TOP laat het liggen tegen nieuwkomer Pecos heeft twee punten te weinig SPORT Sporting Trigon kan het aanvallend niet bolwerken Nederlaag verlost Foreholte van de druk De Lege Geaën wint in Sassenheim DIOK kijkt met schuin oog naar het linkerrijtje »j irerder in toernooi - Met een 61-67 (28- n de bekerwedstrijd jniworld 2 voldeed lie verplichting om te Ian de eerstedivisionist e. In een weinig bij- wedstrijd stelden de 2kers de winst in de feilig, door het neerzet- tfen meer agressieve ng. De tegenstander, ^ternational Cees van ir in het veld, had daar tVoord meer op. Coach Jlibegovic: „Het be- )e is dat we in ons rit- ebleven en niet stil- iit weekeinde. Voor de liet een kleurloze wed- li hadden moeite om Higen in ons spel. Bin- ^aan we zowel indivi- inet het team de eer- inshelft evalueren. Jti dat we de kleine din- U nog niet kloppen kunnen veranderen." iderdorp •kwartfinale c l - BV Leiderdorp kwartfinale van het i bekertoernooi be ploeg van trainer Joris ;en won in Nijmegen 5 (32-40) van Wild 'loper in de promotie- taor de Leiderdorpse 'inist was Burgundie Sscorer met 16 pun- Igd door Lonneke Christa Ellis met ie- 1 en punten. Vandaag ^ting voor de volgende a jreek moet bewijzen - Vlak voor een reeks ^dstrijden heeft Rijn- !:h in de middenmoot gioklasse C genesteld, jailers uit Alphen aan Versloegen gisteren in 'm DIOS afgetekend [7. Bij de Alphenaren ;co Pabst met elf tref- lote man. Trainer Adrie ;bn ook weer een be- op Martin Hulshof, n half jaar in Afghanis- Ihandbalde alsof hij weggeweest. Vooral Tte helft (16-9) heerste k, dat het moest stellen geblesseerde broers ^js van Rijn. Door de tang heeft Rijnstreek &n uit vijf wedstrijden. ;h lastige wedstrijden Dggeklasseerde ploe- Xiintus 3, Wesüandia „Pas dan blijkt wat we :h", aldus trainer De innen we dat niveau gjven we middenmo- <ezelfde klasse leden en van Stompwijk '92 4e nederlaag. Thuis te- itclub Verburch uit 3cwam de jonge ploeg tigter er in de eerste aan te pas. De kloof aelpunten kon Stomp- ist niet meer helemaal (8-21. anten i»t podium ^n schaatsen - Meivin en is als derde geëin- :ns de vijfde wedstrijd iter van Vliet Mara- De licentiehouder uit itering behoorde tot de jS, die overbleven van pre kopgroep. In de t plaatste Kapellenaar joverse met succes een jsnelling. Achter hem fy de Vreede (Monster) }1en voor. Bij de vrou- Evierde Chantal Boer. palig inwoonster van fge versloeg onder an- Leidse Sabine van der ^de) 'en Anne van Zeil jtde (tiende). Bij de l(iaf 16 jaar won Robert (n. Hij kreeg Voorhou- (tiaan Kramer (tweede) ;an Hemert uit Wasse- st zich op het podium. voor ïveld .'n - Wielrenner Sebas- »eveld is afgelopen [je twee keer vierde ge- In Koksijde ging de ze- Meter Vanthourenhout. ïeroverde daarmee de tai, die hij aan zijn be- le concurrent Lange- :kwijtgeraakt. Gisteren /'-jarige Lissenaar uit |che in de SuperPresti- t voor junioren in Gie- pek in zijn opzet te sla- 1 hij makkelijk met de S meekon. Maar op- as het geluk niet aan „Vroeg in de tweede ed ik lek." Landgenoot m, de Pool Slawomir 1 Vanthourenhout wa neer te achterhalen, s is er tijdens de zesde iss in de reeks van de ïpetitie Zuid-Holland ïslaagd het podium te i renner uit Hazers- ie uitkomt voor het ixcelsior, finishte in eer in het A-veld als in van der Tang uit t reikte in de