Joesjni wint waar Kafelnikov faalt SPORT 2 Groenendaal worstelt met zijn schoenen Rusland wint Davis Cup, Jeltsin viert het mee 'Tien kilometer opeens stuk korte"; Horst Preisier na 1151ste marathon:Lopen ontspant9 Overmacht TVM kan Michaud niet stoppen] Van de Leur sluit seizoen sterk af stuttgart - Turnster Verona van de Leur heeft dit weekeinde bij de wereldbekerfinales in Stuttgart drie medailles be haald. Zaterdag won de Neder landse (16) de finale op vloer en pakte ze brons op brug, giste ren eindigde ze andermaal als derde, op sprong. Alleen op het laatste onderdeel, de even- wichtsbalk, wist de Waddinx- veense geen podiumplaats te behalen: zevende. Hoewel het op balk mis ging, ze viel er net na de opsprong al af, sloot Van de Leur haar internationaal zware seizoen goed af. Ashes wederom voor Australië perth - De Australische cricket- ploeg heeft het bezit van de Ashes voor de achtste keer ge prolongeerd. De Australiërs wonnen in Perth de derde test match tegen Engeland en brachten daarmee de stand op 3-0 in de serie van vijf duels. Met de prolongatie verbeterde Australië het record van Enge land dat de Ashes tussen 1884 en '90 zeven keer op rij won. Engeland werd in Perth voor de derde keer in elf dagen zwaar vernederd, het leed wederom een innings-nederlaag. Van Barneveld wint in Zweden Stockholm - Darter Raymond van Barneveld komt in vorm. De Hagenaar veroverde zater dag in Stockholm de Open Zweedse titel. In de finale ver sloeg Van Barneveld de Engels man Darryl Fitton met 4 -1In de halve eindstrijd schakelde de Nederlander de Engelsman Matt Clark uit. Clark is in janua ri de eerste tegenstander van Van Barneveld op de Embassy. Een dag later won Barney de Amsterdam Open. Daar klopte Van Barneveld tegenstander Ron de Pijper in de eindstrijd. Recordpoging Stam mislukt amsterdam - Danny Stam is er gisteren op de wielerbaan van .Amsterdam niet in geslaagd het Nederlands uurrecord achter demy te verbeteren. Stam staakte zijn poging na een kwartier mede omdat het Velo drome niet verwarmd bleek. „Onder deze omstandigheden zat een record er niet in", zei Stam. Het record staat sinds 1998 op naam van Robert Slip pens. Die legde destijds achter gangmaker Willem Fack 59 kilo meter en 608,68 meter af. Twee keer winst skiër Eberharter lake louise - Stephan Eberhar ter heeft zijn tweede wereldbe kerwedstrijd alpineski in twee dagen gewonnen. De 33-jarige Oostenrijker schreef gisteren in de Canadese plaats Lake Louise de Super-G op zijn naam. Eber harter won op de piste in de staat Alberta zaterdag de afda ling. Hij versloeg ziin landge noot Josef Strobl, me zijn ren tree maakte. Strobl was lang ge blesseerd na een val en miste de Winterspelen in februari. Jurg/Karenbeld vijfde in bobslee park city - Eline Jurg en Nan- net Karenbeld zijn zaterdag in Park City, Utah op de vijfde plaats geëindigd in de vierde wedstrijd om de wereldbeker bobslee voor vrouwen. Vrijdag werden de twee zesde in de derde race in het olympische ijskanaal. Navier races staan de Groningers op de vijfde plaats in het klassement om de we reldbeker. Euro Serie lost Duitse F3 af essen - Het sinds 1975 georga niseerde Duits Formule 3 Kam pioenschap verdwijnt volgend seizoen. De race wedstrijden worden vervangen door de For mule 3 Euro Serie, een reeks van tien races onder de vlag van de Duitse en Franse motor- sportbond. Eén race uit de Euro Serie wordt op Zandvoort gere den, op 21 september. Het Duits Formule 3 Kampioen schap was een opstapje voor veel coureurs in de Formule 1, zoals Michael Schumacher, Nick Heidfeld en Jamo Trulli. Gevecht Fighting Nordin uitgesteld Leipzig - 'Fighting Nordin' Ben Salah komt op 7 december niet in Leipzig in de ring tegen de Spaanse kampioen Jose Ignacio Barruetabena. Het