SPORT Gebrek aan durf en creativiteit doet Vivax de das of Hans Wubben ook in Lisse onnavolgbaar LOHC maakt seizoen af met een andere coach Forescate en Leidse Studs werken aan eerherstel De Zijl scoort vee* maar toch te weir Blunder na blund van koploper LD( Jeugd heerst op kortste onderdeel van Ter Speckeloop RDC laat bordpunten liggen Roomburg heeft het makkelijk in derby: 3-0 Alphen verlaat met ruime zege de degradatiezone maandag 2 DECEMBER 21 t< Dennis de Vreugt. Archieffoto: Loek Zuiderduyn Vijf regioschakers bij beste zestien schaken - In de halve finale voor het NK 2003 te Leeuwar den hebben dit weekeinde vijf van de zeven 'Leidse' vertegen woordigers zich geplaatst bij de laatste zestien: John van der Wiel, Dennis de Vreugt, Jan Smeets, Jop Delemarre en Ste fan van Blitterswijk. IM Mark van der Werf en de Leidse kam pioen Pieter Hopman vlogen eruit. De grootmeesters Van der Wiel en De Vreugt wonnen bei den een partij en schakelden met een plusremise hun tegen standers uit (1.5-0.5). De kers verse Leidse meester Smeets versloeg met 1.5-0.5 de Amster damse kampioen Tigran Spaan. Met de maximale score (2-0) won Delemarre van de FIDE- meester Arthur van de Oude- weetering. Van Blitterswijk had weinig moeite met meester Wil ly Hendriks. Na een goede zwartzege op zaterdag, voldeed een plusremise met wit gisteren (1.5-0.5). De laatste zestien schakers spelen volgend week einde weer en de beste acht ko men in maart in actie. De beste vier gaan over naar de finale in juni in Leeuwarden. Witteman en Vink in vorm Amsterdam - Joost Vink heeft opnieuw hoge ogen gegooid in het landelijke B-peloton. De schaatser uit Noordwijkerhout gleed zaterdagavond op het kunstijs van de Jaap Eden-baan als vierde over de eindstreep. Eén week eerder werd hij derde in Den Haag. Mede door die twee prestaties staat Vink nu op plaats vijf in de tussenstand om de Essent Cup. Lucy Witteman uit Oegstgeest behoorde tijdens de strijd om de Amsterdamsche IJsclub Bokaal tot de vlucht - groep van acht vrouwen en fi nishte als zevende. Nederlaag voor Gemini voorschoten - Gemini/Kange- roes heeft een 2-3 nederlaag ge leden tegen de reserves van To- negido. De Voorschotense vol- leybalsters namen een 2-1 voorsprong. Pia Boom deed het goed als libero en aanvallend zorgde Ineke Boersma voor veel punten. In de vierde set kreeg de Voorburgse ploeg meer vat op het spel van de thuisploeg. Na de 2-2 was het de vijfde set spannend, Gemini verloor met 15-13. door Wim Siera waterpolo - Eersteklasser Vivax kon de nare bijsmaak van de 11-10 nederlaag tegen VZC van vorige week nog niet met een klinkende overwinning wegspoelen. In Dordrecht bleef de ploeg uit Oegstgeest tegen de plaatselijke waterpolovereniging steken op een 6-6 gelijk spel. Vivax slaagde er niet in de behoudend spelende Dordrechtenaren voor grote proble men te plaatsen. Het ontbrak de ploeg van trainer Hans Trijsburg vooral aan duif en crea tiviteit. De kwalitatief mindere opponent had in de laatste periode zelfs uitzicht op de zege (6-5). Een doelpunt van Ivo Dietz bezorgde Vi vax toch nog een punt De doelpunten kwa men van Ivo Dietz 3x, Marco Mulder, Bram Tendeloo en Martijn Odems. De situatie van Katwijk wordt met de week zorgelijker. Zaterdag verloor de nummer laatst