'De hele club verwacht dat wij kampioen worden' Van topspeler naar TOP-trainer SPORT Getergd Leithen klopt Leiderdorp aak rujic plen wint Jbeker a|ix verliest >t«rd Finesse J ziet af van Mtrbergh Katwijker Hensen mag meetrainen bij Willem II SPORT EN SPEL donderdag 14 NOVEMBER 2002 Foto: ANP 'C Twente-speler is door de commis- ep van de KNVB tn van de schorsing >ls, waarvan een lijk. Aanleiding voor l was de rode kaart p 26 oktober kreeg ran FC Twente met ou een slaande be- iben gemaakt naar ,er Barry van Galen. iLeiden heeft in de editie van het toer- jet eerst de Leidse er gewonnen. De in Eric van Lunteren in de eindstrijd met Pernix, dat met zijn omdat het eer een oefenwedstrijd roken. Beide ploegen jr deze omstandig- op in de score, totdat 1 istiaans, Joost ivaller Jordy Lepe- iissende gat sloegen jl, 14-12). De vrou- Leiden speelden jevende rol door iten te maken. In les had KZ Leiden De Danaïden Pernix van Velocitas Ctoemooi was door de a van TOP, Sporting flftks. ISfen koliekaanval tij- jemationale con- 3«que in Zuidlaren is iudi's Finesse fataal ^®Het toppaard van r Emile Hendrix uit '■%se Baarlo werd -jkmet succes geope- ®|eze ernstige darm- weekeinde de de toestand van i|((e dier, waarna werd nesse te laten insla- was Hendrix in zeven jaar bijzon- h«0l. De totale prij- b de combinatie be ll^ 600.000 euro. „Fi- J meest unieke paard Vfteb gehad", aldus langeslagen Ie£e zou na het con- )ing Indoor Maas- :ember, red.) uit den teruggetrok- de-eigenaar Henry ld hoopten we nog mtjes uit haar te mcLrix heeft zich in laten ontvallen, eigen sportieve car- wanneer yde topsport zou uggetrokken. „Ik wil iter nog geen beslis- emen." rgen van den Goor- rolgend seizoen niet in de MotoGP-klas- nse fabrieksteam >rkeur aan de 19-ja- aan John Hopkins, inneemt naast Ken- jr. Van den Goor- ivas in onderhande- izuki. Van den Goor- tnog andere ijzers in laar wil daarover IHet oude team van emoto Racing, s bestaan. Bij begin zaalkorfbalseizoen zijn verwachtingen hooggespannen bij tweedeklasser Pernix door Michel van Gent leiden - De meeste korfbalclubs uit de Leidse regio beginnen dit weekeinde met ambities aan de nieuwe zaalcompetitie. Pernix richt zich nadrukkelijk op een kampioenschap in de tweede klasse. Dat is niet verwonderlijk, want de enige zaterdagploeg van Leiden heeft zich op het veld reeds als een degelijke eersteklas ser ontpopt. Ook in de derde klasse verwach ten de regioploegen in de top mee te draaien. Sporting Trigon hoopt na de degradatie uit de hoofdklasse het landelijk niveau in de over gangsklasse vast te houden. Coach Robin Sommeling ziet het nieuwe seizoen met ver trouwen tegemoet: „Wij spelen in de zaal altijd lekkerder dan op het veld, omdat wij gemak kelijker scoren. Dat zal wel uit de roulatie moeten gebeuren, want we hebben geen spe lers meer die vijf of zes doelpunten per wed strijd kunnen maken." De Leidenaar heeft Brenda Venema teruggehaald in de selectie voor Liselotte van der Berg, omdat zij met haar routine en schot een waardevolle versterking kan zijn. Volgens Sommeling zijn Rohda, WION en Stanfries de kampioenskandidaten, maar de overige teams ontlopen elkaar weinig. „Het is belangrijk om zondag gelijk tegen LDODK te winnen, want dat is één van de ploegen waarvan we punten moeten pakken." Bij Pernix zijn de verwachtingen heel wat ho ger