LSG is niet opgewassen tegen profs van Rotterdam Porter bouwt feestje voor Leiderdorp SPORT s$ )HC blijft juichen in 'één li de betere wedstrijden' Nerveus Forescate gaat bij eerste serieuze test onderuit BS Leiden krijgt dik op de broek van Beverwijk Problemen voor Pecos worden steeds groter ïoozen is in de baas n - Helen van Goozen g* derde wereldbeker- in de B-groep als eëindigd op de 5000 e tijd van de schaats- oogmade (7.18,00) ial er dan die van de Ca- ;indy Klassen in de A- ;rs assen won in Heeren- 1500 meter. ,,Ik ben te- ei 'ijdens het olympisch ru tietoernooi reed ik vo- >n7.21. Ik kon de ron- nu vlak houden. Na dat ik 's ochtends om v ir moest rijden. Om zes ia kop", aldus Van maandag 25 november 2002 Haar in lur KNAU Aad Grimbergen ids zaterdag deel uit estuur van de Konink- erlandse Atletiekunie De zestigjarige Lisse- ran De Spartaan, ver gezelschap dat op aar een nieuwe voor de voorzitterskandi- loort Joop Waterreus e val Borst P nschaatsen - Ruud c jdens de marathon dl jthof Bokaal zwaar ten w ien. De voormalig in- ..1 n Leiderdorp was za- 3r|)nd één van de twaalf et drie ronden voor- w het peloton. Hij liep in snijwond in zijn kin ije witser uit Katwijk - ende. In het B-veld Dost Vink naar de der- Met een zesde positie glijst stelt de Noord- ïter zich nadrukkelijk voor promotie naar :p. Rijnsburger Peter ram als achtste over J art Rutgrink kampioen o( m - Robbert Rutgrink g Vennep heeft tijdens lk ampioenschap veld- >r Noord- en Zuid- n de categorie sport- d( id veroverd. De ren- e Lissese wielervereni- ollenstreek versloeg 11 Amsterdam onder lagenaar Leon Rotte- H de) in de strijd om de lek op het ereschavot. en dorpsgenoot Peter •s'iiaalde het podium net rerd vierde in het eli- aarin Hazerswoude- imits als zevende fi- Ëchel en Dennis Kre et Leidse Swift waren 11 bij de nieuwelingen. I uit Zevenhuizen reik- tievelijk tot de eerste b plaats. ip6 wint rtrofee ..J - LZ 1886 heeft giste- "larlijkse toernooi om polstertrofee gewon- erinisator De Zijl/LGB $kemade, Delft, WVZ lojmeer, Y-mere uit Al- i. jColumbiaan uit Voor- d lede) waren de andere rstnde verendigingen. ;e,jper in de hoogste lan- aipnpetitie, miste de be- fcwemmers Lenneke ïe^k. Toesja Klein en 3 dnt. Vorig jaar won De kvjle wisselbeker, ed door Jan Bey schaken - Het Leidsch Schaakgenoot schap (LSG) trof Vastned Rotterdam in zijn sterkste opstelling. De ploeg speelt de meeste wedstrijden met amateurs, maar kon tegen de Leide- naars beroep doen op zijn profs. LSG kwam er dan ook niet aan te pas: 6,5- 3,5. Mark van der Werf werd, in een Alje- chin-verdediging, weggespeeld door de Duitse grootmeester Roeland Sch- malz en Martin Roobol kwam tegen meester Bruno Carlier in tijdnood en verloor. Jan Smeets probeerde met zwart een Ben-Oni-opening tegen de Duitse meester Fabian Doettling. Die bleek beter op de hoogte en ondanks taai verdedigen ging Smeets onderuit. LSG werd al snel met een 3-0 achter stand geconfronteerd en moest daar door grotere risico's nemen. Leon Konings werkte de nul van het scoreformulier door in het half-Sla- visch een mooie stelling te ontwikke len. Na een combinatie kreeg Konings een beslissende vrijpion en won. LSG zette de tegenaanval in, maar de Rot terdammers pakten de punten. Kop man Edwin van Haastert verwisselde de zetten in een goede tot gewonnen stelling en moest grootmeester Wi- nants een remise toestaan. Aanvoerder Van Wessel veroverde te gen Marcel Piket in een Trompovski- opening een pion (Dxb2), maar speel de vervolgens heel passief en zeer traag verder, waarna Piket in de tijd noodfase het punt veroverde. Wereld kampioen correspondentieschaak, Gert Timmerman, zette een paard buitenspel van LSG'er Michiel Bos man en incasseerde rustig het punt voor Rotterdam. Het