Reserves van Ajax op herhaling SPORT Een vreemdeling, die niet verdwaald is Willem II nieuw slachtoffer in bekertoernooi ADO Den Haag schiet RKC in verlenging uit bekertoernooi Sportpsycholoog werkt heilzaam bij Oranje Kaiserslautern verdacht van belastingontduiking I-schaatsers problemen EM - De schaatsploeg uit de problemen. Touche heeft het /an Ingrid Paul, Gretha Ids Postma toestem- legeven de logo's van de pr tijdens de internatio- fedstrijden op de schaats- 0 te plaatsen. De sponsor schaatsbond KNSB pro- de aanvankelijk tegen de iring door het Haarlemse eringsbedrijf DPA, om- in strijd zou zijn met het iteitsrecht. donderdag 5 DECEMBER 2002 H' beste uropa fcEt.ES - Het toonaange- Amerikaanse blad Swim- Vorld heeft Pieter van uitgeroepen upees zwemmer van het D2. Bij de vrouwen kreeg tse Franziska van Alm- jals verwacht die titel. Op Bal niveau werden de jjiër Ian Thorpe, voor de keer in vijf jaar, en de jaanse Natalie Coughlin joren. Van den Hoogen- de uitverkiezing zijn verrichting op peter vrije slag bij het ters mag I Down Under - Kim Clijsters kan de nationaliteit krij- i autoriteiten in Australië i dit de Belgische tennis- laten weten. We- relatief hoge belasting staat de nummer vier open voor dit I uit het land van haar Ueyton Hewitt. „In de en vijf jaar hebben we ïflijk veel geld aan de Tie belasting moeten be- aldus Lei Clijsters, vader jager van de toptennis- pras naar Yalian Open rne - Pete Sampras ;h aangemeld voor de Open. De voormali- één van de wereld nog altijd niet uitge- zijn toekomstplan- jar lijkt zijn loopbaan te verlengen. Na zijn p op de US Open twij- mpras hard op over het van zijn carrière. Vi na dit toernooi niet ■actie. Vorige maand mpras voor het eerst Vossen drie ,1 geschorst Graafschap kan de door Peter van Duyl Amsterdam - De reserves van Ajax gingen gisteren doodleuk verder waar ze in het voorjaar waren gebleven. Op het podium waar ze in het seizoen 2001-2002 de ene stunt na de andere uit haalden, bluften de jeugdige Am sterdammers gisteren in de Are- nA eredivisionist Willem II af, 2-1. Daarmee plaatste Jong Ajax zich voor de achtste finales van het nationale bekertoernooi. Willem II was gisteren dus de volgende eredivisieclub die zich de tanden stuk beet op de frivo le reserves van Ajax. De Tilbur- gers bevinden zich in goed ge zelschap, want eerder over kwam De Graafschap en FC Twente hetzelfde. Op basis van de prestaties die Ajax 2 de afgelopen voetbaljaar gang in het bekertoernooi neer zette, had Willem II gewaar schuwd moeten zijn. Maar na afloop kon er maar één conclu sie zijn. De formatie van Mark Wotte leverde in de ArenA een absolute wanprestatie. Willem D speelde veel te laks en maakte zijn surplus aan fysieke kracht en ervaring geen moment te gel de. Op de overwinning van het jeugdige Ajax was dan ook niets af te dingen. Ook Wotte ontkwam er niet aan de nederlaag terecht te noemen. De Voorburgse trainer typeerde de loting tegen Ajax 2 een 'ver giftigd geschenk'. „Je speelt te gen een tweede elftal, maar wel een tweede elftal met veel kwali teit. Bij Ajax 2 lopen spelers die beter zijn dan die van ons. Dan moet je messcherp zijn, maar ook als team hebben we het la ten afweten. Natuurlijk vind ik dit