adaverdiscipline elpt Katwijk niet AMATEURVOETBAL bachen heeft geen zin, er is niemand die luistert' cruciale momenten liggen Rijnsburgers op de grond ARC in problemen door vroege rode kaart De Miranda SS jaagde ploeg verliest in slotseconden van Ter Leede f praten en lekker trainen Kluivers mist kansen, maar maakt weer het verschil Noordwijks trainersduo Andries Wendt en Geert-Jan Bakker tevreden over samenwerking maandag 25 NOVEMBER 2002 Verwoerd s - Rijnsburgse Boys had za- >el moeite om op het zanderige Excelsior Maassluis overeind li. De geelzwarten leken veel jder te hebben van de lastige nd dan de opponent. Op cru- Tien ten lagen de Rijnsburgers nd. Niet zo vreemd dus dat de aan het langste eind trok: 3-1. trainer Wim Schaap had zijn 'vooraf op de toestand van de ezen: „Ze hebben tijdens de up een half uur de tijd gehad elajken welk schoeisel ze het ijlden dragen. Ik hoef ze toch zelf de juiste schoenen aan te jurgers hadden op sportpark I ir niet alleen problemen met het veld. Het was voor hen ook een he le klus om een acceptabel team op de been te brengen. Vooral in de defensie was het puzzelen geblazen. De verdedi gers Bartjan Onderwaater en Robbert van Wijk waren geschorst en boven dien kon Schaap niet beschikken over langdurig geblesseerde spelers als Nor- bert van Lochem, Richard Koldenhof en Tesso de Munck. Remco de Graaf en de na jaren van absentie teruggekeerde Chiel Hovingh vervulden de vacatures. De Rijnsburgers troffen het evenmin dat bij Excelsior Fouad El Hamdaoui zijn rentree maakte. De van Sparta ge komen spits maakte in de voorberei ding en in de eerste competitieduels veel indruk, maar moest na drie wed strijden afhaken wegens een schorsing en een blessure. El Hamdaoui ontpopte zich tegen het mat spelende Rijnsburg (Schaap: „Het heilig vuur ontbrak. We gaven ze te veel ruimte") als een be hendige, snelle aanvaller met scorend vermogen. Al in de openingsfase was hij een keer dicht bij een treffer, maar Lennert Hegie doorzag zijn boogbal- letje. Omdat Björn Raven even later slordig omsprong met een splijtende dieptepass van Barry de Vreede, kwa men de gasten het openingsoffensief van de sterk gestarte roodwitblauwen zonder kleerscheuren door. Naarmate de eerste helft vorderde hiel den de twee ploegen elkaar meer in evenwicht. Excelsior-coach Richard Grootscholten: „Wij lieten een gat op het middenveld ontstaan. Van die ruimte profiteerde Rijnsburg." Kansen deden zich overigens niet voor. De 0-1 van de niet geheel fitte Berry Charité kwam uit de lucht vallen. De topscorer (elf goals inmiddels) reageerde attent op een voorzet van de door Nick Schnater weggestuurde Jasper Ketting. In de slotminuut van het eerste bedrijf kwam Excelsior langszij. De door Raven aangespeelde El Hamdaoui was twee tegenstanders de baas en scoorde van dichtbij. Na de pauze viel Hovingh, die El Ham daoui bewaakte, al vlot uit. Leon Star kwam als rechtsachter binnen de lijnen en Guillermo van Berkum kroop in de rol van Hovingh. Na een klein uur had hij daarbij pech. Meivin Plet bereikte de op rechts doorgebroken Oscar Laguna Burgos, wiens voorzet bij El Hamdaoui belandde, vooral ook omdat Van Ber kum weggleed. De Excelsior-aanwinst nam de