van de eerste klasse met duidelijke cijfers van VZC: 16-8. Toch was aanvaller Alex Sieval te spreken over de prestatie van zijn team. „Het was een aardige wedstrijd van onze kant. Tot en met de derde periode konden wij VZC aar dig bijbenen. In de vierde periode gaf de erva ring de doorslag." Voor Katwijk scoorden Alex Sieval 3x, Hans van Duyn 2x, Christiaan Teu- nisz, Cees van Duyn en Kjeld Boonstoppel. Sassenheim had lange tijd de illusie een goed resultaat te behalen tegen het sterke Vlaardin- gen. Beide ploegen gaven elkaar weinig toe en tot met de derde periode kon zowel Sassen heim als Vlaardingen aanspraak maken op de zege (3-2). In de laatste rondgang liet het ver dedigend sterke Vlaardingen zich niet meer verrassen en voegde nog eens vier treffers aan het totaal toe. De eindstand was 7-2. Jelle Mie- deman en Robert Langeveld verzorgden de doelpunten voor Sassenheim. De inbreng van Lars Bergsma was zaterdag groot. De aanvaller nam de eerste vier treffers van Koudekerk voor zijn rekening en legde daarmee de basis voor de 6-5 overwinning op Donk 2. Koudekerk speelde zonder Werner Stolk en Sander Emeis aanvankelijk een goede wedstrijd. De 4-2 voorsprong was verdiend. In de derde periode vloeiden de krachten weg (4- 4). Koudekerk pakte echter bijtijds de draad weer op en door doelpunten van de goed spe lende Michael van der Berg en Rob Westgeest 45 seconden voor tijd boekte de koploper van de tweede klasse alweer de zevende overwin ning van het seizoen. Eindelijk viel de tweede overwinning voor Al kemade te noteren: 6-5 tegen Aquarijn. De derdeklasser is de koning van de gelijke spe len. In de slotminuten rook de ploeg uit Nieu- wegein even aan de zege (5-4). Twee oplevin gen van Ivo Scholz na een mooie solo en een doelpunt van Ronald van der Tang bezorgden Alkemade toch de twee punten. Voor Alkema de scoorden Ronald van der Tang 3x, Michel Bakker en Ruud Koster. Vrouwen LZ 1886 speelde een wedstrijd om des keizers baard tegen Nereus. De Leidse vrouwen verlo ren met 15-9 maar waren al veroordeeld tot het spelen in de degradatiepoule. Nereus had de punten broodnodig om zich te plaatsen bij de beste zes. Het breekpunt kwam in de derde periode, toen Nereus met een vrouw meer in het water lag door een ongelukkige wissel van LZ. Nereus vergrootte de 9-7 voorsprong naar de uiteindelijke 15-9 overwinning. Voor LZ 1886 scoorden Noeki Klein (3), Biurakn Hak- verdian (3), Lorette Velting, Bemadette Roelofs en Yvonne Flippo. De Zijl/LGB handhaafde zijn ongeslagen sta tus in de tweede klasse door met 10-2ke fiance te winnen. Alliance kwam op feil een overtalsituatie te verzilveren, n^n Zijl/LGB stelde snel orde op zaken, ng einde van de derde periode kwam de L,tei telpretendent op een 8-1 voorsprong, »r i de week ontvangt De Zijl/LGB concuryo pido. Tegen Alliance scoorden Iefke jfit kum (4), Ingrid van Veen (3), Aukje t i kum (2) en Wendy van Berkel. eb lit Alkemade kreeg een flinke afstraffing jet pido: 16-3. De Veense vrouwen hadd'h grip op de snel uitgevoerde contra-aa^g de nummer twee van de ranglijst en n^a< ste periode keken zij al tegen een 5-0m stand aan. In de derde periode hield Aln: de schade beperkt (2-2). Heieen Schon van der Star en Sylvia van der Meer u i den de productie. ki Knus