De nummer laatst is beter dan TOP SPORT Foreholte staat op scherp voor volgende bekerduel Sporting Trigon nog dieper in de misère Smith loopt mijlen voor in Zoeterwoude S5 lijft in ■visie WO/Aspasia is tegen Nesselande 'supergoed' BS Leiden mist in cruciale slotfase vier vrije worpen maandag l6 DECEMBER 2002 jk op laats t - Windsurfer Joeri at na negen races in !lde wereldtitel mis- fete plaats in het foe drievoudig we- $n bij de junioren eilde zaterdag on- Pattaya in Thai- zestiende en een tennis Kalker uit >r de derde keer ^npioen op de kor- Refrden. De 23-jarige c »n gisteren in Hau- co|0 meter. Aan de lie natuurijs deden mee. Er gin- 1 oor naar de finale i/a erlinge confronta- ker de snelste, heel sterk veld, echte kortebaan- et einde toe kon ik volhouden", aldus rder terugkwam ngskamp in Italië te wedstrijd op „Dat ai'Collalbo is het ook plik." Ook in 1996 en Ter Aarder de ,p'4 op de kortebaan. 2. ïr bereidt zich de iken voor op de s/edstrijden voor het jnd december in l- F' _j De tafeltennissers ""■men ook volgend i de eerste divisie. oPegstgeest degra- igs naar de tweede )mdat het gepro- Istars uit Gronin- trok, kwam er te£n plaats vrij. „We 3.^t", zegt wedstrijd- min van der Zijden. se Brandersstad [naar de eredivisie singsduel tegen (nummer voor- fedivisie) met 4-3 t- BS Leiden heeft za- bheid genomen van e routinier Erik Paul ktn. De aan het eind Ofig seizoen gestopte mg kreeg een wed- 3apet zijn naam en dat in de kantine Meihal wordt opge- loin Weeren speelde de aar behalve bij BS es bij andere basket- htide regio. De Leide- rdte kort deel uit van Dgmex gesponsorde Ntam van de club. °holtes jiale net tRob Scholtes is Ie kampioen- ststoten op de eëindigd. De ar baalde enorm lag in de halve fi- loor van de latere ld de Vos, die zijn :erde. Het werd na ide strijd 3-2 voor i. Scholtes toonde rorm gistermiddag Vijd om de derde en waarin hij het na- ad verbeterde tot Het oude record int. Scholtes miste iguur in de met 3-0 ij tegen Sander door Janet van Dijk sassenheim - Als een hardleerse puber zonder zelfvertrouwen ver loor TOP zaterdag opnieuw. De butant De Meervogels bleek in De Wasbeek een stuk volwasse nen 17-20. Op de allereeerste overwinning van de Zoetermeerse club in de hoofdklasse viel niets af te din gen. De ploeg, die tot zaterdag op de laatste plaats stond, be gon sneller en feller aan de cru ciale en spannende wedstrijd, en bleek op kritieke momenten trefzekerder, geconcentreerder en vooral minder slordig. Door de zege in Sassenheim heeft De Meervogels nu evenveel punten als TOP (3), dat ook nog een wedstrijd meer heeft gespeeld. Uitgebreid hadden de Sassen- heimse korfballers de afgelopen week gesproken over wat er fout was gegaan in de verloren wed strijden tegen De Lege Geaen, DOS/WK en Die Haghe. De ploeg was elke keer niet con stant genoeg geweest, wisselde goede perioden af met slechte, en liet het in de slotfase steeds afweten. Op de trainingen was er op geoefend, maar geholpen had het allemaal niet. Bij vlagen had TOP het zaterdag goed gedaan, maar de dalen wa ren ook tegen De Meervogels weer erg diep geweest, consta teerde trainer Gert-Jan Kraaije- veld. „We willen te snel scoren en worden dan te onrustig", gaf Stanley Lardé als verklaring voor het domme, dubbele balverlies in de laatste minuten. „We moeten de rust bewaren en toch niet te statisch spelen. Het blijft hetzelfde verhaaltje. We trainen er wel op, maar ik weet niet wat er tijdens een wedstrijd in de koppies gebeurt." De Meervogels nam vanaf het begin het heft in handen. Pas na tien minuten, bij een achter stand van 1-4, begon het bij TOP beter te lopen. Tot vijf mi nuten voor rust bleef het ver schil steeds een of twee punten, maar toen liepen de Zoeter- meerders uit naar 7-10 en 9-12, met mooie lange aanvallen en een goede afvang. Met een ge lukkig gekregen strafworp bracht Tim van der Horst de ruststand op 10-12. Vrouwen Opvallend was dat in de eerste helft