Stunt Leidse Studs blijft uit SPORT Uitstekende Amerikaansen bezorgen BV Leiderdorp tweede zege op rij Pecos kan zich geen fouten meer veroorloven J- DIOK heeft niets in te brengen bij kampioen Catwijck de sterkste bi derby tegen Noordwijk jonstra en lits gedijen ^Nijmegen S9 de plaats jr Langeveld «den - Sebastian Lange- jals zesde geëindigd in de Prestige-veldrit voor juni- het Belgische Aspen- ;.De 17-jarige Lissenaar toestaan dat Lars Boom men, de Belg Dieter jurenhout en Eddy IJzen- ji (Tiel) de podiumplaatsen [j ich opeisten. Langeveld tiet alleen hoog genoteerd Idassement van de Su- tstige, in de stand om de es-Trofee Vlaanderen rVanthourenhout) is het de nummer twee. «Ites rNK choten - Kunststoter Rob es heeft zich als tweede itst voor het NK. Op de Grand Prix voor de na- Masters werd de Voor naar derde. In Venlo won de Vos, die tijdens de ndes net iets beter scoor- Scholtes. In 1991 en rerd de Voorschotenaar iaal kampioen kunststo- irig jaar speelde hij voor st weer wedstrijden, na iuze' van vijf jaar. t Juffermans Je in Bormio - Cees Juffermans is in bij het toernooi om de Alta Valtellina in Bor- e laatste voorbereiding wereldbekerseizoen ack, vijfde geworden op jrkamp. De Stompwijker de als vierde op de 1500 en haalde ook de finale 500 meter. Door een val- waarbij drie deelnemers betrokken, werd er geen igschikking opgemaakt, iaan Fabio Carta zege- Hij was op alle afstan- beste. Dave Versteeg uit iel tegen met de zeven plaats. Bij de vrouwen ;rde de Bulgaarse Evge- lova. Zij bracht ook vier len op haar naam. De ïse Katia Zini werd twee- riëlle Lootsma was de lederlandse, zevende. Ze die klassering vooral ede prestaties op de 1500 en 3000 meter (vijfde), en de Lange bereikte de >p de 500 meter en fl op de vierkamp als acht- s Melanie werd vijftien- Duk Wiegers zestiende. mploeg an kop »en In de hoogste ompetitie heeft LZ 1886 keinde de koppositie tomen van De Dolfijn. Ïse zwemploeg won de ronde in de A-competi- vijftig punten voor op nummer twee Hei- na/KZ uit Limburg. Zon- ;ele belangrijke zvvem- - ram LZ in de eerste ron- een derde positie. In de jetitie zakte De Zijl/LGB zevende naar de veer- plek. uk - Lopers van Leiden At- i roeien zich thuis in Nij- ia Niet alleen winnaar Ka- s aase, maar ook zijn club- Miranda Boonstra kwam h goed voor de dag op de 1, leuvelenloop in haar woonplaats. Robert ^completeerde het Leidse ■al met de dertiende plaats 3i 15 kilometer lange weg- it jd. bonstra heeft de Zeven enloop een bijzondere =his, omdat zij dit jaar van I naar Nijmegen verhuis- fadien loopt zij graag op Het enige minpuntje zij één tel boven de 54 n uitkwam. Wel bleef Jra, gisteren de zevende landse, atletes van naam 1 ivianne Ruijters en Na- aWijenbergvoor. rimannen zette 'Smits een w ijd neer. Met 46.48 kwam fhts een kwart minuut te- 5 or een plek in de top tien. .^dere Leidenaar, Jaap van e ivoorde, kwam in 48.41 ij »te over de eindstreep. s( Wiibben (AAV '36) uit irendsveen finishte als bi 50.11. (j ns dorpsgenoot Jan Kor- q bewees zaterdag dat hij e s van weggeweest. De t^er van Leiden Atletiek, ;I1 >r een zware knieblessure ^maanden uit de roulatie jj^rd knap zesde in de We- n#op in Rotterdam. Korte re de tien kilometer op af in 33 minuten en 15 en. Winnaar Fouad Fer- uJvas tachtig tellen eerder vfar Jaco Luijendijk finish- eifdag als derde in de Mos- n in Burgh-Haamstede. In dJzvvare Zeeuwse cross van jer negen kilometer p^Luijendijk het duo Said vj li (AV Gouda) en Ruben j vater (Parthenon) laten in. maandag l8 NOVEMBER 2002 door Menno Schraven basketbal - BV Leiderdorp behaalde voor het eerst dit seizoen een tweede overwinning op rij (63-70) en bracht daarmee tegelijkertijd tegenstander Lieshout de eerste thuisnederlaag toe. Leiderdorp domineerde vrijwel de ge hele wedstrijd en met name de in breng van de twee Amerikaanse speel sters was uitstekend. Burgundie Porter liet zelfs een triple-double aantekenen, een zeldzaamheid in het vrouwenbas ketbal in Nederland. Naast haar zes tien punten reikte Porter in nog twee andere statistieken tot tien of meer (elf rebounds en tien assists). Haar land genote Christa Ellis, een echte schut ter volgens coach Joris Zandbergen, voorzag Leiderdorp eveneens van de nodige aanvallende impulsen. Dat was ook wel nodig omdat Renske van der Voort het presteerde om waar schijnlijk voor het eerst in haar bas ketbalcarrière geen enkele score te la ten noteren. Leiderdorp begon de tweede helft met een 32-40 voor sprong en liet Lieshout geen moment langszij komen. De thuisclub drong in de slotfase zelfs niet meer aan, waar door Leiderdorp het zich kon veroor loven de bal twee keer te verspelen en Lieshout nog een driepunter te laten scoren. Topscorers: Porter 16 (11 rebounds, 10 assists), Van Zegveld (16, 11 re bounds), Ellis 13, Stijger 11. Bij Gibo Groep/Grasshoppers is de nood dusdanig hoog dat de 35-jarige Petra de Zwart tegen Lely uit Amster dam na twaalf jaar haar rentree in de eredivisie maakte. Na een lange tijd gelijkopgaande strijd trokken de Kat- wijksen toch aan het kortste eind: 51- 55. Grasshoppers had met nog tien se conden te spelen kans op een verlen ging, maar De Zwart werd tot enorme ergernis van coach Rick Driessen be straft met een loopfout. „Onbegrijpe lijk. Van zo'n beoordeling kan ik een week ziek zijn. We moesten uiteraard nog wel zien te scoren, maar er had zeker meer ingezeten." Met De Zwart en de van een rugbles sure teruggekeerde Marloes Driessen had Grasshoppers zowel verdedigend als in de rebound meer lengte en ge wicht tot z'n beschikking. Een aantal keren bouwde Grasshoppers een klei ne voorsprong op, die echter telkens weer gemakkelijk uit handen werd ge geven. Verdedigend maakten de Kat- wijksen het Amsterdam knap lastig, maar aan de andere kant had Grass hoppers ook moeite met scoren. De Zwart - die voorlopig alleen in de thuiswedstrijden meedoet, nadat ze zich twee weken geleden zelf bij trai ner Driessen had aangemeld - werd uiteindelijk zelfs topscorer met veer tien punten. Topscorers: De Zwart 14 (14 re bounds), Metaj 12. Een uitermate slecht tweede kwart nekte MSV uiteindelijk in het thuisdu el met Challengers, en de Noordwij- kers leden een enigszins verrassend verlies: 74-79. De sterke tegenstander uit Hoofddorp liep van een 14-18 voorsprong na het eerste kwart uit tot een verschil van maar liefst zestien punten (29-45) bij de rust. MSV liet het graag en scherp schietende Chal lengers te veel in het ritme komen en verzuimde het aantal fast-breaks van de tegenstander af te remmen. Ook in de aanvallende rebound lieten de Noordwijkers zich onvoldoende gel den. In de tweede helft toonde MSV karak ter en eindelijk de benodigde inzet en wilskracht om de teleurstelling van voor rust recht te zetten. Een achter stand van 22 punten werd terugge bracht tot drie, maar op de cruciale momenten verzuimde MSV vanaf de vrije-worplijn aansluiting te bereiken. Met 15 van de 31 pogingen raak bleef MSV zelfs onder de vijfüjg procent. Coach Burhan Alibegovic: „Over het spel na de rust ben ik tevreden. Vanaf dat moment maakten wij de wedstrijd en lieten we zien voor eigen kleur te spelen. De krachten raakten op een gegeven moment echter op." Topscorers: Vegter 21, Van der Holst 14, Van Leeuwen 10, Engelhart 10. BS Leiden neemt na de 79-87 over