Dipje met therapeutische waarde SPORT Roelant Oltmans op de bank bij Gretha Smit en Ids Postma dupe van sponsorstrijd Jos Verstappen weer betrokken bij vechtpartij op kartbaan Spelers KV Mechelen niet meer verzekerd Hockeysters ondanks remise tegen Spanje door naar halve finale op WK Handbalster Mulder niet op EK in Denemarken Van Galen niet tegen Telstar Een mavo-werkstuk ivens naar jgiroloterij koogstraten - Jeroen is fietst komend seizoen jikgiroloterij. De Bra- printer tekende giste- contract dat hem voor bindt aan de wieler- n manager Arend enk. Blijlevens (30) reed Jopen seizoen, geteis- ^jr blessures, zonder oor Domo-Farm Frites, isie met Lotto was er in r^ voor volgend jaar geen teer voor hem. Ook in jejaar ervoor, bij Lotto en e>ven aansprekende re- taiuit. ik "ji twee weken »schakeld »am - Ajax moet het ken stellen zonder aan- dCristian Chivu. De Roe- Everdediger blijkt zon- e thuiswedstrijd tegen (2-1) een spier te verrekt in zijn rechter- ïen. De international in de League tegen AS ich al, wegens een ig. Of de verdediger op voor de competitietop- tegen PSV, icember, is zeer de Jee Krajicek >stenrijk anton - Richard Krajicek olgende week in Oos- Döjn rentree op de ten- is. De Muiderberger doet e$ een invitatietoernooi Sankt Anton am Krajicek speelde zijn dit jaar bij de h. In de partij in de eer- tegen de Tsjech Jiri cheurde hij de pees- dtder zijn linkervoet. Hij eng in september een a. Hij is inmiddels weer n<e voet het in Oostenrijk cudt, begint hij in janua- jtralië aan het nieuwe ";t Witteman ortekaas r fic - Lucy Witteman uit jest was gisteravond de P/in de vierde wedstrijd jewestelijke marathon- Jtie. De schaatsster bleef •fithof in Den Haag Mar- Jjrbis (Benthuizen) en 'an der Wiel (Leiden) Itteman blijft aan de lei iet tussenklassement. iren A won Koos Korte- Hij staat nu issenklassement op de jfde plaats. dinsdag 3 DECEMBER 2002 P>« r Ciere stopt iegstgeest l"'isT - Oegstgeest krijgt een andere trainer. _eizoen komt er een ein- le samenwerking tussen ie voetbalcoach Peter 0 de zaterdagderdeklas- Stgeest hoopt volgende -jcend te maken wie zijn 1 Ij is. Ciere heeft nog -®-;uwe club. m nt SLAGEN BASKETBAL Startverbod voor autocoureur kerpen/gpd - Autocoureur Jos Verstappen is opnieuw in op spraak. Volgens Duitse media heeft de vroegere Formule 1 -pi- loot afgelopen zondag gevoch ten met toeschouwers bij een kartwedstrijd in Kerpen, thuis basis van Formule 1-wereld kampioen Michael Schumacher. Na de vechtpartij - waarbij nie mand gewond werd - kreeg ere gast Verstappen een startver bod. In het kamp-Verstappen wordt een andere lezing gege ven. De Nederlander zou juist zelf zijn aangevallen door toe schouwers. Toen hij zich los wil de rukken ontstond enig duw en trekwerk. Vervolgens zou Verstappen het voorval zelf bij de wedstrijdleiding hebben ge meld. De wedstrijd op de kartbaan ging om de zogenoemde FA/I- CA Wintercup. In de finalerace liet Verstappen zich volgens de berichten uit Duitsland ineens en zonder reden terugvallen. Daarbij raakte hij een tegenstan der. Met die rijder had Verstap pen al eerder in de voorronde een incident. De Duitse toeschouwers zagen in Verstappens optreden in de finale een bewuste wraakactie en jouwden hem na de race uit. Daarop zou Nederlander de groep hebben aangevallen waarbij het tot een handgemeen met een fan kwam. Na afloop wilde Verstappen ter plaatse niet reageren. Het voorval wordt ook gemeld op de internetsite van Verstap pen zelf. De lezing luidt aldus: „In de tweede heat moest Jos, liggend op de eerste positie, de strijd staken met een kapotte uitlaat; het gevolg van een bot sing, waarbij een andere deelne mer van achteren hard bij Jos naar binnen reed. In de finale heat werd Jos door diezelfde deelnemer in de hairpin voor start/finish wederom van de baan gereden waardoor hij ver terugviel." „Hij werd uiteindelijk door de kopgroep gelapt, waarbij hij we derom in