SPORT Mijntje Donners is tante Riet Kuper te slim af Miljoenenreserve IOC tegen terreur Nieuw licentiesysteem clubs betaald voetbal Arnhemmers zijn gewoon minder dan topploeg Liverpool Schaatsers weg bij Spaar Select Inspanning niet tevergeefs raar Ajax n naheffing iam - Ajax tekent he in tegen de naheffing miljoen euro die de i de Belastingdienst tvangen. Bijna twee eleden kreeg de voet- te horen dat Ajax over fers van Michael Laud- hota Arveladze in 1997 isting moet betalen, ft de aanslag, vermeer- t naheffingsrente, in- binnen. De club tekent aan, maar onthoudt i verder commentaar. iperatie i Hofland ien 1 Kevin Hofland on- dinsdag in het St. An- inhuis in Geldrop een atie aan de enkel. De dediger blesseerde zich ptember in het thuis- de Champions League mal. Een mri-scan wees Ie binnenband van zijn nkel was gescheurd, ind later keerde Hof- er terug bij de selectie, een invalbeurt en vier den in de basis moest diger na de uitwed- gen Arsenal weer afha- oogstoot rer bestraft riE - Spits Alan Shearer rcastle United hangt je schorsing boven het )e disciplinaire com- an de Europese voet- UEFA is een onder- jonnen naar een over man Shearer op de Itali- io Cannavaro woensdag iel in de Champions met Inter (1-4). De ige aanvoerder van het nationale team gaf iro een elleboogstoot, idsrechter zag het niet, k i televisie was de over- j duidelijk te zien. De n isloot Shearer daarom rervolgen. r De Ridder rscheiden mm - Zeezeiler Dirk de leeft gisteravond de an Rietschoten Trofee tvangen uit handen van mde naamgever, die in 1982 de Whitbread Ra- De 29-jarige Rotter- kreeg de prestigieuze heiding voor zijn aan- !e Volvo Ocean Race. :i er werkte acht maan- als trimmer op het g le Duitse jacht Illbruck. lie die de profzeiler incasseerde, inves- ij in een Star, het boot- i' irmee hij met broer Jan de Olympische an Athene hoopt te ha- gruiter e Irix stopt 5 Emile Hendrix (46) .loten een punt te zet- er zijn loopbaan als 1 iter. Al eerder had de ngegeven te willen als hij zijn toppaard Fi- I u terugtrekken. De verleed enkele weken n onverwacht aan een kte.Als ik nog een ;I n het kaliber Finesse ad, zou het misschien ijn gegaan. Van onder- eginnen doe ik nu niet 3 lendrix stopt na een >1 seizoen. Hij won de II ijs van Twente in Gees- 1drong, weliswaar als a door tot de selectie van Idruiterspelen deze zo- panje. ëur Pizzonia elt Jaguar ma - De Braziliaanse e Antonio Pizzonia is in c innen bij zijn nieuwe n er, Formule-1-renstal 0 'izzonia vernielde giste- P et circuit van Barcelo- 18 Lixe sportwagen van c uro, toen hij een show- ikte met drie gasten. De 13 loog met een snelheid "kilometer per uur uit eit. Niemand van de in- 11 n raakte gewond. Piz- e in maart in Melbour- ebuut maakt voor Ja- t zich voor de zekerheid ekenhuis onderzoeken. 1 euw afscheid lael Jordan iTON - Basketballer Mi- dan heeft gisteren aan- gd dat dit echt zijn laat- p en is. Het is de derde de basketballegende t neemt van de NBA. Hij ivee keer terug. Nu is j eker van zijn zaak. „Ik z n contract uit. Ik ben :oek naar een nieuwe komst", aldus de beste iller ooit. Hij tekende in de Washington Wi- i drie jaar afwezigheid elden. Ondanks proble- t zijn knieën liet hij nog ïrbluffende staaltjes kunnen zien. - vrijdag 29 NOVEMBER 2002 Nederland wint op WK hockey met 6-0 van Ierland perth/anp - De familie van Mijntje Donners en Riet Kuper heeft er weer een anekdote bij. Nicht en tante kwamen elkaar vanmorgen op het hockeyveld tegen bij het wereldkampioen schap in Perth. Donners als aanvoerster van Oranje, Kuper als bondscoach van Ierland. Ne