SPORT TOP valt twee keer in eigen kuil Katwijkse jeugdschakers landskampioen ru m Wessels begint goed bij Masters Hockeyers niet in actie Geen wegcircuit atletiek in 2003 Jordan schikt met Frentzen Speler Atletico betrapt op dope Nieuwe ploeg in vrouwenpeloton DUIVENTIL VOETBALLER VAN HET JAAR SPELERSKLASSEMENT CLUBKLASSEMENT woensdag 11 decembel Peter Wessels. Archieffoto: ANP/Paul Vreeker rotterdam - Peter Wessels heeft een goede start gemaakt bij de Tennis Masters in Rotter dam. De Amsterdammer ver sloeg gisteren Edwin Kempes met twee keer 6-4. Titelverdedi ger Dennis van Scheppingen is de derde speler in poule B. Wessels (24) raakte dit jaar het plezier in het tennis kwijt. Na een operatie aan de lies en pro blemen met de schouder viel hij terug naar de 446ste plaats van de wereldranglijst. Hij kwam zeven maanden niet in actie. In september begon hij weer. „Ik voel dat de motivatie terugkomt." Wessels wil vol gend jaar proberen terug te ke ren in de top-150. bunnik - De Nederlandse hoc- keybond KNHB heeft alle veld- wedstrijden in de bondscompe- titie op 14 en 15 december afge last wegens de weersomstan digheden. De wedstrijden, uit gezonderd die van de Rabo bank Competitie (hoofdklasse), worden ingehaald op 9 maart 2003. De wedstrijden uit de Ra bobank Competitie op 15 de cember zijn verplaatst naar vrij dag 4 april. ijsselstein - De Nederlandse at letiek mist volgend jaar een wegcircuit. De atletiekunie KNAU maakte gisteren bekend, dat ze de organisatoren van de zes grote wegwedstrijden niet op één lijn heeft weten te krij gen. Er kwam geen overeen stemming over de dag- en eind- prijzen in 2003. Een nieuw ak koord over het wegcircuit was nodig omdat energiebedrijf Nuon dit jaar voor het laatst de serie van zes wedstrijden spon sorde. De zogeheten Nuon Run Classics kende een systeem van vaste dagprijzen voor de Neder landse deelnemers (1400 euro per race) en prijzen voor het eindklassement (17.500 euro totaal). De Twintig van Alphen maakte deel uit van de reeks. Voor de atleten heeft het als ge volg dat ze volgend jaar hon derden euro's minder aan prij zengeld verdienen. hamburg - De Duitse Formule- 1-coureur Heinz Harald Frent zen en de Britse renstal Jordan zijn een schikking overeengeko men. Frentzen werd in juli 2001 ontslagen, terwijl het contract nog doorliep tot eind 2002. De Duitser, die dit seizoen twaalf wedstrijden bij Arrows reed, eiste daarom geld van Jordan. De renstal en Frentzen hebben nu een akkoord bereikt over een schadevergoeding, over de hoogte ervan is niets bekendge maakt. Frentzen heeft ook nog een conflict met Arrows. Bij dat team vertrok de 35-jarige Duit ser vanwege de financiële moeilijkheden waarin Arrows verkeerde. Komend seizoen rijdt Frentzen voor Sauber. bilbao - De Spaanse voetballer Carlos Gurpegi is positief be vonden. Na afloop van het duel met koploper Real Sociedad op 1 september zijn bij de midden velder van Atletico Madrid spo ren van het verboden middel nandrolon aangetroffen. Gur pegi heeft een contra-expertise aangevraagd. rijswijk - Het wielerpeloton bij de vrouwen is volgend seizoen een Nederlandse ploeg rijker. Essent Kabelcom is de komen de drie jaar financier van @Home Cyclingteam. De ploeg bestaat uit acht rensters, van wie Daniëlle Bekkering en San dra Rombouts de meest in het oog springende namen zijn. Ploegleider is Thijs Rondhuis. De ploeg bestaat verder uit Ab- ke Francissen, Elly van Box meer, Eyelien Bekkering, Janne- ke Vos, Saskia Elemans en de Duitse Tanja Hennes. Rom bouts reed vorig seizoen voor het Duitse Team Nurnberger. Bekkering geniet vooral be kendheid als schaatsster. Ze won vorige