Excelsior gunt Ajax vervroegde vakantie SPORT 3 Van Gaal slaakt zucht van verlichting Sociedad is Herfstkampioen PSV wordt door publiek hartstochtelijk uitgefloten Amsterdammers blijven op Woudestein kinderlijk eenvoudig overeind gewoon9 de nummer 1 Topploegen Serie A laten punten liggen I- safschap mgs Zwolle De Graafschap is e wedstrijd in ge- degradatieduel tegen e winnen. Het werd ond in stadion De 3-2, met de winnen- an Bakens in de ïut. In de wedstrijd oie goals kwamen de nmers al snel op door een prachtige vid Smit. Na ruim >r maakte Bosschaart fout van doelman de tweede helft ;de Van der Haar joie volley met het voor de 2-1 voor FC is van de Haar be ta een strafschop tisploeg: 2-2. «I als leider maandag 23 DECEMBER 2002 (tdagi ;en in aor het eerst sinds g van de Premier aar geleden begint koploper aan de ndskampioen ont- aterdag eenvoudig sbrough (2-0). I n Pires scoorden, j' eeg een dag later nog door de nederlaag ester United. De for- !ir Ferguson verloor lenvolgende over- bij Blackburn, 1-0. 1st maakte Flitcroft telpunt. Van Nistel- ïog een aardige gelijkmaker. us coach n Belgrado De Duitse recordin- Lothar Matthaus inst bij Partizan Bel- -jarige trainer te en voor een bedrag euro een contract talf jaar bij de Joe- kampioen. Mat- j in mei ontslagen bij De wereldvoetbal- aar 1990 en 1991 aTumbakovic op, ag na tien jaar trou- r ijwillig opstapte. i De Boer Rangers Nederlandse in- loeizame zege van igers op Partick was gistermiddag otse lijstaanvoer- le uitwedstrijd ruim een achterstand vroege treffer van Ipunten van Michael nald de Boer gaven de slotfase toch nog u8e wending voor de 1 4 nog altijd vier pun- van Celtic. De choen maakte zater- publiek geen Tgtersloeg Dundee (2- - waakte zijn twintig- h-tietreffer. Hearts (zich door een rui- pundee United (0- top. Mark de Vries taal en bracht zijn op tien. Stefanovic: j]e valt mee e blessure waarmee povic van Vitesse •tod bij PSV al na en- hth uitviel, lijkt mee bet onderzoek trok de iatof gisteren de con- iei> verdediger niet P livee tot vier weken (ie is. De Joegoslaaf vebotsing met Ven- alfesselink een zf in de binnenband nejerknie. Het kwet- principe met rust ssjijn. Pas eind janua- ^Hompetitie hervat. Siikür been nsi Blackburn Rover n fenog weinig plezier haiwe spits Hakan jeij-jarige Turkse in- drie weken geleden bikomen, brak in het fhijdens de training Ie Ij is, zo verwacht dé de af, minimaal acht uefcchakeld. Sükür -ntfe Italiaanse club AS boorde in 80 inter- t en is daarmee na- rdhouder. I n Brom L Bennekom - John van den Drdt het volgend ler bij zaterdag- Bennekom. De ante Graafschap sluit larh zijn actieve loop- dlejden Brom, in het ndj diploma trainer- erijal eerder aan zo set trainer te willen b 'erste instantie was (48>ling dat de Amers- ütj? jeugd van zijn ou- ,asise als trainer aan ?lb]aan. „Maar het i/ar^ugd trekt me niet bedoeling dat de eenal ook bij De len functie gaat ie technische staf. door Peter van Duyl Rotterdam - Helemaal gerust waren ze er bij Ajax niet op, maar het laatste partijtje voor de win terstop werd uiteindelijk kinder lijk eenvoudig in winst omgezet. Excelsior liep gisteren op eigen veld over van goede wil. Toch hoefden de Amsterdammers zich niet bovenmatig in te spannen om averij te ontlopen: 0-2. Het duel met Excelsior was ken merkend voor de groei die Ajax dit jaar heeft doorgemaakt. De Amsterdammers moesten het op Woudestein doen zonder Stekelenburg, Chivu, Trabelsi, O'Brien, Van der Vaart, Litma- nen en Sikora, maar deson danks slaagde trainer Ronald Koeman erin een meer dan re presentatief elftal op de been te brengen. Ajax speelde niet goed, maar kwam vroeg op voor sprong en gooide het duel daar na professioneel