SPORT TOP laat punt ligge in Arnherr Foreholte kan tegen Loreal de koploperskriebels bedwingei Pernix maakt favorietenrol waar tegen Fiks LZ 1886 komt te laat op gang voor kampioenspoule Vivax geeft overwinning in slotfase uit handen Crossers Van Dijken en Boonstra prester goed in Warandelo^ Leidse atlete Van de Bili in Tilburg stijlvol uitgel Van Zanten wordt vierde marathonschaatsen - Meivin van Zanten was een van de smaakmakers tijdens de vierde wedstrijd om de Peter van Vliet Marathoncup. De schaatser uit Oude Wetering had vrijdag avond zicht op een podium plaats, maar moest zijn achter- volgingsdrang bekopen met de vierde plek achter winnaar Per ry de Vreede uit Monster. Bij de vrouwen zegevierde - net als een week eerder - Chantal Boer. Tweede werd klassementsaan voerster Sabine van der Wiel uit Leiden. Bekkenk wint run-bike-run run-bike-run - Ramses Bek- kehk heeft in Pijnacker een run- bike-run gewonnen. De Haagse atleet van Leiden Atletiek was gisteren de sterkste op de com- biriatie van hardlopen (5 kilo meter), fietsen (20 kilometer) en' het slotstuk van 2,5 kilome ter hardlopen. Bekkenk bleef Möï en Van der Smissen voor. Leython verspeelt 2-0 voorsprong volleybal - De volleyballers van Leython leken op een gemakke lijke overwinning af te gaan op de reserves van Vocasa. In Nij megen nam de ploeg een 2-0 voorsprong via 21-25 en 19-25. Daarna stokte het ritme. Bui tenaanvallers Peter Sniekers en Mare Stronkhorst kregen steeds meer moeite met scoren en blokkerend slaagde Leython er niet in te scoren: 25-21,25-20. Pas in de vijfde set kreeg Ley thon weer wat kansen. Door dqqime persoonlijke fouten in de slotfase van de set gaf de Leiderdorpse ploeg de zege uit hqnden. Orde op zaken bij The Bassets rugby - Na de zware nederlaag (7-107) van The Bassets bij Cas- tricum kondigde de nieuwe coach Periy Noordermeer aan dat,hij orde op zaken gaat stel len bij het Sassenheimse rugby- team. Alleen spelers die 'op woensdag, vrijdag en zondag' willen rugbyen, mogen blijven. „We gaan bouwen aan de toe komst met spelers die echt wil len." Daarnaast wil de club toch weer buitenlandse spelers gaan aantrekken, maximaal drie. „Binnen de club is daar al le steun voor, als die spelers maar iets toevoegen aan het spel van The Bassets", aldus Noordermeer. Wubben buigt voor favoriet atletiek - Hans Wubben is bij dèGoudacross als tweede ge ëindigd. De atleet van AAV36 was op het negen kilometer lange parcours een halve mi nuut langzamer dan de plaatse lijke favoriet Said Kanfaoui. De inwoner van Roelofarendsveen liep het grootste deel van de ra ce alleen. In de korte cross over twee kilometer eindigde Michel Molevelt van Leiden Atletiek als tweede. Bij de vrouwen was zijn clubgenote Sabine Gorter de snelste op de korte afstand. Voorschotenaar Richard Pleeth won bij de jongens junioren A (16 tot 18 jaar). Bij de A-meisjes werd Mirjam Huijgen eerste voor haar clubgenoten van Lei den Atletiek Daphne Ouwer- kerk en Sandra van der Broek Voormalig hordenloopster Ca thy van Loon (Voorschoten '97) keerde na een jarenlange afwe zigheid terug met een tweede plaats bij de vrouwen 35+. maandag 25 NOVEMBER handbal - Foreholte krijgt de kriebels van de reeks overwinningen in competitie en beker. Gisteren verstevigden de Voorhoutse handbal- sters met een 21-15 zege over Loreal hun posi tie in de hoofdklasse B, waar zij de leiding de len met Ventura. Tegen de gasten uit Venlo leverde Foreholte een