winning op Qou Vadis voorlopig af stand van de onderste regionen in de eerste divisie. De ploeg van coach Martin Hoekstra kende tegen de ge promoveerde ploeg uit Gemert een goede start en pakte in het eerste kwart een voorsprong van zeven pun ten (14-21). Niet goed opletten, direct aan het begin van de volgende perio de, zorgde ervoor dat het weer gelijk werd, 22-22. Vanaf dat moment raakten Tim Bak ker, Thomas Schelvis en Jerome Hoste echter los van hun directe tegenstan ders. Gezamenlijk scoorden ze in de eerste helft al 35 punten, waardoor Leiden met een geruststellende 33-47 tussenstand kon gaan rusten. On danks de foutenlast van twee van de drie lange mensen (Hoste en Martijn Kunnen) liep Leiden verder uit van 52-59 naar 58-74. De thuisclub begon nog aan een ver woede inhaalpoging, maar de over winning kwam voor Leiden niet meer in gevaar. Coach Hoekstra keek gelijk al vooruit naar de aankomende tegen standers van Leiden. „De komende drie wedstrijden kunnen we ook win nen. Als we op deze manier punten blijven oogsten, creëren we een ruime buffer en kunnen we misschien zelfs weer naar de topvijf kijken. Tot voor kort konden we als excuus gebruiken dat we bouwen aan een nieuwe ploeg, maar dat bouwen moet natuurlijk ook een keer afgelopen zijn." Topscorers: Schelvis 19, Bakker 17, Verwoerdt 14, Hoste 12. door Pieter van der Vliet rugby - 'De wedstrijd der kam pioenen' tussen DIOK en Den Haag bleek niet meer dan een mooie tekst op een affiche. De Leidenaars verloren kansloos met 0-45 van de landskampi oen. Voordat de thuisclub het giste ren goed en wel in de gaten had, stonden de Hagenaars al te jui chen voor de eerste punten van captain Krijn de Schutter. De toon was gezet. DIOK wilde wel, maar was telkens een stap te laat. De Hagenaars speelden zich in rap tempo naar 0-26 door vier try's en dus het felbe geerde bonuspunt. De thuisploeg werkte zich uit de naad, maar kwam niet verder dan het verdedigen van het Leidse fort. De enkele aanval lende actie die er kwam werd door eigen fouten om zeep ge holpen. Voor Den Haag werd de wed strijd niet meer dan een oefen wedstrijd, waarin het een aantal aanvalsvarianten uitprobeerde met het oog op de Euro Rugby Cup. In de slotfase pakte Den Haag het oude patroon weer op en liet nog twee keer een vijf punter noteren. De Schutter prees de Leidse tegenstander: „Bijna alle clubs proberen ons met afbraakrugby te bestrijden. DIOK doet dat niet. Zij maken het ons zeer moeilijk met goed verdedigend spel en positief rugby." In Amsterdam had The Bassets geen schijn van kans, het werd 69-3 voor de plaatselijke rugby club. De thuisclub speelde vrij uit, maakte gebruik van de ruimte in de driekwarten en het inmiddels onervaren team uit Sassenheim kon eigenlijk niets goeds doen. De voorwaartsen vormden een uitzondering, maar konden niet voorkomen dat de Amsterdammers afgete kend wonnen. door Ron Hoogendam tafeltennis - Feijenoord (FVT) heeft zich opnieuw voor de finale van het najaars kampioenschap geplaatst. De Rotter damse ploeg versloeg dit weekeinde Scyl la met 6-1. Vorige week won FVT al met 5-2 bij de Leidenaars. Voor Scylla zit het seizoen erop, want er volgt geen strijd meer om de derde en vierde plaats. FVT ontmoet in de finale Westa. Scylla speelde in de Rotterdamse Per- sooshal alles of niets tegen de viervoudig landskampioen, die aan drie punten ge noeg had om zich te plaatsen voor de fi nale. Gerard Bakker nam het gisteren op tegen Segun Toriola. De Nigeriaanse kopman demonstreerde weer zijn 'onna volgbare' slagen. Bakker werd met 3-0 geklopt, waarna Edgar Malchasian het spel van Barry Wijers trachtte te ontrege