Bosvelt houdt Feyenoord in de race SPORT 3 PSV apathisch naar winst op Willem II Erik Gerets bezweert crisis bij Kaiserslautern bunder Dudek leidt ondergang van Liverpool in Adriaanse helpt AZ naar de top enal op Ikoers Tilburgers woedend op arbiter Luijten -.^chester United wint tegenvallende kraker in Engeland Pierre van Hooijdonk maakt onverwacht snel zijn rentree tegen FC Utrecht EREDIVISIE 14e speeldag: 8 wedstrijden. Toeschouwers: 195.967; totaal: 2.006.035. Best bezochte wedstrijd: Ajax - FC Twente 47.044. Slechtst bezochte wedstrijd: AZ - RKC Waalwijk 7551. Rode kaarten: 2, Ceesay (Willem II), Van Nieuwstadt (Willem II); totaal: 17. Gele kaarten: 28; totaal: 312. Meeste kaarten: 8, Roda JC - FC Zwolle (Van Beek) 8xgeel. Doelpunten: 18; totaal: 373. Hoogste score: 3, Ajax - FC Twente 2-1, Feyenoord - FC Utrecht 2-1, PSV - Wil lem II 2-1. Snelste treffer: 14. Vennegoor of Mes- selink (PSV). Topscorer van de dag: Van der Vaart (Ajax) 2. NAC - RBC 1-0 (0-0). 71. Bobson 1-0... Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 14.872. Gele kaart: Schenning (NAC). PSV - Willem II 2-1 (2-0). 15. Venneg oor of Hesselink 1-0, 45. Kezman 2-0, 47. Van der Gun 2-1. Scheidsrechter: Luijten. Toeschouwers: 33.500. Rode kaart: 22. Ceesay (Willem II), 45. Van Nieuwstadt (Willem II). Gele kaart: Ooij- er, Vennegoor of Hesselink (PSV), De Vlieger, Wau, Victoria (Willem II). Bij zonderheid: reserve Jos van Nieuwstadt krijgt vlak na het rustsignaal rood we gens aanmerkingen op de leiding. AZ - RKC Waalwijk 2-0 (0-0). 63. Bus- kermolen 1-0, 87. Kromkamp 2-0. Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 7551. Gele kaart: Van Diemen (RKC). Vitesse - De Graafschap 1-1 (0-0). 62. Van de Haar 0-1, 67. Sone 1-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschou wers 22.500. Gele kaart: Zeman, Ste- fanovic (Vitesse), Culina, Hermans, Duits, Schulp (De Graafschap). Ajax - FC Twente 2-1 (1-1). 18. Van der Vaart 1-0, 42. Polak 1-1 (strafschop),. 90. Van der Vaart 2-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 47.044., Gele kaart: Chivu (Ajax). FC Groningen - Heerenveen 1-1 (0-0). 61. Salmon 1-0, 79. Samaras 1-1. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou wers: 12.500. Gele kaart: Krstev (FC Groningen), Radomski, De Jong (Hee renveen). Feyenoord - FC Utrecht 2-1 (1-0). 32. Emerton 1-0, 79. Tanghe 1-1, 90. Bos-, velt 2-1. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 44.000. Gele kaart: Lurling, Van Persie (Feyenoord), Tanghe (FC Utrecht). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 15, 2. Van der Vaart (Ajax). Mido (Ajax), Van Hooijdonk (Feyenoord), Buffel (Feyen oord), Perez (AZ), Van Galen (AZ) 7, 8. Den Ouden (RBC Roosendaal), Engelaar (NAC), Hoogendorp (RKC Waalwijk), Amoah (Vitesse), Sonko (Roda JC), Soetaers (Roda JC) 6. Programma: 6 december: RBC Roosen daal - Excelsior, 7 december: De Graaf schap - Ajax, Heerenveen - Feyenoord, Willem II - AZ, 8 december: FC Utrecht - PSV. NEC - Vitesse, RKC Waalwijk - Roda JC, FC Twente - FC Groningen. Ajax 14 11 3 0 36 39-13 PSV 14 10 3 1 33 34- 7 Feyenoord 14 9 2 3 29 32-15; Roda JC 14 6 5 3 23 26-20 FC Utrecht 14 6 5 3 23 20-15 NAC 14 5 7 2 22 20-11 RKC 14 6 3 5 21 16-21 AZ 14 6 2 6 20 25-31 Willem II 14 5 3 6 18 21-21 FC Twente 14 4 5 5 17 16-22 Vitesse 14 4 4 6 16 16-15 NEC 13 4 3 6 15 17-26 RBC 14 4 3 7 15 19-22 Excelsior 13 3 4 6 13 15-23. Heerenveen 14 3 4 7 13 17-26 FC Zwolle 14 3 3 8 12 14-25 Groningen 14 2 3 9 9 13-25 Graafschap 14 2 2 10 8 13-35 EERSTE DIVISIE 14e speeldag: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 33.667; totaal: 416.895. Best bezochte wedstrijd: Heracles Al melo- Emmen 6250. Slechtst