SPORT Afscheid met een opgeheven hoofd wj» *:amê Franse spruitjeskoning verovert Nederland 5 KNAU financieel in grote problemen rkerk en Oremans verder luis landt Tpodium Mommers niet in dienst NAC Bob Peeters schlemiel van Vitesse op Anfield Road ,itbal 2008 •nlanden itenrijk en Zwitser- in de zomer van iropees kampioen bal houden. Beide jen de organisatie srde grootste sport- Ifvan de wereld giste- ^Europese voetbal- •Vezen. De UEFA Jkeuze maken uit ze tten. Griekenland en itland en Ierland, oatië en de vier che landen wilden kampioenschap .organiseren. Rus- igarije hadden ook jmp wil Kirgaan fennis Bergkamp «winterstop met trai- "Hvenger over zijn Arsenal. De 33-ja- il zijn afscheid uit lok volgend seizoen l Londense club uit- jgkamp twijfelde bij jn het huidige sei- Ejn toekomst. Hij ft dat hij aan zijn was begonnen. De tich echter nog heel 1 Barcelona (traf Jrcelona probeert te j« dat de voetbalclub buiten het eigen sta- lamp moet spelen, oan Gaspart gaat in jn de straf die de tbalbond de Cata- gevolg van on- -an tijdens het duel I raai Real Madrid op- oier geen voorwaarde 4 sttaf te accepte- preses Gaspart. „De indacht van de media ijwestie heeft geleid üste sanctie. ^zege ichalken ItJN AM ARLBERC - ijcen heeft op de jjvan het demonstra- uin het Oostenrijkse gkt Anton am Arlberg je geboekt. De innisser versloeg ch Jiri Novak met ihalken behoudt is op een plaats in irvoor moet hij om j winnen van de al Ie Oostenrijker lier. Novak moet sen handje helpen letser Nicolas Kiefer Koubek be- udstrijd al. i» Duitse organisa- Joen geloven dat het Qn in Riesa het beste le biedt op zwemge- tkelijkheid is anders, (je namen, onder wie jjer van den Hoogen- t Je Bruijn en Franzis- (fck. ontbreken, tes op de openings- rt dan ook niet over. tfecord van de Duitse £g op de 4x50 wissel }de Europese toptijd Dtsjkova op de 200 leidden de aan- udat gemis aan veel piet helemaal af. indse delegatie viel zijn boegbeel- ïP de prijzen. Johan indde op de 50 vrij \het erepodium. Hij ipiale na 21,85 secon- cat viel tegen. Wat er iiging kon hij niet een- „Misschien (prbereidingstijd van 1 en toch iets tekort." vrijdag 13 DECEMBER 2002 breda/gpd - De gemeente Breda zal nog meer moeten bijdragen in de sanering van NAC dan tot nog toe bekend. Totaal moet de gemeente 14,9 miljoen euro be schikbaar stellen aan de club. Terwijl saneerder Jos Staatsen dit plan presenteerde, moest hij al zijn eerste teleurstelling incas seren: Theo Mommers bedankt voor de eer om directeur annex saneerder te worden. Staatsen presenteerde gister avond zijn plan 'NAC Toe komst-vast' in een bomvol sup portershome in het stadion. Hij was zelf nog niet op de hoogte van de afzegging van de nieuwe directeur. Mommers bleek onaangenaam verrast dat zijn naam al was uit gelekt voordat hij 'ja' had ge zegd. Ook gaf hij aan dat zijn ge zinssituatie een probleem was. „Als ik ooit nog wat doe in het voetbal, is het bij Fortuna", zei de man die de degradant deze zomer stevig saneerde. Andere posities zijn wel vast vervuld, getuige ook de aanwe zigheid van de meeste nieuwe bestuurders. In de Raad van Commissarissen komen onder andere Ben Hennekam (CDA'er en secretaris-generaal bij de Be nelux) en Jacques Vissers (le gendarische NAC-spits tot 1971) Daarnaast komt er een Raad van Advies, die de contacten met alle betrokkenen bij NAC moet onderhouden. De