bal op de borst aan en knalde vervolgens snoeihard de 2-1 binnen. Rijnsburg, nu met aanvaller Wesley Slingerland voor middenvelder Peter Freke, drong daarna zonder overtuiging aan. Verder dan een reeks door doel man Rob Grauwmeijer onderschepte hoge voorzetten en een gemiste kop- kans voor Arne van den Berg kwam geelzwart niet. Een kwartier voor tijd besliste Harold Loeve, op aangeven van invaller Niels Vonk, de ontmoeting. Ook bij die goal gleed een Rijnsburger weg: goalie Hegje. In het restant van de wedstrijd spaar den de bij vlagen fraai combinerende tricolores de Schaap-equipe. Met name El Hamdaoui toonde zich barmhartig. Toen wel. Boys: Hegie; De Graaf, De Roode, Hovingh "(47. Star), Van Berkum; Redel (82. Van de Vijver), Freke (60. Slingerland), Ketting, Schnater; Van den Berg, Charité. IM - Met een speelwijze opgestapte trainer Alf- lendijk gillend wakker Horden, kreeg Katwijk pveer niet voor elkaar zo naar hunkert. Lange x mega-defensieve h interim-trainer Cees eifenbode uitzicht op een lltaat tegen Ter Leede, (rwas de uitkomst nul. elijke fout van keeper >ng bracht de Sassenhei- eirinst: 2-1. i clichés zijn inmiddels kssing op Katwijk, maar {ene wat 'schokeffect' 1 trainer stapt op, de [jep gaat bij zichzelf te jïet resultaat is een tot jot gemotiveerd team pi de kanshebbers op lp eigen veld verslaat elAl was de wijze waar op Katwijk dit keer verloor wel heel erg sneu. Van Duyvenbode had een team de wei in gestuurd, dat voor niets meer kwam dan een punt. Daartoe werd zelfs oud-gedien de Edwin Robbers weer van stal gehaald. De vergeten Leidenaar, gekweld door blessures, had an derhalf jaar niet meer in het eer ste elftal gespeeld, maar draafde nu op als rechtsback. Moham med Bougrine was voor Ronald Pronk en Toine l'Ami als extra slot op de deur geposteerd. De bij Groenendijk in ongenade ge raakte Mare Helder dekte de lin kerkant, zodat Katwijk met vijf verdedigers opereerde. Niemand die Van Duyvenbode de speelwijze kwalijk nam. Heel Ter Leede was na afloop vol be grip, maar dat zal ook te maken hebben gehad met het feit dat de Sassenheimers geen puntver lies leden. „Maar we mogen on ze handen dicht knijpen", zei begint vandaag aan een helse klus op De Krom; moet Katwijk weer aan het voetballen krijgen. De afge- uari bij Noorchvijk opgestapte oefenmeester was zater- Roodemolen aandachtig toeschouwer bij de wedstrijd, ichrokken van het kleine aantal kansen dat zijn nieuwe gecreëerd tegen Ter Leede. „Er werd ook heel weinig ven, maar je zal toch een keer bij het doel moeten ko- ga eens kijken hoe ik die structuur erin kan brengen. Je 1 oor waken dat je geen initiatief durft te nemen." stapte eerder bij DCG en Noordwijk op een later tijdstip I De situaties met het Katwijk van nu zijn vergelijkbaar, '■met die ploegen is het goed afgelopen." katwijk dit seizoen twee keer eerder spelen en weet dat trijd van zaterdag geen maatstaf is voor het team. „Hier djïen conclusies uit trekken, maar duidelijk is dat de gifbe- ^jbaar eerst helemaal leegedronken moet worden. De - en van Ter Leede waren te voorkomen, maar Katwijk zit dat elke fout die het maakt, wordt afgestraft. Dat mag s&eel seizoen lang gebeuren." n weet wat er aan de hand