SPORT 3 PSV dicteert spel in de ArenA Manchester United blijft winnen en bidden bij failliet KV Mechelen Spelers ergeren zich aan negativisme bij het legioen dome eet' Vitesse Vitesse en de directie 'celredome in Arnhem 'ten probleem. De be- ijd van de Arnhemse jloeg tegen NAC kan uari niet in het eigen „jatsvinden. Het Gel- >iedt van 7 tot en met 9 >nderdak aan de Davis tooeting tussen Neder- njwitserland en is ook pervoor verhuurd. Vi de schuld van de nu Vwroblemen bij de di en Gelredome, die het iel 'even' was vergeten. jjhuurt «van PSV ev - Roda JC neemt in de ismpetitiehelft Eric Ad- ie rest van het seizoen itasis over van PSV. De ayerdediger meldt zich iari op de eerste trai- je ploeg uit Kerkrade. t ijpt namelijk met grote un achterin, rt Jit ontsnapt erenveen er. Gin - Heerenveen in de ijzige hartverwarmend voet- nf C Utrecht. Het enige eewas het scoren, voor- thano Denneboom. lentsnapte met 2-2 en iade vijfde plaats hoog ïl^lijst. Trainer Foppe Hond zich niet alleen kou te verbijten aan Hij zag zijn team de ia de andere verprut- 'par schiet 4aar winst was vijf jaar gele- \C voor de laatste ;en veld van RKC von. Zaterdag was ens zo ver, dankzij jnt van clubtopscorer tigelaar. De 1-O-zege >r euforie op de tribu- door financiële zor- igde club. Eindhovenaren pijnigen Ajax opnieuw door And ré Hoogeboom Amsterdam - Amsterdam deed een beetje lacherig over Eindho ven, dat al in de eerste ronde van de Champions League was uitgeschakeld. Na gisteren zijn de nationale verhoudingen weer op scherp gezet. Ajax moest bui gen voor PSV, dat in de ArenA een oude traditie nieuw leven inblies en weer 'gewoon' wist te winnen (2-4). Daarmee nam 'Eindhoven' de leiding in de ere divisie over. Het was de eerste competitiene derlaag van Ajax dit seizoen, de eerste keer dat de Amsterdam mers onder Koeman van PSV verloren. „Aan alles komt een eind", zei de trainer van Ajax. Verliezen doet altijd zeer; verlie zen van PSV een beetje meer. De slag om de titel en het zekere recht op deelname aan de Champions League is nog lang niet beslist, maar zoals Ajax vo rig seizoen profiteerde van het drukke programma van de con currentie, zo lijkt de concurren tie nu garen te spinnen bij de volle kalender van de Amster dammers. „Wij hebben dinsdag een zware wedstrijd gespeeld", excuseerde Koeman zich. „PSV heeft zich een week lang op de ze wedstrijd kunnen concentre ren." Maar PSV lijkt onder Hiddink de weg omhoog nu definitief te zijn ingeslagen. Het elftal dat vorige week in Utrecht al fier overeind bleef, staat inmiddels als een huis. Ook zonder de geblesseer den Hofland en Van Bommel, hetgeen de trainer vervulde met trots: „We hebben de laatste we ken een hele goede stap gezet", zei Hiddink gisteren. „Het blijkt dat er nog rek zit in de kwalitei ten van een aantal jongens." Ajax liep in de ArenA, eigenlijk voor het eerst dit seizoen, gron dig achter de feiten aan. PSV dicteerde, was agressiever, stoorde de opbouw van de Am sterdammers in een vroeg stadi um en greep het initiatief waar mogelijk. Ajax startte bovendien slap, het hoofd misschien nog in de wolken na de zege op Roma en had al na dertien seconden op achterstand kunnen