Bredase WD'er Dick Dees, oud-staatsse cretaris voor gezondheid, gaat dat orgaan leiden, met de voor zitter van de Kamer van Koop handel Jan Schipper als tweede man. „Zonder steun van de gemeente moet NAC uitstel van betaling aanvragen", zei Staatsen in zijn toelichting. Hij schilderde nog eens kort de deplorabele positie van de voetbalclub: die komt dit jaar 5,3 miljoen euro tekort bij het voldoen van verplichtingen, heeft 17,4 miljoen aan schulden uitstaan en verliest dit jaar 1,8 miljoen euro. door Pim van Esschoten iJSSELSTEiN - Hoge ambities, nau welijks geld. De financiële zor gen stapelen zich op bij de atle- tiekunie. Hoofdsponsor Delta Lloyd is afgehaakt, evenals geld schieter Nuon. Om de plannen op weg naar Athene 2004 (en la ter) enigszins overeind te hou den, teert de KNAU volgend jaar 200.000 euro in op de reserves. Dat deed de KNAU ook voor het begrotingsjaar 2002. De bodem van het schatkistje raakt nu in zicht. „Medio volgend jaar moe ten we onze gedachten opma ken. In 2004 kunnen we dit niet nog eens doen. Niet in deze om vang", zei waarnemend voorzit ter Rien van Haperen gisteren. De grens zit bij een reserve van zo'n 500.000 euro, een bedrag ter hoogte van drie tot zes maanden aan salaris voor de medewerkers van de KNAU. Al tijden zoekt de atletiekunie nieuwe sponsors, juist nu het economisch tij tegen zit. Direc teur Gert Hekkert. „We voeren gesprekken, houden presenta ties. 'Leuk, bedankt. Dit jaar niet.' Zo gaat het. De tijd van hobbyisme is ook voorbij, mer ken we. Voorheen was er nog wel eens een lid van een raad van bestuur, die aardigheid in hardlopen had ofzo. Nu is het: wat kost het, wat levert het op." Het verhaal van de KNAU staat niet op zichzelf. Veel bonden hebben financiële problemen. Joop Alberda van NOC*NSF, gis teren op bezoek bij de KNAU, zei: „Wij zouden als Team de Mission met ons geld zorgen voor de kaarsjes op de slag roomtaart, waar de bonden zelf voor zorgen. Het beeld is nu dat de kaarsjes de taait zelf zijn ge worden." Zo kwam hij op het idee van een referendum, met als centrale vraag wat we er in Nederland voor over hebben om bij de Olympische Spelen in de toptien te blijven, nu de geld stromen verder opdrogen. Komend jaar moet worden ge sneden in de paramedische be geleiding, in deelname aan in ternationale wedstrijden en is minder geld beschikbaar voor coaches. Het programma voor de atleten in de olympische se lectie blijft in grote lijnen over eind, omdat dat vooral door NOC*NSF wordt bekostigd. Zo traint de selectie 'explosieve nummers' de komende maand in de warmte van het Zuid-Afri kaanse Stellenbosch. Atleten uit de selectie midden- en langeaf- stand vertrekken dezer dagen naar Iten in Kenia voor een sta ge in het 'High Altitude Training Center' van Lomah Kiplagat. breda/gpd - Een Fransman is op dit moment alle Nederlandse marathonkleppers de baas. Ce- dric Michaud is zijn naam. Gis teren won hij in Breda, ander maal met overmacht, de derde etappe op rij in de Greenery Six. Met nog drie dagen te gaan, kan de eindzege van de Hollandse zesdaagse hem amper nog ont gaan. „Harder trainen heeft geen zin, hij is voor ons gewoon niet te houden", zegt zijn ploeggenoot en teamchef Erik Huizebosch over de 26-jarige laagvlieger uit de buurt van Nantes. Het ge heim van Michaud zit hem in zijn herstelvermogen tijdens de wedstrijd. „De manier waarop