is. Het is niet zo dat er niet elrerkt wordt Dus moeten we vertrouwen kweken. Ik heb z ;en de tijd tot het volgende competitieduel. We gaan dus I ten en gewoon lekker trainen." Dennis Kramer. „Wij speelden dramatisch. Het heeft er geen moment ingezeten. Zelfs een gelijkspel niet." De ingebouwde Katwijkse ze kerheden leidden, mede door het in beroerde staat verkerende veld, tot een draak van een wed strijd. Ter Leede probeerde met verzorgd positiespel de Katwijk- se verdediging uit elkaar te spe len, maar slaagde daar geen mo ment in. „Tegen een ploeg die met negen man achter de bal speelt, moeten de vleugels breed blijven", zei trainer Arie Lagen dijk, die Rogier Koordes in de eerste helft zag wegvallen met een spierscheuring. „Met korte een-tweetjes moet je ze dan stuk spelen, maar onbewust sloop er plichtmatig gedrag in de ploeg." En omdat Ter Leede zoals altijd de voetballende oplossing zocht, kregen de bezoekers zo waar uitzicht op de winst. In plaats van de lange bal te spelen toen niemand zich aanbood, besloot Carlo van Zeist tot een risicovolle pass op Hicham Rbii. Zijn kaats was onnauwkeurig, Chris de Bie werd door Erwin Verkuijlen in stelling gebracht, die kapte Bob Hoogkamer uit en zijn schot in de 70ste minuut was keeper Thomas Waasdorp te machtig: 0-1. Even later leek het pleit beslecht toen Helder over de knie ging bij Van Zeist, maar in plaats van een straf schop besloot scheidsrechter Sanou terecht tot doorspelen. Eerder had Van Zeist geluk ge had toen niet hij maar Jack Honsbeek een gele kaart kreeg voor het neerhalen van De Bie. De kadaverdiscipline die Katwijk toonde, viel daarna weg. Ook bij Van Duyvenbode. Hij wisselde zijn spitsenduo Verkuijlen/De Bie, maar de leeggespeelde Rob bers liet hij staan. Dat juist hij vervolgens de inleiding was tot de gelijkmaker was daarom ex tra zuur, maar het viel hem niet verwijten. Ali Baddaou, tot de 84ste minuut onzichtbaar, won op links een sprintduel van zijn eerste klasse zaterdag - Tim Kluivers begint zich bij Voor schoten '97 steeds meer te ont poppen als fenomeen. Sinds de spits fit is, rijgt de ploeg van trai ner Gerard Désar de overwin ningen aaneen. Kluivers miste zaterdag vier opgelegde kansen, maar zorgde wel voor het enige doelpunt in het duel met Am stelveen Heemraad. Voorscho ten '97 stak daarmee 's Graven- zandse SV in de stand voorbij en heeft bovendien twee verlies- punten minder dan nummer drie JAC. Het kleine verschil doet vermoe den dat Amstelveen als nummer elf van de eerste klasse veel weerwerk bood. Dat de score te gen de defensief ingestelde ploeg niet groter uitviel, was meer te wijten aan gebrek aan scherpte bij Kluivers. Désar ziet grote mogelijkheden voor zijn spits, die als bekend een broer tje dood heeft aan meeverdedi gen. „Hij is gewoon goed. Als hij zich bij het omschakelen en meeverdedigen beter wil ont wikkelen, wordt hij veel te goed voor ons. Zeker als hij zijn licha melijke problemen ook nog eens kan overwinnen", aldus Désar. Clubs in de zaterdagse hoofdklasse hoeven niet in hun handen te wrijven. „Ik denk eer der aan het betaalde voetbal. En niet eens aan de onderkant." Met zijn negende goal in de laatste vijf wedstrijden besliste Kluivers