'We moeten het nu afmaken' SPORT Ajax onder Ronald Koeman lichtjaren verder Maase is voordeel van outsider kwijt Weinig hoopvolle start handbalsters OM in beroep tegen vrijspraak Feyenoord chting van .anders It Thialf Hockeysters na zege op China in finale van WK EK cross in Kroatië elnikov toch ir de baan op iu - Jevgeni Kafelnikov is =$komen op zijn besluit te in met tennis. De 28-jari- verklaarde gisteren in iu zijn carrière voort te Hij verwacht begin fe ll in het Europese indoor- u ,zijn rentree te maken, jtralian Open, de eerste slam van het jaar, laat de $er uit Sotsji schieten. Ka- iv werd maandag, een ;de Davis Cup-winst in 5p Frankrijk (3-2), in Ba- Iipereerd aan een spat- foor de finale had hij bij jng verklaard bij winst op ijk te zullen stoppen met lasson beste nse speler or.hagen - De Deense aan- on Dahl Tomasson (26) ^nemarken gekozen tot aller van het laar'. De -nalig Feyenoord-speler net 216 stemmen de mid- ler Niclas Jensen (Man- J City) ruim voor. De der- Jts was voor Christian 1 n van Schalke 04. To- ?un heeft 47 interlands op !Vijam staan, waarin hij 23 en:oorde. Hij verruilde deze Feyenoord voor de Itali- 1stlub AC Milan. jkspel bij -Excelsior gei «daal - RBC en Excelsior n gisteravond gelijkge- Het werd in Roosendaal efi thuisclub nam op slag St een voorsprong door __/os. In de 66e minuut Boutahar voor de Rot- lers gelijk. ke afdaling r Hilde Gerg use - Hilde Gerg heeft in het Canadese Lake [de eerste afdaling voor ldbeker op haar naam it. De 27-jarige Duitse legde de afstand af in 1 en 33,72 seconden. Het zestiende wereldbeker- j haar carrière. Achter ferd de Frangaise Carole let, in februari in Salt La- winnares van het olym- |oud op de afdaling, in 1.33,92. De derde ,j/Cing naar de Amerikaan ten Clark in 1.34,05. de tijd Van Hoogenband LefiRNE - Pieter van den pband heeft bij wereld- redstrijden in Melbourne laan) zijn eigen Neder- ecord op de 100 meter Jutig geëvenaard. De Ne- dse zwemmer kwam in - i»d van Melbourne uit op econden. Bij het EK kor- ,eri in Portugal in 1999 was ;n Hoogenband net zo •e Brabander was een apart. Denis Pimankov, Bische nummer twee, h,25 seconde op de Phi- aafemmer toegeven, sia iveen/gpd - Thialf-aan- mluder en interim-manager an Bekkum is aan de kant De financiers van het ijs- Mi hebben hem gedwon- Bn alle aandelen in een Bg onder te brengen. Het B van de stichting bestaat —der meer de huisbankiers Jn Rabobank, Essent en Slew. Het bestuur heeft is Slagter uit Heerenveen fteld als crisismanager om 9'p zaken te stellen, eéortbestaan van Thialf is js|eze ingreep gered. Enkele geleden werd al duidelijk ul positie van Van Bekkum 3^dbaar was. Thialf raakte zijn bewind zo diep in de n iële problemen, dat de mP geen vertrouwen meer hadden. Ondanks royale 1 ten bleef de geldkrapte nL De officiële lezing vol- )((^iet Thialf-persbericht is in Bekkum deze functie nieer kan combineren met kguliere werk. üeuwe interim-directeur nas Slagter laat zich zorge- over de financiële situatie jalf. Dinsdag is hij door de benaderd om schoon te maken en gisteren tdè hij kennis. „Na die eer- Iruk ben ik er niet vrolijker vorden", zegt hij. 2t wil een faillissement nj>men. „Maar de toestand ik zo dramatisch zijn, dat lllissement met een door- nontkoombaar is. De kor- oldenpositie is enorm." f komt uit de bankwereld. 