SPORT Den Haan zet zichzelf in de wachtkamer Bankzitter Van Heiningen schikt zich bij ADO Den Haag in zijn lot Klassement topscorers Velocitas zit al ve« lang in de derde t Leidsch Dagblad Joeri van Dijk ru Rijnsburgse Boys-middenvelder werkt in eigen tempo aan rentree Doelpuntenmaker van de week: Doe Bastiaan de Mooy (Valken'68) 03 0 Sidney van der Pluijm (LFC) 01 i 2) Berry Charité (Rijnsb. Boys) 001 3) Bastiaan de Mooy (Valken'68) 03 S 4) Marc van Munsteren (Alphia) 00 5) Erik Cuiper (Abbenes) 02 6) Rene Ruwaard (KRV) 00 2) Tim Kluivers (Voorschoten'97) 00 8) Raymond Graanoogst (ARC) 01 Florencio Comeiia (Noordwijk) 01 10) Patrick van Dam (Noordwijk) 01 Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van twintig euro beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De top scorer van de maand ontvangt een bon van zeventig euro. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklassement aanvoe ren, zijn aantrekkelijke prij zenpakketten beschikbaar ge steld. De prijzen worden uitge reikt tijdens het Amstel Voet balgala in Leiden. Wlm van Duivenbode is dage lijks tussen lO.Gj bereikbaar voort merkingen ovej rerskl assement, 5356461. pattaya - Windsurfer Joeri van Dijk is bezig aan een geleidelijke opmars in de strijd om de wereld titel mistral. De drievoudig we reldkampioen bij de junioren zeil de gisteren onder kust van Pat taya in Thailand naar een zeven de plaats in de vijfde race van het WK. Door dat resultaat steeg de surfer uit Ter Aar van de 26ste naar de 14de plaats in het klasse ment. De zesde race verliep min der goed voor Van Dijk. Hij werd slechts 29ste, maar omdat het zijn slechtste resultaat tot nog toe is, telt deze klassering niet mee voor het eindklassement. Archieffoto: MArk Lamers W;-"a leiderdorp - Arjen Bakker is bijna al zijn hele leven lid van Velocitas uit Leiderdorp, dat uitkomt in de derde klasse. De 31-jarige Leidse korfballer - toezichthouder in de civiele bouw - is aanvoerder van het eerste, dat zaterdag de altijd beladen derby speelt bij Mad- joe in Rijnsburg. Jullie staan tweede. Is dat vol gens de verwachtingen? „Nee, want de verwachting was dat we bovenaan zouden staan. We zijn iets sterker geworden, we hebben er een juniore-dame en een heer uit het tweede bij gekregen. In de veldcompetitie staan we ook bovenaan. Onze doelstelling is kampioen wor den." Wanneer speelden jullie voor het laatst in de tweede klasse? „Ik kan het me niet herinneren. Het zal een jaar of twaalf gele den zijn, ik heb het zelf in elk geval niet meegemaakt. Het wordt tijd dat het weer ge beurt." Is de club er klaar voor? „Ja. Het technische beleid is een stuk serieuzer geworden. De jeugdtrainers worden veel beter begeleid en vroeger ging alle aandacht uit naar het eerste, maar nu worden het eerste tot en met het vierde serieus aange pakt, met als intentie om beter korfbal te gaan spelen. We heb ben ruim driehonderd leden en zijn daarmee een van de groot ste clubs in de regio, maar we spelen bijna het laagst. Dus die verhouding klopt niet. Je ziet wel dat het nu langzaam verbe tert. De mogelijkheid om andere spelers uit de jeij teams te halen wj ter." Jullie van andere „Nee, dat er ooit gescof verenigingen. Ha uit Velocitas-ma