een duel, waarin de Voorschotenaren niet hun grootste vorm etaleerden. Kee per Marijn Mokveld moest zo wel in de eerste als in de tweede helft een keer handelend optre den. Omdat Gerry Jansen nog met achillespeesproblemen kampt, werd alleskunner Frank Buizer als verdedigende middenvelder opgesteld. Hij was zo onderdeel van de uitblinkende as Mokveld, Roodakkers, Roest en Kluivers. Niels Karremans maakt daar het komende jaar zeker geen deel meer van uit. Hij werd afgelo pen week geopereerd aan zijn kruisband. Volgende week haalt Voorscho ten '97 in tegen het stijf onder aan staande Lyra. In De Lier kan de derde plaats overgenomen worden. Désar rekent niet op meer. „Want over 22 wedstrij den bekeken, kunnen wij ons niet meten met ARC en DOTO." Voorschoten '97 - Amstelveen Heem raad 1-0 (0-0). 65. Kluivers 1-0. Scheidsrechten Kuup. Voorschoten '97: Mokveld; Blankert, Roodakkers, Buizer, Luykx (46. Hugo Borsboom); Thomas Borsboom, Roest, Van Delft; Franssen (75. Van Dorp), Kluivers, Van Dijken. HOOFDKLASSE A Quick Boys - FC Lisse 2-2 (0-1). 37. HoeverQ-, 1. 46 Torken 1-1, 61. Torken 2-1, 77 Hoever 2-2. Scheidsrechter: Zwaard. Rode kaart: 63: Goulooze (FC Lisse). Toeschouwers: 3.500 Michel Roest (Ter Leede) komt als winnaar uit de strijd na een verbeten duel met Katwijker Daniël Hen- sen. Foto: Cees van Hoogdalem bewaker en behield het over zicht. Martin de Louw, koud vier minuten in het veld, stond op de goede plaats: 1-1. In bles suretijd werd het nog erger toen keeper Max de Jong onder een comer doorliep. Van Zeist maakte zijn eerdere fout goed en dompelde zijn oude club met een kopbal opnieuw in rouw. „Het was een mooie opsteker geweest na een kloteweek", sprak de bij absentie van de ge schorste Vincent Bon tot aan voerder benoemde Toine l'Ami. „Misschien gingen we iets te veel naar voren spelen, maar we hebben het 84 minuten perfect gedaan. Het is de hoek waar we in zitten. Dit is weer een dreun. Maar we moeten verder. We gaan met een nieuwe trainer aan de slag en de koppies moe ten weer omhoog." Ter Leede: Waasdorp; Roest, Van Zeist, lansen, Honsbeek; Rbii, Kramer (61. Hoogkamer). Koordes (34. Boekestijn); Kalkema, Blom (80. De Louw), Bad daou. Katwijk: De Jong; Robbers, l'Ami, Bou grine. Pronk, Helder Verkade (89. Van der Plas), Molenaar, Hensen; Verkuij len (73. Aanhane), De Bie (82. Bakke- nes). 10 isf d '^van der Hulst rb ;en - Geert-Jan Bak- lijna de gehele wed de dug-out. Keer op _.t hij zijn spelers aan, 0Iihap is telkens dezelf- aTnie in het midden is "lu één-op-één", roept Rpits Patrick van Dam. ??hap is aan dove- gericht. En dan helpt ;"iet dat er, in het geval rjwijk, twee trainers Jn zitten. Tegenstan- .IEningen probeert ge- iets, maar kan niet dat het uiterst pove- 'T)-0 eindigt. 'endt en Geert-Jan °hben bij Noordwijk 1 lan, een fenomeen dat n%al steeds vaker voor- s Tk Advocaat en Wil- ïe!anegem kennen el- nsn door. Ze hebben Samengespeeld. En t Wotte is, is ook An- L Zij kennen elkaar 1 irtacademie", zegt oi er dan ook weinig .