185 tot 1990 was hij onder- 'ur van de NMB in Leeu- n. Sinds 1992 runt hij een management-adviesbu- gespecialiseerd in crisis- cement. Thialf wordt zijn inde klus. De schaatswe- rfageert opgelucht op de Sgsactie. zaterdag 7 DECEMBER 2002 door Peter van Duyl Amsterdam - Het was deze week een jaar geleden dat Ronald Koeman zijn handte kening zette onder het contract dat hem tot trainer van Ajax maakte. De geboren Zaankanter kreeg een topclub in verre gaande staat van verval in handen. Een vereniging die gewend was aan succes, maar die in de jaren voor zijn entree als zesde, vijfde en (ternauwernood) derde was geëindigd in de nationale competi tie. Exact twaalf maanden later staat Ajax weer kaarsrecht op zijn sokkel. Binnen de landsgrenzen hebben de Amsterdam mers hun traditionele suprematie snel hersteld, veel sneller dan de grootste op timist ooit had durven hopen. En zelfs buiten Nederland is de reputatie van Ajax groeiende. In het duel met Valencia, vori ge week, werd Ajax bij vlagen stomdron ken gespeeld. Maar het resultaat (1-1) deed het goed in de Europese huiska mers. Koemans voorganger Co Adriaanse liet vorige week in Voetbal International op tekenen, dat er in de ArenA niet zo heel veel is veranderd sinds Koeman zijn werkzaamheden heeft overgenomen. En Koeman zelf liet vorige week quasi geïrri teerd weten dat de lof volgens hem te veel bij de technische staf en te weinig bij de spelers terechtkwam. Het was een sympathieke, maar wel erg doorzichtige poging van de trainer om zijn spelers meer te laten meedelen in het succes van Ajax. Want sinds Koeman de baas is in de ArenA, heeft Ajax een to tale metamorfose ondergaan. De twijfe lende selectie van toen is weer een stel zelfbewuste profs. Het eerste wat Ronald Koeman in Am sterdam deed was zijn spelers vertrou wen en vrijheid geven. Het leidde uitein delijk tot het winnen van de titel en de beker. En dit jaar heeft Koeman, op heel natuurlijke wijze, de teugels aangetrok ken. De lat ligt hoger, de maatstaven lijken weer op wat ze bij Ajax jaren gewend wa ren. Ronald Koeman is de juiste man op de juiste plaats gebleken en zijn status neemt in Amsterdam zo onderhand myt hische vormen aan. Reeds als speler bouwde hij aan een ellenlange erelijst met onder meer acht landstitels, twee Europa Cups en een Europees kampi oenschap voor landenteams. En als trai ner van Ajax lijkt alles wat hij aanraakt te veranderen in goud. De oefenmeester hangt niet aan speelstijlen of vaste waar den, aan twee of drie aanvallers. Ajax speelde zelfs al eens met vijf verdedigers. Éi telkens blijkt de gekozen tactiek de juiste. Opvallend vaak pakken wissels goed uit, niet zelden blijken verrassende keuzes na negentig minuten volkomen logisch. Natuurlijk hebben Ajax en Koeman de wind op een ongelooflijke manier in de rug. De tweede ronde van de Champions League werd gehaald, maar het woord