puike eerste helft af. Bijna alle speelsters kwamen aan scoren toe. Halverwege leidde de ploeg van trainer Elly Spreeuw met 12-5. Doel- vrouw Anita Seur deed met twee gestopte strafworpen ook een duit in het zakje. Het derde kwart van de wedstrijd kreeg Fore holte een bijna traditionele inzinking. Het re gende twee-minutenstraffen en de Voorhoutse voorsprong slonk tot 17-13. Daarna herstelde de thuisclub zich. Peggy van Drongelen scoorde zes keer, Daphne Hoek vier keer en ook Kim Geerlings was met drie treffers productief. Volgende week komt achtervolger Quintus 2 naar De Gaasbak Dan moet blijken of Fore holte, dat tien pimten uit zes wedstrijden heeft, zijn ongeslagen status ondanks de kop loperskriebels kan handhaven. In het bekertoernooi krijgt de Voorhoutse ploeg op 17 december bezoek van eerstedivi- sionist Fortissimo. Dat team staat op gelijke hoogte met UDSV, waarvan Foreholte in de vorige bekerronde won. Stompwijk '92 verloor in de regionale klasse C met 24-15 van Hercules. Het onervaren team van trainer Jos Stigter staat na vier wedstrijden nog steeds op twee punten. Mannen Rijnstreek sprokkelt de laatste weken wat punten bij elkaar. De handballers uit Alphen aan den Rijn bemachtigden gisteren hun der de punt in de regionale klasse C door DES '72 uit Papendrecht op 22-22 te houden. In de Al- phense Rijnstreekhal verloor Rijnstreek wel twee spelers. De broers Thijs en Bas van Rijn raalli blesseerd. In de gelijkopgaande wedstrijd onders Niels Franken zich aan Alphense zijde doelpunten. Mede door zijn inbrei 1 Rijnstreek de 10-11 achterstand bij ru t een eervolle remise. Trainer Adrie de jong vermoedt dat voorlopig moet stellen zonder Bas vu wiens knieblessure zich ernstig laat aaiik Mark Piket van Pernix (rechts) probeert zich langs Jelle Hooimeijer van Fiks te wringen, terwijl hun clubgenoten Inge Homberg en Martine Anholts (links) toekijken. Foto: Dick Hogewoning door Michel van Cent korfbal - Pernix heeft zijn favorietenrol in de tweede klasse E met een 17-11 zege op Fiks moeiteloos waargemaakt. De Lei- denaars speelden aanvallend met bedui dend meer overleg en zuiverheid, zodat zij veel vaker konden aanleggen. Zij maakten in de eerste helft al het verschil, vooral in de tweede opstelling. Mark Pi ket (4), Inge Homberg en Christian Lind- hout scoorden in de tweede aanval, ter wijl hun opponenten niet verder kvya- men dan een omdraaibal van Judith Ho- gendorf en een strafworp van Arjan Wild schut (11-7 rust). Na de pauze verander de er weinig. Het was kenmerkend voor Fiks dat Matthijs de Visser, normaliter één van de topscorers, ditmaal niet ver der kwam dan twee treffers. Pemix hoef de dan ook niet eens diep te gaan om ruim voor te blijven, een ontwikkeling waarin Mark Piket en Huig Schoonder- woerd met ieder twee treffers een be langrijk aandeel hadden. OVERGANGSKLASSE De beginaanval van Sporting Trigon stond voor rust vijf keer voor de paal van SKF, maar scoorde slechts twee keer. Dit resulteerde in combinatie met enige de fensieve fouten in een voortdurende ach terstand, die even zelfs 7-3 groot was. Mi rjam Duin, Wendy van Hooven, Brenda Venema, René Bekker en Misja IJzerman brachten hun club terug op gelijke hoog te (8-8), maar deze opleving was kort stondig. Na rust (10-8) bleef de afwerking moeizaam, waaraan het inzetten van Bart Niesing, wel goed voor een treffer, niets aan kon veranderen: 19-14 verlies. TWEEDE KLASSE Tempo had weinig te duchten