Stormvogels Telstar stoot AZ uit beker SSL- SPORT Christijan Albers in Hockeysters laat wakker tegen VS de race bij Minardi Eerste verlies Alkmaarders onder Co Adriaanse voor clubs Ook Verstappen nog kandidaat Eerste vrouw in golftour PGA lussen in |hon Na allerlei Neder - igebaanschaatsers ook vier vooraan- ussische schaatsers ion ontdekt. Zaterdag ■n bij de achtste ma de KNSB/Essent tri Sjepel, Vadim Sa xander Kibalko en nets aan de start. Het »eft in een asbestver- ledrijf uit Alphen aan en gelegenheids- evonden. c raakt i kwijt - Jerzy Dudek wordt )ol voorlopig vervan- Chris Kirkland. Dat »ager Houllier van Li- ïteren bekendge- Poolse doelman i mindere periode lek maakte zondag in ijd tegen aartsrivaal [er United (1-2) een [Hij liet de bal bij een tal door de handen en pen, waardoor For- ire voor United kon ik dient in Lu - De Poolse bonds- ■gniew Boniek heeft Hijn ontslag ingediend, n het al na zes maan- W gezien. Boniek gaf ichting op zijn vertrek, m wordt aangenomen kritiek van media en p zijn functioneren >niek slaagde er net als ganger Jerzy Engel niet Dlse elftal van nieuw lorzien. De ploeg won n leiding slechts twee Jf wedstrijden. Zijn as- Afan Majewski neemt van Boniek voorlopg k speelt in Londen m - Israël gaat zijn crastrijden in het EK- ^"lietoemooi in Londen avri Levi, de voorzitter itionale voetbalbond _telde dat de keus is ge- het stadion van Wat- vicarage Road. De :|oeg van Israël moest Ie aanhoudende onvei- ;|Jie op last van de zoek naar een accom- In Europa, ver weg van •len-Oosten. Ie Gier is welkom - Jack de Gier is weer ^Eiar voor het eerste elf- li Twente. De Gier angs samen met Björn Joelen en Tommie van —ie uit de selectie gezet, clubleiding niet te- _jas over het gedrag en ing van het drietal. De \bor De Gier is nu op- ,,Wij zijn tevreden l0hstelling van Jack", 1 ta Plageman, coördi- mhnische zaken bij De straf voor Van der cta Van der Doelen, blijft wiidhaafd. wedstrijden Jatto Ceesay lis ,bJto Ceesay mag de ko elie wedstrijden niet en met Willem II. De invaller ging akkoord bschikkingsvoorstel van spaar aanklager van de olieesay kreeg zaterdag tiraart in het duel met -^en felle charge op de in Wilfred Bouma le aanklager een schor- ffstel deed van twee len. Aangezien Ceesay nd geleden al een wed- .Jrwaardelijk had gekre- een vorige uitsluiting, 8 hu drie wedstrijden sns één duel torst rt - De tuchtcommis- ule Duitse voetbalbond "iner Huub Stevens van b|SC voor een wedstrijd j-jt. De Nederlandse trai- behalve die straf ook jjboete van 7500 euro -rode kaart die hij afge- 5jterdag wegens schei- ring tijdens de compe- ^trijd bij Bayern Mün- 3, 'ison weer "i mannen Mc - Vanessa Atkinson jrlopig terugkeren bij de ~j in de nationale bmpetitie. De commis- )eroep van de Neder- -tond (SBN) heeft dat ^bepaald. Atkinson, die tland op eenzame iltaat, begon dit seizoen rste divisie van de man- kïr kreeg in oktober een Lpgelegd door het be- fn de SBN. woensdag 4 DECEMBER 2002 velsen-zuid/gpd - Op een wolk van geluk dreef AZ naar sport park Schoonenberg, waar het gis teravond met een narde klap te rugkwam op aarde. Stormvogels Telstar bleek een niet te nemen hindernis in de tweede ronde van de KNVB-beker (1-0). Het was uit gerekend Silvan Inia die AZ in rouw dompelde. De man die in het verleden zes jaar in Alkmaar