in het slot. Ofschoon Excelsior nog nooit een competitiewedstrijd van Ajax won, hadden ze zich heel wat voorgesteld van de wed strijd tegen de landskampioen. In Rotterdam werd gesproken van 'de wedstrijd waarin Excel sior eindelijk iets terug kon doen voor Feyenoord.' Maar hoewel de thuisploeg zoals gewoonlijk verzorgd voetbal speelde, was het geen moment in de buurt van de stunt die het zo vurig wenste. „Ik heb het gevoel dat we Ajax vandaag meer pijn had den kunnen doen", sprak Excel- sior-trainer Adrie Koster later. Dat de Rotterdammers niet in die opzet slaagden, had mede te maken met een vroege rode kaart voor Excelsior-verdediger Danny Buys. De Rotterdammer gleed op het doorweekte maar goed bespeelbare veld na een half uur Nourdin Boukhari on deruit. Tot verbijstering van Buys stuurde scheidsrechter Koopmans hem direct naar de kleedkamer. „Ik zag hem naar Excelsior-doelman Malkowski is al verslagen. Petri Pasanen (derde van rechts) kopt de 0-2 binnen. Foto: ANP/Olaf Kraak zijn borstzakje grijpen en dacht dat ik geel kreeg. Het was dus rood", haalde Buys het moment later terug. „Ik moet het van avond op de televisie nog een keer terugzien, maar ik durf te zweren dat ik hem niet heb ge raakt. In elk geval niet dusdanig als hij het deed voorkomen." Hoewel er na het vertrek van Buys nog een uur te spelen was, verloor de eerste Excelsior-Ajax in zestien jaar op slag al zijn waarde. Op het moment van de rode kaart, stond de ploeg van Koeman al met 0-1 voor. Binnen twee minuten plaatste Zlatan Ibrahimovic - bediend door Ste ven Pienaar - de bal langs doel man Zbigniew Malkowski in de kruising. Gesteund door een voorsprong, een numerieke meerderheid én met de winterstop in het vizier, zag Ajax geen aanleiding meer om het avontuur te zoeken. De Amsterdammers beperkten zich opzichtig tot het controleren van de wedstrijd. En omdat de pogingen van Excelsior steeds machtelozer werden, ontaardde het duel in een slaapverwekken de vertoning. Dat beeld werd alleen maar ver sterkt, toen Ajax kort na de pau ze op 0-2 kwam. Dat doelpunt mocht vooral Leo Koswal zich aanrekenen. De Rotterdamse aanvaller werd bij een Ajax- hoekschop door Koster luid ruchtig gesommeerd de dekking van Petri Pasanen te verzorgen. Desondanks werd de Fin geen strobreed in de weg gelegd, waarna hij Malkowski met het hoofd passeerde. Daarna geloofde Ajax het wel en voor één keer toonde Koeman begrip voor de weinig doortas tende houding van zijn spelers. „Je hoopt als trainer altijd op meer goals, maar daarvoor mis ten we de scherpte. Je kunt daar moeilijk over doen, maar we zit ten er mentaal en fysiek een beetje doorheen. Toch kunnen we met opgeheven hoofd de winterstop in gaan. We zitten nog in de beker - wat niet zo moeilijk is, want we hebben nog niet gespeeld - zijn door in de Champions League en staan tweede in de competitie. Ik denk dat we met Ajax een heel goede ontwikkeling doormaken, alleen hebben we nog te veel momen ten nodig om wedstrijden te be slissen. Daardoor moeten we el ke week negentig minuten vol uit, dat kost onnodig veel kracht. Maar dat we geen win terkampioen zijn geworden, vind ik geen smetje op dit jaar. In de winter is nog nooit ie mand kampioen geworden, dat gebeurt volgens mij nog altijd aan het einde van het seizoen." EXCELSIOR: Malkowski; Swerts, Ol- fers, De Haan en Mtiliga; Buijs, Bouta- har en Bastos; Koswal (72. Boussatta), Lopes (46. El Hamdaoui) en Pinas (76. Holman). AJAX: Didulica; De Jong, Bergdolmo, Pasanen en Maxwell; Galasek, Pienaar en Witschge (68. Seedorf); Van der Meyde, Ibrahimovic (73. Mido) en Boukhari (62. Wamberto). Patrick Kluivert neemt met drie doelpunten hoogspanning weg door Peter van