gevecht van de Nederlandse beroepsbokser is uitgesteld wegens een blessu re van Markus Beyer, de hoofd attractie van het gala in de Leipziger Arena. De Duitse su- permiddengewicht liep vrijdag bij de training een spierscheu- ring in de linkerarm op. Hij is zeker vier weken uitgeschakeld. maandag 2 DECEMBER 2002 door Gertjan van Geen parus/leiden - Dolgraag had Jev- geni Kafelnikov zijn carrière afge sloten met het eigenhandig bin nenhalen van het beslissende punt in een Davis-Cupfinale. Hij bleef wegens overbelasting aan de kant, om zijn stand-in Mikhail Joesjni het onmogelijke te zien doen. Uit geslagen positie eiste de 20-jarige Moskoviet de voor Kafelnikov weggelegde heldenrol voor zich op door Paul Henri Mathieu in vijf sets voor te blij ven: 3-6,2-6, 6-3,7-5 en 6-4. De Russen, ex-president Boris Jeltsin voorop, ontploften bijkans van vreugde. Kafelnikov kan eindelijk af scheid nemen van het tennis nu Rusland het elfde land is dat de gigantische 'slakom' heeft ver overd. Na twee verloren finales was het in de derde wel raak. Een glansrol voor de Marathon Man bleef evenwel uit. Tijdens de vierde partij, door Marat Saf in in drie sets gewonnen van Se- bastiën Grosjean, werd al duide lijk dat Kafelnikov niet zou spe len. De Rus bleef tot het einde zijn landgenoot aanmoedigen, waar Mathieu al lang en breed richting trainingsbaan was ver trokken om zijn warming-up te doen. Het was geen spelletje blufpoker, maar keiharde reali teit. De man die twee jaar gele den al aankondigde te stoppen met tennis als Rusland de Davis Cup zou winnen, had een lege tank na het drieënhalf uur du rende dubbelspel van zaterdag. Met Safin aan zijn zijde verloor Kafelnikov in vijf sets van het duo Nicolas Escudé/Fabrice Santoro. Een dag eerder was hij in drie sets afgeslacht door Gro sjean. Flet leek onmogelijk dat hij door vermoeidheid geveld zou zijn. Kafelnikov was jarenlang de ten nisser met de meeste wedstrij den achter zijn naam. Het lever de hem de bijnaam Marathon Man op. De wenkbrauwen fronsten daarom vanzelf toen juist hij moeheid als excuus aandroeg voor het niet spelen in de finale van de Davis Cup. Angst voor compleet gezichts verlies leek waarschijnlijker. Maar weerspiegelingen over die interessante wending bleven uit, na de nog interessantere ont wikkelingen op de baan. De for se teleurstelling dat Kafelnikov geen stempel op de finale kon drukken, werd weggepoetst door zijn acht jaar jongere land genoot. Mikhail Joesjni beleefde dit jaar zijn doorbraak. In Stutt gart won hij zijn eerste (gravel) toernooi. Hij beëindigde 2002 als 32ste op de wereldranglijst. Aan de andere kant van het net trof de Rus de vijf maanden ou dere Mathieu. Ook de in Straats burg geboren Parijzenaar was als een komeet omhooggescho- ten. Begin oktober won hij de Kremlin Cup door Marat Safin in de halve finale te kloppen en Sjeng Schalken in de eindstrijd. Een week later won hij ook in Lyon. Hij werd daardoor de mondiale nummer 36. Dat de twee jonkies al zo snel de belangrijkste wedstrijd van hun leven zouden spelen, werd ech ter voor onmogelijk gehouden. Mathieu kon vrijdag al aan de ambiance wennen, omdat Ar- naud Clement met een polsbles sure kampte. Hoewel het verlies tegen Safin was ingecalculeerd, leek Frankrijk voor de tweede keer op rij profijt te trekken van de breedte van hun selectie. Vo rig jaar dacht Australië op gras met het tweemansteam Lleyton Hewitt/Patrick Rafter Frankrijk een loer te kunnen draaien. Maar Rafter had zijn schouder in twee duels definitief kapot ge speeld, waarop Wayne Arthurs in het vijfde duel een oorvijg kreeg van Nicolas Escudé. Nu was het de beurt aan Joesjni om onverwacht voor de leeu wen te worden gegooid. In het volgepakte Palais Omnisports te Parijs