Nederlands record Baans op 100 meter schoolslag SPORT Eredivisie is niet groots, maar wel leuk Roda JC overwintert vóór FC Utrecht elenburg buitenspel ^am Ajax kan voorlo- beschikken over Maar- elenburg. De jeugdige |h, die al wat langer last 'feen pijnlijke linkerpols, teren in het Amster- U-ziekenhuis onder- aar werd duidelijk dat burg een scheurtje in dwortelbeentje heeft, eer twee maanden uit- eld. we voor )rreus en - Ronald Waterreus aatste wedstrijd van r de winterstop. De r i heeft te veel last van spierblessure. De tech- taf vindt het verstandig I trreus aan de kant te in de hoop dat hij fit is e >egin januari naar Tur- sjrekt voor een trainings- jn vervanger Jelle ten n ar maakt vanavond te- r ;se zijn debuut in het tadion. De Fries keepte le in de uitwedstrijden ixerre en FC Zwolle. Ijeente neemt Ion NEC over - De gemeente Nij- d eemt het Goffertstadi- Sl jan de eredivisieclub t college van B en W rover overeenstem- u eikt met het bestuur jetbalclub. Nijmegen ljoen euro neertellen. II hierdoor een betere tspositie. Het voorstel 1uari aan de gemeente den voorgelegd. De ge- ïeeft verklaard dat de van het stadion niet gaat van andere be- nemens. NEC wordt e' urder van de Goffert, gemeente kan de ac- c atie ook benutten voor ctiviteiten. zaterdag 21 DECEMBER 2002 l volgt sk op "mu - Pavel anas volgt Boniek op als bonds- m het Poolse nationale ffeftal. Boniek nam begin %nd ontslag. De groot- fitie van Janas was het - jvan de kwartfinales in 'ajpions League met Le- '•ihau in 1996. Hij was 1 kam bij de Poolse voet bals assistent-coach van Pipisch elftal dat in 1992 k In in Barcelona. |khildere Voor Ouinn rilnvaller James Quinn e^m II is voor drie wed- leschorst, waarvan een lelijk. De tuchtcom- 1 In de KNVB gaf Quinn n4oor de rode kaart die 1 iag kreeg in de wed en De Graafschap. De ij |n kopstoot aan een te- -l>|er. Quinn had de die hem dinsdag door is Kger betaald voetbal Igesteld - vier wedstrij- irvan een voorwaarde - _|wezen. og Tour in Luik De Ronde van Frank- in 2004 in het Belgi- L De Waalse stad is Officieel aangewezen iats waar op zaterdag 3 ,de proloog wordt ver- Tiurbaas Jean-Marie Le- jakte verder bekend ste twee etappes in van Frankrijk ook iver Waalse bodem rndag 4 juli is er de :-Charleroi, gevolgd itappe Charleroi-Na- ïiaandag 5 juli. Pas op 5 juli verlaat de Tour- i Wallonië. Vertrek- erüie dag Waterloo, le: Ipoot nieuwe horeografe i nSusanne Beerepoot' is ipaalde tijd vastgelegd w^Dgrafe van de vrou- loeg. De 31-jarige Op- het verleden meer- tetbtionaal titelhoudster ^emster aan wereld- en kampioenschappen, le aanloop naar het ind jaar zomer de iningen van de Oranje- ïs perfectioneren. nkampioen i stopt ton - Tweevoudig h zwemkampioen an heeft zijn loopbaan logste niveau beëin- 27-jarige Amerikaan medisch advies. Hij sinds zijn jeugdjaren ia. Dolan wil zich via sors gaan richten op Schappelijke loop topzwemmer won zo- pAnta (1996) als in Syd- Ljl) olympisch goud op peter wisselslag. In Au- jnaalde hij tevens zilver I meter wisselslag. Al 210.000 euro voor noodlijdend KV Mechelen mechelen/belga - Televisiepre sentator Mark Uytterhoeven, trainer Fi Van Hoof en oud-spe ler Piet den Boer hebben met hun initiatief om het noodlij dende KV Mechelen van de on dergang te redden al 210.000 eu ro ingezameld. Stortingen uit het bedrijfsleven aan de Belgi sche club zijn nog niet meege teld. De