De vrije val van The Bassets SPORT Gretha Smit op dreef in te Stunt Foreholte tegen UDSV voorhout - Foreholte werkt aan een reputatie als reuzendo- der. De Voorhoutse handbal- sters kegelden gisteravond thuis in sporthal De Gaasbak eerstedivisionist UDSV met 18- 16 uit het bekertoernooi. Fore holte, dat in de competitie één klasse lager uitkomt, profiteer de in de eerste helft van onder schatting door de gasten uit Utrecht (13-4). Pas na de pauze begon UDSV aan een inhaalra ce. De Voorhoutse ploeg scoor de een kwartier niet, maar toen zorgde een treffer van juniore Marlène Arroyo voor een kente ring (14-11). Foreholte is na de ze zege nog één duel verwijderd van de regionale finale. Daarna mengen ook de eredivisionisten zich in de bekerstrijd. Bosnich genoemd als dopingzondaar londen - Mark Bosnich, de der de doelman van Chelsea, is naar verluidt de Engelse prof voetballer die vorige week op dopinggebruik werd betrapt. Bosnich zou cocaïne hebben gebruikt. De doelman weigert zelf iets over de zaak te zeggen. Hij heeft zijn advocaten inge schakeld. Bosnich ging in 1999 van Aston Villa naar Manches ter United als vervanger van Pe ter Schmeichel. Begin 2001 ver kaste Bosnich naar Chelsea. Terugkeer slicks bepleit stuttoart - Bemie Ecclestone en een aantal andere kopstuk ken in de Formule 1 hebben ge pleit voor een terugkeer van de slicks. Deze profielloze, brede droogweerbanden zijn sinds 1997, toen de maximumbreedte van de bolides werd verkleind van 2 meter tot 1,80 meter, ver boden. FIA-voorzitter Max Mosley toont zich in het Duitse blad Auto Motor und Sport ook een voorstander van herinvoe ring van slicks. Mosley en Ec clestone brengen het voorstel op 4 december ter tafel. Klompe akkoord met twee duels zeist - Tieme Klompe van Hee renveen is voor twee wedstrij den geschorst. De verdediger ging akkoord met het schik kingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal. Die deed hem het voorstel van drie wedstrij den schorsing waarvan een voorwaardelijk, naar aanleiding van de rode kaart die hij in de wedstrijd tegen PSV ontving. Koppen leidde tot dood speler londen - Jeff Astle, oud-inter national van Engeland, is over leden door veelvuldig koppen. Dat heeft een Engels tribunaal maandag geconcludeerd. Astle speelde in de jaren '60 voor West Bromwich Albion toen de voetballen, vooral in de regen, zwaarder waren. Hij stond be kend als een uitstekend kopper en was twintig jaar actief. „In 1997 begonnen de hersenen van Astle tekenen van verval te vertonen", rapporteerde An drew Haigh van het tribunaal. Astle stierf in januari 2002 op 59-jarige leeftijd. Neuro-patho- loog Derek Robson constateer de bij hem dezelfde hersenbe- chadigingen als bij boksers. woensdag 13 noveI =r DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenboj tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. redactie.ld@damiate.hdc.nl Aanvoerder Rob van der Heiden: „Als ik er ook nog eens met de pet naar ga gooien, dan is het helemaal gedaan met het eerste." Foto: Dick Hogewoning door Thijs Jaski sassenheim - Het gaat slecht met de hoofdmacht van de Sassen- heimse rugbyclub The Bassets. Er is in competitieverband sinds vo rig jaar november geen wedstrijd meer gewonnen. Dit jaar wordt het team zelfs week na week met grote cijfers weggespeeld. Tot