'Het is hier bij ons toch Amerika niet!' MEDIA Kakelbonte lichtspektakels Glamourgezin Curry/Paay kiest uiteindelijk voor SBS 6 Yorin volgt politieke toer van Ratelband RTL 4 scoort opmerkelijk veel in top 25 De Groot en Kooijmans in nieuwe KRO-rubriek Het leven van oud-keeper Jean-Marie Pfafif: eenvoudig en schoon Ellen ten Damme dé lover 2002 Hilversum - Ellen ten Damme (actrice, zangeres, schrijfster) is in NCRVs BuZz op Radio 3FM gekozen tot The Greatest Lover 2002. De afgelopen vier weken streden Jasmine Sendar, Frouk- je de Both en Ellen ten Damme om deze titel. Wekelijks sprak het programma BuZz met de dames over liefde, seks, jaloe zie, ouders, relaties, romantiek en toekomstdromen. Elke week konden de bezoekers van www- .buzz.nl hun stem uitbrengen op de kandidaat die voor hun gevoel de beste antwoorden gaf. De laatste week ontspon zich een nek-aan-nek-race tus sen Ellen ten Damme en Frouk- je de Both die uiteindelijk toch nog glansrijk door Ellen gewon nen werd. NOS en RTL Z bij aanbieden rapport Hilversum - Zowel NOS Actueel als RTL Z besteedt donderdag rechtstreeks aandacht aan de presentatie van het eindrapport van de parlementaire enquête commissie bouwnijverheid. NOS Actueel zendt vanaf 12.00 uur uit via Nederland 2, rond diezelfde tijd is ook via RTL Z te zien hoe voorzitter Marijke Vos het rapport aanbiedt aan Twee de-Kamervoorzitter Weisglas. Vervolgens licht Vos de conclu sies en aanbevelingen van haar commissie toe. De NOS-uitzen- ding duurt tot 13.45 uur en wordt gepresenteerd door Ferry Mingelen. door Jan van Stipriaan Luïscius Hilversum - RTL 4 kan aardig tevreden zijn. In de top 25 van best bekeken programma's staan deze week niet minder dan negen programma's, die door RTL 4 op primetime wor den uitgezonden. Jeroen Ver- speek, onderzoeker van de dienst Kijk- en Luisteronderzoek Publieke Omroep bevestigt de dominantie van de afgelopen weken van RTL 4-programma's. Drie min of meer nieuwe RTL 4- programma's hebben zich stevig weten te nestelen in de top 25: de medische, in Nederland ge maakte dramaserie IC (tegen de 1,3 miljoen kijkers), Char het medium (eveneens rond 13 miljoen kijkers) en Idols dat zelfs elke week in de top vijf staat met ruim over de twee mil joen kijkers. De politieserie Baantjer (Piet Römer/Victor Reinier) steekt al vele weken vrijwel alle andere programma's de loef af en weet een 'buitensporig' groot aantal kijkers te trekken: bijna drie mil joen. Ook de RTL 4-kluspro- gramma's als Eigen huis tuin (ruim 1,4 miljoen kijkers) en In Holland staat een huis (1,3 mil joen) doen het wekelijks goed. De Holland Media Groep, waar toe RTL 4 behoort, lijkt zich ove rigens drukker te maken voor de zogenaamde boodschappers (20-49 jaar), dan voor (kleine) kinderen. In de top 25 van best bekeken kinderprogramma's staat zelfs geen enkel RTL 4-pro- gramma. De VPRO, de NPS en de NOS steken de meeste tijd en het meeste geld in programma's voor de kleintjes. dinsdag io decembi Hilversum - In navolging van de succesvolle reallife-soaps The Osboumes (MTV) en De Pfaffs (VTM/AVRO) krijgt ook Neder land een tv-serie over een be kend Nederlands gezin. Adam Curry en zijn vrouw Patricia Paay geven zich vanaf 14 febru ari wekelijks bloot bij SBS 6. Volgens een SBS-woordvoerder is de familie Curry het bekend ste glamourgezin dat Nederland rijk is. „Want hoe je het ook be kijkt, het leven van één van de weinige diva's in Nederland, haar