speelde, schoot tien minuten voor tijd Telstar naar de achtste finale (i-o). De uithaal van Inia was een on gedachte, maar niet eens onte rechte ontknoping van een heerlijke bekerwedstrijd waarin Telstar de meeste kansen had gekregen. Die kansen vielen echter vooral in de eerste helft. Na rust was het beste eraf bij de Velsenaren. De vrije trap die Inia mocht nemen, op de rand van het strafschopgebied, was dan ook een buitenkansje. De West-Fries greep hem met beide handen aan. Met een fraaie krul passeerde hij invaller-doelman Zwarthoed, die de met een rode kaart weggestuurde Moens ver ving. In de resterende tijd kon AZ met tien man niets meer uitrichten. Zoals het de voorgaande tachtig minuten met elf man ook nau welijks gevaarlijk was geweest Twee schoten van Nelisse en Perez in de eerste helft en een grote kans voor Meerdink, vlak na rust, was de schamele oogst voor de Alkmaarders. De afgang op Schoonenberg was voor AZ de eerste nederlaag onder de nieuwe trainer Co Adriaanse, die in de competitie in vier wedstrijden tien punten pakte. „In de beker is riks ze ker", constateerde Adriaanse na afloop bitter. Hij was zo wijs niet met de beschuldigende vinger te wijzen naar de grensrechter, die aangaf dat Moens hands maak te. „Hij stond op één lijn. Ik neem aan dat hij het goed ge zien heeft." Dat Telstar feller was geweest in de duels, was veel meer van in vloed op het slechte resultaat van zijn ploeg, meende Adriaan se. Dat mocht waar zijn - Telstar vocht voor iedere meter - maar vooral in voetballend opzicht stelde AZ zwaar teleur. Het ge- Silvan Inia (nummer to) krult de bal mis van Barry van Galen, die thuisbleef vanwege alle commo tie rondom de wedstrijd, was volgens Adriaanse geen excuus. „Van Galen is een belangrijke speler, maar hij is niet AZ. Zijn afwezigheid is dan ook niet be slissend geweest." Zeker was wel dat zijn collega's het lieten afweten. Daar konden de vier nieuwelingen in het elftal in de verre rechterhoek van de net niets aan veranderen. Rechts back Wolters (in plaats van To- biasen die gespaard werd) en de middenvelders Meerdink en Kromkamp (vervangers van de geblesseerden Robbemond en Buskermolen) konden niet de gewenste impulsen geven. Ali Elkhattabi, die de plaats van Van Galen innam, kon al helemaal geen potten breken. De weg ingevallen keeper Zwarthoed. Foto: naar de subtop, in de competitie de laatste weken zo voortvarend ingeslagen, kon nog wel eens langer zijn dan de spelers dach ten. Zo legde AZ het af tegen een stel enthousiastelingen uit Velsen- Zuid. Waar Stormvogels Telstar het vandaan haalde, wist nie mand. De ploeg bakt er in de competi- Joop Boek tie al weken helemaal niets meer van en wist in de laatste vier wedstrijden niet één keer te sco ren. De volgende bekerronde halen was voor Stormvogels Tel star geen illusie, het was ge woon onmogelijk. Gisteravond bleek de ploeg van trainer Toon Beijer echter over onvermoede krachten en kwali teiten te beschikken. Vooral Inia en Mercimek toonden aan goe de, slimme voetballers te zijn. Gevoegd bij de niet aflatende in zet van hun ploeggenoten en de snelheid van de aanvallers Pinto en Holwijn was het genoeg om AZ te ontmaskeren. Dat zei iets over Telstar - dat moet veel be ter kunnen dan de laatste weken - maar het zei vooral veel over AZ. yokohama/anp - Real