overtuigend was nergens te bekennen. De manier waarop afgelopen week een punt werd gehaald in Valencia is zelfs nauwelijks te beschrijven en afgelopen zondag in de ArenA tegen Twente ver diende Ajax niets, maar kreeg het alles door een bevlieging van Mido en een kopbal van Rafael van der Vaart, ver in blessuretijd. Maar het is onmogelijk dat het recente Ajax-succes alléén op geluk is gebaseerd. In vergelijking met twaalf maanden gele den zijn de Amsterdammers lichtjaren verder. Janneke Schopman krijgt een slag van de Chinese Chen in haar gezicht. Met een sterk gezwollen jukbeen meldde ze zich in het ziekenhuis van Perth. Vrijwel iedereen in het Ne derlandse kamp, inclusief bondscoach Mare Lammers en teamarts Jessica Gal, vreesde voor een zware breuk. Foto's wezen echter uit dat van een fractuur geen sprake was. Lam- mers: „Het zag er niet best uit. Maar misschien dat ze zondag toch nog kan spelen. Eerst moet de zwelling echter flink afnemen." Foto: Reuters perth/anp - Het was in Perth nog net niet verboden. Maar de Nederlandse hockey sters mochten van bondscoach Mare Lam mers bij het wereldkampioenschap liever niet over een wedstrijd heen kijken, laat staan aan de finale denken. „Van duel naar duel leven", zo luidde het parool van Oranje. Na de benauwde zege op China (i- o) gisteren in de halve finale van het WK mogen, nee, moeten de 'Leeuwinnen van Lammers' wel over de eindstrijd praten. „Het WK is voor ons nog niet geslaagd, omdat het nog niet is afgelopen", sprak Lammers wijs. Mijntje Donners: „We moeten het nu afinaken. We zijn er zo dichtbij. Maar alleen als we echt heel goed zijn, kunnen we zondag van Argen tinië winnen." „We hebben het hele toernooi stapje voor stapje afgewerkt", zei Minke Booij, die opnieuw uitblonk in de hechte af weer van Nederland. „Nu mogen we dan eindelijk over de finale dromen. Ik weet zeker dat het een schitterende wedstrijd wordt. Ik kijk er nu al naar uit." Oranje speelt zondag in de finale (aan vang 5.35 Nederlandse tijd) tegen Argen tinië, dat gisteren titelverdediger Austra lië onttroonde (1-0). Daarmee krijgt het WK, met liefst 72 wedstrijden, de eind strijd die het verdient. Argentinië (acht overwinningen) en Nederland (zeven ze ges, een gelijkspel) bleven op de lange weg naar de finale ongeslagen en speel den het beste hockey. Oranje heeft tegen de Zuid-Amerikaanse ploeg nog iets goed te maken voor de nederlaag vorig jaar in de finale van de Champions Trophy in Amstelveen (2-3). „Dat was een mooie, open wedstrijd en die verwacht ik nu weer", blikte Lam mers vooruit. .Argentinië is in mijn ogen licht favoriet. Het is een uitgebalanceerd team, dat bovendien over veel individue le kwaliteit beschikt. Maar wij zijn abso luut niet kansloos. Nederland is bij dit WK al een beetje de verrassing van het toernooi. Zondag gaan we ervoor zorgen dat we echt de stuntploeg van Perth zijn." Het duel met China was niet hoogstaand, maar boeide de liefhebbers wel. Het compacte Oranje voerde de tactische op drachten van Lammers uitstekend uit. „Minke Booij heeft de beste speelster van China, die nummer 8 (Fu), volledig uit de wedstrijd gespeeld", genoot de Brabant se bondscoach na. „Fysiek was het minder zwaar dan we hadden verwacht, omdat het tempo aan de lage kant was. Dat kwam voornamelijk door de Chinese speelwijze. Ze bleven tot aan de laatste minuut met vier verdedi gers spelen en dan ook nog eens met de libero ver achter de defensie. Daardoor konden beide teams geen overtalsituatie afdwingen en leek het misschien een beetje saaie wedstrijd. Maar spannend was het in elk geval wel." Dankzij het sublieme verdedigen van Booij, Schopman, Scheepstra en Boom- rotterdam/gpd - Het openbaar ministerie in Rotterdam neemt geen genoegen met de vrij spraak van Feyenoord en club voorzitter Jorien van den Herik en gaat in hoger beroep. Het OM is het niet eens is met het oordeel van de rechtbank dat Feyenoord en Van den Herik geen opzettelijke belastingfrau de hebben gepleegd. Volgens de aanklager heeft de rechtbank zich 'op onjuiste gronden gebaseerd'. „De door de rechtbank gedane vaststellin gen zijn niet in overeenstem ming met de stukken en de ge tuigenverklaringen die zich in het strafdossier bevinden", laat het openbaar ministerie weten. De rechtbank in Rotterdam sprak Feyenoord en zijn voorzit ter een week geleden vrij van belastingfraude en valsheid in geschrifte. Het OM had een boe te van ruim 1,1 miljoen euro en twaalf maanden cel waarvan de helft voorwaardelijk geëist tegen respectievelijk de club en Van den Herik. De aanklager meent dat Feyen oord opzettelijk een te lage aan gifte loonbelasting heeft gedaan. Ten onrechte, aldus Justitie, was geen loonbelasting betaald over een som geld die de voetballers Aurelio Vidmar, Christian Gyan en Patrick Allotey bij hun over gang naar Feyenoord zelf in handen zouden hebben gekre gen. Dat is volgens het OM te- kengeld en daarover moet loon belasting betaald worden. Volgens Feyenoord waren het verplichtingen van de vorige ei genaars en had ook daar, of door de spelers zelf belasting af gedragen moeten worden. De rechtbank volgde die redene ring. Volgens de rechtbank was het op zijn minst verdedigbaar dat Feyenoord ervan uitging dat de fiscale verplichtingen en con sequenties elders lagen. Raadsman van de club mr. J. Mentink zegt niet verbaasd te zijn door het hoger beroep. „Het OM had zo hoog ingezet, met onder meer een jaar gevange nisstraf voor Van den Herik. Als je dan nul op het rekest krijgt, met een vrijspraak door de rechtbank, dan moet je wel doorgaan," reageert de advo caat. Jorien van den Herik liet vorige week weten pas te willen reage ren als het vonnis onherroepe lijk is. Omdat het OM hoger be roep heeft aangetekend, zal het dus nog geruime tijd gaan du ren voor de voorzitter zijn ver haal over de rechtszaak kwijt wil. gaardt hoefde doelvrouw Sinnige nauwe lijks in actie te komen. Na de rust ging van twee Chinese strafcomers de meeste dreiging uit. Beide korte hoekslagen wer den door fel uitlopen van Booij onklaar gemaakt. „Minke is onze kamikaze", glimlachte Lammers. „Niemand kan op zo'n manier een strafcomer met de stick op de grond blokkeren." Dankzij een snelle vrije slag