gespannen, want de oranje-witten mikken op het kampioenschap van de tweede klasse E. Trainer Perry Venema heeft geen moeite met de favorietenrol. „De hele club verwacht dat wij kampioen worden. Dat kan ik begrij pen, want als je op het veld eerste klasse speelt, ben je aan je stand verplicht om in de tweede klasse in de zaal voor promotie te gaan", stelt hij. Venema waarschuwt voor on derschatting: „Het zal zaak zijn geconcen treerd te blijven, want wij komen lastige ploe- -gen tegen. De Vinken en Merwede zijn onze grootste concurrenten, maar die moeten we toch kunnen hebben." Saar Karstens en Ewoud van der Kooij maken hun rentree in de basis voor Inge Treur (op familiebezoek in Amerika) en Jeroen Filius (enkelblessure). Vorig seizoen degradeerde Fiks uit de eerste klasse, maar de Oegstgeestenaren denken een niveau lager wel goed mee te kunnen doen. Zij versterkten het zelfvertrouwen door op de Haagse Korfbaldagen de hoofdprijs voor twee de- en derdeklassers te winnen. „Pernix is de grote kampioenskandidaat in onze afdeling, maar de andere ploegen zijn gelijkwaardig, dus er zijn genoeg mogelijkheden om punten te pakken", oordeelt trainer Theo Vreeken. Hij kan weer een beroep doen op Saskia van der Does (hersteld van een knieblessure), maar Ti neke de Visser en Henrik Hooimeijer zijn door enkelblessures juist weer afgevallen. Martine Anholts en Fenno van den Berg zullen hen vervangen. Dominique Roest is teruggekeerd van een kortstondig verblijf bij VEO (Voor burg), maar zij speelt voorlopig in het tweede. „Natuurlijk kijken we wel stiekem naar de tweede plaats, maar promotie is geen must. De Danaïden komt in de zaal uit in de tweede klasse, terwijl de blauw-witten op het veld in de derde klasse vertoeven. Coach Arjen Brand verwacht dat dit standsverschil niet tegen zijn ploeg zal werken: „Wij kunnen ons ruim handhaven, mits we geen valse start maken. De eerste wedstrijden tegen EKVA en Olym- piek worden dus erg belangrijk. Het is jammer dat we die zo vroeg krijgen, want we missen nog gevoel en automatismen." Dat komt met name omdat de selectie op twee plaatsen is gewijzigd. Barbo Heijman en Stephan van Nierop spelen voor Liesbeth Kalthoff en Hjal- mar Heijman. Halverwege het zaalseizoen krijgt Tempo de beschikking over een eigen sporthal pal naast de kantine. Trainer Aat van Rijthoven hoopt dat dit gegeven zijn spelers extra zal motive ren. „Voor de twee promotieplaatsen komen wel vier of vijf ploegen in aanmerking. Bolnes en HKC(U) zijn voor mij favoriet, maar ADO, VEO en wij kunnen ook ver komen. Het zou mij niet verbazen als het pas in de laatste week wordt beslist", blikt Van Rijthoven vooruit Hij heeft twee veranderingen in zijn selectie door gevoerd: Maaike Rijswijk en Wouter Keizer vervangen Irma van Weeren en Edwin Visser. De laatste was net terug van een mislukt avon tuur bij veld-hoofdklasser Excelsior (Delft), maar haakte af wegens motivatiegebrek. In de derde klasse zijn de regioploegen als vanouds bij elkaar ingedeeld, zodat er weer tal van derby's zijn. Fluks, Madjoe en Velocitas venvachten alledrie mee te kunnen doen in de strijd om de titel, maar zij hebben in Weidevo gels als veld-tweedeklasser een geduchte con current. Crescendo en KZ Leiden streden vo rig seizoen tot op de laatste speeldag om het kampioenschap. Zij zien ook in de komende