Ploeg Angenent valt uiteen SPORT Koppen kan hersenen beschadigen Redondo heeft weer recht op geld De Zwarte Pion komt met de schrik vrij woensdag 4 DECEMBER j Afhaken sponsor TVM komt hard aan bij trainer Pascal Vergeer DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) d tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-ma redactie.ld@damiate.hdc.nl Kamiel Maase. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Maase loopt 'Rotterdam' rotte roam - Kamiel Maase doet op 13 april mee aan de marathon van Rotterdam. De atleet (31) van Leiden Atletiek liep de wedstrijd een keer eer der, in 1999. Toen begon hij als 'haas', maar eindigde hij tot ie ders verrassing achter Greg van Hest als tweede Nederlander in de knappe tijd van 2.10.09. Die tijd is tevens het persoonlijk re cord van Maase. hoogeveen/gpd - Op het mo ment dat maandag de uitnodi ging voor een bijeenkomst op het hoofdkantoor in Hoogeveen bin nenkwam, wisten de marathon schaatsers van TVM eigenlijk al genoeg. De boodschap dat het verzekeringsbedrijf na dit seizoen stopt als sponsor van de ploeg kwam daarom niet als een ver rassing. De rijders, onder wie KNSB-cuphouder Miel Rozendaal en Elfstedenwinnaar Henk Ange nent, reageerden nuchter. Jam mer, maar we hebben een mooie tijd gehad met TVM." Niettemin baarde de beslissing van TVM opzien. De nu voor het tweede jaar rijdende marathon- ploeg met naast Rozendaal en Angenent ook Peter Baars en de Amerikaan KC Boutiette was vo rig seizoen uiterst succesvol Ro zendaal legde beslag op de KNSB-cup en won de Alterna tieve Elfstedentocht op de Weissensee. Dit seizoen behaal de de ploeg al twee dagzeges. Over de prestaties klaagt TVM- directeur Arjan Bos ook niet. Wel over de publiciteit. „Al is dat met de huidige opkomst van de marathon ook niet slecht. Maar met onze langebaan ploeg genereren we al zoveel publici teit dat de toegevoegde waarde van de marathonploeg in het niet valt. Nederlands is schaats- gek. Wil alles zien van onze top pers Jochem Uytdehaage, Ge rard van Velde, Rintje Ritsma. De kijkdichtheid is top. Op dit moment is daardoor de mara thon slechts een klein beetje ex tra van wat we al hebben. Daar om hebben besloten ons te con centreren op de langebaan." Puur een zakelijke beslissing, al dus Bos. „Want emotioneel was het heel moeilijk. We voelden ons erg betrokken bij de mara thonploeg en hebben veel bijge dragen aan de professionalise ring van die tak. Dat we er nu uit stappen doet zeer, maar het was toch zaak de zakelijke argumen ten te laten prevaleren." Het besluit treft niet alleen de TVM-ploeg en trainer Pascal Vergeer uit Warmond, maar ook de pas deze zomer geformeerde opleidingsploeg Hercules met Lammert Huitema, Frank Wolt- man en Martijn Kromkamp. Miel Rozendaal wist genoeg toen hij het verzoek kreeg zich te melden in Hoogeveen. ,Als de sponsor doorgaat, wordt dat meestal naar buiten gebracht in een persbericht. Nu was voor mij meteen duidelijk dat het fout zat." Vervelend, vindt de rijder uit Warmenhuizen, die voor de full- prof-status bij TVM zijn werk als rijwielhersteller opgaf. „Maar zo werkt het. Je tekent een contract voor twee jaar en weet dat het daarna over kan zijn." Hij over weegt nu zelf ook het accent te verleggen naar de langebaan. „Dat besluit had ik eigenlijk al een beetje genomen, maar wordt nu versterkt. Ik denk dat de tijd gekomen is eens te zien wat ik op de langebaan kan be reiken. Ik heb jaren serieus ge traind en voel me nu goed ge noeg. En dat ik op die manier misschien commercieel wat in teressanter ben, is inderdaad ook een afweging." Angenent voelt die behoefte niet, al manifesteert juist hij zich momenteel als marathonman uitstekend op de tien