Alecto snel klaar met Roomburg SPORT Forescate haalt fors uit tegen pover Hudito BS Leiden wil alleen nog maar op zondag spelen Dom spel van DIO WO/Aspasia dicht stunt tegen koplopt Foreholte is nederl al gauw vergeten KNZB erkent record LZ Van der Wiel wint marathon Langeveld op podium Boonstra rap in Montferland Run Van der Wiel door naar laatste acht Nipte winst op Loenen houdt Catwijck in titelrace LOHC blameert zich tegen Dopie Grasshoppers blijft in slotfase overeind zwemmen - Zeven maanden na dato heeft LZ 1886 alsnog het nationale jeugdrecord op de 4x100 meter vrije slag estafette op zijn naam gekregen. Joost Krommenhoek. Jeffrey Tame- ling. Michael van der Linden en Nick Driebergen verbeterden op 20 april van dit jaar het drie jaar oude Nederlandse record van De Rijn uit Wageningen. De recordtijd van 3.40.97, gezwom men op het NK, ontging de bond in eerste instantie. Het oude record was 3.41.15. schaatsen - Sabine van der Wiel uit Leiden heeft de vijfde wedstrijd om de Peter van Vliet Marathoncup op haar naam ge schreven. Zij verwees vrijdag avond laat op het kunstijs van De Uithof thuisrijdster Shanna Jansen naar plaats twee. Meivin van Zanten slaagde er bij de li centiehouders niet in om de koppositie in het klassement over te nemen. De schaatser uit Oude Wetering initieerde wel de beslissende vlucht. Hij dub belde met nog acht rijders het peloton. Met nog één ronde te gaan, viel Van Zanten uit hun midden weg door een schuiver. Hij finishte desondanks als tiende. Dorpsgenoot Stan van den Berg (vierde) en medekop loper Arjan Breeuwer uit Voor schoten (zesde) bleven hem voor. Bij de jeugd vanaf 16 jaar zegevierde Voorhouter Sebasti- aan Kramer. veldrijden - Sebastian Lange veld is als tweede geëindigd tij dens de Internationale Bavaria- veldrit voor junioren in Lies hout. De 17-jarige Lissenaar dook met zijn grootste concur rent, Lars Boom, het hardge- vroren parcours op. Het duo kon landgenoot Eddy van IJ- zendoom van zich afhouden. In de lange eindsprint naar de fi nish dolf Langeveld het onder spit „Vroeg in het seizoen gaf ik een minuut toe op Lars, nu zijn het nog maar enkele secon den", constateerde hij. Piet Smits is er ook tijdens de ze vende cyclo-cross in de reeks van de regiocompetitie Zuid- Holland net niet in geslaagd het èreschavot te halen. De renner uit Hazerswoude finishte in het A-veld als vierde. Jan van der Tang uit Voorhout reikte in de B-klasse tot de zevende stek. atletiek - Miranda Boonstra en Jaap van Duijvenvoorden heb ben de Zevenheuvelenloop nog eens dunnetjes overgedaan. Het duo van Leiden Atletiek liep net als drie weken geleden een wegwedstrijd over 15 kilo meter in Gelderland. Boonstra handhaafde zich tijdens de Montferland Run in 's-Heeren- berg met een tijd net binnen de 55 minuten in de top van het vrouwenveld. Van Duijvenvoor- de eindigde na 49 minuten en 33 seconden, twee plaatsen achter de voormalige mara thontopper Bert van Vlaande ren, als twintigste in de sterkbe- zette wedstrijd. Winnaar Wil liam Kipsang uit Kenia liep pre cies vijf minuten sneller dan de Leidenaar. schaken - De Leidse grootmees ter John van der Wiel won ook in de tweede voorronde voor het NK in Leeuwarden zijn mini- match. De Leidenaar plaatste ach voor de halve finale. Van de acht beste schakers gaan er vier door naar de finale. De Gro ningse meester Yge Visser hield Van der Wel zaterdag met wit op remise, maar Van der Wel won gisteren met de witte stuk ken opvallend gemakkelijk een Franse partij. De jonge Leidse meester Jan Smeets offerde zaterdag in een Siciliaanse opening een kleine kwaliteit tegen meester Johan van Mil en besliste na 27 zetten met een torenoffer overtuigend de partij. Van Mil zegde gisteren af voor de tweede ontmoeting. De