competitie kansen in de bovenste regionen te eindigen. De eerstgenoemde club moet het doen zonder Arjen Baak (gestopt), terwijl de tweede nog altijd Mark Zierikzee mist door een knieblessure. Rik Noordervliet vervangt hem. De grote favorieten in deze poule zijn DKC en Haarlem, omdat zij op het veld in de tweede klasse sterk hebben gepresteerd. Gert-Jan Kraaijeveld wil in Sassenheim bouwen aan stabiele korfbalhoofdklasser door Gertjan van Geen sassenheim - Van de absolute korfbaltop als speler naar de subtop of zelfs iets lager als trai ner. Gert-Jan Kraaijeveld maakt zaterdag zijn debuut langs de lijn voor TOP als de Sassenheimse hoofdklasser in de zaal lands kampioen Die Haghe ontvangt. „We kunnen frank en vrij begin nen. Dat is een voordeel als je opent tegen de landskampioen. Alles wat we doen is goed", zegt Kraaijeveld. Het leek hem een mooi moment om te stoppen met zijn actieve carrière. Kraaijeveld, morgen wordt hij 34, had als speler van Deetos uit Dordrecht alles mee gemaakt. Hij speelde zes zaalfi nales, vijf veldfinales en vier Eu ropa-Cupfinales. Prijzenverde- ling: 4-2-3. Vooral dat laatste cij fer wekt verbazing. Het betekent dat Nederland als wereldleider een keer in Europees verband verloor. Kraaijeveld: „Het was onze eerste finale in Frankrijk tegen een heel goede Belgische ploeg. Een wedstrijd die zijn weerga niet kende. Een beetje als Nederland - Duitsland bij het voetbal, waarbij wij Duits land waren. Het was een hek senketel en alles wat niet geoor loofd was, werd toegestaan." Hoe vers de herinnering ook is aan dat duel, er gaat niets boven een zaalfinale in Ahoy". „Dat is het summum. Ik beschouw het als een voorrecht dat ik er zes heb mogen spelen. In welke zaalsport dan ook is er geen en kel evenement dat zo veel te weeg brengt. De entourage, de spanning; dat is iets waar je nooit aan went." Hij ervoer het als absolute top of the bill Zoals heel TOP nooit aan de professionaliteit van Deetos kan tippen. Het is een gegeven waar hij het mee moet doen. „TOP heeft een heel an der niveau en andere achter grond. In het begin was ik ge neigd te veel te willen en dat kreeg ik meteen terug in mijn gezicht. Neem alleen al de trai ningstijden. We kunnen pas laat in de avond terecht in De Was- beek. Dat is geen topsport. Dee tos heeft een eigen hal en kan de uren zelf invullen. Daar groei je van jongsaf aan op in een cul tuur waarin je gewend bent din gen te doen om optimaal te presteren. TOP heeft dat niet en dat kan ik ook niet van de men sen hier vragen. Ik erger me er niet aan. Dat is een groot woord. Maar het is wel iets om rekening mee te houden. Ik kan alleen maar proberen om er iets aan te veranderen." Eigenlijk wilde Kraaijeveld een jaartje geen korfbal aan zijn hoofd hebben. Verschillende aanbiedingen wimpelde hij af. Totdat TOP belde. Zijn ervaring katwijk - Daniël Hensen staat in de belangstelling van Wil lem II. De verdediger van Kat wijk trainde afgelopen dinsdag mee met de selectie van de eredivisionist en hij gaat ko mende dinsdag in Tilburg op herhaling. Hensen heeft wel oren naar een mogelijke over gang. „Ik word volgend jaar 24. Dat is een leeftijd waarop je zo'n kans zeker moet aangrij pen." Hensen is bezig aan zijn zesde jaar als senior. In de eerste vier seizoenen raakte de student bewegingstechnologie gere geld geblesseerd. „Ik