van Donners, waarop Oranje bij het WK een patent lijkt te hebben, kwam Macha van der Vaart kort na de rust vrij voor het Chinese doel. De stille kracht op het Nederlandse mid denveld tikte de bal vallend in: 1-0. Het was pas haar zevende treffer iri 103 inter lands. Een flinke blessure aan het jukbeen bij Janneke Schopman, na een wilde slag van aanvoerster Chen, deed Oranje in de slotfase nog even schrikken. Maar China miste het technische en tactische vernuft om te profiteren van de Nederlandse malheur. wageningen/gpd - Vorig jaar werd hij tot zijn grote vreugde tweede bij het EK cross. Maar of dat Kamiel Maase morgen in het Kroatische Medullin weer lukt? Misschien. Maar de Wageningse atleet is wél het belangrijke voordeel van de outsidersrol kwijt. Kijk, het droomscenario voor zondag kan Kamiel Maase na tuurlijk zo uittekenen. Even flink aan de boom schudden, enkele honderden meters stevig door stampen, dan eens stiekem over de schouder achterom gluren en de toch uitermate prettige conclusie trekken dat hij los is van de rest van het deelnemers veld. Waarna de Wageningse at leet 'onbezorgd' naar de finish kleppert om de gouden medaille bij het Europees kampioen schap cross op te halen. Maar ja. Dót is het ideale scena rio. En tussen droom en werke lijkheid gaapt niet zelden een forse kloof. „Ik kan eerste wor den, hoop natuurlijk ook dat ik dat word. Maar voor hetzelfde geld kom ik als elfde over de fi nish", beseft Maase. „De concurrentie is immers heel groot. Naast de specialisten op de cross, zijn ook diverse lopers uit verschillende afstanden en disciplines van het hardlopen op de weg present in Kroatië. Drie kilometer, vijf kilometer, zelfs atleten die normaal ge sproken de halve marathon doen, zijn er bij." De Oekraïner Lebid, de winnaar van vorig jaar, de Portugees Ji menez, de Spanjaarden in het algemeen. Die worden door de Wageningse kanshebber op ere metaal bestempeld als grote fa vorieten voor de eindzege. En wie weet, is er wel weer zo'n outsider die alles en iedereen verrast. Zoals Kamiel Maase die rol vorig jaar bekleedde en benutte om tweede te worden. „Dat was een wezenlijk voor deel", weet de Wageninger. „Daardoor letten de favorieten veel minder op mij dan op el- BETAALD VOETBAL SPORTUITSLAGEN EREDIVISIE aarhus/gpd - De Nederlandse handbalsters zijn het Europees kampioenschap handbal in De nemarken weinig hoopvol be gonnen. In een groep met drie kanshebbers voor de titel ver loor Oranje de eerste wedstrijd tegen Frankrijk (24-25). De speelsters én de bondscoach Welden zich groot. Dat op de dramatische nederlaag niet een massaal tranendal volgde, was volgens Bouwer de grote winst. Cirkelspeelster Olga Assink pak te de wel in huilen uitgebarstte Sylvia Hofman bij de arm. „Kom op, morgen is er weer een dag." Hofman waagde even voor tijd de laatste schotpoging, terwijl het plan was om de dertig reste rende seconden in overtal uit te spelen. Het schot smoorde. Weg kans op de gelijkmaker. Nie mand die het haar verweet. Bouwer constateerde slechts: „Sylvia speelt in de Nederlandse competitie. Die is zoveel druk niet