de wouwen van De Meer- v^els het verschil maakten, zij scoorden in die periode zeven maal, maar bleven na rust op nul steken. De Sassenheimse vrouwen scoorden voor rust slechts drie maal. Na de pauze zorgden Ju dith Kok en Marion Broekhui zen eerst voor de aansluiting, waarna ook de vrouwenproduc tie van TOP stilviel. Bij 12-13 had TOP twee kansen nodig om gelijk te komen. Eerst miste Lardé een bal van onder de paal, maar na een mislukte aanval van De Meervogels schoot hij van afstand de gelijk maker door de mand: 13-13. Een mooie combinatie van Mascha Nieuwenhuijsen en Ste ven Baart leidde vervolgens zelfs tot de eerste en enige voor sprong van de thuisclub (14-13). „Toen hadden we moeten ver snellen", besefte Lardé. Maar dat gebeurde niet. Wel kwam TOP steeds terug, tot 17-17 ging het gelijkop. In de laatste minu ten werd er gehoopt op een raak schot van Lardé of Van der Horst, maar de Sassenheimers maakten simpele fouten, en De Meervogels kwam eenvoudig op 17-20. De nederlaag was des te pijnlij ker omdat TOP volgende week moet afreizen naar koploper Fortuna, terwijl in het nieuwe jaar nummer twee Blauw Wit de eerste tegenstander is. Een wei nig hoopvol vooruitzicht „We moeten keihard knokken voor lijfsbehoud, maar dat wisten we van tevoren", aldus Lardé. „Je weet dat je in de hoofdklasse meer wedstrijden verliest. Daar door verlies je minder snel de moed." TOP - De Meervogels 17-20 (10-12). Scheidsrechten Visser. Toeschouwers: 200. Scores TOP: Steven Baart (4), Tim van der Horst (4), Stanley Larde (3), Ju dith Kok (2), Marion Broekhuizen (2), Johanna van Drongelen, Sander Harm- door Michel van Cent korfbal - Sporting Trigon is door een 19-17 nederlaag tegen SCO vaster op de bodem van de overgangsklasse terechtgeko men. Coach Robin Sommeling vond dat de scheidsrechter een belangrijk aandeel in de uitslag had, omdat zijn team één straf worp mee kreeg en liefst acht te gen. Daan Niesing (4), Mirjam Duin, Wendy van Hooven (2), Brenda Venema en René Bekker hielden hun club ruim veertig minuten tot 9-10 aan de leiding, maar voordien was het verschil nooit meer dan drie punten. De Leidenaars raakten naderhand hun schot kwijt en konden niet verhinderen dat hun tegenstan ders wegliepen naar 17-12. Dat wekte irratie op: bij 19-15 claim de Wendy van Hooven op zo'n fanatieke wijze een strafworp, dat zij een rode kaart ontving. TWEEDE KLASSE In de eerste helft zat Tempo niet in de wedstrijd tegen VEO, om dat de opstelling noodgedwon gen was aangepast. Martijn Hooijer moest namelijk Erik Holthausen vervangen, die van wege een knieblessure op de re servebank werd gehouden. De Alphenaren combineerden ma tig en keken steeds tegen een achterstand aan (0-2, 3-6, 6-8 rust). Coach Aat van Rijthoven besloot in de pauze alsnog Hol thausen in te zetten. De invaller bleek, blijkens zijn drie doel punten, nergens last meer van te hebben. Hij hielp samen met Simone Boot (2), Iinda Toet en Wouter Keijzer zijn club aan de vijfde overwinning op rij: 13-12. Ook Pernix is na vijf speelron den nog ongeslagen, want At lantis bleek tot weinig tegen stand in staat. Irene van der Burg (4), Christian Lindhout (2), Inge Homberg, Saar Karstens, Ewoud van der Kooij en Huig Schoonderwoerd zorgden al voor een comfortabele 10-4 ruststand. Mark Piket zag zijn doelpunt door het rustsignaal geannuleerd worden, maar hij nam na de hervatting onmiddel lijk revanche met 11-4. In de slotminuut kreeg de Leidse ver dediging toch nog een tegen doelpunt te incasseren met een vrije bal: 20-5. Vlak voor rust wist Fiks voor het eerst ruimer afstand te nemen van De Vinken door goals van Henrik en Jelle Hooimeijer en Matthijs de Visser (5-6, 5-9 rust). De Visser moest zich even na de pauze op 6-9 laten vervangen door Wouter Hogendorf, omdat hij weer last kreeg van zijn en kelblessure. Dit betekende dat de tweede aanval nauwelijks meer routine overhield. Judith Hogendorf, Maaike van der Kraan en Wouter