partij wordt op dinsdag 17 december bij LSG ingehaald. De 'Leidse' tweekamp tussen Dennis de Vreugt en Jop Dele- marre en de match tussen Karei van der Weide en Harmen Jonk man zijn eveneens naar een la tere datum verschoven. De Vreugt en Jonkman nemen deel aan een groot internationaal schaaktoernooi in de Domini caanse republiek. Stefan van Blitterswijk verloor dit weekeinde kansloos beide partijen van de Arnhemse mees ter Ruud Janssen en is uitge schakeld voor het NK. maandag 9 DECEMBER door Peter Klein vrouwen hockey - Forescate wenst zich nog niet bij een eventuele titel van DSHC in de eerste klasse neer te leggen. Met de 5-0 zege op Hudito behield de Voorschotense formatie de met de Delftse studentes gedeel de eerste plaats. In de eerste helft had Forescate behoorlijk wat moeite met de rodelantaamdrager, die alleen naar Voorschoten was gekomen om een grote nederlaag te voor komen. De ruststand was heel bescheiden, 1-0. Eline van Nim- wegen maakte het doelpunt. In de tweede helft kwamen de Voorschotensen pas los. Mascha Kimman (2x), Dominique Lin- geman en Marije Lenstra scoor den. In dezelfde klasse kwam Room burg met een 2-2 gelijkspel goed weg bij Souburgh. „De tegen stander speelde fysiek en daar werd regelmatig niet tegen ge floten. In zo'n atmosfeer kun je gewoon niet winnen", aldus coach Felix Zwegers. In de der de minuut zette Martine Fluits- ma Roomburg op 1-0. Kansen op een grotere voorsprong wer den door prachtige reddingen van de Souburgh-keepster teniet gedaan. Bij een 2-1 achterstand zorgde Ellen van der Salm voor de puntendeling. LOHC sprokkelde opnieuw een puntje. De ploeg van de nieuwe coach Jan Smid speelde 1-1 ge lijk tegen Dopie. Karin van Rijn maakte het doelpunt. In de overgangsldasse kon Alec- to ondanks een 2-1 nederlaag met opgeheven hoofd het veld van Gooische verlaten. Het Lei- derdorpse team miste drie spel- bepalende speelsters. De Griek se international Ghislaine De- metriadis was nog geblesseerd, de ervaren mid-mid Katelijne Corporaal werd kort voor aan vang ziek en ook IWarlies van der Stel was niet beschikbaar. Met een middenveld van gemiddeld 18 jaar, waarin Margit van Pari- don-Corporaal meer dan ver dienstelijk speelde, en een voor hoede van gemiddeld 19 jaar hield de ploeg in Bussum lang stand. Jeske Ladan stopte een strafbal en voorkwam een vroe ge achterstand. Alecto capitu leerde pas ver in de tweede helft toen Frederique van Kauuwen ongelukkig in eigen doel tikte. Leontien Bakker maakte zes mi nuten voor tijd uit een pass van Marije Manni het Leiderdoipse doelpunt. Tweedeklasser HC Alphen hield tot vijf minuten voor tijd knap stand tegen het Amsterdamse WV. In de slotperiode maakte de koploper toch nog twee doel punten en bleef de Alphense formatie door het 2-0 verlies met lege handen staan. Catwijck bleef in de titelrace van de derde klasse B door Loe nen nipt met 1-0 terug te wijzen. Ver in de tweede helft benutte Alice van Duin een strafbal. In dezelfde afdeling kwam door Peter Klein mannenhockey - Waar in een streekderby de gemoederen vaak hoog oplopen, acteerde Room burg gisteren redelijk emotieloos. De uitslag was er naar. Een met veel beleving spelend Alecto had aan de eerste tien minuten ge noeg om de thuisploeg met 2-0 duidelijk terug te wijzen. De verdediging van Roomburg was niet bij de les. Alecto profi teerde volop van de twee kansen die de ploeg kreeg. In feite was de wedstrijd toen gespeeld. „Pas in de tweede helft kwamen we terug. Maar ja, dan sta je wel 2-0 achter. Aan onze voorbereiding lag het niet, die was goed. Ook het gevoel voor de wedstrijd was goed, maar de scherpte ont brak". aldus Roomburg-coach Eric Kruijsmulder. In de tweede helft kreeg Roomburg zeven tot acht kansen en ook nog eens twee comers, maar