61.000 lezers* Duinrell wil skibaan nog niet opdoeken REGIO Het is net een soort citronella' van het Leidsch Dagblad zijn geïnteresseerd in personeelsadvertenties ÏW* '1 rf% Katwijkers 's nachts naar Voorhoutse apotheek R5 Nieuwjaarsduik in Katwijk en Noordwijk Twee ton steun voor Pippeloentje Parkeerverbod vrachtwagens bij Olympia Voor alle informatie over adverteren in dit dagblad kunt u bellen met: 0715 356 300 Spelen met de oliebal www.leidschdagblad.nl lukte overval |NG-bank aan den rijn - Twee en hebben vanmorgen in over half negen gepro- [een overval te plegen op -bank aan de Castellum- j in Alphen. Volgens de po- obeerden zij een ruit aan it van de bank in te De poging mislukte, i de twee op de vlucht Op het moment van de te overval was de bank ;n. nerleden in Katwijk ik - De SGP-Kamerleden Ier Vlies en Van der Staay >n op 10 januari een be- Katwijk, tijdens een le verkiezingsavond, lijk komt ook SGP'er Dijk- [derde op de kandidaten- avond is openbaar, dus oor niet-leden van de SGP ^tokelijk. De bijeenkomst yplaats in het kerkelijk cen- aan de Voorstraat en be- )m 19.45 uur. ndentrainingen -K&O ■4jk - Puppy's, jonge hon- [f volwassen honden, alle- ioeten ze leren gehoor- Bij K&O begint voor ba- hun hond op 18 januari er een training. In zes leren de honden gehoor- 'ti van opdrachten en Iffcando's en spelen met an- tonden. De lessen worden Verse dagen gegeven. In- ngen bij K&O, 071- 100. 'sus hardlopen Katwijk uk - Atletiekvereniging !ver begint op 5 februari n cursus hardlopen voor lers. Gedurende drie len kunnen de cursisten oep hardlopen op igavond en zaterdag- id, onder begeleiding van iainer. Liefhebbers kun- lansluitend meedoen aan Inde van Katwijk op Ko- linedag. Informatie is te (nbij H. Vooys, 071- 192. Ook niet als ruilobject voor uitbreiding door Nancy Ubert wassenaar - De familie Van Zuy- len van Nijeveit, die landgoed Duinrell exploiteert, is niet blij met een ruilvoorstel van het Wassenaarse college. Voor meer bouwvrijheid in het attractiepark, moet Duinrell de skibaan opoffe ren. Burgemeester en wethou ders van Wassenaar gunnen het recreatiepark meer 'speelruimte' en daarvoor is een nieuw be stemmingsplan in de maak. Daarin staat het ruilvoorstel be schreven. Van Zuylen van Nije veit senior heeft het college ge schreven dat hij het idee be treurt. In pretpark Duinrell kunnen in de toekomst sneller nieuwe at tracties worden gebouwd, om dat verscheidene regeltjes opzij worden geschoven. Zo wil het college het maximaal toelaatba re bebouwingspercentage in het attractiegebied afschaffen. Voor dit ridderlijke gebaar wil het col lege wel een tegenprestatie zien. Duinrells Ski Valley moet be trokken worden bij het aangren zende natuurgebied. „De skibaan is de oudste attrac tie van ons park", vertelt Van Zuylen van Nijeveit die als di recteur is opgevolgd door zijn twee zoons, maar als adviseur nog steeds uren maakt. „Mijn vader heeft die skibaan al voor de oorlog gebouwd. Die skiat tractie is beslist geen vetpot, hoor. Om te overleven hoeven we die baan niet in stand te houden. We zien de skiplek dan ook voornamelijk als een servi ceartikel. Want in vergelijking met Snowworld in Zoetermeer en de Haagse Uithof hebben wij een bescheiden baan. Maar bij ons kun je wel in de buitenlucht skiën, en dat is natuurlijk wel weer gezonder dan in zo'n hal." Zodra de temperatuur lager dan vijf graden Celsius is en geen re gen wordt verwacht, komen de sneeuwkanonnen aanrijden. In een mum van tijd ligt er dan echte sneeuw op de borstelbaan in Ski Valley. Volgens Van Zuy len van Nijeveit