B-klasse ltste stek. maandag 2 DECEMBER 2002 SS door Michel van Gent korfbal - Sporting Trigon is in de onderste regionen van de overgangsklasse C beland door de 18-21 nederlaag tegen Stanfries. De formatie van Robin Sommeling was qua veld spel niet zoveel minder, alleen miste zij aan vallend de nodige zuiverheid. Sander de Haas, Misja IJzerman (3), René Bekker (2), Mirjam Duin, Aukje van Rijn, Brenda Venema en Daan Niesing hielden hun ploeg tot 12-12 goed in het spoor van de tegenstanders, maar daarna ging het mis. De aanval kwam tussep de 28ste en 37ste minuut niet verder dan,«en strafworp van Sander de Haas, terwijl de tegenstander wel zijn kansen afmaakte (13-18). In het res tant van de wedstrijd bleef het verschil min stens drie punten. TWEEDE KLASSE Pernix behaalde zonder veel moeite ten koste van ZKC '31 zijn derde opeenvolgende over winning: 19-9. Christian Lindhout (4), Irene van der Burg, Annemarie Schepers, Ewoud van der Kooij en Huig Schoonderwoerd zorg den in amper twintig minuten voor 8-3. Dit gebeurde met name met doorbraken, die wer den afgemaakt of strafworpen opleverden. Na een kortstondige inzinking (8-5) pakten de Lei- denaars de draad weer op (12-5). Trainer Perry Venema kon dan ook rustig al zijn vier wissel spelers inzetten, waarbij Inge Treur de aan dacht trok door met haar eerste schot gelijk te scoren (16-6). Binnen zes minuten was Fiks op een 5-0 ach terstand geraakt bij VZOD, dat bijna met elk schot doel trof. De oranje-blauwen raakten niet in paniek en haakten nog voor rust aan (7- 7, 9-8 rust). Vooral hun vrouwen hadden het moeilijk, want er stonden tegen de goals van Saskia van der Does (3) en Martine Anholts acht tegentreffers. Halverwege de tweede helft brachten Martine Anholts, Matthijs de Visser en Arjan Wildschut de ommekeer (15-14, 15- 17). In de resterende acht minuten werd deze voorsprong met enige moeite vastgehouden: 17-18 winst De verdediging van Tempo had moeite om de concentratie vast te houden tegen ADO. Coach Aat van Rijthoven vond dat er nog te veel tegentreffers waren gevallen. Erik Hol- thausen, Elmer Veenman (3), Wouter Keizer (2), Simone Boot en Marcel Haagsman maak ten een vlotte 3-0 achterstand in de eerste helft meer dan goed (5-10). Deze tussenspurt bleek voldoende om de tegenstander te ontmoedi gen, resulterend in een 14-24 zege. De aanvallers van De Danaïden waren niet opgewassen tegen het achterverdedigen van Swtft(A), wat zich uitte in flink wat balverlies. Dat brak hen in de tweede helft op, want in deze periode liep het verschil op van 8-6 (rust) via 14-6 naar 21-10. Juniores Sasja van Nood, Mark Hegnauwer en Michel Schrama kregen in deze fase enige speeltijd toebedeeld. Heg- nauwer scoorde een keer. Alleen Barbro Heij- man, Ed ubbeldeman en Ame Heijman (2) hadden meer succes met hun schoten. DERDE KLASSE Madjoe incasseerde uitgerekend in de topper tegen Weidevogels de eerste nederlaag van het seizoen: 12-17. De Rijnsburgse beginaanval draaide aanvankelijk moeizaam en kwam pas aan het einde van de eerste helft tot scoren via Jos Star (4-5, 5-5 rust). De oranjehemden kre gen desondanks hun medekoplopers even achter zich met twee treffers van Erwin Kellner (7-7, 9-7). In de volgende negen minuten had den zij geen verweer meer op het doordachte combinatiespel van de