len, maar dat bleek tevergeefs: 3-1. Het werd 3-0 nadat Mark Heemskerk zich geen raad wist met het sterke spel van Roy Visser: 3-1. In het dubbelspel kwamen Bakker en Malchasian een 'teenlengte' tekort (11-8 in de vijfde game). Na de pauze versloeg Toriola Malchasian met 3-0. Bakker deed wat terug met een 3-1 winst op Visser. In de slotpartij herstelde Heemskerk zich sterk tegen Barry Wijers, maar ondanks twee matchpoints ging ook deze partij verloren: 6-1. De Treffers/Lelystad speelde tegen de gradatiekandidaat Salamanders zonder Frank Rengenhart. De Westlandse ploeg kon daardoor de schade beperken tot een 3-4 verlies. Voor de club uit Roelof- arendsveen, die zich al veilig heeft ge speeld, kwam Osama Elmak sterk voor de dag met winst tegen Bob Fransen en Maroen Nader. Kopman Merijn de Bruin verloor van Nader. Speler-coach Marcel Warmerdam acteerde niet onaardig, maar bleef zoals verwacht op nul steken. Eerstedivisionist Pecos mag de komende weken weinig fouten meer maken, wil het Oegstgeester trio zich handhaven. Bij SKF in Veenendaal waren Ron Schipaan- boord, Friso Reitsma en Herman van den Broek weinig gelukkig in de afronding van hun partijen. Drie duels, waarvan twee van Reitsma, eindigden voor de Oegstgeestenaren in een nipte nederlaag, met een 6-4 verlies als gevolg. Van den Broek smeet zelfs van kwaadheid zijn bat aan flarden in de partij tegen Van Well. Maar de routinier maakte zijn verlies bij een 5-3 achterstand goed door Weijland te verslaan. Morgenavond mag Pecos in eigen zaal de inhaalwedstrijd tegen Avanti afwerken. „We zullen echt dik moeten winnen, want dit is misschien onze laatste kans op lijfsbehoud", aldus Ron Schipaanboord. Voor Avanti is het doek min of meer ge vallen. De Hazerswoudse ploeg verloor met 8-2 van Torenstad en de achterstand op Pecos is opgelopen tot 12 punten. Martin Groenewold en Ronald Peeters scoorden beiden een punt tegen Wiemer. Docos is het lachertje van de tweede di visie. In en tegen Amstelveen kregen de Leidenaars met 9-1 een flink pak op de broek. De Morsclub, bij wie Steven van den Berg de eer redde in dit eenzijdige duel, mag zich opmaken voor de tweede degradatie op rij, tenzij er in de komende twee duels gestunt kan worden tegen koploper Disnierats en nummer voor laatst Vriendenschaar. Voor Rijnsoever is het verblijf in de der de divisie van korte duur geweest. De Katwijkers degradeerden na acht duels en slechts 13 punten naar de hoofdklas se. Bij de Hilversumse reserves van Victo ria stond er een nul voor Rijnsoever en een tien voor de kampioenskandidaat op het formulier. Dat het in de regio matig gesteld is met de verrichtingen in de landelijke compe titie onderstreepten ook de vrouwen van Docos, die het na een kortstondig en kansloos verblijf in de eerste divisie weer een klasse lager mogen proberen. In Schiedam tegen Brandersstad ondervon den Yu Ling Wu, Dianne van der Meer en Shèila Tol het verschil tussen de koploper en de hekkensluiten 10-0. De vrouwen van Pecos dobberen on danks de 6-4 nederlaag bij US in Utrecht op een goede derde plaats in de tweede divisie. .Alle gewonnen singles kwamen op naam van Jeanine Timmer, die ook nog een prima aandeel had in het ge wonnen Oegstgeestse dubbel. marathonschaatsen - MelvÜl van Zanten heeft opnieuw een hoge dagklassering behaald in de reeks om de Peter van Vliet Marathoncup. Tijdens de derde krachtmeting op De Uithof fi nishte de inwoner van Oude Wetering als tweede. Alleen Remco van Wingerden uit Rid derkerk bleef hem vrijdagavond op het Haagse kunstijs voor. De eerste helft van de wedstrijd over 45 toeren werd in een hoog tempo afgewerkt. Het peloton bleef