Boogerd kijkt op trouwdag niet achterom SPORT Haarlem-trainer Otto gaat terug naar Ajax Veenoord dreigt primeur te verliezen Geen huwelijksreis, want in december wordt de basis voor het nieuwe wielerseizoen gelegd irbreij vijfde jndadalen alen - Snowboardster Sauerbreij is gisteren •worden op de parallel jalom bij de wereldbe- itrijd in het Zweedse 'felen. De Amsterdamse It door deze klassering de plaats in het wereld- Issement. Ze heeft 500 Achterstand op Ursula jiit Zwitserland. In de atie was Sauerbreij ver- lelste geweest. Ze had e seconde voorsprong timmer twee. „Dat is t de wereldbeker. Het Vas super vandaag", al- 13-jarige snowboardster. vrijdag 6 DECEMBER 2002 jrstop i «N - PSV kan pas na de weer beschikken :radro do Bomfirm. De h raakte in oktober tij- iwedstrijd tegen Roda ejn lies geblesseerd. Hij in zijn werkgever reva- zijn geboorteland. Bij 1st in Eindhoven con- J de medische staf van iren dat de aanvaller foaar weken rust moet we directeur dion Thialf jen - Ijsstadion Thialf 1 nieuwe interim-direc- 'Irens Slagter is per di- pvolger benoemd van Bekkum, die al gerui de zieke directeur Ma- p verving. Het vertrek Bekkum komt niet on- j. De schaatstempel in Sen kampt al tijden eiciële problemen door luur uitgevallen reno- JOl. Joegoslaaf yenoord - De Joegoslaaf Dra- ?emic (24) komt maan- c een week op stage bij cfd. De linkervleugel- ^r speelde tot nu toe 140 wedstrijden voor fige club Partizan Bel- remic heeft vier inter net Joegoslavische elf- l naam staan. M Conconi trbroken (|- Het spraakmakende egen sportarts Frances- loni is gisteren in de Aaliaanse stad Ferrara pken. Waarschijnlijk (erdere maanden. Het chuldigt Conconi van len van sportieve frau- van een criminele ^tie en machtsmisbruik oorschrijven van medi- De voormalige rec- Ï5e universiteit van Fer- Londer meer op niet wijze (epo) wielren- en voormalig ski- Di Centa hebben be- De president van de k wil dat eerst de juri- ïderbouwing van de ten nader worden ge- '^geding aar-Akratitos - Frans Adelaar heeft aangespan- p Akratitos, de club die A1 november na zeven tiewedstrijden ont- trainer vindt dat de hun financiële ver ben niet nakomen. meent dat Adelaar het ïiede aan zichzelf te ^eft en betaalt hem niet it. De arbitragecommis- waarschijnlijk volgende 3e loting halsters Nederlandse voet- ghebben het niet getrof- loting van de kwalifi- het Europees kampi- in 2005 in Engeland. >fyen moeten het in ktpnemen tegen het Denemar- nje en België. De vier plaatsen zich eor de Europese titel- 3 vier nummers twee en 15este nummers drie rq beslissingswedstrij- hte drie overgebleven r terug ilencia Pablo Aimar is vol- tfiersteld van een bles- ikveer te spelen voor b. De verwachting is dat mijn volgende week pin het Champions Lea- e met Arsenal zijn ren- nkt. In de internationale pie miste Aimar eerder aoeting met Ajax. Coach i5an inmiddels ook weer ien over Rufete, die de- de training hervatte, i Canizares en aanval- kunnen de ko nog niet spelen. ;1ro pas na de actief door Ad Pertijs essen - Michael Boogerd (30) trouwt morgen in Roosendaal zijn Nerena Ruinemans (23). De wielrenner die zo vaak achterom kijkt, zegt dat het de dag wordt van het vooruit blikken. De fami lieman gaat zijn