initiatiefnemers hadden sa men een rekening geopend en een oproep gedaan aan alle sup porters en supportersclubs om 1000 euro te storten. Na acht dagen stond er 210.000 euro op de rekening. De actie loopt nog tot 31 december. Samen met de opbrengst van andere initiatieven denkt Uyt terhoeven tegen het einde van het jaar over 1.175.000 euro te beschikken. Wat het toekomst perspectief van KV Mechelen dan is, is nog in nevelen gehuld. De club zou een doorstart kun nen maken in de derde klasse. KV Mechelen heeft een totale schuld van 18 miljoen euro. KV Mechelen staat momenteel voorlaatste in de Belgische eer ste klasse. Vanavond komt de ploeg van onder anderen de Ne derlander Eric Viscaal in actie in de uitwedstrijd tegen Excelsior Moeskroen. Het is misschien het laatste duel voor de voorma lige Europa Cup 2-winnaar. Of de ploeg na de winterstop nog in de hoogste klasse mag optre den, blijft vooralsnog onzeker. Tiger Woods pas in februari weer op de golfbaan orlando/anp - Niet eerder dan in februari zal Tiger Woods te rugkeren op de golfbanen. Het seizoen van de Amerikaanse tour is dan al een zestal weken onderweg. De nummer 1 van de golfwereld onderging onlangs een knieope ratie in Park City (Utah). Als her steltherapie is de bijna 27-jarige Amerikaan zwemmen en fietsen aanbevolen. Woods speélde maandenlang met zeurende pijn in de linker knie. Aan het eind van het sei zoen besloot hij tot een operatie bij een van de beste specialisten in de Verenigde Staten. Hij wil volledig fit zijn voor hij zijn ren tree maakt op de golfbanen. Het eerste toernooi waaraan hij, vol gens zijn eigen website, zal deel nemen is de Buick Invitational in Torrey Pines vanaf 13 februa- kerkrade/anp - Wiljan Vloet kan met een voldaan gevoel de win terstop ingaan. De trainer van Roda JC zag in de eerste helft van het seizoen lang niet altijd oogstrelend voetbal, maar zijn ploeg verzamelde wel een res pectabel aantal punten: 26. De ploeg passeerde FC Utrecht daarmee op de ranglijst door het directe duel gisteravond met 1-0 te winnen en keerde terug op de vierde plaats. Vorig jaar rond de kersttijd was de Limburgse club een serieuze degradatiekandidaat. Jan van Dijk noch opvolger Georges Leekens kreeg de recalcitrante spelersgroep in het gareel. Vloet keek goed rond, hanteerde het scherpe mes en haalde een kar renvracht aan nieuwelingen naar Kerkrade. De selectie werd ingrijpend verjongd, waarbij de wisselvalligheid voorlopig op de koop toe werd genomen. De komende maand zal de tech nische leiding opnieuw de boer opgaan. Met de komst van ex- PSVer Addo, die pas in januari speelgerechtigd is, hoopt Vloet de verdedigende problemen te kunnen oplossen. Het duel in Kerkrade was in de eerst de helft vooral boeiend door het voortdurende getreiter tussen de Belgen Soetaers en Vreven in vinnige duels. Toen de aanvaller van Roda JC in de 39e minuut zijn landgenoot ein delijk had afgeschud en een vrije doortocht kreeg, was de pass op Sonko een koud kunst je. De Gambiaan maakte zijn ze vende doelpunt van het seizoen, 1-0. Het bleef bij deze treffer, hoe zeer Kuyt zich ook bleef uit sloven voor de Utrechtse gelijk maker. FC Twente boekte een simpele 3-0 zege op RBC, dat steeds ver der wegzakt. De Tukkers zijn in middels gedegen middenmo ters. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Madeion Baans is in extase nadat zij een Nederlands record heeft gezwommen. Foto: WFA/Jeroen Putmans Roda JC - FC Utrecht 1-0 (1-0). 