Feyenoord knokt niet eens SPORT 3 Uitgejouwde Kezman haalt zijn gram Zakdoekjes liggen al klaar voor Van Gaal ïgers aan kop na winst op Celtic Koeman ziet wat grensrechter Brink niet ziet Tamme Rotterdammers krijgen pak slaag in guur Heerenveen ukt op naar plaats rIn een rechtstreekse }tie met Roda JC heeft kmiddag de vierde i de Limburgers over- Met tien man, doel- lijk werd na een half is hands wegge lden de Waalwijkers in eigen huis: 2-1. Janssen scoorden isploeg. Jongen red- r Roda JC, dat ook lijd met tien man ein- tiwege een rode kaart jov van Dijk. m II wint eter AZ Willem II gaf de sup- l twee thuisnederla- ise en RKC) weer eens ten. AZ kreeg er in Til- Tl2.700 toeschouwers an langs. De Noord- James Quinn maakte doelpunt in de eredi- r AZ was het de eerste ienederlaag onder de >ach Co Adriaanse. d klopt Iper Arsenal Ier - Manchester Uni- Baterdag in de Engelse koploper Arsenal ydaag bezorgd (2-0) en 3s de spanning in de ueague volledig terug- Vrsenal staat na ze- uels op 35 punten, dan United. lai ,'ti Munchen jtmeister' - Bayem München ^lerbstmeister' de win- De Beierse club won kjuim van VfB Stuttgart "eeft nu acht punten ig op concurrent -J)ortmund. Die ploeg de tweede plaats, 3rder Bremen gelijk- gen Schalke 04 (1-1). lan op kop A P? Milan heeft zater- ovde koppositie in de eëgrepen. De ploeg van ït^eedorf won dankzij leiint van Filippo In- al 1-0 van AS Roma, pqcurrenten Lazio Ro- in^mazionale in een dfduel gelijk speelden: :rla iet 1 schopt Nice j^nse beker z&e, lijstaanvoerder in Mivoetbalcompetitie, is d ip pijnlijke wijze uit- n in het Franse beker- raflet onbeduidende hade tweede divisie at* de eerste ronde de ;e se club met 1-0. va< ïchelen dua failliet v va- De Belgische voet- tty Mechelen staat van- zeg onder curatele. De ef&dvocaat Joan il.'jaat de komende da- fgfle schuldeisers praten e t of de club, die in de iz4e Europa Cup 2 won setran Ajax, nog te red- opchelen moet voor 28 hij003 2,5 miljoen euro Mgaren. maandag 9 DECEMBER 2002 Louis van Gaal loopt met gebogen hoofd van het veld na weer een nederlaag. Foto: Reuters/Desmond Boylan barcelona/gpd - De door- wrochte analyse van Louis van Gaal, zaterdagavond na de ne derlaag van Barcelona tegen Rayo Vallecano (1-0) kan de 'so- cios' gestolen worden. „Wij dul den geen excuses en smoesjes meer. We willen resultaten, en wel onmiddellijk", zo laat de op roerige achterban via het lijfblad 'Sport' weten. De toonzetting is voor Bar^a-be- grippen nog redelijk tolerant. Maar dat is alleen omdat zelfs de supporters van Barcelona be seffen dat nü de knuppel nog niet in het hoenderhok gewor pen kan worden. Ze willen eerst het Champions League-duel van morgenavond tegen Newcastle United afwachten. Maar als het ook misgaat tegen de Engelse ploeg dan zal Van Gaal onge twijfeld op de befaamde witte zakdoekjes worden getrakteerd. De topprestatie in de Cham pions League (alles gewonnen) houdt de Nederlandse coach nog even overeind, maar het ge knoei in de nationale competitie doet de Barcelona-fans knarse tanden. Al drie maanden lang heeft de ploeg met de vijf Ne derlandse spelers in de selectie buitenshuis geen overwinning meer geboekt. En met 13 pun ten achterstand op koploper Real Sociedad kunnen Van Gaal en consorten de landstitel wel vergeten. De wat wrange