in de auto zien drie toeschouwers enige van de 900 deelnemers aan de Ter Speckeloop aan zich voorbijtrekken. Foto: Taco van der Eb lisse - Hans Wubben rijgt de ene over winning aan de andere. Gisteren won de atleet van AAV '36 bij de Ter Speckeloop in Lisse de tien kilometer. Vorige week schreef hij ook al de Goudacross op zijn naam. De dertiger uit Roelofarendsveen keek te vreden terug op zijn race. „Ik wilde graag onder de 33 minuten duiken", zei Wub ben. „Dat is gelukt." De inwoner van Roelofarendsveen legde de twee ronden over de wegen rond lisse in een tijd van 32 minuten en 53 secon den af. Daarmee bleef hij Erik Bakker van de organiserende vereniging De Spartaan en Zoeterwoudenaar Dennis van der Hoeven ruim voor. Op de vijftien kilometer maakte Wub- bens dorpsgenoot Jan Kortekaas een goede indruk. De atleet van Leiden Atle tiek eindigde achter Michael Woerden uit Mijdrecht als tweede. Kortekaas' eindtijd van 51 minuten en vijftien seconden is verdienstelijk, gezien het feit dat hij dit jaar door een knieope ratie weinig liep. De Ter Speckeloop was pas zijn tweede wedstrijd sinds zijn her stel. Zijn clubgenoot Henk van Velzen won bij de vijftigplussers de langste af stand. De Warmonder finishte na 53 mi nuten en twee seconden. Op de vijf kilometer maakten juist jonge vertegenwoordigers van Leiden Atletiek de dienst uit. De negentienjarige Pascal Noort won voor zijn twee jaar jongere clubgenoot Richard Pleeth en Vincent Los, eveneens uitkomend voor de Leidse vereniging. Bij de vrouwen won Sabine Gorter - ook pas negentien - voor vetera ne Leny van der Plas. Aan de Ter Speckeloop, de eerste wed strijd die meetelt voor het Zorg Zeker heid circuit, namen zo'n 900 hardlopers deel. De eerstvolgende van de serie van zeven wedstrijden in de regio Leiden en Bollen streek is op 29 december in Leiden. door Wim Siera waterpolo - LZ 1886 verloor de laatste wedstrijd voor de winter stop met 14-4 van streekgenoot AZC. De nederlaag in Alphen was kenmerkend voor de wissel vallige prestaties van LZ 1886, dat dit seizoen nooit uitzicht kreeg op een plaats bij de zes beste ploegen van Nederland. Na een goede openingsfase van LZ 1886 (6-4 in het voordeel AZC) was het spel in het tweede gedeelte van het treffen nauwe lijks nog het aankijken waard. De ploeg van Michel van der Zeeuw kon geen gaatje vinden in de zoneverdediging van AZC en produceerde in het laatste half uur geen enkele treffer. Ook niet toen AZC-trainer Eric Noor- degraaf zijn jeugdspelers Daniël van Helden en Ronnie Henzen de nodige speelminuten gaf, en dat baarde Van der Zeeuw nog de meeste zorgen. Te spreken was de coach wel over Jolger Klein, die de Alphense interna tionals zonder enige schroom tegemoet trad. AZC ligt wel op koers. De Alphe- naren zijn nog steeds ongesla gen in de competitie en hebben behalve op prolongatie van de landstitel ook hun zinnen gezet op de bekerwinst. Volgende week wacht AZ&PC in de halve finale. Afgaande op de verrich tingen tegen LZ 1886 lijken de Alphenaren het klusje tegen AZ &PC eenvoudig te kunnen kla ren. In de derde periode werd de Leidse ploeg volkomen onder de voet gelopen met enkele prach tige staaltjes waterpolo. Onder aanvoering van de met scherp schietende Niels Zuidweg kwam P' te AZC in zeven