eigen gezin stichten. Compleet met een nieuw droomhuis in zicht. Nerena neemt het woord. Sa men op de witte bank in hun prachtige huis in Essen-Heikant is ze waakser dan de goeie lob bes Boogie, die na wat speels snuffelwerk door baasje 'Boogie' in zijn mand is gedirigeerd. „Ze moeten niet aan mijn vent ko men. Want dan komen ze aan mij", zegt Nerena fel. Haagse Michael Boogerd mag niet op zijn mondje zijn geval len; Nerena neemt ook zelden een blad voor de mond. Als ex- Miss Nederland (1999) weet ze wat het is om in de schijnwerper te staan. Manlief kent de keerzij de van de roem ook maar al te goed. „Je moet er mee kunnen leven dat de één je een wereld renner vindt en dat de ander roept dat je alleen maar een gro te bek hebt." Nerena: „Soms weten ze niet wie ik ben als ze zo over hem praten. Nou reken maar dat ik het dan voor hem opneem." Boogerd lacht. Van trots vooral. „Iedereen heeft een mening over mij. De media schrijven die meningen op of vertellen er over. Vaak moet ik lachen om wat ze er van maken. Proberen ze iets te verklaren dat er hele maal niet is. De mensen die het lezen of horen, nemen dat weer over. Ik heb lang geprobeerd daar tegen te vechten. Dan pro beerde ik in alle oprechtheid te vertellen hoe ik in elkaar zit, maar kennelijk is dat nooit goed overgekomen." Hij heeft er mee leren leven, maar nog altijd is Boogerd de man die de drang heeft de men sen het ware beeld te tonen. „Je staat soms verbaasd van alle verhalen die over jou verteld worden." Hij hoort op van het gerucht dat de gemeente Roo sendaal zijn trouwerij betaalt. „Jongens, jongens. We zouden het niet eens willen. Het is ook niet aangeboden of zo. We moe ten gewoon betalen. En flink hoor. Ik kan het nog sterker ver tellen. Je krijgt standaard vijf parkeerkaarten voor het raad huis. Ik heb er eigenlijk zeven nodig. Ging niet. Waar praten we dan over? En hoe komen die verhalen de wereld in? Ik heb wel een idee. In de zomer maak ten we bekend dat we zouden trouwen in Roosendaal. Wat ge beurt er dan? Verhalen in de krant over de burgemeester van Essen die ons het feest aanbiedt als we bij hem trouwen. En later wilde ook Den Haag onze trou werij in huis hebben. Jaja, nadat ik in La Plagne de mooiste wed strijd in mijn carrière had ge wonnen. Zonder die zege waren ze nooit op dat idee gekomen. Dus wat denken de mensen? Als Essen en Den Haag willen beta- Nerena: „Michael is een huismus." Michael: „Ik ben een familiemens." Foto: GPD/Robert van den Berge len, zal Roosendaal ook wel be talen. Inderdaad, je wordt er zo nu en dan cynisch van." Nere na: „Maar het is ook wel lachen, zolang je de boel kunt relative ren." Nerena en Michael leerden el kaar kennen in de zomer van 1999. Zij was Miss Nederland. Hij de nummer twee van de we reld. Zij voetbalde, op niveau bij Steenwijk „Mijn zus haalde het Nederlands elftal, ik was ge woon een goede aanvalster." Voetballen en Miss Nederland zijn was af en toe een lastige combinatie. „Als ik vooraf hoor de dat ze 'die Miss Nederland' te pakken wilden nemen, stond ik niet op mijn gemak in het veld. Ik was dan blij dat ik snel was en de meeste tackles kon ontwij ken." Ze zegt een jaar met plezier de rol van Miss Nederland te heb ben