gewend." Bijna de gehele wedstrijd had Nederland op voorsprong ge staan, een feit dat niet telt. Zwaar wogen wél de slordig heidjes juist op momenten dat Nederland niets hoefde te force ren, met een marge van twee doelpunten bijvoorbeeld. Bou wer weet dat aan 'bepaalde te vredenheid' bij sommige speel sters. Hij, als perfectionist, had zich eraan geërgerd, maar zei het niet hardop. Dat genieten werd keihard afgestraft. Veel is niettemin ten goede ver anderd, meende hij. „Ik kan al leen maar tevreden zijn", poog de de bondscoach het optimis me levend te houden. Dat hij bijna in één adem eraan toe voegde dat dit de dag was ge weest om van Frankrijk te kun nen winnen, was een rare con tradictie. „Het was geen mooie manier om te verliezen. Maar het verschil met de wereldtop is zó klein. We hebben veel meer van dit soort wedstrijden no dig", verzuchtte hij. RBC Roosendaal - Excelsior 1-1 (1-0). 44 Vos 1-0, 66. Boutahar 1-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Fleur (RBC Roosen daal). Programma 7 december: De Graafschap - Ajax, Heerenveen - Feyenoord, Willem II - AZ, 8 december: FC Utrecht - PSV, NEC - Vitesse, RKC Waalwijk - Roda JC, FC Twente - FC Groningen EERSTE DIVISIE FC Den Bosch - Fortuna Sittard 1-0 (0- 0). 61. Michels 1-0. Scheidsrechter. Blom. Toeschouwers: 2597 Gele kaart: Meye, Uneken (Den Bosch), Thomas Janssen, Brusselers, Hamers, Steegs (Fortuna). FC Dordrecht - FC Eindhoven 1-0 (0-0). 81. Van Dommelen 1-0, Scheidsrech ter? Van der Hilst. Toeschouwers: 1200. Gele kaart Den Dunnen, Van der Ent (Dordrecht), Temrukov, Stam (Eindho ven). Emmen - TOP Oss 5-0 (1-0). 13. De Groot 1-0, 51. Sibum 2-0, 53. Furfao 3-0, 65. De Groot 4-0, 80. Johansson 5-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschou wers? 4437. Rode kaart: 46. Mendy (TOP). Gele kaart: Rook (TOP). Go Ahead Eagles - Heracles Almelo 2-2 (0-0). 46. Brack 1-0, 49. Platvoet 1-1, 72. Platvoet 1-2, 81. Yildirim 2-2 (strafschop). Scheidsrechter? Braam- haar. Toeschouwers: 4300. Gele kaart: Hegeman, Buikema (Heracles). Sparta - Helmond Sport 0-5 (0-3). 9 Mark van Dijk 0-1, 22. Hendriksen 0-2, 27. Hendriksen 0-3, 75. Aelbrecht 0-4, 80. Mark van Dijk 0-5. Scheidsrechter? Smit. Toeschouwers: 3818. Rode kaart? 19. Van der Bergh (Sparta). Gele kaart: Mendes da Silva, Martinez, Rimkus (Sparta), Voight, Streppel (Helmond Sport). Veendam - Stormvogels Telstar 2-1 (0- 1). 24. Lettinga 0-1, 64 Weerman 1-1, 79. Mac Andrew 2-1. Scheidsrechter? Buiting. Toeschouwers: 3112. Rode kaart? 77. Inia Stormvogels/2x geel), 87. Mercimek (Stormvogels/2x geel). Gele kaart: Kolder (Veendam), Lettinga (Stormvogels). VW - MW 0-1 (0-1). 26. Taiwo 0-1, (0- 1). Scheidsrechter: Luijten. Toeschou wers? 2306. Gele kaart? Heymans (MW) Bijzonderheid: Taiwo mist strafschop in 41e minuut. Programma 8 december: Haarlem - AD0 Den Haag, Volendam - Cambuur Leeuwarden. Zoutelande. NK vrouwen. Vijfde ronde? Lunenborg- Doumesh 1-1, Quant - Fung 3-0, Hoekman - Chub 3-0, Kamyshlee- va - Poepies 3-0, Wanders - Lemmen 1-1 Stand? 