marseille: inuut 43 seconden. Bij de en won de Fransman Cy pres in 1.39. De Neder- lEric Verhoef werd der- op 5 seconden. De eerste I; bepaalt de startvolgorde tweede etappe vandaag ftrbonne naar Castellon. ly voert van Marseille Ie Egyptische badplaats i-el-Sheikh (8500 kilome- an de slijtageslag doen uit land zes motorcoureurs, jto-equipes en drie Iwagenteams mee. Sven Hannawald had geschiedenis kunnen schrijven met zes achtereenvolgende zeges in de Vierschansentoernee. Het kwam er niet van, de Duitser ging bij de tweede sprong onderuit. Foto's: Reuters/Kai Pfaffenbach Todd Woodbridge wil ;esvolste dubbelspeler in lisgeschiedenis worden, iraliër gaat op jacht naar Drdaantal titels van Tom >rtaePe Nederlander won in venrière 78 dubbeltoemooi- en uoc*hridge staat op 74. De {e speler uit Sydney is J aantal gedeeld derde en Zuid-Afrikaan Frew Mc- 5 De Amerikaan John (10 d?e staat hveede met 77 erd/k er n0^ winnen D uuk°P komen", zei Wood- janTpij de open Indiase kam- NZ ^happen in Madras. Ie es t wint eigen 600- n horrid PriX Sven Nys heeft op aarsdag in Baal de naar Rrnoemde Grand Prix lys gewonnen. De Belgi- ïldrijder arriveerde solo streep. Ook de nummers ii drie kwamen uit België: de Clercq en Ben Berden, d Groenendaal was de Nederlander: hij werd Groenendaal was wel die samen met Nys in ningsfase de wedstrijd rak. De Belg was echter garmisch-partenkirchen/anp - De Sloveense skispringer Pri- moz Peterka heeft gisteren in Garmisch-Partenkirchen de tweede wedstrijd van de Vier schansentoernee gewonnen. Daarmee kwam een einde aan een reeks van vijf overwinnin gen van de Duitser Sven Hanna wald in de Vierschansentoernee. Bij een zege was hij recordhou der geworden met zes achter eenvolgende zeges. Hannawald eindigde op nieuw jaarsdag echter op de twaalfde plaats, vooral door een val bij zijn tweede sprong. Peterka, in 1997 winnaar van de toemee, behaalde 264,6 punten. De tweede plaats werd gedeeld door de Pool Adam Malysz en de Oostenrijker Andreas Gold- berger. Beiden eindigden op 261,1 punten. De Fin Janne Ahonen, gisteren vijfde, leidt in het tussenklasse- ment. Hannawald duikelde naar de vierde plaats. Peterka, de 23- jarige winnaar, is bezig aan een opmerkelijke comeback. In 1999, twee jaar na zijn zege in de Vierschansentoernee, raakte de loopbaan van de Sloveen in het slop. De jonge wereldbeker winnaar (1997 en 1998) heeft achteraf geen verklaring voor de dip „Geen idee waarom ik toen zo slecht sprong. Zoals ik daar voor goed sprong, ging het toen opeens slecht." In 2001 zette Peterka echter weer de weg terug naar de top in. Bij de Olympische Spelen van Salt Lake City won hij in 2002 brons. In Kuusamo was Peterka aan het begin van dit seizoen de beste in de ope ningswedstrijd van de wereldbe ker. In Garmisch-Partenkirchen boekte hij zijn tweede zege van dit seizoen, de veertiende in to taal. Waar Peterka zich moest be kommeren om de huldiging met bijbehorende bloemen, hield Hannawald zich intussen bezig met zijn pijnlijke rug en achter werk. De val had hem flink wat pijn bezorgd. „Gelukkig is mor gen een rustdag. De fysiothera- Arsenal pakt winst in stadsderby: 3-2 londen/gpd - De droom van Ken Bates zal ook in 2003 niet worden bewaarheid. De bejaar de voorzitter van Chelsea wil niets liever dan een kampioen schap van zijn club, maar de ploeg verloor gisteren de stads