hij tempoversnellingen verteert, kun je met trainen niet veel ver beteren. Hij is vanaf zijn achtste op de skeelerpiste gewend op deze manier te rijden. Dat is ge woon het verhaal", aldus Huize bosch, die in het peloton geldt als de ontdekker van Michaud. Nadat gistermiddag vanwege de naderende dooi duidelijk werd dat er voorlopig geen natuurijs- klassiekers op de kalender ko men, konden de Nederlanders voor het eerst deze week frank en vrij de strijd aangaan met Mi chaud. „Ik vrees de afstand een beetje", zei de Fransman voor de start. Breda is met een lengte van 150 ronden de etappe met de langste afstand, vandaar. Peter Wubben was de eerste die probeerde solo een ronde voor door Egbert van der Weerd Liverpool - Vitesse bewaart dit seizoen het beste voor de optre dens op het Europese podium. Op Anfield Road was het gisteravond niet genoeg om Liverpool te ver rassen. Voor de tweede keer won de Engelse grootmacht met 1-0. Spits Bob Peeters was de schle miel aan Arnhemse zijde. Hij mis te een aantal fraaie kansen. Nederland heeft na de jaarswis seling alleen nog Ajax om de Hollandse school in Europa uit te dragen. Vitesse kon op An field Road geen verrassing force ren. Na successen tegen Rapid Boekarest en Werder Bremen was Liverpool in de derde ronde van de UEFA Cup een maatje te groot. Zo bleef het Europese avontuur van Vitesse voor de derde keer sinds twaalf jaar be perkt tot drie ronden. In 1990 was Sporting Lissabon te sterk en tien jaar geleden (1992) won Real Madrid twee keer met de zelfde cijfers als Liverpool. Hoewel Vitesse sterk speelde, was de opgave uiteindelijk toch te zwaar. In alle linies kwamen de Arnhemse spelers net iets te kort tegen de Britse grootmacht. Liverpool presteert weliswaar slecht in de Premier League, maar bereikte soeverein de vier de ronde. Toch moet de Arn hemse ploeg niet al te rouwig zijn om de uitschakeling. De ge plaagde en uitgeholde selectie van trainer Mike Snoei ontbeert kracht en kwaliteit om op twee fronten actief te zijn. Al zal de werkelijkheid hard aankomen. De beste Nederlandse ploeg in het UEFA Cuptoernooi weet in de Nederlandse competitie elf ploegen boven zich. Het is typerend voor het grillige overgangsjaar waarin Vitesse zich bevindt. Europees stegen de spelers boven zichzelf uit. In Boekarest, waar de Roemeens lijstaanvoerder met 1-0 werd verslagen, won de ploeg voor het eerst vertrouwen. Dat leidde in de dubbele confrontatie met Werder Bremen tot een onge kende uitbarsting. Liverpool was voor Vitesse een mooie loting, maar geen tegenstander om te gen te stunten. Na de nederlaag in Arnhem (0-1) was de vierde ronde al grotendeels uit beeld. In de voorbij weken wees er ook niets op dat Vitesse zich nog maals zou kunnen oprichten. Toch gebeurde dat gisteravond wel, en dat na een zwakke serie in de competitie met één punt uit vier duels. Een dag voor de wedstrijd had trainer Mike Snoei nog geroe pen dat de instelling van een aantal spelers hem niet kon be koren. Hij deed die uitspraken nadat aanvoerder Dejan Ste- fanovic in een adem de nood klok luidde en op een snel ver trek uit Arnhem aandrong. Gro te onrust is er nog niet, maar de selectie van Vitesse lijdt wel on der vormgebrek en matige re sultaten. Daarbij kan trainer Snoei al lang niet meer over een volwaardige groep beschikken. Voor het duel in Liverpool was er opnieuw een klap