werd zelfs een voudig 6,5-1,5 doordat Stefan van Blit- terswijk een te optimistische kijk had op een toren-loper-eindspel tegen Ka- rel van der Weide. De Rotterdammer vlocht een matnet in de stelling. In de slotfase kwam LSG pas enigszins terug. Tom Middelburg versloeg in een rustige partij de nationaal kampi oene en vrouwengrootmeester Zhao- qin Peng. Eugène Rebers won in een toreneindspel een beslissende vrijpion tegen de bondscoach en meester Je roen Bosch. De reserves van LSG wonnen enigs zins gelukkig met 7-1 van de West- landse Schaakclub (WSC). Hierdoor gaan de Leidenaars in de tweede klas se aan de leiding. Het sterke LSG 2 probeert al jaren in de eerste klasse te komen en dwingt nu ook het geluk af. „In het vierde speeluur kantelden minstens drie partijen in ons voor deel", aldus LSG-aanvoerder Henk van Putten. „De 7-1 was geflatteerd, maar de inzet en tactische finesse ga ven de doorslag." RAG de Graaff ver loor als enige. In 2C zag koploper Oegstgeest '80 door autopech slechts vier spelers van De Pion uit Roosendaal arriveren. De wedstrijd krijgt daardoor een nieuwe datum en concurrent De Pion zal waarschijnlijk twee matchpunten in mindering krijgen. Dat is een onver wachte meevaller voor de Oegstgees- tenaren. De 'Leidse' koplopers in de derde klasse verstevigden hun positie. Voor schoten kroop weliswaar door het oog van de naald, maar won met 4,5-3,5 van het Haagse De Vogelwijk. Al vroeg in de partij offerden Marcus Driessen en Charles van der Ven een stuk op (f7), maar zij kregen door gemiste tus- senzetten geen compensatie voor hun stukoffers. De match leek in een ge lijkspel te eindigen, maar in het laatste speeluur kon Driessen zijn partij met enige hulp van de tegenstander naar remise loodsen. Kopman Frits Frit- schy maakte het winnende bordpunt. De samenstelling van koploper LSG 3 - met een gemiddelde rating van 2070 - is te sterk voor de derde klasse D. Dit bleek ook in de wedstrijd tegen mede koploper HWP. De Haarlemmers kre gen een 6,5-1,5 nederlaag aan de broek. De Alphense Schaakclub (ASC) liep onverwacht averij op tegen De Uil uit Hillegom (4,5-3,5). De ASC-kop- mannen Dennis Helvensteijn en Di- nard van der Laan wonnen hun partij en, maar daar stonden verliespartijen tegenover van de Hongaar Sabolzs Tengely, Martin van Gils en Wouter Hennink. LSG 4 speelde zich uit de onderste regionen door een overtui gende 5,5-2,5 zege in de uitwedstrijd tegen Databalk/Amersfoort 2. Het wisselvallige Katwijk verloor met 3-5 van de Caissa-reserves uit Amster dam. De Katwijkers kwamen na een tweetal remises van Henk van Ginkel en Cees Scherpenisse op een 3-1 voorsprong door winstpartijen van Theo Goudriaan en Jeffrey van Vliet. Maar daarna was de koek op en bleek Caissa 2 in de tijdnoodfase slagvaardi ger. Het reserveteam van Oegstgeest '80 slaagt er in de derde klasse D niet in om van de laatste plaats komen. Dit keer bleek het Beverwijkse fusieteam van De Wïjker Toren met 3,5-4,5 te sterk. Philidor Leiden heeft twee gezichten: het ene moment presteert de ploeg slecht tegen een zwakker team en h^t andere moment geeft Philidor een sterke tegenstander er goed van langs. Dit keer werd Moerkapelle met 5,5-2,5 opgerold. De topborden met Nico Kuijf, Piet Bakker, Herman van Halde ren en Wim Vriend bleken veel te sterjk, (4-0). Aan het staartbord was invaller Piet Zwetsloot, toen zijn opponent blunderde, ook goed voor een vqJ punt. Hekkensluiter LSG 5 kon zich in do derde klasse E vooralsnog niet van cjê laatste plaats ontworstelen. Er werd 'slechts' met 4,5-3,5 van lijstaanvoer der de Capelse Schaakvereniging ver loren. Gebrek aan lengte nekt Grasshoppers door Menno Schraven leiderdorp - Wedstrijden tussen BV Leiderdorp en rivaal Gibo Groep/Grasshoppers