REGIO Alkemade wil af van herrie motorboten Stagnerende bouw nekslag voor betonfabriek in Koudekerk 'Prima Donna' weer op de solotoer Uw keuken staat bij Hans Verkerk! Hogé,korting voor luxe keukens m Soede zorg in verpleeghuis in niet zonder artsen' HANS VERKERK KEUKENS Nieuwe wijkagenten in Ridderveld Leiderdorp schrapt gezondheidscentrum in het oude dorp R5 oorschoten bemiddelt bij ruzie rond schilderbedrijf dhandelaren ug naar Alphen in aan den rijn - De Ne ro, ndse Bond van Poeliers en iandelaren verhuist met ig van 6 januari van Barne- weer naar Alphen aan den De NBPW neemt zijn in- an|n een bedrijfspand aan de ertweg 87b. Over de reden |e verhuizing wil algemeen 8 3 taris Jan Willem de Jong ivraagd niets kwijt. Maar i persbericht staat dat „de e in Bameveld alsmede de n daarvan niet voldeden e verwachtingen van het gel ur." De NBPW vertrok inj twee jaar geleden uit Al- D Huurders %ls aangemeld «dorp - De HBOL (Huur- Fra Belangen Organisatie Lei- irp) heeft sinds haar op- J Sfng op 21 november ruim anmeldingen gekregen. ravond stelden de be kleden zich voor tijdens de ledenvergadering. Tij- lun eerste bestuursverga- ig op dinsdag 3 december en zij de bestuursfunc- )e HBOL behartigt de be- van huurders van de (Algemene Woningbouw rdorp). De AWL verhuurt woningen. Huurders van VL kunnen telefonisch lid rn (071 - 5893340). De Obutie bedraagt 480 euro dorp - Bij een ongeluk op gelendaal in Leiderdorp is htend één persoon ge- geraakt. Het slachtoffer is nbekend letsel overge- t naar het Rijnland Zie- in Leiderdorp. Omdat soon bekneld is geraakt, en de brandweer uit. De j JjKveer moest bovendien jljTzig zijn omdat de auto w stof lekte. De politie kon *htend nog geen nadere :ns verstrekken. ar in hoten vrijdag 29 NOVEMBER 2002 door Ruud Sep koudekerk aan den rijn - Het einde van de betonfabriek van Holcim in Koudekerk aan den Rijn is onvermijdelijk. Dat blijkt uit de redenen die directeur An- dré Barendregt van Holcim Be tonproducten opsomt voor de sluiting van het voormalige Bos Beton. De fabriek is verouderd en de vraag naar betonklinkers daalt door stagnerende woning bouw en een instortende kanto- renmarkt. Holcim sloot eerder dit jaar al zijn vestigingen in Go- rinchem en Mill. Holcim nam nog maar twee jaar geleden de Koudekerkse fabriek over, samen met drie andere be- tonfabrieken. „Daarmee kwa men we op acht vestigingen, waarvan we er nu drie hebben gesloten en vijf hebben gemo derniseerd", zegt Barendregt. Ondanks de snelle sluiting van de Koudekerkse fabriek heeft de directeur er geen spijt van dat hij het bedrijf destijds heeft ge kocht. En hij denkt ook niet dat de aankoop het einde van de fa briek heeft bespoedigd. „Nee. Toen we het bedrijf twee jaar geleden kochten, was het al ver liesgevend. Het bedrijf had mis schien wel zelfstandig kunnen overleven, maar dan hadden ze tien jaar geleden voorzichtig moeten beginnen met moderni seren. Het bedrijf nu moderniseren was volgens Barendregt geen haalbare kaart. „Wil je er een beetje fabriek van maken, dan ben je zo 10 miljoen euro kwijt. Om dat terug te verdienen, zou je in een tweeploegendienst moeten gaan werken, maar dat laat de milieuvergunning in Koudekerk niet toe. Kijk, in Aalst hebben we onze fabriek gemo derniseerd, maar daar werken we nu met twee ploegen zes da gen per week. Anders is het niet lonend." De vraag naar bakstenen nam de afgelopen jaren met 25 tot 30 procent af. „Dat komt onder an dere door de stagnerende wo ningbouw. Als er niet gebouwd wordt, hoeven er ook geen stra ten omheen te worden gelegd. Daarnaast is de kantorenmarkt ingestort, en merken we dat de overheid weinig onderneemt. Volgens mij komt dat doordat bij de laatste gemeenteraadsver kiezingen veel colleges van kleur