kilometer. De diesel uit Woubrugge ziet zijn activiteiten op de langebaan slechts als tijdelijk uitstapje. „Ik wil gewoon blijven doen wat ik doe, alleen zal dat volgend sei zoen dus niet meer voor TVM zijn. Jammer, want we hadden een mooi ploegje en een fantas tische sponsor. Maar het is een beslissing die we moeten res pecteren." Over zijn toekomst maakt Ange nent zich geen zorgen. „Er komt wel weer een nieuwe sponsor, daar ben ik niet bang voor. Ze ker niet nu mijn prestaties op de langebaan voor wat extra publi citeit zorgen." De Woubrugge- naar verwacht niet dat een nieu we geldschieter de hele ploeg moet overnemen. „Heel nobel om dat streven uit te spreken, maar we moeten maar eens zien wat daar in de praktijk van komt. We hebben het er met el kaar in ieder geval nog niet over gehad." Bij Pascal Vergeer kwam het nieuws hard aan. Als trainer en manager bouwde hij de mara thonploeg van TVM van de grond af op. „TVM was heel te vreden. Over de prestaties, over de publiciteit, over de hospitali ty. Zelf denk ik ook dat we het niet beter hadden kunnen doen." Maar, stelt hij teleurgesteld vast, dat bleek niet genoeg. „En het is heel zuur als het bedrijf besluit te stoppen om iets wat je zelf niet in de hand hebt, namelijk hun keuze voor de langebaan. Zakelijk gezien is dat te verdedi gen, maar voor ons toch heel moeilijk." Vergeer beschikte juist dit sei zoen over een ploeg zoals hij die voor ogen had. Een uitgebalan ceerd geheel met allrounders en stayers, sprinters en werkers. „Zoals het team er nu staat, hebben we alles. En het gaat me heel erg aan het hart dat alles wat we hebben opgebouwd nu weer uit elkaar valt, terwijl daar zo hard aan is gewerkt. Dood zonde." ancona/gpd/anp - Zelden zal er zo lang zijn gewacht op het offi ciële debuut van een speler als dat van Fernando Redondo in het shirt van AC Milan. Gister avond was het dan eindelijk zo ver, uit bij Ancona in de Coppa Italia. Normaal gesproken zou dat een nietszeggende partij zijn geweest, maar dit keer had het duel een bijzondere lading. Het was de avond van de terugkeer van Fernando Carlos Neri Re dondo, de fijnbesnaarde Argen tijnse middenvelder. Twee jaar lang was hij weggeweest, en nu liep hij er weer. In de as van het veld, de bal aan de voet en spe len maar. Redondo, de koning van het een keer raken, is terug. Redondo (33) werd in de zomer van 2000 door Real Madrid voor 12.9 miljoen euro verkocht aan AC Milan. Maar op 19 augustus van dat jaar, nog voordat hij een oefenduel had gespeeld, ging het mis tijdens een training. Re dondo scheurde een kruisband af en raakte volledig uit beeld. Maar toen gebeurde er iets op merkelijks: de geblesseerde spelmaker stapte naar de club leiding van Milan en zei dat hij geen salaris meer wilde ontvan gen. .Zolang ik niet fit ben, wil ik geen geld", vertelde hij de verbouwereerde beleidsbepa lers. Redondo, die maar liefst drie keer werd geopereerd aan zijn rechterknie, hoefde de laat ste twee jaar niet op water en brood te leven, want hij heeft in zijn jaren bij Real goed geboerd. Maar toch; zijn voorstel was een hele opvallende in een tijd, dat voetballers altijd als geldwolven worden neergezet De geldkraan kan nu weer open, want 27 maanden na zijn komst naar Italië is hij weer volledig fit. Ancona beleefde gisteren de pri meur. Milan stuurde een ver edeld tweede elftal. De Argen tijnse middenvelder deed daarin alleen de eerste helft mee. Hij speelde voorzichtig en kon niet laten zien of hij zijn oude niveau weer zal benaderen. Ook Leonardo was weer eens van de partij. De 33-jarige Brazi liaan ging in 2000 terug naar zijn vaderland maar keerde in okto ber terug bij zijn Italiaanse werkgever. De Zuid-Amerikaan- se