bezovchte wedstrijd: Stormvo gels/Telstar - FC Volendam 1496. Rode kaarten: 0; totaal: 31. Gele kaarten: 28; totaal: 408. Meeste kaarten: 6, Fortuna Sittard - Haarlem (Smi) 6x geel, Heracles - Em men (Schenkels) 6x geel. Doelpunten: 27: totaal: 422. Hoogste score: 6, Sparta - TOP Oss 2-4. Snelste treffer: 3. Koevermans (Sparta). Topscorer van de dag: Guyt (TOP Oss), Koevermans (Sparta), De Groot (Em men), Calabro (ADO Den Haag) 2. Programma: 6 december: FC Den Bosch - Fortuna Sittard, FC Dordrecht - Eind hoven, Emmen - TOP Oss, Go Ahead Eagles - Heracles, Sparta - Helmond Sport, Veendam - Stormvogels/Telstar, VW - MW, 8 december: Haarlem - ADO Den Haag, Volendam - Cambuur Leeu warden. Topscorers: 1. Koevermans (Sparta) 16. 2. Platvoet (Heracles Almelo) 13, 3. Weerman (Veendam), De Groot (Em men), Bruin (Cambuur) 11, 6. Stroeve (ADO Den Haag), Kantelberg (Helmond Sport) 10, 8. Jansen (Helmond Sport) 9, 9. Holwijn (Stormvogels/Telstar), Hendriksen (Helmond Sport) 8. alkmaar/anp - Binnen een maand heeft AZ onder trainer- coach Co Adriaanse de boven ste helft van de ranglijst in de eredivisie bereikt. Zaterdag avond kreeg RKC Waalwijk in Alkmaar klop, 2-0. Hierdoor kwam het puntentotaal van Henk van Stee's opvolger op tien. De ongeslagen status van Adriaanse moeten in december worden verdedigd in uitwed strijden tegen Willem II en Fey enoord. Nadat Hoogendorp jammerlijk had gemist voor open doel, speelde Van Galen drie man uit en bediende de opgerukte Bus- kermolen: 1-0. In de slotfase be nutten de invallers Elkhattabi (voorzet) en Kromkamp (afwer king) de cadeau gekregen ruim te voor een tweede doelpunt. N - Dankzij twee doel- n van Henry blijft Arsenal Ikoers. De club won za- met 3-1 van Aston Villa grootte daarmee de voor- op Liverpool tot vier Henry toonde eerst in minuut zijn finesse door ije trap te benutten. Vlak jd bleef Henry koel en hij vanaf elf meter raak; and 3-1. iacho coach Benfica >n - De Portugese voet- Benfica heeft Jose An- ^amacho aangetrokken nieuwe trainer. De voor- international en bonds- van Spanje is de opvolger ;ualdo Ferreira, die lag aan de dijk werd ge- een blamerende neder- -1) in het bekertoernooi weedeklasser Gondo- i op schot r Inter Christian Vieri stond n op scherp. De spits van izionale maakte alle vier nten in de wedstrijd te- escia. Door de 4-0-over- ag steeg Inter naar de Dlek in de Serie A, met ^el punten als nummer C Milan. Lazio Roma is Dig de nieuwe koploper erie A. De Romeinse met Jaap Stam in de ver- ïg, won in blessuretijd ^cenza (2-3). ern te sterk „r Hertha BSC v^en - Trainer Huub Ste- 5!?il van Hertha BSC een ~e topper maken die jaar- bestrijdt om de Duitse ti- erdag verloor Hertha in len de topper tegen Bay- _jt 2-0, waardoor de Beier- g opnieuw een flinke -tte richting het achttien- \jlskampioenschap. Het t nummer twee Werder n bleef zes punten. De •Duitsers versloegen VfB rt met 3-1. nedad klopt st, Barcelona 10> - Real Sociedad blijft de ^e;opIoper in de Spaanse a Division. Met Sander erveld onder de lat ver- ociedad het Barcelona 3niner Louis van Gaal (2-1) .^rveld tikte de bal uit een in Patrick Kluivert in ei- °bl maar zag zijn ploeg tiinen. ist :h< door Henk van Weert eindhoven/gpd - Trainer Mark Wotte (Willem II) vond er een nieuw Nederlands woord voor uit: ffustratiekaarten. Willem II incasseerde zaterdagavond bij PSV drie gele en twee rode kaar ten. Allemaal veroorzaakt door groot leed dat de Tilburgers door scheidsrechter Luijten was aangedaan, vond Wotte. „Deze scheidsrechter is niet geschikt voor dit niveau" luidde zijn harde commentaar op de lei- ding. Zo viel er na afloop meer te be leven dan tijdens de 90 minuten op het veld, waarin