omdat Ma rian Zeman, een van de weinige ervaren krachten, te veel last had van zijn rug. Hij maakte plaats voor debutant Michael Jansen (18). De verdediger Jan sen speelde gisteravond aan de zijde van de beste Vitessenaar Stefanovic een beresterke wed strijd. De jonge Nijmegenaar bleef kaarsrecht overeind tegen de internationale sterren El- Hadji Diouf, uitblinker van Se negal op het WK, en Michael Owen. er toen nog een schepje boven op. De Vries haakte af en viel even later terug in de groep. Mi chaud niet. „Het was het moei lijkste moment van de wedstrijd, maar daarna zat ik gebakken", vertelde de Fransman na afloop. Na driekwart wedstrijd sprong hij ook weer attent met een vol gende uitlooppoging. Mannen als Roel van Hest, Henk Ange- nent en Jan-Maarten Heideman dubbelden de rest van het pelo ton. Michaud pakte zo zijn tweede bonusronde. De angst voor de afstand bleek ongegrond, gaf hij na afloop toe. „Je weet na drie avonden nooit hoe het uitpakt", verklaarde hij de twijfel vooraf. Achteraf gezien is het ontzag voor de Fransman alleen maar groter geworden. „Ik weet niet of ik sinds vorig jaar sterker ben geworden?", etaleerde hij zijn bescheidenheid. De concurren tie weet wel beter. 9 m Bob Peeters mist tegen Liverpool. Toch was het Owen die na twin tig minuten dwars door het cen trum van de Arnhemse defensie glipte. Doelman Dragoslav Je- vric redde in eerste instantie, maar was daarna toch kansloos: 1-0. Het was de tweede treffer van de kleine aanvaller tegen Vi tesse. Hij is 22 jaar en steekt de legendarische Europese topsco rer van Liverpool, Ian Rush, e kopbal belandt op de paal. Foto: naar de kroon. Rush maakte achttien Europese treffers voor de Reds, Owen heeft er nu ze ventien. Tot het moment van Owen was Vitesse gevaarlijker geweest. En met name Bob Peeters, De Bel gische spits kwam al in de vier de minuut een teenlengte te kort. Nog groter was de kans die hij ruim tien minuten later PD/Hans Broekhuizen kreeg. Hij kopte naast, tot wan hoop van zijn medespelers. In de zeventigste minuut miste Peeters opnieuw, helemaal al leen voor doelman Chris Kir- land. De Arnhemse fans rea geerden woedend op de missers van de Belg. De held van Boekarest was de anti held van Anfield Road. „Ik heb de ploeg in de steek gelaten, spaarde de Belg zichzelf niet. „Ik ben heel teleurgesteld. In Boekarest scoorde ik wel en was ik de held. Nu heb ik het gevoel dat ik de ploeg in de steek heb gelaten. We hebben het Liver pool heel moeilijk gemaakt. Er had meer ingezeten, maar dan moet je die kansen wel benut ten." Erik Huizebosch leidt de dans in Breda. Zijn ploeggenoot Michaud won de wedstrijd en gaat aan kop in de zesdaagse. Foto: ANP sprong te pakken. Maandag in Noordlaren pakte hij zo de fel begeerde zege in de eerste na- tuurijswedstrijd. Gisteren ging die vlieger niet op. Waarschijnlijk omdat de enige die dat wel kan op een 400 me- terbaan luistert naar een andere naam: Cedric Michaud. Met nog 88 toeren te gaan, trok hij ten aanval. Hij kreeg gezelschap van Jeroen de Vries. De gevreesde tempoversnelling van de Nefit- rijders werd met man en macht gecounterd, maar niemand kon verhinderen dat hij na tien toe ren de staart van het peloton in het vizier kreeg. Michaud gooide En zo wordt Cedric Michaud langzaamaan een fenomeen. Een Fransman in een oer-Hol- lands spuitjespak. „Choux de Bruxelles is