routinier maakte, in zijn eer ste serieuze wedstrijd in een half jaar, vlak voor rust gelijk. Het duel eindigde in 1-1. Redondo (wit shirt) maakte gisteren zijn officiële debuut voor AC Milan. Foto: EPA Kozakken Boys ontdeed zich vorige week van trainer Ro nald Klinkenberg. De tegenval lende prestaties en het gemor van de supporters zijn de rede nen van het vertrek. De Wer- kendamse club, onderaan in de hoofdklasse A, deed zaterdag een beroep op FC Zwolle-doel- man Joh an van der Werff, die in het bezit is van het diploma oe- fenmeester 2. Elden de Getrouwe is niet meer welkom bij de zaterdag eersteklasser Lyra. De centrum spits maakte het tijdens de competitiewedstrijd tegen RV- VH zo bont, dat trainer Aad An- driessen (ex-UVS) de speler voorgoed wegstuurde. Edwin Grünholz is per direct gestopt als voetballer bij de Belgische amateurclub St. Lennaerts. Zijn neef John (nu assistent-trainer bij Lugdunum) had al eerder besloten België te verlaten. Grünholz heeft deze week een gesprek met Tonegido. Van het trainersfront: Ted Im mers is op non actief gesteld bij de Koninldijke HFC. Simon van Vliet vertrekt na dit seizoen bij VELO. Bob Tukker blijft bij Pa- pendrecht en in onze regio heeft Arjan Groenendijk bijge tekend bij Kickers '69. Vorig week is Isaac Klinkha mer overleden. Klinkhamer kwam onder meer voor UVS en Lugdunum uit. Bij de laatste club, was hij in het tijdperk van Ruud de Groot met spelers als Wim Eradus, Frans Sjardijn, Wim de Roo, Henk de Cler, Wim Oppelaar, Gijs Collé en Jan Pijnakker jarenlang elftallei- der Het Amstel Voetbal Gala wordt volgend jaar op zaterdag 31 mei gehouden in de Antoni- us Zalen. Tijdens dit gala wor den de prijzen voor de beste voetballers van Leiden en de topscorer van de regio uitge reikt De finale van de Amstel beker is op donderdag 29 mei op de velden van Oegstgeest. Meerburg heeft er twee jaar op moeten wachten. Eindelijk heeft club uit Zoeterwoude de financiële vergoeding van ADO Den Haag gelaegen voor de overgang van Jeroen van Wet ten. In Den Haag is weer een fusie op komst. HS Texas gaat samen met DZS (De Zwarte Schapen). Net als bij vele andere voet balverenigingen mag er nu bij Docos op zaterdagmorgen niet meer in het clubgebouw wor den gerookt. Bij die club is Frans van der Heijden tot Lid van Verdienste benoemd. Bij de v.v. Alphen kreeg Herbert Kool die eretitel. Bij WSB zijn twee bestuursle den door de KNVB gedecoreerd met een zilveren speld. om Cor Zandvliet, 25 jat stuurslid, en Martin Ker meer dan dertig jaar jeu cretaris. Goed nieuws voor de t kers van de Amstel Gold De wereldbekerwedstriji driemaal over de Caube voor het eerst wordt ook Vrijthof in Maastricht aa daan. Harm Bronkhorst Bollenstreek) werd vierc een cyclo cross in Drieb Junior Bart Rietveld (Tei werd in zijn categorie d< de jeugd was er voor Mi Raymond Kreder een tw derde plaats weggelegd. Joost Vink (Noordwijki heeft goede zaken geda< derde wedstrijd van de 1 marathoncompetitie in lem. In het algemeen kla ment heeft Vink de leidi Hans Schipper (Warm01 Rick van der Hoorn (Ter Stan Pouw (Roelofarend Het gewestelijk kampiot supersprint in Alkmaar i een prooi voor Dennis K uit Ter Aar. Het vrouwen softbalte; Volle Bak is voor de niet competitie in 2003 in de klasse ingedeeld met AE phians 2, Blue Birds, Bra Red Lions, VUC, Wasser Wings. Honkbalclub Th< town Hitters (inwonend voetbalvereniging Lugdi krijgt Bleu Birds 4, Birds ves 3, Machos, Met Stip Storks 3 als tegenstande Ling Chen uit Katwijk i nomen in het kader van land Pro Cycling-ploeg. MTB-team richt zich op WK en de Olympische Sj 2004. Tri-atleet Royce Ko kaas heeft zijn contract a Kamsteeg Auto Groep m[ jaar verlengd. Zijn spon» een auto