Duyl den haag/mallorca - De ZUCht van verlichting op Mallorca drong door tot de diepste nis sen van de Ramblas. Patrick Kluivert (drie keer) en Mare Overmars namen zaterdag avond tegen Real Mallorca ein delijk iets weg van de hoog spanning waaronder met name trainer Louis van Gaal al weken gebukt gaat. Real Mallorca-Bar- celona: 0-4. De opvallend grote zege vorm de het slotakkoord van een week, die zelfs naar de maatsta ven van Barcelona als rumoerig mag worden beschouwd. Na de blamerende thuisnederlaag te gen Sevilla vorige week (0-3) zakte Barcelona naar de der tiende plaats in de Primera Di vision, slechts twee punten bo ven de rode streep. Dieper zak te de club in zijn moderne ge schiedenis nog nooit. Supporters en media eisten luidkeels het vertrek van Van Gaal en voorzitter Joan Gaspart, die verantwoordelijk worden gehouden voor het verval van de trots van Catalonië. De Ar gentijn Carlos Bianchi, mo menteel nog in dienst van Boca Juniors, wordt in Barcelona al dagenlang genoemd als opvol ger van Van Gaal. Bianchi liet zelfs onbeschaamd weten dat Barcelona haast moet maken, omdat nog meer Europese clubs naar zijn gunsten dingen. Maar Gaspart wil voorlopig van geen wijken weten en sprak op nieuw zijn vertrouwen uit in de Nederlandse oefenmeester. Van Gaal zelf voegde eraan toe dat zijn vertrek niets zou oplossen en de belangrijkste spelers van de club betuigden openlijk hun steun aan de trainer. „Van Gaal is de juiste man voor deze club", liet aanvoerder Luis En rique weten. Intussen beginnen wel de eer ste ratten het zinkende schip te verlaten. Gabriel Masfurroll stapte op uit onvrede over het beleid van Gaspart onder wiens Patrick Kluivert viert met ploegmaat Iniesta een van zijn drie goals voor Barcelona. Foto: AP/Montse Diez bewind Barcelona een miljoe nenschuld opbouwde. De in vloedrijke vice-president werd later in de week gevolgd door Joan Castells, ook al een be stuurslid uit de hoogste regio nen van de club. In hunJdelzog stelden nog eens acht mindere goden hun bestuurlijke functie ter beschikking. Op die vulkaan van geruchten, roddels en intriges begon Barce lona de voorbereiding op het tradiponeel zware duel bij Real Mallorca. Uit de laatste vijf com petitiewedstrijden peurden de Catalanen slechts een schamel puntje en scoorden ze slechts één doelpunt. Bovendien da teerde de laatste zege van Barce lona op Mallorca van oktober 1997, toen het er met 0-1 won. Daarop volgden drie nederlagen en een gelijkspel. In de toch al poreuze selectie van Barcelona werd deze week nog eens een extra aantal gaten geschoten. De uitpuilende zie kenboeg van Barcelona kreeg bezoek van Carles Puyol, Fer nando Navarro en Juan Ramon Riquelme. Navarro (knie) zal zelfs de rest van dit seizoen niet meer in actie komen. Boze ton gen beweren dat de Argentijn Riquelme een blessure voor wendt uit onvrede over de werk wijze van Van Gaal. Zonder Riquelme maar met Frank de Boer, Phillip Cocu, Mare Overmars en Patrick Klui vert begon Barcelona aan de cruciale ontmoeting met Real Mallorca. Het begon allemaal in de 23ste minuut, toen Alvaro Novo onder het oog van de grensrechter Barcelona-Brazili- aan Motta tegen het gras werkte. Rood was de enig logische straf. De gasten profiteerden onmid dellijk Vein hun numerieke over wicht. Uitgerekend Motta lever de de voorzet af, waaruit Patrick Kluivert koppend 0-1 aanteken de. Nog eens vijf minuten later schopte Samuel Eto'o de laatste spanning uit de wedstrijd. Ook de speler uit Kameroen kreeg de rode kaart na een opzichtige wraakactie tegen opnieuw Mot ta. Met elf tegen negen kwam Bar celona nooit meer in de proble men, hoewel De Boer en Cocu erin slaagden toch tegen een ge le kaart