een schande. Fysiek en men taal zijn we tekort geschoten. Ajax heeft verdiend gewonnen. Dat is misschien een harde con statering, maar wel een terech te." Na de overwinning op Willem II drong vrijwel automatisch de vergelijking met vorig seizoen zich op, maar van het Ajax 2 dat toen tot de halve finale van het bekertoernooi reikte, is niet veel meer over. Trainer Jan Olde Riekerink werkt nu bij AA Gent en ook spelers Ajax-speler Jamal Akachar springt over het been van Willem ll-verdediger Jos van Nieuwstadt heen. Foto: ANP/Marcel Antonisse als Obodai, Quansah, Walker en Mokoena werden inmiddels in België gestald, bij Ajax-filiaal GBA. Jason Culina mocht vertrekken naar De Graafschap en smaak maker Nando Rafael nam - bij het uitblijven van een verblijfs vergunning - noodgedwongen afscheid van de ArenA. Al die mutaties hebben de kwa liteit van Ajax 2 niet aangetast, ie drie wedstrijden niet een over Peter van Vos- speler van de eredivi- jiclub kreeg een schor- i vier duels, waarvan ■rwaardelijk met een I van een jaar, naar aan- fan de trappende bewe- |hij vorige maand de ontmoeting met sde wedstrijd werd hij traft door de scheids toe openbaar aanklager Je na het zien van tv- er van alle in gezuiverd Blatter, voorzitter tan alle blaam gezui- jvan de 24 leden van lerend comité van de iden Blatter op 10 mei in Zürich aan- wegens machtsmis- en financieel ld. Direct na zijn her ig als voorzitter op 29 let FIFA-congres in Se- I de strafklacht alweer De openbaar aan- het onderzoek naar t daarop afgesloten. r naar burn Rovers - De Turkse interna- ikan Sukur verhuist jEngelse Blackburn Ro- heeft bij de club uit de een contract tot getekend. Sukur zat lub nadat hij bij het b Parma geen nieuwe Ois kreeg. Hij maakte tan de ploeg die deze het WK voetbal derde inschudding sr Kostner ise - Isolde Kostner jeren in het Canadese use een zware val ge- □ens de training voor fig. De Italiaanse ski- dares van de wereldbe- |ng, raakte daarbij bui- (stzijn. Ze werd per he iaar een ziekenhuis jicht. Daar kwam ze tennis. Ze klaagde over [ar nek en rechter- l Een eerste diagnose tan zware hersen- den haag/gpd - Het Haagse kwartiertje is een goede traditie in het Zuiderpark. In het beker duel met RKC Waalwijk kreeg ADO Den Haag er gisteravond liefst twee. In de eerste verlen ging maakte de koploper van de eerste divisie duidelijk hoe giste ren de verhoudingen lagen. Na 101 minuten op de klok scoorde Castelen een heerlijke golden goal: 2-1. RKC's strategie in Den Haag was gebaseerd op het continu op de bal te jagen. In de 30e minuut had dat resultaat. Verdediger Saeijs verslikte zich in zijn eigen strafschopgebied. Oost tikte de 0-1 binnen. Hoewel er gezien de stand en het overwicht van RKC totaal geen reden was voor frustraties vanuit de dug out, kon RKC's assistent-trainer Ton Verkerk vijf minuten voor rust inrukken. Eén opmerking en even later een hoofdschuddend gebaar waren voor scheidsrechter Luin- ge te veel. In de tweede helft toonde ADO Den Haag niet zo'n angsthaas te zijn als de eerdere tegenstanders van RKC in het bekertoernooi. Maar de Haagse goal bleef lang uit. Stroeve schoot naast en schoot ook nog een keer over. Wel werd de tweede bal steeds vaker voor Den Haag en