succesvolle echtgenoot en hun puberende meertalige dochter spreekt velen tot de ver beelding. Voeg daaraan hun twee honden, veertig eenden, zes geiten, twintig lappen en twee paarden toe en het hele stel is compleet." Als voorproefje van de serie zendt het commerciële station op 28 december een uur lang een kerstaflevering uit van Adam's Family. In die uitzen ding viert het gezin kerst in hun kasteel in België (Curry Castle) samen met familie, vrienden en andere beroemdheden. Curry probeert het wel en wee van zijn gezin al een tijdje bij di verse zendgemachtigden te slij ten. Eerst sprak hij met BNN, de omroep waar hij ook een Radio 2-programma presenteert. Daarna onderhandelde hij met HMG (RTL 4/5 en Yorin). Uit eindelijk koos hij dus voor SBS 6. Jeanne Kooijmans Foto: KRO/KIPPA hilversum/mediaredactie - Ka rin de Groot en Jeanne Kooij mans presenteren vanaf 6 janu ari beurtelings het nieuwe KRO-programma Nederland komt thuis. Het live magazine, op werkda gen tussen 18.30 en 18.55 uur, richt zich 'op de kijker die aan het begin van de avond even wil bijkomen van de hectiek van de dag'. Geld- en consumentenzaken, media, showbizz en kunst en uitgaan zijn veelvuldig terugke rende onderwerpen in het mid dagprogramma. De Groot en Kooijmans zullen worden bij gestaan door een roulerend team van recensenten. Karin de Groot presenteerde voor de KRO Spoorloos, Onge looflijke verhalen, de talkshow Vurige tongen en Nirvana. Kooijmans begon haar carrière bij de radio, sinds september 2001 presteerde zij Ontbijt-tv dat aan het eind van vorig sei zoen sneuvelde. Kooijmans presenteert sinds september Ook dat nog!, dat ze naast Ne derland komt thuis blijft doen. Karin de Groot Foto: door Monique Brandt brasschaat - Het is nog donker in de reusachtige villa van oud voetballer Jean-Marie Pfaff in Brasschaat. De gordijnen zijn half geslotenBuiten kriekt de da geraad maar de straten in de uitgestrekte villawijk van Bras schaat, onder de rook van Ant werpen, zijn doodstil Ondanks het akelig vroege tijdstip is de onberispelijk geklede Pfaff reeds volop in conclaaf met mogelijke zakenpartners: een uitgever wil zijn levensverhaal uitbrengen en is met de potentiële auteur in zijn kielzog naar Brasschaat af gereisd. De heren raken lichtelijk van de kook door het ongewone zaken- gesprek aan de eettafel. Terwijl overal telefoons rinkelen, een fax onafgebroken ratelt, peuter Kenji er in opa's armen lustig op los kraait en de overmatig aan hankelijke Doberman Pincher Angie het bezoek bespringt, in formeert Pfaff onverstoorbaar naar de financiële voordelen van de beoogde deal. Intussen vertelt hij over de film over zijn leven die hij altijd nog eens wil laten maken. Titel: From zero to hero. Jammer alleen dat de man aan wie Pfaff de rechten heeft weggegeven van de aardbol is verdwenen. „We zijn al een jaar of acht naar hem op zoek. Hij schijnt in Mexico te zitten, nou vind zo n man maar eens", ver zucht de voormalige keeper. Op naar het volgende gesprek. „Ik heb er geen moeite mee, hoor. Ik ben altijd vriendelijk tegen de mensen en als ze me nodig heb ben weten ze me te vinden. Ge moest mijn agenda eens zien." Die agenda is sinds dit najaar al leen maar voller geworden. Het succes van de serie De Pfaffs, geproduceerd door De Televi- siefabriek van Paul Jambers en vanaf vrijdag bij de AVRO te zien, heeft de net 49 geworden, voormalige keeper bij de Belgen een absolute sterrenstatus be