overmaat van ramp kregen de Sassenheimers een aantal weken geleden klop in de streekderby tegen het Leidse DIOK. Op eigen veld werd het 6-46 voor de Leide- naars. The Bassets is degradatie kandidaat nummer 1, maar dat is volgens captain Rob van der Hei den (29) nog geen reden om de kop te laten hangen. „Als ik er ook nog eens met de pet naar ga> gooien, dan is het helemaal ge daan met het eerste." Tijdens de algemene ledenver gadering die gisteravond gehou den werd, kwam de sportieve malaise nog niet aan bod. Dat gespreksonderwerp wordt be waard voor het spelersbijeen komst, die over een aantal we ken wordt gehouden. Eén ding is wel duidelijk: het bestuur wil terug naar de basis. Geen bui tenlandse spelers of trainers meer aantrekken. Er moet ge werkt worden aan de ontwikke ling van jeugdspelers. Eén van de plannen van het bestuur is om jonge talenten op een twee- weekse stage te sturen naar een topclub in het buitenland. Waar ligt het aan dat het zo slecht gaat met The Bassets? Van der Heiden weet het pre cies. „De trainingsopkomst en trainingsarbeid zijn ver onder de maat. We mogen blij zijn als de helft van de selectie komt trai nen op woensdag en op vrijdag. En van de spelers die er dan wel zijn, is een groot deel niet seri eus bezig. Dan worden er grap jes gemaakt of wordt er kritiek geleverd als er dingen worden behandeld, die zij al weten. De manier waarop we nu bezig zijn, is voor een teamsport drama tisch. Dat merken we maar al te goed tijdens de wedstrijden. Looplijnen worden niet goed uitgevoerd of de eerste tackle wordt simpelweg gemist. In de rugbysport is dat dodelijk. 'The feeling' in dit team ontbreekt." Sancties zoals een schorsing hebben volgens Van der Heiden weinig zin. „Er kan iemand ge schorst worden, maar daar be reik je in principe niks mee. We raken dan weer meer spelers kwijt en blijven in de neerwaart se spiraal hangen. De spelers die zich wel inzetten, ziin dan de dupe van diegenen die dat niet doen. Ik denk dat sommige spe lers het misschien wel fijn zou den vinden om geschorst te worden. Het bestuur moet maar kijken wat het belangrijker vindt. De sociale of de sportieve kant." Door de kleine toeloop op de trainingen is trainer Frank Beers genoodzaakt om spelers uit de jeugd gebruiken. Noodzakelijk, maar onverstandig weet Van der Heiden. „Het is een hele opgave voor een jeugdspeler om de overstap te maken naar het eer ste team. Een jeugdspeler moet je geleidelijk aan brengen. Die moet eerst wennen aan het ho gere niveau." In zijn taak als aanvoerder ziet Van der Heiden een voorbeeld functie weggelegd. Niet alleen in het veld, maar ook erbuiten pro beert hij zijn manschappen te motiveren. Zelfs de spelers die niet naar de training komen, spreekt hij met alle gemak aan. „Als ik ze in de stad tegen kom, probeer ik ze altijd over te halen om weer te komen trainen. „Op deze manier dupeer je het team" zeg ik dan. „Soms helpt het, andere keren weer niet. Maar ik moet het in ieder geval proberen." In zeventien jaar rugby heeft Van der Heiden het nog nooit zo slecht gezien. „Het is één groot lachertje op dit moment." Toch laat de aanvoerder de kop nog niet hangen. „Ik blijf me ge woon inzetten zoals ik dat altijd gedaan heb. Het is daarnaast niet aan mij om de problemen op te lossen. Het is nu een