winter de alternatie ve elfstedentocht in Kuopio. Naam: Mark Kimpel. Sport en club: Waterpolo- coach bij Z&PC Koudekerk. Geboren op: 11 juli 1966 te: Leiden. Woonplaats: Koudekerk. Partner: Getrouwd met Mar jan. Kinderen: Twee jongens van 9 en 6 en een meisje van 4. Beroep: Ik werk op een labora torium voor het ontwikkelen van walsoliën in Uithoorn. Trainer/coach sinds: Het sei zoen 2000/2001De twee jaar daarvoor heb ik pupillen ge traind en daarvoor was ik ne gen seizoenen trainer/coach van Heren 1. Andere clubs: Nee, alleen Kou dekerk. Vanaf m'n achtste jaar. Sterke punt: Een bepaalde dis cipline, gekoppeld aan gedre venheid. Ik wil er zo veel mo gelijk uit halen. Met discipline bedoel ik dat spelers op tijd aanwezig zijn en tijdens de training serieus bezig zijn met de oefeningen. Ik heb wel wa ter bij de wijn gedaan, omdat spelers ook af en toe een lolle tje willen hebben. Zwakke punt: Soms wil ik te snel een bepaald doel berei ken. Als we een nieuw systeem uitproberen, dan verwacht ik dat dat er in zes weken in zit. Ambitie: Mijn ambitie is niet zo groot. Ik heb niet de wens om over een x aantal jaren een hoger team te trainen, maar zeg nooit nooit. Voor mij is het belangrijk dat de vereniging goed draait, niet alleen spor tief, maar ook qua gezelligheid, ledenaantal, kader. Clubliefde: Ik ben mijn hele le ven bij de club betrokken ge weest. Mijn ouders waren dat ook, en nu is mijn vrouw het ook en mijn twee zoons zitten er op. Koudekerk is een klein dorp en veel mensen van de club kom je ook op andere fronten weer tegen. Sommigen zijn goede vrienden, met wie we van alles doen, van een weekeinde weg tot samen op vakantie gaan. Misschien heeft het er ook mee te maken dat ik een handicap heb aan mijn linkerbeen, ten gevolge van een operatie toen ik elf jaar was. Vanuit de rolstoel heb ik oen geworden. De ee?8 degradeerden we naP 91 zoenen en de anderef erer wfflC Foto: Mark Lamers moeten revalideren, maar ik heb altijd gewoon meege draaid bij de club en ben altijd volledig geaccepteerd. Mooiste plekje in de regio: Zwembad De Thermen op za terdagmiddag. Vakantieland: Frankrijk. TV-programma: Expeditie Ro binson, al vind ik het wel min der leuk dan vorig jaar. En Stu dio Sport. Met uitzondering van de gemotoriseerde sporten zie ik alles graag, vooral team sporten spreken me erg aan. Kou: Heel erg en heel plotse- ling. Schaatskoorts: Ik zou het ge weldig vinden als er een Elfste dentocht komt en dan zit ik ook voor de televisie. Hobby's: Nee, daar heb ik geen tijd voor, met mijn werk, mijn kinderen en twee avonden en een zaterdag die ik besteed aan polo. Koudekerk kampioen: De mo gelijkheid is er, maar we heb ben drie zware tegenstanders in de poule. Tweede klasse: Vorig seizoen zijn we gedegradeerd. In de twaalf jaar dat ik Heren 1 coach, zijn we drie keer kampi- ren degradeerden Ik ben blij als we dit eik nog een tijd "kunnen v- den. We hebben nietl oud team, drie spelef 36 jaar, en de anderel onder de dertig. En er vier goede jongens vf veer zestien jaar die.l ven, in het eerste k loen. Club: Op sportief gel qua ledenaanwas enl ging gaat het heel eij Maar er zijn twee m' gen: al 35 jaar hebbi eigen badwater en h is dat anderhalf jaarf een paar vrijwilligere* zijn. Het is ontzettenf om vervangers te v" Daarom zijn we nu zaakt om de leden v stellen een aantal tal voeren, zoals bijvooil paar keer bardienst 4' We trainen in De Dol' zerswoude, maar daij| klein. Daardoor zijnf net wat minder balvT de tegenstander. Enfc strijden spelen we iri men in Alphen. De s|j king met AZC is goet is natuurlijk niet ideft Een eigen bad: We Bi nog steeds op. Een 0 den