slopen er foutjes in het spel van RKC. In het eerste Haagse kwartiertje maakte Saeijs zijn blunder uit de eerstè helft goed. Met een poeier vanaf 25 meter liet hij doelman Rob van Dijk kansloos. De 2-1 door Ad Pertijs hoofddorp - „Nooit meer een Abdoe", sprak Jan Raas zeven jaar geleden nadat het aantrek ken van de contactarme super sprinter Abdoesjaparov op een faliekante mislukking was uitge lopen. Dit najaar trok hij (voor zijn Rabobankploeg) een andere buitenlandse spurtkanon aan: de 26-jarige, tweevoudige Spaanse wereldkampioen Oscar Freire. „Oscar is geen Abdoe", sprak Jan Raas. Freire is deze dagen in Nederland om dat te onderstrepen. „Voor we samen op trainingskamp gaan, wil ik graag kennismaken met de ploeg en met Nederland." Hilariteit in het zaaltje van het hotel in Hoofddorp, waar Rabo bank de Nederlands pers gele genheid gaf kennis te maken met Oscar Freire. De Spanjaard kent - desgevraagd - zijn bijna jarige landgenoot Sinterklaas niet. „Wij kennen een spreek woord dat zegt, dat je in het bui tenland meer gewaardeerd wordt, dan in Spanje zelf', heeft hij even daarvoor laten weten. Dat sloeg niet op Sinterklaas, maar op het feit dat Oscar Freire als liefhebber van de klassiekers meer te zoeken heeft buiten de landsgrenzen dan in zijn eigen land. Freire mag dan een vreemdeling zijn bij Rabobank, verdwaald is hij zeker niet. „Het heeft alles te maken met de mentaliteit van de Spaanse wie lersport. Alles draait er om de grote ronden. Klassiekers of an dere eendagswedstrijden tellen amper mee. Milaan-San Remo is mijn klassieker. In Spanje leeft die koers totaal niet. Toen ik nog bij Vitalicio zat, wilde geen van mijn ploeggenoten de klassie kers rijden. Niemand staat er Oscar Freire nieuwe klassiekertroef van Rabobank dus in Spanje van te kijken dat ik naar Rabobank ben gegaan. Het is een topploeg, die bij me past." Freire is niet alleen voor Spaan se begrippen een unieke renner. Hij geldt als een zeldzaam ta lent. Vanwege knie- en rugpro blemen blijft de erelijst van de wereldkampioen van 1999 (Ve rona) en Lissabon (2001) achter bij zijn capaciteiten. Freire is echter de rust zelve. „Dat is mijn karakter." Hij laat zich niet gek maken, heeft weinig last van stress en slaat zelfverzekerd toe op de momenten dat de kans op een zege zich voordoet. „Ik ben niet bang een eendagsvlieg te worden", sprak hij zelfverzekerd in de winter na zijn eerste, ver rassend gewonnen wereldtitel. Het jaar ervoor fietste hij voor 15.000 euro per jaar bij Vitalicio, dat hem geen nieuw contract had aangeboden. Freire woonde als wereldkampioen nog op het kleine flatje van zijn ouders in het Noord-Spaanse Torrelavega. Samen met een broer en oma, die aan de rolstoel gekluisterd zat. De managers en het grote geld volgden pas toen Freire in het voorjaar van 2000 de zeges aaneen reeg. Drie jaar later woont hij nog al tijd bij zijn ouders. „Ik hoef er alleen de kamer niet meer te de len met mijn broer. Hij is ge trouwd en het huis uit." Daar naast heeft Freire een apparte ment in het Zuid-Spaanse Alli- cante aangeschaft. „Van daaruit is het beter trainen. Vanwege het weer vooral. Het trainings kamp van Rabobank is er vijf ki lometer vandaan." Het duurde even eer de deal