1. Hoekman 13, 2. Chub, Kamyshleeva en Quant 8, 5 Wanders 7, 6. Doumesh 5, 7. Poepjes 4, 8 Fung, Lemmen en Lunenborg 3. HANDBAL Aarhus. EK Groep B Nederland - Frankrijk 24-25 (12-11) Scores Nederland: Assink 11. Burgers 5, Feij- en 5. Pusic 3. Groep A Roemenie-Oostenrijk 27-21. Groep C. Rusland - Duitsland 25-22 Groep D? Tsjechië - Slovenië 25-20, Hongarije - Wit-Rusland 34-23. HOCKEY Emmen 15 11 2 2 35 32-14 ADODenHaag 14 11 1 2 34 38-11 Heracles 15 10 1 4 31 42-25 Helmond Sp. 15 9 2 4 29 38-21 GA Eagles 15 8 3 4 27 30-23 Den Bosch 15 8 2 5 26 27-18 Volendam 14 8 1 5 25 23-21 Cambuur L. 14 8 1 5 25 26-25 TOP 15 7 2 6 23 25-31 Veendam 15 6 3 6 21 25-28 Sparta 15 5 2 8 17 30-34 Stormv T. 15 5 1 9 16 15-22 Haarlem 14 4 4 6 16 16-28 VW 15 4 1 10 13 20-32 Eindhoven 15 3 3 9 12 15-27 Dordrecht 15 3 2 10 11 16-32 MW 15 2 4 9 10 9-23 Fortuna S. 15 2 3 10 9 15-27 Perth. WK i Halve finales Nederland - China 1-0 (0-0). 37. Van der Vaart 1-0. Scheidsrechters? Iparra- guirre (Arg), Ashton-Lucy (Aus). Toeschouwers? 2500 Nederland Sinnige? Scheepstra. Booij. Schop man en Boomgaardt; Van der Vaart. Smabers en Verbakei, Moreira de Melo. Donners en Van Geenhuizen Vliegende wissels? Petri. Van Hees. Van Kessel. De Bruijn. Argentinië - Australië 1-0(1-0). 8. Garcia 1-0. Scheidsrechters: Cohen (Ned), Garnett (NZe) Toeschouwers? 5000. Finale (zondag 05.35 uur Nederlandse tijd)- Nederland - Argentinië. 5e t/m 8e plaats. Engeland - Duitsland 7-2 (1- 2), Zuid-Korea - Spanje 2-0 (1-0). 9e t/m 12e plaats? Japan - Schotland 3-0 (1-0), Nieuw- Zeeland - Verenigde Staten 0-1 (0-0). 13e t/m 16e plaats? Zuid-Afrika - Rusland 4-1 (2-0). Oekraïne - Ierland 4-3 (3-1). PAARDENSPORT Maastricht. Jumping Indoor Maastricht. Dressuur. Grand Prix (eerste 12 naar wereldbe kerwedstrijd van zondag). 1. Theodorescu (Dui) Renaissance 70,04 procent, 2. Bontje (Ned) Gestion Silvano 69,60, 3. Rothenber- ger-Gordijn (Ned) Barclay 69,44, 4. Falandt (Ned) Jarwo 69,32, 5 Capellmann-Lutkemeij- er (Dui) Amando 69,16, 6 Laus (Ita) Renoir 69,00, 7 Van Grunsven/Gestion Salinero 68,40, 9. Peters/Rubinson 67.76, 10. Marlies van Baalen/ldocus 67,24. 11. Zweistra/Hexa- gon's Kyrain 66.96 PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 2966, d.d. 06.12.2002 1 3.13.14 16.20.28.31.33 34 44. 46.50.51.61 65.66.68.78 80 Onder voorbehoud van typefouten SCHAATSEN Bormio (Ita). Wereldbeker shorttrack. Mannen, 1500 meter, finale? 1. Ohno (VSt) 2 20,348, 2. Monette (Can) 2 20,531, 3. Guilmette (Can) 2 20.936, 4. Carta (Ita) 2.20,942, 5. Oh (ZKo) 2.22.011, 6 Smith (VSt) 2.22.290 Boer en Kerstholt uitgeschakeld in series. Vrouwen, 1500 meter, finale? 1. Choi (ZKo) 2 27.449, 2. Goulet (Can) 2 27,532. 3. Bou vier (Fra) 2.28,935, 4. Cho (ZKo) 2.232,271, 5 Borodoelina (Rus) 2.57,926, 6. Radanova (Bul) 3.01,287 Van Velzen 6e in derde serie halve finales, Lootsma en Paans uitgeschakeld in series. kaar. En daar heb ik toen prima van geprofiteerd." Dat kan Maase op het aan zee gelegen parcours in het Kroati sche Medullin schudden, reali seert hij zich drommels goed. „Kijk, het liefste ga ik solo uit de groep weg. Op zich al moeilijk genoeg, maar nu ik door mijn zilveren