zorgd. Wekelijks stemmen bijna ander half miljoen kijkers af op de rea- lityserie, waarvan de beginbeel den de indruk geven dat er een bijzondere aflevering van Dallas van start gaat: een uitnodigend open zwaaiende poort, dan een shot van de witte villa Pfaff, ba- KIJKCIJFERS Top 10 meest bekeken programma's 1. Journaal (20 u, zo) NOS 3.255 2. Baantjer RTL 4 2.955 3. Kopspijkers VARA 2.905 4. Studio Sport (19 u, zo) NOS 2.860 5. Idols RTL 4 2.265 6. Goede tijden slechte tijden RTL 4 2.230 7. Tussen kunst en kitch AVRO 2.160 8. Staatsloterijshow RTL 4 1.710 9. Kassa! VARA 1.690 10. Eén tegen 100 TROS 1.635 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Klokhuis NPS 470 2. Sint in Sesamstraat NPS 445 3. Poppetje VPRO 385 4. Sesamstraat NPS 395 5. Sinterklaasjournaal Z@ppelin 385 6. Jeugdjournaal NOS 380 7. Deksels KRO 335 8. Sinterklaas heeft zorgen VPRO 325 9. Little ghosts VPRO 290 10. Gemma Glitters AVRO 240 Marktaandelen in Nederland 1 11,7 (10,5) Nederland 2 14,9 (19,8) Nederland 3 8,2 (8,2) +/- RTL 4 19,0 (19,5) - RTL 5 4,3 (4,1) Yorin 6,2 (6,2) +/- SBS 6 11,3 (9,4) NET 5 5,8 (5,1) V8 3,8 (3,0) Veronica 0,1 (0,1) +/- De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk en Luister- onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 1000. De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kij kers van 3 tot en met 12 jaar.Tussen haakjes staan de marktaan delen van vorige week. De familie Pfaff met vlnr. Nicolas, Debby, Carmen, Jean-Marie, Shania, Lindsey, Kenji, Kelly, Sam, en Bompa. Foto: GPD dend in zacht zonlicht. Met de camera zwenken we mee naar binnen, waar een stralende Jean-Marie - goud om de pol sen, oogverblindend wit over hemd, de traditioneel geblon deerde krullen nauwkeurig ge kapt - de krant openslaat. Ver volgens worden we getrakteerd op even glamourachtige beel den van zijn vrouw Carmen en dochters Debby, Kelly en Linds ay plus aanhang, die zich in tro pische temperaturen verpozen rond het zwembad of op de ten nisbaan achter het huis. Kokhalzen In De Pfaffs gebeurt niet half zo veel als in een doorsnee afleve ring van Dallas, om over De Os boumes, de maffe MTV-reeks waar deze serie van is afgeke ken, maar riiet te spreken. We zien de familie Pfaff - acht vol wassenen en twee kinderen die allemaal onder hetzelfde dak wonen - kibbelen, feesten of vloeken op de inmiddels be kendste hond van België die da gelijks zijn behoefte in de kamer deponeert. Kelly's echtgenoot, zanger Sam Gooris kokhalst steevast als hij de luiers van zoontje Kenji moet verschonen, Debby heeft net een nieuwe schoonheidssalon, Carmen leest elke ochtend de kranten voor aan haar man en de eveneens inwonende 'bompa' Edilbert ra vot graag met de kleintjes. „Wij doen ons niet anders voor dan we zijn. Deze serie is uit het le ven gegrepen", zegt Pfaff. Maar juist dat gewone lijkt de Belgi sche kijkers aan te spreken. De dagbesteding van de Pfaffs wordt zo massaal bekeken dat VTM er in de decembermaand zelfs een paar extra afleveringen tegenaan gooit. Een tweede se rie is in de maak. De AVRO heeft daarop al een optie genomen. „In juli kwam Jambers met het voorstel een serie van zestien af leveringen te maken als The Os boumesvertelt Pfaff. „Ik zei toen, ik kijk niet naar die Ameri kanen. Ik leef mijn leven op mijn manier. Hier bij ons is geen sensatie. Ga het maar zoe ken, ge vindt het niet. Het is hier Amerika niet! Uiteindelijk heb ik de kinderen bij