staan. Maar ook Kezman was nog niet bedacht op zo'n vroege moge lijkheid. De toon voor de amu sante en doelpuntrijke topper was daarmee gelijk gezet. De omstandigheden verliepen ver volgens ook in het voordeel van PSV. Chivu moest er al na zes minuten uit, en nog geen tien minuten later nam PSV een voorsprong, omdat Ajax achter in de rollen nog niet duidelijk genoeg had verdeeld. Venneg- oor of Hesselink, die vrijwel alle luchtduels won, kon doorkop pen, Arjen Robben scoorde. Vroeg het initiatief nemen, niet afwachten, had Hiddink zijn manschappen meegegeven. „Want dan krijg je achterin pro blemen met spelers die zo mak kelijk scoren. En ik ben blij dat ze dat goed hebben begrepen." Ajax, met Litmanen maar zon der Van der Vaart, Trabelsi en Chivu. had het er moeilijk mee. Kwam wel (via Ibrahimovic) langszij, in een fase waarin PSV werd afgetroefd door technisch vaardige Ajacieden als Pienaar en Ibrahimovic. De wedstrijd ontwikkelde zich tot een meeslepend gevecht, met twee ploegen die de strijd aangingen op elke centimeter van de getormenteerde ArenA- vloer. Ajax kwam opnieuw ach ter, snel na rust, door Kezman na een fraai uitgevoerde Eind- hovense aanval met uitblinker Robben in de hoofdrol. Ajax kwam ook weer terug, nu via Van der Meyde. Fouten en hoogstandjes wisselden elkaar af, maar uiteindelijk bleek de 2-3 het breekpunt van de wedstrijd. Arbiter Ruud Bossen liet door spelen, waar negen van de tien scheidsrechters affluiten wegens aanvallen van de keeper. De jonge Maarten Stekelenburg mocht zich de treffer aantrek ken. Hij wilde de bal, gehinderd door Vennegoor of Hesselink pakken, in plaats van te stom pen. De spits van PSV was ver volgens alert genoeg om te sco ren. Het was een goede beslis sing van Bossen, maar Koeman maakte zich vooral kwaad over een onbestrafte overtreding, een moment eerder, van Kezman op Bergdolmo. Het slechte veld in de ArenA pakte voor Ajax tegen Roma voordelig uit, gisteren zorgde het voor de beslissing in Am sterdams nadeel. Stekelenburg lag goed bij het schot van Luci us, maar de bal wipte omhoog, door een polletje, en ging over zijn handen tegen de paal. Ven negoor of Hesselink was weer ter plekke om de wedstrijd op het slot te gooien. AJAX: Stekelenburg; De Jong, Chivu (8. Pasanen), Bergdolmo en Van Damme; Pienaar, Galasek, Maxwell (36. Witsch- ge) en Van der Meyde; Ibrahimovic en Litmanen (60. Hossam). PSV: Waterreus; Bögelund, Ooijer, Fa- ber en Bouma; Rommedahl, Van der Schaaf (75. Luqius), Vogel en Robben; Vennegoor of Hesselink en Kezman. manchester/rtr - Manchester United maakt een sterke periode door. De ploeg van Alex Ferguson won zaterdag voor de vierde keer op rij een com petitieduel in de Premier League. Door de winst van 3-0 tegen West Ham United is Manchester United volledig terug in de titelrace. Manchester had geen kind aan de hekkensluiter. Na zeventien minuten was het duel eigenlijk al gelopen. Solsk- jaer en Veron hadden toen al gescoord. De treffer van Veron was een schoonheid: een vrije trap van ongeveer 25 meter. Die was toegekend na een overtreding op Ruud van Nistelrooij. Door het gelijke spel van Arsenal bij Tottenham Hotspur (1-1) naderde United koploper