van Vol treffers, of het moest de fysieke kracht van de tegenstander zijn. Coach Aat van Rijthoven was blij dat zijn spelers geen blessures hadden opgelopen, want hij omschreef het tegenspel als 'bonkig en ongecontroleerd'. De Alphenaren had den door goed opstellen vaak na één vij andelijke schotpoging alweer balbezit, zodat het duel erg eenzijdig werd. Erik Holthausen (4), Elmer Veenman (3), Marcel Haagsman, Wouter Keizer (2), Maaike Rijswijk en Suzanne Zeilstra bouwden al voor rust een 13-6 voor sprong op. Daardoor was de tweede helft een formaliteit: 23-11 winst. De Danaïden behaalde ten koste van Olympiek de eerste overwinning in het zaalseizoen: 18-10. De equipe van Arjen Brand had in de openingsfase moeite om op gang te komen (0-2, 4-4), maar schroefde het tempo op. Dat bleek een effectieve manier om fouten bij de tegen stander af te dwingen. Ame Heijman (2), Nienke Feenstra, Barbro Heijman, Ed Dubbeldeman en Stefan van Nierop zorgden voor een 10-6 ruststand. Deze voorsprong werd naderhand moeiteloos vastgehouden. Nienke Feenstra onder scheidde zich door vier vrije ballen te be nutten. OERDE KLASSE Geruime tijd bepaalden de verdedigin gen van Velocitas en Fluks het spelbeeld van de streekderby. Het zegt genoeg dat de helft van de productie voor rust uit strafworpen bestond (4-4). De Noordwij- kers namen via Manon Oosting en Ram ses Duindam met 4-6 de leiding, maar zij misten met een strafworp de beste kans om ruimer afstand te nemen. De Leider dorpers waren gehandicapt door het ont breken van drie basisspelers, maar zij na men toch door het slagvaardig optreden van hun vrouwen het initiatief over. Goals van Janneke Oldenkamp, Elsbeth de Mooij, Marlinde Oosterhoff (2) en Wendy Plijter leverden tussen 7-6 en 11- 10 steeds een positieve stand op. Fluks zette met Maarten Dekker extra lengte in bij de aanval en dat leverde inderdaad de gelijkmaker van Arno van Haarlem op. In de slotminuut forceerde Elsbeth de Mooij vanaf tweeënhalve meter alsnog de beslissing: 12-11 voor Velocitas. Daar mee kreeg het duel een onbevredigend slot, want beide coaches vonden de straf worp discutabel. Madjoe haalde tegen SDO(H) een afgete kende 23-7 overwinning. „Het was een kwestie van een hoog tempo houden én scherp blijven", gaf trainer Peter Star het winnende recept prijs. Arenda Heems kerk, Jos Star (2), Erwin Kellner en Mi chael Star maakten in het tweede gedeel te van de eerste helft het verschil (4-2,10- 3 rust). Veelzeggend voor de krachtsver houding was ook, dat de verdediging van de oranjehemden na 14-7 in het slot- kwartier geen enkele tegentreffer kreeg. Ook Crescendo kwam tot een vrijwel ge lijke monsterscore tegen Dubbel Zes: 23- 8. De groen-witten hadden hun opstel ling gewijzigd, want Nathalie Brouwer en Linda Meijers waren van vak gewisseld. Deze omzetting moest de aanvalskracht van de vrouwen beter verdelen, maar de tegenstand was te zwak om van een seri euze test te spreken. Michel Wijnen (4), Sylvia Baak, Linda Meijers, Thierry Ar- noldus en Gertjan Hensing verzorgden de beslissende tussenspurt van 8-5 via 11-5 (rust) naar 16-5. De verdedigers van KZ Leiden misten het geduld om het langdurig rondspelen van Haarlem te verdragen. Zij werden in hun gretigheid regelmatig afgestraft, resulte rend in zeker elf tegentreffers. Toch ble ven er lang kansen op een goed resultaat. Halverwege de tweede helft haalden Bi- anca Witteveen (2) en Christel van Lunte- ren na 8-12 op tot 