op te lopen. Nog voor de pauze was het 0-2, toen de Ar gentijn Lussenhoff een inzet van Mare Overmars van richting ver anderde. In de eerste fase na de onderbreking leefde met name Patrick Kluivert zich uit. De spits scoorde eerst na een briljante individuele actie (0-3) en even daarop met de hak na een pass- je van Mendieta 0-4. Daarna ge loofde ook Barcelona het wel. Met de zege verschafte Barcelo na zichzelf wat lucht. Pas over twee weken speelt het zijn vol gende competitiewedstrijd, thuis tegen Recreativo Huelva. Het is de verwachting dat de po sitie van Louis van Gaal tot dat duel veilig is, ook al meldden verschillende Catalaanse kran ten vorige week dat zelfs winst op Mallorca de Nederlander niet meer kon redden. De trainer zelf, die gisteren naar Nederland vloog voor de kerst vakantie, gelooft niets van die verhalen. „Ik ben niet dom, bij verlies was het heel moeilijk ge worden. Maar dit was een goede overwinning, ik voel me ge sterkt." door Leon ten Voorde san Sebastian - Real Sociedad is bij het ingaan van de winterstop nog altijd koploper in de Spaan se Primera Division. Wie had dat verwacht?! Maar hoe goed is dat Sociedad nou eigenlijk? Doelman Sander Westerveld, die gisteravond met zijn team het uitduel tegen Recreativo Huelva met 1-3 won, analyseert de kracht en de zwakte van de club. De club Sander Westerveld: „Sociedad behoort historisch gezien bij de acht grootste clubs van Spanje. Het is een heel goede subtop per, die in 1981 en 1982 twee keer Spaans kampioen is gewor den. Athletic Bilbao is de popu lairste club van het Baskenland, maar vergis je niet in Sociedad. Wij hebben meer dan 26.000 so- cios en 110 fanclubs. Bij de wed strijden zitten er hier minimaal 25.000 toeschouwers. Toen ik van Liverpool de overstap maakte naar Sociedad was Li verpool net uitgeroepen tot de beste club van de wereld. Die clubs mag je dan ook niet met elkaar vergelijken. Maar de spe lers komen hier niks te kort, al les is perfect geregeld. Voor Spaanse begrippen is het ook een vrij stabiele club, want wij zijn een van de weinige vereni gingen die niet in het rood staat." Het elftal „We hebben een betere selectie dan ik voor het seizoen gedacht had. Alles zit dit seizoen ook mee, zo eerlijk moeten we ook zijn. Aan de andere kant spelen we ook gewoon goed voetbal. Bij Real Madrid waren we in de tweede helft de beter voetbal lende ploeg. De kracht van ons elftal is het collectief. Clubs als Real en Barcelona spelen door het rotatiesysteem bijna elke week in een andere samenstel ling, maar bij ons ligt het elftal vast. Real en Barca hebben mis schien de betere spelers, maar wij vormen een team." De spelers „Laat één ding duidelijk zijn: wij hebben ook gewoon goede spe lers in huis. Buitenlanders zoals de Rus Karpin, de Joegoslaaf Ko- vacevic en de Turken Nihat en Tayfun zijn stuk voor stuk inter national. Karpin is 32 jaar, maar ongelooflijk belangrijk voor de ploeg. Hij is het schakelstation, de chef op het middenveld die de ploeg stuurt. Toch ligt ons zwaartepunt voorin. Onze spit sen Kovacevic en Nihat vormen een ijzersterk duo. Je kunt het een beetje vergelijken met Hes- key en Ówen bij Liverpool. Mid denvelder Xabi Alonso wordt gezien als het grootste talent van Spanje. Bijna alle grote clubs zit ten al achter hem aan. En dan hebben we ook nog Javi De Pe dro aan de linkerkant. Hij was de beste Spaanse voetballer op het WK. Ik ben alleen bang dat hij in de winterstop wordt ver kocht. Daar gaat hij zelf ook vanuit. Hij is inmiddels al in ge sprek met Newcastle United." Kampioen? „Wij hebben niet de illusie dat we kampioen worden, zei ik toen we na vier wedstrijden bo venaan stonden. Laten we eerst maar eens de