was al blij als ik een paar maanden onon derbroken kon voetballen. Ik voel me pas de laatste twee seizoenen lekker fit", aldus Hensen die in de afgelopen jaargang louter achten en ne gens scoorde in het klassement Speler van het Jaar en in het huidige seizoen aan kop gaat. Willem II wordt getraind door Mark Wotte die door zijn verle den als coach van FC lisse nog altijd met warme belangstel ling de verrichtingen in de hoofdklasse A van het zater dagvoetbal volgt. Mede daar door werd Hensen de afgelo pen weken in de gaten gehou den door scouts van de Til- burgse club. „Die training was een leuke er varing en volgende week mag ik nog een keer aantreden. Na tuurlijk heb ik wel oren naar een mogelijke overgang. Het is geen verkeerde club om door gevraagd te worden." Voor Katwijk-trainer Alfons Groenendijk zou het vertrek van Hensen een gevoelige aderlating betekenen. .Alfons is zelf prof geweest dus hij weet als geen ander hoe het is om te worden benaderd. Ui teraard steunt hij mij en dat is niet meer dan logisch." Het is Hensen onbekend wanneer hij van Willem II te horen krijgt of ze hem willen inlijven of niet „Eerst maar eens van Excelsior Maassluis winnen. Want het mag met mij dan lekker gaan, Katwijk heeft de punten hard nodig." Gert-Jan Kraaijeveld: „We hebben goede spelers, maar die zitten niet op een niveau dat ze kunnen zeggen: ik ben een topper. Er zit geen Marco van Basten of Rafael van der Vaart bij." Foto: Dick Hogewoning van vijftien jaar hoofdklasse bleek voldoende voor de Sas senheimse vereniging om hem te polsen als opvolger van Jenne Warrink. Kraaijeveld, die in Kor- pus een eigen bedrijf heeft dat trainingen geeft- ter voorkoming en genezing van arbeidsgerela- teerde klachten: „Vanuit die hoek is het geven van trainingen en het hebben van communica tieve vaardigheden mij niet vreemd. TOP leek mij een inte ressante club. Tijdens het ge sprek ontstond er een zekere chemie. De club kon aan mijn wensen voldoen en bepaalde randvoorwaarden waren ge schapen. Ik wilde een goede staf, met een teammanager, een trainer voor het tweede een en fysiotherapeut. Dat was al gere geld." De overgang van actief naar in actief korfballer valt hem niet zwaar. Het was mooi geweest. Het vorige seizoen beleefde Kraaijeveld als een soort af- scheidstoumee. „Het was geen beslissing van de ene op de an dere dag en het had ook niets met blessures te maken. Als spe ler wil je altijd een topper zijn en laten zien dat je alle facetten van de sport tot in de finesses be heerst. Ik was nog steeds een belangrijke waarde voor het team, maar ik wilde voorkomen dat ik met tegenzin naar het korfbal ging. Wat dat betreft was het een natuurlijk proces." Bij TOP heeft hij niet de neiging het veld in te springen, daarvoor staat hij nog te ver van de groep af. Aan hem de taak van de club een stabiele hoofdklasser te ma ken. „Daar zullen we met z'n al len hard aan moeten werken. Er hoeft niet heel veel te verande ren. Het gaat om simpele dinge tjes. De spelers moeten zich er van bewust zijn, dat bepaalde dingen geregeld moeten zijn. Ze moeten zichzelf goed verzorgen, zodat ze mentaal en fysiek er klaar voor zijn. Dat kan best, ook met een baan ernaast. Als je de uren van training, voorberei ding en wedstrijd bij elkaar op telt, is iedereen vijftien tot twin tig uur per week met