verschoten zijn." Holcim kocht het Koudekerkse Bos Beton met drie andere be drijven met als belangrijkste doel om haar marktaandeel in de wegenbouw te vergroten. „Voor de wegenbouw hadden we betonklinkers nodig. Boven dien was Bos een belangrijk speler op de huizenmarkt." Als in Koudekerk de productie op 20 december wordt gestopt, blijft er een ongebruikt complex over op een terrein dat zes en een halve hectare groot is. „Daar hebben we voor de rest geen plannen meer voor. We willen het in principe verkopen. Op dit moment rust er de be stemming industrie op. Maar ik kan me ook voorstellen dat het voor de gemeente interessant is voor woningbouw." udekerkse roofd ekerk aan den rijn - een jarige vrouw uit Koude- aan den Rijn is gistermid- nie eroofd van haar porte- lee. Ze fietste over de 's '.i laarsbrug naar haar ^iplaats toen een jongen »n jaar of vijftien jaar aan ietstas trok. Hij kreeg hem niet los. De vrouw sprak ,e%an en de jongen maakte w(( reuses. Even later, op de erl< ewaard, trok de jongen n{ uw aan haar fietstas. Nu hij hem wel los en maakte 5 df hij wegkwam. De Kou- Icse fietste hard achter lan en kreeg toen de fiets- haar gezicht gesmeten, ugen, in het bezit van de monnee van het slachtof- ïtkwam. wonde ongeluk Waterskiërs voelen zich de gebeten hond Donna Vrij: „Het gaat alleen maar om persoonlijke afkeer." Foto: Mark Lamers Alphense politica Vrij afgeknapt op eigen partij choten - De Zevende- Idventisten in Voorscho- Duden zaterdagmiddag azaar in kerkgebouw De oeting. Door sponsoring jongere gemeenteleden 1 markt met zelfgemaakte us, kerstversieringen en ge in, wordt geld ingezameld H en jeugdhulpproject in De toegang tot de ba- /an vijf tot acht uur in de an de Jan Evertsenlaan 2, 'b is. door Wim van Wanrooy alphen jlan den rijn - Fractie voorzitter Donna Vrij weet het zeker. Ze kan best zonder haar nieuwe partij. „De Vrije Lijst is net als de Lijst Pim Fortuyn. Een groep bij elkaar geplukte men sen, zonder enige ervaring, zon der historie. Dat is dodelijk. Ik ben nu alweer 25 jaar actief in de politiek en ging altijd overal heen. Maar in mijn nieuwe par tij moest ik zoveel tijd in steken om bruggen te bouwen. Dat was niet normaal. Door uit de partij te stappen heb ik de eer aan mijzelf gehouden. Ik heb spijt dat ik me hier ooit mee heb in gelaten." De Alphense politica staat weer op eigen benen. Binnen een jaar na de verkiezingen keert zij te rug op haar schreden, nu weer als gemeenteraadslid van de oorspronkelijke Lijst Donna Vrij. Zoals ze het altijd bedoeld heeft. Maar nu ook met een betere in steek. „Voor de laatste verkie zingen in 1998 werd ik op per soonlijke titel met 1.243 voor keurstemmen gekozen. Ik was nog lid van de WD, waar toen heibel uitbrak omdat ik onver wacht op de tweede plaats ein digde. Daarna ben ik benaderd door het CDA, maar uiteindelijk heb ik mijn eigen weg gekozen." Vrij vervolgt: „Dat betekende dat ik alles voortaan zelf moest doen. Raad- en commissiever gaderingen volgen. Als afge scheiden partijlid kon jij je des tijds nog niet laten vertegen woordigen. Dat brak me op en daarom heb ik mensen om me heen gezocht. Op initiatief van Kees Roos is De Vrije Lijst ont staan. Als ik toen al geweten had dat we niet de enige echt Al phense partij zouden zijn, had ik er nooit mee ingestemd." Maar dat deed zij wel. Wellicht hapte Vrij te gretig toe door per soonlijke omstandigheden, want zij lag in scheiding. De po litieke samenwerking verliep echter anders dan zij zich had voorgesteld. „Het partijbestuur was niet democratisch ingesteld. Daardoor haakte al snel een aantal leden af. De voorzitter - Hans Huigsloot, inmiddels de nieuwe fractievoorzitter - leek me een prima vent. Maar hij had een grotere mond dan ik. Er waren alom