met Freire werd bezegeld. Het had volgens de ploeg weinig met de salarisparagraaf te ma- Oscar Freire schuift zijn stoel aan voor het begin van zijn persconferentie in Hoofddorp. Foto: ANP/Toussaint Kluiters ken. Meer met de ingewikkelde internationale regelgeving. Met Freire werd vooral het program ma doorgenomen. Hij wil een gooi doen naar de wereldbeker en richt zich daarom in eerste instantie op de klassiekers. „Pa- rijs-Roubaix is niks voor mij, maar de Ronde van Vlaanderen ligt op de grens van mijn moge lijkheden. Een leuke, nieuwe uitdaging is dat." De massa spurts komen even op het twee de plan. „Mijn hart ligt bij de klassiekers, meer dan bij de sprints. Ze passen ook beter bij mijn karakter." De wedstrijden in Nederland en België herinnert hij zich als 'nat en koud'. „Wat me vooral opvalt aan dit land is dat het enorm vlakis." Met zijn Nederlandse ploegmaats denkt hij er in de koers wel te uit te komen. „Communiceren is belangrijk. Daarom leer ik nu Engels." Ploegleider Theo de Rooy en manager Jan Raas zagen al dat het goed komt. De Rooy: „Oscar is een vlotte jongen, met een open karakter. Dat komt wel goed." Raas: „Nee, dit is duide lijk geen Abdoe." Hockeysters morgen tegen China zo bleek gisteravond. Trainer John van 't Schip (saillant ge noeg vorig seizoen met FC Twente nog verliezend trainer tegen Ajax 2) deed weliswaar met graagte een greep uit de A- selectie, maar hij koos daarbij wel voor de jeugd. Geen Machlas of Van Halst, wel Steke lenburg, Pasanen, Yakubu, Boukhari en De Jong. „Het gaat ook om de ervaring. Voor jon gens van 19 of 20 jaar zijn dit heel belangrijke wedstrijden", legde Van 't Schip uit. Ajax 2 maakte tegen Willem n gebruik van een in de ArenA welbekend recept. Het probeer de de fysieke duels te ontlopen door snel combinatiespel. De Amsterdammers werden daarbij ongewild geholpen door hun opponent, want Willem II speel de vanaf het eerste fluitsignaal in een veel te laag tempo. Het plichtmatige geschuif van de Tilburgers leidde in negentig minuten tot hooguit anderhalve kans. Overigens kwam Ajax 2 zelf ook pas na de pauze echt op toeren. Hoewel het voor rust ook al de beste kansen kreeg (Boukhari en Stefano Seedorf) sluimerde er in die fase nog te veel ontzag voor de eredivisionist. Onder aanvoe ring van het grote talent Wesley Sneijder gooiden de Amster dammers na mst de laatste rest jes schroom van zich af. Het leidde na zeventig minuten tot de openingstreffer. Terwijl heel Willem II in de veronder stelling was dat het een inworp mocht nemen, gooide Boukhari de bal razendsnel voor de voe ten van Michael Krohn-Dehli. De Deen bediende Seedorf, die zonder aarzelen afdrukte: 1-0. Een paar minuten later was de wedstrijd beslist. Sneijder be diende Boukhari, die de bal al struikelend bij Jamal Akachar bracht. Die scoorde met een eenvoudige, maar prachtige voetbeweging. Met de overwinning (in bles suretijd scoorde Jaliens tegen voor Willem II) claimde Ajax een plekje bij de laatste zestien. In de achtste finales is het gekop peld aan Excelsior, zodat de re serves van Ajax het nu moeten opnemen tegen die van Feyen- oord. perth/anp - Om zondag in Perth de wereldtitel te kunnen vast houden moeten de Nederlandse speelsters