Arsenal tot op één punt. Arsenal kneep de handen dicht met de remise bij stadgenoot Tottenham. De Duitser Ziege gaf de Spurs de leiding uit een vrije trap. Een onbezonnen actie van doelman Keiler van de Spurs stelde Pires in staat vanaf de straf schopstip gelijk te maken, 1-1. Liverpool verloor de aansluiting door de nederlaag bij Sunderland (2-1). Chelsea staat derde op twee punten. Club Brugge heeft in de Belgische competitie zijn voorsprong vergroot op nummer twee St. Trui den. De koploper won gisteren de uitwedstrijd bij Germinal Beerschot met 1-3. St. Truiden verloor vrijdag al op eigen veld met 0-1 van Racing Genk. De formatie van de Noorse coach Sollied heeft een ruime voorsprong van 12 punten. AC Milan is koploper in de Serie A gebleven door bij nummer laatst Como met 2-1 te winnen. Am- brosini en Sjevtsjenko verzorgden de productie. De eindstand was al bij rust bereikt. Stadgenoot Inter had het, zonder spits Vieri, moeilijk bij Ata lanta. Toch won Inter, met 1-0 door een treffer van Kallon. AS Roma revancheerde de nederlaag tegen Ajax in de Champions League door tegen Reggina met 3-0 te winnen. Samuel, Totti en Montello scoorden. John Carew was zaterdag grotendeels verantwoor delijk voor de 2-0-winst van Valencia op Vïllarreal. De Noorse international maakte in de Spaanse competitie beide doelpunten. Valencia blijft vier punten achter op koploper Sociedad, omdat de ploeg van keeper Sander Westerveld met 2-1 won van Mallorca. Real Madrid klom dankzij een 4-2 zege Recreativo naar de derde stek. es laaien hoog op tijdens 'laatste wedstrijd' 6 door Jaap van Essen Rotterdam - Op de prestaties van Feyenoord valt geen peil meer te trekken. De ploeg van Bert van Marwijk zit in een wel zeer merkwaardig ritme. Sinds begin november wisselen over winningen en nederlagen elkaar keurig af: winst tegen Zwolle, verlies tegen Newcastle, winst bij PSV, verlies bij RKC, winst tegen Utrecht, verlies bij Heerenveen en gisteren ineens weer een positie ve uithaal (6-i): thuis tegen AZ. Beweren dat het lek in de Kuip nu eindelijk boven is, is op zijn zachtst gezegd nogal riskant. AZ-trainer Co Adriaanse zocht de oorzaak voor de ruime uit slag in ieder geval niet aan Rot terdamse zijde, maar bij zijn ei gen elftal. „Dit was een schan dalige wanprestatie. Verdedi gend, opbouwend en aanval lend. Meer heb ik niet te zeg gen." Natuurlijk was er wel meer over Feyenoord-AZ te vertellen. Zo had Bert van Marwijk zijn elftal danig op de schop genomen na de ontluisterende avond in Hee renveen van vorige week. Zo trad Feyenoord aan met nieuwe vleugels. De Chileen Pardo was linksbuiten, Kalou w&s rechts buiten. Beide buitenlanders kwamen er de voorbije weken nauwelijks aan te pas en zaten meestal op de bank. Achterin was er nog geen basis plaats ingeruimd voor nieuwko mer Gérard de Nooijer. Brett Emerton was teruggehaald naar de rechtsbackplaats en Patrick Paauwe was linksback. Bert van Marwijk zocht met al zijn veran deringen naar iets wat Feyen oord in het begin van het sei zoen nog had. Vooral op de lin kerflank wilde hij meer vastig heid. „In onze goede periode Feyenoorder Thomas Buffel in duel met Peter Wijker (rechts) en