Bercy waren de tweedui zend Russen veruit in de min derheid. Mathieu buitte het Mikhail Joesjni, de invaller voor Jevgeni Kafelnikov, wordt gejonast na zijn beslissende overwinning op de Mathieu. Foto: AP/Michel Euler thuisvoordeel in eerste instantie uit. Voordat Joesjni het goecf en wel door had, stond hij met 2-0 in sets achter. Gesterkt door de wetenschap dat er in de 102-ja- rige historie van de Davis Cup nooit iemand in geslaagd was in het beslissende enkelspel van die achterstand terug te komen, begonnen de Fransen steeds meer in de eindzege te geloven. Zeker toen Mathieu in de vierde set naar 4-2 brak. Maar Joesjni bleek de man van de stalen ze nuwen. Ook toen hij op 5-4 de wedstrijd uit kon serveren, ble ven de bibbers uit. Via een love- game schonk hij zijn land de Franse debutant Paul-Henri e prestigieuze landenbeker' was de ultieme prestatie v^£| 20-jarige Rus die net kon^ ken. Eentje waar Kafelni^ die jaren van gedroomd h;^e er lei :t; door Harm Vonk g n 1 Steeds meer allrounders ontdekken de marathon gieten - De verslaggever van Ra dio Drenthe had een pijnlijke primeur. Meteen na afloop van de Super Prestige in Gieten drukte hij Richard Groenendaal zijn microfoon onder de neus. De veldrijder bleef stoïcijns zwij gen en drukte de journalist kwaad een handdoek in het ge zicht. „Wat een brutaliteit van die man! Ik stond me nota bene nog schoon te maken", brieste de inwoner van St. Michielsge stel. Al snel bleek dat er meer aan de hand was. Zijn werkgever Rabo bank verplicht de veldrijder om te fietsen op Shimano-schoe- nen, terwijl Groenendaal niet uit de voeten kan op zijn schoenen. „Deze week nog ga ik met de vuist op tafel slaan. Ik moet deze week maar eens goed nadenken wat ik werkelijk wil, maar ik ga voorlopig een slechte tijd tege moet." Groenendaal wilde het probleem niet met naam noe men. Maar hoe meer hij vertel de, hoe meer vraagtekens er re zen. Hij verzocht het journaille om de zaak niet te dramatise ren. Maar de Brabander gaf er met in nevelen gehulde ant woorden zelf alle aanleiding toe om dat juist wel te doen. „Ik kan de anderen gewoon niet bijhou den, word weggereden. Ik ben zwaar teleurgesteld. Dit is heel frustrerend. Heb last van mijn voeten en van mijn rug, maar dat is wat 'ze' willen, denk ik." 'Ze' bleek het management van Rabobank. En de schoenen zou den de pijn in zijn lichaam ver oorzaken. „Ik word verplicht om dingen te doen die ik niet wil", verduidelijkte Groenendaal enigszins. „Blijkbaar heb ik mijn contract niet goed gelezen, maar als jullie het echt willen weten De nummers één en twee aan het werk in Gieten. Rechts winnaar Sven Nijs, links Bart Wellens. Foto: ANP/Robert Vos dan moeten jullie maar met Jan Raas bellen." Raas is volgens ingewijden druk in onderhandeling met Groe nendaal, maar de manager van de wielerploeg is niet bij machte om veel water bij de wijn te doen. Rabobank is contractueel verplicht om met Shimano-on- derdelen te rijden en het is een ondenkbare situatie dat één van de 25 renners zich niet aan die afspraken houdt. Als Groenen daal (die vanaf het begin in 1996 bij de ploeg zit) dus voet bij stuk houdt, dreigt hij werkloos te worden. En toen kwam er dus ook nog eens een journalist op het ver keerde moment. Wanneer Groe nendaal had gewonnen, dan was er nog niks aan de hand ge weest. Maar in Gieten moest de wereldkampioen van 2000 ge noegen nemen met weer een anonieme rangschikking: zesde. Een minuut achter het schijn baar ongenaakbare Belgische duo Sven Nys (die zijn derde van vier Super Prestige-wedstrij den won) en Bart Wellens. Kwam Groenendaal één minuut na de winnaar over de streep, Gerben de Knegt werd op meer dan 2,5 minuten gereden. De Nederlands kampioen werd elf de, achter negen Belgen en