Madrid heeft voor de derde keer de we reldbeker voor clubs gewonnen. De Spaanse winnaar van de Champions League versloeg, Olimpia Asuncion uit Paraguay, de Zuid-Amerikaanse kampi oen, gisteren in Yokohama met 2-0. Ronaldo gaf Real de leiding in de 14e minuut. Zes minuten voor het einde tekende Guti voor 2-0. Real stond voor de vijf de keer in de finale, Olimpia voor de derde keer. Met de verovering van de we reldbeker gaf Real Madrid de viering van het 100-jarig bestaan een gepast slot. Met drie wereld bekers achterhaalde Real Ma drid de recordhouders AC Mi lan, Penarol en Nacional Mon tevideo. De Spaanse kampioen trad in Yokohama op volle sterk te aan, met de sterren Figo, Ro berto Carlos, Zidane, Ronaldo en Raul. Ronaldo speelde op vertrouwde bodem. In de finale van het WK scoorde hij in het zelfde stadion twee keer tegen Duitsland (2-0). Tegen Olimpia was hij na een klein kwartier goed voor 1-0. Hij tikte in na een combinatie tus sen Figo en Raul. Daarna na men de Zuid-Amerikanen het initiatief. De club van de Argen tijnse trainer Pumpido won de wereldbeker één keer, in 1979, en verloor in 1990 de finale van AC Milan (0-3). Tegen Real Ma drid schiep de ploeg zich een handvol kansen. Lopez raakte de paal en Benitez miste alleen voor doelman Casillas. Zes minuten voor het einde stel de Guti, die twee minuten eer der in het veld kwam voor Ro naldo, met een kopbal de over winning veilig. De spelers van Real kunnen aanspraak maken op een premie van 48.000 euro. Voor de winst van de Cham pions League heeft Real elke speler 510.861 euro in het voor uitzicht gesteld. UITSLAGEN laren/gpd - De wonderen zijn de wereld nog niet uit en zeker niet in de Formule 1. Niet Jos Verstappen wordt als belangrijk ste kandidaat getipt voor een van de laatste vrije zitjes voor komend seizoen, maar zijn veel jongere Nederlandse collega; Christijan Albers. De 24-jarige Noord-Hollander is zaterdag met Minardi aanwezig op de Bologna Motorshow en serieus in gesprek met teambaas Paul Stoddart. Misschien wordt in Italië de knoop doorgehakt en het nieuws wereldkundig ge maakt. Tot voor kort was Jos Verstap pen de grootste kandidaat bij het Australische team. Verstap pen ligt goed bij teambaas Paul Stoddart. Zijn manager Huub Rothengatter heeft uitstekende contacten met de turbulente Australiër, maar spreekt zich nog niet uit over een definitieve deal. Rothengatter „In principe kun nen rijders nog worden aange meld tot 24 uur voor de eerste race. Maar iedereen heeft het over Minardi, maar we zijn nog in onderhandeling met andere teams ook. Wat dat betreft lig gen nog wel enkele opties open." Wel is het zo, erkent Rothengat ter voor het eerst, dat Jos Ver stappen nu geld mee moet brengen om te kunnen rijden in het volgend seizoen. „Dat is in derdaad zo. We zijn op zoek naar geldschieters en als we morgen een pot met goud vin den hebben we overmorgen een deal. Op het moment kunnen alle teams elke financiële bijdra ge gebruiken." De belangstelling voor Albers komt niet uit de lucht vallen. De coureur uit Laren heeft een uit stekende staat van dienst, is jong, mediageniek en als cou reur spectaculair. Dat bewees hij al in 1997 met het winnen van het Nederlands en Benelux- kampioenschap in de Formule Ford. Hij stapte gelijk over naar de Formule 3 en werd in 1999 Duits