^Noordwijk hem in fe- bg om samen met een de groep te gaan lei- ^eiwerkt niet. Ik wilde zbrnet Andries doen, $jg je problemen. Wij "ét alleen in het eerste twijk met elkaar ge- ve kennen elkaar al l'tjes." ;oede samenwerking Andries Wendt (links) en Geert-Jan Bakker: „Als we er niet uitkomen, halen we er een derde bij." Foto: Cees van Hoogdalem. is het voor Bakker en Wendt een vereiste dat je de sterke en zwakke kanten van de ander kent. Wendt: „Geert-Jan relati veert meer, ik ben explosiever." Tegen Scheveningen laat het be wijs niet lang op zich wachten. Als door een katapult afgescho ten veert Wendt van de bankop als de grensreehter in zijn ogen onterecht de vlag omlaag houdt bij buitenspel. „Hé, ben je er bij? schreeuwt hij. „Als hij kwaad wordt, dan wordt hij echt kwaad", weet Bakker. „Geert- Jan kan me dan een beetje af remmen, en ik doe dat weer als hij eens te ver doordraaft", zegt Wendt. Vastomlijnde werkafspraken hebben de twee niet. „Het loopt een beetje door elkaar heen." Wel is het zo dat Wendt zich tij dens de training meer met het 'veldwerk' bezig houdt en Bak ker zich geregeld afzondert met individuele of een groepje spe lers. „Zo neemt Geert-Jan wel eens Cornelia en Van Dam apart, of neemt hij een hele linie onder zijn hoede. Je hebt toch met een grote selectie te maken en dan is het praktisch als je met zijn tweeën bent." Maar zelfs de beste collega's verschillen wel eens van me ning. „Natuurlijk hebben wij onze twistpunten, maar we heb ben wel tientallen keren in de week contact met elkaar. Alles kan dan gelijk worden uitge praat", zegt Wendt. „En als we er niet uitkomen, halen we er een derde bij. Je moet proberen om mensen met kermis rond het eerste elftal te verzamelen. Oud-eerste elftalspelers, zoals hier bij Scheveningen. Wij heb ben Jaap van Kesteren en Cees van der Wiel; jongens die weten wat het is om in de kleedkamer te zitten", vervolgt Bakker. Het is volgens de twee niet meer zo dat een trainer autoritair voor de groep kan staan. De tijden dat een coach de wijsheid in pacht had, zijn voorbij. Bakker „Vroeger mocht de trainer niet laten zien dat hij het niet wist." In de dagen dat Wendt en Bak ker nog in het eerste speelden, nam de spelersgroep in het veld meer dan eens het heft in han den als ze het met de aanwijzin gen vanaf de kant niet eens wa ren. Tegenwoordig missen ze wel eens de zelfstandigheid bij de spelers om te kunnen antici peren op een verandering van speelwijze. Zo ergeren ze er zich tegen Scheveningen groen en geel aan dat consequent de zijkant wordt gezocht. Daar past Schevenin gen juist een dubbele dekking toe, terwijl in het centrum de mogelijkheden liggen. Bakker: „Vroeger zagen de spelers die dingen sneller." Wendt: „We waren wat slimmer. Als je elke bal van je voet af ziet schieten, ga dan niet ingewikkeld doen. Gooi 'm er dan ver in en ga voor de tweede bal." Het gebeurt tegen Scheveningen veel te weinig. De thuisploeg kan daardoor het spel domine ren. Hans Tellier voor rust en Steve Kenepa en invaller Riccar- do van der Heyden na rust krij gen de beste kansen om Scheve ningen op voorsprong te zetten. Telier schiet een keer op de paal en wordt in kansrijke positie te ruggefloten, omdat scheidsrech ter Pijlman de voordeelregel weigert toe te passen. Even later kent de arbiter Noordwijk, na een handsbal, geen penalty toe. De ploeg van Bakker en Wendt verdient ook geen