Hogendorf wisten desondanks op cruciale momenten steeds te scoren (8- 12, 11-13 en 12-15). Bovendien pakte de verdediging heel wat rebounds, zodat de thuisclub geen kans meer kreeg gelijk te komen: 13-15 eindstand. De Danaïden blijft in de onder ste regionen hangen door een 11-16 nederlaag tegen Roda. Mark Rietbergen en Leon Pari don moesten de hoofdaanval lers van de tegenpartij uitscha kelen, waarbij hun vakgenoten rugdekking zouden geven. Deze opgave bleek niet gemakkelijk uitvoerbaar, zodat er steeds een achterstand was. Barbro Heij- man, Suzanne de Roode en Le on Paridon haalden na 4-8 op tot 7-10, maar daar bleef het bij, mede door twee gemiste straf- worpen (7-12). Tot overmaat van ramp viel Nienke Feenstra uit met een knieblessure; zij lijkt voor langere tijd uitgeschakeld. DERDE KLASSE Halverwege de tweede helft lie pen Madjoe en Velocitas vast, nadat zij voordien in een wissel vallig scoreverloop waren ver wikkeld (3-0, 6-9, 10-10, 11-13). De Rijnsburgers moesten lijd zaam toezien, hoe hun tegen standers uit Leiderdorp door een sterke afvang meerdere ma len hun mand onder vuur na men. Dat gebeurde echter zon der enige zuiverheid, zodat doelpunten tien minuten lang uitbleven. Invaller Jan Pieter Sip hielp de thuisploeg over het do de punt heen. Hij gaf uit een vrije bal Michael Star 12-13 aan en schoot zelf van afstand 13-13 binnen. Velocitas raakte echter niet in paniek en sloeg via Mar- linde Oosterhoff en Arjan van Meeteren gelijk toe (13-15), zo dat de late tegengoal van Mi chael Star geen kwaad meer kon: 14-15. Fluks moest zonder reserve vrouwen afreizen naar SEV en dat terwijl Nicole Bierens niet helemaal fit was. Coach Peter Bierens gaf dan ook als op dracht met fel spel een flinke voorsprong op te bouwen, zo lang iedereen nog kon spelen. Dat lukte uitstekend blijkens de 2-9 ruststand door goals van Ni cole Bierens, René Spaander man (2), Alexandra Braun, Ma- non Oosting, Ramses Duindam, volleybal - Leython kwam te gen Arvevo laat op gang. De Lei derdorpers maakten een 2-0 achterstand goed, maar verloren de vijfde set: 3-2. In Arnhem werd Leython in de eerste set behoorlijk weggetikt door de nummer drie van de ranglijst: 25-10. In de tweede set volgde wel een herstel, maar in de slot fase had de ploeg pech met wat beslissingen van de lijnrechten 25-23. De derde en vierde set gingen naar Leython dat met Marcel Boeren als stabiele factor degelijk speelde: 2-2. In de vijfde set sloeg de tevredenheid toe bij de ploeg van John Groen: 15-8. 'Supergoed' zo kwalificeerde coach Hans Broere het spel van zijn ploeg WO/Aspasia tegen hekkensluiter Nessellande 3 (4- 0). Met de gebruikelijke tactiek (kort serveren, gesloten blok op linksvoor) zette de thuisploeg de opponent onder druk. De tegen partij haalde in geen enkele set meer dan 20 punten. Peter van Vliet, de coach van de vrouwen van Gemini/Kange- roes, betitelde de wedstrijd te gen Irene als 'bizar'. Vooral de tweede en derde set voldeden aan die typering. De Voorscho- tense ploeg verloor de derde set met 25-8 en won de vierde met 25-10. Ook in de overige sets was het wisselvallig bij de thuis ploeg. „Het is een mentale zaak", dacht Van Vliet. „Als wij de punten moeten maken, heb ben wij het moeilijk." Het groot ste deel van de punten ging naar Irene, omdat die ploeg de vijfde set won. Dat deed de ploeg uit Bilthoven overtuigend: 15-4. Rijnsburger Los beste van de rest Wendy Heemskerk vangt de bal af voor Madjoe, haar verdedigster Wendy Plijter van Velocitas kan slechts toekijken. Foto: Eric Taal Arno van Haarlem en Frank Meijgaarden. Na de pauze na men de Noordwijkers gas terug, zodat het slechts 10-15 werd. KZ Leiden en Crescendo hiel den een hoog tempo aan en speelden fel op de bal. Dat leid de tot diverse fouten bij het plaatsen en inspringen. Bij 5-5 miste Christel van Lunteren voor de thuisclub een strafworp, terwijl Michel Wijnen aan de andere kant minder moeite had met twee van zulke