minutenj0 treffers en bracht daar3( tussenstand op 12-4. In)n periode kon AZC op de^ ren rusten. Voor AZC scoorden Nie, weg 5x, Pieter Boot 3x, e Thomas en Tjerk Krakj Björn Boom en Joeri Stol De scoringsdrift va Zijl/LGB was zaterdag oj- lijk. De Leidse hoofdk>' normaliter niet zo produi doelpunten in 9 wed: maar tegen De Robben de Leidse debutant tie>c Voldoende voor de zegeq niet: 10-15. g In de eerste minuten duel viel er nauwelijks aanvallende activiteit n Zijl/LGB te bespeuren. I7, van trainer Jacob Spijkec, niet met de volle aandö en mikte maar een kee0 achter de Robben-goafien n De Robben daarentegfc van meet af aan fel var^ zette de Leidse opponent op een 6-1 achterstand, k peloze situatie voor De dat naarmate de wedst^j derde toch beter in Ij kwam en bij vlagen z.i tempo van de Hilversvi kon bijbenen. 3 Vooral de danig afgeslai\ chim de Ruysscher (2 d ten) onderscheidde zicfe inhaalsrace. Onder zijn u ring kwam de thuisploegj rug tot 9-13. Het laatstq was voor De Robben. Voor De Zijl/LGB scoorij der Twan Martijn 2x, Nfi Robert Kleywegt, Koen Pc er, Serge Dietz, Roeland en Joost Wielaard. door Jan Bey dammen - De Rijnsburgse Damclub (RDC) strijdt na de 18- 9 zege op RDG/DIO volop mee om de titel in de nationale gaf met zijn overwinf eindstand nog een redef zien. Koploper het Leids Dam schap (LDG) verspeelde' ontluisterende 6-21 n/ door Peter Klein vrouwen hockey - LOHC en coach Mi- chiel Cosijn zijn vrijdag uit elkaar ge gaan omdat 'er geen chemie' meer was tussen Cosijn en de speelsters van het team, dat toen op de vierde plaats van onderen stond in de eerste klasse. Al- phenaar Jan Smid nam het roer over. De samenwerking werd op een onge lukkig moment verbroken, twee wed strijden voor de winterstop en twee da gen voor de derby tegen Roomburg, dat gisteren geen kind had aan de stad genoot: 3-0. „Inderdaad een matige start", meldde Smid, die lang actief was bij Alphen en dit seizoen eigenlijk een jaartje niets wilde doen. „In de eerste helft was on ze organisatie slecht. Roomburg kreeg twee strafcomers en dat betekende meteen twee doelpunten tegen. Daar door liep LOHC meteen achter de fei ten aan. Jammer, want ik heb mijn team nu niet in de wedstrijd kunnen zien groeien." Roomburg-coach Felix Zwegers zei dat zijn ploeg het een stuk makkelijker had dan tijdens de wedstrijd aan het begin van het seizoen. Toen werd het gelijk. Ingrid Schut zette de ploeg van Zwe gers al in de tweede minuut uit de re bound na een strafcomer op voor sprong. Martine Fluitsma benutte tien minuten later een variant op de comer. In de tweede helft reageerde dezelfde speelster attent op een persoonlijke fout in de LOHC-verdediging. In dezelfde klasse en afdeling herstelde Forescate zich uitstekend van de klap, die het vorige week tegen de nu ge deeld koploper DSHC opliep. In Helle- voetsluis werd het thuis lastig te klop pen Voome met 4-2 verslagen. Binnen vijf minuten stond de Voorschotense formatie al met 1-0 achter. Bij mst was het door Mascha Kimman en Temby Schneider toch nog 2-2. Via Evelien Mulder en Marije Lenstra werden de drie punten binnengehaald. Anderhalf uur na de wedstrijd tegen Amersfoort (3-2 verlies) was Alecto- coach Maurits Eikenhout nog boos op de scheidsrechters. De start van Alecto was