11-13, waarna een schot van invalster Maartje van Berkum uit de mand tolde. Vervolgens scoorden de bezoekers drie keer op rij en lieten zich niet meer achterhalen: 12-17. door Dirk Kloos waterpolo - AZC werkte een verplicht nummer af tegen De Ham. In Zaandam werd de thuisploeg met 9-5 verslagen. De Alphenaren konden zich be zondigen aan slordig spel zon der daarvoor te worden afge- straft. Tot 4-4 in de tweede periode bleef De Ham in het spoor, daarna schakelde AZC een tand je hoger en was het gedaan met de tegenstand. Teammanager René Cramer sprak van minder geconcentreerd spel. „Je weet dat je toch wel wint. Bovendien waren Kimmo Thomas en Jouri Stoffels niet helemaal fit en raakte Kjell Boom al snel gebles seerd." De Alphenaren lijken met hun gedachten al bij het vervolg van de competitie. De sterkste zes ploegen worden dan samengevoegd. Periodestanden: 2-2, 4-6, 5-8 en 5-9. Topscorers AZC: Pieter Boot (4) en Tjerk Kramer (2) LZ 1886 is te laat op gang geko men om zich nog te plaatsen bij voor de kampioenspoule. De eerste overwinning tegen Bran denburg werd gevolgd door een nog veel meer tot de verbeelding sprekende zege op ZPB uit Ba- rendrechL De nog altijd door blessures geplaagde ploeg speel de prima pressing. De ZPB- voorwaartsen konden maar moeizaam een gat vinden in de Leidse defensie. ZPB bediende zich van een zoneverdediging, een wapen waar LZ geen pas klaar antwoord op had. Beide ploegen slaagden er in het begin evenmin in om de man meer in doelpunten om te zetten. Bij 3-3 in de derde periode leek LZ 1886 af te haken. ZPB liep snel uit naar 3-5 en de ploeg van Michel van der Zeeuw wankelde. Mirco Zuidweg tilde zijn ploeg over het dode punt heen. Met twee har de afstandsschoten bracht hij LZ 1886 weer langszij. ZPB kon nog wel 5-6 op het scorebord brengen, maar LZ kreeg steeds meer vat op de wedstrijd. De Leidenaars profiteerden van de irritatie aan de zijde van ZPB. Twee keer een man meer met beide malen Martijn Laurense als trefzeker sluitstuk bracht LZ op 7-6. Periodestanden:2-l, 2-3, 5-6 en 7-6. Doelpunten LZ 1886: Mirco Zuidweg (2). Frans Langerhorst (2), Martijn Lau rense (2) en Joeri Klein (1). De Zijl/LGB speelde in Eindho ven vooral verdedigend een goe de wedstrijd tegen PSV. Punten leverde dit niet op. PSV was met 6-4 te sterk. Toch was coach Ja cob Spijker niet ontevreden- .„PSV speelt op een groot veld, dat maakt het fysiek zwaar. Bo vendien hebben zij een snelle ploeg. Toch konden wij het goed bijbenen. Alleen aanval lend was het wat minder." Bij een 4-2 achterstand miste De Zijl/LGB een goede mogelijk heid op 4-3. PSV counterde on middellijk naar 5-2, waarmee de wedstrijd beslist was. Het eind signaal kwam bij 6-4. Doelpunten De Zijl/LGB: Niels Joor (2) Twan Martijn (1) en Mark Sieval (1). door Dirk Kloos waterpolo - Vivax speelde te gen VZC uit Veenendaal zijn beste wedstrijd van dit seizoen tot nu toe. De kampioenskandi daat in de eerste klasse leek met amper drie minuten te gaan ge klopt Vivax leidde met 10-8 en had geen kind meer aan de Véenendalers. Toen sloeg het noodlot toe. Vivax-speler Niels Plasmeyer werd wegens een slaande beweging zonder ver vanging naar de kant gestuurd en zag zijn ploeg net geen stand houden en met 10-11 verliezen. Een teleurgestelde coach Hans Trijsburg vond dat zijn ploeg te zwaar was bestraft. „Het was een sportief treffen waarin zo'n zware beslissing niet paste. Po sitief is dat we aangetoond heb ben tegen