derland won afgetekend met 6- 0, mede dankzij een treffer van de schotvaardige aanvalsleid- ster. Daarmee is de excellerende ploeg van bondscoach Mare Lammers in groep B na vier duels nog steeds zonder punt verlies. Kuper heeft een rijk verleden in het Nederlandse hockey. De 60- jarige Brabantse leidde Oranje bij het eerste WK voor vrouwen in Frankrijk naar de wereldtitel. De 55-voudige international was in de jaren '80 en '90 bonds coach van het Nederlands meis jesteam tot 16 jaar. Zestien van de achttien speelsters uit de hui dige selectie van Oranje leidde Kuper, werkzaam op de NAVO- basis in Brunssum, persoonlijk -2L Als bondscoach van Ierland, dat in Perth pas voor de derde keer aan het WK deelneemt, werkt ze met bescheiden middelen en middelmatige speelsters. „Fy siek gaat het nóg wel, maar op het technische vlak laat het ni veau nog veel te wensen over", liet de Nederlandse vakvrouw weten. „Zelfs tijdens het WK moet ik nog pure techniektrai ningen doen. Toch is het dank baar werk. De meiden zijn heel leergierig." Collega Lammers, die Riet Ku- per een 'supercoach' noemde, had voor de vierde groepswed strijd een aantal wijzigingen in zijn elftal aangebracht. Aanvaller Kim Lammers, die tot dusver bij het WK tegenvalt, moest op de tribune plaatsnemen. De Leidse Femke Kooijman kreeg voorin een basisplaats. De opnieuw gretige ploeg van Lammers domineerde de hele wedstrijd, maar had veel kansen nodig om tot scoren te komen. In de eerste helft was alleen Donners succesvol uit een fraaie strafcomervariant, die ook haar tante verraste, 1-0. Kort na de pauze, bracht Miek van Geen huizen de stand op 2-0, met dank aan de Ierse verdedigster Boyles, die de bal in eigen doel tikte. Fatima Moreira de Melo, uit een opnieuw ingenieuze strafcorner, Macha van der Vaart, in haar honderdste inter land, en Van Hees tilden de stand naar 5-0. Een trefzekere strafcorner van Ageeth Boom- gaardt, haar derde in Perth, zorgde voor de eindstand: 6-0. De vijf doelpunten vielen bin nen waalf minuten. Daarmee kon Riet Kuper het doen. zeist/gpd - Clubs in het betaalde voetbal met financiële proble men krijgen een toezichthouder van de KNVB. Daarnaast zullen zij voor iedere uitgave van meer dan 10.000 euro toestemming van de voetbalbond nodig heb ben. Dit zijn twee onderdelen van een nieuw licentiesysteem betaald voetbal dat de KNVB met ingang van het seizoen 2003-2004 wil gaan uitproberen. KNVB-directeur Henk Kesler heeft dit bekendgemaakt. In het nieuwe systeem worden de 36 clubs in het betaald voet bal verdeeld in drie groepen: clubs die hun financiën prima op orde hebben, verenigingen die hun financiën in grote lijnen op orde hebben en de groep die in financiële problemen zit. De KNVB zal de clubs indelen op basis van de begrotingen die zij voor het seizoen 2003-2004 moeten indienen. Die stukken moeten voor 1 maart 2003 bij de voetbalbond liggen. Het komende voetbalseizoen zal worden proefgedraaid met het nieuwe systeem. Aan de hand van de opgedane ervaringen wordt het eventueel bijgesteld. Dat geldt ook voor de nu opge nomen toestemming voor elke uitgave boven 10.000 euro. Afs die grens de clubs in de dage lijkse praktijk te veel in hun' doen en laten belemmert, wordt die opgetrokken. Pas in de voet baljaargang 2004-2005 wordt het nieuwe systeem echt van kracht. Het is de bedoeling dat de clubs niet langer een licentie voor één seizoen krijgen, maar een door lopende. De licentie wordt pas ingetrokken als de club zich be wust niet aan gemaakte afspra ken houdt. Voordat de licentie wordt ingetrokken zijn