gespeeld. „Mijn ambities la gen echter niet in de richting van de showbusiness of het mo dellenwerk. Ten eerste is zoiets niet voor eeuwig, maar ik geloof ook niet dat ik er voor in de wieg was gelegd. Ik ging liever verder met mijn studie." Ze werkt in middels als account manager bij het Roosendaalse reclamebu reau Xtra en voetbalt bij BSC in diezelfde plaats. Met Michael Boogerd leerde ze de sport in een heel andere di mensie kennen. „Niet te verge lijken met mijn drie trainingen voor het voetbal. De wielersport is kei- en keihard. Voor vijftig procent vanwege de druk en de stress van buitenaf. De andere helft is de fysieke hardheid. De Tour bijvoorbeeld is geen hutse- flutswedstrijd. We hebben het over drie weken fietsen onder erbarmelijke omstandigheden; 240 kilometer door de bergen rijden, dat kan nooit goed zijn voor je gezondheid. Als ik op zo'n col die koppies voorbij zie komen, denk ik: Jongens, waar zijn jullie mee bezig? Ze komen voor dood binnen en moeten de andere dag weer fris aan de start staan. Vaak heb ik dan de nei ging om te zeggen: Kom, ik neem je mee naar huis. Voetbal stelt echt niets voor vergeleken bij wielrennen. De meeste spor ten stellen niets voor vergeleken bij wielrennen." Niet alleen in de koers schudde Nerena vaak haar blonde hoofd. Ook thuis in Essen. „Als hij na een training zo verkleumd thuis kwam, dat hij zelf zijn hand schoenen niet meer uit kon krij gen. Alleen maar om dat ene doel te bereiken. Mijn taak be staat er dan ook uit om te waken voor de waanzin. Dat hij niet gaat overdrijven in zijn ijver. Mi chael is immers altijd bang dat hij te weinig te doet. Ik ving een keer toevallig een gesprek op met ploegarts Geert Leinders. Hij zei dat Michael de andere dag drie uur moest trainen. Maakte hij er vierenhalf uur van. Dan zeg ik: Ho, ho. Die man zegt niet voor niets dat je maar drie uur moet trainen." Michael Boogerd vindt het prachtig. „Nerena heeft geen topsportachtergrond, maar toch ziet ze bepaalde dingen heel goed. Ze kijkt meer naar mijn beleving en ziet aan mijn gelaat of humeur thuis of er iets scheelt. Over het algemeen heb ik de laatste tijd een goede ba lans gevonden in mijn trainin gen." Hij zegt nog altijd zijn mo menten van twijfel te hebben, maar de dagelijkse ontberingen noemt hij niet meer dan 'een mannelijk schema'. Op de vraag of de Michael Boo gerd die zij in de koers ziet, een andere is dan de Michael Boo gerd thuis, beantwoordt Nerena Ruinemans zonder dralen met een volmondig 'nee'. „Ik zie geen verschil. Ook thuis staat al les in het teken van de topsport. Training, voeding, rusten, in al les is hij even gedreven." Voor velen staat een renners vrouw daarmee op het tweede plan. Boogerd sputtert tegen van niet. Nerena: „Hij behandelt me zo niet." Michael: „Als ik om me heen kijk, vind ik wieier- vrouwen juist vrij mondig. Thuis hebben ze volgens mij allemaal de broek aan." Nerena: „Je moet zelfstandig zijn. Hij houdt zich bijvoorbeeld niet bezig met de rekeningen." Morgen gaan ze trouwen. „Het moet vooral een leuke dag wor den. Met een mooi feest voor ons, de familie en de vrienden. Een beetje romantiek komt daar ook bij kijken", zegt Michael Boogerd, die de organisatie van de trouwdag