Frans voor spruit jes." Spruitjes kennen ze wel in Frankrijk. Cedric Michaud niet. „Of dit doorkomt in mijn eigen land? Ben je gek. Al win ik alle etappes, dan nog levert het geen regel op in de kranten. Mis schien als ik de Elfstedentocht win." SPORTUITSLAGEN BASKETBAL [,anp - Martin Ver- jtiam Oremans heb- ils eerste geplaatst finales van de laters in Rotterdam, tdeed zich in zijn f*ij van Martijn Bok emans gunde Kim :hts twee games, fi rn Sluiter zette een richting de laatste sloeg in zijn ope- loy Wijnmalen met •remans verbaasden hun optreden in de op een steenworp- De Kuip. „Ik sta te jet niveau dat ik in Inrijd heb gehaald", rk. „Vooral mijn ser een trein. Ik heb het Qiar nog niet zo goed uit Alphen aan den e coach Nick Carr al alië is vertrokken, psdag na zijn eerste j/ver gebrek aan bal- Jendien was hij na ,akantie in de Domi- nog verre b van fit. „Het is een opsteker dat het nu alweer zo lekker gaat. Dat biedt perspectief, want voor mijn gevoel gaat het toemooi nu echt beginnen." In zijn eerste halve eindstrijd op de Masters speelt hij zaterdag tegen de win naar van de partij tussen Melvyn op der Heijde en Marc Merry. Ook Oremans had niet verwacht dat ze zich zo eenvoudig bij de laatste vier zou scharen. De Bra bantse, die voor de laatste keer meedoet aan het nationale toer nooi, kwam tegen De Weille niet in de problemen. „Ik heb in het verleden vaak met Kim getraind bij Amstelpark. Ik rekende daar om op meer tegenstand. Dit is een lekkere meevaller." De Beriicumse, die officieel haar professionele loopbaan na der tien jaar heeft beëindigd, moet het nu opnemen tegen Mariëlle Hoogland. De speelster van Jong Oranje haalde ten koste van Jolanda Mens, vorig jaar nog halvefinaliste, de laatste vier. De partij is vooral voor Hoogland een uitdaging. Ze maakte in juli deel uit van het Fed Cup-team en trok toen veel op met Oremans. -De nummer 287 van de wereld hoopt vol gend jaar opnieuw een plaats in de selectie van captain Tjerk Bogtstra af te dwingen. „Ik ben dit seizoen een beetje stil blijven staan. Ik probeer nu mijn spel type aan te passen en hoop daarmee de volgende stap te kunnen maken." Publiekstrekker Sluiter be schouwt de Masters vooral als 'mooi tussendoortje' op weg naar de Australian Open. Van daag staat voor zijn tweede par tij nog een zware conditietrai ning op het programma. „Dat het in mijn eigen stadje is, was een belangrijke overweging om toch mee te doen. Ik zal er ook absoluut het beste van proberen te maken en zal proberen die meerwaarde te leveren. Het be gin was in ieder geval goed." Sluiter testte in de half bezette Topsporthal voor het eerst de baan waarop het Nederlandse Daviscupteam in februari in Arnhem zal aantreden tegen Zwitserland. „De baan moet ab soluut sneller", concludeerde de Rotterdammer. New York. NBA. Detroit Pistons - Chicago Bulls 86-76. Minne sota Twins - Atlanta Hawks 113-95, New Or leans Hornets - Utah Jazz 93-88. BIATHLON Ostersund. Wereldbeker. Mannen-estafette (4 7,5 kilometer): 1 Wit- Rusland (Aidarov, Dratsjev, Waliullin, Rysjenk- ov) 1.23,28, 2. Noorwegen 0.25, 3. Rusland 0 34, 4. Frankrijk 0.36, 5 Duitsland 0.59. Stand: 1. Noorwegen 96 punten, 2. Wit-Rus- land 90, 3. Rusland 89. GOLF Puerto Vallarta (Mex). WGC World Cup. Na eerste ronde: 1 Canada (Weir/Leggatt) 59 slagen, 2. Australië (Parry/Scott) 60, 3. Frank rijk (Levet/Jacquelin), Zuid-Korea (Choi/Ho) 61, 5. Zweden (Fasth/Pettersson), Zuid-Afrika (Sabbatini/Clark) 62. HANDBAL Denemarken. EK, tweede ronde. Vrouwen, groep 1: Roemenie - Oekraïne 19- 17, Oostenrijk - Frankrijk 30-22, Denemarken - Joegoslavië 28-25. Eindstand: 1 Denemar ken 5-10, 2. Frankrijk 5-6, 3. Joegoslavië 5-6, 4 Roemenië 5-4, 5 Oostenrijk 5-4, 6. Oekra ïne 5-0. Groep 2: Tsjechië - Duitsland 30-20, Rusland - Slovenië 27-22. Noorwegen - Hon garije 24-23 Eindstand: 1. Noorwegen 5-10, 2 Rusland 5-8, 3. Hongarije 5-6, 4. Tsjechië 5-4, 5. Slovenië 5-2, 6. Duitsland 5-0 Halve finales: Frankrijk - Noorwegen, Dene marken - Rusland. Eredivisie mannen. Volendam - Quintus 24-21, E en 0 - Kolping 42-26, Hellas - Bevo HC 21-30. PAARDENSPORT Geneve. CSI-W. Springconcours na barrage: 1. Beat Mandli (Zwi) Pompidu 0-32,21, 2. Smith (GBr) Sena tor Marius Claudius 0-32,45, 3. Ahlmann (Dui) Luca 0-32,47, 4 Ludger Beerbaum (Dui) 0-32,89, 5 Debany Clero (VSt) Jumbo 0- 33,05, 14 Dubbeldam (Ned) Sao Paulo 4- 33,99 Jachtspringen: 1. Melliger (Zwi) Scutt 70,26, 2. Ludger Beerbaum/Figaro's Boy 71,59, 3. Bertand de Balanda (Fra) fersen Mail 72,37. Frankfurt. CSI-A. Springconcours op tijd: 1 Brenner (Dui) Indi go 0-54,52, 2. Marschall (Dui) LB Omar 0- 55,65, 3. Hauke Luther (Dui) Caresino 0- 56,51, 4 Willemsz Geeroms (Ned) Exquis Ro- denburgh's Colorado 0-56,76. PRIJSVRAGEN Lucky Day 2971. 1.9.12.16.17.24.25.33.47.53.55.58.59.60. 61.62.66.67 68.74 (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAATSEN 65. 5. Angenent 62. 15. Marlijn van Es 22; 16. Lars Hoogenboom (Roeiofarendsveen) 21. SKIËN Val d'lsère. Wereldbeker vrouwen. Reuzenslalom: 1. Putzer (Ita) 2.22,17, 2. Nef (Zwi) 2.22,53, 3. Meissnitzer (Oos) en Dorf- meister (Oos) 2.23,05, 5. Kostelic (Kro) 2.23,10, 6. Rienda Contreras (Spa) 2 23,21, 7. Heeb (Lie) 2.23,29. 8. Schleper (VSt) en Hosp (Oos) 2.23,25, 10. Obermoser (Oos) en Ottoson (Zwe) 2.23,42. Stand: 1 Nef 165, 2. Meissnitzer 140, 3. Heeb-Batliner 136. SOUASH Antwerpen. WK mannen. Kwartfinales: Nicol (Eng/1) - Ricketts (Aus/9) 12-15 15-12 11-15 15-10 15-8, White (Sch/5) - Parke (En'g/26) 16-17 15-10 15-6 15-7, Palmer (Aus/3) - Heath (Sch/11) 15-9 15-10 15-11, Power (Can/2) - Lincou (Fra/6) 15-815-1415-8 TAFELTENNIS Breda. Marathon, Greenery-zesdaagse. Derde wedstrijd: 1. Michaud (Frankrijk), 2. De Vries (Sint Nicolaasga). 3. Alderts (Sint Nico- laasga), 4 Heideman (Oldebroek). 5 Smit (Nijeveen), 6. Van Hest (Apeldoorn), 7. Borst (Sint Nicolaasga), 8. Van Es (Stompwijk), 9. Landman (Amsterdam), 10. Lissenberg (Alme- re) Klassement: 1. Michaud 110,3 pnt., 2. Heideman 71, 3. Lissenberg 70. 4 Alderts Stockholm. Pro Tour Finale, Top-16. Eerste ronde: Heister (Ned) - Schlager (Oos) 4- 2, Ma Lin (Chn) - Smirnov (Rus) 4-2, Hao Wang(Chn) - Samsonov (WRu) 4-3, Chuan (Tai) - Kong (Chn) 4-3, Saive (Bel) - Maze (Den) 4-1, Kreanga (Gri) - Qin (Chn) 4-0, Wang (Chn) - Ryu (ZKo) 4-2, Boll (Dui) - Karlsson (Zwe) 4-2. TENNIS Rotterdam. Tennis Masters, 16.000 euro. Mannen poule A: Sluiter (Rotterdam/1) - Wijn malen (Den Haag/8) 6-4 6-2 Stand: 1. Slui ter, Beks (Nuenen) 1-2, 3. Wijnmalen 2-0 Poule D: Verkerk (Alphen aan den Rijn/2) - Bok (Amsterdam) 6-0 6-3. Eindstand: 1 Verkerk 2-4, 2. Bok 2-2, 3. Smit (Volendam/7) 2-0. Verkerk naar halve finales. Vrouwen poule A: Oremans (Berlicum/1) - De Weille (UithQorn/8) 6-1 6-1. Eindstand: 1. Oremans 2-4, 2. De Weille 2-2, 3. Trik (Wor- mer) 2-0 Oremans naar halve finales. Poule B: Hoogland (Mijdrecht/5) - Mens (Voorhout/3) 6- 4 6-4. Eindstand: 1. Hoogland 2-4, 2. Mens 2- 2, 3. Bruis (Rotterdam) 2-0. Hoogland naar halve finales. Poule D: Ketelaars (Veghel/2) - Galouza (Emmen) 6-1 6-2 Stand: 1. Kete laars, Sentis (Haarlem) 1-2, 3 Galouza 2-0. VOETBAL UEFA Cup. Derde ronde, tweede wedstrijd. Liverpool (Eng) - Vitesse (Ned) 1-0 (1-0). 