be- stuurskwestie." Na het verlies tegen Rotterdam afgelopen zondag moet het wel heel raar lopen wil The Bassets de degradatie nog ontlopen. „Degradatie is dodelijk", bena drukt Van der Heiden. „Je moet niet vergeten dat de topzes van de eerste divisie qua niveau even goed is als The Bassets. Als we degraderen, is het goed mo gelijk dat we nog verder wegzak ken." Degradatie of niet, Van der Hei den blijft zijn club trouw. „Als we degraderen, moeten we even slikken en weer doorgaan. Hoe dan ook, ik blijf. Ik heb er nog geen moment aan gedacht om over te stappen naar een andere club. Ik ben en blijf een Bassets man in hart en nieren." Er is een binnenbrandje bij zaterdaghoofdklasser Hoek. Trainer Angelo Nijskens botst met manager Patrick Naudts en het bestuur. Volgens Nijskens moet Hoek in verband met een aantal blessures zo snel moge lijk de transfermarkt op. Het bestuur wil daar niets van we ten. Het bestuur van Blauw-Zwart heeft besloten dat het zaterdag team volgend seizoen niet wordt ingeschreven in de staandaardklasse (derde klasse) Het team zal in de reserve zes de klasse gaan spelen. Volgens zaterdagspeler/trainer Wijnand Bakker staat de deur nog op een kier. Maar volgens de nieu we voorzitter Rick Wagner gaan de leden in het voorjaar zich uitspreken over de toekomst. Dan kan het zijn dat de leden zelfs voor de zaterdag kiezen. De trainerscarrousel: Saestum moet op zoek naar een nieuwe trainer voor het vrouwenelftal. Hesterine de Reus is per on middellijke ingang in dienst ge treden van de KNVB. De fusie tussen Saestum en Zeist is voorlopig van de baan. Herman Schreurs, opgestapt bij Elink- wijk gaat aan de slag bij FC De Bilt. Peter Bos vertrekt bij Haag se Hout en Jan Linkerhof gaat na dit seizoen weg bij VCS. Jan Everse is door Zwart Wit '28 aangesteld als interim-trainer nu Gijs Zwaan hartproblemen heeft. Tijdens de ledenvergadering van UVS hebben Theo Hons- beek en Toon Neuteboom het lidmaatschap van verdienste ontvangen. Neuteboom en ex- doelman Herman Vermeer zijn al 50 jaar lid van de blauwwit- ten. In het weekeinde van zaterdag 30 november en zondag 1 de cember zal in de meeste geval len bekend worden welke clubs kampioen van de eerste periode zijn geworden. Bij afgelasting worden de inhaalwedstrijden verzet naar het weekeinde van 21 en 22 december Fortuna Sittard dient ex-speler Dennis Krijgsman in totaal 88.000 euro te betalen. Dat is d{ did de rechter heeft omdat de ex-Alphey bezit is van een doi contract. z Hendrik Jan Koeif sponsor Vliko heeft?'1 c kening gezet onder de sorcontract dat Vliedt jaar aan RCL verbii enc sponsor Pret gaat n met de Leiderdorp 001 In Voorschoten ste<mi« van Os de plaatseli ere het nieuw. gn De Haagse wieier het team voor 2003 11 r de 15 renners kom^ de Leidse regio. Defemf Zuid Holland wil vi j,t< opgenomen worde i^. competitie van de 1 acker krijgt in 2004 a*'( bekerwedstrijd cyct>or< Bij Grand Prix zw^it, den in Barneveld kvan kele regionalen goe dag. Bas van Velthcr m vrij) en Joost Kro 's 1 (3e 50 m vlinder) bit ik en Lenneke van Scl ch m vrij en 3e 50 m nj ke Heemskerk 4e 1( De Voorhoutse zwe: Colombiaan heeft 1 J bij het NK estafette in Leiden ook de Sp. strijden gewonnen*" LZ 1886 werd tweet V clubs zwemmen in A- finale. Leiden heeft twee pioenen. In de cate vechtskunsten