humor van de 'tecnico holandés' die gisteren onverschrokken beweerde dat Bar^a zaterdagavond de beste van de laatste vijf wedstrijden heeft gespeeld, wil er bij de Ca talanen niet in. „Waarom win je dan niet van de op een na laagst genoteerde ploeg? luidt de lo gische vraag. Ook de logica van Van Gaal dat 'we hebben ge speeld om te winnen, maar we hadden pech' wordt door de Catalaanse socios niet begre pen. Alle ogen zijn nu gericht op woensdag, wanneer voorzitter Joan Gaspart het traditionele kerstdiner nuttigt met zijn coach. De beide heren zullen dan ongetwijfeld veel te bespre ken hebben. De achterban eist drastische maatregelen die de crisis bij Bar^a moeten bezwe ren. Daarbij worden twee scena rio's genoemd. Het meest voor de hand ligt dat er nieuwe spe lers worden gekocht. En daarbij valt steeds weer de naam van Jimmy Hasselbaink, de Neder landse international die dit sei zoen bij Chelsea weer gemakke lijk scoort Want daar ontbreekt het bij Barcelona aan: een doel puntenmaker. In Üe laatste zes competitiewedstrijden werd slechts drie keer gescoord. Als er geen geld is voor nieuwe transfers (en eigenlijk is dat er niet) zullen er volgens sommi gen nog veel radicalere beslis singen moeten worden geno men. Vorige week al is een mo tie van wantrouwen tegen voor zitter Gaspart opgesteld. De kleurloze voorzitter zou van Barcelona een middelmatige club hebben gemaakt. De op stellers van de motie willen nu ook de naam van Van Gaal aan die van Gaspart toevoegen. e (-muur met Ricksen en De Boer springt op als Thompson van Celtic een vrije trap neemt. Foto: ndff Mitchell dj r d( ?n»NP/RTR - Mede dank- maten van Ronald de tichael Mols boekte dangers zaterdag de in de immer beladen laih Celtic. Het leverde n leteen ook de koppo- lde Schotse voetbal- :e I. dde een droomstart in i van de rivalen. Na seconden bTacht Sut ton de ploeg al op voorsprong. Nooit eerder werd in de 'Old Firm' zo snel gescoord. Rangers herstelde zich knap. Nog voor rust was de achter stand omgebogen in een 3-1 voorsprong. Moore scoorde na tien minuten waarna twee Ne derlandse treffers volgden. De Boer schoot raak uit een voorzet van McCann, Mols rondde af na knap voorbereidend werk van Fernando Ricksen. Hartson bracht na ruim een uur met een doelpunt (3-2) de span ning terug in de wedstrijd. On danks vele mogelijkheden aan beide kanten werd er niet meer gescoord. Glasgow Rangers nam de koppositie over van Celtic, dat na negentien speelronden twee punten achterstand heeft op de gehate stadgenoot. door Jaap van Essen heerenveen - Een topclub hoort zelden te verliezen, maar bij Fey enoord raken ze er zo langzamer hand aan gewend. Zaterdag wer den de drie punten wederom in geleverd, ditmaal in het gure Heerenveen: 3-1. Als de Rotter dammers zo doorgaan komen ze dit seizoen alleen nog maar in aanmerking voor de sportiv'iteits- prijs. Dat Feyenoord slecht speelt, dat er puntverlies wordt geleden - het is eigenlijk nauwelijks nog nieuws te noemen. Opvallend is wel hoe tam het elftal zich ge draagt onder alle rampspoed. Feyenoord heet een karakter- ploeg te zijn, een team met een vechtersmentaliteit. Maar aan die bekende kwalificaties vol doet het huidige Feyenoord niet meer. Het aantal gele kaarten is bij voorbeeld op een historisch laagterecord beland. Welgeteld