uitstekend. Leontien Bakker gleed een pass van Marlies van der Stel in het vijandelijke doel voor de 1-0. Zij miste daarna twee kansen en Leontien van Tilburg eentje. Uit twee dode momen ten haalde Amersfoort vervolgens een maximaal resultaat met twee treffers. De twee scheidsrechters onthielden Alecto volgens Eikenhout een strafbal nadat een tegenstandster de bal met de voet had gestopt. Amersfoort liep in de tweede helft naar 3-1 uit, voordat Fre- derique van Kauuwen uit een comer de inhaalrace inzette. Die race werd on derbroken toen Eikenhout tot zijn grote ergernis een treffer via een tip-in van Van Tilburg afgekeurd zag worden. Vol gens de coach kreeg zij ook een onte rechte gele kaart. Daarna kon Alecto geen van de toch nog zes comers in een doelpunt omzetten. Tweedeklasser Alphen verloor met 5-2 bij Leusden. In de derde klasse klopte Leidse Studs in een matige wedstrijd het bezoekende Capelle met 3-1. Tine ke Kraaijeveld, Sophie Knijnenburg en Tessa van de Boomen tekenden voor de doelpunten. Catwijck haalde bij hekkensluiter Xenios de dubbele cijfers, 10-0. Hotsche van der Horst werd met drie doelpunten topscorer. Alice van Duin, Annefies Kornet en Evie van der Werff kregen twee treffers achter hun naam. Patrica Noort maakte het tiental vol. Noordwijk verspeelde in de slotmi nuut de zege tegen Weesp, dat alsnog tot 3-3 kwam. Maaike Steup, Anniek van Gennip en Marlot Duindam had den de Noordwijksen op een 3-1 voor sprong gezet. Hisalis ging in de vierde klasse met 3-1 onderuit tegen Bleiswijk. door Peter Klein mannenhockey - Met de twee de competitiezege van het sei zoen (thuisclub Bennebroek werd met 3-1 verslagen) schoot Forescate niet veel op. De con currentie, Pollux en Gouda, ver zamelde eveneens punten. De eindstand was reeds bij mst be reikt. Door Jasper Visser en twee strafballen van Bram Vos werd de vroege 1-0 achterstand tot een fraaie 3-1 zege omgebogen. „Het gaat met ups en downs", zei coach Rein Grippefing na af loop. „Vorige week werden we in Delft volledig weggespeeld. Nu winnen we weer, terwijl rou tinier en goalgetter Gertjan Eg- berink nog wel ontbrak. In dezelfde afdeling werkte Roomburg zich in Amsterdam op spectaculaire wijze langs My- ra. De Leidenaars werkten eerst een 2-0 achterstand bij mst weg. Hans Delnoy zorgde voor de aansluiting. In het laatste kwar tier liep Jasper Staal met twee treffers de 3-1 achterstand in. In de slotseconde stelde Bob Kruis met een prachtige pass Sebasti- aan Sleebos in staat de drie punten voor Roomburg binnen te halen. Joris Reijnierse werd de grote man bij Alecto, dat met 1-0 van het betere Amstelveen won. De doelman verrichte een aantal knappe reddingen. Jos Douwma scoorde uit een comer. Net als hekkensluiter Forescate deed ook het op de laatste plaats staande Leidse Studs aan eerherstel. Tegen koploper Ca pelle werd met 2-2 gelijk ge speeld. In de tweede helft, die met een 2-0 achterstand begon, verliep de organisatie van de studenten beter. Jasper Luyen- dijk en Frans Clifford sloegen Leidse Studs langszij. Het ene puntje voor Capelle be tekende dat LOHC zich met zijn 4-1 overwinning in Beverwijk op Overbos op de gedeelde tweede plaats nestelde. Robin Zwart en Justin O'Shea tekenden voor de 2-0 ruststand. Sander Vin- kesteyn