39 Sonko 1-0. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Soetaers, Filipovic (Roda JC). Tanghe (FC Utrecht). FC Twente - RBC 3-0 (1-0). 21. Cavens 1-0, 71. Houwing 2-0, 75. John 3-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschou wers: 13.200. Gele kaart: Van de Paar, Houwing (FC Twente), Van der Sloot Vos (RBC). Programma zaterdag 21 december: De Graafschap - FC Zwolle, NEC - RKC Waalwijk, PSV - Vitesse, Willem II - FC Groningen; zondag 22 december: Excel sior - Ajax, NAC - Feyenoord. eindhoven/anp - Madeion Baans was op de eerste dag van het NK zwemmen kortebaan in Eindho ven goed voor een Nederlands re cord. De zwemster uit Spijkenisse werd voor de tiende keer op rij nationaal kampioene op de 100 meter schoolslag. Baans' tijd, 1.07,96, was een verbetering van haar eigen record (1.08,28), ge zwommen zondag in Riesa. Op de 400 meter vrije slag spits te de strijd zich zoals verwacht toe tussen Haike van Stralen en langeafstandszwemster Edith van Dijk, die zich voor de Spelen van Athene op de 800 meter richt. AZ&PC-zwemster Van Stralen won het duel in een per soonlijk record: 4.13,78. Van Dijk moest een kleine drie se conden toegeven. Bij afwezigheid van Inge de Bniijn en Wilma van Rijn pakte Marleen Veldhuis de titel op de 50 meter vrije slag. In Riesa bij het EK kortebaan mocht ze indi vidueel niet starten, in Eindho ven revancheerde ze zich met een tijd van 25,19. Op de 200 meter vlinderslag bleek Chantal Groot weer eens een maatje te groot voor de concurrentie. Met 2.15,17 zwom ze een persoonlijk record, slechts Etta van der Weijden bleef enigszins in haar spoor. Bij de vrouwen gingen op de eerste dag de andere titels naar Lenneke van Schaik (1.02,99 op de 100 meter rugslag) en Mela- nie ten Brink (2.18,46 op de 100 meter wissel). Bij de mannen presteerde Tho mas Feiten buitengewoon knap op de 400 meter vrije slag. Hij werd na Pieter van den Hoogen- band en Marcel Wouda de der de Nederlander die onder de 3.50 dook. De jeugdkampioen van vorig jaar kwam tot een tijd van 3.49,19. Op de 100 meter vrij liet Ron Dekker zien dat zijn onderwa tertechniek nog steeds superieur is. De 36-jarige zwemmer komt echter conditie te kort om nog aanspraak te kunnen maken op het goud op de 100 meter schoolslag. De Europees jeugd kampioen van vorig jaar, Thijs van Valkengoed, bleef Dekker in 1.01,10 (pr) voor, net als Lennart Stekelenburg. Het brons was voor Dekker die veertien keer de nationale titel veroverde, voor het laatst in 1994. Titels bij de mannen waren er verder voor Mark Veens (22,19, 50 meter vrij), Ralf Mertens (1.59,89, 200 vlinder) en Robin van Aggele (2.01,35, 200 vrij). De 100 meter rugslag leverde twee winnaars op: Bastiaan Tammin- ga en Sander Ganzevles deelden het goud in 54,75. De 4x200 meter vrije slag lever de een pijnlijk optreden op voor thuisploeg PSV. Op jacht naar een Nederlands record lagen Zastrow (1.47,74) en Oosting (1.50,51) aardig op schema waarna het de beurt was aan Ten Have. Halverwege diens op treden lag plots ook Zwering in het bad. Beide zwemmers keken elkaar verbaasd aan en staakten de strijd. DWK profiteerde van de Eindhovense blunder door met twee ploegen het goud en het zilver op te eisen. PSV Ajax Feyenoord Roda JC NAC RKC FC Utrecht Willem II NEC FC Twente AZ Heerenveen