het hockey even losla ten. Dat is de stellige overtuiging van bondscoach Mare Lammers en mentalcoach Bill Gillissen. De Limburgse sportpsycholoog vervult bij het WK in de Oranje selectie een prominente rol, maar doet zijn heilzame werk voornamelijk op de achter grond. „Bill bewaakt bij ons het groeps proces", legt Lammers uit. „Dat klinkt misschien zweverig, maar dat is het niet. In de Amerikaan se topsport is een sportpsycho loog niet meer weg te denken. In Nederland zijn we nog steeds een beetje ouderwets en terug houdend op dat vlak, ook al om dat we in het verleden een paar slechte sportpsychologen heb ben gehad. Zij wisten niet wat topsport inhield en projecteer den het op de normale maat schappij. Dan krijg je natuurlijk rare verhalen." Na de teleurstellende remise af gelopen maandag tegen Spanje (1-1, met de Spaanse gelijkma ker in de extra tijd) was de in vloed van oud-judoka Gillissen goed merkbaar bij Oranje. De meeste speelsters vloekten er na afloop flink op los en zaten er zowel fysiek als mentaal duide lijk even helemaal doorheen. Aanvankelijk wilde Lammers zijn voltallige selectie een dag later 'huiswerk' laten maken bij de wedstrijden van de mogelijke tegenstanders in de halve fina les. Op aandrang van Gillissen kwam hij daarop terug waarna de vermoeide meiden van Oran je de vrije dag zelf mochten in vullen. „Soms is het tijdens een lang toernooi goed om even afstand te nemen", licht Lammers toe. „Iedereen bij ons was na Spanje een beetje moe en chagrijnig. De onderlinge irritatie lag op de loer. Daarom besloten we om het hockey even los te laten. Ie dereen mocht op zijn eigen ma nier, in zijn eigen omgeving en met zijn eigen mensen de accu weer opladen. Die ontlading en ontspanning hebben goed ge werkt." Oranje speelt pas morgenavond om 20.35 uur plaatselijke tijd (13.35 uur Nederlandse tijd) als winnaar van groep B tegen Chi na in de halve finales. De Aziati sche ploeg, drie maanden gele den winnaar van de Champions Trophy in eigen land, stelde gis teravond in groep A de tweede plaats veilig via een zege van 2-0 op Nieuw-Zeeland. Titelverdedi ger Australië speelt morgen in de andere halve eindstrijd tegen het favoriete Argentinië, dat als enige ploeg in de groepsronde alle zeven duels won. „We hebben ruim 2,5 dag om naar het duel met het fysiek ijzersterke China toe te leven", constateert Lammers tevreden. „We gaan veel pasta eten om aan te sterken en ook veel uit rusten. De speelsters krijgen de komende dagen opnieuw alle gelegenheid om iets voor zich zelf te doen. Die verantwoor ding kunnen ze inmiddels alle maal heel goed aan. Niemand zal op de tennisbaan te vinden zijn. De een pakt een boek, de ander gaat de stad in en de der de kijkt een filmpje of doet een dutje. Pas op de wedstrijddag zal alles in het teken staan van het duel met China." Morgen zal ook de luide stem van toeschouwer Gillissen weer door het Perth Hockey Stadium schallen. „Bill houdt van agres sieve sporters en ik ook", glim lachte Lammers. „Met een stel ideale schoondochters word je echt geen wereldkampioen." van Castelen ging strak in de zelfde hoek. Het voorbereidende boogballetje over Greene kwam van aanvoerder Hofstede. Maar wat nou als RKC'er Fuchs na 