is er een plan g«j teerd voor een muitij neel centrum in Hal met een sporthal enl zwembad. Andere accommodi den dan dicht gaai duur, maar het is gol altijd wat ideetjes zil Droom: Ik hoop datl in mijn naaste omgr lang gezond mag bil En verder: Ik ben d' heel blij met de siti ren 1 tot en met 4. h ren was ik wel eens over de inzet en de opkomst, maar de t komst is nu goed er prima. Een paar jon doen er veel aan on q< mogelijk te worden, gevoel dat iedereen zijn zin heeft. r~i 'I Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbodejp tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-m redactie.ld@damiate.hdc.nl 4 Henk Vieveen is na Brian No- teboom de tweede speler van Kozakken Boys die de se lectie heeft verlaten. Hij kon zich niet vinden in de ver scherpte discipline onder het nieuwe trainersduo Van der Werff en Van Oord. Volgens de technische staf had het tweetal veel kritiek op medespelers zonder een spoor van zelfkri tiek. Hun mentaliteit zou ver beneden peil zijn. De voetbalvereniging Kagia is door de KNVB vrijgesproken van de geldstraf die de club kreeg opgelegd. Kagia was eer der tenlastegelegd dat zij spe lers had laten spelen zonder geldige spelerspas. Bij Voorschoten '97 liep zater dag een groot aantal scouts rond. Allen kwamen voor Tim Kluivers. Voetbalvereniging Strijen breekt aan het eind van dit sei zoen met trainer Joop Molen dijk. De Schiedammer nam vo rig jaar de taak over van de tus sentijds vertrokken Reinier Kreijermaat. Daarvoor was hij trainer bij Lugdunum. Kloetin- ge raakt zijn trainer Diederik Hiensch kwijt. De geliefde trai ner gaat met Kees Zwam bom mee naar Sunderland. Gijs Zwaan keert niet terug bij Zwart Wit '28. Omdat zijn vervanger Jan Everse geen tijd meer heeft moet de Rotterdamse club op zoek naar een vervanger. Wielrenster van het Jaar Su zanne de Goede krijgt er bij Farm Frites/Hartol een teamge note bij. Het gaat om Miho Oki uit Japan, die 34ste op de we reldranglijst staat. Bollenstreker Harm Bronkhorst behaalde een tiende plaats bij een cyclo cross in het Belgische Rijckevorsel. Bij het Nederlands kampioen schap jeugd kwam Swift zonder medailles uit Almelo terug. Kel ly Markus greep net naast een podiumplaats en werd vierde. In Rotterdam werd de wieler- kalender voor 2003 vastgesteld. De regionale wedstrijden zijn: Leiden De Bult (1 juni), Zoeter- woude (15 juni), Luba Classic (25 juni), Rijnsburg (12 augus tus), Warmond (29 augustus), Noordwijk (4 september), etap pe Zoeterwoude-Noordwijk Holland Ladies Tour (6 septem ber), Noordwijkerhout (10 sep tember), Voorhout (13 septem ber), Hillegom (14 september), Sassenheim (20 september) en Lisse (21 september). Supporters van Michael Boo- gerd kunnen zich aanmelden bij de Michael Boogerd Fan Club, Kortenaerlaan 29, 2253 TH Voorschoten (06-21 of via het e mail adreji, chaelboogerd.nl. Marco en Ronald var' hebben zich op de Veq nen in Utrecht geplaag het Nederlands Kamd] schap Supersprint opP ari in Deventer. Ronali Marco werd vierde. Hl broertje Dennis eindjl dertiende. Loosdrecht, AnkeveJ! strand, Giethoorn, Ma Eemewoude, Baflo, V land, Elburg en Avenl alle in de race voor h< lands kampioenschap sen op natuurijs. Voo moet het ijs minimaa centimeter dik zijn. De Vereniging De F Elfsteden heeft 32.00 helft daarvan mag et le tocht der tochten 1 15.000 mensen hebbi oudsher startrecht. I doen er ongeveer 11. want sommigen zijn leeftijd. Onder de ovi 17.000 worden 5250 zen verloot. Twee spelers van a Ajax uit Oegstgeest sj winter in echte cricke Bowler Marjolijn Moll (meervoudig intemai|| St. Albans in Nieuw 2f wicketkeeper Atse Bu^ Kaapstad in Zuid-AfdE man heeft