derby van Arsenal: 3-2. Chelsea heeft daardoor een achterstand van acht punten op de koploper uit het noorden van Londen. En dat doet pijn bij Bates, de miljonair die de club in de jaren '80 overnam voor een symbo lisch bedrag van een pond. Chelsea was toen nergens: de club stond diep in het rood, drie van de vier tribunes van stadion Stamford Bridge hadden een vooroorlogse aanblik en de agressieve rechts-radicale aan hangers haalden vaker de kran tenkolommen dan de prestaties van de spelers. Chelsea gold als 'sleeping giantmaar leek eer der op een patiënt die niet meer zou ontwaken uit de diepe co ma. Aan de hand van Bates krabbel de de club echter op. Een inten sieve infiltratie van Scotland Yard drong het 'hooliganism' enigszins terug en Stamford Bridge werd grondig gereno veerd. Chelsea bezit momenteel een moderne thuisbasis, een stadion dicht bij het centrum van Londen dat plaats biedt aan 42.000 toeschouwers en waar ook een hotel en conferentie- centrum'in zijn gevestigd. Maar ook op het veld onderging Chelsea een tastbare verande ring. De club toonde zich hal verwege de jaren '90 een voorlo per bij het contracteren van spe lers van het Europese continent. Internationale sterren als Ruud Gullit, Gianluca Vialli, Marcel Desailly en Gianfranco Zola to gen naar de mondaine club en de successen regen zich aaneen. Nationale bekers in 1997 en 2000, de Europa Cup 2 in 1998, de Europese Super Cup in het zelfde jaar. De felbegeerde titel bleef echter steeds ver buiten bereik. Met name Arsenal en Manchester United verzamel den elk jaar veel meer punten dan Chelsea, dat steeds rond de vierde plaats eindigde. De drang naar de titel, de eerste sinds 1955, kostte veel geld. Thierry Henry van Arsenal passeert Mario Stanic van Chelsea. Foto: EPA/Odd Andersen Stamford Bridge leek iedere zo mer op een duiventil. Spelers kwamen en gingen, maar afge lopen zomer was de zak met geld leeg. Chelsea kampt met een schuld van pakweg 150 mil joen euro, voornamelijk door de grootte van de selectie en de gi gantische salarissen die de club betaalt. Bates wil de boel graag saneren en besloot dat manager Claudio Ranieri geen investerin gen mocht doen. De enige nieuwkomer was de Spaanse jeugdintemational Quique de Lucas, die transfervrij overkwam van Espanyol. Zonder nieuwe namen doet Chelsea het in de Premiership echter verrassend genoeg veel beter dan in voorgaande jaren. De ploeg werd in de UEFA Cup vernederend uitgeschakeld door de amateurs van het Noorse Vi king Stavanger, maar bleek in ei gen land moeilijk te kloppen. De defensie, met de uitstekende Italiaan Carlo Cudicini in de goal, is de beste in Engeland en Zola liet in de eerste maanden zien dat zijn 36 levensjaren geen belemmering vormden voor het tonen van toverkunstjes. Hij is met negen treffers clubtopsco rer en heeft er drie meer dan Jerrel Hasselbaink. Voor de kerst had Chelsea kop loper Arsenal in het vizier. De achterstand van twee punten was overbrugbaar, maar een ge lijkspel tegen Southampton en verlies bij Leeds United ver slechterde de positie. Gisteren was alleen winst op Arsenal vol doende voor het terugbrengen van de spanning in de Premier ship en het in stand houden van de eigen titelkans, maar daar mocht Chelsea slechts kort op hopen. De Lucas joeg in de be ginfase de bal ver naast in kans rijke positie en moest even later