korfbal be zig. Daar moet je wat voor over hebben, want het is niet alleen maar leuk om te korfballen. Topsport betekent het maximale uitje vermogens halen." Kraaijeveld gebruikte het eerste deel van de veldcompetitie als voorbereiding op de zaal. Het ene doel, op het veld terugkeren in de hoofdklasse, was onderge schikt aan het tweede: handha ven in de zaal. „Ik heb vakken door elkaar gegooid. Omzettin gen bevallen altijd, want je moet dingen uitproberen. Ook al be tekent dat dat spelers, die hun hele leven al met elkaar hebben gespeeld, uit elkaar gehaald werden. Het zou raar zijn ge weest, als dat niet op verzet had gestuit. Maar als een team zich wil doorontwikkelen, moet het ook dingen tegen zijn zin doen. Het individu is nog altijd onder geschikt aan het team. We heb ben goede spelers, maar die zit ten niet op een niveau dat ze kunnen zeggen: ik ben een top per. Er zit geen Marco van Bas ten of Rafael van der Vaart bij." En als ze er zijn, blijken ze lastig te behouden. Zo vertrok Mirjam de Kleijn, het grootste talent van TOP, naar Die Haghe. Het is de tragiek van een vereniging die (nog) niet tot het establishment behoort. „Dat moeten we om draaien. Als TOP een stabiele hoofdklasser wordt, wordt het interessanter om te blijven. Ie dereen wil hoofdklasse spelen. Ook ik kijk om me heen, want ik wil als coach mijn team verbete ren." Aan de verleiding om bij Deetos ontevreden spelers weg te ha len, zal hij echter nooit toege ven. Kraaijeveld: „Dat gaat me te ver. Ik ben ook bestuurslid bij Deetos en het zou me niet in dank worden afgenomen. En de plek die Deetos in mijn hart heeft, krijgt TOP nooit. Al kan het best een goede tweede wor den." door Jan Bey leiden -Schaakvereniging Leithen versloeg in de tweede competitiewedstrijd het jeugdi ge Leiderdorp. Het getergde Leithen won in de promotie klasse van de Leidse Schaak bond met 5.5-2.5. Drie ploegen hebben in de Leid se Schaakbond, naar aanleiding van een wijziging van het com petitiereglement, spelers opge steld die ook in de landelijke competitie uitkomen. Maar de competitieleider verbood Leithen zijn versterkingen op te stellen. In een hoger beroep van Leithen stelde geschillencom missie de competitieleider in het gelijk. De ontstane onwerk bare situatie voor de competitie leider was de belangrijkste moti vatie van de commissie. Welis waar verzwakt, maar tot in de vingertoppen gemotiveerd, be gon Leithen aan de wedstrijd te gen het sterke, talentvolle Lei derdorp. Nog voor de tijdnood fase bracht Wil Turk Leithen op voorsprong en maakte Jan Brandt er 2-0 van door het ster ke Leiderdorpse talent Arjan van Splunter in een eindspel te ver slaan. Leiderdorp kwam op ge lijke hoogte door winstpartijen van kopman Onno Verbaken die Jerry Bey junior al in de opening versloeg en Niels Kooijman, die de invallende Leithen-captain Jos Vlak van het bord schoof. Maar hierna liep Leithen naar een 4-2 voorsprong met winst partijen van Marcel Terluin en Dirk Gruijters. Jan Bey (remise) en André Mes (winst) zorgden voor 5.5-2.5 eindstand. De reserves van het Leidse Phi- lidor speelden in de tweede ronde pas hun eerste wedstrijd, omdat de promotieklasse dit seizoen uit negen teams bestaat Degradatiekandidaat AAS 2 werd nipt met 4.5-3.5 verslagen. Na een vlotte 3-1 voorsprong door winstpartijen van Bernard Schelhaas, Huub