medaille van vorig jaar toch een reputatie heb, is dat al leen nog maar lastiger. Er zal heel erg op mij gelet worden, dat weet ik wel zeker." Het hindert Maase niet toch een poging te wagen om de massa te ontvluchten. En misschien wel twee of drie ook. „Want kom je met een grote groep aan de fi nish, dan kun je in de eindsprint straks evengoed derde als twaalfde worden. Het liefst voorkom ik dat." „In eerste instantie zal het toch vooral een kwestie van goed kij ken, aftasten zijn. Maar als het maar enigszins kan, zal ik vroeg in de wedstrijd proberen te prik kelen. En kom ik dan niet met een weg, dan is het een kwestie van loeren op de volgende kans." Aan zijn vorm zal het niet lig gen, denkt Maase. „Sinds half oktober ben ik bezig met de voorbereiding op dit EK. Tus sendoor vond ik de Zevenheu- velenloop (drie weken geleden door Maase gewonnen, red.) ook wel belangrijk, maar het EK is toch mijn hoogtepunt voor deze tijd van het jaar. En ik voel me uitstekend. Ik zit boordevol vertrouwen." Dat is mooi, maar biedt natuur lijk geen garantie voor een suc cesvol verloop van het evene ment in Kroatië. ,Als je het ene jaar tweede bent geworden, is het natuurlijk heel populair om te zeggen dat je dit keer met minder dan de titel geen genoe gen neemt", geeft Maase zijn ei gen definitie van succes. „En nogmaals, natuurlijk wil ik niets liever dan winnen. Maar als ik een medaille pak, ben ik sowie so tevreden. Dan is het EK voor mij zeker geslaagd." SKI Lake Louise (Can). Wereldbeker vrouwen. Afdaling 1. Gerg (Dui) 1.33,92, 2. Montillet (Fra) 1.34,05. 3 Clark (VSt) 1.34.05. 4 Lali- ve (VSt) 1.34,17, 5. Meissnitzer (Oos) 1 34.34. 6. Rey Bellet (Zwi) 1.34.43. 7 Gót- schl (Oos) 1 34.55. 8. Ertl (Dui) 1.34.70. 9 Mendes (VSt) 1 34.79. 10 Wilhelm (Oos) en Suhadolc (Slo) 1.34,96. WB-stand afdaling, na een van de acht races 1. Gerg 100 punten, 2. Montillet 80, 3 Clark 60. WB-stand algemeen. 1. Kostelic (Kro) 357 punten, 2 Gerg 214, 3. Paerson (Zwe) 202. SQUASH Antwerpen. WK mannen. Eerste ronde? Wael El Hindi (Egy/30) - Berden (Ned) 15-12 13-1^15-12 9-15 15-9. Kwalificaties, tweR en laatste ronde. Bian- chetti (Ita) - Anjema (Ned) 11-15 15-10 15- 12 15-7. TENNIS Bangkok. Challenger, r Tweede ronde. Van Lottum (Ned/3) - Wassen (Ned) 6-2 6-2. Kwartfinales: Van Lottum - An- dersson (Zwe) 7-6 (6) 6-2. Van Lottum in halve finale tegen Björn Rehn- quist (Zwe/5) Dubbel, finale? Ross/Silcock (Aus) - Wassen- /Browne (Ned/Arg), VOLLEYBAL Mannen Tenerife (Spa), groep 3? Ortec Nesselande (Ned) - Law Academy Charkov (Oek) 3-1 (15- 25 30-28 25-23 25-20) Odintsovo (Rus), groep 9 Royal Foods Sofia (Bul) - Alcorn Capelle 3-2 (25-20 16-25 23- 25 25-23 16-14). Vrouwen Ulm (Dui), groep 2? VC Weert (Ned) - Ro- senlund Ballerup (Den) 3-0 (25-17 25-17 25- 16). Mielec (Pol), groep 7: Eastborn-Volco (Ned) - Dauphines Charleroi (Bel) 1-3 (25-16 24-26 16-25 22-25), Stal Mielic (Pol) - Polo Kalesija (Bos) 3-0(25-17 25-7 25-19). Luzern (Zwi), groep 11 USC Munster (Dui) - Zdia Zaporozje (Oek) 3-1 (25-19 25-16 17-25 25-19).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27