een gelijk spel zat er niet in. „Roomburg speelde met ander halve spits", zei Alecto-keeper Joris Reijnierse. „Tegen ons is dat domweg te weinig. De laat ste vier wedstrijden kreeg ik maar twee doelpunten tegen. Ik ben in vorm, maar ik moet ook zeggen dat ik een heel solide verdediging voor mij heb staan." Linksachter Tijmen Voet, voorstopper Thijs Rottier, laatste man Philip Askvig - op de plaats van de geblesseerde Hid- de Kuijer - en Lukas Kleijne ble ven ondanks de kansen voor Roomburg overeind. In de eer ste tien minuten beslisten Voet en Bas Brouwer de streekderby in Leiderdorps voordeel. In dezelfde afdeling van de eer ste klasse kwam hekkensluiter Forescate niet verder dan een 2- 2 gelijkspel tegen het net boven de degradatiezone staande Pol lux. „We verdienden ook niet meer", zei speler Sander Briedé. „Pollux maakte de paar kansen die het kreeg gemakkelijk af. We hadden wel een veldoverwicht, maar scoren ging moeilijk." De Voorschotense formatie liet bij een 2-0 achterstand de kop niet hangen en haalde met een straf bal van Frank Vos en een solo van Joost Baeten alsnog een punt binnen. Door slordigheid en balverlies leidde LOHC tegen Dopie een blamerende 2-1 nederlaag. Bij rust stond de Leids/Oegstgees- ter ploeg nog met 1-0 voor en had het een aantal redelijke kansen laten liggen. Diederik Camphuijzen scoorde het doel punt. In dezelfde afdeling van deze eerste klasse speelde Leid se Studs een kansloze wedstrijd bij Westland en verloor met 3-1. Jasper Luyendijk redde de eer. In de derde klasse behaalde HC Alphen een verdienstelijk gelijk spel tegen Tempo '34. Thierry Ras opende vanaf de afslag met een solo de score. De Rotter dammers stonden het eerst op twee doelpunten, maar Ras maakte rap weer gelijk. Catwijck ging in de slotminuut onderuit tegen Ommoord. Tot tweemaal toe bracht Dem Graaff de thuis ploeg op gelijke hoogte met de koploper, de laatste maal vijf minuten voor tijd. Een gelijkspel zat er niet in; 2-3. door Menno Schraven basketbal - MSV behaalde te gen BCA, nieuwkomer in de promotiedivisie, een monster score van 120-56. De ploeg uit Apeldoorn, met één competitie overwinning tot dusver, kreeg geen enkele voet aan de grond bij het gedreven spelende MSV. Na het eerste kwart bedroeg het verschil al bijna twintig punten, 31-12. Zes minuten later waren de Noordwijkers al uitgelopen naar 45-12. In de tweede helft, na een tussenstand van 57-21, kon BCA iets terug doen, maar MSV hield druk op de tegen stander. „Nu is het zaak om ook tegen gelijkwaardige tegenstan ders, die voor veel meer weer stand zorgen, punten te pak ken", aldus MSV-coach Burhan Alibegovic. Topscorers: Vegter 21 (9 rebounds). Engelhart 19, Van der Holst 18, Aan- haanen 16, Derks 14. Van Leeuwen 12, Jordan 11 (7 rebounds) BS Leiden overweegt 'serieus' om alle wedstrijden in de eerste divisie voortaan op zondag af te werken. Gisteren versloeg het team in Capelle Cady met 55-79. Vorig seizoen verloor BS Leiden nog met 92-72. Maar nog be langrijker; de laatste nederlaag van de Leidenaars op een zon dag was in oktober 2000, terwijl de ploeg in de tussentijd toch regelmatig een wedstrijd op die dag afwerkte. Coach Martin Hoekstra: „In 2003 spelen we voor het eerst ook twee keer thuis op een zondag. Je begrijpt het al, daar ben ik büj mee." In de eerste twee periodes ging de strijd gelijk op. Bij rust stond het 27-31. Bram Moinat en Ed gar Verwoerdt hielden om beur ten de 2.08 meter lange center Jan Stolk van het scoren af. Daarmee legde Leiden een goe de basis voor de tweede helft, waarin Martijn Kunnen elf pun ten op rij liet aantekenen, slechts onderbroken door een driepunter van Thomas Schel vis. Leiden ging daarmee van 42-49 naar 47-56. Daarna nam Tim Bakker de scorende rol over