strubbelingen. Die betroffen voornamelijk fractie vergaderingen. We zouden die door mijn gezinsomstandighe den elke maandag voor een commissievergadering bij mij thuis houden. Dat is één keer gebeurd. Daarna spraken Hans en ik elkaar alleen eigenlijk al leen nog tijdens raadsvergade ringen." Vrij noemt dat te gek voor woor den. „Ik heb geprobeerd om daarin verandering te brengen. Het is me niet gelukt. Dan krijg je als fractievoorzitter een motie van wantrouwen aan je broek. Zoiets doe je binnen een partij toch niet? Dan praat je toch eerst met elkaar? Als iemand nu de partij zwaar beschadigd zou hebben. Maar het gaat alleen maar óm persoonlijke afkeer." De Alphense zegt herhaaldelijk pogingen ondernomen te heb ben om de verhoudingen bin nen haar partij te normaliseren. „Maar het bestuur wilde daar niet aan. Er was binnen de club ook een verschil van politieke opvatting. Sommigen - zij noemt Huigsloot en Pieter Cor- ver - wilden volgens haar met de botte bijl hakken, terwijl zij dacht dat een rustigere aanpak tot meer gewenste resultaten zou leiden. Volgens Vrij stelde de partij de fractie in feite onder curatele. „Dat kan helemaal niet. Maar het stond zwart op wit wat we als fractie wel of niet mochten. Ik vind dat belachelijk. De partij heeft zich daarmee niet te be moeien. Dat kan de fractie zelf wel. Nou ja, in ons geval niet, moet ik misschien zeggen." Vrij gaat door. „Ik ben geïnteres seerd in de wereld om me heen. Ik wil processen beïnvloeden. Daarom zal ik zo lang ik in de politiek zit, het blijven doen. Ik ben een grote idealist." door Joris Rietbroek roelofarendsveen - Alkemade wil de bewoners langs het Braassemermeer die last hebben van snel le motorboten, tegemoet komen. Zo moet een boeilijn ervoor zorgen dat de vaartuigen minimaal 75 meter van de kant blijven. Dat zegde wethouder Schoonderwoerd de tientallen bewoners gisteren toe tijdens een overleg in het gemeentehuis. De zogeheten 75-metermarkering moet ervoor zorgen dat de veiligheid van de zwemmers ge waarborgd blijft. Schoonderwoerd hoopt dat er binnen een maand meer duidelijkheid is over het plan. Ook gaat de gemeente onderzoek doen naar de ligging van het slalomparcours en de spring- schans van waterskiclub De Braassem. De ligging zou teveel geluidsoverlast met zich mee brengen. Een groot aantal inwoners van Roelofarendsveen dat aan het Braassemermeer woont, heeft last van lawaai dat volgens hen afkomstig is van de snelle motorboten van de waterskiclub. De bewoners zijn het zat om in de zomer maandengestoord te worden door ronkende motoren. De 120 leden van de vereniging zouden de boosdoeners zijn. Daarom schoven een groep geplaagde bewoners en enkele leden van de waterskiclub gistermiddag aan in de raadzaal van het gemeentehuis in Roe lofarendsveen, om onder leiding van Schoonder woerd te discussiëren over veiligheid en geluids overlast. Op zich zijn beide partijen te spreken over de plaatsing van een boeilijn, al plaatst R. Tuin, voor zitter van de waterskiclub en van de nationale wa- terskibond, een kanttekening. „Wij geven onze springschans nooit op, ook al staat deze binnen 75 meter van de wal." Dit is het startsein voor een felle discussie, omdat volgens enige aanwezigen de schans inderdaad te dicht bij de oever staat. Maar het merendeel van de omwonenden is toch gekomen om te praten over de geluidsoverlast op het water. „Dat is de grootste klacht uit de ge meenschap", aldus M. Bouwman. „Soms begint de herrie om acht uur 's ochtends en is het pas om elf uur 's avonds afgelopen", klaagt een be woonster. Het slalomparcours van de vereniging staat zo'n 150 meter van de kant af, maar zorgt blijkbaar toch voor de meeste geluidsoverlast. „Komt u in de zomer maar eens een kop koffie bij me