tegenstander (9-15). Velocitas ging bij SEV voor het eerst in de zaal onderuit en wel met 19-16. „Wij werden on aangenaam verrast door hun zuiverheid, zij hadden weinig kansen nodig", moest coach Klaas Bosman spijtig constateren. Zijn ploeg leek rondom de rust het initiatief in handen te nemen door goals van Elsbeth de Mooij, Mar- linde Oosterhoff, Marjan Snatersen, Arjen Bak ker en André van Wallinga (8-6, 9-8 rust, 10- 11). De aanval viel echter in de volgende tien minuten stil, waardoor er een nieuwe, fatale achterstand ontstond (16-11). Het zag er in de eerste helft naar uit dat Fluks een eenvoudige zege op SDO(H) zou behalen. Marloes Varkenvisser, Arno van Haarlem (2), Nicole Bierens en Esther Hoek zorgden voor een 6-1 ruststand, waarbij de enige tegentref fer een strafworp was. Na de pauze zakten de Noordwijkers echter weg onder de fysieke druk van de tegenstanders, zodat de spanning pas na 9-7 verdween: 12-7 eindstand. Crescendo behaalde een gemakkelijke 11-20 zege op Aurora. De formatie van Martin Ver- horik, spelend met nieuwe vrouwenkoppels, stak defensief goed in elkaar. Thieny Amoldus en Johan Baak schakelden de beste schutters bij de thuisploeg nagenoeg uit. Dat leverde na 3-4 steeds een verschil van minstens drie pun ten op, totdat Linda Meijers, Nischa Verweij, Gertjan Hensing en Michel Wijnen diep in de tweede helft de genadeklap uitdeelden (10-14, 10-18). Tijdens de eerste helft kon KZ Leiden nauwe lijks afstand nemen van Dubbel Zes. Het acht tal van Erik van Lunteren zag tal van schoten uit de mand tollen en gaf uit te grote gretig heid enige goals weg. Na de pauze (5-8) liep het beduidend beter, met name door doeltref fend optreden van Maartje van Berkum (4), Vi- viane Klein, Christel van Lunteren en Rik Noordervliet (2). Mark Zierikzee droeg bij zijn rentree een doelpunt bij aan de 9-22 overwin ning. Ook Kim Geerlings van Foreholte kan geen gaatje vinden in de stugge verdediging van Ouintus 2. Foto: Taco van der Eb door Tim Brouwer de Koning voorhout - Foreholte staat weer met beide benen op de grond. De handbalsters uit Voorhout leden gisteren hun eerste neder laag tegen concurrent Quintus 2 uit Kwintsheul. In de eigen goedgevulde Gaasbak kwam Fo reholte op alle fronten tekort: 11-16. Door de nederlaag is de ploeg van trainer Elly Spreeuw voorlopig verlost van de last van het koploperschap. Volgens Spreeuw is haar ploeg alleen in mentaal opzicht nog niet evenwichtig genoeg om topduels in de hoofdklasse B te winnen. Foreholte begon ner veus en kwam al snel een punt of vijf achter. Die kloof werd nooit meer kleiner. „In aanval lend opzicht hebben we het la ten afweten", zo oordeelde Spreeuw terecht. De reserves van Quintus hadden na hun voortvarende begin wei nig meer te duchten van de thuisclub, die grossierde in mis verstanden en kansloze doelpo gingen. Foreholte had het aan doelvrouw Anita Seur te danken dat de marge nog enigszins te behappen bleef. Koel en atle tisch voorkwam zij nog meer treffers dan haar Quintus-colle- ga Peggy Viergever aan de ande re kant van de zaal. Verder toon de Helga Janson zich als één van de weinigen aan Voorhoutse zij de trefzeker, tot ook zij na een gemiste strafworp ging haperen. Pas in de slotfase knabbelde Fo reholte, onder meer door straf worpen van Esther Hoek, iets