zevenmaal werd de ploeg van Bert van Marwijk in de vijftien wedstrijden bestraft met geel. Dat zou je positief kunnen uit leggen, maar het publiek in de Kuip zit niet te wachten op de schoonheidsprijs en de Fair Play Cup. In Rotterdam-Zuid willen ze bloed, zweet, tranen en echte prijzen. Als het voetballend niet lukt dan moeten de spreek woordelijke hemdsmouwen worden opgerold en moet de beuk er maar in. En dat wil Feyenoord maar niet lukken. In het begin van dit sei zoen verrasten de Rotterdam mers juist met oogstrelend com binatievoetbal, dat echter sinds de nederlaag bij RBC niet meer werd teruggezien. De knop moet dus om bij de spelers, ze moeten terug naar de basis van het spel (duels aangaan en ze winnen) maar dat wil ze maar niet lukken. Heerenveen won de slag zaterdag op het middenveld doodleuk omdat Jensen, Ra- domski en Varynen daar de baas waren. Ze speelden kort op hun tegenspelers, brachten fysiek meer en speelden simpeler en dus effectiever dan Bosvelt, Emerton en Ono. Feyenoord (met Van Hooijdonk en Van Persie weer eens in de basis) kon slechts bij vlagen de wedstrijd naar zich toe trekken. Het was zo'n sporadische opris ping die ook nog een voor sprong voor de bezoekers bete kende. Uit de eerste Rotterdam se hoekschop (in de 57-ste mi nuut belandde de bal bij Bos velt, die via Buffel binnen schoot. De jonge Belg had geen enkel benul van zijn inbreng, zodat de naam van Bosvelt op het scorebord kwam. De niet terechte voorsprong had voor rust moeten zorgen, maar daar was geen sprake van. Hee renveen schakelde een tandje bij, waarna Feyenoord feitelijk werd overlopen. De drie Friese treffers van Varynen, Denne- boom en Nurmela waren het lo gische gevolg. Dat Van Marwijk Lurling liet in vallen voor Van Persie en Bom- barda nog als extra aanvaller in het team bracht bood geen en kel soelaas. Friesland vierde de zege alsof de rayonhoofden een nieuwe ijstijd hadden voorspeld, en er jaarlijk se Elfstedentochten in het ver schiet liggen. Feyenoord stapte supersnel en vooral zwijgend in de bus. HEERENVEEN: Vonk; Bakkati, Hans- ma, Hansson en Edman; lensen, Ra- domski en Varynen; Nurmela (89. Kolk), De Jong en Denneboom (86. Se- lakovic). FEYENOORD: L'Ami (8. Hogedoorn); Gyan (76. Bombarda), Van Wonderen, Loovens en Song; Emerton, Bosvelt, Ono en Van Persie (77. Lurling); Van Hooijdonk en Buffel. Graafschap-verdediger Van der Kruis smeert Mido rode kaart aan door André Hoogeboom DOETiNCHEM - Achteraf gezien was de woede van Ronald Koe man meer dan terecht. Net als de verontwaardiging bij Ahmed 'Mido' Hossam over zijn rode kaart. De trainer van Ajax bouw de na afloop van de ontmoeting met De Graafschap (1-1) nog een voorbehoud in. Hij moest eerst de televisiebeelden zien, maar het leek hem sterk dat er wat was gebeurd. Grensrechter Arie Brink was echter gedecideerd in zijn oor deel: Mido had geslagen, of een slaande beweging gemaakt naar Van der Kruis. Dus kon scheids rechter René Temmink maar kiezen voor één straf: rood. Ajax was in last en Koeman had het niet meer. Het onrecht was te groot. Frappant ook, dat de trainer van Ajax wel een goede waarneming had en grensrech ter Brink niet. Die stond nota bene op één lijn met de gebeur tenissen. Michael van der Kruis, verdedi ger bij De Graafschap, liet zich theatraal