was leen goud voor Vuo tg (vuistvorm) maar 0 im( Boukje Bruinsma veren medailles gin Duitse Trier naar Tc en Tang Chi Kin -j In Stompwijk is oj jt p december een oper tontoemooi waaraf vanaf 16 jaar kan de 1 Aanmelden: Chris 071-5803707. TafeltL— kunnen op vrijdag terecht in Hazerswo organiseert Avanti kampioenschappei lichtingen: 071-58f heerenveen/anp - Schaatsster Gretha Smit heeft gisteren in Heerenveen een geslaagde test race over vijf kilometer afgelegd. De winnares van olympisch zil ver reed in Thialf een goede tijd: 7.09,40. Het was voor Smit de eerste vijf duizend meter van het seizoen. Ze miste de seizoensopening door de revalidatie na een knie operatie. Smit had olby vorig seizoen een njdlsc kregen voor de wei/Cl clus, maar daarvooriri de Nederlandse schappen afstandei vormbehoud tonenj niet doen, omdat z herstellen was. De j haar een extra 1 Heerenveen. VOETBALLER VAN HET JAAR leiden - Daniël Hensen staat niet langer alleen aan kop van het spelersklassement. De ver dediger van Katwijk is achter haald door Raymond Flaton van Quick Boys, die de laatste weken aan een indrukwekken de opmars bezig was. Flaton kreeg afgelopen zaterdag een 'acht' voor zijn spel tegen Ca- pelle, Hensen bleef tegen Rijns- burgse Boys op een 'zeven' ste ken. Hicham Rbii van Ter Leede, lange tijd koploper, blijft zakken. Hij moest de derde plaats afstaan aan ploeggenoot Patrick Kalkema, die zaterdag een 'acht' kreeg voor zijn optre den tegen Noordwijk en dankzij dat cijfer de vijfde plaats verliet. Rbii staat nu vierde. Quick Boys blijft eerste in het clubklasse ment. Ook in de andere plaat sen kwam geen wijziging. SPELERSKLASSEMENT Speler Club Gem. 1. Raymond Flaton Quick Boys 7,67 (9) Daniël Hensen Katwijk 7,67 (9) 3. Patrick Kalkema Ter Leede 7,55 (11) 4. Hicham Rbii Ter Leede 7,45 (11) 5. Kevin Winter FC Lisse 7,36 (11) 6. Jack Honsbeek Ter Leede 7,33 (9) 7. Remco Tuinenburg Quick Boys 730 (10) 8. Brian Mussche Quick Boys 7,27 (11) 9. Eef Schoneveld Quick Boys 7,20 (10) 10. Maarten Bak Quick Boys 7,18 (11) Mark Jansen Ter Leede 7,18 (11) Carlo van Zeist Ter Leede 7,18 (11) 13. Rogier Koordes Ter Leede 7,09 (11) 14. 5 spelers scoorden gemiddeld 7,00 CLUBKLASSEMENT Club Zaterdag Gem 1. Quick Boys (7,31) 6,95 2. Ter Leede (6,75) 6,84 3. Noordwijk (5.77) 6,63 4. Katwijk (6.50) 6,59 5. FC Lisse (7.00) 6,57 6. Rijnsburgse Boys (6,75) 6,51 Carlo van Zeist van Ter Leede staat in het spelersklassement op de tiende plaats. Archieffoto: Hielco Kuipers UIT DE DEKKING Naam: Margot Pasmans. Sport en club: Hockey bij Catwijck. Geboren op: 27 februari 1978 te: Katwijk. Woonplaats: Katwijk. Accent: Mijn ouders komen uit het uiterste puntje van Zuid- Limburg. Thuis spraken wij dat dialect. Als je Nederlands leert, blijft dat een beetje hangen, en krijg je een accentje. Vorige clubs: Het is altijd Cat wijck geweest. In mijn jonge jaren heb ik wel aan ballet en gym gedaan. Broers en zussen: Een broertje en een zusje, Suzanne. Zij speelt in mijn team. Partner: Martijn Houwaard, hij hockeyt ook bij Catwijck. Beroep: Assistant-hoofd kwali teitsdienst bij Beckers in Kat wijk. Opleiding: Levensmiddelen technologie in Delft, een hbo- opleiding. In dames 1 sinds: Toen ik 14 was, ben ik in Dames 1 geko men. Na twee jaar ben ik weer naar de A's gegaan. Dames 1 en 