Leon Cupra R, de snelste Seat mm WEG WIEL 2 Prijzen van skipassen verschillen aanzienlijk VERKEERSKRANT ure Spykers itoshow IAM - Op de autoshow lingham was het Ne- e merk Spyker van de »t vier modellen: de C8 de C8 Laviolette, de C8 12 S en de C8 Doublel2 iyker C8 Double 12 S is tversie van de auto ie Spyker de 24-uurs ra- Mans rijdt, de Double arocamion 1140 DAF's ven Het Hongaarse sportbedrijf Hungaro- dat met 1.200 voertuig- aties jaarlijks 130 mil- imeters aflegt heeft bij 095XF's besteld. Hun- nion is een van de transportondernemin- Jost-Europa. Inmiddels lAF's afgeleverd. [armann 25 samenwerken Bij VW herdenken ze 5 jaar geleden een sa- Idng aangingen met in. De eerste VW-Kar- ie in het Duitse Rheine fdwerd, stond op de ba- Een Transporter T2. Wil- rmann had op reis in rika een bijzondere eezien die hij meteen fte en naar Duitsland chepen. In 1976 ver zijn versie en die werd populair. Na de T2 ver- 1 de Gipsy, de Cheetah, ouri en de Colorado, lolorado is ter gelegen- n het zilveren jubileum 375 euro een speciaal te editie uitgebracht. atie voor sper dag )am - Het nieuwe MEX- fan Sony biedt een atie van navigatiesys- 1-speler en fm/am-tu- systeem kost 1499 euro te koop voor 1 euro per tevrij). Eenmalig wordt idministratiekosten in ggebracht. Op www- erdewegkwijt.nl is alle tie over deze actie te Het komt er globaal op de koper 48 maanden uro per dag betaalt. De En worden maandelijks even van zijn rekening irdt geen rente in reke- Niet gemaakt voor verkeersdrempels, deze snelste Seat. Foto: GPD door Rien van der Steen Als je met de Cupra R over een euro rijdt kun je aan je stuur voe len welke kant van de munt bo venligt. Want deze Seat is kei hard. Agressief ook, met die ho ningraat grille, de spoilers, de dikke uitlaat en sportieve zwarte Recarostoelen. Geen auto voor Nederland en zeker niet eentje voor een gemeente die zoveel drempels heeft aangelegd, dat de weg weer gewoon vlak wordt als er nog een paar bijkomen. Vooral de jeugd blijkt onder de indruk van de uitstraling van de snelste Seat die er is. Ze willen onder de motorkap kijken, loe ren bewonderend naar de 18 inch lichtmetalen wielen met imposante 225/40 banden, de rode remklauwen en ze vragen het donkere interieur te mogen aanraken. De instrumenten worden in de avond rood ver licht en dat geeft al te denken. Eigenlijk een auto van lichte ze den, want overal waar hij komt is hij teveel. Overal waar hij rijdt valt hij op, alleen al door de die pe, onheilspellende uitlaatbrom. En bijna overal waar hij komt rijdt hij te hard. Leuke auto, maar nauwelijks voor Neder land. Onder de dikke grille met ho ningraatprofiel zit een subtiele spoiler die telkens venijnig de straatdrempels kust. De pook van de zesversnellingsbak moet veelvuldig beroerd worden, want deze Seat Leon in racete nue heeft graag wat toeren om te presteren. Voorin zit een ta melijk lichte motor, die tot grootse dingen in staat is. Ver bazingwekkend wat deze vierci- linder allemaal uit kraamt. Hij ontbeert vierwielaandrijving, maar krijgt al zijn vermogen toch indmkwekkend goed op de weg. Geen onverwachte wiel- spin of ongecontroleerde slip van de voorwielen, geen woeste aandrijfreacties in het stuur, dat overigens stevig bekrachtigd is maar gelukkig niet te licht aan voelt. Dit is geen bijterige top sporter die een klein stuurfoute meteen genadeloos afstraft. De balans is goed. Met de remmerij is het ook dik voor elkaar. Want zo'n sportka- nonnetje kan dan wel hard (maximaal 235 km/u) en sprint in een seconde of zeven uit de nulstand naar honderd, maar een stel goede vertragers, in dit geval met elektronische remas- sistentie, zijn minstens zo be langrijk. Ze maakten wel wat ka