Roeterink en het jeugdtalent Yme Gorter, werd de zege veiliggesteld door remises van Pim Braggaar, Frank Zeven en Piet Zwetsloot. De Leiderdorpse-reserves gin gen als verwacht met 5-3 onder uit in en tegen Bodegraven. Lei derdorper Van Loenen versloeg op het eerste bord nog wel de Bodegravense-kopman Mourits, maar op de borden van Poels, Bausch. Hooijmans en Smit ging het voor Leiderdorp mis. Koploper De Zwarte Pion uit Lisse won dankzij zijn sterke KNSB-kopmannen met 5-3 van de Alphense Schaakclub 2. De Alphenaren beschikten dit keer wel over sterke man Norbert Janssen, maar die verloor van Lissenaar Ad Reyneveld. Winst partijen van Peter Pijpers. Joost van Hal en Eduard Sanosian maakten het verschil. Stand: Zwarte Pion 2-4; AAS II 2-2; Leithen 2-2; Bodegraven 2-2; Vschoten II 1-2; Philidor II 1-2; Leiderdorp 11 2-1; Leiderdorp 2-1; ASC D 2-0. BILJARTEN ffl der Aart uit Lisse ver- •r te verliezen van het H- !n Haag een toppositie in e kadercompetitie. André rt won weliswaar in 21 aar Cas Juffermans ver sterk begin in 14 beurten Louis Opstal gaf een uit handen en verloor in De Plas uit Ter Aar werk- een zege op Honky Tonk P naar een tweede plaats lijst. (Engel/v.d-Aart - H.Team 2-4; Diemen - Honky Tonk 11 2-4; Tonk III 6-0; De Maasstad - 4, Vïsprox - HWA/Boele 2-4; )rdia 6-0; Stand aan kop: 1. '"14; 2. De Plas 8-12; 3. WBD 7- H/vdAart 7-10; 11. De Sport 7-4 (Van Diemen 7-2. I BOWLING ïioen BVUV Intermodu- 'Leidse' vrouwen Paula van Hemert en Angelique Petit in de selectie, heeft uitgehaald op de der de speeldag van de nationale vrou wen trioleague eredivisie. Van He mert, Angela Bevaart en Bettina Lund wonnen alle confrontaties en bereikten een totale pinfall van 4647, met een teamgemiddelde van 221,3. Met deze individuele topscores be reikten zij een plek in de 'Hall of Fa- me' (bijzondere sportprestaties) van de Nederlandse Bowling Federatie (NBF). Eredivisie, stand aan kop: 1. BVUV Inter- modulair 34 punten; 2/4. Bowling Maas poort, Vaerhorst Musis Sacrum en Transit BRIDGE Het duo Erik Kien en Martin van Duijl heeft, in de derde zitting van de parencompetitie van het NBB-dis- trict Leiden, met een score van 67,53 procent de leidende positie in de hoofdklasse verstevigd. Het paar gaat met een gemiddelde van 62,56 procent ruim aan kop. Runners-up Sarine Leijnse en Nettie Kress zakten door een slechte zitting (twaalfde) naar een derde plaats met 51,72 pro cent. Het duo I. Kiljan/R v.d. Berk volgt als tweede met 54,80 procent. De Hoomse Damclub (HDC) uit Al phen aan den Rijn is de nieuwe kop loper in de hoofdklasse van de regio nale dambond. De Alphenaren de den in de vierde competitieronde goede zaken door met 12-9 van RDC Rijnsburg 3 te winnen. De HDC'ers André Venema, Micha van Tol en Nico van de End scoorden driepun ters. De Katwijkse koploper KDC ging onverwacht onderuit tegen de Gouwe Damcombinatie (GDC). Drie GDC-winstpartijen aan de topbor- den werden aan de lagere borden door de Katwijkers onvoldoende ge compenseerd. De Samen Sterk-re- serves uit Hazerswoude verwerkte het onverwachte verlies in de vorige ronde met een matchzege op hek kensluiter KDC 2. Het Leids Damge- nootschap 2 kon zijn fraaie competi tiestart geen passend vervolg geven. De Leidenaars verloren van Damlust 2 uit Gouda, dat aan de start kwam met onder anderen grootmeester Er- no