2 werden samengevoegd, want er waren te weinig speel sters voor twee teams. Elke week zat je een halve wedstrijd op de bank. De Al vroeg me el ke week mee, en toen ben ik teruggegaan, want ik wilde spelen. Na twee jaar ben ik weer naar het eerste gegaan. Aanvoerster: Sinds vorig jaar. Ik vind het wel prettig, want ik vind het belangrijk dat de din gen goed geregeld zijn. Maar ik ben niet iemand die graag in de belangstelling staat. Team: Het is een beetje een mengelmoes. Dit jaar hebben we drie speelsters uit de jeugd erbij gekregen. Eén meisje is nog maar zestien. Zij zijn een beetje frivool, maar dat com penseert de inbreng van de ou dere speelsters. Er is een groepje van vier wat ouder, de oudste is 27, en daar tussenin zit ook nog wat. We zijn niet al lemaal eikaars beste vriendin nen, maar het sfeertje is goed. Op vrijdag gaan we vaak sa men na de training een stok- broodje doen in de kantine, of bowlen en daarna uit. Foto: Dick Hogewoning Sterke punt: Doorzettingsver mogen, felheid. Zwakke punt: Mijn techniek is een zwak punt en soms moet ik meer rust bewaren. Vaak wil je te gehaast dingen doen, ze ker als je achter staat wil je snel scoren, maar je moet netjes een aanval opzetten. Club: Bij Catwijck kent ieder een elkaar. Er is een fijn sfeer tje. Toekomst club: Het ledenaan tal, driehonderd en een beetje, is perfect. Het moeten er niet veel meer worden want we hebben maar één kunstgras veld. En bij een grote club zo als Bloemendaal kennen de mensen elkaar niet. Hoogtepunt: Een paar jaar ge leden eindigden we onderin in de derde klasse en moesten we in een weekeinde promotie/degradatiewedstrij den spelen op een soort toer nooi. We zouden het niet red den, was het idee, maar we hebben het wel gered. We heb ben er toen ook echt samen voor gevochten. Dieptepunt: Niet echt. Leukste tegenstanden Een te genstander die net als jij een leuke wedstrijd wil spelen. Hobby's: Ik heb altijd veel ge lezen maar daar heb ik nu minder tijd voor. Skiën doe ik graag en op vakantie) het leuk om te wandj zware bepakking. Enf kijken vind ik ook leiF zie ik bijna alle wedi Favoriete voetbalcl maar daar ben ik nol weest. We gaan wel 1 de thuiswedstrijden 1 Boys. Vrouwenvoetbal: hebben me op hocl toen ik acht was. Qi spreekt vrouwenvof niet echt aan, ik wet waarom. Katwijk: Ik woon a« uitzicht op zee, dat iij Maar ik weet niet h< gens anders is. Favoriete diepvriesp Nu moet ik natuurlij' loempia's, want die Ik eet elke ochtend uur loempia bij de keuring, dan control de smaak gelijk is gaande produkten ken naar het bakget hebben nu ook map loempia's en als ze knapperig zijn, dan we de boel. Noordwijk, de tegei van komend weekt Deze wedstrijden staj lijk los van de compe als Quick Boys - Katv speciaal, dat was in d| zo. We kennen de s niet. Vorig jaar ging hl hoorlijk fysiek aan tot een rugbywedstrijd g Doelstelling: Ons dol pioen worden in de dj se. We hebben nog n gespeeld. Vorig jaar vj ook al ons doel, maai] Haarlem veel te goedl het lukken. We zijn e evenwichtiger dan vol de speelsters zijn met waardig. Trouwste supported ders komen altijd kijll naar mijn zusje natuifi Maar mijn broertje spi ook op zondag dus n we hen delen. Droom: Ik ben niet z rig, ik denk dat ik dai ter voor ben.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20