aanraking kwam met dezelfde rijder. Jos belandde hierbij naast de baan en moest de strijd staken. Bij het uitstap pen werd hij door de vader an nex teambaas van diezelfde deelnemer verbaal onheus beje gend, waarbij het tot een woor denwisseling kwam. Uiteindelijk greep deze heer Jos bij zijn helm, wat het nodige duw- en trekwerk tot gevolg had, waarbij uiteindelijk Jos zich los kon ruk ken om zich daarna bij de wed strijdleiding te melden om tekst en uitleg te geven over het voor val." In mei 1998 was Verstappen al eens betrokken bij een vecht partij op een kartbaan in België. Die zaak kwam uiteindelijk voor de rechter. Verstappen kreeg geen straf, ook al achtte de rech ter bewezen dat hij geslagen had. Verstappen betaalde het slachtoffer een schadevergoe ding. oegstgeest - Roelant Oltmans is weer terug in het tophockey. De man die als bondscoach met de Nederlandse vrouwen en man nen de wereldtitel behaalde en goud won op de Spelen van 1996, was dit seizen al actief als assistent-coach bij LOHC. Zater dag keerde de Oegstgeestenaar terug uit Australië, waar hij het WK voor vrouwen bezocht voor twee internetbedrijven, die hoc- keybeelden via het web willen uitzenden. Zondag zat de voor malige voetbaldirecteur van NAC op de bank bij Klein Zwit serland. Waarom „Het is duidelijk dat de hockey ers van KZ niet draaien zoals ze behoren te draaien. Op initiatief van coach Franklin Dikmoet is mij gevraagd of ik tot de winter stop als zijn assistent wil optre den en een adviserende rol wil vervullen. Ik ken Franklin al 25 jaar en heb met hem eerder sa- Jos Verstappen zegt zelf door toeschouwers te zijn aangevallen. Foto: Archief flBA. Boston Celtics - Orlando Ma- Dallas Mavericks - Toronto Rap- 02. New York Knicks - Cleveland Utah Jazz - Indiana Pacers iami Heat - Phoenix Suns 100-90 DAMMEN NK dairies. Eerste ronde: Chub - -1. Fung - Poepjes 1-1. Lunenborg 1-1. Quant - Wanders 0-3, Hoek- fshleeva 3-0. 1 HOCKEY vrouwen. Groep A, zesde speelron- teeland - Oekraïne 3-0 (1-0), Duits- 3 1-3 (1-0). Argentinië - Zuid-Korea Argentinië als groepswinnaar naar jrland als groepswinnaar naar halve PRIJSVRAGEN lATHON SCHAATS EN (Competitie gewestelijke marathon- vierde wedstrijd. Lucy Witteman (Oegstgeest), 2. erbis (Benthuizen). 3. Sabine van leiden). 10 Eefke Warmerdam 11. Marja Veelenturf (Koudekerk Tussenklassement: 1. Lucy Witte- Margreet Merbis 35, 4. Marleen ;made), 19.1. 6. Marieke van 16, 7. Sabine van der Wiel Koos Kortekaas (Voorhout), 2. Bart "tik (Pijnacker), 3. Perry de Vreede Df4 Jos Dohle (Voorschoten), 5. Mei- Hen (Oude Wetering), 9 Mark Rim- irhout), 10. Gerard Nijgh (Rijns- ïo Barends (Leiden), 14. Arjan choten), 17. Dennie van Leeu- ide) Tussenklassement: 1 Perry Ci42,l. 2. Remco de Mik (Zoeter- 3. Jos Dohle 27, 7. Ralf Zwitser ),1,12. Koos Kortekaas 10,1. iht Jeroen Kraan, 2 Michiel Wienese iChiel Smit (Koudekerk a/d Rijn), pement: 1. Chiel Smit 49, 2. Har- er Spek (Zevenhuizen) 41,1, 3. Je- tUl. Johan van Leeuwen (Maassluis), lefltten (Delft) 3 André van der Burg Jjan Rodewijk (Roelofarendsveen), aBorst (Hoogmade). Tussenklasse- teliohari van Leeuwen 50,3, 11. Jan jg JO, 20. Kees Borst 5. perth/anp - Mare Lammers, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, had er in Perth ei genlijk al een beetje op gerekend. „Het zal bij het WK voor ons best nog wel een keertje tegenzitten", sprak hij vorige week na de derde groepszege op Engeland (2-1). Te gen zijn zin weliswaar kreeg de Brabantse perfectionist gisteren gelijk. Een dag na de indrukwek kende (vijfde) WK-overwinning op titelverdediger Australië (3-1) had Oranje in het duel met Span je (1-1) een collectieve baaidag. Het tempo was laag, de scherpte voorin ontbrak en het geluk, dat tijdens de eerste WK-week zo op Nederlandse hand was, bleef uit. Minke Smabers miste in de 46e minuut een strafbal en de Spaanse gelijkmaker viel uit een strafcomer in de extra speeltijd. Niettemin