een apa thisch, flauw PSV van tien Til burgers won, maar geen secon de wist te imponeren. Het ge roezemoes begon al in de 17e minuut, toen PSV op 1-0 stond door een mooie kopbal van Jan Vennegoor of Hesselink. Eric Addo haakte Dmitri Shoukov in het strafschopgebied. Luijten zag er niet meer dan een onge lukje in, terwijl hij een straf schop had moeten geven. Wil lem II was vier minuten later weer woedend, toen Jatto Ceesay een rode kaart kreeg voor een charge op Wilfred Bou- ma. Die boosheid was niet te recht, omdat de Afrikaan een zware overtreding beging. Ceesay kwam van achteren met twee benen in op Bouma. Kezman maakte er 2-0 van in de 45e minuut. In de rust kreeg Willem II er nog een rode kaart bij, maar die was voor het pu bliek niet waarneembaar. Reser vespeler Jos van Nieuwstadt voegde Luijten bij de kleedka mer toe dat de wedstrijd, verder maar schriftelijk moest worden afgedaan, en dat vond de scheidsrechter niet zo'n leuke opmerking. Rood voor de reser ve, die na de rust gewoon op de bank plaats nam, tot Luijten hem verwijderde. Dat was gelijk het meest opwin dende moment van die tweede helft. Via Cedric van der Gun werd het al snel 2-1. Lucius ver keek zich op een klutsbal. Dat doelpunt luidde een vreemde en hoogst irritante tweede helft in. Het gebrek aan vindingrijkheid bij PSV was schrijnend. Enkele spelers zijn uit vorm (Bouma, Rommedahl, Kezman), anderen (Van der Schaaf, Lucius in de tweede helft) brachten weinig creativiteit in. De enigen die dikke voldoendes haalden waren Johann Vogel en Arjen Robben. De Zwitser nam in de tweede helft wat nadruk kelijker de leiding op zich dan in het eerste deel. Hij strooide met listige passjes, maar al die fijn zinnigheid was niet besteed aan de ploeg. Statisch, slap en sloom was het spel van PSV in de twee de helft. Zonder de geblesseerde Mark van Bommel kan het elftal van coach Guus Hiddink zo maar ineens in elkaar zakken. Guus Hiddink: „Die tweede helft had inderdaad beter schriftelijk afgedaan kunnen worden. We speelden ons zelf uit de wed strijd. Het tegendoelpunt was een lachertje, we staan te slapen in de defensie. We waren niet bij machte om iets creatiefs te doen. Een zeer slechte tweede helft." Hiddink wil PSV graag flink op schudden, maar weet dat de fi nanciële mogelijkheden beperkt zijn. De coach heeft geconcludeerd dat de selectie best wat peper kan gebruiken. Koreaanse peper bijvoorbeeld. De komst van Park Ji Sung (Kyoto, Japan) is nage noeg rond. Hij voegt zich na 1 januari bij de selectie. PSV heeft ook Kim Dong-hyun (Hanyang University) op het oog. De jeugdinternational kan op stage komen. Aan de overgang van in ternational Lee chun-soo (nog vier jaar Ulsan Hyundai) zitten haken en ogen. Hij is vooralsnog te duur. PSV: Waterreus; Lucius, Addo, Ooijer en Bouma; Rommedahl, Van der Schaaf, Vogel en Robben; Vennegoor of Hesselink en Kezman. Willem II: De Vlieger; Wau, Jaliens, Janssens en Mathijsen; Landzaat, Vic toria, Caluwe (46. Van der Gun) en Sjoekov (29. Matthijssen); Sektioui (71. Simons) en Ceesay. door Roel Wiche kaiserslautern - De guillotine stond klaar, alleen de beul moest zijn werk nog doen. Erik Gerets zag na amper drie maanden al zijn laatste uur opdoe men in Kaiserslautern. Zaterdag be zwoer hij op de valreep de crisis. Met een 2-0 zege op Wolfsburg tilde de ex- coach van PSV zijn zwalkende ploeg van de beschamende laatste plaats in de Bundesliga. Niet dat het nu rustig wordt op de Betzenberg. „De club staat aan de rand van de afgrond." De flanken van Duitslands hoogste voetbalvulkaan daveren als, na 77 mi nuten Sturm und Drang, plots 30.000 fans van 1. FC Kaiserslautern de kelen schrapen voor een primeur. Juist