leverden de laatste vijfjaar onafgebroken een Katwijkse overwinning op. Het kleine feestje dat zich na de ver diende 83-72 winst afspeelde in de kantine van De Bloemerd, was daarom wel op z'n plaats. Vlak voor de wedstrijd in de ere divisie was Joris Zandbergen ab soluut nog niet zeker van een overwinning van zijn team. „Zelfs als wij bovenaan zouden staan, en Grasshoppers onder aan, dan nog zou dit een wed strijd op zichzelf zijn", aldus de Leidse coach. In de aanloop naar het seizoen besloten de Leiderdorpers de speelwijze geheel te veranderen. Voortaan zo min mogelijk lange aanvallen spelen, maar 'run-en- gun', veel rennen en schieten. Zoiets vergt een goede conditie, maar wordt door basketballers meestal als een zegen be schouwd. De gekozen speelstijl met de nodige fast-breaks lijkt de Leiderdorpers in elk geval per wedstrijd beter te passen. Onder leiding van de wederom uitblinkende Amerikaanse Bur- gundie Porter kreeg de zege voor Leiderdorp al vroeg in de wedstrijd gestalte. Na een mi nuut stilte voor aanvang, van wege het overlijden van Piet Kleiss, mede-oprichter, oud- voorzitter en erelid van BV Lei derdorp, opende de thuisclub de score via Porter, gevolgd door een opvallende driepunter van center Mariska van Zegveld. In het tweede kwart liepen de Leiderdorpsen uit van 20-17 bij het begin van die periode, naar een veel ruimere 41-25 tussen stand bij de rust. Op weg naar de kleedkamer gaf Grasshop- pers-coach Rick Driessen met een paar woorden aan waar het bij zijn team aan schortte. „Ik zie geen rondjes", zei hij, verwij zend naar het scoutingsformu- lier waarop rake schotpogingen met een cirkel worden weerge geven. Grasshoppers, dat het juist moet hebben van schoten van afstand (het liefst driepun ters) gezien het ontbreken van lengte in het team, moest daar door in de tweede helft een zwa re achtervolging inzetten. Van de twee internationals in het veld, Tanya Bröring bij Gras hoppers (qua leeftijd eigenlijk nog juniore) en de 1.90 meter lange Lonneke Bransz voor Lei derdorp, stelde Bröring zeker in de eerste helft enorm teleur. Verderop in het duel schoot ze wel de nodige keren raak, maar toen was het eigenlijk al te laat. Leiderdorp had een surplus aan lengte in het team en buitte dat op de juiste manier uit. De cen ters Van Zegveld en Bransz kon den het zich eenvoudig veroor loven een keer van dichtbij te missen om vervolgens toch de rebound te pakken en voor de punten te zorgen. Ook de gedre ven spelende Amerikaanse Por ter - net als vorige week goed voor een opvallende triple-dou ble, met in totaal 21 punten, 12 rebounds en 10 assists - bracht met haar snelheid en balvaar digheid andere speelsters in stelling. Zodra Porter, die niet bang is haar mondje in het veld te roeren, even op de bank zat om uit te rusten, kreeg Grass hoppers direct de gelegenheid om iets aan de achterstand te doen. Van het grootste verschil tussen de twee ploegen, 53-33 in de derde periode, werd het 62-53 na dertig minuten. In het vierde en laatste kwart zag het er soms even dreigend uit, nadat Grass hoppers een paar keer op rij scoorde, bijvoorbeeld na onno dig balverlies van Leiderdorp, dat verzuimde in die fase vriendschap met de klok op het scorebord te sluiten. De blij ge- •ckey - LOHC stak in ieuwegein een zeven- en hield met die ecla- ,zege ook nadrukkelijk en intact. „Echt een betere wedstrijden", 1 Peter van der Meer. 