uit een comer en Os wald Mattheussens maakten vervolgens de 3-1 en 4-1. HC Alphen sloeg zich met de eclatante 7-0 zege bij Spijkenisse voorlopig uit de degradatiezone. Alle doelpunten werden in de tweede helft gemaakt, waarbij Sander van der Boon twee hat tricks op rij liet noteren. Mark Graafland maakte doelpunt nummer zeven. In dezelfde afdeling van de der de klasse speelde Catwijck in Rotterdam met 1-1 gelijk tegen Tempo '34. Emst-Jan Hogewo- ning zorgde ver in de tweede helft voor de verdiende gelijk maker. In de vierde klasse leden de ver tegenwoordigers uit de Leidse regio louter grote nederlagen. Hisalis redde het in Maassluis met 6-2 verlies niet tegen Ever green. Alkemade was met een 9-3 nederlaag in Hellevoetsluis kansloos tegen Voome. Ook Voorhout kreeg een negatieve marge van zes treffers om de oren. Forcial klopte de thuisspe- lende Voorhouters met 6-0. hoofdklasse. „We wonnen ruim, maar niet met optimale cijfers. Op een gegeven moment ver wachtte ik zelfs een winst van 28-1", aldus aanvoerder Cor van Dusseldorp. „We lieten echt een aantal bordpunten liggen, dit kan ons wel eens flink opbre ken." Van Dusseldorp was zelf - na een lokzetje - als eerste klaar. Zijn Haagse opponent trapte in de opzichtige truc. RDC liep naar een 10-1 voorsprong uit, door onder meer goede winst partijen van Hans Tangelder met schijfwinst en Arjen de Mooij met een doorbraak. Daar na gaven Arjan Hogewoning en Richard Meijer hun partijen weg, door het 'mooi' te willen afmaken. Richard Kromhout en Eric-Jan van Reenen goede winstpartijen. Samen Sterk verloor met enkele invallers met 11-17 van koplo per Hiltex 2 en staat voorlaatste in het klassement. Het Hazers- woudse team kan de nacompe-- titie tegen degradatie ontlopen door te winnen van ploegen uit het rechterrijtje. De start van de ze wedstrijd was hoopvol door een zege van Jo Fijen en een verrassende remise van Martin de Jong tegen de met zo'n slor dige 250-ratingpunten meer spelende Mahammed Lamine Dialeele. Ook na het verlies van invaller Jan Vrolijk was er geen vuiltje aan de lucht, omdat op het kopbord Erik Hoogendoom remise maakte en Richard Treur z'n ploeg opnieuw op voor sprong bracht (8-5). Hierna ging er echter van alles mis aan Ha- zerswoudse kant: Ronald van Egmond, Martin Out en invaller Jo Fase verloren. Bram Doeves tegen Zaandam waars het kampioenschap. Pie en Fred Ong blunder' vaak, maar gaven dit ke^ snel hun partij weg. Na van Hans Kreder aan he bord, blunderden de Lei zelfs door. Arend van Bei greep zelf niet waarom naar voren ruilen niet bi doorgerekend. Hij gaf rehd zijn partij op. En Jack van der Plas gaf in gerfase (tijdnood) z'n partij weg. Playing-capt dré van de Kwartel, Jan land en Henk Meestei vervolgens teleurgestel partijen remise, waarna defijk Dick den Ouden i verfiespartij het Leidse compleet maakte. De RDC-reserves verloi 18-9 van Gandhi. Aai burgse kant werden drie gescoord door Fons van en Jan Schijff, maar vei een remise van Casper en puntendefingen van 1 wen Mirjam en Gera F men de RDC'ers vervolg (advertentie) Sunny Camp Ot specialist it hockey, golf, tei De grootste sorte hockey- en tennisart in de regio. De Kempenaerstra< Oegstgeest. tel. 071 - 515581

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22