in de week van de waarheid hoort Erik Ge rets, voor het eerst sinds zijn entree bij de gevallen club, zijn naam galmen. Het concert bekroont een verbluffende circusact van de 48-jarige Belg, die be wijst hoezeer hij onder druk staat. Na de bevrijdende 2-0 in het cruciale duel tegen Wolfsberg is de ex-coach van PSV als een kangoeroebaby in de armen van zijn assistent gesprongen. Zelden had hij zo intens om een zege gesmeekt, verklapt hij na afloop. „Ik heb deze week al mijn woede en frustratie op de spelers afgevuurd. Zon der enige remmingen. Zo ontzettend teleurgesteld was ik over het gebrek aan vechtlust Het heeft geholpen. Eindelijk hebben we de fans niet in de kou laten staan." De driepunter verlost Kaiserslautern niet alleen van de laatste plaats in de Bundesliga, maar bezweert ook - voor even tenminste - één van de diepste crises in de clubhistorie. De beroerde seizoenstart kostte chef Andreas Breh- me de kop en ook voor zijn opvolger is al het hakblok klaargezet. Spelers en fans lopen nog steeds weg met Erik Ge rets, die zich onsterfelijk maakte in de Pfalz door ooit een horde PSV-heet- hoofden te temmen. Maar de top van de viervoudig kampioen verbijt zich over de magere rapportcijfers (voor za terdag zes punten uit elf duels) van de Belg. Hans-Peter Briegel, Kaiserslau- tem-monument en nu bobo, probeer de Gerets onder curatele te stellen van een technisch directeur. Briegel hoopte zelf op die job, maar het bestuur floot hem terug. De nieuwe voorzitter, René C. Jaggi, heeft zijn lot verbonden met dat van zijn protégé Gerets. „In de me dia worden we als dikke vrienden neer gezet, maar zo ver wil ik niet gaan. Hou het erop dat ik ontzettend veel respect heb voor Erik." Jaggi staat wellicht onder nog grotere druk dan Gerets. Door wanbeleid en bestuurlijke blunders staat 'FC Cha- oslautem' diep in het rood (17,8 mil joen euro). De schulden liepen zelfs zo snel op dat de spelers anderhalf mil joen van hun winstpremies beloofden af te geven. Zaterdag werd pas de twee de zege in vijftien duels gehaald. Jaggi dreigt nu op een andere manier te snij den. „Iedereen moet goed beseffen dat het vijf voor twaalf is." Degradatie zou welhaast zeker een fail lissement betekenen. Probleem is dat de spelersgroep niet in balans is. Met volgevreten vedetten (Basler, Sforza), lokale anti-helden (Koch) en twaalf-in- een-dozijn buitenlanders is een geolie de machine een illusie. Na de wanpres tatie vorige week tegen Bayem Mün- chen (0-2) eiste Gerets absolute passie en zowaar, zijn equipe liet tegen de mannetjesputters van Wolfsburg einde lijk zijn tanden zien. Het oer Duitse krachtvoetbal van beide ploegen is nauwelijks om aan te zien, maar de 'Rote Teufel' geven wél tweehonderd procent. Doelpunten van Lokvenc en invaller Lincoln brengen de bloednerveuze Ge rets, die voortdurend als een bezetene voor zijn dug-out raast, in extase. Drie dure punten en bovendien het plotse bericht dat kwelgeest Briegel in Albanië 0) heeft gesolliciteerd naar de post van bondscoach. Na afloop dankt hij dan ook uitvoerig de harde kern van Kai serslautern. „Ongelooflijk dat die men sen blijven komen. Ze hadden hier nog helemaal niets gezien." r n riter van Duyl iatoi - Het moest de wed- jorden van Michael if Ruud van Nistelrooy, en; scherpste spitsen van jerid. Maar na afloop van jej(Ol-Manchester United 10£ een heel andere naam WÉrs lippen. Doelman Jurek de laatste weken toch al et^nder vuur in Liverpool, )SCnet een afgrijselijke t0 de ondergang van zijn b j ^lse topper was 63 minu- je toen Liverpool-verde- ajImie Carragher van oe. terugkopte op Dudek. tei4 pakte het ongevaarlijke nt in de handen, maar liet hej in één onnavolgbare