landgenoot Groenendaal: „Ik was al heel slecht, maar als ik de rest van de Nederlanders zie dan is dat helemaal droevig." Het veldrijden is een Belgische aangelegenheid geworden. De Nederlanders hoeven niet alleen Nys en Wellens voor zich te dul den, ook Tom Vannoppen, Ben Berden en Mario de Clercq zijn momenteel een maatje te groot. „Maar wie zal zeggen hoe het over twee weken zal zijn?", sprak Nys. „In het begin werd geschreven dat ik de alleenheer ser was, daarna zou het tussen mij en Groenendaal gaan en toen begon Bart Wellens super te rijden. Zeg het maar. Ik bekijk het zo: je moet de momenten pakken als het kan. En ik heb al een paar van die momenten ge had." door Eric Korver Amsterdam - De grenzen tussen marathonschaatsers en de lan- gebaan lijken nu helemaal ver dwenen. Het echte lange werk lijkt zelfs populair te worden bij de allrounders. Zaterdagavond in Amsterdam kwamen ze weliswaar niet zo massaal op als voorspeld, toch was er een aardige delegatie uit het langebaanwereldje, dat zo lang weinig van de marathon wilde weten. De sterke optredens van de ma rathonschaatsers Gretha Smit in het afgelopen olympisch jaar en Henk Angenent, dit seizoen, hebben onmiskenbaar weder zijdse nieuwsgierigheid gewekt Daarmee lijkt een steeds verder^ gaande integratie van langebaan en marathon niet meer te stui ten. Op de Jaap Edenbaan waren het dit keer vier allrounders die het duurvermogen eens wilden tes ten: Marja Vis bij de vrouwen, Bob de Jong, Andrè Vreugdenhil en Mark Tuitert bij de mannen. Dat hadden er nog wat meer kunnen zijn. Annamarie Tho mas meldde zich ziek af, Barba ra de Loor verscheen uiteinde lijk niet. Eerder dit seizoen re den Carl Verheijen, Rintje Rits- ma, Bart Veldkamp en Tijn Ponjee al eens een marathon mee. „We worden nu eindelijk voor vol aangezien. De marathon is pure topsport, dat zal inmiddels iedereen duidelijk zijn", conclu deerde Henk Angenent, die zelf sterk meewerkte aan de veran derde beeldvorming. De Elfste- denwinnaar werd verrassend zwolle/gpd - De winnaar van de Zuiderzeemarathon is ruim een uur binnen, heeft al een kop soep achter de kiezen. Dan is daar startnummer 229. Markan te rode muts, technisch verre van volmaakt. Maar Horst Preis ier uit Hamburg geniet het res pect van zijn medelopers. De marathon van Urk naar Zwolle is nummer 1151 uit de loopbaan van de loper. Preisier (67) incasseert een ap plausje van het publiek. Het is koud om te kijken, maar goed om te lopen. De Duitser pakt zijn kleren bij elkaar, ontvangt een kaars als niet eeuwig blij vende herinnering en stapt on der de douche. Veel meer dan een nummer zal de Zuiderzeemarathon niet zijn voor de Hamburger. Tussen Urk en Zwolle zijn de wegen vooral oneindig lang. „Maar dat weet je als je in Nederland loopt", zegt Preisier, die in 31 landen wed strijden afwerkte. De atleet begon opvallend ge noeg pas aan de lange afstanden toen hij bijna veertig was. „Mijn vrouw is schuldig, zij vond dat ik te dik werd", stelt de voormalige personeelsmedewerker van een ziekenhuis. Preisier deed daar voor nauwelijks aan sport .Al leen wandelen.' Nu weet hij niet beter. 'Lopen ontspant. Ik ben ook nooit ziek." Frans Woerden uit Mijdrecht (32) sluit in Zwolle zijn hon derdste marathon af. Hij had het beter niet kunnen doen, denkt hij achteraf. De kuit speelt op, de tijd is matig. Woerden heeft 88 marathons binnen drie uur gelopen, maar haalt dat nu niet. Hij typeert de Zuiderzee marathon vooral als een loop voor liefhebbers en kilometer vreters. „Je loopt van punt naar punt, maar hier liggen die punten door al die rechte wegen wel ver uit elkaar." Woerden kent Preis ier niet. „1100 Marathons, dat is aardig wat. Gek? Nee, hoor. De een gaat naar de kroeg, een an der haalt zijn voldoening uit