vallen en kreeg precies waar hij op uit was: een rode kaart voor Mido. De Egyptische spits kon het niet geloven. Hij had niets gedaan. Sterken hij was degene die het eerst was ge raakt. In de commotie die volg de ging Van der Kruis theatraal naar de grond. Grensrechter Brink had de misdaad 'gezien' en liet dat scheidsrechter Tem mink, die erkende niets te heb-, ben gezien, overtuigend weten. Temmink trok vervolgens de ui terste consequentie en stuurde de Ajacied van het veld. Veel later - Mido moest eerst nog naar de dopingcontrole - kon de spits van Ajax zijn ver haal doen. Hij was verbijsterd. „Hij (Van der Kruis) zou het goed doen in Hollywood. Wat een acteur! Hij verdient een Os car. Ik deed echt helemaal niets. Hij had mij geraakt en ik duwde hem van me af. Vervolgens kreeg ik rood. Belachelijk. Ieder een zal op televisie kunnen zien dat ik onschuldig ben." Scheidsrechter Temmink, ge confronteerd met de beelden, verschool zich achter grensrech ter Brink. „Ik zal in mijn rapport zetten dat ik heb gehandeld op advies van mijn eerste waarne mer." Daardoor zal de straf wellicht meevallen voor Mido, die het zaterdagavond desalniettemin verbruid had bij Ronald Koe man. Hij kreeg de schuld van de gelijkmaker van de Graafschap, omdat Tim Bakens na de vrije trap van Dennis Schulp hele maal vrijstond en de bal terug kon koppen op Zafarin, die ver- EREDIVISIE! v i 15e speeldag: 8 wedstrijden. Toeschouwers: 92.250; totaal: 2.098.285. Best bezochte wedstrijd: FC Utrecht - PSv 17.800. Slechtst bezochte wedstrijd: RBC Roosen daal - Excelsior 5000. Rode kbarten: 4, Gregoor van Dijk (Rorte JC) 2x geel, Mido (Ajax), Rob van Dijk (RKC Waalwijk), De Cler (AZ); totaal: 21. Gele kaarten: 22; totaal: 334. Meeste kaarten: 7, Willem II - AZ (Luinge), öxgeel, lx rood. Doelpunten: 21; totaal: 394. Hoogste score: 4, FC Utrecht - PSV 1-8, SC Heerenveen - Feyenoord 3-1, Willem II -AZ 3-1. Snelste treffer: 2. Kezman (PSV). Topscorer van de dag: Kezman 2. Willem II - AZ 3-1 (1-0). 21. Quinn 1-0, 49. Landzaat 2-0 (strafschop), 70. Meerd- ink 2-1, 80. Sjoekov 3-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 12.700. Rodp kaart: 48. De Cler (AZ). Gele kaart: Quinn, Janssens (Willem II), Wijker, Van Galeii, Meerdink, Opdam (AZ). De Graafschap - Ajax 1-1 (0-1). 18. Mi^o 0-1, 47. Zafarin 1-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 11.000. Rode kaart: 84. Mido (Ajax). Gele kaart: Smit (De Graafschap). Heerenveen - Feyenoord 3-1 (0-0). 57. Buffel 0-1, 63. VSyrynen 1-1, 69. Denné- boom 2-1, 88. Nurmela 3-1. Scheidsrech ter: Bossen. Toeschouwers: 14.400. Gé(e kaart: De Jong, Nurmela (Heerenveen). FC Utrecht - PSV 1-3 (1-2). 2. Kezman Q- 1, 5. Ooijer 0-2, 45. Van den Bergh 1-2, 66. Kezman 1-3. Scheidsrechter: Haver kort. Toeschouwers: 17.800. Gele kaart: Ooijer, Kezman, Lucius (PSV). FC Twente - FC Groningen 0-0. Scheids rechter Van Huiten. Toeschouwees: 13.100. Gele kaart: Ouedraogo (FC Twen- NEC - Vitesse 2-0 (1-0). 31. Hristov 1-0, 61. Wisgerhof 2-0. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 12.250. Gele kaart: Zonne veld (NEC), Stefanovic, Frènkel (Vitesse). 13 RKC - Roda JC 2-1 (1-0). 32. Petrovic 1-$, 57. Janssen 2-0, 72. Jongen 2-1. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 6000. Rode kaart: 28. Rob van Dijk (RKG) 89. Gregor van Dijk (Roda JC, 2x geej). Gele kaart: Boulahrouz, Molhoek, Greene (RKC). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 17, 2. Micto (Ajax), Buffel (Feyenoord) 8, 4. Van der Vaart (Ajax), Van Hooijdonk (Feyenoord), Van Galen (AZ), Perez (AZ) 7, 8. Hoogeri- dorp (RKC Waalwijk), Sonko (Roda JC), Engelaar (NAC), Soetaers (Roda JC), Amp- laai) Programma: 13 december: FC Groningen - Roda JC; 14 december: Excelsior - F.C Twente, De Graafschap - Willem II, NAC - RKC Waalwijk. FC Zwolle - NEC; 15 de cember: Ajax- PSV, Feyenoord - AZ, Hee renveen - FC Utrecht. Scheidsrechter Temmink geeft Mido rood. Ten onrechte, zo maakten de tv-beelden duidelijk. Foto: ANP- A/incent Jannink volgens makkelijk scoorde. „De- gaan." paal zou komen. Ik maakte een ze situaties," zo zei Koeman Mido, geconfronteerd met de foutje, dat geef ik toe. Dat is nu „staan levensgroot op het bord. kritiek van zijn trainer, bekende eenmaal voetbal. Als niemand Hij moet zijn verdedigende taak onmiddellijk schuld, maar „Ik fouten maakt, vallen er geen uitvoeren en met zijn man mee- dacht dat hij naar de andere goals ook." 15e speeldag: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 26.169, Seizoenstotaal: 443.064. Best bezochte wedstrijd: Emmen - TOP Oss 4437. Slechtst bezochte wedstrijd: FC Dordrecht - FC Eindhoven 1200. Rode kaarten: 4, Mercimek (Stormvo- gelsTTelstar) 2x geel, Mendy (TOP Osp), Van den Bergh (Sparta), Inia (Stormvo gels/Telstar) 2x geel; totaal: 35. Gele kaarten: 27; totaal: 436. Meeste kaarten: 6, FC Den Bosch - Fortuna Sittard (Blom) 6x geel, Sparta - Helmond Sport (Smit) 5x geel, lx rood. Doelpunten: 30; totaal: 452. Hoogste score: 7, FC Volendam - Cambi/ur Leeuwarden 4-3. Snelste treffer: 8. Hofstede (ADO D$n Haag). Topscorer van de dag: De Groot (Emmeo), Van Dijk (Helmond Sport), Platvoet (Hera cles Almelo) 2. Haarlem - ADO Den Haag 0-3 (0-2). 7. Hofstede 0-1, 43. Cales 0-2, 49. Stroeve 0-3. Scheidsrechter: Koopman. Toeschou wers: 1945. FC Volendam - Cambuur Leeuwarden 4-3 (2-3). 23. Esajas 1-0, 33. Lord 1-1, 35. Bruin 1-2, 44. Bridji 2-2, 45. Derksen 2- 3, 53. Steur 3-3, 73. Buys 4-3. Scheids rechter: Oskam. Toeschouwers: 2454. Ge le kaart: Luirink, Steur (Volendam). Topscorers: 1. Koevermans (Sparta) 16, 2. Platvoet (Heracles Almelo) 15, 3. De Groot (Emmen) 13, 4. Weerman (Veendam), Bruin (Cambuur) 12, 6. Stroeve (AD0 Den Haag) 11, 7. Kantelberg (Helmond Sport) 10, 8. Hendriksen (Helmond Sport), Jan sen (FC Den Bosch) 9. Programma: 13 december: AD0 Den Haag - VW, Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eagles, Eindhoven - Sparta, Fortuna Sit tard - FC Dordrecht, Helmond Sport - Em men, Heracles Almelo - Veendam, MW - FC Den Bosch, TOP Oss - FC Volendam: 15 december: Stormvolgels Telstar - Haaf- lem. Amstel Cup: Woensdag 11 december: RÖC Roosendaal - NAC. door Mark Caldenhoven utrecht - Als iedereen tegen hem is, is Mateja Kezman zo verraderlijk als een dun laagje ijs na een paar nachtjes vorst. De aanhang van FC Utrecht dreef gisteren met onverkwikkelijke spreekkoren lange tijd de spot met PSV's topscorer van Neder land en betaalde daarvoor de tol. Wie de bal kaatst kan hem tenslotte terug verwachten. „Dan ben ik op mijn best." Een uur lang werd Mateja Kez man uitgejoeld en weggehoond. Steevast