en werd de voorsprong verder uitgebouwd naar 46-66. In de resterende tijd speelde Leiden gedegen de wedstrijd uit. Hoekstra: „Ik kon tevreden ach terover leunen op de bank en dat is lekker voor een coach. We speelden lange aanvallen, lieten de bal goed rond gaan en scho ten niet na al een seconde of zes." Topscorers: Kunnen 17, Bakker 16, Schelvis 10, Versteegen 9 (11 rebounds) In het verleden betekende 'Den Helder uit' vrijwel altijd een re gelrechte ramp voor Leiderdorp Zo groot was het verschil dit keer niet Integendeel. Leider dorp kon de 70-63 nederlaag al leen zichzelf verwijten. Tot aan de rust ging het vrijwel gelijk op (33-31), hoewel de ploeg van Jo ris Zandbergen veel moeite ken de met de Helderse press. De Amerikaanse spelverdeelster Burgundie Porter leed over de hele wedstrijd zelfs tienmaal balverlies en leidde daarmee in direct de nederlaag verlies in. Na rust was Leiderdorp zo mo gelijk nog slechter bij de les. Aanvallen verliepen uiterst moeizaam en Kee Brinks miste zelfs een vrije lay-up. In de slot fase kwam Leiderdorp er niet meer aan te pas, waardoor er ook volgend seizoen nog altijd iets van een Den Helder-syn- droom zal bestaan. Topscorers: Brarisz 14, Stijger 12, Por ter 12, Zegveld 10 (13 rebounds). Eindelijk lukte het Grasshop pers om een wedstrijd in de slotfase in zijn voordeel te be slissen. Na een spannend duel met Landslake Lions werd het in Katwijk uiteindelijk 65-51. Mede door een ijzersterk spelende Tanya Bröring (27 punten in to taal) leidde Grasshoppers bij rust al met 38-23. De verdedi ging was zoals altijd fel, maar le verde ook het nodige resultaat op (38 intercepties). In het der de kwart werd het nog even spannend toen de tegenstander tot op twee punten naderde. Net op tijd herstelde Grasshop pers zich, vooral doordat het als team opereerde. Coach Rick Driessen zal het nog een tijdje moeten stellen zonder Tinka Bröring. Zij brak eerder haar linkerwijsvinger en is nog zeker zes weken uitgeschakeld. Topscorers: Bröring 27, Metaj 14, Dnessen 11. Noordwijk in Hoom n dan een 2-2 gelijkspel, was het een 3-2 oven zei speelster Mauret bergs. „Maar een doelpunt werd na veel alsnog afgekeurd. Ma dam en Nanette de K kenden voor de No treffers. In afdeling A lijkt Lek na de 4-1 nederlaag I sche Waard af te hakei telrace. Sophie Kn voorkwam dat de stud lemaal met het schaai de kaken uit Mijnshi moesten afreizen. Hisalis verloor in de vi se kansloos met 3-0 I foort door Pleter van der Vliet rugby - Het is de rugbyers van DIOK niet gelukt de stijgende lijn van de afgelopen weken door te trekken. In Hilversum verloren de Leidenaars heel dom met 25-20 van de plaatse lijke rugbyclub. Het erbarmelijke spel van zijn ploeg en het slechte optreden van de scheidsrechter maakten coach Robert Broers woest. „Wij worden door die koeken bakker wel bestolen van drie try's. Hij keurt ze om onbegrij pelijke redenen af en fluit ons terug voor voordeel terwijl wij richting de tiylijn lopen. Dat zijn tenminste 15 punten", al dus Broers. Voormalig bonds coach en recordinternational John van Altena gaf Broers he lemaal gelijk. „Wat ik vanmid dag van die referee gezien heb, is te treurig voor woorden. Ik kan me voorstellen dat Broers doodziek is." Scheidsrechter Ad Wagemaker gaf na afloop zijn fouten toe. Maar DIOK riep het onheil over zichzelf af. Vanaf het be gin waren de Leidenaars niet bij de les en dat resulteerde in een snelle openingstreffer voor Hilversum, waarna de thuis ploeg alles uit de kast haalde om het spel te vertragen. Bij rust was het 17-3. Met scores van Mare en Carlos Calandra k teller op 17-13. Maar> het dom Leids spel di tot een vijfpunter var sum, de vierde. Broer rust heb ik ze nog een wat de bedoeling was steeds begrijpen ze h Na de