trekt Ski Valley niet alleen publiek uit Wasse naar maar ook uit Leiden en Katwijk. „Veel scholieren krijgen bij ons les." Op zondag, de dnikste dag in Ski Valley, glijden zo'n tweehonderd cursisten de heuvels af. Vandaar dat de fami lie de ruil 'in dit stadium onge lukkig gekozen' noemt. „We zijn echt niet van plan die skibaan uit te breiden of te over dekken. Ik liet al eerder door schemeren dat daarvoor de con currentie te groot is. We willen wel de activiteiten die nu in Ski Valley plaatsvinden continue ren. Bijvoorbeeld voor een pe riode van vijf jaar. Na die perio de kunnen we dan de balans opmaken. Want van het skiën op Duinrell genieten op dit mo ment nog te veel mensen. We houden er rekening mee dat de populariteit van de baan uitein delijk wel afneemt. Dan is het vroeg genoeg om Ski Valley op te doeken." dinsdag 31 DECEMBER 2002 katwijk/noordwijk Voor durfals is er goed nieuws: op nieuwsjaarsdag kunnen ze in Katwijk en Noordwijk terecht voor de traditionele duik in het zeewater. Als de voortekenèn niet bedriegen, gebeurt dat on der koude omstandigheden. In Noordwijk, ter hoogte van de politiepost, kunnen de enthou siastelingen om 13.00 uur te recht, in Katwijk om 15.00 uur. Dat gebeurt ter hoogte van de vuurtoren. Om 14.45 begint het verzamelen op het parkeerter rein voor de vuurtoren. Op bei de locaties kunnen de duikers zich op het strand in een leger tent in zwemkleding hijsen. In Noordwijk kost de deelname één euro. De opbrengst komt ten goede aan de Noordwijkse Reddingsbrigade. In Katwijk is de deelname gratis. De organi satie daar is in handen van jon- gerensociëteit De Schuit katwijk - De gemeente Kat wijk verstrekt ruim tweehon derdduizend euro subsidie aan het nieuwe kinderdag verblijf Pippeloentje in de Visserijschool. Het gaat om rijksgeld, dat door de over heid beschikbaar is gesteld voor meer kinderopvang. Het geld is bedoeld als investe ring voor de nieuwe kinder- opvanggelegenheid. Pippe loentje heeft voorlopig 35 kindplaatsen, waar op werk dagen van 8 tot 18 uur kinde ren terecht kunnen. Vier daarvan zijn subsidieplaat sen, bedoeld voor ouders dié vanwege een laag inkomen niet de volledige ouderbijdra ge kunnen betalen. katwijk - De Katwijkse apotheken zijn over uiterlijk een jaar 's nachts en in het week einde niet meer open. Katwijkers kunnen dan op die tijden terecht bij de Diensten apotheek Bollenstreek in Voorhout. De apo theek op het Hoomesplein gaat al vanaf de ze week in zee met de collega's uit Voorhout en is voortaan alleen nog overdag open op doordeweekse dagen. De Dienstenapotheek Bollenstreek verzorgt al geruime tijd de bijzondere apotheekdien sten voor verschillende apotheken in de Duin- en Bollenstreek. In onder andere Rijnsburg, Lisse, Warmond, Noordwijk en Noordwijkerhout moeten patiënten 's nachts en in het weekeinde naar Voorhout als ze dringend medicijnen nodig hebben. Uiterlijk 1 januari 2004 stappen ook alle Kat wijkse apotheken over op dat systeem. Al leen op zaterdag is er dan nog één apotheek open voor noodgevallen in Katwijk. De apotheek in de Hoomes is als enige eer der aan de beurt. Die draait vanaf morgen al niet meer mee in het rooster voor de nacht en weekenddiensten. Het systeem is zo gemaakt dat de Diensta- potheek in Voorhout op de computer de ge gevens uit Katwijk kan bekijken, om bijvoor beeld te voorkomen dat mensen medicijnen meekrijgen waar ze allergisch voor zijn. De openingstijden van de Voorhoutse apo theek sluiten aan op die in Katwijk: elke werkdag vanaf vijf uur 's middags tot acht uur 's ochtends en het hele weekeinde. De apotheek is te vinden aan de Rijnsburger- weg 4c, bij het gezondheidscentrum. 