van de achterstand af. Span nend werd het echter niet, want Quintus 2 raakte allerminst in paniek. Wel kwam topschutter Laura van der Steen in de twee de helft nauwelijks meer aan scoren toe. Foreholte draait ondanks de ne derlaag nog in de top van de hoofdklasse mee. Met Hellas 2, koploper Ventura en Quintus 2 dingt de onervaren ploeg van Spreeuw volop mee naar de ti tel. Tegen de drie concurrenten behaalde Foreholte ook drie punten door een overwinning, een remise en een nederlaag. Als de volgende trits meer ople vert, bestaat de kans dat Fore holte alsnog hogerop komt. Maar Spreeuw waakt voor over spannen verwachtingen. „We hebben al twee van onze con currenten thuis ontvangen, dus we moeten ons vooral nog niet rijk rekenen. Toch hoeven wij voor geen enkele tegenstander bang te zijn. Want, afgezien van de mentaliteit, vind ik ook Quin tus 2 niet beter dan Foreholte." Foreholte-Quintus 2 11-16 (4-9). Sco res Foreholte: Helga Janson (4x), Es ther Hoek (3x), Kim Geerlings, Anne Willemse, Patty Warmerdam, Mariska van Steijn. Scheidsrechters: Van Vliet en Obbens. Toeschouwers: 275. door Gertjan van Geen sassenheim - Een doemscenario hoeft niet meteen uit de kast, maar de korfballers TOP verga loppeerden zich zaterdag flink voor eigen publiek. Het Friese De Lege Geaën boekte zijn allereer ste overwinning in de hoofdklas se van het korfbal, daarmee de droomstart van de Sassenhei- mers tot normale proporties te rugbrengend: 17-21. TOP loopt één op één en dat is op zich niet slecht. Maar de twee punten die uit de eerste wedstrijd tegen landskampioen Die Haghe waren behaald, wer den ineens uitgewist. Een ne derlaag tegen een debutant is immers niets anders dan een forse tegenvaller. Het buffertje dat TOP ten opzichte van de de gradatieplaatsen had kunnen bouwen, bleek er zo niet te ko men. „We liggen nog wel op schema", zei trainer Gert-Jan Kraaijeveld. „Maar we hadden betere zaken kunnen doen." In plaats daarvan kregen de Sas- senheimers een koude douche van het veel enthousiastere De Lege Geaën, 'de lage streken' in het Nederlands. De ploeg uit Si- brandaburen, een minder dan driehonderd zielen tellend dorpje een kilometer of zeven buiten Sneek, groeide als vanzelf naar de hoofdklasse toe. De ba sis van het team speelt al sinds de pupillen met elkaar. In hun jeugdjaren bleek de potentie al toen ze als junioren zaalkampi oen van Nederland werden. De Friezen steunden destijds al voor een belangrijk deel op hun aanvoerder Arnold van der Kooij. Zaterdag was Van der Kooij, wiens twee broers op de bank zaten en wiens nichtje Jan- neke in het andere vak stond, de meest ongrijpbare speler voor TOP. Met loepzuivere afstands schoten speelde hij de thuis ploeg in de eerste helft stuk om op acht doelpunten te eindigen. „We hebben hen overbluft", sprak Van der Kooij na afloop. Als wij het baltempo hoog kun nen houden, kunnen we goed spelen. Zo groeiden we vanzelf in de wedstrijd." De Lege Geaën heeft geen ander doel voor ogen dan handhaven en beschouwde de eerste twee duels tegen Blauw Wit en Fortu- na puur als oefening. Van der Kooij, die aanbiedingen van an dere clubs liet lopen om met zijn eigen vereniging de hoofd klasse te halen: „We hebben echt naar TOP toegeleefd. Dit was onze eerste echt belangrijke wedstrijd." Met de schutters