zoveelste v Leidse beslissing liep sum uit naar 22-13, wa bij 22-20 na een score Heinz Hellman nog ev nend werd. Maar hi was niet met de blai Balkestein bepaalde 1 penalty de eindstand 0 In Sassenheim leek T sets met meer vertro starten tegen Roosend Perry Noordermeer dil speler ging het in de 0; minuten goed. De Sa mers hielden het spel I zochten naar de ruimt de tegenstander, de lai ken als team gegroeid gelmatig scoren. De d ters van de thuisclub nog altijd de achilleshi uitvallen van captain der Heiden deed het heimse spel helema goed. De teller stopte de eindstand van 7-3 de Bruin en Perry 1 meer zorgden voor Sassenheimse punten. volleybal - Leython haalde vrij gemakkelijk de volle vijf punten op tegen de reserves van Marti- nus. Bij de Leiderdorpers haalde alleen Marcel Boeren een goed niveau. Via de buitenkanten had de ploeg van coach John Groen moeite met score. De thuisploeg had vooral in de eerste set moeite met Martinus. De Leiderdorpers keken bij 17- 16 tegen een achterstand aan, maar wonnen de set vervolgens met 25-18. De tweede keer dat Leython in de problemen kwam was aan het einde van de derde set. Middenaanvaller Jeroen Meiman sloeg echter de belang rijke laatste punten binnen: 25- 18, 25-18, 25-22, 25-22. WO/Aspasia leek voor een ver rassing te gaan zorgen tegen het nog ongeslagen Nessellande 2. De Koudekerkse ploe eerste set met 25-22 e het tweede deel twee setpoint WO/Aspasia op die stand fout en vi service haalde Nesse beslissende punt bil derde en vierde set g makkelijk naar de kopl De vrouwen Gemini/Kangeroes w Utrecht met 1-3 van h ter Protos. Na een vei ste set (27-25), kwam schotense ploeg niet r problemen: 25-18, 25- Tevreden was coach Vliet niet. „We makt fouten en spelen te lig." Gemini liep schat het uitvallen van Mai geveen. Zij komt in elk gende week niet in act handbal - Foreholte heeft zich snel hersteld van zijn eerste competitienederlaag in de hoofdklasse. De Voorhoutse handbalsters richtten zich zater dag in Arnhem op en versloegen AAC 2 door een goede tweede helft met 17-14. Foreholte liet tegen AAC 2 zien dat de kanslo ze nederlaag tegen Quintus 2 vorige week een negatieve uit schieter was. Na een aarzelende eerste helft (9-7 voor de thuis club) nam de ploeg van trainer Elly Spreeuw afstand van AAC, dat in eigen hal moeilijk te ver slaan is. Na een 11-9 voorsprong voor Foreholte ging het enige tijd gelijk op, tot invalster Karin Beelen het op haar heupen kreeg. Zij bleek een openbaring als rechterhoekspeelster en scoorde drie keer op rij. Net als Kim Geerlings en Peggy van Drongelen maakte Beelen in to taal vier treffers. De andere Voorhoutse doelpunten waren van Daphne Hoek, Patty War merdam en Marlen Arroyo. Ondanks de grote nederlaag te gen Roda '71 (29-17) blonk Mi- relle van Rijn als sluitpost van Stompwijk '92 uit. Zij voor kwam erger op momenten dat de jonge ploeg van trainer Jos Stigter de kluts kwijt was. Tradi tiegetrouw begon Stompwijk het duel in de regioklasse sterk, maar vlak na rust (13-8) kregen de gasten in enkele minuten ne gen tegentreffers te verwerken. Van Rijn trof volgens ner geen blaam. Stig op een kentering in 1 competitiehelft. Rijnstreek staat na e< seizoenstart inmiddë ranglijst in het linkerri regioklasse. De Alphe bailers stuurden Quii teren met een 22-18 terug naar Kwintshi Duiveman was met z van onschatbare waj het zevental van traini ter, dat halverwege voorstond. Dat Ren ondanks een dubbelé king zeven keer scoa middels vaste prik. Dl genvalier aan Alphensi de blessure van 0 Jaarsveld, die door zijl) (advertentie! Sunny Camp C specialist hockey, golf, t De grootste sor hockey- en tennis? in de regio^ De Kempenaersti Oegstgees: tel. 071 - 51551

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 24