elkaar geroepen en hebben we het erover gehad. Wat staat er tegenover? Zo gaat dat bij ons, alle verdiensten worden door tienen gedeeld. Familie hé? Uiteindelijk hebben we toch toegestemd. De men sen mogen best zien hoe wij hier leven. Er is niets geks aan, niets opgepoetst. Jean-Marie is gewoon Jean-Marie." Ik weet nog dat ik vroeger wel eens naar een koers ging kijken. Dan werd je genegeerd door die grote coureurs, geen handteke ning kon er af. Ge was maar een gewone jongen. Mijn moeder, die trouwens uit Loon op Zand in Holland kwam zei dan, 'als jij later een grote voetballer wordt, moet jij het maar anders doen'. Dat heeft altijd in mijn kop ge zeten. Ik ben vriendelijk tegen alle mensen. En gewoon. Wij zijn echt niet te trots om voor de camera de Aldi in te stappen. Als je hier binnenkomt en die hond heeft wat neergelegd, tja, dan is dat zo. We kuisen alles zelf, we hebben geen butler. Waarom zou ik daar geheimzin nig over doen? Wij zijn wie we zijn." Afgezien van enkele strikte af spraken - niet filmen in de slaapkamer van Pfaff, op toilet of douche en geen naakte kin dertjes in beeld - mag de came raploeg alles opnemen. De fa milie heeft het recht om beelden of teksten voor uitzending te schrappen, maar heeft dat naar eigen zeggen maar een enkele keer gedaan. Zo ziet de kijker ondermeer hoe, in aflevering acht, Jean-Marie een zwaar mo torongeluk krijgt tijdens een ver blijf in Italië en twee ribben breekt. De familie wil echter niet wachten op een ambulance om vader Pfaff naar huis te trans porteren. Jaloezie „Toen hebben ze mij met de Volvo opgehaald, een matras achterin waar ik op kon liggen. Zo is mijn familie, we staan pal achter elkaar. De serie is denk ik ook zo goed bekeken omdat de mensen dat voelen. Ze verbin den de naam Pfaff aan kwaliteit en respect, ik merk het ook aan de bedrijven die willen dat ik re clame voor ze maak. Het is toch mooi als ze zien dat die grote voetballer, als ik het even zo mag zeggen, graag met zijn kleinkinderen speelt. Ik merk dat veel mensen mij anders be kijken door de serie. Er waren veel vooroordelen, veel jaloezie. Ik zeg maar altijd tegen mijn dochters: jaloezie is een vorm van respect, want ze kijken naar u." Terwijl zijn kinderen, die zich inmiddels ook Bekende Belgen kunnen noemen, langzaam ont waken en kabouter Plop de al lerkleinsten rustig houdt, zet Pf aff nog even zijn charitatieve plannen uiteen. Hij wil een Jean-Marie Pfaff-fonds opzetten voor kinderen die in de verdruk king dreigen te komen door bij voorbeeld echtscheiding of het overlijden van de ouders. „Ik wil een schoolgebouw opkopen waar die kinderen de kans krij gen te studeren. Zelf wilde ik als kind heel graag studeren, maar dat ging niet. Mijn vader stierf toen ik nog jong was, we bleven in de winter achter met negen kinderen. We hadden niet zo veel. Wij woonden in een woon wagen, en ik ben fier op die af komst. Ik heb een schone jeugd gehad. Schoon, maar harcL Op mijn twaalfde moest ik gaan werken. Ik hoop dat ik andere kinderen wel de kan£ om te studeren." r' Op gebied van de si trouwens het laatste meer actief. Lang hi sportschool gehad, t* leden haalde hij zijn j naai trainersdiploma werkte hij ondermeei mercieel manager bij Turnhout en Molenl heeft me veel geld g< sponsorgelden die ikj haalde werden er aar kant door de club smeten. Ik heb nog salaris te goed. Veel clubs geven veel te er slachtoffers vallen; eens niemand verant