drinken om een uur of acht 's avonds", nodigt omwonende P. Leltz de voorzitter uit. „Je kunt el kaar dan niet verstaan." Tuin voelt zich de gebeten hond. „De gemeente mag ook wel eens voor ons in de bres springen", zegt hij. „We betalen dit jaar maarliefst 450 euro voor een vergunning. Volgens mij is dat nergens zo hoog. We vragen ook wat begrip van de bewo ners. We zitten hier tenslotte ook al ruim veertig jaar." Omwonende R. van Berkel biedt een oplossing voor de slalombaan: „Ik stel voor dat het parcours nog verder van de kant af verhuist. Dat moet toch kunnen?" Tuin denkt van niet. „Dan komen we letterlijk en figuurlijk in het vaarwater van iemand anders terecht", zegt hij. De gemeente gaat uit zoeken of verplaatsing van de slalombaan te reali seren is. Ook de exacte ligging van de spring schans wordt nader onderzocht. De bewoners houden voet bij stuk: de waterski club is de hoofdveroorzaker van de geluidsover last en aan andere schippers ligt het niet zo. Maar ook Tuin houdt zijn poot stijf. „De politie heeft dit jaar vijftig bekeuringen uitgedeeld voor te snel va ren, maar daarvan is er geen één naar onze ver eniging gegaan. Zeker 99 procent van de geluids overlast wordt veroorzaakt door wildvaarders, niet door ons." Tuin vindt de discussie niet constructief. „Het lijkt erop dat de bewoners ons weg willen hebben in plaats van dat we zoeken naar een oplossing." 'De jeugd tref je overdag meestal niet aan' alphen jlan den run - lucas Bruinius en Ron van der Nagel zijn sinds kort de twee nieuwe wijkagenten in Ridderveld. Zij volgen de vertrokken 'wijkers' André van Schie en Ron Laros op. Het aantal wijkagenten in Alphen aan den Rijn blijft op negen staan. Ridderveld telt er nog steeds vijf, de andere vier zijn actief in de rest van de ge meente. Van der Nagel (39) heeft al zes jaar ervaring als wijkagent opge daan in Bodegraven. Maar Al phen, waar hij eerder woonde, beschouwt hij als een uitdaging. „In Alphen bestaat de wijkagent al heel lang. Ik vind het een prettige, plezierige stad, waar ik graag wil werken." Bruinius (46) was tot voor kort werkzaam in Gouda, na acht jaar bij de spoorwegpolitie gezeten te heb ben. „Het contact met mensen spreekt me aan. Toen ik vroeger surveilleerde op stations vond ik dat al heerlijk." Beiden krijgen een gebied van Ridderveld onder hun hoede. Van der Nagel heeft onder meer toezicht op de omgeving van het Zegerslootgebied en de Ridder hof. Bruinius werkt in de omtrek van winkelcentrum De Heren hof. Beiden beschouwen hun nieu we job niet als een van negen tot vijfbaantje. „Natuurlijk ben je veel overdag bezig. Maar als zaken er om vragen, ben je ook 's avonds op pad. Wij zijn welis waar niet actief in een horecage- bied, zoals in het centrum van Alphen, maar we komen ook dingen tegen die om andere werktijden vragen. Als je bij voorbeeld in contact met de jeugd wil komen, dan moet je later op pad. Die tref je overdag meestal niet aan." (advertentie) ^0 binders en Janneke Dijke van voorpagina dorp - Een verpleeghuis r arts is ondenkbaar. Dat oorzitter D. van der Wed- an Avant, de koepelorgani- fan tehuizen en thuiszorg Leidse regio. De situatie in ■eghuis Leythenrode in 5bel/dorp, waar de vier artsen zijn opgestapt, noemt hij ijk. er Wedden kent de brief i'gji de artsen uit onvrede e directie hun vertrek aan- ;en niet. „Het is dus wat jk reageren. Maar als alle het vertrouwen in de raad »estuur opzeggen, is dat .orgelijke aangelegenheid. Goede zorg in een verpleeghuis zonder artsen lijkt mij niet goed denkbaar." Volgens Van der Wedden is het opstappen van de vier artsen slecht voor de aanpak van de wachtlijst in Leiderdorp. „In een tijd dat we zitten te springen om opnamecapaciteit is dit niet po sitief voor de oplossing