Prosman en Linda Schnieders. Damlust II - LDG II 13-7; GDC - KDC 13-10; HDC - RDC III 12-9; KDC II - Samen Sterk II 9-12. Stand Hoofdklasse DMH: 1. HDC 4-6; 2. Samen Sterk II 4-5; 3. Damlust II 4-5; 4. KDC 4-4; 5. GDC 4-4; 6. LDG II 4-4; 7. RDC III4-3; 8.KDC II 4-1. DARTS Het Leidse HJ United blijft de koplo per The Specials uit Groningen goed volgen. De Leidenaars speelden met 5-5 gelijk tegen De Poort uit Coevor- den, maar zijn na vier ronden in de nationale Superleague nog steeds ongeslagen en hebben een tweede plaats op de ranglijst. The Specials wonnen alle vier hun wedstrijden. The Hornet's uit Noordwijkerhout verloor voor de tweede keer op rij en zakte naar een vierde plaats. Nationale Superleague: The Hornet's Noor- dijkerhout - Rocky's 4-6; Pole Position - Dart Team Venlo 7-3; 'Bestdarts.nl/v.Kessel - The Specials 4-6; DVW Boulevard - No Entertain ment 3-7; HJ United Leiden - De Poort 5-5. Stand aan kop: 1. The Specials 4-12; 2. HJ United 4-8; 3. Pole Position 4-7; 4.The Hor net's 4-6. SCHAKEN Leidenaar Thomas Willemze heeft in Eindhoven bij het NK-rapid voor jeugd tot 20 jaar in Eindhoven, op nieuw de nationale titel behaald. In deze versnelde schaakdiscipline werd hij voor de vierde opeenvol gende keer Nederlands kampioen. Voor deze prestatie ontving hij een KNSB-gedenkspiegel, omdat dit zijn laatste jaar bij de jeugd is. Ramon Koster, uit het Meesterklasse-jeugd- team van Katwijk, won de titel in het geboortejaar 1983 en Dennis Ruyg- rok (LSG) bereikte een gedeelde eer ste positie voor spelers geboren in 1985. In het geboortejaar 1986 werd de titel behaald door Mare Erwich, hij scoorde 8.5 punten uit negen ronden. Katwijker Jeffrey van Vliet werd hier vierde. Overige 'Leidse' topscores met tussen haakjes hun geboortejaar: meisjeskampioen Biai- na Geragousian (1988) van de sv Lei derdorp, zij mag naar de Mitropa- cup; meisjeskampioen Talitha Mun- nik (OEW, 1991), 2de meisje Leonore Braggaar (Philidor/OEW, 1991) en 3de meisje Lisa Hortensius (sv Lei derdorp, 1991). Aan dit NK namen ruim 550 jongeren deel. SNOOKER Het Warmondse Jumbo 1 leed in de nationale hoofdldasse een onver wachte 7-2 nederlaag tegen Bison Bilthoven. Xander van Rossem en Leon Alewijnse pakten een punt en Paul Swanenburg verloor drie partij en. Bison passeerde Jumbo op de ranglijst. Ook koploper Pompadour verloor. Snookerij 0 verloor van Pijn- acker en staat nu voorlaatste. De zesde ronde van het open kampi oenschap van Warirond is gewon nen door Xander ^-ail Rossem. Hij won in de finale met 2-0 van Florian Moederscheim. Hierdoor neemt Van Rossem de leiding in het klassement over van Daan Hoekstra. In de ver liezersronde won Ronald Kest van Ron Hoenson met 2-0. Hoofdklasse: Bison lumbo 7-2; Ozebi - Fair Play 3-6; Snookerij 0 - Pijnacker 2-7; Reyersbós - Pompadour 5--I Stand: 1. Pom padour 6-32; 2. Bison 5-30; 3. lumbo 5-27; 4. Hogewoerd 5-23; 5. Reversbos 5-22; 6. Pijn acker 6-22; 7. Fair Play 4-20: 8. Ozebi 5-20 9. Snookerij 5-15 10. Casa Rosso/Bananenbar 4-14 Tussenstand Warmonds kampioenschap: 1Xander van Rossem 50; 2. Florian Moeder scheim 49: 3. Ronald Blok 44. 4. Martin Ze venhoven 43; 5. Rogier van de Kamp 42; 6. Nico Scisveld 40; Pieter Kramer 40; 8. Daan Hoekstra 39: 9. Leon Alewijnse 37; 10. Lea Lindhout 36. Jan Bey

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23