beschikbaar ori te kunnen nemen aan EJ topwedstrijden. Annelotte Hendriksen f geest) is zondag voor hef onder de minuut gedoké de 100 meter vrije slag. EJ jarige zwemster van De <j biaan (Voorhout) finishs De Wasbeek na 59.92 se< Hendriksen en nog een j aantal regio-genoten ga£ 20 tot en met 22 decemb start bij het Nederlands oenschap in Eindhoven. De 12- jarige zwemster Dusun stal de show in zv bad De Zijl. Op verschilld afstanden plaatste Dusoi voor het NK in de maanc ari 2003 in Emmen. Korfbalclub De Danaïd' senteert zondag 8 decent een nieuwe shirtsponsor taurant De Gouvernante I Onderzoek neuropsycholoog Erik Matser rotterdam/gpd - Het veelvuldig koppen van een voetbal kan de hersenen beschadigen. De En gelse conclusie dat oud-prof voetballer Jeff Astle onlangs op 59-jarige overleed omdat de voormalig speler van West Bromwich Albion het bruine monster te vaak kopte, wenst neuropsycholoog Erik Matser niet te onderschnjven. „Je kunt door frontale hersenschade ster ven, maar niet door koppen", luidt zijn opinie. Matser, werkzaam in het Sl An na-ziekenhuis in Geldrop, lever de de Nederlandse inbreng van een onderzoek in het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. De Amerikaanse doctor John Weber en zijn vrouw Jennifer Slemmer bekeken de conse quenties van harde klappen op hersencellen. Daarvoor gebruikten zij de her senen van muizen (die dezelfde eigenschappen als menselijke hersenen hebben), lieten deze buiten het lichaam groeien en onderwierpen ze vervolgens aan tests. De kracht die werd uitge voerd op de hersencellen is te vergelijken met de klap bij een auto-ongeluk, een botsing van twee mensen die een bal willen koppen of een knal van de bal tegen het hoofd. „Uit de tests bleek dat zo'n bot sing de hersencellen bescha digt", legt Weber uit „De mees te cellen herstellen zich weer na een periode, sommige sterven af. Opvallender was wat na een tweede test gebeurde. Die had niet dezelfde consequenties tot gevolg, nee, het werd erger. Het is dus niet één plus één is twee. Nee, de gevolgen zijn groter. De beschadigde cellen houden daardoor ook niet dezelfde vorm, ze veranderen." De botsing had vooral conse quenties voor de hippocampus (het centrale gedeelte van het geheugen) waar nieuwe ervarin gen moeten worden opgeslagen. Pijn, vermoeidheid en afname van de denkprestaties zijn het gevolg van de klappen die het hoofd ondergaat Verminderde concentratie en geheugenstoor nissen zijn de mogelijke conse quenties. Het onderzoek leverde meer nieuwe resultaten op. Hersen beschadiging zorgt er voor dat twee proteïnen, NSE en S-100, in verhoogde mate vrijkomen. Bij patiënten worden de twee proteïnen vaak in bloed gevon den. Weber, die ook samen werkt met de collega's in de Ver enigde Staten: „Dus wellicht is in de toekomst via het bloed al te zien of iemand bij een botsing hersenletsel heeft opgelopen." De Amerikaan is vooral ver baasd over de uitkomst van het onderzoek. „Ik had niet ver wacht dat het zo duidelijk zou worden welke consequenties die kracht op de hersencellen heeft." Erik Matser pleit niet direct voor een verbod om te koppen, maar wenst de beoefenaars wel te waarschuwen voor de gevolgen. „De KNVB heeft al het advies uitgevaardigd om kinderen on der 14 jaar geen specifieke kop baloefeningen te laten uitvoe ren", aldus de neuropsycho- loog. „De FIFA heeft ook richtlijnen bij botsingen, het IOC eveneens. De Amerikanen hebben ook maatregelen in het ijshockey en american football. We zullen de ze kwestie gezamenlijk moeten oplossen. Maar mensen moeten niet vergeten dat het veelvuldig koppen van een bal daadwerke lijk consequenties heeft voor het denkproces." door Jan Bey leioen - Titelkandidaat De