bijeen, totdat de Zeeuw Patrick Goverse een demarrage plaatste. Van Zanten was één van de zes schaatsers, die de vluchter konden bijhalen. Het zevental slaagde er vervolgens in de grote groep op een ronde achterstand te rijden. De finale kende een opmerkelijk verloop. Een deelnemer, die de bel voor de eerder afsprintende geklopten niet had gehoord, ging met de leiders mee. Nadat dit probleem was opgelost, maakte een valpartij een eind aan de aspiraties van twee kans hebbers, Goverse en Perry de Vreede. Kapellenaar Van Win gerden eiste daarna de winst voor zich op. Naaste concurrent Van Zanten bleef Jan van dèr Knaap uit Honselersdijk voor in de strijd om de overige twee po diumplaatsen. In het vrouwenveld was Chantal Boer succesvol. De voormalig inwoonster van Woubrugge, nu woonachtig in Delft, toonde zich in de sprint de sterkste. Klassementsaanvoerster Sabine van der Wiel uit Leiden werd derde achter de Delftse Jorine Koopman. Esther Boer (Wou brugge) kwam als vijfde over de streep. Bij de jeugd vanaf 16 jaar be klommen Voorhouter Sebasti- aan Kramer (tweede) en Leide naar Joris Kranenburg (derde) het ereschavot. Voor Scylla zit het seizoen erop Van Zanten derde op Uithof koploper in de eerste klasse. De zege kwam moeizaam tot stand. In de eerste helft had een erg fy siek spelend Gouda onder lei ding van de veel commentaar leverende coach een 1-0 voor sprong genomen. Het hielp de bezoekende coach niet, want via Mascha Kimman en Eline van Nimwegen kwam ook de tiende Voorschotense zege binnen. In dezelfde afdeling moest LO- HC van rodelantaamdrager Hu- dito winnen en deed dat met 3-1 ook. Via Marieke Mattheussens, Karin van Rijn en Claartje ten Broeck nam de Leids/Oegstgeester ploeg een ri ante 3-0 voorsprong. Na vier zeges op rij verslikte Roomburg zich in Delft met 4-2 tegen Dopie. Door Alieke Hor dijk en een corner van Maaike Spaans had het Leidse team tweemaal een voorsprong geno men. De benodigde scherpte ontbrak om de volle winst te boeken. In een gelijkopgaand duel was Alphen in de tweede klasse met een 1-0 zege in Amsterdam net iets gelukkiger dan Myra. Elise Kuit maakte in de tweede helft uit een splijtende voorzet van Lonneke Speur de enige treffer. Leidse Studs haakte voorlopig af in de titelrace in de derde klasse A. Koploper Aeolus ging op eigen grond met een 2-1 zege aan de haal. Bij rust stonden de studenten door een treffer van Tessa van de Boomen uit een voorzet van Machteld Breman nog wel op voorsprong. In de vierde klasse klopte Hisa- lis thuisclub Nieuwkoop met 2- 1. door Peter Klein Jasper Luyendijk van Leidse Studs is LOHC'ers Robbert van Hasselt (midden) en Justin O'Shea (rechts) te snel af. Foto: Eric Taal door Peter Klein mannenhockey - Hekkensluiter Leidse Studs nam bij LOHC met knap hockey een onwaarschijnlijk gedachte 3-0 voorsprong. Maar een stunt bleef uit want in de tweede helft kwam de Leid- s/Oegstgeester formatie sterk te rug: 3-4. LOHC-coach Peter van der Meer was niet verrast door de verras sende voorsprong van de tegen stander: „Ik had mijn team ge waarschuwd. De Leidse Studs zijn tien competitiewedstrijden verder dan de ploeg waar we voor aanvang enkele oefenwed strijden tegen gespeeld hebben. In die tijd waren ze nog bezig met de ontgroening en had het hockey zeker geen prioriteit. In de rust heb ik ons team er nog maals op gewezen." Hans Dekker zette de Studs na vijf minuten met een tip-in op voorsprong. Frans Clifford schoot met een sleeppush uit een corner de 2-0 in. Jasper Luy endijk zorgde met een rebound na een corner voor de meer dan verdiende 3-0 score tegen het tot dan toe povere LOHC. De Leids/Oegsgees ter