voorsprong. Voor rust sticht alleen Michael van der Laan gevaar met enkele vrije trappen en Florencio Cor nelia schiet als enige na rust de bal richting doel. De trainers zien het allemaal met ergernis aan. En ook in het veld is er de onmacht. Niet voor niets roept aanvoerder Arnold Reinders vlak voor rust naar de bank: „Coachen heeft geen zin, niemand luistert." Noordwijk: Korf!; Schollen, Ravensber- gen (90. Jacobs), Korbee, Van der Niet (76. Braun); Van der Kolk (67. Bartels), Reinders, Van der Laan; Cornelia, Van Dam en Pitti. Quick Boys: Tuinenburg 5 Mussche -••7 Van Dam 7 Van der Plas ',6 Schoneveld 6 Schaap Flaton 7 Torken 'i Van Rijn 7 Van Beelen Timmermans 8 Bak FC Lisse: Heemskerk 5 80. Van Wieringen Bodo 7 Hoever 8 Janssen 7 Winter I ■6 Polman 7 Goulooze Dekker 7 Emanuelson 7 Opdam 6 Linger 7 Ter Leede - Katwijk 2-1 (0-0). 70 De Bie Ol'. 84. De Louw 1-1, 90. Van Zeist 2-1. Scheids rechter: Sanou. Toeschouwers: 1 100. Waasdorp 6 61. Hoogkamer 6 Roest 6 Koordes _6. Van Zeist 6 34. Boekestijn "7" 7 Kalkema 6 Honsbeek 6 Blom Rbii 5 80. De Louw Kramer 6 Baddaou 6 Katwijk: f De Jong 5 89. Van der Plas Robbers 6 Molenaar 4 L'Ami 6 Hensen -7 Bougrine 7 Verkuijlen 5 Pronk 6 73. Aanhane Helder 6 De Bie 7* Verkade 6 82. Bakkertes Scheveningen - Noordwijk 0-0 Scheidsrechter: Pijlman Toeschouwers: 500. Noordwijk: Korff Scholten Ravensbergen 90. Jacobs Korbee Van der Niet 76. Braun 7 Van der Kolk 6 67. Bartels 6 Reinders - Van der Laan 6 Cornelia 6 Van Dam - Pitti Excelsior Maassluis - Rijnsburgse Boys 3-1 (L- 1). 35 Charité 0-1, 45. El Hamdaoui 1-1, 58. El Hamdaoui 2-1, 76. Loeve 3-1. Scheidsrech ter: Van der Beek. Toeschouwers: 1 100 Hegie 7 82. Van de Vijver De Graaf 6 Freke 6 De Roode 6 60. Slingerland 6 Hovingh 6 Ketting 7 47. Star 6 Schnater -'7- Van Berkum 6 Van den Berg 6, Redel 5 Charité 7 Hoek - Volendam 4-2 (3-1). 1. Human 1-0, 32. De Meyer 2-0, 44. Van den Ouden 3-0, 46, Tuijp 3-1, 52. Tol 3-2, 69. Van Oost 4-?! Scheidsrechter: Roeland. Toeschouwers: 800. Kozakken Boys - Capelle 1-1 (0-1). 11 Roeland 0-1 (strafschop), 76. Noorlander 1-1. Scheids rechter: Stange. Marken - Kloetinge 2-2 (1-2). 4. Hasselbaink 1 0. 32. Dorst 1-1. 39. De Valk 1-2, 62. Hassel baink 2-2. Scheidsrechter: Strijker. Toeschou wers: 350. Hoek 13 10 1 2 31 25-18 Quick Boys- 13 8 4 1 28 31-1,9 Ter Leede 13 7 3 3 24 30-18 Lisse 13 6 3 4 21 23-17 Noordwijk 13 5 4 4 19 26-17 Rijnsb. B. 13 5 4 4 19 22-ie Excelsior M. 13 5 3 5 18 23-27 Kloetinge 13 4 5 4 17 28-zU. Marken 13 3 5 5 14 22-24. Katwijk 13 2 6 5 12 13-18 Schevening. 13 2 6 5 12 12-20 Capelle 12 2 5 5 11 14-16 Volendam 13 2 3 8 9 15-30 Kozakken B 12 1 4 7 7 18-29 Topscorers hoofdklasse A: 1. Charité (Rijnsb. Boys) en Hasselbaink (Markeri) 11 doelpunten, 3. Kalkema (Ter Leedé) en Torken (Quick Boys) 9 doelpunten, 5. Cornelia (Noordwijk) en Van Dam (Noord wijk) 8 doelpunten, 7. Roeland (Capelle) en De Groene (Kloetinge) 7 doelpunten., Programma volgende week: Capelle - Ka zakken Boys. door Thijs Jaski Rotterdam - Niet trainer Dennis van den IJssel baalde het meest na de 4-3 nederlaag van ARC te gen concurrent DOTO. Zijn pu pil Ernesto de Miranda stond met een nog zuurder gezicht voor de kleedkamer van zijn