Excelsior Vitesse RBC Groningen FC Zwolle Graafschap 16 12 16 11 16 10 17 9 9 9 4 10 EERSTE DIVISIE Eerste helft competitie: waardige rentree Co Adriaanse, Rafael van der Vaart de grote ster door Henri van der Steen Het slechtste nieuws van dit voetbalseizoen: de clubs hebben een nog schaamtelozer financi eel wanbeleid gevoerd dan al werd gevreesd. Het beste nieuws: Co Adriaanse is terug als trainer-coach. Of is dat de doorbraak van Rafael van der Vaart? Het voetbalseizoen 2002-2003 is tot dusverre leuk vanwege het open, aanvallende spel en een reeks verrassende uitslagen. En een stuk minder leuk vanwege de uitspattingen: Schwalbes, provocaties, rotschoppen, het eindeloze, niet zelden beledi gende gezever over scheidsrech terlijke beslissingen. En zeker ook de ontluisterende wedstrij den die vooral PSV en Feyen oord in Europees verband speelden. Met voetballen is het hollen of stilstaan. In Eindhoven lijkt ie dereen weer dik tevreden: lekker gespeeld tegen FC Utrecht en Ajax, bovenaan in de competi tie. Alaaf! De topclubs in Neder land, zakelijke ondernemingen zoals ze zich noemen, doen echter mee aan de competitie omdat het moet; het liefst zou den ze zich afscheiden met de Real- en Roma-achtigen van de ze wereld en een eigen coterietje beginnen. Wie de prestaties van Ajax, Fey enoord en PSV op de Europese velden analyseert, kan onmoge lijk een vrolijk verslag uitbren gen. Ajax mazzelde hevig en had voor hetzelfde geld aangesloten bij de andere twee, die de twee de ronde van de Champions League niet haalden en genade loos werden weggespeeld. Ajax-PSV stond zondag wel mo del voor voetbal in de Neder landse eredivisie: niet geweldig, wel heel leuk. Het gebrek aan kwaliteit in Nederland is evi dent, maar amusant is het Hol landse voetbal wel. De clubs spelen achterin rustig een-op- een en de opzet is vrijwel altijd een mannetje meer te creëren op het middenveld; kortom het initiatief te bemachtigen. De competitie is tot dusverre wel spannend. Het wordt drin gen om die ene plaats die recht geeft op Champions League voetbal. Ajax heeft de beste ploeg, PSV - vanwege het ont breken van verdere Europese verplichtingen - het beste pro gramma. Feyenoord lijkt uitge schakeld voor de titel, hoewel de achterstand op zich verre van hopeloos is. Zoals vaker is het gedrang om de UEFA Cup-plaatsen zeker zo hevig. Vitesse doet niet meer mee, maar zelfs Heerenveen en FC Twente zijn nog niet uitge schakeld. Onderin staan er zes clubs op gevaarlijke plaatsen. Je kunt je niet voorstellen dat Vi tesse en De Graafschap gaan de graderen en Excelsior zal toch ook de nodige puntjes bij elkaar tikken. De waardige rentree van Co Adriaanse als trainer-coach is wellicht de plezierigste verras sing van de eerste seizoenhelft. Adriaanse bracht het op nederig en met de nodige zelfkritiek te rug te keren en vol goede moed aan het werk te gaan bij,AZ, waar hij gelukkig zijn eerste straftraining ook alweer heeft gegeven. Want niet alles wat was, was fout. Zo kan het gebeuren dat Adri aanse - dankzij oude werkvriend Martin van Geel - in tweede ter mijn alsnog de gelegenheid krijgt de top te halen, in zijn ge val het Nederlands elftal. Een paar mooie jaren bij AZ - waar het met de schatkist van Sche- ringa en de plannen voor een nieuw stadion niet slecht wer ken is - kunnen een trainerscar rière zomaar doen omslaan. Niets is zo