marathons. Ik weet niet of ik op mijn 67e nog loop. Dat is nog ver weg." Nummer 1 in het logboek van Preisier is de 100 kilometer van Unna in 1974, in 15 uur en 48 minuten. „Ik benaderde het re kenkundig. Je wandelt vijf kilo meter in het uur, dus 100 kilo meter in twintig uur. Ik mocht er 24 uur over doen, dus ik had marge genoeg. Op weg naar Un na kwam ik twee oude manne tjes tegen van in de zestig. Zij hebben zich een beetje over mij ontfermd, mij wegwijs gemaakt. Toen ik 95 kilometer had gelo pen kwamen ze mij lachend voorbij. Maar ja, zij wisten wat het was om lange afstanden te lopen, ik wist nog van niets." Dat gebrek aan kennis werd snel gecompenseerd door Preisier. Hij streeft nog steeds naar tijden onder de vier uur, zoals in Zwol le (3.52.16). „Maar de tijd is nu niet meer belangrijk." Zijn re cord - 2.54.39 in Kandel, 1984 - zal hij niet meer verbeteren. „In die tijd vond ik het nog een uit daging om onder drie uur te blijven. In Kandel is twee keer het Duits kampioenschap ge houden, dat is dus niet zomaar een parcours. Maar vorige week liep ik mijn 600e marathon bin nen vier uur, dat was leuk. Dat houd ik keurig bij. In het zieken huis heb ik nooit wat met com puters gedaan. Nu wel, ook al omdat een dochter in Afrika woont. De beste manier om contact met haar te houden is via e-mail." Groninger Sjoerd Slaaf (50) no teert Urk-Zwolle als zijn 77e ma rathon van dit jaar. De tachtig gaat gehaald worden, want Slaaf start nog in de dubbele mara thon van Soerendonk en in Die- ver. De rechte wegen hebben niet zijn voorkeur, de Zuiderzee marathon is in zijn ogen lang dradig. Preisier praat liever niet over mooie of lelijke marathons. „Een organisator kan nu een maal niets aan de omgeving doen." De Duitser liep de be kendste marathon van de we reld in New York drie keer, maar had het in Londen beter naar zijn zin. „De stemming was daar anders. Als je weet hoe Engelsen voetbalwedstrijden beleven... Dit was net zo. Met overal span doeken. Er werd ook veel gezon gen langs de route: 'Its a long way to Tipperary.' Het bijzonde re was ook dat bij elke verzor- gingspost andere mensen ston den. Bij de ene stop padvinders, bij de volgende maminiers of punks. Dat was heel apart." Toch maakte de Vredesloop van 1995 tussen Hiroshima en Na gasaki de meeste indruk op Preisier. „Voor die wedstrijd hebben vier Japanners mij een week begeleid, dat was fantas tisch. Het contact was uniek, terwijl er maar een van de vier Engels sprak. Vanwege maag kramp heb ik de wedstrijd van 430 kilometer niet uitgelopen, bij 350 kilometer was het afgelo pen. Ik had voldoende gegeten, maar niet genoeg bouwstoffen. Die wedstrijd is maar door twee van de zeven deelnemers uitge lopen." Preisier heeft geen antwoord op de vraag hoe lang hij nog wil lo pen. „Iemand heeft mij ooit ge zegd dat ik tijdens een wedstrijd zou sterven. Maar dan loop je hem eerst uit, zei mijn vrouw meteen. Dat moment komt, maar ik sta er niet bij stil. Alleen God weet het antwoord." Dat sommige mensen hem voor gek verklaren, neemt Preisier voor lief. „Hoe zou de wereld er uit zien als iedereen normaal is? Dan wordt het volgens mij vre selijk saai." nationaal kampioen op de tien kilometer en klopte vorige week bij zijn wereldbekerdebuut op die afstand de olympisch kam pioenen Jochem Uytdehaage en Gianni Romme. Maar die erkenning is vooral ook de verdienste van de mara thonschaatsers zelf, vond Tui tert. „Want het niveau is de laat ste jaren wel gestegen. Die man nen trekken nu honderd ronden lang aardig door." Hij stapte zelf na 65 ronden uit, na een demar rage met KNSB-cuphouder Miel Rozendaal. „Niet omdat ik stuk zat. Ik had last van mijn sche nen en mijn bovenbenen ver krampten iets. Conditioneel ging het goed. Als ik