kampioen in die klasse. Een titel die Jos Verstappen uit eindelijk aan een zitje in de For mule 1 heeft geholpen. Christijan Albers betaalde leer geld in de loodzware Formule 3000, waar hij zich door geldge brek niet voldoende kon mani festeren. Vorig jaar reed hij in het AMG-Mercedes fabrieks- team in het DTM-kampioen- schap. Ondertussen heeft hij en kele Formule 1-tests met Minar di gedaan en heeft met de twee- zitter van het team demonstra ties verzorgd. Een paar maanden geleden was er zelfs sprake van een totaal Nederlandse line up voor Mi nardi; met Verstappen én Al bers. Die optie ligt ook nog steeds open, omdat de andere kandidaten voor de zitjes één voor één afhaken. De Brit Justin Wilson heeft bedankt omdat niet in staat is da vijf miljoen dollar op te hoesten; het bedrag dat het team vraagt van een nieuwe rijder. Verstappen heeft zelf lange tijd een slag om de arm gehouden, omdat niet zeker was met welke motoren Minardi zou gaan rij den. Vorige week werd bekend dat Stoddart een deal heeft gesloten met Cosworth en dat zou de weg vrij maken voor verdere on derhandelingen. Rothengatter: „We hebben vorige week nog met elkaar gebeld. We zijn in onderhandeling en dat is de sta tus op dit moment." ponte vedra/anp - Suzy Whaley is de eerste vrouw na de Tweede Wereldoorlog die gaat meedoen aan een golftoemooi in de PGA Tour, tot dusver het domein van louter mannen. De Amerikaanse eiste gisteren definitief het start bewijs op voor de Greater Hart ford Open in juli. De 36-jarige Whaley had de kwalificatie ver diend door in september de PGA Connecticut Sectional te winnen. Dat had een golfster nog nooit eerder gepresteerd. Ze mocht wel vanaf de voorste tee afslaan. Dat scheelt in afstand naar de green ongeveer 10 pro cent. Straks op Rivers Highlands in Cromwell heeft ze geen voor deel. perth/anp - De Nederlandse hockeysters stapten vanochtend al om half zes uit bed om zich afdoende voor te bereiden op de laatste groepswedstrijd bij het wereldkampioenschap tegen de Verenigde Staten. Ruim vier uur later was Oranje pas echt klaar wakker. De gelijkmaker van de Amerikanen werkte als wrede wekker, waarna Nederland toch nog als glorieuze groepswinnaar aan de lange hockeydag in Perth kon beginnen: 5-2. „Na die 1-1 dacht ik heel even: Waar gaan we in vredesnaam in deze wedstrijd naar toe?", gaf bondscoach Mare Lammers rui terlijk toe. „Ik zag de koppies bij mijn speelsters heel even naar beneden gaan. Maar de ploeg stond toen pas echt op. Ieder een was plotseling bij de tijd, waarna we de wedstrijd scherp hebben uitgespeeld." Na de doeltreffende uithaal van Ellis Verbakei in de twaalfde mi nuut viel Oranje stil tegen de matige Amerikanen. Uit een strafcomer, die door Janneke Schopman niet goed werd weg gewerkt, kwam de ploeg van de Nederlandse speelster Melanie Meerschwam (ex-Pinoké, ex- Amsterdam) kort na de rust ver rassend langszij. De Australische toeschouwers in het Perth Hoc key Stadium veerden juichend op. Bij een gelijkspel van Oranje zou het thuisland nog de eind zege in groep B kunnen grijpen, waardoor het gevreesde Argenti nië, de winnaar van poule A, in de halve eindstrijd zou worden gemeden. Nederland had echter dezelfde intenties. De ploeg van Lam mers schakelde naar een hogere versnelling en dankzij treffers van Mijntje