89 minuten en 25 seconden de bal met op de paal had ge knald? RKC-coach Martin Jol was eerlijk daarover: „Dan had de gelukkigste ploeg gewon- kaiserslautern/dpa - De Duitse fiscale opsporingsdienst is giste ren een onderzoek begonnen naar vermeende financiële on regelmatigheden bij l.FC Kai serslautern. De Bundesligaclub wordt volgens een woordvoer der verdacht van belastingont duiking. De fiscus is op het spoor gezet door een intern onderzoek van de club. Die stuurde haar bevin dingen op naar de belastingau toriteiten die daarop tot actie overging. Het nieuwe clubbestuur vond aanwijzingen dat vroegere leden van het bestuur mogelijk onre gelmatig gehandeld hadden bij de transfers van de Nigeriaan Taribo West en de Fransman Youri Djorkaeff. Beide buitenlanders die inmid dels door Kaiserslautern weer verkocht zijn, zouden in het be zit zijn geweest van twee ge scheiden contracten. Over het eerste, op naam van de speler, zou belasting zijn betaald. Over het tweede, op naam van een postbusfirma in een belasting- vriendelijker land of van een zaakwaarnemer, niet. In het ge val van West zou het gaan om jaarlijks 4,5 miljoen euro die zwart betaald werd. Het onderzoek komt voor Kai serslautern op een ongelegen moment. De club verkeert al in financiële nood en leende 20 miljoen euro van een consorti um voor de verbouwing van het stadion voor het WK in 2006. De selectie zag af van 1,5 miljoen euro aan premies en de club verkocht de transferrechten van international Klose voor 5 mil joen euro om liquiditeitsproble men te voorkomen. In een reac tie op het onderzoek zei de woordvoerder dat de club een naheffing verwacht. SPORTUITSLAGEN BADMINTON Saarbrücken. BMW German Open. Mannen, eerste ronde: Pang (Ned) - Knutsson (Zwe) 15-12 15-5; tweede ronde: Palyama (Ned) - Lengkiewickz (Pol) walkover. Van Heij- ster (Ned) - Roeskich (Rus) 15-12 15-6, Eriks son (Zwe) - Kwee (Ned) 15-9 15-9, Gang Chen (Chn) - Bruijstens (Ned) 15-11 15-9, Gunawi (Dui)-Pang 15-8 15-10. Vrouwen, eerste ronde: Vooren (Ned) - Decelle (Fra) 11-5 11-4. BASKETBAL Den Helder. Fiba Cup, vrouwen. Groep A, vierde wedstrijd NBT Mijdrecht - CAB Madeira (Por) 58-64 (23-29). Topscorers Mijdrecht: Roetgerink 23. Sloof 10. Bijzonderheid: vierde nederlaag Nederlandse vrouwenploeg die onder naam NBT Mijdrecht aan Europees bekertoernooi deelneemt. New York. NBA. Philadelphia Sixers - Boston Celtics 99-93, Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 111-101, Detroit Pistons - Washington Wizards 83-88, New York Knicks - Orlando Magic 85-87, New Orleans Hornets - Toronto Raptors 89-74, Utah Jazz - Los Angeles Lakers 93-85, Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 98-85, Denver Nug gets - Sacramento Kings 90-92, Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 88-103, Seattle Su- personics - Indiana Pacers 111-114, Los An geles Clippers - Miami Heat 89-90. DAMMEN Zoutelande. NK vrouwen. Derde ronde Fung - Doumesh 1-1, Lunenborg - Chub 0-3, Quant - Poepjes 3-0. Hoekman - Lemmen 3-0, Kamyshleeva - Wanders 1-1. Stand: 1 Chub en Hoekman 7, 3. Wanders 5, 4 Poepjes en Quant 4, 6. Doumesh 3. 7 Fung, Kamyshleeva en Lemmen 2, 10. Lunen borg 1 HOCKEY Perth. WK vr Groep B, zevende speelronde: Nederland - Ver enigde Staten 5-2 (1-0). 