was Oranje na de eer ste averij in Perth als eerste ploeg verzekerd van een plaats in de halve finales. „We hadden een inzinking", gaf Lammers ruiterlijk toe. „Fysiek en mentaal waren we vermoeid. Maar een terugval heb je wel va ker tijdens een lang en zwaar toernooi. Voor ons komt deze stagnatie op het juiste moment. Nu kan het nog, vrijdag in de halve finales niet meer." Na Nederland kwalificeerde ook Australië, dat gisteravond met 5- 0 won van Zuid-Afrika, zich in groep B voor de halve eindstrijd. Oranje is bij winst morgen in de afsluitende poulewedstrijd te gen het matige team van de Ver enigde Staten verzekerd van de groepszege. Lammers en zijn speelsters zijn op de eerste plaats gebrand om het gevaarlij ke Argentinië, dat waarschijnlijk in groep A bovenaan eindigt, te ontlopen. Zuid-Korea, China en Duitsland zijn (ook) mogelijke tegenstanders van Nederland. „Zuid-Korea heeft een goede strafcomer, Duitsland is aanval lend sterk en China maakt op mij een oververmoeide en over- trainde indruk", blikte Lammers voorzichting vooruit. „Toch denk ik dat het China wordt. Maar laten wij eerst maar eens van die Amerikanen winnen." Lammers, die als bondscoach van Spanje tijdens Sydney 2000 nog van Nederland met 0-2 ver- Janneke Schopman haalt hard uit. Foto: Reuters loor in de strijd om het brons, sprak gisteren van een onnodige remise met therapeutische waarde. „Met het zelfbewustzijn in mijn selectie zit het wel goed. Natuurlijk waren we na afloop opgelucht dat we de laatste vier hadden gehaald. Dat was ten slotte onze eerste doelstelling. Maar iedereen baalde ook enorm dat we de zege in de laat ste. seconde nog uit handen hadden gegeven. Dat is een goe de karaktertrek. De winnaars mentaliteit in mijn ploeg is heel duidelijk aanwezig." Lammers stuurde zijn voltallige ploeg vandaag op de derde rust dag voor Oranje toch gewoon naar het Perth Hockey Stadium. Met papier en pen in de hand dienen de speelsters de wed strijden van de mogelijke tegen standers in de finales te bekijken (Duitsland - China en Argentinië - Zuid-Korea). „Nee, ik ga hun huiswerk niet controleren", zei de eerzuchtige bondscoach met een glimlach. „Maar ik verwacht wel van hen dat ze de bijzonder heden van hun mogelijke tegen standers goed bestuderen en noteren. Dat hoort er ook bij tij dens het WK." Oranje kreeg tegen Spanje, met de Nederlandse bondscoach Jack Holtman (ex-Laren) als op volger van Lammers op de bank, voldoende kansen op een soepele zege. Maar voor de eer ste keer in Perth was het rende ment van de aanval laag. Top- door Raymond Willemsen mechelen - Eric Viscaal dacht gisteren twee keer te trainen met het Belgische KV Mechelen. Maar de Nederlandse speler zat al vroeg weer thuis. „We mogen niet meer trainen, want de spe lers zijn niet meer verzekerd. Daarom heeft de trainer (oud- intemational Stéphane Demol, red.) ons maar naar huis ge stuurd." Profvoetbal anno 2002. Het is bijna surrealistisch wat er zich allemaal afspeelt bij eersteklas ser KV Mechelen. „De spelers raken zo langzamerhand uitge put", zegt Viscaal. We krijgen knal op knal. Een normale prof voetballer maakt dit in zijn hele carrière niet mee. Daarom is het ook zo knap dat we afgelopen zaterdag gelijk hebben gespeeld tegen Standard Luik. Je bent met allerlei dingen bezig, behal ve met voetballen." KV Mechelen, ooit een bolwerk én winnaar van de Europa Cup II, is zo goed als failliet. De schuldenlast van de club 'Achter de Kazerne' is zo langzamer hand niet meer te overzien. Ex- voorzitter Van den Wijngaert wil de 12,5 miljoen euro terugzien die hij in een - waarschijnlijk - bodemloze put heeft gepompt. „Ik heb begrepen dat er deze week nog een keer met De Mos gesproken wordt", meldt Vis caal. „Dan is duidelijk wat er gaat ge beuren. De kans bestaat dat er een vereffening komt. Dat houdt in dat KV Mechelen na dit sei zoen in de vierde klasse verder gaat. De curator kan binnenkort