Donners, haar vijfde bij het WK, Ageeth Boomgaardt (haar vierde in Perth uit een strafcomer) en de succesvolle invalster Aniek van Hees (twee treffers in de laatste drie minu ten) kwam er toch nog een fraaie eindstand in de boeken. „Het WK begint nu voor ons op nieuw", zei doelvrouw Clarinda Sinnige, die in de laatste secon de nog een Amerikaanse strafbal moest laten passeren. Na zeven groepswedstrijden in anderhalve week kan het onge slagen Oranje zich in alle rust prepareren op het duel in de halve finales. Pas vrijdagavond, om 20.35 uur lokale tijd (13.35 uur Nederlandse tijd) verschijnt Nederland opnieuw in de arena. „Dat is eigenlijk het enige voor- Oranje-invalster Lammers komt ten val in het duel tegen de Verenigde Staten. Foto: ANP Hockeyfederatie gunt Europa twee WK's De internationale hockeyfe deratie FIH heeft Europa bij de toewijzing van de toer nooien om de wereldtitel goed bedeeld. Duitsland (Mönchengladbach, waar schijnlijk van 5 tot 17 sep tember) mag het WK voor mannen in 2006 organiseren. Spanje (Madrid, ook in sep tember) heeft in datzelfde jaar het mondiale toernooi voor de vrouwen toebedeeld gekregen. De Champions Trophy 2004 (mannen) gaat naar Lahore (november). Een jaar later fungeert Chennai in India als deel aan zo'n vroege ochtend wedstrijd", stipte Lammers aan. „We hebben ruim een halve dag extra rust. Die pauze kunnen we heel goed gebruiken. Want de accu is aardig leeg. Door de ver moeidheid maakten we tegen die Amerikanen veel meer tech nische foutjes dan anders." gastheer. Bij de wouwen wordt het jaarlijkse toptoer nooi in 2004 in Rosario (Ar gentinië, in november) ge speeld. Een jaar later is Can berra (Australië) plaats van handeling. Eerder was al bekend dat in Amstelveen komend jaar de Champions Trophy voor mannen wordt gehouden. De wouwen reizen voor dat toernooi in 2003 naar Syd ney. Nederland mag van de FIH in 2005 het WK voor junioren organiseren. Indien China vanavond in de achtste en laatste wedstrijd wint van Nieuw-Zeeland, is de Aziati sche ploeg als nummer twee van groep A de volgende tegen stander van Nederland. Bij een ander resultaat maakt ook Zuid- Korea, dat Schotland moet ver slaan, nog een kans. Lammers BASKETBAL New York. NBA. Washington Wizards - Milwaukee Bucks 103- 78, New Jersey Nets - Atlanta Hawks 87-72,' New Orleans Hornets - Chicago Bulls 115-90, Houston Rockets - San Antonio Spurs 89-75, Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 101- 91, Sacramento Kings - Minnesota Twins 98- 86, Golden State Warriors - Denver Nuggets 110-89. ULEB Cup. Mannen, groep D. KK Zadar (Kro) - Ricoh Astronauts (Ned) 90- 80 (61-41); topscorers Astronauts: Spinks 31, Bolton 15. Caprabo Lleida (Spa) - Metis Varese (Ita) 82- 78. Cholet (Fra) - Charleroi (Bel) 94-73 Stand: 1 Varese 6-8, 2 Zadar 6-8, 3. Lleida 6-6, 4 Charleroi 6-6, 5 Cholet 6-4, 6 Astro nauts 6-4. Nancy. Mannen, EC II. Nancy (Fra) - Eiffel Towers (Ned) 86-79 (42- 33). Topscorers Eiffel Towers: Robertson 23, Milisa 15, Nelson 12. DAMMEN Zoutelande. NK vi Tweede ronde: Doumesh - Kamyshleeva 1-1, Wanders - Hoekman 1-1, Lemmen - Quant 1- 1, Poepies - Lunenborg 3-0, Chub - Fung 3-0. Stand: 1. Chub, Hoekman, Poepjes en Wan ders 4, 5. Doumesh en Lemmen 2, 7. Fung, Kamyshleeva. Lunenborg en Quant 1 HOCKEY Perth. WK vrouwen Groep A, zevende speelronde: Nederland - Verenigde Staten 5-2 (1-0). 