er ook andere maatregelen voor clubs die zich niet aan de regels hou den. Zo kunnen clubs wedstrijd- punten kwijtraken, verplicht de graderen of uitgesloten worden van bijvoorbeeld de nacompeti- tie of Europees voetbal. Het nieuwe licentiesysteem is de afgelopen weken op een aantal bijeenkomsten met vertegen woordigers van de clubs bespro ken. Aanleiding voor de ingreep vormde de financiële toestand van het betaalde voetbal. In het voorjaar bleken dè clubs een verlies te hebben geleden van 26 miljoen euro in het seizoen 2001-2002. Dat verlies liep bo vendien verder op. Bij het vergeven van de licenties voor dit seizoen dreigde de KNVB een aantal clubs hard te zullen aanpakken vanwege de financiële chaos bij hen. Uitein delijk kregen echter alle be staande verenigingen een licen tie. Bij NAC en Sparta heeft de gemeente inmiddels een toe zichthouder benoemd. De fi nanciële problemen bij de clubs zijn vooral ontstaan door stij gende salarissen van spelers en teruglopende inkomsten uit tv en sponsoring. Bovendien bleek de verkoop van spelers vaak veel minder op te leveren dan men dacht. Het huidige licentiesysteem geeft clubs de mogelijkheid om begrotingen met een tekort in te dienen bij de KNVB. Daarnaast moet men dan een plan voor leggen hoe dat tekort wegge werkt wordt. Dat kan echter een meerjarenplan zijn. Indien de li centie eenmaal gegeven is, kan de KNVB niet meer ingrijpen. Ook anderszins heeft de bond vrijwel geen machtsmiddelen richting verenigingen die hun fi nanciën niet op orde hebben of uit de hand laten lopen. In een reactie liet de NV Eredivi sie weten met het nieuwe beleid te kunnen leven. SPORTUITSLAGEN HOCKEY Perth. WK Groep A, derde speelronde: Schotland - Nieuw- Zeeland 2-1 (1-1). Argentinië - Duitsland 1-0 (0-0), Zuid-Korea - Oekraïne 2-2, China - Rus land 2-1(1-0). Stand: 1 Argentinië 3-9 (7-1), 2. China 3-7 (5-1), 3. Zuid-Korea 3-5 (5-3), 4. Oekraïne 3- 4 (5-8), 5. Duitsland 3-3 (5-4), 6. Nieuw-Zee- land 3-3 (4-4), 7. Schotland 3-3 (3-6), 8. Rus land 3-0 (2-9). Groep B, vierde speelronde: Nederland - Ier land 6-0(1-0). Stand: 1. Nederland 4-12 (13-1), 2 Australië 3-9 (7-1), 3. Spanje 4-7 (8-4), 4 Japan 4-5 (4-5), 5. Engeland 3-4 (6-5), 6. Verenigde Staten 4-3 (4-11), 7. Zuid-Afrika 4-2 (4-9), 8. Ierland 4-0 (3-13) PRIJSVRAGEN Lucky Day 2959. 5.6.8.9.15.21.24 25.29.32.36.42.44 45. 51.58.62.64.67.75. (Onder voorbehoud van typefouten). Totol3. 2.1.2.3.2.2.2.3.2.2.3.1.3. VOETBAL UEFA Cup. Derde ronde, eerste wedstrijd. Vitesse (Ned) - Liverpool (Eng) 0-1 (0-1) 27. Owen 0-1. Scheidsrechter Gonzales (Spa) Toeschouwers: 27.000. Gele kaart- Frankel, Amoah (Vitesse), Diao (Liverpool). AEK Athene (Gri) - Maccabi Haifa 4-0 (4-0). 13 Georgatos 1-0, 24. Nikolaidis 2-0, 31 Mi- len Petkov 3-0, 36. Zagorakis 4-0. Scheids rechter: Gomes Costa (Por). Toeschouwers: 12.000. •- Besiktas (Tur) - Dinamo Kiev (Oek) 3-1 (1-1). 30. Rincón 0-1, 32. Pancu 1-1, 71 Ronaldo Guiaro 2-1, 82. Nouma 3-1. Scheidsrechter: Hamer (Lux). Toeschouwers 20.000 Gele kaart: Antonio Carlos (Besiktas). Tamer Tuna. Bodnar Leko (Dinamo) Betis (Spa) - Auxerre (Fra) 1-0 (1-0). 8 Alfon so Pérez 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Fleischer (Dui). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart. Radet (Auxerre). Celtic (Sch) - Celta de Vigo (Spa) 1-0 (0-0) 52. Larsson 1-0. Scheidsrechter: Colupibo (Fra) Toeschouwers 53.726. Gele kaart: Hartson. Sutton (Celtic), Catanha (Celta). Club Brugge (Bel) - VfB Stuttgart (Dui) 1-2 (1- 0). 