20. Owen 1-0. Scheidsrechter. Stark (Dui). Toe schouwers: 23.576. Gele kaart: Henchoz (Li verpool). Fulham (Eng) - Hertha BSC (Dui) 0-0. Scheidsrechter: Collina (Ita). Toeschouwers. 17.000 Eerste wedstrijd 1-2. Olympique Lyon (Fra) - Denizlispor (Tur) 0-1 (0-1). 5. Ozkah 0-1. Eerste wedstrijd 0-0. Scheidsrechter: Irvine (Nle). Toeschouwers- 35000. Panathinaikos (Gri) - Slovan Liberec (Tsj) 1-0 (1-0). 2. Fyssas 1-0. Scheidsrechter: Poulat (Fra). Eerste wedstrijd: 2-2. Dinamo Kiev (Oek) - Besiktas (Tur) 0-0. Scheidsrechter. Bolognino (Ita). Toeschou wers: 22.000. Eerste wedstrijd: 1-3. Auxerre (Fra) - Betis Sevilla (Spa) 2-0 (1-0). 19. Tainio 1-0, 48 Lachuer 2-0. Scheidsrech ter: Dougal (Sch) Toeschouwers: 22.000. Eer ste wedstri|d: 0-1. VfB Stuttgart (Dui) - Club Brugge (Bel) 1-0 (0- 0). 90. Hleb 1-0. Scheidsrechter. Dauden Iba- nez (Spa) Toeschouwers: 34 000. Bijzonder heid: Meira (VfB Stuttgart) mist in 71e minuut strafschop. Eerste wedstrijd. 2-1. Lazio Roma (Ita) - Sturm Graz (Oos) 0-1 (0-0). 86. Szabicz 0-1. Scheidsrechter: Allaerts (Bel) Eerste wedstrijd. 3-1. Anderlecht (Bel) - Bordeaux (Fra) 2-2 (1-0). 28. Dindane 1-0, 69. Jestrovic 2-0, 83. Dar- cheville 2-1, 90 Darcheville 2-2. Scheids rechter: Benes(Tsj). Eerste wedstrijd: 2-0. Maccabi Haifa (Isr) - AEK Athene (Gri) 1-4(1- 0). 5. Badeer 1-0 (strafschop), 55 Katsoura- nis 1-1, 79. Lakis 1-2, 89 Laksis 1-3, 90 Na- litzis 1-4. Scheidsrechter: Fisker (Den). Toe schouwers: 3000. Eerste wedstrijd: 0-4. Slavia Praag (Tsj) - PAOK Saloniki (Gri) 4-0(1- 0) 13. Skacel 1-0, 52. Vachousek 2-0, 89 Kuka 3-0, 90 Kuka 4-0 Scheidsrechter: Lo pez Nieto (Spa) Toeschouwers: 8563. Eerste wedstrijd: 0-1. Leeds United (Eng) - Malaga (Spa) 1-2 (1-1). 14. Dely Valdes 0-1, 23. Bakke 1-1, 80 Dely Valdes 1-2 Scheid^phter Busacca (Zwi). Eerste wedstrijd 0-0. Celta de Vigo (Spa) - Celtic (Sch) 2-1 (1-1) 23. Jesuli 1-0, 37. Hartson 1-1, 54. McCarthy 2-1. Scheidsrechter: Larsen (Den). Eerste wedstrijd 0-1 RC Lens (Fra) - FC Porto (Por) 1-0 (1-0). 28. Song 1-0. Scheidsrechter: Hrinak(Slw). Eerste wedstrijd: 0-3. Boavista (Por) - Paris Saint-Germain (Fra) 1-0 (0-0). 55. Elpidio Silva 1-0 (strafschop). Scheidsrechter- Siric (Kro). Eerste wedstrijd: 1-2- Naar vierde ronde: Liverpool, Hertha BSC, De nizlispor, Panathinaikos, Besiktas, Auxerre, VfB Stuttgart, Lazio Roma, Anderlecht, AEK Athene, Slavia Praag, Malaga, Celtic, Porto en Boavista. Dinsdag al geplaatst: Wisla Krakow (Pol). WINDSURFEN Pattaya (Tha). WK Mistral. Mannen na zes races: 1 Kaklamanakis (Gri) 17. 2. Fndman (Isr) 18. 3 Santos (Bra) 29. 4. Bontemps (Fra), Savina (Fra) 30. 6. Guyader (Fra) 32. 14. Van Dijk (Ned) 55, 30. Mevissen (Ned) 82, 73. Bouman (Ned) 150, 99. Kraaij- enzank (Ned) 217. Vrouwen na vijf races: 1. Kendall (NZI) 7, 2. Merret (Fra) 19, 3. Sensini (Ita) 20, 53. Stal man (Ned) 186.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15