langskomen en dan zal dit sei zoen afgemaakt worden met vooral jeugdspelers en jongens die voor een habbekrats willen voetballen. Nee, daar heb ik geen zin in. Dan kan ik wel leu kere dingen bedenken." Deloitte Touche ligt dwars den haag/gpd - Deloitte Tou- che staat niet toe dat DPA Fi nancial People als naamgever van de nieuwe commerciële schaatsploeg van Gretha Smit en Ids Postma naar buiten treedt. Het accountantskantoor doet als co-sponsor van de schaatsbond KNSB een beroep op de bedongen merkexclusivi- teit. Volgens Deloitte Touche ope reert het Haarlemse detache- ringsbedrijf DPA Financial People in dezelfde markt. Dit standpunt werd gisteren inge nomen door commercieel direc teur Willem Troost. De twee partijen en de KNSB praten van daag over een oplossing. Troost was vanochtend niet bereikbaar voor commentaar. DPA Financial People werd twee weken geleden gepresenteerd als de sponsor van het team van de topschaatsers Gretha Smit, Ids Postma en trainster Ingrid Paul. Het Haarlemse bedrijf is een overeenkomst aangegaan tot en met de Olympische Win terspelen van 2006 in Turijn. De contracten zijn nog echter nog niet ondertekend. „Mijn eerste reactie is dat de schaatsers zich over dit seizoen absoluut geen zorgen hoeven te maken", aldus Peter Smit, directeur- van DPA Financial People. Smit vindt het, afgezien van het zakelijk belang, als 'liefhebber van de sport' jammer dat hij met deze problemen wordt ge confronteerd. Hij heeft nog geen contact gehad met Deloitte Touche. „Ik hoop vandaag op duidelijkheid. Ik zie onze bedrij- mengewerkt bij het Nederland damesteam en de heren Amsterdam." Anderhalf jaar geleden ma van een zwalkend Bloemendaal de winnaar van de Europa Cup. Een herhaling? „Troubleshooter lijkt mijn nieu we rol te worden, haha. Maar wat me mateloos intrigeert is de vraag waarom een team niet presteert conform de kwalitei ten. Ik vind het mooi als ik daar een positieve bijdrage aan kan leveren." Is met de 3-1 winst op Kampong het lek boven? „Het doel is dat KZ tot 15 de cember (dan gaat de winterstop in, red.) niet meer onnodige schade oploopt. Daarna is mijn rol uitgespeeld. Al sluit ik niet uit dat ik in de toekomst nog iets in het hockey ga doen. De sport zoekt mij op, zoals nu wederom blijkt. Ik zal altijd de link met hockey houden." ine bij de eerste drie moet eindi gen om de tweede ronde te ha len. De voorbije week trainde en speelde Nederland in Zweden. Bij de eerste wedstrijd in een schoolsporthal liep een groot deel van het Nederlandse en Zweedse team een hardnekkig griepvirus op, dat op de plaatse^ lijke school al behoorlijk had huisgehouden. „De helft van de ploeg is al aan de beurt geko men. Het kan best zo zijn dat de andere helft deze week nog aan de beurt komt", aldus Bouwer, die zelf ook de laatste dagen in Nederland op het ziekbed door bracht. De selectie voor het EK: Doel: Jokelyn Tienstra, Ingeborg Vlietstra, Marieke van de Wal. Veld: Diane Lamein, Diane Roe- lofsen, Martine Hekman, Ana Razdorov, Irina Pusic, Monique Feijen, Natasja Burgers, Olga As- sink, Andrea Groot, Saskia Rou- kema, Silvia Hofman, Maaike Turnhout, Pearl van der Wissel, den haag/gpd - Saskia Mulder moet het EK handbal in Dene marken aan zich voorbij laten gaan. De hoekspeelster onder vindt te veel last van een knie blessure. Bondscoach Bert Bou wer haalde gisteravond een streep door de naam van de in ternational, die bij het Deense GOG Gudme speelt. Het ontbreken van Mulder is een groot gemis voor de hand- balploeg, die vrijdag in Aarhus tegen Frankrijk de eerste wed strijd van het EK speelt. „Saskia heeft maandag nog een laatste test gehad, maar het gaat ge woon niet. Ze houdt te veel last van de knieschijf. Daar komt bij dat er een behoorlijke spierver- mindering is opgetreden, omdat ze vier maanden bijna niets ge daan heeft." Het afvallen van Mulder is niet de enige tegenslag op weg naar het EK in Denemarken, waar