baal, maar dat had ongetwijfeld te maken met het onstuimige le ventje dat deze jeugdige Cupra R bij enkele collega's al achter de rug had- De snelheidsaanduidingen op de ronde plaat staan heel dicht bij elkaar. Het is er te druk en dat is niet plezierig, vooral 's avonds niet als er ook nog een felrode gloed overheen hangt. Verder wel een aardig dash board, compleet met een knopje om de tractiecontrole en het elektronisch stabiliteitssysteem uit te zetten. Niet al te ervaren rijders kunnen dat beter niet doen, want deze snelle Seat wil in de bocht met satanisch ple zier een stapje opzij zetten. Aan de achterkant dan. Omdat hij nogal goedmoedig is laat zich dat vrij eenvoudig corrigeren. Als het tenminste niet al te hard gaat. En juist daar zit 'm het ve nijn. Deze Seat heeft een voorbeeldig onderstel. Hij is niet te hard ge veerd, maar wel heel erg stevig gedempt. Wie kalmte achter het stuur en boven het metalen gas pedaal bewaart zal weinig hoe ven te vrezen van kritische pas sagiers, die alle vier een goede kuipstoel tot hun beschikking hebben. Maar zodra de auto flink aangepakt wordt en zijn ware aard komt bovendrijven, hebben degenen die het stuur niet in de hand hebben geen le ven meer. De Leon Cupra R (te koop vanaf 32.500 euro) is daar om van lichte zeden. Lichter dan de vorige Cupra, die intus sen simpelweg Topsport heet en niet gek veel onderdoet voor de ze supersporter. Zwitserland en Frankrijk niet per se duurder dan Oostenrijk Van alle bekende wintersportge bieden in de Alpen is 'Les Qua- tre Vallées' (Verbier, Haute Nendaz en Veysonnaz) in Zwit serland het duurst. Althans, dat zou kunnen worden opgemaakt uit een door de ANWB gehou den onderzoek. 'De Grootste Club van Nederland' hield bij het opstellen van de lijst echter geen rekening met gezins- en kinderkortingen. En die zijn juist bij een bij Nederlanders popu laire bestemming als 'Les Qua- tre Vallées' (Wallis, 385 kilome ter aan pistes) aanzienlijk. De forse prijs (202 euro) die volgens opgave van de ANWB voor een 6-daagse skipas moet worden betaald, geeft een vertekend beeld. Een gezin met twee kin deren kan op de pistes rondom Haute Nendaz goedkoper uit zijn dan in bijvoorbeeld het Oostenrijkse Arlberg (Lech, Zürs, Sankt Anton, 440 kilome ter aan pistes) waar voor diezelf de pas slechts 174 euro wordt gevraagd, maar waar de kor tingsregelingen minder uitbun dig zijn. Overigens blijkt uit het overzicht dat Zwitserland en Frankrijk- als het gaat om de prijs van indi viduele skipassen - niet per se duurder hoeven te zijn dan het als relatief goedkoop bekend staande Oostenrijk. Sterker nog: weinig liftabonnementen zijn zo billijk als dat van het grootste aaneengesloten wintersportge bied van de wereld, het op de Frans/Zwitserse grens liggende 'Les Portes du Soleil' (Champé- ry, Morzine, 650 kilometer aan pistes): 164 euro. Nög aantrek kelijker is een pas in het Alet- schskigebied (110 kilometer) bo ven Fiesch (Zwitserland, Wallis): 140 euro. Italië lijkt op het eerste gezicht het goedkoopst van alle traditionele wintersportlanden. Voor een individuele skipas van het immense 'Dolomiti Super ski' (1220 kilometer) wordt 175 euro gevraagd. Overigens moet daarbij wel worden bedacht, dat de pistes in de Dolomieten niet op elkaar aansluiten en dat de afstanden tussen de verschillen de 'sub-gebieden' zo groot zijn, dat van de mogelijkheid elders te skiën nauwelijks gebruik kan worden gemaakt. Dat ligt voor 'Sportwelt Amadé' in Oostenrijk anders. Het lift- abonnement 'Skiverbund Ama dé' dat sinds kort voor 156 euro te koop is, geeft recht op toe gang tot alle pistes (860 kilome ter) van het gebied. Die sluiten evenmin op elkaar aan, maar plaatsjes