Van der Kooij en Ruurd Hendrik Fokkens in topvorm bleek dat ook wel. De bezoekers kwamen snel op 1-3 en zagen TOP nimmer langszij komen. Het doelpuntenfestijn van de eerste helft (13-17) stem de Kraaijeveld ontevreden. „Het mag natuurlijk nooit zo ver ko men. Het leek wel een eind stand. Verdedigend hebben we de zaak verloren, maar aanval lend deden we er ook te lang over om te scoren." Op cruciale momenten was het niet de onervaren Friese ploeg, maar het favoriete TOP dat de fouten maakte. Waar De Lege Geaën drie keer werd afgefloten voor verdedigd schieten, miste Sander Harmzen een simpele doorloopbal en treuzelde Steven Baart vlak voor rust zonder ver dediger in de buurt. Voordat TOP via Harmzen kon scoren, blies scheidsrechter Komduur het rustsignaal. Kraaijeveld stak zijn ergernis daarover niet onder stoelen of banken. Het was nog niet zo'n probleem geweest als TOP in de tweede helft orde op zaken had gesteld. De Friezen hapten naar adem, maar de thuisploeg kwam met de verse krachten Felix van der Sommen en Marijke van der Berg niet dichter bij dan een doelpunt verschil: 17-18. Toen opnieuw Van der Kooij het ver schil weer op twee bracht, knak ten de Sassenheimers definitief. „Mijn complimenten voor hen", sprak Kraaijeveld, enigszins be teuterd. TOP - De Lege Geaën 17-21 (13-17). Doelpunten TOP: Stanley Lardé en Steven Baart 5, Tim van der Horst 4, Sander Harmzen, Felix van der Som men en Marijke van der Berg. De Lege Geaën: Arnold van der Kooij 8, Ruurd Hendrik Fokkens 6, Jolanda Klos en Eduard Klos 3, Grietje Dekker. Scheids rechten Komduur. Toeschouwers: 300. Oegstgeestenaren keren terug naar de tweede divisie door Ron Hoogendam tafeltennis - Na Docos, Avanti en Rijnsoever is nu ook Pecos gedegradeerd. De Oegstgeeste naren keren terug naar de twee de divisie, ondanks het gelijk spel tegen nummer twee Toren- stad, zaterdag in de slotronde. Omdat het duel tussen Bergeyk en Avanti ook in 5-5 eindigde, kwam Pecos twee punten tekort. Het had voor Pecos in Zutphen beter kunnen verlopen als Her man van den Broek van de partij was geweest. Maar zijn vrouw was ziek. „Ik vind het sneu voor de jon gens, maar privéomstandighe- den vind ik belangrijker dan het tafeltennis. Ik moet eerlijk be kennen dat het aan mij heeft ge legen. Ik heb in de zes, zeven wedstrijden dat ik mee heb ge daan niet mijn normale niveau gehaald en dus onvoldoende ge presteerd", aldus de Oegstgees- tenaar, die voortaan alleen nog in noodgevallen oproepbaar is. Tegen Torenstad greep Pecos de laatste strohalm, maar het was niet genoeg. Ron Schipaan- boord en Friso Reitsma sleepten beiden twee overwinningen bin nen, maar tegen het noppenspel van Martin Brinkhoff waren zij niet opgewassen. Ook de dubbel was voor Oegstgeest. Dennis Visser kon geen punten toevoe gen. Het reeds gedegradeerde Avanti deed zijn sportieve plicht door Bergeyk op 5-5 te houden. De uitslag gaf de krachtsverhoudin gen aardig weer. „We hebben ons best gedaan", zei Ronald Peeters, „al maakt het mij geen zier uit of Pecos of Bergeyk eruit is geknikkerd. Het zijn allebei aardige ploegen." Avanti, dat thuis nog met 8-2 onderuit ging tegen de Braban ders, was nu aardig bij de les. Martin Groenewold overklaste Kees Sengers en Bart van Meurs, maar stuitte met 3-1 op het vas te spel van Marco