maakte zijn moeder deel uit van de misselijk maken de supportersuitingen. Zijn ant woord was effectief. Hij scoorde, twee keer, en gaf een assist via de paal. Na het derde doelpunt van PSV maakte hij in de loop een opzichtige spuugbeweging naar de aanhang van FC Utrecht. „Er werden een paar slechte dingen geroepen over mij. Toen heb ik als een 'bad man' gereageerd. Dat was stom, en had ik niet moeten doen. Ik heb er spijt van, had me niet moeten irriteren. Ik had alleen - mijn voeten moeten laten spre ken", zei Kezman naderhand, nadat hij door assistent-trainer Erwin Koeman tijdens de wed strijd bestraffend was toege sproken. Mateja Kezman heeft wat met stadion Galgenwaard, zoals veel spitsen uit een recent PSV-verle- den vrolijk over de bekendste grasmat van Utrecht fladderden. Ruud Gullit was er eens ongrijp baar, nota bene als libero, Ro- mario scoorde er ooit vier keer en Ruud van Nistelrooy was re gelmatig een plaag. Kezman stapte probleemloos in de voet sporen van zijn illustere voor gangers. Met twee goals en een assist herhaalde de Joegoslaaf gisteren de wapenfeiten van vo rig seizoen. Hij inhaleerde de loftuitingen van spelers van FC Utrecht en het schouderklopje van assis- tent-bondscoach en Canal+- analyticus Willem van Hane- gem. „Tegen ons is hij verdorie altijd goed." In de stem van Pa trick Zwaanswijk klonk bewon dering door. Zoals ook Alje Schut, de andere centrumverde diger naast Zwaanswijk, vol lof was. „Zijn klasse? Je ziet hem niet. En dan duikt hij plots op." In Nederland staat er dit seizoen met zeventien doelpunten in vijftien duels geen maat op Kez man, maar in de Champions League flopte hij net zo hard als PSV. Gisteren had Kezman 'geen commentaar' over het opmerke lijke verschil in daadkracht en klasse. „Het enige dat ik kwijt wil is dat Ruud van Nistelrooy bij Manchester United ook re gelmatig twee kansen mist. Al leen schiet hij zijn derde kans weer wel in. Het probleem is dat ik die derde kans niet krijg. Dat is het verschil." FC UTRECHT: Wapenaar; Vreven, Zwaanswijk, Bosschaart en Van Mol (58. Shew-Atjon); Tanghe (73. Jochem- sen), De Jong (82. Zuidam), Schut en Van den Bergh; Kuyt en Gluscevic. PSV; Waterreus; Lucius. Ooijer, Faber en Bouma; Rommedahl, Vogel, Van der Schaaf en Robben (53. Gakhokid- ze); Vennegoor of Hesselink en Kez man. AD0 15 12 1 2 37 41-Li Emmen 15 i LI 2 2 35 32- F4 Heracles 15 10 1 4 31 42-26 Helmond 15 9 2 4 29 38- 21 Volendam 15 9 1 5 28 27-24 GA Eagles 15 8 3 4 27 30-23 Den Bosch 15 8 2 5 26 27-18 Cambuur L. 15 8 1 6 25 29-29 TOP 15 7 2 6 23 25-31 Veendam 15 6 3 6 21 25-28 Sparta 15 5 2 8 17 30-34 Stormv. 15 5 1 9 16 15-22 Haarlem 15 4 4 7 16 16-31 VW 15 4 1 10 13 20-32 Eindhoven 15 3 3 9 12 15-27 Dordrecht 15 3 2 10 11 16-32 MW 15 2 4 9 10 9- 23 Fortuna S. 15 2 3 10 9 15- 2p Periode 2: Helmond 7 5 1 1 16 17- 7 ADO 7 5 0 2 15 21- 6 Den Bosch 7 5 0 2 15 14- 7 Volendam 7 5 0 2 15 12- ,8 Emmen 7 4 2 1 14 14- 9 Heracles 7 4 1 2 13 20-11 GA Eagles 7 4 1 2 13 13-11 Veendam 7 4 1 2 13 11-12 Dordrecht 7 3 1 3 10 6- 7 Cambuur L. 7 3 1 3 10 15-19 VW 7 3 0 4 9 12-11 TOP 7 3 0 4 9 9-16 Haarlem 7 2 2 3 8 7-14 MW 7 2 1 4 7 4- 9 Eindhoven 7 1 1 5 4 8-14 Fortuna S. 7 1 1 5 4 6-1-52 Sparta 7 1 1 5 4 12-21 Stormv. 7 1 0 6 3 5-12

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19