toezien hoe Arsenal aan een hal ve mogelijkheid wel voldoende had om te scoren. Ashley Cole zette voor, Dennis Bergkamp kreeg er zijn voet tegenaan en zag de bal via Chelsea-verdedi ger Desailly tegen de touwen vliegen. Het doelpunt ging de boeken in als een eigen goal, waardoor Bergkamp nog even moet wachten op zijn honderd ste treffer in dienst van The Gunners. Chelsea, met de Nederlanders Mario Melchiot en Hasselbaink in de basis, Ed de Goey op de reservebank en Boudewijn Zen den en Winston Bogarde niet in de selectie, had op het volge pakte Highbury wel veel balbe zit, maar grote kansen leverde het overwicht niet op. Zola had zijn dag niet, Hasselbaink deed met hem mee en de steeds on zuivere laatste pass deed het soms goede veldspel teniet. De slotfase was spectaculair. In valler Giovanni van Bronck- horst, met een fraai schot van afstand, en de Franse superspits Thierry Henry zetten Arsenal op 3-0. Late tegentreffers van Mario Stanic en Emmanuel Petit gaven de stand een voor Chelsea iets draaglijker aanzien. Maar voor het dromen van de Engelse titel was het in ieder geval één doel punt te weinig. peut zal het druk met me krij gen." Of titelverdediger Hannawald met zijn vierde plaats halverwe ge nog vertrouwen heeft in het prolongeren van de titel, wil de Duitser niet zeggen. ,A1 dat re kenwerk heeft nog helemaal geen zin. Ik hoop alleen dat ik bij de volgende wedstrijd hele maal fit ben." Die derde wed strijd van de toemee is zaterdag in Innsbruck. Twee dagen later is de slotwedstrijd in Bischofs- hofen, eveneens in Oostenrijk. Riyad/ANP - Voetbaltrainer Ge rard van der Lem is geopereerd in het ziekenhuis van Koeweit Stad. De bondscoach van Saudi- Arabië heeft een pacemaker ge kregen. De 50-jarige oefenmees- ter maakt het goed. Hij moet nog twee dagen in het zieken huis blijven, maar mag daarna waarschijnlijk met zijn vrouw naar Nederland reizen. Van der Lem raakte vrijdag on wel toen hij zijn ploeg leidde bij het Arabisch kampioenschap in Koeweit. Zijn assistent Martin Koopman verving hem. „Gerard is door zuurstofgebrek onwel geworden. De pacemaker moet dat probleem in de toekomst voorkomen", vertelt hij. Zonder Van der Lem won Sau- di-Arabië de titel door in de fi nale Bahrein te verslaan (1-0). Dat leidde tot een volksfeest in het Arabische land. De trainers staf, naast Koopman bestaande uit de Nederlanders Ko Jager en Jan Nederburgh, en de selectie werden met de privé-jet van de sultan opgehaald. „Op de luchthaven van Riyad zag het zwart van de mensen", zegt Koopman. „Ze konden dit wel gebruiken. Op het WK deed Saudi-Arabië het slecht, met een nederlaag van 8-0 tegen Duits land." De nieuwe Nederlandse trainers zijn aangesteld om het in 2006 op het WK in Duitsland beter te doen. Daarbij worden kosten noch moeite gespaard. parijs/rtr - Na het veroveren van de wereldtitel voetbal kreeg Ronaldo de meeste lof en de ereprijs Europees voetballer van het jaar. Maar voor bondscoach Luiz Felipe Scolari van Brazilië was hij niet de beste speler. 