een ploeg van het ka liber VZC goed te kunnen spe len." Topscorers Vivax: Ivo Dietz (3) en Niels Plasmeyer (3). Katwijk speelde weer niet slecht. Het probleem van de Zeekanters blijft het verzilveren van de kansen. Zo ook tegen Het Ravijn. Ondanks een grote fou- tenlast kon Katwijk lang bijblij ven (7-7). Hierna liep Het Ravijn naar een geflatteerde 7-13. Topscorers Katwijk: Christiaan The- unisz (2) en Kjelld Boonstoppel (2). Sassenheim won met 8-5 van ZDHC. Een collectief sterk spe lend Sassenheim liep in de der de periode van 4-4 naar 6-4 en eindigde op 8-5. Rudy Posthu- ma verving Donald van Leeu wen. Topscorers Sassenheim: Robert Lan- geveld (3) en Remco de Bruin (2). Koudekerk had geen kind aan NVA/HHC. De Haarlemmers missen het niveau om in derde klasse te spelen. De 14-2 laat aan duidelijkheid niets te wen sen over. Coach Mark Kimpel wisselde volop door. Het maakte niets uit. Topscorers: Sander Emeis (31 en Niels Martha (3). Alkemade en SWNZ hielden el kaar in evenwicht. De 5-5 was dan ook een logische uitslag. Vrouwen LZ 1886 trad twee keer in het strijdperk. Zaterdag tegen Bran denburg ging het nog net mis. De Bilthovense ploeg profiteer de in de slotfase van twee zwak ke momenten en wonnen met 8-9. Gisteren tegen Heidelberg was het wel raak. Hoewel een 8- 2 voorsprong nog bijna ver dween, werden de eerste pun ten binnengehaald. Deze over winning geeft de Leidse vrou wen het vertrouwen dat na de winterstop het hoofdklasse schap kan worden veilig gesteld. Topscorers LZ 1886. Tegen Branden burg: Noeki Klein (3), LZ 1886 tegen Heidelberg: Bianca Huijgens (4) en Noeki Klein (4). De Zijl/LGB gaat door met win nen. Na een wat slordig gespeel de wedstrijd won de Leidse ploeg toch nog gemakkelijk van Wiekslag met 11-6. Topcorers Zijl/LGB: Aukje van Belkum (4) en Ingrid Ouwerkerk (4). door Michel van Gent arnhem - TOP hield aan het be zoek aan Oost Arnhem een gelijk spel én gemengde gevoelens over. De hoofdklasser leek lange tijd op weg naar de tweede zege op rij, maar incasseerde in de slotminuut nog een doelpunt: 18- 18. „Vooraf teken je voor een punt in deze wedstrijd, maar ach teraf gezien hadden we met meer overleg er twee kunnen hebben", verwoordde coach Gert-Jan Kraaijeveld de stem ming in het Sassenheimse kamp. Met een spectaculaire zege op landskampioen Die Haghe maakte TOP een droomstart in de nieuwe zaalcompetitie. Oost Arnhem had zich daarom tac tisch goed voorbereid. Stanley Lardé, yorige week nog spatzui- ver, kreeg een sterke verdediger tegenover zich. De ranke aan valler kwam in de eerste helft niet aan scoren toe en was zó geïrriteerd, dat hij in de rust op weg naar de kleedkamer een ge le kaart kreeg voor commentaar op de leiding. Desondanks bepaalde TOP in deze periode het scoreverloop, alleen werd het verschil nooit groter dan drie doelpunten. Tim van der Horst nam de scorende rol van Lardé in deze fase overi gens goed over met vijf doel punten. Ook na de pauze (11- 11) hielden de Sassen lang een gat van twee p n stand, tot 14-16 toe. In c jd tien minuten zakte d jtl vaardigheid echter w ne slechts twee treffers. „1 n men even power en or >n tekort, we hadden jet moeten spelen. Maar w de zaak toch weer sn<s controle", vond Kraaije vv coach doelde daarmee c er 17 en 17-18 van Lardé, oc mee onderstreepte dat in de wedstrijd zat. To gl het onvoldoende voor qite want Oost Arnhem wist t v gelijk te komen: 18-18. ;p. Met het resultaat won m aan