91 e John van der Vossen wil met lachenalia's Nederland veroveren r door Saskia Buitelaar katwijk - Katwijk stelt een volle dig parkeerverbod in voor vrachtwagens op een deel van de Prins Hendrikkade. De reden daarvoor is het gebrek aan par keerruimte voor bezoekers van sportcentrum Olympia. Het vrachtverkeer moet uitwijken naar industrieterrein 't Heen. Op de kade, tussen de Van der Hoevenstraat en de Fockstraat, geldt doordeweeks al een par keerverbod, maar daar houden de vrachtwagenchauffeurs zich niet altijd aan. Bovendien hou den de wagens juist in het week einde veel plaatsen bezet voor sportschoolbezoekers. Die krij gen toch al steeds minder ruim te, omdat de woningbouw aan het Prins Hendrikkanaal steeds verder oprukt richting Olympia, waardoor ook omwonenden voor de deur parkeren. De eigenaar van de sportschool liet eerder weten bezwaar te maken tegen de bouwvergun ning voor de laatste bouwfase aan de kop van de Princehaven vanwege de parkeerproblemen en het feit dat hij al lange tijd in onzekerheid verkeert over de toekomst van het sportcentrum. De gemeente is bereid de sport school tegemoet te komen met een parkeerverbod, dat er toch binnen afzienbare tijd toch moest komen, vanwege de wo ningbouw. Bovendien vindt de gemeente het belangrijk dat er voldoende parkeerplek is voor de sportschool en kunnen de vrachtwagens best op 't Heen terecht. Eigenaar C. Houwaart van Olympia ziet voorlopig nog geen reden om zijn bezwaar tegen de bouwplannen in te trekken. Zo lang de onzekerheid voor zijn bedrijf voortduurt, blijft hij zich verzetten. Hoewel hij al toe stemming heeft om op termijn te verhuizen naar het nieuwe in dustrieterrein Klei-Oost op de grens van Katwijk, Rijnsburg en Noordwijk, is hem nog steeds onduidelijk wanneer dat ge beurt en op welke plek. „Boven dien moeten we hier eerst wor den uitgekocht. Zolang we dat geld niet hebben, maken we be zwaar, want anders staat er straks een groot gebouw voor onze neus met bewoners die gaan klagen dat de sportschool op acht meter afstand staat." Wat de maatregelen voor de parkeeroverlast betreft, wil Houwaart de situatie eerst maar eens aankijken. „Ik ben blij dat de gemeente ons tegemoet komt, maar zonder een strikte handhaving door de politie helpt een parkeerverbod weinig. We wachten af of de situatie verbetert." katwijk - Wat doen we in Katwijk tijdens de kerstvakantie? Voetbal len in de Rijnsoeverhal bijvoorbeeld, zoals gisteren en vandaag. Of stiekem een rotje of vuurpijl afschieten. Wat te denken van het kopen van de traditionele oliebol. In zwembad Aquamar kon gisteren gezocht worden naar een olieBAL Deze dames hadden er een paar gevonden. Drijvend op een band zorgde dat voor een onbezorgd tijdverdrijf. Foto: Dick Hogewoning ^Martine Zeijlstra «■ROEK - „Moet je ruiken. 1 net een soort citronella", van der Vossen (48) hangt ijn neus boven een net uit dien gele lachenalia, ofte- ®en 'African Beauty'. Van ossen keurt de felgekleurde (Afrikaanse bloemen met auwkeurige blik, want alles picobello in orde zijn voor idwinterflora die zeven ja- weer in Lisse begint, pede-eigenaar van Vosbol lational heeft een evene- 1 als de Midwinterflora wel om zijn planten te kun- rerkopen. „Je hebt zelf het dat het prachtig is, en dat ik in de winkel staan. Klan- Tagen de bloemisten het 4 van het lijf, maar aan het Ivan het liedje zeggen ze ff)oe toch dat cyclaampje Mier Vossen geeft nog lanj; ip. Integendeel. „Als ik echt s in geloof, dan ga ik er voor. Alle