even gedreven aanpakte als de voorbereiding op het seizoen. Geen moment hebben ze overwogen ergens in het geniep te trouwen. Michael: „Wat is nou een trouwfeest zon der je familie en vrienden." Ne rena: „De trouwplechtigheid is in principe openbaar. Daar heb ben we geen moeite mee. Zo- Leo van Veen blijft: coach tot eind van seizoen door Fred Segaar haarlem - Heini Otto keert riiet meer terug als trainer/coach van HFC Haarlem. In samenspraak met zijn medici - Otto onder ging afgelopen zomer een zware hartoperatie - heeft de oefen- meester besloten terug te keren naar zijn broodheer Ajax. Otto's vervanger, Leo van Veen, blijft in elk geval tot het eind van het seizoen. Gisterochtend voor de training maakte Otto zijn besluit bekend aan de spelersgroep. Die rea geerde geschokt. Voetballers en trainer namen op emotionele wijze afscheid van elkaar. Otto is populair bij de spelers. Een aan tal van hen maakte hem nog mee bij Ajax, waar hij eerder trainer van de B-jeugd was. Otto (48) staat sinds de zomer op non-actief bij de eerstedivi- sieclub. Op 15 juni onderging hij een open hartoperatie waarbij een deel van de aorta en een hartklep zijn vervangen. Het is steeds de bedoeling geweest dat de inwoner van Hoofddorp zou terugkeren aan de Jan Gijzenka- de. Het herstel verloopt volgens plan, maar in overleg met de doktoren is besloten dat Otto zich bij Ajax voorlopig uitslui tend gaat richten op zijn revali datie. In samenspraak met Ajax-direc- teur Leo Beenhakker wordt ver volgens een nieuwe baan voor Otto gezocht - hoogstwaar schijnlijk in de jeugdopleiding. Hoofdtrainer zal Otto de eerste jaren niet worden. Hij verwees Heino Otto licht de Haarlem-spelers in over zijn vertrek. Foto: United Photos De Boer/Michel Schnater gisterochtend naar de zwaarte van het vak als coach betaald voetbal en dat hij daarom nu al heeft besloten te stoppen bij Haarlem. „Ik kan nu nog kiezen. En het werken bij een eerste elf tal is toch anders dan bij de jeugd". Otto stond ook in zijn Haarlemse periode, die twee jaar besloeg, op de loonlijst van Ajax. De Amsterdamse club leende hem in het kader van een samenwerkingsverband uit aan de partner in Haarlem. Ook Leo van Veen is in dienst van Ajax. veenoord/gpd - De ijsclub N ieuw-Amsterdam Veenoord dreigt dit jaar de primeur te ver liezen. Al jaren lukt het de ijsba- ronnen uit het Drentse dorp om als eerste een marathon op na tuurijs te houden. Nu, met de vorst op komst, zou de Gronin ger concurrent Noordlaren wel eens met de eer kunnen gaan strijken. Ijsmeester Jacob Jan Sieben van Nieuw-Amsterdam- /Veenoord is pessimistisch ge stemd. „Wij kunnen nog niets aan de baan doen als voorberei ding op de komende vorst. De baan is zo verschrikkelijk nat, dat wij er niet op kunnen. Ik vrees het ergste, al geven wij ons uiteraard niet op voorhand ge wonnen, want wij hebben na tuurlijk de oudste rechten." De strijd tussen Veenoord en Noordlaren is weer ontbrand. Inzet: De eerste schaatsmara- thon op natuurijs. Jaren was die aan het Drentse Veenoord voor behouden. Tot men in Noordla ren in de gaten kreeg dat de al daar gelegen skeelerbaan ook prima kansen bood op deze pu blicitair interessante primeur. De ijsclub De Hondsrug in Noordlaren