Jannes Wolters van AZ. Foto: ANP/Jasper Juinen hadden we daar het driehoekje Van Haaren-Ono-Pardo. Sinds dien is daar van alles gebeurd, maar nu stond het weer redelijk goed." Maar Pardo is niet de enige Fey enoorder met mentale proble men. Pierre van Hooijdonk maakte dat na afloop duidelijk. De spits die weer eens tweemaal scoorde, waarvan eenmaal uit een prachtige vrije trap, liet we ten dat de reacties van het le gioen op de slechte prestaties menig speler geen goed doet. „Echt, het gaat niet om mijn persoontje", benadrukte Van Hooijdonk, „maar het is wel een onderwerp dat leeft in de selec tie. De negatieve spreekkoren hoor je bij sommige wedstrijden al voor er een bal is getrapt. Door onze eigen supporters, over onze eigen spelers. Dat kan toch niet?" Waarover Van Hooijdonk en zijn medespelers zich ergeren, bleek gistermiddag in de slotfase van de wedstrijd tegen AZ. De inval lers De Nooijer en Lurling kre gen een hels fluitconcert over zich heen toen zij de 'echte Fey- enoorders' Loovens en Buffel af losten. En dat terwijl Feyenoord op dat moment al riant aan de leiding ging. Van Hooijdonk was dus tweemaal succesvol, net als Ono die zich derhalve aardig in de picture speelde tijdens het be zoek van de Japanse bonds coach Zico. Om te illustreren dat Feyenoord eindelijk weer eens een effectieve linkerkant had, maakte ook Pardo een doelpunt. In de negentigste mi nuut scoorde Bombarda treffer nummer zes. In de zeventigste minuut had Perez de spreek woordelijk eer van AZ al gered. Volgende week speelt Feyen oord bij NAC de laatste wed strijd voor de winterstop. Onge acht de uitslag (voor Van Mar wijk is te hopen dat het ritme van de laatste maanden wordt doorbroken) zal er bij Feyen oord in januari heel wat afge praat worden. Er zal duidelijk heid moeten komen over de koers die de club gaat varen. Mede afhankelijk daarvan zullen routiniers als Van Wonderen en Van Hooijdonk wel of niet be reid zijn in Rotterdam te blijven. De aanvaller ontkende gisteren dat hij ook maar iets meer weet over belangstelling van Barcelo na dan hetgeen in Spaanse kranten heeft gestaan. „Echt, meer weet ik niet. Maar natuur lijk ben ik wel gestreeld dat üc in verband wordt gebracht met zo'n club." FEYENOORD: Lodewijks; Emerton, Van Wonderen, Loovens (79. De Nooijer) en Paauwe; Kalou, Bosvelt, Ono en Pardo; Buffel (81. Lurling) en Van Hooijdonk (86. Bombarda). AZMoens; Wolters, Wijker, Volmer en Opdam; Meerdink, Elkhattabi, Linden- bergh en Kromkamp; Nelisse en Perez. Jankende spelers, ans en collectes voor dpaby's. Een stort- ;r(!moties omringde za- latste thuiswedstrijd ijiete KV Mechelen. 1(jchte Achter de Ka- n legen de vlakte. Ten- r in een ultieme po- ;3jb zelf opkopen. „Ze reA laatste hemd nog Niet nu! Verstikt jes floept de kromge- necht van KV Me- ïstgebit eruit Ook s is kapot hier, Na zoveel mooie lagavond kwart over w ïeedogenloze waar- Jpdringt in de kraken- ,r(jben van Achter de fè derby tegen Ant- w-2 verlies) is, tenzij er ,er gebeurt, het requi- antieke, oergezelli- "erwijl op de mid- nerende fans de he- mirakel smeken, 'iedereen jankend in iedereen. Moe- iam van Dal voor ga jaar was ze praat- jjigmuur van de spe- Qet