12. Verbakei 1-0, 36, Lucas 1-1 (sc), 42. Donners 2-1, 55. Boom- gaardt 3-1 (sc), 67. Van Hees 4-1, 68 Van Hees 5-1, 70. Fuchs 5-2 (sb), Scheidsrech ters: Yasueda (Jap), Conen (Dui). Toeschou wers: 500. Nederland: Sinnige; Scheepstra, Booij. Schop- man en Boomgaardt; Van der Vaart. Smabers en Moreira de Melo; Van Geenhuizen. Donners en Kooijman. Vliegende wissels: Verbakei, De Bruijn. Van Hees, Van Kessel, Lammers. Australië - Japan 1-1 (1-1), Engeland - Spanje 3-0 (1-0), Zuid-Afrika - Ierland 6-0 (2-0). Eindstand 1. Nederland 7-19 (22-5), 2. Au stralië 7-16 (17-6), 3 Engeland 7-11 (12-9), 4. Spanje 7-11 (11-9), 5 Japan 7-10 (7-7). 6 Verenigde Staten 7-6 (9-17), 7. Zuid-Afrika 7-5 (10-17), 8. Ierland 7-0 (4-22). Groep A, zevende speelronde. Argentinië - Rusland 1-0 (0-0), Duitsland - Oekraïne 5-2 (2-0), Zuid-Korea - Schotland 6-2 (3-1), China - Nieuw-Zeeland 2-0 (2-0). Eindstand: 1. Argentinië 7-21 (17-2), 2. Chi na 7-16 (14-5), 3. Zuid-Korea 7-14 (20-7), 4. Duitsland 7-12 (17-10), 5. Nieuw-Zeeland 7- 6 (8-12), 6. Schotland 7-6 (8-21), 7. Oekraïne 7-5 (11-23), 8. Rusland 7-1 (6-21). Halve finales (vrijdag): Australië - Argentinië, Nederland-China. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day d.d. 04.12.2002 6 14.20.24.30.34.40 43.44.48. 49.51.59 60.62.63.68.69.70 80 VOETBAL Amstel cup Tweede ronde SC Joure - FC Groningen 2-3 (2-1). 22. John nie de Jonge 1-0, 38. Johnnie de Jonge 2-0, 41 Van Gessel 2-1, 56. Drent 2-2, 85. Drent 2-3. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschou wers: 4000. Gele kaart: Schuurman, Iwan de Jong, Klaas de Jong (Joure), Salmon (Gronin gen). Ajax 2 - Willem II 2-1 (0-0). 68. Seedorf 1-0, 75. Akachar 2-0, 90. Jaliens 2-1. Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 7364. Gele kaart: Kujala, Valencia, Krohn-Dehli (Ajax 2), Van Nieuwstadt (Willem II). FC Zwolle - De Graafahap 1-4 (1-1). 24. De Ridder 0-1 (e.d.), 4w Bosschaart 1-1, 61. Hertog 1-2, 64. Zafarin 1-3, 71 Van de Haar 1-4. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschou wers: 1450. Gele kaart: Richard Roelofsen (Zwolle). Bakens (Graafschap). ADO Den Haag - RKC Waalwijk 2-1 n.v. (1-1/0- 1). 29. Oost 0-1, 82. Saeijs 1-1, 102. Caste len 2-1. Scheidsrechter- Luinge. Toeschou wers: 4400. Gele kaart: Rijaard, Carrilho (ADO), Boulahrouz, Van den Berg, Cornelisse (RKC). Bijzonderheid: Assistent-trainer Verkerk (RKC) in eerste helft achter afrastering gestuurd. Roda JC - NEC 1-0 nv (0-0). 113. Soetaers 1- 0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 2650. Gele kaart: Brouwers (Roda JC), Hesp (NEC). Bijzonderheid: 64. Gentenaar (NEC) stropt strafschop Anastasiou. Derde ronde (4 of 5 februari): Feyenoord AGOW. Vitesse - RBC/NAC. ADO Den Haag - PSV, Stormvogels Telstar - SC Heerenveen, De Graafschap - FC Utrecht. Ajax - Roda JC. Ex celsior - Ajax 2, FC Groningen - Haarlem. VOLLEYBAL Top Teams Cup mannen. Groep 1: VC Omniworld (Ned) - Calcit Kamnik (Slv) 3-1 (21-25 25-13 25-16 25-14) Groep 2: Dunafer Dunaujvaros (Hon) - Piet Zoomers/Dynamo (Ned) 0-3 (19-25 24-26 18- 25), Rabotnicki Skopje (Mac) - SCC Berlin (Dui) 3-0 (25-22 25-17 25-22).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19