doelpogin gen (5-7). Wijnen bezorgde zijn verdediger René Arnoldus toch een zware middag, want hij sloeg op 9-9 en 10-12 nogmaals steeds twee keer toe (10-14). KZ Leiden kreeg in de resterende twintig minuten meer greep op de wedstrijd door het inzetten van Lucienne Bastiaans, Arwin Akse (voor Arnoldus) en Mark Zierikzee. Dat leverde niet meer op dan benutte strafworpen van Bastiaans en Joost Kwestro, zo dat Crescendo met veldgoals van Sylvia Baak en Gerij an Hen- sing nipt met 15-16 voor bleef. atletiek - Een atleet van het kali ber Sullivan Smith heeft aan 68 minuten genoeg om 21,1 kilo meter af te leggen. Gisteren was de 26-jarige Engelsman uit Be verwijk onnavolgbaar tijdens de 26ste Kerst Halve Marathon van Zoeterwoude. Bijna acht minu ten na de winnaar bereikte run- ner-up Vincent Los van Leiden Atletiek de eindstreep. Eigenlijk was Smith, die in Ne derland woont vanwege zijn werk bij Corns in IJmuiden, niet zo op zijn plaats in Zoeterwou- de-Dorp. Voor één keer verzaak te hij in de serie veldlopen voor de Kennemer Crosscup, waar van hij de eerste twee afgete kend had gewonnen. Maar op de polderwegen rond Zoeter woude had de atleet van het Amsterdamse Phanos ook nau welijks gezelschap, laat staan concurrentie. De 21 onbeschutte kilometers rond Zoeterwoude waren giste ren opmerkelijk goed besteed aan Vincent Los. De 30-jarige Rijnsburger liep als lid van de organiserende vereniging een thuiswedstrijd. Zaterdag had hij geholpen om het parcours uit te zetten en nog geen dag later vol tooide hij de snelste halve mara thon uit zijn prille loopbaan. Met een tijd van 1 uur 15 minu ten en 43 seconden hield hij de Leidse triatleet Sam Springer achter zich. Tot voor kort ging bij Los het licht uit als hij langer dan een uur achter elkaar moest hardlopen Los' trainer Ed Weijdeveld had toch al een goede dag, want zijn nieuwe troef Anneke Wolff was de snelste vrouw. Het trainings- maatje van Los won in 1.25,01. De Leidse lichtgewicht is welis waar al 35-plus en daardoor ge rechtigd om bij de veteranen mee te lopen, maar ook alle jon gere vrouwen liet zij mijlen ach ter zich. Als prijswinnares profi teerde zij wel van het nieuwe beleid van Leiden Atletiek. De club looft inmiddels kleine geld prijzen uit in plaats van bekers. „Van dat geld kunnen de win naars zelf een beker kopen, als zij dat tenminste willen", zei or ganisator Ruud Bovelander. In Hoofddorp profiteerde de 19- jarige Martijn Maas gisteroch tend van het uitstapje van Sulli van Smith naar Zoeterwoude. De Santpoorise Phanos-atleet won de tien kilometer in het Haarlemmermeerse Bos in 34.37 minuten. Aan het slot van de vierde en laatste ronde zette hij een eindsprint in, waarop zijn clubgenoot Geber Bahnas geen antwoord had (34.41). De Lei derdorper Tim Brouwer de Ko ning van Leiden Atletiek eindig de als derde in 35.32. Hij was te vens de eerste veteraan. door Menno Schraven basketbal - De 'topper' onder aan de middenmoot, zoals BS Leiden-coach Martin Hoekstra het duel met BV Voorburg gek scherend kwalificeerde, eindig de in een teleurstellende 52-56 nederlaag voor Leiden. Het dit jaar sterk vernieuwde Leiden miste weer op bepaalde mo menten de ervaring om een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Via een 8-3 start in het voordeel van de thuisclub werd het 12-20 en bij rust 21-31 in het nadeel van BS Leiden. Vooral het lage schotpercentage in de eerste helft (9 op 26 rake pogingen) en een groot aantal malen balver lies (elf stuks) veroorzaakten de achterstand voor Leiden. Een bevlieging van Jerome Hoste zorgde ervoor dat Leiden op 47- 44 weer voor de overwinning kon gaan. Te veel spelers waren echter uit op eigen succes, waar ze de bal inside hadden moeten spelen om het lengteoverwicht uit te buiten. In de slotfase slaagde Leiden er bovendien in om slechts een van de zes vrije worpen te be nutten, waardoor de thuisclub op vier punten bleef steken. Hoekstra: „Het lijkt er op dat