combinatie herpakte zich in de tweede helft. Robin Zwart, Aat van de Polder, de Australische nieuwkomer bij LOHC, Justin O'Shea, en Diede- rik Camphuyzen zorgden voor de volle 4-3 winst. Voor Forescate behaalde met de 5-4 zege op Gouda de eerste drie punten van het competitie seizoen. „Met samengeknepen billenbekende coach Rein Grippeling. „Want elke keer als we twee doelpunten voor ston den, maakte Gouda binnen vijf minuten de aansluitende treffer. We hebben tien minuten met tien man gespeeld. In die perio de bleven we mooi overeind." Sander Briedé zette uit strafcor- ners de eerste marge van twee doelpunten neer. Frank Vos te kende voor de 3-1. Direct na de pauze nam andermaal een ver dediger, Jelle Steensma, num mer vier voor zijn rekening. Het slotakkoord was voor Briedé. Na de zwakke vertoning van vo rige week was de 3-0 zege op nummer twee Myra een opste ker voor Alecto. „We hadden een zege nodig", meldde aan voerder Thijs Rottier. „Deze te gen Myra is wel een heel lekke re." Evert Nater zorgde voor de 1-0 ruststand. Hidde Kuyer uit een comer en Jaïr Levie, terug in de basis, maakten de nummers twee en drie. Een constant, solide en met een snelle press spelend Roomburg was met 3-1 te sterk voor het laaggeklasseerde Pollux. „Een tien voor Forescate", zei coach Erik Kruijsmulder over zijn voormalige ploeg, „een zeventje voor mijn ploeg en een acht voor keeper Arno Bosman." Se- bastiaan Sleebos (na vier minu ten), Jasper Staal en Jelle Buiten dijk scoorden. In de derde klasse behield Cat wijck de aansluiting met de top door Spijkenisse met 4-0 naar huis te sturen. Maarten Plug en Dem Graaff scoorden ieder tweemaal. Alphen kwam tegen het zwakke Rijswijk niet verder dan een 3-3 gelijkspel. Sander van der Boon nam twee doel punten en een gele kaart voor zijn rekening. De bollenstreekderby tussen Voorhout en Hisalis eindigde in 2-2. „Een terechte uitslag", zei Voorhout-aanvoerder Gijs Weh- kamp. „De strijd ging gelijk op, zo'n wedstrijd verdient geen winnaar." Via Davy Bouwmees ter en Bart Wehkamp nam Voorhout tweemaal een voor sprong. Door Paul van Velden en Guus van de Padmos kwam Hisalis tweemaal langszij. In de zelfde afdeling ging Alkemade met 7-2 onderuit bij Forcial. vrouwenhockey - De beleving van de kustderby was verschil lend. Bij het met 4-0 winnende Catwijck zei coach Bas Pinkster, dat zijn team goed was omge gaan met de extra spanning die een derby nu eenmaal oplevert. Bij het verliezend Noordwijk zag coach Rob van Es het an ders. „Die meiden zijn allemaal jong en kennen elkaar niet per soonlijk. Dat is anders als het een veteranenwedstrijd zou zijn." Feit was, dat de kustderby Catwijck zeker in de tweede helft tot grotere daden inspi reerde dan Noordwijk. Na de snelle voorsprong door een cor ner van Patricia Noort, bouw den Sandra Bos-Van Dijk na een solo, Jeanine Paauw uit een cor ner en andermaal Bos de score tot 4-0 uit. Catwijck bracht de achterstand op lijstaanvoerder Terriërs tot twee punten terug. De kustbewoners hebben een duel minder gespeeld. Overgangsklasser Alecto verslik te zich met 2-1 in het laagge klasseerde Wageningen. Vooral in de eerste helft lieten de Lei- derdorpsen het liggen. De drie spitsen, Leontien van Tilburg, Leontien Bakker en Daniëlle de Goede misten elk een honderd procent kans. Bij een 2-0 achter stand kort na de pauze keerde onder leiding van de uitblinken de mid-mid Katelijne Corporaal de geest in Alecto weer. Meer dan een doelpunt van Van Til burg op aangeven van Bakker leverde het echter niet op. Forescate bleef met de 2-1 over winning op Gouda ongeslagen

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25