De voetbalwereld is hé? Vroeger kon je ie^j je naar een match gii^ Van Hanegem, Neesl* Cruyff, dat waren leii die klasse niet meer. visie meer." Ik heb veel debatten, was ei toen bij jullie Fortir neergeschoten. Hoe mogelijk, waar zit hel van de mensen tegei Die man wilde men« en nu is hij dood. Di schappij is ziek." Zelf zou hij in zijn hai tief willen worden in I Mensen helpen. Duid scheppen. Zeggen wq staat. „Maar mijn vroi niet. Ze heeft gelijk. Je leen als je echt dingeij anderen. Ik kan niet g mond houden als dirj niet bevallen. Ik wil vd een het goede. Op dit| worden we alleen mai fronteerd met schuldj sère. Ellende. Op de tl bloed en geweld. Kind daarmee opgroeien dj niet anders hé? Dat is! Veel mensen zeggen ij mensen kijken naar ui gramma omdat het al warm, rustig, ge denkj na. Ik weet niet of dat, moeten mensen zelf 0 Wie ziet niet graag eei op een eenvoudige mi schoon leeft?'" Pfaff wordt vanaf vriji 19.55 uur door de AV^ derland 2 uitgezonden Verborgen microfoon ingezet Eneco Stralend Nederland bekroont kerstfeestverlichting door onze mediaredactie Hilversum - Dat Emile Ratel band controversieel is, is inmid dels wel duidelijk. Hoe ver de goeroe van het positieve denken hierin gaat, blijkt morgenavond op Yorin. De commerciële zen der zendt vanaf 21.30 uur de onthullende documentaire Ra telband in de politiek... uit. Het programma is opzienba rend omdat Ratelband, tot dit weekeinde de beoogde lijsttrek ker van Leefbaar Nederland, vanaf eind november behangen met microfoons door het leven ging. Op verzoek van René Stok vis Produkties bezocht hij op die manier vergaderingen en bij eenkomsten van Leefbaar Ne derland. Ratelband werd op 22 novem ber door het bestuur van Leef baar Nederland als lijsttrekker voorgedragen. Sindsdien is zijn politieke leven in een stroom versnelling gekomen. Het ver borgen zendertje registreerde de afgelopen weken feilloos de ge beurtenissen, waaronder de kei harde confrontaties met zijn po litieke tegenstanders. Vooral tij dens de besloten vergadering met de districtsvoorzitters van Leefbaar Nederland, die plotse ling werden geconfronteerd met de kandidatuur van Ratelband, ging het er heftig aan toe, zo blijkt uit de documentaire. Binnen Leefbaar Nederland wist niemand dat Ratelband met een verborgen microfoontje rond liep. „Maar ze hadden het kun nen weten, want ik had constant een cameraploeg in mijn keil- zog", aldus de tsjakka-goeroe. .Alles is geregistreerd en slechts één keer maakte iemand be zwaar dat hij werd gefilmd." Het idee voor de documentaire ontstond tijdens de voorberei dingen van een docusoap over Ratelbands leven, een program ma vergelijkbaar met de Adam's Family van Adam Curry en Pa tricia Paay. Ratelband: „Toen ik bij Leefbaar Nederland naar vo ren werd geschoven, wilde de producent graag mijn politieke loopbaan volgen. We zijn toen meteen gaan filmen. Tot en met afgelopen zondag zijn er beel den gemaakt." Als hij tot lijsttrekker van Leef baar Nederland was gekozen, was het volgens Ratelband de bedoeling dat Yorin hem tot en met de verkiezingen bleef vol gen. De omroep zou dan vier keer per week een programma van 25 minuten uitzenden. Het is onduidelijk of Yorin nog steeds deze plannen heeft, nu Ratelband met een eigen lijst aan de verkiezingen meedoet. Ratelband in de politiek...,mor gen, Yorin, 21.30 uur. Hilversum - Verlichte rendieren, boomlampen in alle vormen en kleuren, doe-het-zelf