heeft als voordeel de ondergrond van de baan. In Veenoord wordt het ijs op de sintelbaan gelegd, in Noordla ren is de ondergrond asfalt. Sie ben: „En dat is een geweldig voordeel. Daarom hebben wij de gemeente Emmen gevraagd om een asfaltbaan aan te mogen leggen ter vervanging van de sintels, maar daar wil de ge meente niet aan." Een vervelende bijkomstigheid voor de ijsclub is dat de ge meente ook rekening heeft te houden met de speedwayers, die de baan enkele keren per jaar gebruiken. De marathonsectie van de KNSB heeft dit jaar voor het eerst gesteld dat er een ijsvloer moet liggen van minimaal drie centimeter. De laag moet eerst worden gekeurd door de KNSB en pas daarna mag een wed strijd worden aangevraagd. Op een sintelbaan duurt het aan zienlijk langer voordat het ijs drie centimeter dik is. Op asfalt kan dat veel sneller. Sieben: „De KNSB haalt op deze manier de spanning er helemaal uit." Noordlaren is er helemaal klaar voor om de concurrentieslag met Veenoord aan te gaan. Ijs meester Jan-Geert Veldman: „De baan ligt al helemaal klaar. Wij durven de strijd wel aan te gaan." Toch is hij er nog niet helemaal gerust op. Veldman: „Door die driecentimeterregel is Veenoord in het voordeel. Dat scheelt een nacht. Als wij 's avonds om tien uur ijs hebben, hebben zij in Veenoord dat om zes uur 's morgens ook. Het gaat in dit ge val om uren. Ik denk dat de bondsheren op die manier toch Veenoord in de kaart spelen. Maar wij gaan er natuurlijk wel voor. Man, je moest eens weten hoeveel telefoontjes ik al heb ge kregen van mensen die zich voor allerlei diensten aanbie den." lang het maar onze dag blijft." Michael: „Wat er op afkomt, komt er op af. Het hoeft van ons echter geen mediafestijn te wor den. De fotografen die komen, laten we lekker klikken, maar ik hoop dat jullie het niet erg vin den dat er na afloop geen pers conferentie is." Na afloop is het feest in Bos- schenhoofd. „Ook zo iets. Zegt die man van het hotel: Moet er geen bewaking bij de deur? Hadden we helemaal niet bij stilgestaan. Stom misschien, maar je gaat het toch niet over dreven aan te pakken? Zoals Re- gilio Tuur dat deed. Een hele boel bodyguards, maar geen hond die op de plechtigheid af kwam." Tijd voor een uitgebreide huwe lijksreis is er niet meer. „We zijn al op vakantie geweest", zegt Boogerd. „In december moet de basis gelegd worden voor het nieuwe seizoen. Het zijn in dat opzicht te kostbare weken om niets te doen." Nerena knikt in stemmend. Michael Boogerd wil nog even mee als topcoureur. Afgelopen maandag werd hij nog gekozen tot renner van het jaar. Op de vraag of hij op zijn huwelijksdag ook zo achterom gaat kijken als in de koers, antwoordde hij ge vat. „Nee, dat is de dag om vooruit te kijken naar de toe komst." Die toekomst ligt niet in Essen, maar in Kalmthout. In het bos, dichtbij Adrie van der Poel, be trekt hij over enige tijd zijn droomhuis. „Dit huis waar we nu wonen is meer een investe ring. Begin 1998 ben ik naar een appartement in Essen verhuisd Samen wilden we een huis. Dit vond ik al erg groot. Thuis in Den Haag ben ik opgegroeid op een etage. Toch is dit huis te klein om regelmatig familie en vrienden te laten logeren. En omdat we ook aan kinderen