'Big Phil' vond Rivaldo beter. „Ik stel het team altijd voorop", zegt Scolari in een interview met voetbalblad France Football. „Maar het succes van een team is alleen mogelijk als grote spe lers iets extra's brengen. Dat gold voor Rivaldo op het WK. Voor mij was hij de beste spe ler." adelaide/anp - Richard Krajicek heeft zijn rentree in het tenniscir- cuit met een overwinning ge vierd. De 31-jarige speler uit Mui- derberg won gisteren in de eerste ronde van het toernooi in Adelai de van de Australiër Scott Draper, die op een wildcard het evene ment was binnengekomen. De Nederlander zegevierde in twee sets: 7-6 (7-4) en 6-4. Martin Verkerk redde het niet in de tweede ronde. Hij ging tegen de als vijfde geplaatste Argentijn Mariano Zabaleta in twee sets onderuit: 6-4 6-4. In de eerste ronde had de inwoner van Al phen aan den Rijn nog in twee sets gewonnen van de Franse qualifier Florent Serra (6-3 6-4). Verkerk, die op kerstavond naar Australië reisde, moet het nog even doen zonder zijn coach Nick Carr. Hij heeft zich daarom in Adelaide tijdelijk aangesloten bij Richard Krajicek en diens trainer Rohan Goetzke. Het dubbelspel van beide Nederlan ders leverde gisteren geen suc ces op. Verkerk en Krajicek ver loren in twee sets (7-6 6-3) van het Australische koppel Eagle- /Kratzmann. Krajicek kwam in 2001 niet in actie wegens een elleboogbles sure. In juni vorig jaar keerde hij terug op het hoogste niveau, on der meer met een verrassende plaats bij de laatste acht op Wimbledon. Eind augustus moest Krajicek opnieuw een lange pauze nemen wegens een voetblessure die hij had opgelo pen in de eerste ronde van het US Open in New York. De Nederlander dankte zijn eer ste zege in het nieuwe tennisjaar voornamelijk aan zijn ijzersterke opslag. „Veel krachtsverschil was er niet in deze wedstrijd", gaf hij toe. „Mijn service heeft me er doorheen geholpen. Dat is zeker niet de eerste keer in mijn loopbaan. Maar in deze partij was het behoorlijk ex treem." Krajicek speelt in de tweede ronde tegen de Argentijnse gra- velspecialist Franco Squillari, die gisteren verrassend won van de Zuid-Afrikaan Wayne Ferrei- ra, de nummer 1 van de plaat singslijst. De Zuid-Amerikaan zegevierde met 7-6 en 6-2. Kraji cek speelde één keer eerder te gen Squillari. Tijdens Wimble don 2002 versloeg de Nederlan der hem in de eerste ronde in drie sets (6-2 7-5 7-6). Ferreira was niet de enige speler uit de top-5 van de plaatsings lijst die in Adelaide vroegtijdig sneuvelde. Ook Max Mirnii (WRu/2), Ivan Ljubicic (Kro/4) en Thomas Enqvist (Zwe/3) moesten eraan geloven. Daar mee is Mariano Zabaleta (Arg/5) plotseling favoriet voor de eind zege, met Krajicek als gevaarlijke outsider. De oud-Wimbledonkampioen bereidde zich de afgelopen twee weken in Melbourne voor op zijn rentree in Adelaide. Komen de week neemt hij ook deel aan het tennistoernooi in Sydney. Daarna hoopt Krajicek klaar te zijn voor het Australian Open in Melbourne, het eerste toernooi van het Grand Slam dat op 13 januari begint. In Doha werd Raemon Sluiter in de eerste ronde van het enkel spel uitgeschakeld. De Rotter dammer gaf zich na een zwaar gevecht tegen de Spanjaard Da vid Ferrer gewonnen in de 32e game: 6-3 6-7 6-4. John van Lot- tum slaagde er in Chennai niet in tot de derde ronde te komen. De Nederlander verloor in twee sets van Paradom Srichaphan uit Thailand, vorig jaar nog fina list. De als tweede geplaatste Sri chaphan won met 6-2 6-4. Sjeng Schalken zal in voorberei ding op de Australian Open geen toernooi meer spelen. Hij laat het evenement in Auckland schieten om zijn geblesseerde pols volledig te laten herstellen. Ondanks de kwetsuur gaat hij ervan uit dat hij half