inmiddelsr keer bij de selectie vaj derlands team gezetfl Het internationale toernooi de AlkemaJJ gaat op 27 decern I m iU De reden is dat veel tr sers niet bereid zijn q rende het lopende seu rubber te verandereiP nooi is nu op 13,14 e vastgesteld. Het 14- jarige LeideÉ schaaktalent BiainauT an behaalde afgelopü einde in Graz (Ooste^ gedeelde tweede plafi internationale wedstfl Miroacup. Paula van Hemert m lingvereniging Leideflj West is geselecteerd! tionale vrouwenploei in 2003 Nederland vl woordigen in diversa tionale toernooien. De Sportraad Nooi|p mensen op om nami didaten te geven vooK zingen van sportma%* vrouw, sporttalent, q en vrijwilliger van he 071-3648415 ofk.vaiL wxs.nl. I6 door Jan Bey katwuk - Een jeugdteam van schaakver eniging Katwijk heeft het landskampi oenschap behaald in de KNSB-meester- klasse. In een spannende slotronde won nen de Katwijkers met 3-1 van Zukertort Amstelveen 2 en bleven daardoor een matchpunt voor op Amstelveen 1. Het Katwijkse jeugdteam, dat bestaat uit Frank Erwich, Ramon Koster, Daan Jongsma, Jeffrey van Vliet en Arnold Janssen, geldt als het meest talentvolle in Nederland, had het bij het ingaan van de laatste ronde voor het jeugdkampioen schap van Nederland erg moeilijk. Een uur voor afloop van de speeltijd zag het er naar uit dat Katwijk niet verder zou komen dan een 2-2 gelijkspel, waardoor Amstelveen dankzij de betere bordpun- ten landskampioen zou zijn. Weliswaar had Frank Erwich met een gewiekste combinatie een van de talentvolste vrou wen van Nederland, Laura Benschop, ten val gebracht, maar daar stond tegenover dat Daan Jongsma verloren stond en de overige twee partijen remiseachtig. In de laatste seconden van de allerlaatste partij werd echter het kampioenschap beslist in Katwijks voordeel, doordat Ra mon Koster een remiseachtig dame eindspel won van het Amstelveense ta lent Matthew Tan. Hierdoor mocht Jef frey van Vliet zijn partij remise maken, maar die ging zelfs met de volle partij- winst aan de haal. Het landskampioenschap van Katwijk is een unieke prestatie en op dit niveau in deze regio alleen eerder geleverd door het Leidsch Schaakgenootschap (LSG). Sassenheimse korfballers laten het op belangrijke momenten afweten tegen Die Haghe: 21-17 door Maarten Dekker Mark Jansen van Ter Leede (links) steeg, zonder zaterdag in actie te komen, van de zevende naar de zes de plaats in het spelersklassement. Archieffoto: Cees van Hoogdalem leiden - Raymond Flaton gaat niet langer alleen aan kop van het spelersklassement. De spe ler van Quick Boys moet Kat- wijker Daniël Hensen naast zich dulden. Hensen, die de ranglijst al aanvoerde, scoorde afgelopen zaterdag een 'zeven' tegen Marken. Flaton kwam te gen Volendam niet verder dan een 'zes'. Patrick Kalkema (Ter Leede) en Kevin Winter (FC Lis- se) handhaafden zich op de (gedeelde) derde plaats. Quick Boys-speler Brian Mussche zak te van de vijfde naar de achtste plaats, terwijl zijn ploeggenoot Remco Tuinenburg van de ne gende naar de zevende plaats Worn. Opvallend was de team prestatie van Katwijk. De spe lers, die voor het eerst onder leiding van trainer John Eelman stonden, scoorden gemiddeld 7.27. Dat is het hoogste cijfer van dit seizoen tot nu toe voor de Katwijkers, die de laatste plaats verlieten. Speler Club Gem. 1. Daniël Hensen Katwijk 7,50 (12) Raymond Flaton Quick Boys 7,50 (12) 3. Patrick Kalkema Ter Leede 7,36 (14) Kevin Winter FC Lisse 7,36 (14) 5. Hicham Rbii Ter Leede 7,21 (14) 6. Mark Jansen Ter Leede 7,17 (12) 7. Remco Tuinenburg Quick Boys 7,15 (13) 8. Brian Mussche Quick Boys 7,14 (14) 9. Maarten Bak Quick Boys 7,07 (14) Peter Timmermans Quick Boys 7,07 (14) 11. 