serie tegen Real en Barca afwachten, riep ik toen we halverwege het seizoen nog steeds nummer één waren. En nu is het winterstop en staan we, nota bene ongeslagen, nog steeds op kop. Niemand in Spanje gelooft dat wij kampioen kunnen worden. Ik heb zelf geen flauw idee waar dit eindigt. Wat ik wel weet is dat er maar weinig ploegen zijn die beter voetballen dan wij. Alleen Real en Valencia misschien, maar dan houdt het ook wel op." EREDIVISIE 17e speeldag: 8 wedstrijden. Toeschouwers: 112.977; totaal: 2.407.832 Best bezochte wedstrijd: PSV - Vitesse, 33.500. Slechtst bezochte wedstrijd: Excelsior - Ajax, 3687. Rode kaarten: 1, Buijs (Excelsior); to taal: 25. Gele kaarten: 21; totaal: 374. Meeste kaarten: 4, FC Twente - RBC Roosendaal (Van Dongen), 4x geel. Doelpunten: 15; totaal: 446. Hoogste score: 5, De Graafschap - FC Zwolle 3-2. Snelste treffer: 2. Ibrahimovic (Ajax). Topscorer van de dag: 15 spelers met 1 doelpunt. PSV - Vitesse 1-0 (1-0). 42. Bouma 1- 0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toe schouwers: 33.000. Gele kaart: Amoah, Theo Janssen (Vitesse). Willem II - FC Groningen 1-0 (0-0). 48. Landzaat 1-0. Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Matthijs, Broerse en Bronkhorst (FC Groningen). De Graafschap - FC Zwolle 3-2 (1-1). 7. Smit 1-0, 18. Bosschaart 1-1, 51. Van der Haar 1-2, 78. Van de Haar 2-2 (strafschop), 88. Bakens 3-2. Scheids rechter: Jol. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Zuurman, Richard Roelof- sen (FC Zwolle). NEC - RKC 0-0. Scheidsrechter: Sui ting. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Hesp, Govedarica (NEC), Greene (RKC). Excelsior - Ajax 0-2 (0-1). 2. Ibrahimo vic 0-1, 51. Pasanen 0-2. Scheidsrech ter: Koopman. Toeschouwers: 3687. Rode kaart: 38. Buijs (Excelsior). Gele kaart: Maxwell (Ajax). NAC - Feyenoord 1-1 (0-1). 5. Pardo 0- 1, 86. Feher 1-1. Scheidsrechter: Bos sen. Toeschouwers: 15.340. Gele kaart: Penders (NAC), Van Wonderen, Bosvelt (Feyenoord). Programma, 29 januari: Vitesse - FC Zwolle, 31 januari: PSV - RBC, 1 febru ari: Excelsior - Roda JC, NAC - Heeren veen, AZ - NEC, 2 februari: Feyenoord - FC Twente, De Graafschap - FC Utrecht, RKC - FC Groningen, Willem II - Ajax. Topscorers: 1. Kezman (PSV) 18, 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 9, 3. Perez (AZ), Buffel (Feyenoord), Mido (Ajax) 8, 6. Engelaar (NAC), Van der Vaart (Ajax), Van Galen (AZ), Kuyt (FC Utrecht), Ono (Feyenoord), Sonko (Roda JC) 7. Westerveld analyseert Spaanse koploper PSV 17 13 3 1 42 42-10 Ajax 17 12 4 1 40 44-18 Feyenoord 17 10 3 4 33 40-20 NAC 16 6 8 2 26 22-12 Roda JC 17 7 5 5 26 30-25 Willem II 17 7 4 6 25 26-23 RKC 17 7 4 6 25 18-23 FC Utrecht 17 6 6 5 24 23-21 NEC 17 6 5 6 23 22-26 FC Twente 17 5 7 5 22 21-24 AZ 16 6 2 8 20 27-40 Heerenveen 17 5 5 7 20 24-29 Excelsior 17 4 6 7 18 20-29 Vitesse 17 4 4 9 16 17-20 RBC 17 4 4 9 16 20-29 Groningen 17 3 4 10 13 16-28 FC Zwolle 17 3 4 10 13 16-30 Graafschap 17 3 4 10 13 18-39 EERSTE DIVISIE 17e speeldag; 6 wedstrijden Toeschouwers: 13.945; totaal: 482.810. Best bezochte wedstrijd: Go Ahead Eag les - Stormvogels/Telstar, 3450. Slechtst bezochte wedstrijd: Haarlem - MW, 710. Rode kaarten: 0; totaal: 37. Gele kaarten: 15; totaal: 472. Meeste kaarten: 5, FC Den Bosch - Eindhoven (Luyten), 5xgeel. Doelpunten: 14; totaal: 502. Hoogste score: 6, Helmond Sport - TOP Oss 4-2. Snelste treffer: 1. Buikema (Heracles Almelo). Topscorer van de dag: 2, Leferink (Go Ahead Eagles), Buikema (Heracles Al melo), Heesakkers (Helmond Sport). Topscorers: 1Koevermans (Sparta), De Groot (Emmen) 16, 3. Platvoet (Hera cles Almelo) 15, 4. Weerman (Veen- dam), Bruin (Cambuur), Stroeve (ADO Den Haag) 12, 