pakketten om een volledig verlichte kerst stal op te trekken en twinkelen de arresleeën compleet met kerstman voor op de gevel. De subtiel met minuscule lichtjes getooide denneboom maakt in de Nederlandse tuinen steeds vaker plaats voor kakelbonte lichtspektakels. De Stichting Stralend Nederland gaat, met een energiebedrijf als hoofdsponsor, de komende we ken op zoek naar de mooiste feestverlichting van Nederland. Het verslag van de zoektocht is vanaf vanavond te zien op SBS 6. Het project heeft de toepasse lijke titel Stralend Nederland meegekregen. Mensen die me nen dat hun lichtcreatie gezien mag worden door heel Neder land, kunnen een foto insturen en dingen uiteindelijk mee naar de hoofdprijs: een verblijf in het befaamde ijshotel in Lapland. Inzenders maken kans in vier categorieën: boom/tuin, huis, straat en winkel /winkelstraat. Het evenement is een idee van de Stichting Stralend Nederland, die volgens de woordvoerster is opgericht om kerst in Nederland 'groots en stralend' te vieren. „Net als in Amerika, waar al veel langer buitenshuis flink wordt uitgepakt met kerstversiering. In Nederland is die trend pas de laatste jaren opgekomen. Het begon met een kaarsje voor het raam, daarna kwam de verlichte Gerard Joling beoordeelt de kerstverlichting. Foto: GPD ster, gevolgd door de kaarstrap- pen op de vensterbank. Inmid dels heeft de feestverlichting zich uitgebreid tot gevel, tuin en zelfs hele straten." Met hun kerstversiering geven de mensen uiting aan de sterke behoefte aan saamhorigheid in de kerstperiode, beweert Stra lend Nederland. „Daar is geen onderzoek op losgelaten, maar dat is ook niet nodig. Na 11 sep tember en nu de economie ver slechtert, is die trend duidelijk zichtbaar." Om de wedstrijd onder de aan dacht te brengen rijdt sinds za terdag een zestien meter lange, verlichte truck door Nederland. Het naar het voorbeeld van de bekende Coca Cola-reclame versierde gevaarte doet de ko mende weken verschillende plaatsen aan, waar de tv-regi- straties worden opgenomen. Af gelopen weekend gebeurde dat in Amsterdam Slotervaart en Monnickendam, op 13 decem ber verkast het lichtevenement naar Lemmer, gevolgd door Zut- phen op 15 december en Maas tricht op 18 december. De jury die de inzendingen beoordeelt bestaat uit interieurontwerper Gerard van den Berg en Cora Vlieg van Eneco Energie, aange vuld met bekende Nederlanders als Gerard Joling, Irene van der Laar, Piet Paulusma en Jan Vay- ne. Om kans te maken op bekro ning moet achter de kerstuit dossing van kerst of sl megalomaan ook, een schuil gaan. „Sommig zijn heel bijzonder. W vooral op zoek na een te van originaliteit", al woordvoerster van Sti derland. De eerste tientallen in zijn al binnen. Rendie resleeën zijn erg popu gens de woordvoerste in tuinen als op gevels zie je dat er veel creati gelegd wordt. Er word kerken en kerststallen geklust." Op de internetsite ww ecostralendnederland to's van inzendingen, voorbeelden van de ni lichtdecoraties te vind me zet van het energii want zonder stroom ii geen licht. Kassa dus co. Om de indruk van commercieel gewin w men heeft het energie Stralend Nederland et doelen-actie gekoppel het motto: 'Met dit licl licht'. Berrit de Lange Eneco Stralend Nederl avond om 23.05 uur b Overige uitzendingen 1 en 18 december na Ha derland. Op 24 decemi den de winnaars beke\ maakt in de All you iu kerstspecial.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 10