Zwarte Pion ont snapte in de derde ronde van de Leidse Schaakbond aan een nederlaag tegen de re serves van Voorschoten. De Lissenaren kwamen van een 4-1 achterstand terug tot een 4-4 gelijkspel. Voorschoten-captain Wouter Oosthout had zijn team enigszins aangepast aan de KNSB- speelsterkte op de topborden van De Zwarte Pon. Oosthout nam zelf plaats op bord één tegen de sterke Ad Reijneveld en 'slachtof ferde' Ruurd de Boer aan bord twee tegen Peter Pijpers. Maar de Filippijnse nieuwe ling van Voorschoten, Erwin Casereno, speelde op bord drie tegen Guus van Dijk een slimme partij en kon zijn ploeg in de tijdnoodfase met enige trucs op 4-1 bren gen. Hiervoor hadden George Gorodine met een vergiftigde pionvariant, Roderick van Kem pen in een overmachtaanval met g- en h-pi- on en Rijk Verstraten door pionwinst, reeds goede Voorschotense winstpunten laten aantekenen. In de uitvluggerfase konden de Iisser topborden gelijkmaken, hoewel Voor schotenaar Sander Hilarius - in een elemen tair toreneindspel met f- en h-pion - ver moedelijk een remisekans voor Voorschoten miste. Het Leidse Leithen 'walste' met 6-2 over Bo degraven heen. Leithen kwam al na één speeluur op een 2-0 voorsprong door groot materiaalwinst van Wil Turk en Dirk Gruij- ters. Invaller Jerry Bey senior deed goede za ken door aan bord drie in een voordelige stand remise te nemen, waarna Bey junior z'n vader verbeterde met een winstpartij op ex-LSB-preses Hans Bos. Leithens nieuwe man, André Mes, scoorde op het kopbord een plusremise tegen de sterke Leen de Jong. De ruime matchzege kwam op het scoreformulier door afsluitende winstpartij en van Marcel Terluin en Jan Bey. Na een moeizame competitiestart boekte het jeugdige Leiderdorp 1 zijn eerste matchzege. Tegen de reserves van de Al- phense Schaakclub (ASC) werd met 3-5 ge wonnen. Door middel van twee remises en winstpartijen van Onno Verbaken en Arjen van Splunter, nam Leiderdorp een 1-3 voor sprong die niet meer uit handen werd gege ven. Nederlands meisjeskampioene Biaina Geragousian maakte er zelfs in een actuele Siciliaanse Sveshnikov-variant 1-4 van. Met afsluitende remises werd daarna de match zege veiliggesteld. De Leiderdorpse-reserves konden het niet bolwerken tegen de Philidor-reserves (5-3). Philidor heeft aan de lagere borden twee ta lentvolle jeugdspelers (Stef van der Zon en Yme Gorter) en die zorgden al snel voor een 1.5-0.5 voorsprong. In de uitvluggerfase, bij een 4-2 stand voor Philidor, was de Leider- dorpse hoop gevestigd op de materiaalplus- sen van Martin Glimmerveen en Tony van Dijk. Glimmerveen tikte inderdaad een aan sluitingstreffer binnen, maar Van Dijk liep onverwacht in een matnet en bezegelde daarmee het Leiderdorpse verlies. Stand promotieklasse: Zwarte Pion 3-5, Leithen 3-4, Philidor II 2-4, Leiderdorp 3-3, Voorschoten II 2-3, Bodegraven 3-2, AAS II 2-2, Leiderdorp II 3-1, ASC II 3-0. UIT DE DEKKING Naam: Claire van Ettekoven. Geboren: 7 januari 1985 te: Den Haag. Woonplaats: Leiderdorp. Sport en club: hockey bij de Rotterdamse overgangsklasser Victoria. Vorige club: ik heb tien jaar lang bij Alecto gespeeld en aan het begin van dit seizoen de overstap naar Victoria ge maakt. De keepster die er was, verwachtte niet dat ik in de ba sis kwam. Zij stond al tien jaar onder de lat en is daarna gelijk gestopt. Opleiding: ik zit op het Bona- ventura College in de zesde van het vwo. Het gaat boven verwachting. Ik krijg alle me dewerking van de school. Met het Nederlands jeugdteam (onder 18 jaar - red.) trainen we woensdagmiddag om drie uur in Utrecht. Ik mag dan eer der van school. Dankzij het Studiehuis kan ik ook beter plannen. Voor mij is dat ideaal. Partner: mijn vriend Albert Han