ben wel een spei joe, maar die spd vier jaar bij ons. de Mooij. We haf chronisch dame* is mijn vriendin,! bij korfbal, hè." Ben je de oudste „Ja, met voorsn per jaar of ik rf lang ik het nog lang het nog gaa me nog willen, bj de junioren lopef de spelers rond,j groot dat zij in( men. Maar zo ga, maal. Het speleiL steeds leuker, a mensen bij zijnt nieuwe ideeën, c wege vorig jaar L een nieuwe trai£ man, die ook efc heeft op speelsyi Is jullie spel veifc „Ja, het sameni we weten nu me? teiten van iedJ proberen we be/ Maar ons spelll lend. We stureif aanvallers naar rest onder de draait ons spel t mand heeft een het veld." Madjoe - Velocitas zaterdag 18.40 uur door Peter van der Hulst 'Als ik trainer was, zou ik momenteel ook niet teveel wisselingen doorvoeren' leiden - In zijn debuutjaar speelde hij 28 wedstrijden voor ADO Den Haag. Nu de Zuiderparkclub het seizoen daarop de kop positie bezet, is Leidenaar Mario van Hei ningen gedevalueerd tot vaste reserve. Daar baalt hij van, maar de oud-UVS'er schikt zich in zijn lot. „Als ik trainer was, zou ik momenteel ook niet teveel wisselingen doorvoeren." Het winnen van de eerste periodetitel werd twee maanden geleden uitbundig gevierd. Op de tv-beelden van SBS6 was na afloop van het duel met Heracles een dansende en zingende Van Heiningen duidelijk herken baar, al was het alleen maar omdat hij in een zwart trainingspak rondliep, terwijl de rest in het groengele tenue feestte. De 26-ja- rige Leidse verdediger krijgt van het trai nersduo Lex Schoenmaker/ Rinus Israel weinig speeltijd. „Waarom? Dat moet je aan die twee vragen. Aan het einde van het vorig seizoen raakte ik licht geblesseerd en de coaches hebben ver volgens voor een opstelling gekozen waar ik niet in voorkom. Ik raakte mijn plekkie kwijt En als het goed gaat, laat je het team intact" Van Heiningen beleeft het huidige seizoen met gemengde gevoelens. „Op de eerste plaats ben ik natuurlijk enorm blij dat het zo goed gaat Club- en teambelang gaan uiter aard voor. Ik maak ook gewoon deel uit van de A-selectie en we hebben een aardige kans om kampioen te worden. Ik zou niet weten wie ons moet afstoppen. Nog twee wedstrijden en als we die goed doorkomen, dan kan je de hele winterstop met een lek ker gevoel naar de stand op teletekst kijken." Tegenover de opleving van ADO staat de verbanning van Van Heiningen buiten de basiself. „Voetbal is mijn werk en daarbij hoort keihard mijn best doen om weer in het elftal terug te keren. Ik ga ervan uit dat als er blessures of schorsingen zijn, ik van zelf weer een kans krijg. Neem Maurice Ver- beme, vorig seizoen was hij een van de steunpilaren en tijdens een korte afwezig heid doet Jan-Paul Saeijs het zo goed dat hij mag blijven staan. Zo zit voetbal in elkaar. Het heeft geen zin om daar heel teleurge steld over te zijn." Zeker met de huidige weersomstandighe den is het geen pretje om in de dug-out plaats te nemen, zoals vanavond tegen VW. „Het is zó koud dat als je moet invallen het moeilijk is om warm te worden langs de zij lijn. Je tenen blijven verkleumd. Daarbij is het veld keihard. Het stadion heeft veldver- warming, maar die is onlangs tijdens werk zaamheden beschadigd. Een wedstrijd in het betaalde