Middenklasser steeds veiliger «D (H) Opel Zafira voor sportieve ruimtevaarders Het Motorhuis Accord gaat hogerop Achttien auto's tegen muur gereden Laatste Volvo coupé verkocht Katwijk Ambachtsweg 1 Tel. 071-402 32 00 www.motorhuis.nl Leiden Vondellaan 80 Tel. 071-5351800 Lisse Meer en Duin 50 Tel. 0252-412 150 lOREL-©-! HONDA OFFICIEEL DEALER HONDA VAN HAASTEREN, LEIDERDORP B.V. TOUWBAAN 18 2352 CZ LEIDERDORP, tel. 071-5895000 QIER 2002 1 Speed Design 2002, Utrecht. 122. eed-design, nl 2 Essen Motor Show, aa issen, Duitsland. ia.de ac Modelautobeurs, Houten. 016 5537 054. imac.nl rv a«ER 2002 ac tdag HTS-Autotechniek, ie|Park Zandvoort. rcuitdag.nl icèimerbeurs, Flower- ielde. 073 5233 310. arilogna Motor Show, ?nie auto's en motoren, ilsa, Italië, p 18490 7247. I, tandbouwRAI, Amster- 5491 212.www.rai.nl ihikel auto en motoren, allen, Utrecht. 262. iikel.com Ij redactie Weg Wiel, I07,2003 PA Haarlem, of: jwiel@damiate.hdc.nl ging onder verantwoording ffende organisatie. De uit- t verantwoordelijk voor af- 1 of gewijzigde data. itste informatie: bel het ver- onnummer of ga naar het internetadres. Mini-camping (rieke /veerterheide fite Weert) Limburg iderland B 5520125 l: www.vakebo.nl pings en campings, iren Dick Bos en zijn iote afgelopen zomer in lurgse Altweerterheide reert. Daar streken zij Rozemarieke, een mi- ig met maxi service. :lt hoe hij samen met in de zomermaan- hillende lange af- iroutes door Neder- Wfed. Onderweg werd aitht op campings. „Van tairencampings tot mini- infgs deden we aan, maar ieke stak er met kop en :rs bovenuit." ithousiasme verdient die geeft Bos ook. ij na een fikse trip op Rozemarieke aankwa- ons trekkerstentje op ig plekje neerzetten, voor dat tentje direct eublement ge- rtjOp de stoelen kwamen Vdikke kussens en op het jkkerd De Telegraaf neer- dtEn dan kregen we ook Weg Wiel vrijdag 29 NOVEMBER 2002 (advertentie) den haag/anp - Kleinere mid denklasse auto's worden steeds veiliger. Dat blijkt uit een serie botsproeven die de ANWB samen met een aantal Europese zuster organisaties heeft gehouden. Bij de botsproeven zijn achttien auto's uit diverse categorieën getest De Renault Mégane n, de kleinste auto uit de test, is in de categorie compacte midden klassers het enige voertuig dat de hoogst haalbare score van vijf sterren behaalt Ook de Saab 9-3, de Mercedes E-klasse en de Renault Vel Satis kregen vijf sterren. „Het behalen van vijf sterren blijkt nu duidelijk onderdeel van de ontwerpfilosofie van autofa brikanten geworden", zo stelt de ANWB. „De auto's zijn allemaal ruim voorzien van alle mogelijke airbags en hebben een sterke kooiconstructie. Behalve frontairbags worden zijairbags, hoofdairbags -vaak in de vorm van opblaasbare gordijnen-, gordelspanners en steeds ster kere kooiconstructies gemeen goed bij veel auto's. Ook bij mo dellen uit de kleinere categorie." De testen werden uitgevoerd door EuroNCAP. Dit is een sa menwerkingsverband van de ANWB met zijn Europese zus- terclubs en de Nederlandse, Britse, Franse, Duitse, Zweedse en Catalaanse overheden. Ook de Europese Commissie en Eu ropese consumentenorganisa ties zijn in het samenwerkings verband vertegenwoordigd. De ANWB waarschuwde eerder dat de betere veiligheidsvoorzie ningen ook nadelen met zich kunnen meebrengen. Hulpver leners kunnen de inzittenden van verongelukte voertuigen steeds moeilijker bereiken door toepassingen als gordelspanners en kooiconstructies. Sommige voorzieningen kunnen volgens de organisatie zelfs gevaar voor hulpverleners opleveren. Zo kunnen ze volgens de ANWB tij dens hun werkzaamheden wor den geraakt door airbags die tij dens het ongeval niet zijn afge gaan. De organisatie wil dat alle auto fabrikanten hun voertuigen uit rusten met zogenoemde crash- cards. Op deze kaarten kunnen hulpverleners aflezen welke voorzieningen in de auto zitten. (advertentie) born/gpd - De Volvo C70 Coupé was samen met de C70 Convertible (cabriolet) enige jaren geleden de eer ste auto die een nieuw de sign voor het Zweedse merk aankondigde. Aan de pro ductie van die Coupé is in middels een einde geko men, want Volvo gaat zich concentreren op de C70 ca- brio. De sleutels van de laatst gebouwde Coupé zijn onlangs aan een Neder landse eigenaar in Venlo overhandigd. Wie tipt Campingtip? In de rubriek Campingtip, een keer per veertien dagen in het katern Weg Wiel, tippen lezers elkaar over campings die een aanrader zijn. Kent u zo'n cam ping en bent u bereid anderen in dat vakantieplezier te laten delen? Laat ons weten waarom de camping u zo goed is beval len. Voeg daar zoveel mogelijk feitelijke informatie over ligging en faciliteiten aan toe en stuur uw bijdrage naar onze redactie toerisme, t.a.v. Mirjam van Twisk, Postbus 15,1200 AA Hil versum of mail naar m.van.twisk@ge.hdc.nl. Plaat sing wordt beloond met een ca deaubon. Miura en de Ferrari 250 CT SWB komen bijvoorbeeld niet verder dan de tweede en derde plaats. Italiaanse sportwagens nemen wel verreweg de meeste plaat sen in de lijst in. Zo bezet Ferrari alleen al zeven plekken in de top-20. Hoe dan ook, de Jaguar E-type is een indrukwekkende verschijning. Hij debuteerde in 1961 op de Salon van Genève als een geciviliseerde doorontwikke ling van de D-type racewagen. De strakke sportcoupé viel voor al in de smaak bij aankomende sterren in de show-business en hij bleek zeer geschikt om dames mee te imponeren. Hoewel de grote lijn bijna 15 jaar onveran derd bleef, sleutelde Jaguar op kleine schaal wel aan het uiter lijk van 'het rijdende kunstwerk' en ook op technisch gebied, met name de motorisering. In 1975 maakte de E-type plaats voor de sportcoupé XJ-S. Foto: Archief kuto nieuwe jsor Ajax am - Op korte termijn it Auto Nederland rond ito's leveren aan voet- lAjax. De wagens, onder or de spelersgroep, he staf en directie, zijn el van een nieuw spon- act dat beide partijen Igesloten. De overeen- eft een looptijd van r met een optie voor 5 twee jaar. jlub Toyota sponsor De Toyota Lexus ToLex houdt per 1 ja- 13 op te bestaan, tenzij nsor wordt gevon- club verzorgt maande- ;eiier meer het 15 pagina's ;t e e-mailmagazine Toyo- elf Nieuws en onderhoudt jfessionele eigen websi- jr.tolex.tk. De fanclub is ipgericht door de toen Kevin Mol, een fervent ler van beide Japanse rken. we Nacht Nederland Volgend weekeinde e vierde Nacht van Ne- verreden. De klassie- gg voert door Overijssel, I tnd en Flevoland, chrijven en informatie: chtingchrono.nl. an ook: 025 5533 981. 'ILENDER door Peter Lodewijks ridderkerk - De nieuwe Honda Accord is Japans Auto van het Jaar geworden. Het is voor de derde keer dat de Japanse fabri kant met de Accord deze titel binnenhaalt, eerder gebeurde dit in 1993 en 1985. Bij ons moet de Accord nog op de markt komen, dat zal begin februari van het komende jaar geschieden. De nieuwe midden klasser is groter en met zijn 'Mazda 6-uitstraling' totaal an ders dan het bestaande model. Honda mikt met de nieuwe op een hoger gelegen deel van de markt en het zal niet verbazen dat de prijs ook hoger uitvalt. De goedkoopste Accord, die overi gens niet meer in Engeland wordt gemaakt maar weer in Ja pan, staat straks bij de dealer voor 28 euromille's. Daar krijgt men de versie 2.0i Comfort voor terwijl het topmodel, de 2.4i Executive op 35.860 euro uit komt. In het voorjaar van 2003 wordt de reeks uitgebreid met een in teressante stationwagon ge naamd Tourer. Deze is 8,5 cen timeter langer dan de sedan, waarvan 5 centimeters ten goe de komen aan een langere wiel basis. De bagageruimte meet 576 liter en dat worden er 921 als men de achterbank plat legt. Dat gaat trouwens in één bewe ging: via een hendel komt de zit ting rechtop in de vloer te staan, gaat de rugleuning plat en gaan ook de hoofdsteunen weg. Dit