Wiggers. Hij was vorig jaar begeleider van de meisjes Al van Victoria. Wij moesten met Alecto tegen dat team spelen en zo heb ik hem leren ken nen. Iedereen dacht vervolgens dat ik vanwege hem naar Vic toria ging, maar dat is absoluut niet waar. Hij is nu coach van Leonidas 2. Lengte: 1.72 meter. Gewicht: 63 kilogram. Ik ben dit seizoen 15 kilogram afge vallen. Dat komt door het ni veau van de trainingen. Met krachttraining probeer ik de verloren kilo's te compense ren, want er kan natuurlijk niet een scharminkeltje in het doel staan. EK-junioren: dat toernooi wordt in juli in Dublin gehou den. In februari wordt duide lijk wie de eerste keepster is. Charlotte van der Hulst en ik zijn nog over. Sterke punt: ik ben goed in het coachen van de verdediging en zorg voor rust in de ploeg. Ik blijf ook de hele wedstrijd ge concentreerd, want bij coun ters moet je er staan. Persoon lijk vind ik die één tegen één Foto: Hielco Kuipers duels het leukste. Bij een uitval ben jij degene die de tegen stander kan stoppen en je team in de wedstrijd kan hou den. Zwakke punt: commentaar op de leiding. Ik kan er niet tegen als bijvoorbeeld onterecht een strafcomer wordt gegeven. Ik zet dat dan niet van me af. Ik scheld niet, maar sta mezelf wel op te vreten. Ook in het stoppen van strafballen ben ik niet zo goed. Beste trainen Martijn Drijver. Hij was mijn keeperstrainer toen ik bij Alecto begon. Hij leerde mij alle basistechnieken en gaat uitgebreid in op tacti sche zaken. Ik heb bij Victoria weer training van hem. Hoogtepunt: het EK onder 16 jaar, twee jaar geleden in Enge land. Ik mocht de finale tegen Duitsland keepen en we won nen ook nog. Het werd 0-0, maar we versloegen ze op strafballen. Ik heb er twee ge stopt. Dieptepunt: dat was het sei zoen na dat EK. Ik had toen gi gantisch veel blessures: gebro ken pols, verrekte enkelban den, arm uit de kom en een bovenbeenblessure. Leukste tegenstanden inter nationaal is dat Duitsland en in Nederland het team van Hurley. Die ploeg degradeerde vorig seizoen uit de hoofdklas se en was vorige week zotl onze tegenstander. Hurle> wij staan bovenaan met e; grote voorsprong op de r< Het kwam dus aan op die strijd. Wij wonnen bij Huf met 3-1. ;i Favoriete club: ik heb H61 tijd al een mooie club geie den. Zij spelen al zo lang hoofdklasse. Ik zou het lea vinden als ik door die plod word gevraagd, maar als ria de hoofdklasse haalt k het ook leuk worden. Dan speel ik tegen ze. k Clarinda Sinnige: een gig tisch goede keepster. Met) vele interlands heeft ze h« veel respect afgedwongen zou dat ook wel willen, j WK-hockey: ik vind dat IV land het boven verwachtin doet. Vooraf zag ik ze niel] favoriet. Nu denk ik dat z< kans hebben op de titel, n Argentinië is nog wat sterii Ervaren internationals, za Fleur van de Kieft, zijn wai Strafcomer: ik wil in het i wat uitstralen. Ik maak m groot, laat zien dat ik er W de bal wil pakken. Van dei geveer 25 strafcomers hel dit seizoen pas een doorg ten. k c Alecto: ik heb daar gigant; leuke jaren gehad. Mijn dx was altijd om in dames 11| men. Ik stond bijna op dd punt en dan zie je dat hett lukt. Het was een moeilijMi slissing om weg te gaan. I| daar best wat nachtjes w^ van gelegen. Thuis wonnel met 3-1 van Alecto, maart was nog nooit zo zenuwat als voor dat duel. Ik wildec mijn nieuwe coach laten dat hij een terechte keuzee gemaakt en aan de oude ei dat ik ook ergens anders kan keepen. Ij Bijgeloof: ik draag altijd fit zelfde overbroekje tijdenii wedstrijden. Desnoods wfl het de avond ervoor nog d snel. En ik draag altijd eed lukspoppetje aan mijn scl Dat kreeg ik tijdens de EK* le van Janneke Schopman

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20