42. Van der Heyden 1-0, 72 Balakov 1-1, 90. Kuranyi 1-2 Scheidsrechter: Messina (It). Toeschouwers: 19.000. Rode kaart: 72. Maer- tens (Brugge). Gelgjraart: Gleb (Stuttgart), Ristic, Ceh (Brugge)dl Denizlispor (Tur) - Olympique Lyon (Fra) 0-0. Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toeschou wers. 15.000 Gele kaart Kartop, Serhat Gür- pinar (Denizli). Diarra (Lyon). Girondins Bordeaux (Fra) - Anderlecht (Bel) 0- 2 (0-1) 9. Jestrovic 0-1, 90 Hasi 0-2. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Toeschouwers 25.000 Gele kaart. Dugarry (Bordeaux), De Boeck, Crasson. Dindane, Seol (Anderlecht). Malaga (Spa) - Leeds United (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Trentalange (Ita). Gele kaart: Smith (Leeds). PAOK Saloniki (Gri) - Slavia Praag (Tsj) 1-0 (0- 0). 52 Georgiadis 1-0. Scheidsrechter: Sars' (Fra). Toeschouwers: 16.000. Gele kaart: Ude- ze, Okkas (PAOK), Pitak, Adauto (Slavia) FC Porto (Por) - RC Lens (Fra) 3-0 (2-0). 34. Hélder Postiga 1-0, 45 Hélder Postiga 2-0, 86 Jankauskas 3-0. Scheidsrechter Poll (Eng). Gele kaart: Paulo Ferreira (Porto). Bak (Lens) Slovan Liberec (Tsj) - Panathinaikos (Gri) 2-2 (1-1). 13. Basinas0-1 (strafschop). 45. Zbon- cék 1-1, 53 Olisadebe 1-2, 85. Slovak 2-2 (strafschop) Scheidsrechter. Riley (Eng). Toe schouwers. 5805. Gele kaart: Janu, Johana, Langer (Slovan), Lyberopoulos, Fyssas (Pana thinaikos). Sturm Graz (Oos) - Lazio Roma (Ita) 1-3 (1-0). 44. Amoah 1-0, 47 Chiesa 1-1, 56. Inzaghi 1-2, 87 Inzaghi 1-3. Scheidsrechter: Granat (Pol). Toeschouwers: 15 400. Gele kaart: Ma- sudi, Dag (Graz). Pancaro. Negro (Lazio) Wisla Krakow (Pol) - Schalke 04 (Dui) 1-1 (1- 0). 39 Poulsen 1-1 (e.d.), 81 Mpenza 1-1. Scheidsrechter: Kasnaferis (Gri). Toeschou wers 10,300. Gele kaart: Kuzba, Kosowski (Wisla), Hajto, Asamoah (Schalke) door Gerard Borgman arnhem - De indrukwekkende triomftocht van Vitesse door Eu ropa nadert zijn einde. In het Gel- redome nam Liverpool FC gister avond vrij eenvoudig een voor schot op de vierde ronde van het toernooi om de UEFA Cup: o-i. Vitesse heeft een opeenhoping van wereldwonderen nodig, wil het op 12 december op Anfield Road zorgen voor de grootste stunt in de geschiedenis van de Arnhemse club. Vitesse kijkt de eliminatie diep in de ogen, maar hoeft zich daarvoor geenszins te schamen. Na het eerdere stunt werk tegen Rapid Boekarest en Werder Bremen is Liverpool simpelweg te sterk voor Vitesse. De Arnhemse club had zoals al tijd twee rondjes in Europa be groot. Aan die doelstelling is dus ruimschoots voldaan, boven dien levert het tweeluik met Li verpool de in hevige financiële nood verkerende club nog de nodige euro's op. De Engelse topclub verscheen op oorlogssterkte in het uitver kochte en sfeervolle Gelredome, dus met de sterspelers Michael Owen en Steven Gerrard. Maar Liverpool hoefde niet het uiter ste te geven voor de riante uit gangspositie voor de return aan de Mersey. De eerste wedstrijd in de derde ronde van de UEFA Cup maakte het verschil duidelijk tussen een ploeg die meedoet om het kam pioenschap van Engeland en een elftal dat in de Nederlandse competitie angstvallig dicht bij de gevarenzone staat. Liverpool is een dodelijke counterploeg, die het prima vond dat Vitesse veel balbezit had. Doordat de grieperige Bob Pee- ters niet wedstrijdfit was, begon Emile Mbamba naast Matthew Amoah in de aanval. Het tweetal was vrij kansloos tegen de fysiek sterke defensie van Liverpool. Vanuit het middenveld kwam nauwelijks ondersteuning, doordat Theo Janssen en Evge- niy Levchenko hun energie no dig hadden voor verdedigende arbeid en Riga Mustapha en Gert Claessens