als Altenmarkt, Gros- sari, Schladming en Wagrain lig gen op nauwelijks een uur auto rijden van elkaar waardoor het veel makkelijker is een dagje 'er gens anders' te gaan skiën. Ove rigens, de wintersporter die echt goedkoop uit wil zijn, gaat naar het Duitse Sauerland. Voor een 6-daagse skipas in Winterberg (15 kilometer pistes) wordt slechts 61 euro gevraagd. Verdere opvallende prijzen: Zillertal (Oostenrijk, 460 kilome ter): 161 euro (inclusief Hinter- tuxer gletsjer); Kitzbühler Alpen (Oostenrijk, 680 kilometer): 170,05 euro; La Plagne (Frankrijk, 220 kilo meter): 171 euro; Val d'Isère/Tigne (Frankrijk, 300 kilometer): 172,50 euro; Les Trois Vallées (Frankrijk, 600 kilometer): 193 euro; Zermatt/Cervina (Zwitserland- /Italië, 300 kilometer): 180 euro; Val Gardena (Italië, 175 kilome ter): 159 euro. Rob van den Dobbelsteen s*\ArC*4 Wil 9 jWUVf*1 Gezins- en kinderkortingen vaak van grote invloed op de prijs van de ski-pas. Foto: GPD 3. Herbestrating Sandtlaan Informatie voor Leiden en de regio dagelijks actueel: www.leidschdagblad.nl lispunt Hoge Rijndijk/ burgerkade A) Hoge Rijndijk B) Meerburgerkade IC) Kanaalweg ©D) Matiloweg Nachttrein Amsterdam- Leiden omgeleid s 6. Elleboogstraat A) Elleboogstraat B) Zuidstraat C) Voorstraat D) Tramstraat (2) E) Boulevard In de nacht JSMSÊm. van zaterdag f 23 op zondag 24 november na 0.45 uur worden in verband met werkzaamheden aan wissels de nachttreinen tussen Amsterdam CS en Leiden Centraal omgeleid. Hierdoor stoppen deze treinen niet op station Schiphol. A) Sandtlaan B) Valkenburgsewég C) Rijnsburgerweg D) Boslaan E) Langevaart F) Oranjelaan NS zet bussen in tussen Leiden en Schiphol. Katwijk - De Sandtlaan wordt de komende twee weken herbestraat (25 november tot en met 6 december 2002). len - Het kruispunt Hoge lijk/Meerburgerkade wordt ■gericht. De werkzaam- Kn hebben betrekking op Itrbeteren van de verkeers- fcheid ten aanzien van Srs op de Hoge Rijndijk. ins de uitvoering is de Iburgerkade afgesloten ■autoverkeer. Het verkeer It omgeleid via de Matilo- |de route is met borden legeven. (Brom)fietsers en [angers kunnen wel uik blijven maken van de burgerkade. erkzaamheden aan het «punt duurt drie weken (tot 16 december). Vanuit Leiden Centraal vertrekken de NS-bussen kort na de vertrektijd van de treinen. Vanuit Schiphol vertrekken deze bussen een kwartier voor de oorspronkelijke vertrektijden van de nachttreinen, elk uur om -.45 uur. Katwijk- In de Elleboogstraat wordt de komende drie weken (maandag 25 november t/m vrijdag 13 december) een par keerterrein aangelegd. Verkeer moet rekening houden met stremming. 7. Herinrichting Vrouwven neweg De werkzaamheden worden in twee fasen uitgevoerd waarbij één rijbaan is afgesloten. Men begint met de zuidzijde van de Sandtlaan en vervolgens de noordzijde. 4. Secretaris Varkevisserstraat Sinterklaas-intochten Op zaterdag 23 november arriveert de Sint in diverse plaatsen. Ver- keer moet rekening M\ houden met extra - r£ drukte en strem- mingen rondom de intochten van de goedheilig- 8. Koningstraat Irenestraat Julianastraat en Christinastraat afgesloten Daardoor kunnen reizigers in Leiden Centraal aansluitend overstappen op de nachttreinen naar Utrecht Centraal of Den Haag CS en Rotterdam Centraal. Kijk voor meer informatie op de site van uw krant onder de knop verkeers krant. Lisse - Vanaf maandag 25 november start men met de volgende fase van het dorpsvernieuwingsproject in de Oranjebuurt. Voor de bouwactiviteiten en het bouwverkeer is een aantal verkeersmaatregelen nodig. Oude Ade - Tot begin december 2002 worden werkzaamheden verricht t.b.v. de herinrichting van de Vrouwvenneweg en om geving. Hieronder volgt de