Bottram. Jaap Schilperoort en Peeters ver schalkten alleen Van Meurs. Peeters was met Groenewold succesvol in de spannende dub bel (3-2). Docos, ook al gedegradeerd, speelde zijn laatste tweededivi- siewedstrijd tegen Vrienden schaar en won afgetekend met 8-2. Steven van den Berg speel de zonder druk en kennelijk gaf hem dat vleugels. De 16-jarige Leimuidenaar won al zijn partij en. Vader Ed en Bassim al Hus- saini moesten alleen het ant woord schuldig blijven tegen Gouwenaar Van der Meij, die met zijn ploeg Docos vergezelt naar de derde divisie. Scylla 2 had door de 8-2 nederlaag tegen kampioen Disnierats precies een punt meer vergaard dan Vriendenschaar en handhaafde zich derhalve. De Treffers 2 ein digde in dezelfde klasse op de derde plaats, een punt achter Amstelveen waarvan de Veense ploeg zaterdag met 7-3 won. Scylla 3 werd met overmacht kampioen van de derde divisie groep 5. Dit na de 10-0 triomf op Pecos 2, dat laatste werd. In groep 6 verloor Rijnsoever zijn laatste derdedivisieduel te gen middenmoter De Sprint. Henk Jan Glasbergen, Jeroen Holten en Hans Klaverweide mogen het in de hoofdklasse gaan proberen. Vrouwen Docos verloor met 6-4 van Vice Versa '51 dat samen met de Leidsen degradeerde naar de tweede divisie. Yu Ling Wu (2x) en Dianne van der Meer (lx) waren in eigen zaal slechts de Oudenbosche speelsters Schone en Rover de baas. Pecos was in Zutphen net de mindere van Torenstad: 6-4. Voor de Oegstgeester ploeg, die op de derde plaats eindigde in de 'tweede divisie, scoorde Jea- nine Huiden een keurige twee, Miranda Karsdorp won een maal. door Pieter van der Vliet rugby - DIOK heeft de smaak te pakken. Na een 8-3 overwinning op het lastige Rotterdam en met nog een wedstrijd tegoed, kijken de Leidenaars voorzichtig om hoog naar een plaats in het lin kerrijtje. DIOK trad in eigen huis aan zonder de geblesseerde flanker Piers Tolson. Voor hem in de plaats speelde Nils Dirks, die zijn kans greep en na afloop tot man van de wedstrijd werd ge kozen. Tegenstander Rotterdam speelde in de stromende regen een rommelige wedstrijd. De ploeg kon zich alleen verweren met geschopte ballen op de helft van de tegenstander, om vervolgens weer onder druk ge zet te worden. Onder aanvoe ring van captain Wïlnus Ver- steijen drukte DIOK Rotterdam met de rug tegen de muur. Een penalty gaJf de Rotterdammers een onverwachte 0-3 voor sprong, die niet lang standhield. Versteijen scoorde een vijfpun ter. Toen aan het slot van de wedstrijd Danny Evers de penal tykick verzilverde,^vas het ge daan met Rotterdam. Een ernstige nekblessure van Marco Pel, hooker van rugby club 't Gooi, in de wedstrijd te gen The Bassets zorgde na 30 minuten spelen, bij de stand 31- 0, voor een vroegtijdig einde. De onfortuinlijke Pel werd naar het ziekenhuis afgevoerd. „Voor ons had het geen zin meer", zei The Bassets- teammanger Rob Koel- wijn. „Pel kwam bij het inko men in de scrum te laat met zijn hoofd naar voren en kwam klem te zitten. Vergeet niet dat wij in Sassenheim vorig seizoen al eens geconfronteerd werden met de dood van een speler van Hilversum. Bij sommige jongens kwamen die beelden weer terug. Na overleg met de referee en de aanvoerders is besloten de wed strijd niet verder te spelen."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23