er nauwelijks door kwamen aan de zijkanten. Liverpool was veel dreigender in balbezit, vooral omdat de spit sen Baros en Owen dieper en dus scherper stonden dan de aanvallers van Vitesse. Liverpool kwam al binnen het half uur op voorsprong, na een kapitale fout van Purrel Frankel. In grote wedstrijden wordt duidelijk dat Gert Claessens wordt onderuitgehaald door de Liverpool-spelers Traore en Babbel. Foto: AP/Dusan Vranic de van De Graafschap overgeko men linksachter moeite heeft met het niveau waarop, Vitesse wil spelen. Frankel beging tegen Liverpool een beginnersfout. Hij ging met de bal aan de voet aan de wan del op de eigen helft, waar hij voor een lange trap had moeten kiezen. Gerrard ontfutselde hem de bal en vijf seconden later was Vitesse-doelman Dragoslav Je- vric geklopt. Gerrard bediende de handige Milan Baros, waarna Owen langs Marian Zeman glip te en de cruciale 0-1 in de hoek schoof. In de tweede helft maakte Vites se er toch nog een wedstrijd van. Op karakter, zoals de ploeg ook al had getoond in Boekarest (0-1) en Bremen (3-3), waar in moeilijke situaties het beste uit de Arnhemse ploeg boven kwam. Mbamba schoot naast na een individuele actie, na een voorzet van Frankel kregen Amoah en Claessens hun voet niet tegen de bal en na zeventig minuten kopte Claessens een goede mogelijkheid over het doel. Liverpool had de strijd al vroeg tijdig kunnen beslissen. Owen liet drie riante kansen onbenut, mede door sterk keeperswerk van Jevric. De doelman had ook het juiste antwoord, toen Vladi mir Smicer vrij voor hem op dook. Het was het verhaal van de tweede helft: Vitesse zocht hartstochtelijk de aanval, Liver pool was gevaarlijker via de te genstoten. Vitesse-trainer Mike Snoei toon de moed, door in de slotfase twee frisse aanvallers te bren gen. Frankel en Mbamba gin gen, Eldrigde Rojer en Kalle So- ne kwamen. Voor Rojer, een van de grootste talenten van de club, was het zelfs zijn debuut in de basis. Drie minuten later had Snoei bijna een gouden hand. Mustapha schoot op de paal, waarna Sone de bal naast het open doel schoof. Het was de ultieme mogelijkheid op de ge lijkmaker, op een aanvaardbare uitgangspositie voor de retum- wedstrijd. Vitesse kan over twee weken met opgeheven hoofd aantre den op Anfield Road. Vanwege het overduidelijke kwaliteitsver schil heeft de Arnhemse ploeg niets te verliezen. Alleen, aan voerder Dejan Stefanovic zou moeiteloos meekunnen op het niveau van The Reds. Jonge spe lers als Tim Comelisse, Theo Janssen en Matthew Amoah moeten de komende jaren be wijzen of ze die stap kunnen maken. VITESSE: levric; Comelisse, Stefano vic, Zeman en Frankel (78. Sone); Mustapha, Levsjenko, Janssen en Claessens: Amoah en Mbamba (78. Rojer). LIVERPOOL; Dudek; Babbel, Hen- choz, Hyypia en Traore; Cheyrou (9. Smicer). Gerrard. Diao en Murphy, Chven en Baros (79. Heskey). breda/gpd - Vakbond NL Spor ter en sponsor Spaar Select zijn gisteravond tot volledige over eenstemming gekomen over de ontbinding van de contracten van de acht schaatsers en trai ner Jac Orie. Het akkoord wordt vandaag door de betrokken par tijen van een handtekening voorzien. Over de voorwaarden waaronder de contracten wor den ontbonden, werden giste ren nog geen mededelingen ge daan. De financiële dienstverlener Spaar Select beleeft economisch zware tijden en vecht nog altijd tegen een faillissement. Twee maanden geleden maakte het bedrijf bekend de schaatsploeg, die 200.000 euro per maand kost, na vier voornamelijk suc cesvolle seizoenen af te willen stoten. De schaatsers - onder wie Gianni