'erdediging gaven we 11 comers en enkele mi- Insjes weg." De doel- Jrerden fraai over het ^Tdeeld. Achtereenvol- *JErden Niek van Til, Ro- Diederik Camphuy- yjn strafcorner, de Au stin O'Shea, Aat van de een rebound, Oswald a(£sens en Sander Vin- y-g eveneens uit een re- ït^een comer. jjg|e afdeling moest Leid- winnen om de rode Doorn over te dra- identen kwamen na :hterstand temg tot 3- Lgfielden veel te veel met ,rcj)uidde het oordeel van Ojper Luyendijk. „We lie- ^yjnlaag trekken en haal- jjhet niveau, waarmee j jpen weken HIC en LO- 'j^n bedreigen." Hans n^d voor de 1-0 voor- lt gezorgd. Via Aldrick en coach Luyendijk ni™ ■fe Alecto was in afdeling A de eni ge ploeg die tot winst kwam. Thuisclub Gouda werd met 3-2 geklopt. Jos Douwma werd de man van de wedstrijd. De Lei- derdorpse voorhoedespeler werkte op eigen houtje tot twee maal toe een opgelopen achter stand weg. Sjoerd Verlegh scoorde drie minuten voor tijd de winnende treffer. In dezelfde afdeling ging Room burg met 2-1 ten onder bij Shin ty. „Geen bijzondere ploeg", meldde speler Jasper Staal van uit Driebergen. „We waren aan elkaar gewaagd. Ze kregen ook maar drie corners, maar scoor den er wel tweemaal uit. Dat zal hun kracht zijn. Misschien staan ze daarom wel bovenaan." De enige Leidse treffer kwam op naam van Bram Schreurs. Fo- rescate was in Delft kansloos te gen DSHC, 9-1 verlies. Victor ten Have redde de eer. Zonder de geblesseerde spitsen Wouter de Mol en Martijn Houwaart speelde Catwijck zich in de regioderby met 3-2 langs het thuisspelende Alphen. Waarnemend coach Bart Hout koop, bij Alphen vervanger van de voor tijdelijk aangetrokken coach Bram van der Boon, vond de zege van de oudere en meer ervaren Katwijkers onverdiend. Ernst-Jan Hogewoning opende Kika Stijger van BV Leiderdorp waagt een doelpoging. Lauren Metaj van Grasshoppers kan slechts toekij ken. Foto: Mark Lamers vierde overwinning kwam ech ter niet meer in gevaar, ook al omdat de tweede Amerikaanse van Leiderdorp, Christa Ellis, op beslissende momenten de open schoten benutte. Coach Rick Driessen berustte in het verlies van zijn team. „Lei derdorp heeft balans in de ploeg, met Porter als sleutel speelster die de openingen ziet, een goede forward en de nodige lengte. Wij hebben die balans niet in de ploeg kunnen bren gen", zei hij, doelend op het ge brek aan lengte in het team. BV Leiderdorp-Gibo Groep/Grasshop pers 83-72 (41-25). Scores BV Leider dorp: Porter 21 (12 rebounds, 10 as sists), Bransz 17 (10 reb), Ellis 16, Van der Voort 12 (11 reb). Grasshoppers: De Jong 17. Metaj 16, Tanya Bröring 16. voor Catwijck uit een corner de score. Een fris spelend en aan dringend Alphen kwam door Ar thur Glorie langszij. Na een solo bracht Ronald Sieval de Katwij kers weer op voorsprong, waar na Maurice Boonen gelijk maak te. Speler/coach Dem Graaff werd ver in de tweede helft de matchwinner voor Catwijck. In de vierde klasse versloeg Al kemade het bezoekende Wad- dinxveen met 2-0. Harrij Seijkens tekende voor beide doelpunten. Hisalis speelde op eigen kunstgras gelijk tegen Reeuwijk. Bart Lefeber scoorde. Voorhout verloor met 5-0 bij Evergreen. (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872 door Peter Klein vrouwenhockey - Forescate ging in de eerste serieuze confrontatie in de titelstrijd van de eer ste klasse fors onderuit. De Voorschotense for matie verloor in Delft tegen de nummer twee van de ranglijst, DSHC, kansloos met 4-0. Met de drie punten uit het cruciale treffen speelden de Delftse studentes zich naast Forescate, dat tot gisteren nog geen punt had verloren. „De hele ploeg was behoorlijk nerveus. We ble ven duidelijk ver beneden ons normale niveau. Bij rust stonden we met 2-0 achter, maar ook na de pauze kwam er geen rust in ons spel. We had den een gat kunnen slaan, maar zijn hier ge woon fors door het ijs gezakt", zei aanvoerster Dominique Lingeman. Alle Leidse topteams bleven op nul staan. Over- gangsklasser Alecto had de spirit, die de ploeg de afgelopen twee duels miste wel weer helemaal teruggevonden. „Daar was ik heel tevreden over", meldde coach Maurits