12. Verbakei 1-0, 36. Lucas 1-1 (sc), 42. Donners 2-1, 55. Boomgaardt 3-1 (sc). 67 Van Hees 4-1, 68 Van Hees 5-1, 70 Fuchs 5-2 (sb). Scheidsrechters: Yasueda (Jap), Conen (Dui). Toeschouwers: 500 Stand: 1. Nederland 7-19 (22-5), 2. Australië 6-15 (16-5), 3. Spanje 6-11 (11-6), 4. Japan 6-9 (6-6), 5. Engeland 6-8 (9-9), 6. Verenigde Staten 7-6 (9-17), 7. Zuid-Afrika 6-2 (4-17), 8. Ierland 6-0 (4-16). Nederland en Australië naar halve finales. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 2963, d.d. 03.12.2002 8.9.16.17.18.19.32.33 34.40. 43 48.55.57.59 62.72.76.77.80 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Bangkok. Challenger, 25.000 euro. Eerste ronde: Van Lottum (Ned/3) - Vinck (Dui) 7-5 6-3, Wiltschnig (Oos) - Van Scheppingen (Ned/6) 7-6 1-6 7-6 VOETBAL rekende al helemaal op China, dat drie maanden geleden in ei gen land de eerste hoofdprijs in het hockey veroverde, de Cham pions Trophy. In Macau speel den beide landen gelijk tegen el kaar (1-1). „We weten gelukkig nu heel veel van die ploeg, omdat ze de laat ste tijd zoveel internationale toernooien hebben gespeeld", legde de Brabantse bondscoach geduldig uit. „Fysiek zijn ze ijzersterk, niet zo weemd als je zeven dagen per week hard traint. Het spel van China is echter nogal voorspelbaar. In de opbouw maken ze veel gebruik van de lange bal. Als we die goed kunnen ontregelen, zijn we al een heel eind." Aanvalster Miek van Geenhui zen, de pingelaar van Oranje („Laat mij maar lekker pielen met de bal"), was er nog niet helemaal gerust op. „Die Chine zen lopen met z'n allen naar vo ren en met z'n allen naar achte ren. En dat zeventig minuten lang. Ik hoop dat we het fysiek redden tegen die ploeg. Aan de andere kant ben ik bfij dat we Argentinië ontlopen. Want dat is wel een heel sterk team." Amstel Cup, tweede ronde: WV - AGOW 1-2 (1-1). 44 Lopes Monteiro 0- 1. 45. Geebelen 1-1, 90. Juliana 1-2. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 1124. Haarlem - MW 3-2 (2-1). 28. Tamerus 1-0, 44. Piket 1-1 (eigen doel), 45. Ketting 2-1, 66. Van Staveren 2-2, 74. Ketting 3-2. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 550. Gele kaart: Ketting, Tamerus (Haarlem), Luthuli, Wijngaarde, Heymans (MW). Stormvogels/Telstar - AZ 1-0 (0-0). 79. Inia 1- 0. Scheidsrechter: VartBulten Toeschouwers: 1200. Rode kaart: 77. Moens (AZ) Gele kaart: Vondeling (Telstar), Kromkamp, Nelisse (AZ). Excelsior - Sparta 4-2 (1-0). 16 Lopes 1-0, 64. Mtiliga 2-0, 67. Sanou 2-1, 84 Boutahar 3-1, 89. Cicilia 3-2. 90. El Hamdaoui 4-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 3158 Ge le kaart: Mendes da Silva (Sparta), Olfers (Ex celsior) Achtste finales: Feyenoord - AGOW, Excelsior - Ajax 2/Willem II, FC Zwolle/De Graafschap - FC Utrecht, Telstar/Stormvogels - Heerenveen, Vitesse - RBC/NAC, Ajax - Roda JC/NEC, Jou- re/FC Groningen - Haarlem. Speeldata: 4/5 februari. Competitie Frankrijk: Nice - Ajaccio 3-0 Stand aan kop: Nice 18 - 33, Lyon 17 - 31, Guingamp 17 - 28, Marseille 17 - 28, Auxerre 16-27 Competitie Schotland: Aberdeen - Kilmarnock 0-1 Stand aan kop: Celtic 17-46, Rangers 17 - 45, Dunferml. 17 - 27, Hibernian 17-25, Hearts 17-24, Kilmarnock 18-22 ZAALHANDBAL

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19