he ldoor de vingers én de (lippen. ïiteds Diego Forlan was olgens geen enkel pro- Ie bal over de doellijn te "1 Toen de Uruguayaan nuten later opnieuw was de wedstrijd be- TTnt de tegengoal van Sa- Dia (82ste minuut) kwam idek kon de flater op rvelender moment ko- s Pool betrad Anfield irig seizoen als de grote en belofte van Europa. iap een prima eerste jaar algi de afgelopen weken de RoJekken op het smetteloze ;en van oud-Feyenoorder. hpeging zoveel slordig- ricrflat in de Engelse pers al b,vordt gespeculeerd over bleiMet Chris Kirkland >btjrerpool een capabele Sami Hyypia (links) houdt Ruud van Nistelrooy tegen. Foto: Reuters/Ian Hodgson Rn^er achter de hand. stelrooy tot vervelens toe naast elkaar gelegd, maar gisteren was er slechts één opvallende verge lijking: beiden kwamen in het stuk niet voor. Van Nistelrooy speelde niet eens slecht, maar kwam vrijwel niet in de buurt van het doel van Dudek. Owen bleef negentig minuten lang anoniem bezig. Door de overwinning op Liver pool houdt Manchester United zicht op de koppositie, die voor alsnog stevig in handen is van Arsenal. Uitgerekend de koplo per is zaterdag op Old Trafford Uniteds volgende opponent. iarluel met Manchester k" s het bijna ondenkbaar lek in Liverpool eerste de>lijft. Manager Gérard oscf heeft de Pool lang de le ^ven het hoofd gehou- Zjar de Fransman heeft al an iewezen dat hij harde kojelen niet uit de weg ikepn Sander Westerveld h' dzoen een paar slipper- kwlkte, werd hij zonder eijDp een zijspoor gezet. j wde tot het vertrek van de 'de die bij Real Sociedad in- weer succesvol is. rden die Hot loop gebruikte, boden Dudek niet al te veel houvast voor zijn toekomst in de havenstad. De Fransman sprak weliswaar troostende woorden, maar wei gerde zijn vertrouwen in de Pool uit te spreken. Hij bevestigde dat Kirkland woensdag in de League Cup-wedstrijd tegen Ipswich Town onder de lat zal staan. „Dat was al beslist, na de wedstrijd tegen Ipswich kijken weverder." Tot aan de blunder van Dudek leek Liverpool-Manchester Uni ted rechtstreeks op 0-0 af te ste- u_De tegenvallende topper werd in een hels tempo afge werkt, maar nooit waren de ploegen bereid het risicopercen tage te verhogen. Manchester United had vooraf de meeste aanleiding om voor zichtig te zijn. Liverpool was in de laatste vijf onderlinge con frontaties de sterkste. Boven dien verliest Liverpool op An field Road zelden of nooit een wedstrijd. De laatste thuisneder laag dateerde van 23 december 2001. De Engelse topper was niet in de laatste plaats een duel tussen Michael Owen en Ruud van Ni stelrooy. De twee superspitsen begonnen aarzelend aan het seizoen, maar zijn juist de laat ste weken in topvorm. In de competitie staat de teller voor beiden op acht, ook in Europa hebben ze zich al laten gelden. Het doelpunt waarmee Owen afgelopen week Vitesse op de knieën dwong was zijn vijftien de Europese goal buiten Enge land, een clubrecord. Van Ni stelrooy scoorde voor United zeven maal in de laatste vier duels. De laatste dagen werden de statistieken en persoonlijke prestaties van Owen en Van Ni- rotterdam/anp - Hij verwoordt nagenoeg wekelijks het gevoel van de supporters op het veld en is dan ook al jaren de populairste Feyenoorder. Paul Bosvelt, werk- voetballer van beroep, voorkwam op de voor hem karakteristieke wijze dat zijn ploeg verder ach terop raakte op Ajax en PSV. De middenvelder maakte in de laatste minuut van een matig duel met FC Utrecht de bevrij dende tweede en winnende tref fer voor zijn nog steeds zwal kende werkgever: 2-1. Het mooie doelpunt leidde tot een enorme vreugde-uitbarsting in en buiten het speelveld. Bos velt trok na zijn doelpunt het shirt over