Nederland in een poule met De nemarken, Frankrijk en Oekra- alkmaar/gpd - Voetballer Barry van Galen doet vanavond niet mee met AZ in de bekerwed strijd tegen Stormvogels Telstar. De Alkmaarders houden hun beste voetballer uit voorzorg thuis om mogelijke commotie voor te zijn in het toch al bela den duel. Twee jaar geleden kwam Van Galen in botsing met Richard Strieker. De toenmalige Telstar speler werd daarna afgekeurd voor het betaald voetbal. Nog al tijd wordt Van Galen daar in Velsen verantwoordelijk voor gehouden. De AZ-routinier is voor de botsing niet bestraft. Toch nam AZ-trainer Adriaanse zaterdagavond na de 2-0 zege op RKC het besluit om hem niet op te stellen tegen Stormvogels Telstar. Van Galen zelf had daar om gevraagd. scorer Mijntje Donners (vier treffers) speelde een ongelukki ge wedstrijd, ook al doordat ze in de ogen van arbitrage weinig goed kon doen. Dankzij Janneke Schopman, die in de 54e mi nuut scoorde uit een min of meer mislukte strafcomer, nam het ploeterende Nederland een voorsprong. In de laatste actie van de wedstrijd kwam het strijdbare Spanje, dat twee keer de gele kaart incasseerde, toch nog op gelijke hoogte, 1-1. ven op grond van het dagelijks werk niet als concurrenten. Deloitte Touche is van origine een kantoor van registeraccoun tants, DPA levert mensen die problemen oplossen. Ik denk dat we als sponsors in het schaatsen elkaar juist kunnen versterken." Ab Krook, topsportcoördinator van de KNSB, betreurt de ont stane situatie. De KNSB neemt vandaag een formeel standpunt in. „Ik wil graag dat de schaatsers in rust kunnen trainen en wed strijden rijden. Maar we moeten ook de belangen van onze spon sors goed behartigen." Gretha Smit en Ids Postma ver blijven momenteel in Italië waar ze een trainingskamp hebben ACHTERLIJN Wethouder Pechtold was er nog trots op ook. „De re actie van de gemeente Leiden op het KNVB-rapport is er hoor", meldde hij vorige week op de jaarlijkse persborrel van het Leidse college van B en W. Hij bracht me persoonlijk in contact met een van zijn mede werkers, die er voor zorgde dat de nota met de titel 'Samenwer king scoort' twee dagen later op mijn bureau lag. Na lezing van de zes A4-tjes - een reactie op het KNVB-rap- port over de toekomst van het Leidse voet bal - weet ik niet of ik in lachen of in huilen moet uitbarsten. Voor beide valt wat te zeggen. Je zou kunnen lachen om de stuitende aaneenschakeling van kromme zinnen, taal- en tikfouten. (Citaat: 'Op de Mors komt 1 veld vrij van de voet bal'). Tijdens het sportcafé van afgelopen vrijdag heb ik nog gezellig met voetbalbestuur ders gediscussieerd over de vraag of het gemeentelijk werkstuk nu 'mavo 4' of 'mavo 3' niveau had; we kwamen er niet uit, maar gelachen hebben we wel. Zelf barst ik niet zo gauw in huilen uit, maar ik kan me voorstellen dat de bestuurders van de KNVB dit wel doen. De voetbalbond heeft heel wat tijd en energie gestoken in een in ventarisatie van het Leidse voetbaL De bond heeft een en ander vastgelegd in een gede gen rapport en dat aan de ge meente aangeboden. En als antwoord krijgen ze een ver moedelijk door een stagiair op het stadhuis geschreven bred- delwerkje dat nauwelijks in gaat op de inhoud van het KNVB-rapport. hetzelfde sportpark er twee clubs bij. En zo kunnen we nog wel even doorgaan. Het is een raadsel hoe deze nota de gemeentelijke organi satie heeft kunnen verlaten. De verantwoordelijke wethouder zou zo'n werkje toch moeten tegenhouden, dit mag toch niet bij de betrokken sport clubs belanden, de gemeente Leiden maakt zich hier bela chelijk. Of denkt Pechtold dat voetbalbestuurders IQ-nullen zijn, die het allemaal toch niet uitmaakt. Of heeft hij deze no ta gewoon niet gelezen? Zou hij dat alsnog kunnen doen en het werkstukje dan schielijk willen terugtrekken? Kan hij de Leidse voetbalsport een beetje serieus nemen? Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19