teamgenoten te wachten. Hij was al aangekleed, omdat hij al voor rust met zijn tweede gele kaart het veld moest verlaten. „Ik ben hier heel erg ziek van. Ten eerste omdat op het mo ment dat ik de rode kaart kreeg, we de wedstrijd naar onze hand zetten en ten tweede omdat ik helemaal niet het type ben dat rode kaarten incasseert. De laat ste dateert uit mijn jeugd, denk ik." Al in de 38ste minuut mocht De Miranda inrukken. Voordat de scheidsrechter de kaart gepakt had, verdween de verdediger van ARC al richting kleedka mers. „Ik hield de spits van DO TO aan zijn shirt vast, een gele kaart is dan een terechte straf. Om dan te gaan discussiëren met de scheidsrechter heeft he lemaal geen zin. Ik baal van het verlies, want misschien hadden we met elf man wel gewonnen. Gelukkig heeft de trainer mij niks verweten. In de rust heeft hij mij een schouderklopje gege ven. Toch voel ik me schuldig." De rode kaart van De Miranda was het keerpunt in de wedstrijd tegen DOTO. Op het moment dat De Miranda Benjamin Mar tha naar de grond trok, waren de Alphenaren net teruggeko men van een 2-0 achterstand. ARC werd in het eerste half uur fors onder druk gezet. Het spel van de Rotterdammers werd met twee prachtgoals beloond. Allereerst schoot Ivan Overslui- zen de bal vanaf ruim twintig meter langs keeper Mark Kra nendonk. Nog geen twee minu ten later leek uitblinker Giovan ni Franken de wedstrijd op slot te gooien nadat hij na een in drukwekkende solo over de ge hele linkerflank beheerst af rondde. „We waren in het eerste half uur veel te lief', vond Van den IJssel. „Je weet dat je tegen een team met zulke kwaliteiten moeilijk heden kan verwachten als je hét een-op-een spel niet goed uit voert. Je moet de opbouw van DOTO al in de beginfase versto ren. We zaten er niet kort ge noeg op. Raymond Graanoogst en Wou ter Verheij brachten in een kort tijdsbestek de spanning terug. De defensie van DOTO wist zich geen raad met de snelle uitval len van ARC en de voorsprohg hing in de lucht. Toch scoorde DOTO. Vlak voor rust ging Mar tha achter een lange bal aan en De Miranda trok aan de nood rem. Anders was hij alleen op de keeper afgegaan en had hij waarschijnlijk gescoord." DOTO kreeg een vrije trap, die eèn doelpunt opleverde. De Miran da: „Ik maak de overtreding om een doelpunt te voorkomen. Je rekent er nigt op dat de vrije, trap benut wordt. Balen." Met tien tegen elf leek de wed strijd een formaliteit te wordep. Zeker nadat DOTO vlak na rust door een van richting verander de vrije trap de voorsprong uit bouwde. De Rotterdammers ge loofden het vervolgens wel. £e leunden op de verdediging en loerden op een counter. AljQ zette nog aan door onder andjé- ren Stanley Strobbe vanuit <je verdediging naar voren te stu ren, maar zijn doelpunt kwapi te laat. DOTO - ARC 4-3 (3-2). 26. Oversluizen 1-0, 28. Franken 2-0, 31. Graanoogst 2- 1, 36. Verhey 2-2, 39. Franken 3-2, 53. Franken 4-2, 90+3. Strobbe 4-3;' Scheidsrechten Brant. Toeschouwers: 400. Rood: 37. De Miranda (ARC 2i geel). ARC: Kranendonk; Toxopeus, De Mi randa, Strobbe, Verlaan; Van Meggelen. Balkhoven (46. Bakker), Schaafsma, Verheij, Cabeza, Graanoogst.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23