zelfvertrouwen voo mende thuisduel tegen i loze debutant De Legi „Dat wordt een cruc win je, dan heb je me punten voorsprong op en naar ik verwacht, oc m Meervogels. Vandaag r-V we geleerd dat we elk ar nodig hebben om een >r sultaat te behalen. Als n c z'n allen onze schoude id der zetten, kunnen we e L een groot gat naar oil slaan." ni ia| Oost Arnhem - TOP 18-1 ;de Doelpunten: Tim van der jgj, Steven Baart (4), Stanley Larc der Harmzen (2), Marion Bri er Judith Kok en Mascha Nieiaa sen. iter raai Leidenaar Smits stapt uit met krai^1 atletiek - Jeroen van Dijke heeft in Tilburg voor Leids atletiek- succes gezorgd. Dankzij een sterke slotronde won hij gisteren de Warandeloop voor gewone stervelingen oftewel de B-loop. Bij de vrouwen hield Miranda Boonstra zich knap staande door in het internationale veld als vijfde Nederlandse te finis hen. Leidenaar Robert Smits viel in het eliteveld uit met kramp en maakt daardoor geen kans op uitzending naar het Europese kampioenschap veldloop. Van Dijke kreeg voor zijn gevoel de overwinning in de schoot ge worpen. De loper van Leiden Atletiek was zonder verwachtin gen naar Tilburg afgereisd. „Ik kwam om lekker te crossen", zei hij na aflloop met een erestan- daard en een envelop in zijn handen. Maar na een voorzich tig begin stoomde Van Dijke op naar de kop van het veld. Hij had energie voldoende om te profiteren van de vermoeidheid van zijn concurrenten. Enige Bols van hen gingen ondertnis zogeheten Berenkuil, Hlkei grote obstakel dat de lopie keer moesten nemen. lCol meter kwamen Ronald iede Duitser Torben Eversfndt en John Aalders twee,per zes tellen tekort om VarPip verslaan rive Ook Van Dijken clubgejk. T co Luijendijk (13de) tint.1 van der Luijt (23ste) kwfle u het Tilburgse bos goed dag. De twintigjarige Luijt ging aanvankelijk i dig enthousiasme met ia 1 sten mee. 9 I In de slotronde bleef moeide Noordwijker l buiten bereik van zijn c' ten René van Dijke G Jaap van Duijvenvoordj De geroutineerde W; Henk van Velzen was in de categorie van 50- Claartje Raedts was bij wen elfde Nederlandse Lieu conden van Boonstra, q„en Zevenheuvelenloop val r vhser week nog energie over Ij Pel ferde Kle vei isje: rerd< Tilburg - Erika van de Bilt heeft haar hardloopcarrière in stijl af gesloten. In de Tilburgse Waran deloop liep de Leidse gistermid dag op uitnodiging van de orga nisatie haar laatste officiële wedstrijd. Voor de toespraak en de prach tige herfstbos die Van de Bilt kreeg van organisator Frans Heffels, hoefde zij niet eens hard te gaan. „Nu ik bijna achteraan liep, kreeg ik van alle kanten aanmoedigingen. Van de Büt waardeerde de af scheidsreceptie bijzonder. De succesvolle atlete van Leiden At letiek, die stopt met topsport omdat haar lichaam aan rust toe is, ging na de uitnodiging voor haar laatste veldloop nog drie :der Di weken in training. WePn s' Van de Bilt dat zij na rif1"1 lange inactiviteit haar een niveau nooit kon benad?sens Zij verklaart het Tilburgever tief uit de goede betr|5ei? die zij met de organsiap c „Ik miste wel eens een jwul door ziekte of blessure"1 L op de Warandeloop vK" ik altijd." ™<jr Zenuwachtig was de Lef d^ .Andere jaren arriveerd' van tevoren al in Tilre. was ik meer relaxed. Wf~aa' voor één keer mijn spil 1 aan. Na afloop was ÏÏenv Nee, de blessure aan mf inmiddels over. Ik ben r1 v< maar moe en door dat l?ezor! re afscheid ook voldaan?" 1

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 26