systeem lijkt sterk op de handige karakuri-oplossing die Mazda onlangs in de '6' introduceerde. Tevens is de achterbankleuning in een 60/40-verdeling neer klapbaar en zit er onder de vloer Facelift CAMPING Ook zo'n kampeerparadijsje gevonden en geen bezwaar om anderen daarin te laten meedelen? Deze rubriek Camping tip biedt daarvoor een podium. Laat ons weten waarom de camping u zo goed is bevallen. Voeg daar zoveel mogelijk fei telijke informatie over ligging en voor zieningen aan toe en stuur uw bijdrage naar onze redactie toerisme, t.a.v. Mir jam van Twisk, Postbus 15,1200 AA Hil versum. Of mail naar: m.van.twisk@ge.hdc.nl. Na plaatsing belonen wij uw tip met een cadeaubon. ruimte ondergebracht met daarin een aantal banken, een televisietoestel en veel lectuur. Wie er op uit wil trekken vindt in de recreatieruimte, keurig in ordners opgeborgen, wandel en fietsroutes. Een deèl van die routes loopt vlak langs de cam ping. Liefhebbers van strand en water vinden dat op 3 kilometer afstand. Kenmerken: Ligging: vijftien grassige plaat sen, rustig gelegen in bosrijke omgeving. Sanitair: toereikend Voorzieningen: grote woon keuken, recreatieruimte, speel weide en speelgoed, maaltijd- service, gelegen nabij diverse lange afstandroutes. Bijzonderheden: caravans en honden worden in overleg toe gelaten. Prijs: elf euro per nacht. Gidsvermelding: VeKaBo Route: Vanaf knooppunt Leen- derheide A2 richting Maas tricht, afslag Weert, na 0,5 km. rechtsaf Eindhovenseweg, na 2,9 km. eerste afslag op roton de, Ringbaan-West, na 1,8 km. tweede afslag op rotonde, na 800 m. rechts de Bocholterweg op en die 2,9 km. volgen tot de camping. Afstand vanaf Utrecht 127 km. Is hij nou gewoon lelijk of juist erg mooi? De meningen over de Jaguar E-type zijn nog altijd ver deeld, maar het blad Autocar is het er over eens: de E-type is de mooiste auto van de eeuw. Het automagazine peilde bij honder den experts hun persoonlijke voorkeur en kwam vervolgens tot deze keuze. Een Britse win naar in een Britse verkiezing die daarmee vele Italiaanse parels achter zich laat. De Lamborghini De Accord Tourer heeft een slank uiterlijk en een royale achterpartij. Foto: Honda van de bagageruimte een af sluitbaar opbergvak. De achterklep kan open en dicht met de afstandsbediening. Stan daard hebben de auto's onder meer airconditioning, abs en zes airbags. De motoren zijn dezelf de als in de sedan: een 2.0 liter 155 pk en een 2.4 liter 190 pk, beide benzinemotoren. Over ongeveer een jaar komt er ook een geheel in eigen beheer ont wikkelde dieselmotor beschik baar. Honda wordt gezien als de grootste motorenfabrikant van de wereld. Het merk verkocht afgelopen jaar 12,2 producten, waaronder 2,7 miljoen auto's, 5.7 miljoen motorfietsen (inclu sief bromfietsen en scooters) en 3.8 miljoen grasmaaiers, buiten boordmotoren en generatoren. Honda start binnenkort met de productie van auto's in Taiwan en het gaat in China een kleine auto in productie nemen. De succesvolle Zafira van Opel krijgt na bijna vier jaar zijn eerste facelift. Aan de buitenkant veranderen de koplampunits, de grille en de achterlichten. Binnenin blijft het veel geroemde Flex7-sys- teem, maar de achterbank is nu in meerdere delen neer- klapbaar. De twee buitenste zitplaatsen van die bank be schikken nu over Isofix be vestigingen voor kinderstoel tjes. De opgefriste Zafira wordt begin 2003 leverbaar. door Peter Lodewijks Vader wil graag een sportwagen en moeder een handelbare ge- bruiksauto, de kinderen vragen om ruimte en willen een film kunnen kijken als ze onderweg zijn. Oplossing: de Zafira OPC, een praktische mpv van Opel die aan al deze wensen een eind te gemoet komt. Het ruimtesegment vertakt zich steeds verder. Ooit was er alleen maar de ruimtewagen of mpv (multi purpose vehicle), een soort opgeblazen stationwagon met een riant interieur en extra mogelijkheden. Vervolgens