sommige spelers buiten de Vijf Meihal beter spelen, omdat er dan minder druk is van bijvoor beeld het publiek. Dat is natuur- Timo Ver- steegen was met 21 punten topscorer bij BS Leiden. Archieffoto: Dick 5 Hogewoning lijk onnodig." „De drang om te scoren is bij de meesten groot, maar het gaat er juist om op de juiste momenten iemand aan te spelen, die goed in de wedstrijd zit." Scores: Versteegen: 21, Hoste 11, Moinat 10. MSV stelde coach Bürhan Alibe- govic vooral tevreden met de manier waarop het met 64-78 van ASVU won. Tegen de num mer twee van vorig seizoen in de promotiedivisie was er op de inzet van het team gedurende veertig minuten dit keer weinig aan te merken. De Noordwijkers leidden na het eerste kwart al met 12-22 en bouwden die voorsprong gestaag verder uit. MSV, dat het zonder de gebles seerde Zeeger van Leeuwen moest stellen, had na rust even wat moeilijkheden, toen ASVU het probeerde met een zone verdediging. De overwinning kwam echter niet in gevaar, vooral door de inzet en vecht lust. De dit seizoen nieuw overgeko men Jeroen Derks (ex-eredivisie bij Haaglanden) had net als vo rige week een positieve bijdrage aan de overwinning. Scores: Engelhart 19, Derks 14, Jordan 10. De wedstrijden van BV Leider dorp en Grasshoppers werden zaterdagavond afgelast, in ver band met de voorspelde glad heid. Rijnstreek verliest zicht op subtop handbal - Foreholte staat op scherp voor de bekerwedstrijd van morgen tegen Fortissimo. De handbalsters uit Voorhout versloegen gisteren in de eigen sporthal De Gaasbak na een moeizaam begin De Volewijc- kers 2 met 23-17. Mede door puntverlies van concurrenten draait de ploeg van trainer Elly Spreeuw weer volop mee in de hoofdklasse B. Pas na ruim 21 minuten besefte Foreholte dat adel verplicht. Tot die tijd hielden de gasten uit Amsterdam gelijke tred met de hoger geklasseerde thuisclub (4- 4). Het was zelfs aan doelvrouw Anita Seur, die twee strafworpen stopte, te danken dat Foreholte geen achterstand had opgelo pen. Maar in een mum van tijd sloe gen de Voorhouters een gat. Vooral door de inbreng van de wervelende Peggy van Dronge len (acht treffers) en Kim Geer- lings (vijf doelpunten) nam Fo reholte afstand. In de slotfase deed alleen een groot aantal twee-minutenstraffen afbreuk aan de Voorhoutse show. De jonge reserves van De Volewijc- kers - met een 14-jarige keepster onder de lat - knabbelden met een vrouw meer nog iets van hun grote achterstand af. Bij Foreholte ontbrak alleen de grieperige Anne Willemse. Zij hoopt er morgenavond in het bekerduel tegen Fortissimo, om 21.00 in De Gaasbak, wel bij te zijn. Mochten de Voorhoutsen de hoger ingedeelde tegenstan der uit Cothen verslaan, dan plaatsen zij zich voor de regio nale finale. Pas daarna mengen de eredivisionisten zich in het bekertoernooi. De \Touwen van Stompwijk '92 trokken in Barendrecht na een partij stuivertje-wisselen aan het kortste eind tegen Savosa (24- 21). Bij de rust (14-13) had de formatie van trainer Jos Sfigter nog perspectief, maar in de slot fase maakte de jonge ploeg veel schoonheidsfoutjes. Yvonne van Dijk en Cathy Goemans, die goed speelden, konden de ne derlaag niet a&venden. Stomp wijk staat meralechts één over winning nog steeds in de geva renzone van de regioklasse C. In diezelfde klasse bij de man nen blijft Rijnstreek voorlopig een middenmoter. In Naaldwijk verloren de handballers uit Al phen aan den Rijn op het nip pertje met 25-23 van Westlan- dia. Ondanks treffers van uit blinker Comé van Jaarsveld (7x) en vaste waarde Remco Pabst (8x) gaven de gasten hun voor sprong in de slotfase nog uit handen. Het gemis van een ervaren mid denopbouwer (Sander Verbrug- ge was nog niet hersteld van een hersenschudding en René Dui- veman was ziek) speelde Rijn streek parten. Volgende week komt het sterke EMM naar de Rijnstreekhal, waardoor de subtop uit het zicht dreigt te raken.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19