3 spelers scoorden gemiddeld 7,00 Club Zaterdag Gem 1. Quick Boys (6,58) 6,93 2. Ter Leede (6,36) 6,72 3. Noordwijk (6.91) 6,61 4. FC Lisse (6,09) 6,58 5. Katwijk (7.27) 6,53 6. Rijnsburgse Boys (6,17) 6,48 den haag - De route naar succes is lang en zit vol met kuilen. Al leen als TOP die oneffenheden weet te omzeilen, zuilen de Sas senheimse korfballers hun be stemming bereiken: een veilige plek in de middenmoot. Zover zijn ze nog lang niet, zeker niet na het verlies bij Die Haghe, gis teravond. De regerend landskam pioen zegevierde met 21-17. Grilligheid en concentratiever lies spelen TOP al het hele sei zoen parten. Coach Gert-Jan Kraaijeveld ziet zijn team weke lijks prachtige acties maken, makkelijk scoren en sterk verde digen. Maar als het er werkelijk op aankomt, als de beslissing in de wedstrijd nabij is, dan verga lopperen de Sassenheimers zich vaak. „Een kuil in de wedstrijd", noemt Kraaijeveld het. In zo'n fase keldert het schotpercenta ge, wordt de bal totaal onnodig verloren en begaan de TOP-spe- lers de simpelste stommiteiten. Dan doen ze dingen die een korfballer al van jongsaf aan worden verboden en die in de hoofdklasse al helemaal uit den boze zijn. Een voorbeeld: schie ten terwijl er geen ploeggenoot onder de paal staat om de bal af te vangen. TOP deed het giste ren meerdere keren - op crucia le momenten nog wel - en uit eindelijk brak dat de ploeg op. Een andere conclusie was niet mogelijk, want de bezoekers lie ten lange tijd zien dat ze een be ter ingespeelde ploeg zijn dan Die Haghe, de tegenstander die ze ruim drie weken eerder ver rassend hadden verslagen tij dens de eerste competitieronde. Gisteren was een nieuwe surpri se mogelijk geweest, in een duel dat vervroegd werd gespeeld omdat de Hagenaars later dit seizoen Europacupverplichtin gen hebben. Tot 7-7 ging het ge lijk op, daarna volgde de eerste Tim van der Horst (rechts) scoorde gisteren drie keer tegen Die Haghe. Archieffoto: Taco van der Eb dip in het spel van TOP. Die Ha ghe rook z'n kans en stootte door naar 10-7 bij rust. De pau ze werd goed benut: in de eerste minuten van de tweede helft speelde TOP weer uitstekend, soepel combinerend en gedul dig zoekend naar de beste kan sen. De achterstand verdween in een mum van tijd. Stanley Lardé, Steven Baart (2) en Tim van der Horst brachten hun team binnen vier minuten aan de leiding, maar daarna ver viel TOP in herhaling. Weer ver slapte het Sassenheimse achttal en Die Haghe profiteerde on middellijk: de stand ging van 10- 11 naar 14-11. Kraaijeveld zat erbij en keek ernaar. TOP kwam in de resterende minuten nog wel dichtbij, maar nooit meer langszij. Bij 17-16 en 18-17 slaagde de tegenstander er tel kens in om tegen te scoren, voordat de Sassenheimers de kans kregen om gelijk te maken. „Het is een tendens waar we in zitten", zei de coach nadat de Hagenaars de wedstrijd gerouti neerd hadden uitgespeeld. „We komen in elke wedstrijd wel een keertje in zo'n kuil terecht. Soms wel twee of drie keer. Dan gaat er iets fout in het hoofd van sommige spelers en doen ze precies de dingen die ze achter wege moeten laten. Ze moeten de wedstrijd beter leren lezen, ze moeten inschatten wanneer er iets anders van ze wordt ver wacht. Het spel kan niet zestig minuten lang top zijn en doet hoeft ook helemaal niet We moeten alleen de kuilen eruit zien te krijgen." Die Haghe-TOP 21-17 (10-7). Scheids rechten Komduur. Toeschouwers: 100. Doelpunten TOP: Steven Baart 6. Stan ley Lardé 5, Tim van der Horst 3, San- der Harmzen. Johanna van Drongelen en Marion Broekhuizen.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20