kwa men er compactere versies, de zogenoemde midi-mpVs en de nog een maatje kleinere mini- mpv's. Allerlei tussenvormen maken het ruimte-segment te genwoordig behoorlijk divers. Met de snelle Zafira OPC heeft Opel daar weer een nieuwe ver takking aan toegevoegd: die van de sport-mpv's. Op zich was de sport-mpv niet een voor de hand liggende com binatie. Want de eisen die aan een sportwagen worden gesteld staan en die voor een ruimtewa gen laten zich niet allemaal even gemakkelijk samenbrengen in één concept. Toch heeft Opel kans gezien een uitgekiend compromis te bedenken dat zo wel sportieve rijders als 'ruimte vaarders' tevreden kan stellen. Een echte sportwagen is het na tuurlijk niet, maar de OPC trekt snel op, in alle versnellingen en gaat redelijk strak de bochten door. Hij ziet er ook lekker stoer uit (vooral in het knalblauw) De Zafira OPC heeft speciale 17-inch wielen, een andere grille en een forse bumperspoiler met ronde mistlampen. Foto: Peter Lodewijks met zijn speciale velgen, brede banden en diverse spoilers. Daarbij heeft de midi-mpv op het gebied van comfort zeer weinig hoeven in te leveren, en dat is knap. Alle voordelen van de oorspronkelijke Zafira, die hem in korte tijd tot de popu lairste ruimtewagen van ons land maakten, zijn behouden gebleven. Niet alleen het com fort, maar ook de slimme zesde en zevende stoel, die in de bo dem verborgen zitten. Verder is de OPC voorzien van Recaro- stoelen (voorin), een met leer bekleed sportstuur, witte wijzer platen op de meters en een alu- miniumkleurige pookknop. Opel gaat op het moment door zwaar weer. Het merk probeert naarstig het marktaandeel op te schroeven door onder andere het imago te verbeteren. Daarbij speelt het in 1997 opgerichte Opel Performance Center een belangrijke rol. Middels een se rie aansprekende sportieve mo dellen probeert die afdeling het Opel-imago een predikaat van dynamisch, jong en sportief te verschaffen. OPC-versies zijn er nu van de Zafira, de Astra hatchback en de Astra stationwagon. Ze hebben allemaal een 2.0 liter 16V Ecotec turbomotor die 192 pk levert. De Zafira met die motor, te koop vanaf 33 euromille, staat momenteel te boek als de snel ste ruimtewagen van Europa. Om het helemaal af te maken kan men kiezen voor een dvd- installaüe achterin de auto (3300 euro). Aan de kinderen heb je geen kind meer als ze een spel letje kunnen spelen of een film kunnen kijken op het scherm dat vanaf het plafond uitgeklapt wordt De bijbehorende gelui den kunnen ze via infrarood hoofdtelefoons tot zich nemen. nog excuses van eigenaresse mevrouw Van Meer omdat die niet kon zorgen voor een party tent. Die waren kort daarvoor gesneuveld in een storm." Een goed begin, dat een even goed vervolg kreeg want, zo gaat Bos verder, „een uurtje la ter werd er geroepen: 'Wie heeft er trek in soep?'. De gasten die daarop bevestigend antwoord den kregen gratis een kop zelf gemaakte soep geserveerd bij de tent of caravan. En toen het de volgende ochtend regende, lag er bij de ingang van onze tent een paraplu, zodat we droog het toilet en de grote woonkeuken waar we ons ont bijt nuttigden konden berei ken." Wat een verwennerij. Die woonkeuken, met alles er op en eraan, is trouwens ook zo'n faciliteit die de camping aantrekkelijk maakt. De gasten kunnen daar gebruik maken van een grote koelkast, een kof fiezetapparaat en een magne tron. Én wie te lui is om te ko ken, bestelt een driegangen maaltijd, inclusief blikje fris drank, voor tien euro. Die maaltijd wordt keurig bij de tent of caravan geserveerd. De jongste kampeerders vinden op Rozemarieke een ruim as sortiment speelgoed. Voor hen is er een speeltuintje, een speel weide en een grote zandberg met waterkraantje, waar de heerlijkste zandtaartjes gebak ken kunnen worden. In een schuur is de recreatie-

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19