planning van de delen rondom de Vrouwvenneweg waar het werk de laatste twee weken wordt uitgevoerd. De planning is een indicatie en is afhankelijk van het weer. Men wordt verzocht de auto niet in de straten te parkeren waar in de betreffende week gewerkt wordt. A) Secr. Varkevlsserstr B) Duinstraat C) Schoolstraat D) Annastraat irinrichtingsplan Vollenhovenkade A) V. Vollenhovenkade B) Burggravenlaan C) Meijerskade D) Oppenheimstraat E) Scnoiténstraat F) Asserstraat Oegstgeest - Om 10.00 uur arriveert Sinterklaas bij de Van Eijsingabrug over het Oegst- geester Kanaal. Vervolgens gaat de rijtoer per koets naar het Winkelcentrum Lange Voort 11.00 uur) en naar De Kampenaerstraat (±14.00 uur). Voorschoten - Rond 11.00 uur arriveert de Sint op de Molen laan. Vervolgen^§aat de rijtoer door het centrum van Voorschoten. Katwijk - Vanaf week 48 (25 t/m 29 november) worden diverse parkeerstroken aan de Secretaris Varkevisserstraat herbestraat. De werkzaamheden duren ongeveer drie weken (medio december) Van 25 t/m 29 november - Pastoor Gortzstraat t.h.v. 7 t/m kruising Abd. v. Rijnsburglaan. Van 2 t/m 6 december - Kruising Zwarteweg/Vrouw- venneweg. vs, A) Koningstraat /KF B) Irenestraat C) Julianastraat D) Christinastraat jv E) Wilhelminastraat F) Nassaustraat G) Oranjelaan Volgende week wordt de Koningstraat aangesloten op de Oranje- laan. Het verkeer komende uit de Koningstraat moet hierbij voor rang verlenen aan het verkeer op de Oranjelaan. Aan de zuidoost zijde (even nummers) van de Koningstraat wordt een parkeer verbod ingesteld. In de week van maandag 2 t/m vrijdag 6 december worden de volgende straten afgesloten. - Koningstraat: vanaf de Irenestraat tot aan de Julianastraat - Irenestraat: vanaf huisnummer 2 tot aan de Koningstraat - Julianastraat: vanaf de Koningstraat tot aan de Wilhelminastraat - Christinastraat: geheel 4&: en - In de bibliotheek van fA LCIL/tN C. badhuis en stadsbouwhuis - 95|ot en met vrijdag 13 v JfjSlil tober, een (voorlopig) her- JÖ I lf/,1 mU ItingsplanvoordeVan IPf nhovenkade en omgeving gM[ 2 sa'"86' £J, ^4f \{t "'Tweki 93 het toenemende autover- It _.r^iv4 1 yf/ ga de wijk, begrensd door teffi j U -~W|0/^*. irggravenlaan, de Van r'*" '^111"a* je^ nhovenkade en de Meijerskade, aangewezen tot 30 km/u.-zone. V t plan gaat het om de volgende maatregelen: chtingsverkeer in de Scholtenstraat (richting Van Vollenhovenkade) en in de Oppenheimstraat I'ng Burggravenlaan). Drie drempels en versmalling van het straatprofiel in de Oppenheimstraat. empel halverwege de Asserstraat. Drempels op de Van Vollenhovenkade (in de bocht bij de /inkelstraat, ter hoogte van de Lorentzschool en bij de Asserstraat. Versmallen van de Van hovenkade ter hoogte van de school. Herindeling parkeervakken op cje Van Vollenhovenkade kerk en het sportcomplex Roomburg. Rljnwoude - Om 10.30 uur arriveert Sinterklaas in Hazerswoude-Rijndijk bij de Da Costasingel. Verkeer dat omgeleid wordt in verband met de werkzaam heden op de Rijndijk moet rekening houden met tijdelijke stremming rondom de komst van de Sint. OUDE ADE A) Ambachtsweg B) Heerenweg C) Lageweg 5. Herbestrating fietspad Ambachtsweg ('t Heen) Katwijk - Langs de Ambachts weg, gedeelte rotonde tot Heerenweg-noordzijde, wordt nog twee weken (t/m vrijdag 6 december) gewerkt aan de herbestrating van het fietspad. In Hazerswoude-Dorp arriveert Sinterklaas om 14.00 uur en de intocht start bij de Burge meester Warnaarkade. A) Vrouwvenneweg B) Dirk Thomasstraat C) Abdij van Rijnsburglaan D) Zwarteweg E) Pastoor Gortzstraat Heeft u nog tips (geen vragen) over verkeershinder? e mail dan naar: info@verkeerskrant.nl

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23