het hoofd en maakte samen met zijn al even gelukki ge ploeggenoten een lange tocht langs de deinende tribunes. Ook Pierre van Hooijdonk deelde in de vreugde. De spits die bijna maanden buitenspel heeft ge staan na zijn beenbreuk, viel kort voor tijd in. De technische staf van Feyen oord vierde het niet meer ver wachte doelpunt al even uit bundig. De vreugde bij Feyen oord bleek vooral ingegeven door opluchting. „Tot de uit wedstrijd van Heerenveen kun nen we weer even rustig adem halen", constateerde Bosvelt. „De enorme druk is in ieder ge val voor even een beetje afgeno men", klonk de opluchting door in de stem van trainer Bert van Marwijk „Als we vandaag niet hadden gewonnen, was het wel heel vervelend geworden." Met de laat verkregen zege voor kwam Feyenoord dat de achter stand op koploper Ajax opliep tot negen punten. De Rotter dammers staan nog wel voor de opgave het huidige verschil van zeven punten op de rivaal uit Amsterdam ongedaan te maken. Ook tijdens het duel met FC Utrecht bleek dat het wel of niet slagen van de inhaalrace staat of valt met de vorm en beschik baarheid van de belangrijke spe lers. Zonder goed te voetballen was ook FC Utrecht over de hele wedstrijd minimaal gelijkwaar dig aan Feyenoord. De Rotter dammers dankten de voor sprong bij rust aan een treffer van Brett Emerton in de 32e mi nuut. Na de hervatting moest de thuisploeg lijdzaam toezien hoe de bezoekers het spel domineer den. Een fout van linksback Song, de vervanger voor de gepasseerde Rzasa, leidde in de 79e minuut tot de verdiende gelijkmaker van Stefaan Tanghe in. „Utrecht ver diende dat doelpunt", vond ook Van Marwijk die na de gelijkma ker direct Pierre van Hooijdonk het veld in stuurde. De spits was op het laatste moment onver wacht bij de selectie gehaald. „We wilden eigenlijk nog even wachten, maar Pierre zei dat het kon", aldus Van Marwijk. „Een speler die zo belangrijk voor je is, haal je er dan direct bij. Al is het maar voor de sfeer in de se lectie." Opvallend, want een week gele den dacht hij nog zeker wel twee tot drie weken nodig te hebben om zijn beenbreuk te laten genezen. Coach Van Mar wijk: „Het ging allemaal wel heel snel. De planning was dat Pierre komende week nog een scan zou laten maken en daarna eventueel weer met de groep zou meetrainen. Maar alles kwam in een stroomversnelling en zaterdag trainde hij met de groep mee." Van Marwijk was blij met de rentree van zijn aanvaller en lei der. „Ik had als voorwaarde ge steld dat hij op zijn minst moest kunnen invallen, anders had het geen zin hem bij de groep te ha len. Maar natuurlijk is het met een te merken wanneer hij er weer bij is. Al is het maar door zijn aanwezigheid in de kleedka mer." Van Hooijdonk had tijdens zijn eerste optreden sinds 6 oktober meteen zijn waarde. De spits leidde samen met Buffel de late gelijkmaker van de altijd strij dende Bosvelt in. „Het scheelt voor ons heel veel als Pierre er bij is", aldus de maker van de winnende treffer. „Met hem er bij kunnen we onze vorm van Met het shirt over zijn hoofd juicht matchwinnaar Paul Bosvelt. Foto: ANP/Jasper Juinen het begin van het seizoen terug krijgen. Het kan namelijk niet zo zijn dat we er nu niets meer van kunnen. Feyenoord moet voor de titel gaan. Wat dat betreft was dit doelpunt cruciaal." FEYENOORD: L'Ami; Gyan, Van Won deren, Paauwe (67. Loovens) en Song; Emerton, Bosvelt, Ono en Lurling (72. Van Persie); Bombarda (79. Van Hooij donk) en Buffel. FC UTRECHT: Wapenaar; Vreven, Zwaansvvijk, Schut (52. Roest) en Shew-Atjon; De Jong (81. Zuidam), Tanghe, Bosschaart en Van den Bergh; Gluscevic (86. Jochemsen) en KuijL

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19