ze in januari naar 3jkantoor. Voor 531 aand. „Triest. In- ïdden het thuis nog laar voor sommige dt het puur overle- Na een Peyton .ge soap van onge- ps ontsloeg de failliete tste Belgische Eiiro- raar, afgelopen ïplete personeel, ng ontvingen de spe- laris, met tiener To- ls tragisch schrik- icd-jarige belofte teert n en 'miniemencon- caa zijn vriendin en e 'an elf maanden ;rmeer onderhouden, ene inzameling van afbracht even verlich- ille nood is nog steeds ?c»og dat deze zaterdag bintine een collecte- draar supporters hun kunnen storten voor linapt er eigenlijk niks :eHet is onvoorstel- itt fans voor deze club ?nn. Ze zouden hun ld verkopen om Me- mdden." nog van komen giultieme poging om \chte bolwerk voor de de behoeden, kwa- eiionality Mare Uytter- e[le Nederlandse ex- Boer donderdag nhoopsplan op de et duo roept 2500 ap om 1000 euro te Supporters van KV Mechelen bidden na afloop op het veld voor betere tijden. Foto: EPA/Peter de Voecht storten op een speciale reke ning. Als het lukt, kan KV Me chelen volgend jaar zowaar een nieuwe start maken in de derde klasse. Een andere optie is er niet. De club heeft in een paar jaar tijd een gigantische schuld (18 miljoen euro) opgebouwd en niemand die dat bedrag kan ophoesten. Ook Aad de Mos niet. De ontsla gen manager schermde weken lang met investeerders, flirtte zelfs met Vitesse-paria Karei Aalbers, maar dat bleek vooral Haagse bluf. Deze week gaf hij zijn poging op en schoof hij de zwarte piet door naar die andere hoofdrolspeler in de Mechelse klucht, de weggejaagde preses Willy van den Wijngaert. De hoogbejaarde koekjesbakker, die zich na de promotie vorig sei zoen in een gouden koets door de straten liet rijden, dreigt nu de miljoenen terug te eisen die hij in KV heeft gepompt. Het illustere duo is zaterdag dan ook onvindbaar als vijfduizend fans, twee uur voor de wedstrijd tegen Antwerp, in een 'Mars van de Hoop' van het stadscentrum naar Achter de Kazerne parade ren. Aan kop van de stoet burge meester Bart Somers, Mare Uyt- terhoeven én de onvermijdelijke Jean-Marie Pfaff ('solidair, dat ben ik'). Als de rood-gele meute het stadion tot de nok vult, volgt een scène die ontroerend de Mechelse tragiek illustreert. Als of de Last Post geblazen wordt, schrijdt de lokale fanfare het veld op, geschaduwd door de vaandeldragers van de tientallen supportersclubs. Zelfs de spea ker krijgt een brok in zijn keel. In de spelerstunnel staat inmid dels het jongste team ooit in KV- shirt te trappelen. Om in ieder geval de winterstop te halen bood de curator de ontslagen spelers minimale contracten aan (310 euro per match). Inte rim-coach Alex Czerniatynski leek een puberploeg het veld te moeten insturen, maar op de valreep zetten negen basis krachten, onder wie de vier Ne derlandse profs, hun krabbel. Eric Viscaal neemt de thuisploeg vanaf de eerste minuut op sleeptouWjjnaar de hartstocht legt het af tegen de klasse en routine van Antwerp. Even hangt een sensatie in de lucht als diep in de tweede helft, bij een 0-1 achterstand, een 16-ja- rig Mechelen-broekie alleen op het doel afstormt. Bram Criel vergeet zich echter naar onster felijkheid te schieten. Brammetje maakt