begin is bes.t Ijk, maar nu, na een aantcd beginnen de planten I populairder te worden. In 1 zijn ze heel erg enthous i- 'Zo enthousiast zelfs dat lapanner met een natte J een paar plantjes kwarn jen, met de vraag of Van fsen ze wilde kweken. De plantjes met pluizen- s staan nu ook in zijn kas rbroek. orval is typerend voor der Vossen. Toen hij in in een 'kassie van nietsin ïpm begon stapte hij al over van de zomerb loe ien de tulpenbroeierij naar (fi op pot. „Want dat andere irde al zoveel, en je zoekt naar een specialisme, een re uitdaging. Ik wilde alles •beren." itproberen ging met v allen Jstaan. Irissen waren een pr groot succes. „In de zo- ïioest ik zeven dagevi per '{vier keer op een dag die len trekken. Wat een ellen- y heb helemaal geen pro- in met werken, maar dat 'bch wat al te gortig." de lachenalia's of 'African fiYs' waren niet meteen een succes. Het instituut voor Jveredeling in Zuid Afrika, gaf toestemming voor het van de bollen. Eien bui- 5Jander wilde het wel pro- maar beschikte niiet over Jste kennis. Van der Vos- bekend vanwege zijn en- ^asme voor nieuwe plan- •ad al gauw een contract met de man. Maar het liep al snel in het honderd. „We heb ben drie maanden geprobeerd om er wat van te maken, maar het was dikke ellende. Alle bol len waren ongeveer ziek, een vi rus. We konden 200.000 plantjes weggooien." Maar van der Vos sen gaf niet op na het fiasco. „Ik vroeg twee medewerkers van het instituut of ze niet voor zich zelf wilden beginnen, want zij hadden kennis van het gewas, en ik van het kweken van bol len." De twee Zuid-Afrikanen hadden een grote lap grond bij hun huis, dat kon worden gebruikt voor de kweek van de lachena lia's. „We hebben het helemaal vanaf de grond opgebouwd. Er moest infrastructuur komen, al les. Je kunt altijd in je veilige we reldje blijven, maar dan red je het niet Ik ben geen kweker ge worden uit overtuiging of roe ping, maar als je zo met nieuwe planten bezig kunt zijn, wil je nooit meer uit het vak." De taken binnen Vosbol Inter national werden eerlijk ver deeld. Zijn compagnons in Zuid Afrika zitten bovenop de teelt om ziekten en virussen zoveel mogelijk uit te bannen, Van der Vossen vangt de bollen in Ne derland op, en dat is ook nog heel wat werk omdat door het verschil tussen zomer en winter in Afrika en Nederland de bollen 'behoorlijk in de stress kunnen schieten'. Van der Vossen 'vangt' de bollen op, en verzorgt de afeet van de planten. En hoewel de planten na vier jaar tijd een behoorlijke bekendheid genieten door foto's in Libelle, een reportage in Ei gen Huis en Tuin en verschillen de prijzen, gaat Van der Vossen met zijn planten naar alle plan- tenevenementen. Voor de Mid winterflora in Lisse maakt hij een 'mooi arrangementje' en laat hij nog wat nieuwe planten zien. Planten die nog teveel in de experimentele fase zitten blij ven veilig achter slot en grendel. „Want je leert natuurlijk geen apen klimmen. Daar ben ik heel voorzichtig mee." Hij deelt wat foldertjes uit, en blijft bij zijn stand staan. „Meer kun je niet doen. Je kunt het leuk opstellen, maar het is de plant die het werk moet doen. Welke ikzelf het mooiste vind? De Namaqua vind ik mooi van wege de lekker felle kleuren, en de Romaud is een echt volume- ding, met een lekkere geur. En ja, de blauwe Rupert is ook prachtig. Eigenlijk vind ik ze al lemaal mooi." John van der Vossen tussen zijn African Beauty's. Foto: Dick Hogewoning (advertentie) *Bron: Doelgroeponderzopk 2001. pers 13 en ouder, Inter/Vieuw-NSS j

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17