Romme, Marianne Timmer en Erben Wennemars - hebben sinds september slechts een klein deel van hun salaris ontvangen. De acht schaatsers en trainer Jac Orie zijn vanaf vandaag vrij om met een nieuwe partij te onderhandelen over een nieuw contract. Sponsor Bingo Loterij heeft zich aangediend als nieuwe geld schieter van de schaatsploeg. Mexico stad/rtr - Het interna tionaal olympisch comité (IOC) is bang voor terreuraanslagen bij de Olympische Spelen. Het comité reserveert een bedrag van 192 miljoen euro om maxi male veiligheid te garanderen. „We hebben zoveel geld nodig om ook een afgelasting van de Spelen te kunnen overleven." Dat zei voorzitter Jacques Rogge in Mexico Stad, bij de opening van de 114e sessie van de alge mene vergadering. Door flinke besparingen beschikt het IOC over een reserve van 140 mil joen euro. „We hebben dus nog 52 miljoen nodig", becijferde Rogge. Hij noemde terreur en doping als de grootste bedrei gingen voor de Olympische Spe len. De reserve van 192 miljoen kan de lopende kosten van het IOC voor twee jaar dekken, maar dan is geen steun aan de nationale bonden mogelijk. Het IOC over woog de Spelen tegen terreur te verzekeren, maar dat bleek fi nancieel niet haalbaar. De economische malaise heeft het comité nog niet getroffen. De televisierechten tot Peking 2008 waren al verkocht en acht van de tien hoofdsponsors ver lengden onlangs hun contract tot datzelfde jaar. Voor de Win terspelen van 2010 wil het IOC niet automatisch de uitzend rechten aan de hoogste bieder verkopen. „We willen dat vooral de kleinere sporten uitgezonden worden", zei Rogge. Het IOC maakt zich niettemin grote zorgen over de invloed van de economische crisis op sport. Door te snijden in de ui gaven en de Olympische Spele in te krimpen hoopt het orgaa het leed bij de bonden te ver minderen. „De serieuze economische crisis waarin de wereld zich nu be vindt, heeft invloed op de sport", zei Rogge. „Dat is zicht baar. Het IOC is zeer bezorgd over de problemen waar veel sportbonden, internationale fe deraties en nationale olympi sche comités mee te kampen hebben. Het is de plicht van het IOC om de partners te helpen." Door bezuinigingen bij het IOC en inkrimping van het olympi sche programma wil Rogge meer geld vrijmaken om de 'olympische familie' te helpen. Vanavond zal het IOC beslissen over het olympische lot van honkbal, softbal en moderne vijfkamp bij de Spelen van 2008. Het is voor het eerst sinds 1936 dat het IOC zich buigt over zo'n radicale verandering. Rogge heeft al meerdere malen aange geven dat de Spelen in zijn ogen een te groot evenement zijn ge worden. Wel is hij voorstander van de invoering van rugby en golf. Voor de Zomerspelen van 2012 hebben zich tot dusver vier na tionale comités gemeld: VS (New York), Rusland (Moskou), Spanje (Madrid of Sevilla) en Duitsland (Düsseldorf, Frank furt, Hamburg, Leipzig of Stutt gart). Een besluit over toewij zing valt in 2005 bij de 117e IOC-sessie in Singapore. Auckland -De inspanningen van het zeilteam op de Prada zijn niet tevergeefs. Het Italiaanse schip wint de kwartfinale om de Louis Vuitton Cup van de Victory Challenge uit Zweden. De Prada mag door naar de halve finale. Aan de kwalificaties om de Louis Vuitton Cup.in de Nieuw-Zee- landse wateren doen negen uitdagers mee, waarvan er één naar de finale gaat. Dat team neemt het op tegen verdediger Nieuw-Zeeland. De fi nale, een strijd om de best of nine, is van 15 februari tot en met 1 maart volgend jaar. Foto: Reuters/Nigels Marple

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17