Eikenhout. „We hadden alleen de pech dat we tegen Groningen speelden. Die hebben een goed team met veel kwaliteit en zijn niet voor niets voormalig hoofd klasser. In de eerste helft waren we de betere ploeg, we schiepen ook enkele grote kansen. Het scoren is en blijft ons grootste probleem." Onge lukkig wegwerken van Marije Manni leverde Groningen in de eerste minuut van de tweede helft de winnende treffer op. Roomburg had de zeper van vorige week tegen Dopie nog niet verwerkt. Tegen Craeyenhout werd gisteren met 3-2 verloren We zitten weer in een neergaande spiraal", sprak coach Felix Zwegers. „Opvallend dat je na zo'n vervelende nederlaag de overtuiging die er in de ploeg zat zo snel kwijt bent. Aan de andere kant moet ik zeg gen, dat Craeyenhout zeer snel spel op de mat legde. Te snel in ieder geval voor Roomburg." Maaike Spaans zorgde kort na rust voor de 1-1 tussenstand en was via de comer ook verant woordelijk de aansluitende treffer naar 2-3. Vlak voor tijd ranselde de Haagse keepster nog een nauwelijks te stoppen schot uit haar doel. LOHC leed in deze afdeling een 3-0 nederlaag bij het Voorburgse Cartouche. Tweedeklasser Alphen speelde 1-1 gelijk tegen Bennebroek. „In de eerste twintig minuten lieten we het afweten", lichtte coach Mark Duffhues toe. „Daarna waren we veel beter." Eline Kar does tekende voor de gelijkmaker. Leidse Studs hield in de derde klasse A de aan sluiting met koploper Aeolus door Forcial met 3- 1 temg te wijzen. De studenten kwamen met 1-0 achter, maar via Tineke Kraaijeveld, Carolien Wink en Sophie Knijnenburg werden de drie punten binnengehaald. In afdeling B speelde Catwijck met 1-1 gelijk bij Weesp. Sandra -Bos-Van Dijk had in de eerste helft voor de Katwijkse voorsprong gezorgd. In dezelfde afdeling ging Noordwijk met 1-2 on deruit tegen Kraaien. Maaike Steup was als enige succesvol voor de kustbewoonsters. Vierdeklasser Hisalis boekte een 3-2 overwin ning op het bezoekende Schoonhoven. Wille- mijn Zandbergen, Marleen Heemskerk en Anouk Breukers maakten de doelpunten. MSV onderuit tegen PSV door Menno Schraven basketbal - BS Leiden leed een beschamende nederlaag tegen Racing Beverwijk: 49-63. Met een dergelijk lage score, liefst 22 punten onder het gemiddelde van dit seizoen, wordt het win nen van wedstrijden in de eerste divisie haast onmogelijk. Net als vorig jaar was Racing Beverwijk een ploeg in goede doen (drie winstpartijen op rij). Afgelopen seizoen onderbrak BS Leiden een dergelijke reeks van de te genstander, nu ging het team van coach Martin Hoekstra ge weldig voor schut. „Dit was dra matisch. Elk seizoen heb je wel een of twee van dit soort wed strijden, maar nu wenste geen enkele speler na afloop aan de wedstrijd herinnerd te worden, zo erg was het", zei Hoekstra. En dat terwijl er behalve de lage score, de eerste helft nog niets aan de hand leek. Leiden sloot het eerste kwart af met de veel zeggende cijfers van 12-6. En met een score van Thomas Schelvis in de zoemer gingen beide teams met een stand van 29-22 rusten. In het vervolg van de wedstrijd ging Leiden echter nog slechter schieten en ver dween langzaam elke lijn uit het aanvalsspel. In de vierde en laat ste periode liep Leiden nog even uit van 45-42 uit naar 49-44, waarna het in de resterende ze ven minuten niet meer wist te scoren. Omdat de tegenstander uit Beverwijk daar wel in slaagde en nog negentien punten verza melde, liep het verschil op tót 49-63. Topscorer: Hoste 11. MSV verloor zaterdag opnieuw van een kwalitatief gelijkwaardi ge tegenstander. PSV versloeg MSV in Eindhoven met 74-69. Aan Noordwijkse kant ontbrak weliswaar de beste speler, Zeè- ger van Leeuwen (in veband met werk), maar dat mocht niet als excuus gelden. MSV keek vrijwel voortdurend tegen een achterstand aan, ondanks dat de ploeg vaker in balbezit was en meer schotpogingen kon onder nemen. Van de 68 schoten gip- gen er echter maar 27 raak, waarmee een groot deel van het verlies te verklaren viel. Vanaf de vrije-worplijn ging ook veel te veel mis (15 op 35). In het vierde kwart kreeg MSV nog een kans om op gelijke hoogte te komen, maar van dichtbij werd onder het bord ge mist. Omdat de teams die bo.