voetbal wordt er niet snel uit gegooid. Als er geen gevaarlijke hobbels zijn, zal het duel niet worden afgelast, denk ik." Van Heiningen heeft een contract dat door loopt tot de zomer van 2004. Het is niet on denkbaar dat in de laatste twaalf maanden daarvan ADO zich eredivisionist mag noe men. „Dat zou goed zijn voor de club én voor mij, maar dan moet ik wél met enige regelmaat spelen. Anders raak je in de ver getelheid en zal er ook geen interesse ont staan bij andere clubs voor 'die Van Heinin gen die het in zijn eerste jaar zo aardig deed'. Het profavontuur zou daarna wel eens afgelopen kunnen zijn." Mario van Heiningen: „Ik ga ervan uit dat als er blessures of schor singen zijn, ik vanzelf weer een kans krijg." Foto: Evert-Jan Daniels runsburg - Martin den Haan wil nog niet aan stoppen denken, maar de 28-jarige middenvelder heeft een terugkeer in het eerste van Rijnsburgse Boys voorlopig wel uit zijn hoofd gezet. „Het be langrijkste is dat ik eerst het ple zier terug krijg. Daarom heb ik af stand genomen van de selectie", zegt de spelbepalende midden velder die op 14 januari van het vorig jaar een ernstige kniebles sure opliep in een wedstrijd te gen ADO Den Haag. Den Haan onderging enkele operaties aan zijn rechterknie en moest zijn re validatie keer op keer onderbre ken. „En als je geblesseerd bent, hang je er maar een beetje bij. Dat wordt steeds krampachtiger en is voor beide partijen niets. Ik wil daarom eerst zorgen dat ik helemaal fit word." Martin den Haan oogt somber. Bijna twee jaar van revalideren heeft niet alleen littekens op zijn knie achtergelaten. .Andere mensen kunnen beter een oor deel geven over wat het met me heeft gedaan. De grootste ellen de is dat ik mijn ei niet kwijt kan. Het liefste wat ik deed, was voetballen. Gelijk nadat de over treding was gemaakt, wist ik dat het lang zou gaan duren. Het is niet erg om te revalideren, als je maar verbetering ziet, maar ik kreeg telkens een terugslag. Ik heb het wel tien keer meege maakt en dan weet je niet meer wat je eraan moet doen. Dat ge voel is gewoon waardeloos. Ik zal nooit bij de pakken neer gaan zitten. Ik blijf geloof en hoop houden dat het goed komt, maar de lol is er op deze manier wel een beetje vanaf." ADO Den Haag-speler Marco Meijer kon niet bevroeden wat voor leed hij aan zou richten toen hij Den Haan van achteren tackelde. De rechterknie van de Rijnsburger draaide naar binnen en kraakte in zijn voegen. Tij dens een eerste kijkoperatie werd een kapotte meniscus bij geknipt. In maart 2001 volgde een ingreep waarbij de voorste kruisband, waarvan alleen nog maar rafels over waren, werd gereconstrueerd. Den Haan moest in november opnieuw onder het mes. De pees die de kruisband verving was te dik en schoof telkens tegen het bot aan. Aan de buitenzijde werd ruimte gecreëerd. De stekende pijn in het gewricht kwam terug en in juli van dit jaar werd de binnenzijde van de pees 'bijge werkt'. Het gewricht functioneert in middels weer naar behoren, maar het kapsel is na vier opera ties zo geïrriteerd geraakt dat de knie al snel overbelast raakt „Dat kan alleen maar genezen door voldoende rust te nemen. Vier weken geleden, nadat Den Haan voor de zoveelste keer de looptraining