7. Hendriksen (Helmond Sport) 11, 8. Kantelberg (Helmond Sport). Jansen (FC Den Bosch) 10, 10. Buys (Volendam) 9. rome/anp - De toonaangevende ploegen in de Italiaanse Serie A lieten gisteren punten liggen. Koploper AC Milan, met Claren ce Seedorf in het basisteam, bleef in de thuiswedstrijd tegen Brescia steken op 0-0. Het ach tervolgende Lazio, met Jaap Stam in de gelederen, kwam voor eigen publiek tegen subtopper Bologna niet verder dan 1-1. Door de stagnatie in de boven ste regionen konden Chievo en Juventus dichterbij komen. De ploeg uit Verona won met 2-0 van Como. De Turijnse club, met Edgar Davids 78 minuten op het middenveld, versloeg Pe rugia met 1-0. AS Roma, tegenstanaer van Ajax in de Champions League, won zaterdag met 1-0 bij Torino. Sa muel scoorde kort na de rust. door Henk van Weert eindhoven - Op de eerste dag van de winter werd PSV herfstkampioen. Dat was zaterdagavond de eerste schijn bare tegenstelling. De tweede paradox was dat het publiek de nieuwe herfst kampioen hartstochtelijk uitfloot. Weer speelde PSV thuis bar slecht. Het elftal is kennelijk bang van het eigen publiek. Dat is de derde merkwaardi ge tegenstelling. PSV thuis, voer voor psychologen on derhand. Het elftal kreeg de afgelopen weken alom lof toebedeeld voor de krijgshaftige wijze waarop het won in de uitwedstrijden tegen FC Utrecht en Ajax. Vooral in Amsterdam was PSV indrukwekkend. In niets leek PSV nog op de bleke ploeg die enkele weken daarvoor thuis amper kon winnen van Willem II. Het team zou de eerste helft van de competitie thuis tegen Vitesse glanzend afsluiten, was de algemene verwachting. Dat gebeurde niet. PSV won met 1-0, dankzij een fraai genomen vrije trap van Wilfred Bouma in de 42ste mi nuut. Een traktatie voor het thuispu bliek werd het niet. Verre van dat. Het striemende fluitconcert aan het einde was daarom heel begrijpelijk. Vitesse moest na het srieUe uitvallen van Dejan Stefanovic verder met een centraal duo dat uit een 18-jarige (Mi chael Jansen) en een 20-jarige (Dings- dag) bestond. Dat leek een gemakke lijk te slopen muurtje voor de Eindho- vense internationals. De praktijk was anders. Jan Vennegoor of Hesselink, ijverig als altijd, was onnauwkeurig met zijn kopballen. 'Mateja Kezman, ook vol vlijt, kreeg zijn kansen, maar miste. Kansen kreeg PSV genoeg, maar doelpunten bleven uit. Alleen uit die vrije trap kon gescoord worden. Omdat de lange pass vaak mislukte, sloop de twijfel al vroeg in de ploeg. Te weinig PSVers speelden met flair. Arjen Robben was een van de weinige uitzonderingen. Zo zakte het peil steeds verder, met de laatste vijf mi nuten als absolute negatieve climax. PSV hielp het machteloze Vitesse bijna aan de gelijkmaker. Lucius die uit gleed, doelman Ten Rouwelaar die zich bijna verslikte in een terugspeel bal, een klutsbal die maar net naast het doel belandde: veel gekker kon het niet worden in die slotfase. Jelle ten Rouwelaar maakte zijn debuut in het Philips Stadion. In de uitwedstrijden tegen Auxerre en FC Zwolle maakte hij een redelijk goede indruk. Zaterdag avond was de doelman verre van ze ker. Vlak voor tijd kon Mbamba bijna profiteren van zo'n aarzeling van Ten Rouwelaar. Guus Hiddink: „Ik ben te vreden over onze positie op de rang lijst, maar ik sluit mijn ogen niet voor de mankementen." PSV: Jen Rouwelaar; Lucius, Ooijer, Faber (80. Addo) en Bouma; Rommedahl, Van der Schaaf, Vogel en Robben; Kezman en Ven negoor of Hesselink (86. Bruggink). VITESSE: Jevric; Comelisse, Michael lansen, Stefanovic (4. Dingsdag) en Frankel; Ranko- vic, Levsjenko (67. Mustapha), Theo Janssen en Claessens; Amoah en Rojer (81. Mbamba).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19