- venaan in de promotiedivise ook allemaal verloren, zijn de gevolgen van deze nederlaag niet zo groot", verklaarde coach Burhan Alibegovic. Met een groep van een stuk of zes ploe gen blijft MSV in de achtervol ging op de koplopers. Topscorers: Engelhart 21, Jor: dan 14. Treffers eindigt als vijfde tafeltennis - Treffers/Lelystad heeft beslag gelegd op de vijfde plaats van de eredivisie. In het laatste degradatieduel thuis te gen Van Herwaarden won de ploeg uit Roelofarendsveen met 4-3. Ofschoon er weinig meer op het spel stond, maakten de ploegen er toch een aardig duel van. De herstelde Frank Ren- genhart won in een sterke partij van Gert-Jan van der Braak, maar verloor na de pauze van de Brabantse kopman Jos Ver hulst, die ook te sterk was voor Merijn de Bruin. De Bruin, die samen met Rengenhart ook de dubbel verzilverde, zegevierde in het enkelspel slechts een keer en dat was tegen Eric van Kem pen. Ossi Elmak won eveneens van Van Kempen. De mannen van Pecos uit Oegstgeest zijn verder in de pro blemen gekomen door de 10-0 nederlaag tegen De Toekomst. De Zutphense ploeg met Remie Beelen en de ex-internationals Ron van Spanje (42) en Gert Ko- bes, promoveert daardoor naar de eredivisie. Kobes, die slechts drie partijen verloor in deze competitie, had een ontketende Herman van den Broek tegen over zich, maar de Oegstgeeste- naar moest zich toch in vier games gewonnen geven. In de slotronde tegen Torenstad moet Pecos op een wondertje hopen om niet af te dalen naar de tweede divisie. De Oegstgeeste- naren hebben in Zutphen een goede kans, maar zijn afhanke lijk van het reeds gedegradeerde Avanti, dat afreist naar Bergeyk, dat twee punten voor staat op Pecos. Van het slecht gemotiveerde Avanti kunnen eigenlijk geen wonderen verwacht worden. De Hazerswoudenaren hebben acht keer verloren en één keer gelijk gespeeld (tegen Pecos). In eigen huis verloor de Rijnwoud- se equipe met 7-3 van SKF, dat zich hierdoor nagenoeg veilig speelde. Martin Groenewold won van Van Well en Bosman, maar verloor van Andriessen. Ronald Peeters en Jaap Schilper- oort konden de accu slechts op laden tegen Van Well. Docos degradeerde uit de twee de divisie na de 8-2 nederlaag tegen Disnierats, dat kampioen werd. De Leidenaars kwamen goed voor de dag. Steven van den Berg wist Altena te bedwin gen en was dicht bij winst op jeugdintemational Hidde de Smet (12-10, vijfde game). Zijn vader Ed greep wel de partij te gen De Smet en verloor nipt van Altena en Van Elferen. Van den Berg (56): „Ik heb een berecon- ditie, maar tegen die jonge gas ten zijn de partijen tot de elf net te kort voor mij als verdediger. Steven mist%varing en Basim (al Hussaini) schiet vooral op het mentale vlak tekort." Het uit de derde divisie gedegra deerde Rijnsoever verloor met 7-3 bij Noad. Door de winstpaj- tijen van Henk Jan Glasbergen (2x), en Jeroen Holten verdwe nen de kampioenskansen voor Noad als sneeuw voor de zon. Vrouwen Docos speelde zijn voorlaatste eerstedivisieduel tegen Maas- bree, in Limburg. Daar kregen de Leidsen hun negende neder laag op rij te verwerken: 8-2. Dé punten werden gehaald door Sheila Tol (tegen Imke Martens) en de dubbel. Pecos zal op de derde plaats in de tweede divisie eindigen na de 7-3 zege op HTC. Iris Sjaardema won tweemaal.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27