denken, ga je dan vanzelf uitkij ken naar een groter huis." Dat dat weer ligt in de bosrijke streek ten noorden van Antwer pen stond voor de twee buiten kijf. „Dit is een schitterende om geving om in te wonen. Dicht bij Nederland, maar toch in die Belgische entourage van rust en ruimte.1 Ik kan hier ook ideaal trainen." Er zijn veel oorden in Zuid-Europa die nog idealer lij ken. Boogerd wuift ze weg. „In Frankrijk wil ik sowieso niet wo nen, de Belgische Ardennen zijn me te armoedig en als je ver huist naar Italië ben je echt weg. Daar zijn wij de types niet voor. We wonen voor ons gevoel nu al ver van de familie vandaan. Als we naar de ouders van Nerena in Steenwijk gaan, vind ik het vaak jammer dat we niet wat langer kunnen blijven. Het is iets meer dan twee uur rijden. Ik vind dat zonde van de tijd." Nerena: „Michael is een huis mus." Michael: „Ik ben een fa miliemens. Net als zij." Nerena: „Als wielrenner heeft hij een sterkte behoefte aan een thuis." Michael: „Daarbuiten word je geleefd. Sommigen kunnen daar tegen. Ik minder." UITSLAGEN badminton Saarbrücken. BMW Open. Mannen. Eerste ronde: Pang (Ned) - Knutsson (Zwe) 15-12 15-5: tweede ronde: Palyama (Ned) - Lengkiewickz (Pol) walkover. Van Heij- ster (Ned) - Roeskich (Rus) 15-12 15-6, Eriks son (Zwe) - Kwee (Ned) 15-9 15-9, Gang Chen (Chn) - Bruijstens (Ned) 15-11 15-9, Gunawi (Dui) - Pang 15-8 15-10. Tweede ronde: Paly ama - Fossy (Fra) 15-7 15-3, Spittko (Duiï - Van Heister 5-15 15-5 15-4. Derde ronde: Pa lyama - Yudianto (Dui) 15-11 15-11. Vrouwen. Eerste ronde: Vooren (Ned) - Deceits (Fra) 11-5 11-4. Tweede ronde: Jie (Ned/1) - Roesslere (Dui) 11-3 11-1, Beenhakker (Ned/5-8) - Vattier (Fra) 11-5 11-5, Vooren (Ned) - Matusewicz (Pol) 11-0 11-7, Meulen- dijks(Ned)-Wegrzyn(Pol) 11-111-1. basketbal New York. Noord-Amerikaanse profcompetitie NBA: Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 98- 80, Golden State Warriors - Minnesota Timber- wolves 98-114. bobslee Winterberg. Europa Cup. 1 Duitsland 1 (Lan ge, Hoppe. Kuske. Embach) 1.48,60(54.18 54,42). 2. Duitsland 2 1.49.49. 3. 0ostenri|k 1.49,65, 15. Nederland (Glas, Gommans, Bennema, Jansma) 1.51.73. dafl flen Zoutelande. NK dames, vierde ronde: Dou- mesh - Wanders 1-1, Lemmen - Kamyshleeva 0-3, Poepjes - Hoekman 0-3, Chub - Quant 1- 1, Fung - Lunenborg 1-1 Stand: 1. Hoekman 10, 2. Chub 8, 3. Wanders 6, 4. Kamyshleeva en Quant 5, 6 Doumesh en Poepjes 4, 8. Fung 3, 9. Lemmen en Lunenborg 2. golf Thousand Oaks (Califomië). World Golf Chal lenge, 3,8 miljoen euro. Stand na le ronde: 1 Furyk (VSt) 64 slagen, 2. Price (Zim), Harring ton (Ier) 65, 4. Love (VSt) 66, 5. DiMarco (VSt) Toms (VSt), Goosen (ZAf) 67,8. Woods (VSt), Montgomerie (Sch) 68. snowboard Tandadalen (Zwe). Vrouwen, parallel reuzen slalom. 1 Fischer (Zwe) 1000, 2. Bruhin(Zwi) 800. 3. Meuhli (Zwi) 600, 4. Renoth (Dui) 500. 5. Nicolien Sauerbreij (Ned) 450, 6. Pi- chler (Oos) 400. 32. Marieke Sauerbreij (Ned) 26 Stand wereldbeker: 1. Bruhin 3200, 2. N Sauerbreij 2700. 3. Blanc (Fra) 1900, 38. M. Sauerbreij 128. volleybal Wenen. Top Teams, tweede ronde. Telekom Wien - Arke/Pollux 2-3 (23-25 22-25 25-19 25-2213-15).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21