na afloop met zijn huilende ploegmakkers een ereronde door het stadion. Als de fans over de hekken klimmen en hun helden proberen uit te kleden, wordt het zelfs Viscaal te heet onder zijn voeten. Later, als de storm voorbij is, geeft ook de koele veteraan toe dat hij deze avond een paar keer heeft moe ten slikken. „Deze ambiance zegt alles. KV is echt van het volk. Ik kan me gewoon niet voorstellen dat dit zomaar ver dwijnt. Er moet toch iémand opstaan die deze club overeind houdt?" Een paar meter verderop, in de catacomben, vermengt de hoop zich met de tranen. Wellicht te gen beter weten in. Miriam, praatpaal en moederkloek, ge looft er niet meer in. „Het is hard. Keihard. Maar ik denk dat het over is." Intussen veegt de oude terrein knecht, krommer dan ooit, on verdroten vóórt. Hij voelt even aan zijn kaak. Het kunstgebit heeft hij nog. Zijn KV niet meer. maandag l6 DECEMBER 2002 EREDIVISIE 16e speeldag: 8 wedstrijden. Toeschouwers: 150.720; totaal: 2.249.445. Best bezochte wedstrijd: Ajax - PSV, 49.871. Slechtst bezochte wedstrijd: Excelsior - FC Twente, 2764. Rode kaarten: 3, Sjoekov (Willem II), Quinn (Willem II), Cairo (FC Twente); to taal: 24. Gele kaarten: 13; totaal: 347. Meeste kaarten: 5, De Graafschap - Wil lem II (Van Huiten), 3x geel, 2x rood. Doelpunten: 29; totaal: 423. Hoogste score: 7, Feyenoord - AZ 6-1 Snelste treffer: 1. Van der Gun (Willem II). Topscorer van de dag: 2, Kuyt (FC Utrecht), Vennegoor of Hesselink (PSV), Van Hooijdonk (Feyenoord), Ono (Feyen oord). Ajax - PSV 2-4 (1-1). 14. Robben 0-1, 27. Ibrahimovic 1-1, 48. Kezman 1-2, 55. Van der Meyde 2-2, 59. Vennegoor of Hesselink 2-3, 78. Vennegoor of Hes selink 2-4. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 49.871. SC Heerenveen - FC Utrecht 2-2 (1-0). 41. John de Jong 1-0, 54. Kuyt 1-1, 59. Kuyt 1-2 (strafschop), 60. Denneboom 2-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 14.400. Gele kaart: Vonk (Heerenveen). Feyenoord - AZ 6-1 (3-0). 2. Ono 1-0, 18. Van Hooijdonk 2-0, 27. Pardo 3-0, 62. Van Hooijdonk 4-0, 69. Perez 4-1, 85. Ono 5-1, 90. Bombarda 6-1 Schei- drechter: Haverkort. Toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Van Wonderen (Fey enoord), Lindenbergh, Wolters (AZ). NAC - RKC Waalwijk 1-0 (1-0). 26. En gelaar 1-0. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 13.585. Gele kaart: Van den Berg (RKC). FC Zwolle - NEC 0-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 6100. Excelsior - FC Twente 2-2 (1-1). 7. Cairo 0-1, 26. Boutahar 1-1, 85. Cavens 1-2, 90. Olfers 2-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 2764. Rode kaart: 85. Cairo (FC Twente). Gele kaart: Buijs (Ex celsior), Polak (FC Twente). De Graafschap - Willem II 1-1 (0-1). 1 Van der Gun 0-1, 75. Zafarin 1-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 10.400. Rode kaart: 62. Sjoekov (Willem II), 83. Quinn (Willem II). Gele kaart: Wevers, Van der Kruis (De Graaf schap) en Van der Gun (Willem II). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 18; 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 9; 3. Perez (AZ), Buffel (Feyenoord), Mido (Ajax) 8; 6. En gelaar (NAC), Van der Vaart (Ajax), Van Galen (AZ), Kuyt (FC Utrecht), Ono (Fey enoord) 7. Programma: dinsdag 17 december: NEC - RBC Roosendaal; woensdag 18 decem ber: AZ - NAC, Heerenveen - FC Zwolle, Vitesse - Excelsior; vrijdag 20 december: Roda JC - FC Utrecht. FC Twente - RBC Roosendaal; zaterdag 21 december: De Graafschap - FC Zwolle, NEC - RKC Waalwijk, PSV - Vitesse, Willem II - FC Groningen; zondag 22 december: Excel sior - Ajax, NAC - Feyenoord. PSV 16 12 3 1 39 41-10 Ajax 16 11 4 1 37 42-18 Feyenoord 16 10 2 4 32 39-19 NAC 15 6 7 2 25 21-11 FC Utrecht 16 6 6 4 24 23-20 RKC 16 7 3 6 24 18-23 Roda JC 16 6 5 5 23 29-25 Willem II 16 6 4 6 22 25-23 AZ 16 6 2 8 20 27-40 NEC 15 5 4 6 19 19-26 FC Twente 16 4 7 5 19 18-24 Heerenveen 16 4 5 7 17 22-29 Vitesse 15 4 4 7 16 16-17 RBC 15 4 4 7 16 20-23 Excelsior 15 3 6 6 15 18-26 FC Zwolle 15 3 4 8 13 14-25 Groningen 16 3 4 9 13 16-27 Graafschap 16 2 4 10 10 15-37 EERSTE DIVISIE 16e speeldag: 8 wedstrijden. Toeschouwers: 24.451; totaal: 467.515. Best bezochte wedstrijd: Heracles Alme lo -Veendam, 4185. Slechtst bezochte wedstrijd: Stormvo gels/Telstar-Haarlem, 1516. Rode kaarten: 1, Need (Eindhoven); to taal: 36. Gele kaarten: 18; totaal: 454. Meeste kaarten: 4, Eindhoven -Sparta (Langkamp), 3xgeel, lx rood. Doelpunten: 33; totaal: 485. Hoogste score: 7, Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eagles 1-6, Helmond Sport - Emmen 3-4. Snelste treffer: 7. Thijssens (Eindhoven). Topscorer van de dag: 3, Kooijman (Go Ahead Eagles), De Groot (Emmen). Stormvogels/Telstar - Haarlem 0-1 (0-0) 73. Mulders 0-1. Scheidsrechter: Schen kels. Toeschouwers: 1516. Gele kaart: Groot, Willems (Haarlem). Bijzonder heid: 20. Ketting (Haarlem) mist straf schop. Topscorers: 1. Koevermans (Sparta), De Groot (Emmen) 16; 3. Platvoet (Heracles Almelo) 15; 4. Weerman (Veendam), Bruin (Cambuur), Stroeve (ADO Den Haag) 12. Programma: dinsdag 17 december: T0- P/Oss - Volendam; vrijdag 20 december: FC Den Bosch - Eindhoven, FC Dordrecht - Sparta, Emmen - Cambuur Leeuwar den, Go Ahead Eagles - Stormvogels/Tel star, Haarlem - MW, Helmond Sport - TOP/Oss, Volendam - Heracles Almelo, VW - Fortuna Sittard; zaterdag 21 de cember: Veendam - ADO Den Haag. ADO Den H. 16 13 1 2 40 46-12 Emmen 16 12 2 2 38 36-17 Heracles 16 10 2 4 32 42-25 GA Eagles 16 9 3 4 30 36-24 Helmond Sp. 16 9 2 5 29 41-25 Den Bosch 16 9 2 5 29 30-20 Volendam 15 9 1 5 28 27-24 Cambuur L. 16 8 1 7 25 30-35 TOP l^k 7 2 6 23 25-31 Veendam 16*6 4 6 22 25-28 Haarlem 16 5 4 7 19 17-31 Sparta 16 5 2 9 17 30-36 Stormv. 16 5 1 10 16 15-23 Eindhoven 16 4 3 9 15 17-27 Dordrecht 16 4 2 10 14 19-34 VW 16 4 1 11 13 21-37 MW 16 2 4 10 10 11-26 Fortuna S. 16 2 3 11 9 17-30 Periode 2: ADO Den H. 8 6 0 2 18 26- 7 Den Bosch 8 6 0 2 18 17- 9 Emmen 8 5 2 1 17 18-12 Helmond Sp. 8 5 1 2 16 20-11 GA Eagles 8 5 1 2 16 19-12 Volendam 7 5 0 2 15 12- 8 Heracles 8 4 2 2 14 20-11 Veendam 8 4 2 2 14 11-12 Dordrecht 8 4 1 3 13 9- 9 Haarlem 8 3 2 3 11 8-14 Cambuur L. 8 3 1 4 10 16-25 TOP 7 3 0 4 9 9-16 VW 8 3 0 5 9 13-16 Eindhoven 8 2 1 5 7 10-14 MW 8 2 1 5 7 6-12 Fortuna S. 8 1 1 6 4 8-15 Sparta 8 1 1 6 4 12-23 Stormv. 8 1 0 7 3 5-13

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17