januari aan het eerste Grand Slam-toemooi van het jaar kan meedoen. Schalken trok zich maandag met een geblesseerde pols terug van het toernooi in Chennai en besloot voor behandeling terug te keren naar Nederland. Zijn fy siotherapeut André van Alphen heeft het gewricht gisteren be keken. Er is irritatie in de pols ontstaan omdat een botje is ver schoven. De komende dagen wordt de pols intensief behan deld. „Het is geen ernstige blessure", aldus Van Alphen. „Maar Sjeng wil met het oog op de Australian Open geen risico nemen en laat daarom Auckland schieten. Bo vendien is de tijd voor heen en weer reizen krap. Ik ga ervan uit dat hij in Australië kan spelen. Komend weekeinde zullen we een paar tests gaan doen. Als dat goed gaat, vertrekt Sjeng vol gende week naar Melbourne." SPORTUITSLAGEN ATLETIEK Sao Paulo. Sylversterloop (15 km). Mannen: 1. Cheruiyot (Ken) 44.59, 2. Dos Santos (Bra) 45.06. 3 Kirui (Ken) 45 16. 4 Sihen (Eth) 45.35, 5. Wendel (Bra) 45 36. Vrouwen: 1 Rezende (Bra) 54 02, 2 De Sou- za (Bra) 54.29, 3. Baldaia (Bra) 54 38 Soest. Sylvesterloop. Mannen, 10,4 kilometer: 1. Simon Kiprop (Ken) 35.43, 2 James Kipketer (Ken) 35.57, 3 Andrew Limo (Ken) 35.59, 4. Nkunzimana (Bur) 36.06, 5. Rotich (Ken) 36.16, 6. Hugo van den Broek (Ned) 36.31, 10. Van Damme (Ned) 37.10, 13. Aitnafa (Ned) 37.16 Vrou wen, 6 km: 1 Cheruiyot (Ken) 24 31, 2. Ki- biwott (Ken) 24.43, 3. Staicu (Hon) 24.56, 4 Negussie (Eth) 25.16, 5 Herzog (Ned) 25.27, 6 Heeren (Ned) 25.45, 8 Looper (Ned) 25 50. AUTO/MOTORSPORT Marseille. 25e Dakar Rally. Eerste etappe (Marseille-Marseille) auto's: 1 Shinozuka (Jap) Nissan 1 km in 1 43. 2. Pe- terhansel (Fra) Mitsubishi 0.01, 3. Masuoka (Jap) Mitsubishi, 4. Biasion (Ita) Mitsubishi 0.03. 5 Fontenay (Fra) Mitsubishi 0.07. 6 Schlesser (Fra) Buggy 0.08. Motoren: 1 Des- pres (Fra) KTM 1.39, 2. Roma (Spa) KTM 0.01, 3. Raynal (Fra) KTM 0.02, 4 Ulle- valseter (Noo) KTM 0.03, 5. Sala (Ita) KTM, 6. Flick (Fra) KTM 0.04, 13. Verhoef (Ned) KTM 0.05. BASKETBAL New York. NBA. Dinsdag: Boston Celtics - Memphis Grizzlies 96-89, Chicago Bulls - Portland Trail Blazers •102-87, Washington Wizards - San Antonio Spurs 105-103, New Orleans Hornets - In diana Pacers 86-89, Los Angeles Clippers - Philadelphia 76ers 75-83, Houston Rockets - Milwaukee Bucks 103-80. PRIJSVRAGEN Lucky Day 2985. 2.5.7.11.17.22.25.26 27.32.39.40.41.42. 46.49.53 55.61.66 (Onder voorbehoud van typefouten). SKi Garmisch-Partenkirchen. Springen, Vierschan sentoernee. Tweede wedstrijd: 1. Peterka (Slv) 264,6 pun- ten (123,5/123,5 m), 2 Malysz (Pol). Gold- berger (Oos) 26114. Ljökelsöy (Noo) 256,1, 5 Ahonen (Fin) 255,6, 6. Amman (Zwi) 247,9 Stand toemee: 1 Ahonen 513,1, 2. Peterka 504,3, 3. Ljökelsöy 499.7 Stand we reldbeker 1. Höllwarth (Oos) 535, 2 Ahonen 532, 3. Malysz 481 TENNIS Adelaide. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Verkerk (Ned) - Serra (Fra) 6-3 6- 4, Krajicek (Ned) - Draper (Aus) 7-6 6-4, Mir- nu (WRu/2) - Galvani (Ita) 7-6 6-2, Martin (Spa/6) - Melzer (Oos) 6-1 6-3, Dupuis (Fra) - Beck (Slw) 6-4 6-3, Vliegen (Bel) - Enqvist (Zwe/3) 3-6 6-4 6-3, Ljubictc (Kro/4) - Morn- son (VSt) 6-4 6-3, Parmar (GBr) - Levy (Isr) 6- 7 6-3 6-1. Davidenko (Rus) - Labadze (Geo) 6- 2 7-6, Squillari (Arg) - Wayne Ferreira (ZAf/1) 7-6 6-2, Gasquet (Fra) - Di Pasquale (Fra) 3-6 6-3 6-4 Tweede ronde: Zabaleta (Arg/5) - Ver kerk 6-4 6-4, Voinea (Roe) - Kim (VSt) 6-4 6- 1, Davidenko - Ljubicic 4-6 6-4 7-6, Dupuis (Fra) - Mirnii (WRu) 7-6 6-3 Dubbelspel, eer ste ronde: Eagle/Kratzmann (Aus) - Krajicek- /Verkerk 7-6 6-3. Doha. Mannen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Ferrer (Spa) - Sluiter (Ned) 6-3 6-7 6-4, Federer (Zwi/1- Stoliarov (Rus) 6-2 6-7 6-4, Gambill (VSt/9) - Heuberger (Zwi) 6-1 7-5, Santoro (Fra) - Mantilla (Spa) 6-3 6-3, Voltsjkov (WRu) - Lee (ZKo) 6-4 3-6 7-5, Ste- panek (Tsj) - Lopez (Spa) 6-7 6-3 6-2, Vinci- guerra (Zwe) - Alami (Mar) 2-6 6-4 6-1, Kra- tochvil (Zwi) - Sultan Khalfan (Qat) 6-0 6-4. Vicente (Spa) - Kafelnikov (Rus/4) 6-2 7-5, Koubek (Oos) - Escudé (Fra/7) 7-6 6-2, Costa (Spa/2) - Gaudenzi (Ita) 6-3 6-4 Tweede ron de: Vinciguerra - Costa 3-6 7-6 7-5, Joezjni (Rus/6) - Stepanek 6-3 6-1, Vicente - Hant- schk (Dui) 7-5 7-6. Koubek - Voltsjkov 6-1 6- 1 Santoro (Fra/8) - Christophe Rochus (Bel) 7- 5 6-7 7-5, El Aynaoui (Mar/3) - Arazi (Mar) 6-4 7-6. Federer (Zwi/1) - Kratochvil (Zwi) 6-4 6-4, Gambill (VSt) - Ferrer (Spa) 7-6 6-4 Chennai. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Patience (Fra) 6-2 7-6. Montanes (Spa/8) - Llodra (Fra) 7-6 1-6 6-4, Behrend (Dui) - Pavel (Roe/5) 6-3 6-3, Okun (Isr) - Balcells (Spa) 7-5 6-4, Canas (Arg/1) - Norman (Bel) 4-6 6-2 6-3, Krajan (Kro) - Bopanna (Ino) 6-4 7-6, Philippoussis (Aus) - Kohlmann (Dui) 7-6 6-3, Mamut (VSt) - Burgsmüller (Dui) 6-0 6-3, Srichaphan (Tha/2k - Vacek (Tsj) 7-5 6-2, Kucera (Slw) - Gimelstob (VSt) 3-6 7-6 6-3 Tweede ronde: Srichaphan j Van Lottum 6-2 6-4, Sargsian (Arm) - Monta nes 6-4 6-3, Behrend - Portas (Spa) 7-6 6-1. Perth. Hopman Cup, 560.900 euro. Groep A: Verenigde Staten - Spanje 3-0. Blake - Robredo 6-3 6-0, Serena Williams - Pascual 6-3 6-3, Blake/Williams - Robredo/Pascual 6- 1 6-4. Groep B: Australië - Slowakije 3-0 He witt - Hrbaty 6-2 6-0, Molik - Hantuchova 6-4 6-2, Hewitt/Molik - Hrbaty/Hantuchova 7-6 7- 6 Italië - Tsjechië 1-2. Sanguinetti/Farina Novak/Bedanova 3-6 3-6, Sanguinetti - Novak 7-6 5-7 5-7, Farina - Bedanova 6-4 6-2 6-2. Auckland. Vrouwen, 140.000 euro. Eerste ronde: Pitolesi (lsr/1) - Obziler (Isr) 6-4 6-3, Harkleroad (VSt) - Kremer (Lux/4) 6-3 6- 0, Suarez (Arg/5) - Camerin (Ita) 6-1 6-0, Black (Zim) - Husarova (Slw/7) 6-1 6-2, Cray- bas (VSt) - Srebotnik (Slv/8) 7-6 6-4, Cho (ZKo) - Wartusch (Oos) 6-7 6-2a-0, Pierce (Fra) - Roesch (Dui) 6-4 7-5 Ferndfcdez (Arg) - Voracova (Tsj) 7-6 5-7 6-4, Daniilidou (Gri/2) - Asagoe (Jap) 6-3 6-2 Tweede ronde: Pistolesi. -• - Likhovtseva (Rus) 6-3 7-6, Craybas - Tu (VSt)' 6-4 6-4, Zvonareva (Rus) - Barna (Dui) 6-3 6- 4, Cho - Fernandez 7-5 6-2, Suarez - Pierce 4- 6 6-4 6-4, Gagliardi (Zwi) - Harkleroad 6-2 1-6 7-6, Granville (VSt) - Black 6-3 6-2. VOETBAL Engeland. Premier League. Manchester United - Sunderland 2-1, Arsenal - Chelsea 3-2, Aston Villa - Bolton Wanderers 2- 0, Blackburn Rovers - Middlesbrough 1-0, Everton - Manchester City 2-2, Leeds United - Birmingham 2-0, Southampton - Tottenham Hotspur 1-0, Newcastle United - Liverpool 1- WIELRENNEN Baal. Veldrijden, GP Sven Nijs. 1 Nijs (Bel) 58 07, 2. De Clercq (Bel) 0.12, 3 Berden (Bel) 0.18, 4. Groenendaal (Ned) 0.29, 5 Jezek (Tsj) 1.25, 6 Vanthourenhouf 1.32, 10. De Knegt 3.31, 20 Nijland 7.44

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19