had hervat, gaf zijn Martin den Haan: „Ik kijk naar de wedstrijden als een gewone, maar kritische supporter. Als toeschouwer valt het me tegen. We hebben behoorlijk goede spelers. Ook al zijn er geblesseerden, mijn verwachtingen waren hoger. Ik ging er vanuit dat Rijnsburgse Boys beter en dominanter zou voetballen. Ik vind dat de mouwen te weinig worden opge stroopt, dat ze er met zijn elven voor gaan." Foto: Cees van Hoogdalem lichaam opnieuw een waar schuwing af. Den Haan denkt, na die verplichte pauze, dat de tijd rijp is om weer voorzichtig te gaan beginnen. „Ik doe het nu op mijn eigen manier en in mijn eigen tijd.'" Den Haan heeft daarmee het spelen op het hoogste amateur- niveau niet uit zijn hoofd gezet, alleen het traject wordt anders. Hij probeert in het nieuwe sei zoen zijn rentree te maken in een lager spelend vriendenteam. Als dat lukt, wil Den Haan weer voorzichtig verder kijken. „Want als ik in een laag team kan voet ballen, moet het ook in een ho ger team kunnen. Hij heeft besloten zich voorlopig even afzijdig te houden van de selectie. „Voor dit seizoen is het leuk geweest" Die stap is mis schien ook het gevolg van het feit dat hij enigszins teleurge steld is in het bestuur en trainer Wim Schaap. „Ik hoopte dat er voor mij meer gedaan zou wor den. Dat viel tegen, ook al denk ik dat het niet altijd even mak kelijk is." Den Haan kreeg wel een uitnodiging om in de win terstop met Rijnsburgse Boys mee te gaan op trainingskamp, maar daar bedankte hij voor. De Rijnsburger volgde als sup porter lange tijd alle thuis- en uitwedstrijden van het eerste, maar de frequentie nam gelei delijk af. „Vorig seizoen heb ik alle duels gezien behalve de laatste tegen De Beursbengels. Ik heb geen eigen vervoer en de busreizen lagen nogal moeilijk. Als je heen niet bent meegere den, mag je van Schaap ook te rug niet meerijden met de spe lersbus. Ik kijk liever eerst bij het tweede elftal dan dat ik ergens al anderhalf uur voor de wedstrijd van het eerste ben. Schaap is heel rechtlijnig. Dat heb ik ook tegen hem gezegd. Hij moet zich een beetje inleven in de si tuatie van een ander, maar dat doet hij niet. Gun mij dat ple ziertje toch." Moeite met het kijken naar de wedstrijden heeft Den Haan niet „Ik denk niet bij een actie van een medespeler dat ik het in het veld anders zou hebben ge daan. Ik kijk naar de wedstrijden als een gewone, maar kritische supporter. Als toeschouwer valt het me tegen. We hebben be hoorlijk goede spelers. Ook al zijn er geblesseerden, mijn ver wachtingen waren hoger. Ik ging er vanuit dat Rijnsburgse Boys beter en dominanter zou voetballen. Ik vind dat de mou wen te weinig worden opge stroopt, dat ze er met zijn elven voor gaan. Het Rijnsburgse pu bliek wil dat graag zien. Het is ook een van de redenen waarom Den Haan de trainin gen niet bezoekt. „Ik trainde al tijd heel graag, gaf honderd pro cent, maar sommigen geven ne gentig of vijfennegentig procent. Als je staat te kijken, is dat niet leuk. En trainen is natuurlijk ook: lachen, een dolletje maken. Dat mis ik gewoon." Den Haan bezoekt alleen nog op donderdagavonden het voet balveld. Sinds dit seizoen traint hij zijn vrienden van het vierde team. „Na de eerste training wonnen