er twee of drie rijd, kan ik het makkelijk aan." Zijn Spaar Select-ploeggenoot Martin Hersman keek samen met trainer Jac Orie en teamma nager Marion de Cocq toe. „Het gaat hard", stelde hij onomwon den. „Maar dat is niet zo heel vreemd. Iedereen roept wel dat die jongens ook nog gewoon werken, maar de helft is inmid dels toch min of meer prof. En dat zie je terug in de prestaties." Bob de Jong haalde het einde wel, zij het met hangen en wur gen. De Leimuidenaar reed de hele koers goed mee, maar ging in de laatste ronden twee keer onderuit, liep een ronde achter stand op en sleepte zich naar de finish. „Want dit was mijn eerste .marathon en ik wilde hem uitrij den." Hij zag in de wedstrijd over veertig kilometer vooral een mooie training. „Ik vind dat lange werk op zich al heel mooi, maar het is nog nuttig ook. Als je dit eens hebt gereden wordt de tien kilometer opeen®1 een stuk korter." n Tuitert wilde in Amsti vooral weer eens wenne^ de lange afstand. „Ik he weken lang op de 1500 a getraind, dan ben je hetve werk volledig ontwend. IQC beerde hier weer de on^ ning te vinden in mijn s^ mijn houding. Dat heb ikm nodig voor de allroundtoe^ en." Ab Krook was in Amst een enthousiast toeschu- De topsportcoördinator KNSB prijst de hernieuwt langstelling voor de marl „Want in het verleden h we dat natuurlijk vaker n maakt, maar de laatste jan er weinig interesse. TervlC marathon altijd een goed ning vormt." Hij zet wel vi kens bij de manier waarre' nu gebeurt. „Met incic optredens bouw je nat01 niet structureel iets op. meer voor nodig.f De zusjes Gretha Smit eri®c Huizebosch-Smit en Her™- genent hebben in middel!0'" zien wat er met de inhoi?e! de marathon valt te bew^f ligen op de langebaan. oe „Daarmee hebben we iet^n0 maakt", denkt Hulzebosc00 langebaanrijders zien toe"' wij een superconditie h gekregen en realiseren ^'Sl langzamerhand dat die thon een geweldige trail*™ Je kunt gewoon meedoet.te vallen, er een soort inter P' ning van maken. Je kunt m lemaal zelf bepalen en hei™ leuk ook. En daar zien die°° wel iets in." W lite ;°if le l To Inu Angenent: 'Dit is ongelooflijk' amsterdam/gpd - De oude rot Lammert Huitema van oplei- dingsploeg Hercules meegere kend, had TVM zaterdagavond drie rijders in de zeven man tel lende kopgroep van de zevende KNSB-marathon. Het bleek niet genoeg om een winnend opzetje uit te spelen. Cedric Michaud was voor iedereen te sterk. De Fransman mocht zich daarna ook nog voor het eerst in het oranje leiderspak hijsen. Michaud zorgde voor een zinde rende finale van een aantrekke lijke koers. Die werd vooral ge domineerd door de TVM-rijders. Miel Rozendaal, Henk Angenent en Peter Baars zochten regelma tig de aanval en zorgden voor de versnellingen die het peloton deden kraken. Rozendaal kwam uiteindelijk weg, samen met Kurt Wubben, Joost Juffermans, Huitema en Michaud. Angenent sloot even later op indrukwek kende wijze aan, met in zijn kielzog Jeroen de Vries. Opmer- ïde rve s Pi kelijk genoeg miste mentsleider Jan-Maarten oe' man de slag. In de finaRoe dat Michaud fenomenale1 moest hebben. Roz6*0 sprong weg en sloeg een gat. Michaud reed het he*e8 zelf dicht, met het risiccPat nent naar de zege te b^or Maar de Fransman blei^c voldoende over te hebl/erl na het inrekenen van Ro^r ook de Elfstedenwinnaarlue blijven. „Ongelooflijk",B h Angenent. 'ek Bij de vrouwen ging de1")' naar Jenita Hulzebosc' voor Sandra de Ronde ^vei mine van Benthem. Zl31 eenvoudig de sprint van !ew ven vrouwen tellende ko|e'e Dat waren er aanvankelen: acht, maar Huizebosch' gZOf rivale Linda Verdouw kvwde kele ronden voor het eii°P 1 val. Danille Bekkering wPe t gende, maar behield de*"6 in het klassement. we rdei

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18