veranderlijk als de status van een voetbalcoach. Vraag het Louis van Gaal maar. Of Peter Bosz. De Graafschap staat achttiende, maar Peter Bosz maakt niette min een uitstekende indruk. De beginnende coach blijft rustig en standvastig. Het is een gun stig teken dat zijn spelers de lol van een goal met hem en assis tent John Lammers delen. Bosz is een van de zeventien Nederlandse trainers in de ere divisie. De topclubs doen het al le drie met eigen kweek, die bo vendien goed bevalt. Ronald Co Adriaanse is terug als trainer-coach, bij AZ. Hij is omstreden, maar zorgt met zijn heldere uitspraken in elk geval voor reuring. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Koeman noemde zichzelf deze week wijselijk nog geen toptrai- ner („Want daarvan kun je niet spreken als je twee, drie jaar trainer bent"), maar hij is aardig op weg. Koeman maakt een voortreffelijke indruk als coach: evenwichtig, open, altijd spre kend met argumenten. Hij levert een wezenlijke bijdrage aan het imago van voetbalcoach: het is een echt vak. Een aartsmoeilijk vak. De positie van Guus Hiddink is en blijft raadselachtig. Hij leek de best betaalde voetbalcoach aller tijden te worden met zijn dubbelcontract bij PSV en Phi lips, maar ineens ging de over eenkomst met de hoofdsponsor niet door. Ook anderszins leek de hernieuwde relatie een slecht idee: Hiddink is een hele me neer geworden, maar PSV is niet wezenlijk veranderd sinds hij er zijn eerste succesvolle periode had als coach. Het is de vraag of Hiddink de uitdaging blijft zien in Eindhoven, maar wellicht is dat niet eens een vraag van groot belang. Erwin Koeman schijnt onderhand klaar te zijn de touwtjes in handen te ne men. De promotie naar de func tie van technisch directeur lijkt geen optie voor Guus Hiddink, want daar hebben ze er bij PSV al een van, Amesen. Tenzij die opstapt natuurlijk. Bert van Marwijk is van de drie trainers in de top de man aan wiens capaciteiten het meest is getwijfeld. Dat is enigszins vreemd, omdat Van Marwijk toch maar zelden op gekke din gen is betrapt. Bovendien moet hij het doen met een selectie van dubieuze kwaliteit, met lei ders op leeftijd en jongelui die vooralsnog meer praatjes heb ben dan prestaties leveren, jon geheer Van Persie voorop. Van Marwijk heeft dan nog wel het geluk dat hij met Feyenoord niet gauw, zoals Van Gaal over komt met Barcelona in de sterke Spaanse competitie, op plaats twaalf terechtkomt. Hij profi teert dus indirect ook mee van het eeuwige misverstand dat al leen de trainers die bovenaan staan goed zijn. Dus werd er be gin dit seizoen aan de stoelpo ten van Foppe de Haan gezaagd. Ineens was de oefenmeester van Heerenveen te oud en stond hij al te lang voor de groep. Ineens hoorde je ook weer het even ou de als ridicule verwijt dat je nooit een goeie coach kunt zijn als je niet in het Nederlands elf tal hebt gespeld. Foppe de Haan is al jaren het levende bewijs dat trainers vooral goed zijn als ze een visie hebben en daarin con sequent kunnen zijn. Rafael van der Vaart was met af stand de meest besproken spe ler. Er werd (en wordt') getwij feld aan zijn blessuregevoelig heid, maar niemand die zijn 2900. Gele kaart: Rimkus, Van Leeu wen, Martinez (Sparta). Go Ahead Eagles - Stormvogels Telstar 3-1 (1-1). 35 Leferink 1-0. 42. Correia 1-1, 51. Leferink 2-1, 58. Kooijman 3- 1. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers 3450 Gele kaart: Van der Horst, Van Putten (Go Ahead), Mercimek, Holwijn (Stormvogels) Haarlem - MW 0-2 (0-1). 25. Verheyen 0-1, 51. Van der Weert 0-2. Scheids rechter: Van Egmond. Toeschouwers: 710. FC Volendam - Heracles Almelo 0-2 (0- 2). 1. Buikema 0-1, 38. Buikema 0-2. Scheidsrechter: Langkamp. Toeschou wers: 2091. Gele kaart: Buys (Volen dam), Wooding, Smit (Heracles Almelo) 39 41-10 37 42-18 32 39-19 26 30-25 25 21-11 24 18-23 24 23-21 22 25-23 22 22-26 22 21-24 20 27-40 '20 24-29 18 20-27 16 17-19 16 20-29 13 16-27 13 14-27 10 15-37 FC Den Bosch Eindhoven 0-0. Scheidsrechter: Luyten Toeschouwers: 2883. Gele kaart: Uneken, Faerber (Den Bosch), Hese, Tuasamu, Van de Langenberg (Eindhoven). FC Dordrecht - Sparta 0-0. Scheids rechter: Haverkort Toeschouwers: Helmond Sport - TOP Oss 4-2 (3-0). 31. Heesakkers 1-0, 39. M. van Dijk 2- 0, 41. Hendriksen 3-0 (strafschop). 56. Dijkhuizen 3-1, 71. Heesakkers 4-1, 81 Bezzai 4-2. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 1911. Gele kaart: Sako (TOP) Bijz Wedstrijd in 70e mi nuut stilgelegd, omdat TOP-aanhangers voorwerpen gooiden naar grensrechter. Na tien minuten hervat. ADO Den H. Emmen Heracles GA Eagles Helmond Sp. Volendam Den Bosch Cambuur L TOP Veendam Haarlem Sparta Eindhoven Stormv Dordrecht VW MW Fortuna S. 16 13 16 12 17 11 17 10 17 10 17 10 17 9 16 8 17 7 16 6 17 5 3 9 4 9 1 11 3 10 1 11 4 10 3 11 40 46-12 38 36-17 35 44-25 33 39-25 32 45-27 31 30-26 30 30-20 25 30-35 23 27-38 22 25-28 19 17-33 18 30-36 16 17-27 16 16-26 15 19-34 13 21-37 13 13-26 9 17-30 klasse in twijfel trekt. Na hem komt er een hele tijd niks. De eredivisie heeft wel leuke spe lers, maar weinig werkelijke top pers te bieden. Kezman is met zijn 18 goals vooralsnog de meest gelauwerde man van het seizoen, het aureool van Hof land en Van Bommel is daaren tegen enigszins verkleurd. Al lijkt het op toeval dat PSV de laatste weken ineens ging voet ballen toen de twee sterkmakers er niet bij waren. Het wordt in teressant te zien of Hofland en Van Bommel de stap naar de echte top maken. En niet te ver geten Arjen Robben, de linker spits van PSV. De cijfers van het Nederlands elftal zijn indrukwekkend, het spel is wisselvallig, maar het ver trouwen is zeker sterk gegroeid onder Dick Advocaat. De bondscoach deed ongeveer alles goed en had mazzel met som mige uitslagen. Hij zal straks wel moeten kiezen. Het is de vraag of het systeem met twee centra le spitsen op langere termijn voordelig is en het is verre van ondenkbaar dat Oranje volgend jaar speelt met Van Nistelrooij in de spits, Van der Vaart als de nummer 10 en Kluivert op de bank. De besten moeten spelen, nietwaar? Scheids- en grensrechters ston den weer volop in de publiciteit en maar zelden op zulk een prettige wijze als Ruud Bossen zondag na Ajax-PSV. De gena deloze televisiebeelden hebben van arbiters loslopend wild ge maakt, dat wekelijks, op basis van bewijs per NOS, kan wor den afgeschoten. De KNVB be schikt niet over dertig top- scheidsrechters, maar het ge middelde niveau is niet zo slecht als vaak wordt beweerd. Braamhaar, Schenkels en Ha verkort komen eraan, Van Dijk, Koopman en Van Egmond zijn prima scheidsrechters, Jol, We- gereef, Bossen, Temmink en Van Huiten zijn al top en niet vergeten de onvergelijkbare Roelof Luinge, een man met een charisma en gedrevenheid zoals menig voetbaltrainer en enkele van in zijn selectie zou willen hebben. UITSLAGEN BADMINTON Guanghzou. China Open: Vrouwen enkelspel, kwartfinale: Audina (Ned) - Li (Sin) 7-1111-3 11-5, Xingfang Fie (Chn) - De Wit (Ned) 11-4 11-5. Vrouwen dubbelspel, kwartfinale: Wei/Wing- ting (Chn) - Audina/Jonathans 11-3 13-12. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 2978, d.d. 20.12.2002 2.4 9 13.18 24.25.26.29.35 40. 41.43.51 56.61.65 68.70.73 Onder voorbehoud van typefouten SCHAATSEN Assen. Loting NK allround, eerste dag: Mannen. 500 m: Elsinga - De Vries, Salomons - Van der Gun, Kingma - Venema, Meijer - Van den Brink, De Jong - Beulenkamp, Romme - Van der Rijst, Tuitert - Prinsen, Bakermans - Hersman, De Jager - Postma, Verheijen - Solin- ger, Uytdehaage - Ritsma, Janmaat - 01de Heuvel. 5000 m: 01de Heuvel - Kingma, Van den Brink - Venema. Salomons - De Jager, Hersman - De Vries, Van der Rijst - Beulenkamp, Solinger - Janmaat, Van der Gun - Bakermans Elsinga - Meijer, Verheijen - Uytdehaage, De Jong - Prin sen, Tuitert - Romme, Postma - Ritsma Vrouwen. 500 m: Huisman - Reitsma, Voorhuis - Bouwens, Murris - Kleinsman, Van Goozen - Van Deutekom, Van Benthem - Pricker, De Vries - De Cramer, Vis - Thomas, Oosting - Ponjee, 't Hart - Groenewold. 3000 m: Bouwens - Voorhuis, Cramer - Van Benthem, Ponjee - Huisman. Pricker - Oosting, Murris - Van Deutekom, Thomas - 't Hart, Kleinsman - Vis. Groenewold - Reitsma, Van Goozen - De Vries. SKI Val Gardena (Ita). Mannen, wereldbeker, Su- per-G: 1. Defago (Zwi) 1.38,11, 2. Reichelt (Oos) 1.38,22, 3 Büchel (Lie) 1.38,49, 4 Aamodt (Noo) 1.38,65, 5. Kernen (Zwi) 1.38,69, 6. Svindal (Noo) en Miller (VSt) 1.38.76, Stand wereldbeker Super-G: 1. Büchel en Cu- che(Zwi) 180, 3 Defago 166. Stand wereldbeker algemeen: 1. Eberharter (Oos) 548, 2. Aamodt 356, 3. Defago 338. ZWEMMEN Eindhoven. NK kortebaan, eerste dag. Mannen, 50 vrij: 1. Veens (PSV) 22,19, 2. Da- men (MNC Dordrecht) 22.53. 3. Van der Berkt (DWK-EXCESS) 22.72; fK school. 1 Van Valkengoed (DWK-XCESST1 01,10, 2. Van Stekelenburg (MNC Dordrecht) 1.02,34. 3 Dekker (De Ijsel) 1.02,59; 100 rug: 1 Tam- minga (DWK-EXCESS), Ganzevles (DWK- XCESS) 54.75. 3 Keetman (DWK-EXCESS) 56,18; 200 vlinder: 1. Mertens (PSV) 1.59.89. 2 Koppenaal (PSV) 2.04,31. 3. Tamminga (DWK-EXCESS) 2.05.76; 200 wis sel: 1 Van Aggele (AZ&PC) 2.01,35, 2. Gan zevles (DWK-EXCESS) 2.02,54, 3 Van Val kengoed (DWK-EXCESS) 2.03,68; 400 vrij 1 Feiten (Aqua-Novio '94) 3.49,19, 2. Van Ag gele (AZ&PC) 3.52,44, 3. Van Bavel (De Kempvis) 3.54,66; Estafette, 4x200 vrij: 1. DWK-EXCESS 1 7.39,27, 2. DWK-EXCESS 2 7.41.77, 3. MNC Dordrecht 7.47,49 Vrouwen, 50 vrij: 1. Veldhuis (De Whee) 25,19, 2. Kosten (AZ&PC) 25,45, 3 Van de Brand (WVZ) 26,45; 100 school: 1. Baans (De Kempvis) 1.07,96 (NR), 2. Bosma (PSV) 1.09,46, 3. Boot (PSV) 1.10,54; 100 rug. 1. Van Schaik (LZ 1886) 1.02,99, 2. Schinkel (De Whee) 1.03,08, 3. Buur (PSV) 1 03,47; 200 wissel 1. Ten Brink (Rutac Swimteam) 2.18,46, 2. Stuiver (AZ&PC) 2.19.33. 3. Ke velham (De Whee) 2 20,52; 200 vlinder: 1. Groot (AZ&PC) 2 15.17, 2 Van der Weijden (MNC Dordrecht) 2.17,97, 3. Klein (LZ 1886) 2.28.55; 400 vrij. 1. Van Stralen (AZ&PC) 4.13.78, 2. Van Dijk (Hoorn) 4.16.34. 3. Veldhuis (De Whee) 4 20,45; estafette. 4x100 vrij 1 AZ&PC 3.46.84. 2. De Whee 3 53,49, 3. AZ&PC 3.54,99.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23