van de wachtlijst." Hij ziet als voorzitter van Avant geen aanleiding zich met de situatie op Leytenrode te bemoeien. „De situatie is zorge lijk, maar ik ben daar niet toe bevoegd. Dit is primair een zaak voor het verpleeghuis." F. Egter van Wissekerke, voorzit ter van de cliëntenraad van Ley thenrode, is voorlopig niet zo bang voor het vertrek van de artsen. „Ik kan me niet voorstel len dat ze allemaal tegelijk weg gaan. Dat kunnen ze niet ma ken." Volgens hem is er in het verpleeghuis niets te merken van het vertrek van de ene arts en het voorgenomen vertrek van de andere drie. „Ik word nog verzorgd en ook het personeel hoor ik er helemaal niet over." Waar de voorzitter zich wel druk over maakt, is de druk op de werkvloer die al lange tijd on verantwoord hoog is. „De bewo ners hebben veel waardering voor wat er wordt gepresteerd door het personeel. We maken ons zorgen over de werkdruk. Die mensen werken zich over de kop en het ziekteverzuim is nog steeds niet laag genoeg." Artsen liever naar Rijnland Ziekenhuis an\ta'v ind Tie Vraag gaar de voorwaarden m de winkel. choten - Burgemeester en 1 uders van Voorschoten ;en oplossing zoeken voor wirkeerruzie rond schilder- f Zitman aan de Laan van d nhorst. De gemeenteraad B en W gisteravond om te ir delen bij de ruzie tussen tilder en de buurt. Buurtbewoners klagen dat het schilderbedrijf een groot deel straat volzet met bedrijfwagens. Het schilderbedrijf wil op eigen terrein een gebouwtje met kan toren neerzetten. De buurt vreest dat dit betekent dat het bedrijf gaat uitbreiden en dat daardoor de parkeerproblemen alleen maar groter worden. Zit man zegt de kantoren nodig te hebben om aan Arbo-wet te kunnen voldoen. De gemeenteraad stemde in met het bouwplan van Zitman, maar riep het schilderbedrijf en de buurtbewoners op om de ru zie vooral niet te laten escaleren. Kom langs voor de béste keuken voor de béste prijs! Hoofddorp - Kruisweg 771 - 773 leiderdorp - Er komt definitief geen gezondheidscentrum in het oude dorp in Leiderdorp. In plaats daarvan verenigen de huisartsen en andere zorgverle ners uit het oude deel van het dorp zich in de toekomst in een gezondheidscentrum in het Rijnland Ziekenhuis aan de Si mon Smitweg. De gemeente trok deze conclu sie uit een onderzoek van het bureau Obelon. Het was de wens van het gemeentebestuur om in de toekomst drie gezond heidscentra verspreid over het dorp tè hebben: één in het woonzorgcomplex aan de Cor Gordijnsingel, daarnaast het be staande centrum aan de Florijn en als derde een centrum in het oude dorp aan de Ericalaan. Van meet af aan uitten de artsen hun twijfels over die laatste plaats. Nu is de knoop doorge hakt en gekozen voor het Rijn land Ziekenhuis. De gemeente legt zich daarbij neer. „We vinden het belangrijk de huisartsen onze diensten aan te bieden in plaats van ze te be kritiseren", zegt Roest. Hij wil niet dat huisartsen in een ge- zondheids^ntrum ontbreken. „Binnen ew jaar of tien hebben we een tekort aan huisartsen. Daarom willen wij ze helpen. Als ze gaan bouwen, dan willen wij ze een gemeentegarantie ge ven. Dat scheelt ze zo 0,6 tot 0,7 procent rente." Het duurt overigens nog wel even voor de twee nieuwe ge zondheidscentra er zijn. Het centrum aan de Cor Gordijnsin gel kan in 2005 pas open, als de bouw van het woonzorgcom plex waarin het gehuisvest wordt is afgerond. De plannen voor een centrum in het Rijn land Ziekenhuis zijn minder concreet. Dit komt onder meer doordat nog niet duidelijk is welke apotheek zich in het ge zondheidscentrum in het zie kenhuis vestigt. Het Rijnland vecht een juridisch geschil uit met Politheek Explorer, waar mee gedurende anderhalf jaar tevergeefs is onderhandeld.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15