ze gelijk de volgende competitiewedstrijd, maar het is bij die ene zege gebleven", zegt Den Haan met een glimlach. Zelf tegen een bal trappen is er voorlopig niet bij. Hoe groot acht Den Haan de kans dat het nog gebeurt? „De doktoren zeg gen dat de knie goed is. As zij zouden twijfelen, ga je zelf ook twijfelen, maar dat is niet het geval. Of ik echt terug kom, is moeilijk in een percentage uit te drukken. Mijn gevoel zegt dat er altijd een kans is. A moet ik er drie of vier jaar op wachten, dan is dat maar zo. De liefhebbers, waartoe ik mezelf ook reken, gaan door tot hun 38ste. Maar het kan gpk zo zijn dat ik op mijn 26ste mijn laatste wedstrijd heb gespeeld. Ik ben dan blij dat ik al op 18-jarige leeftijd de stap naar het eerste heb gemaakt" SPORTAGENDA BETAALD VOETBAL Vrijdag Eredivisie (20.00): FC Groningen - Roda JC Eerste divisie (20.00): AD0 Den Haag - VW. Cambuur - Go Ahead Eagles. Eindhoven - Sparta. Fortuna S - Dordrecht '90. Helmond Sport - Emmen, Heracles - Veendam, MW - FC Den Bosch, TOP - FC Volendam, Zaterdag Eredivisie (19.30): Excelsior - FC Twente, De Graafschap-Willem II, NAC-RKC, FC Zwolle -NEC Zondag Eredivisie (14. 30): Ajax - PSV (13.00), Fey- enoord - AZ, Heerenveen - FC Utrecht Eerste divisie (14.30): Telstar - FC Haarlem ZAALVOETBAL Eerste divisie: WMC - Bax 1 (van. 21.00) Hoofdklasse: Noordzee - Simeko '82/Taxi- Taxi.nl (van. 21.00) ATLETIEK Zoeterwoude: v.v. SJZ, Halve marathon 5-10- 21 km (zo 11.00) Leiden: Swift, Buitloop 5-11-15 km (za. 10.45) Katwijk: TV Zee en Duin, Duinloop 2-5-10 km (za. 10.30) BASKETBAL Promotiedivisie: ASVU - MSV Eerste divisie: BS Leiden - BV Voorburg Vrouwen Eredivisie: BV Leiderdorp - Jolly Jumpers, Shooters - Grasshopper DARTS Tweede klasse: Kijk Uit - LOG, RDC 2 - Scha- gen HANDBAL Eerste klasse G: Saturnus- Wings (14.10) Reg. klasse C: Westlandia - Rijnstreek (14.20) Vrouwen Hoofdklasse: Foreholte - Volewijckers 2 (13.30) Reg. klasse C: Savosa - Stompwijk '92 (15.30) KORFBAL Hoofdklasse A: TOP - De Meervogels (19.30) Overgangsklasse C: SCO - Sporting Trigon Tweede klasse E: De Vinken - Fiks, Pernix - At lantis (16.45); F: De Danaïden - Roda (18.30) ,G: Tempo-VEO (19.00) Derde klasse B: Madjoe - Velocitas (18.40), SEV - Fluks; D: KZ Leiden - Crescendo (17.15) PAARDENSPORT Wassenaar: Renbaan Duindigt (zo. 12.30) SCHAATSEN Alkmaar: The Greeney Zesdaagse (vr. 19.30) Den Haag: The Greenery Zesdaagse (za 19.30) Utrecht: The Greenery Zesdaagse (zo. 14.00) Harkstede: NK kortebaan vrouwen (zo. 13.00) Haulerwijk: NK korte baan mannen (zo. 13.00) Leiden: Ijsbaan Vondellaan Gewestelijk kam pioenschap Zuid-Holland (ma) Oegstgeest: Ijsbaan Oegstgeesterweg Korte- baanwedstrijden (za. 10.00). Inl. 5174632 SCHAKEN Meesterklasse (12.00): LOG - BIS Apeldoorn Tweede klasse B: LSG 2 - ZSC. C: Charlois - Oegstgeest '80 Derde klasse C: LSG 4 - Spaarne, Kijk Uit -Oegstgeest 2. E: DO 2 - Philidor, LSG 5 - Katwijk, Moerkapelle - Voorschoten Hillegom: Open kampioenschap Hillegom TENNIS VOLLEYBAL Tweede divisie: Arvevo Arnhem - Leython (17.30) Derde divisie: Aspasia - Nesselande 3 (vr 21.15) Vrouwen Derde divisie: Gemini/Kangeroes - Irene (16.00) WATERPOLO

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16