Ajax strompelt tweede ronde binnen SPORT PSV machteloos tegen tweede keus Arsenal r Nutteloze zege honkballers jrniet Amsterdammers krijgen helpende hand uit Noorwegen toegestoken «k Eindhovenaren zelfs uitgeschakeld voor UEFA Cup Boven 35 graden geen tennis HDC191 ^SBS KfVjfc woensdac 13 NOVEMBER 2002 ^wcastle Mido in een kopduel met Cordoba van Inter. Foto: Hans van Weel door Peter van Ouyl Amsterdam - Zuchtend, kreu nend en ondersteund door een stel behulpzame Noren bereikte Ajax gisteren zijn doel. De Am sterdammers verloren in de eigen ArenA met 1-2 van Inter Milaan. Maar omdat Rosenborg tegelij kertijd Olympique Lyon in be dwang hield, verschafte Ajax zich voor het eerst in zes jaar toch een plekje tussen de beste zestien ploegen van dit continent. In de regel levert elke nederlaag bij Ajax een week chagrijn op, maar na het verlies tegen Inter stortte iedereen zich vol overga ve in de armen van een naaste. Voor een ploeg waarvan de trai ner in de voorbereiding nog vreesde dat deze in de Cham pions League zou afgaan, voelde het bereiken van de tweede ron de als de opperste vorm van sportief geluk. Gesmeerd verliep de mars naar de volgende fase van het kampi oenenbal nooit. Ajax boekte twee knappe zeges op Olympi que Lyon, maar stelde teleur met twee gelijke spelen tegen Rosenborg en de landskampi oen faalde gisteren in de beslis sende slag met Inter Milaan. „Natuurlijk haal je het liever op eigen kracht", vond ook trainer Ronald Koeman. „Maar als er vrijdag wordt geloot voor de tweede ronde weet niemand meer hoe je je hebt geplaatst. Dan zit je gewoon in die pot." Koeman noemde de prestatie goed voor de club (Ajax is - bui ten de recettes - in één klap 3,75 miljoen euro rijker, daar komt straks per zege nog eens bijna 350.000 euro bij), het Neder landse voetbal, hemzelf en zijn spelers. Door de Europese top wedstrijden heeft zijn overwe gend jeugdige selectie zich de jongste maanden ontegenzeglijk in snel tempo ontwikkeld. De trainer rekent erop, dat die groei zich doorzet nu de leergang met nog eens zes wedstrijden is ver lengd. Het duel met Inter was gisteren het praktijkvoorbeeld van zo'n les, waar jonge voetballers beter van worden. Ajax domineerde de eerste helft van de eerste tot de laatste minuut, maar liet de wedstrijd direct na de pauze in een paar slordige minuten door de vingers glippen en mocht uit eindelijk blij zijn dat de Italia nen niet meer dan twee keer scoorden. Niemand nam het hem kwalijk, maar het was de 17-jarige Nigel de long die de Amsterdamse ne derlaag inleidde. De zwakke ver dediger verloor tot tweemaal toe Heman Crespo uit het oog en dat is bij de Argentijn gewoon lijk noodlottig. Crespo kopte twee keer onberispelijk raak. „Dit soort wedstrijden bewijst dat ik er nog lang niet ben," oordeelde De Jong zelf. „Bij die Italianen gaat alles zo snel, dan moet je sterker, scherper en meer geconcentreerd zijn." Ajax-Inter Milaan was een heel andere wedstrijd geworden als scheidsrechter Urs Meier in de achtste minuut een glaszuiver doelpunt van Rafael van der Vaart gewoon had goedgekeurd. Van der Vaart tikte in, nadat In- ter-keeper Toldo een knappe kopbal van Mido met een uiter ste krachtsinspanning had ge keerd. Op advies van zijn grens rechter annuleerde de Zwitserse toparbiter de treffer. „Ik heb het vijf keer teruggezien, dit was ab soluut geen buitenspel. Onvoor stelbaar dat een grensrechter dat niet ziet. Schandalig", vond Koeman. De beslissing van Meier had ver strekkende gevolgen. Inter kon glimlachend blijven volharden in zijn loopgraventactiek, erop speculerend dat het prachtige spitsenkoppel Crespo/Vieri vroeg of laat wel zou toeslaan. Die kansberekening klopte tot in de puntjes. Ajax speelde welis waar een uitstekende eerste helft, waarin het veelvuldig bal bezit had, echt gevaarlijk werd de thuisploeg niet of nauwelijks. Direct na de pauze gebeurde waarvoor Kpeman zijn ploeg had gewaarschuwd. De Jong verkeek zich op een voorzet van Luigi di Biagio, die door Crespo van dichtbij werd ingekopt. Am per 120 tellen later was Vieri de aangever en stuurde het voor hoofd van Crespo de bal op nieuw langs Joey Didulica: 0-2. Omdat wel duidelijk was dat Ajax tegen de hechte Italiaanse defensie geen drie doelpunten zou maken, was het na de tref fers van Crespo volkomen onbe langrijk wat er verder in de Are nA zou gebeuren. De Europese toekomst van de Amsterdam mers werd honderden kilome ters noordelijker, in Trondheim bij Rosenborg-Olympique Lyon, bepaald. Toen de bevestiging kwam dat de Fransen niet ver der waren gekomen dan een ge lijkspel, barstte in de ArenA een volksfeest los. In die festiviteiten smoorde zelfs de tegentreffer van Van der Vaart, die de eind stand ver in blessuretijd op 1-2 bepaalde. AJAX: Didulica: Trabelsi. Bergdolmo, De Jong en Van Damme (58. Witschge) Van der Meyde. Galasek (71. Yakubu) Pienaar (58. Wamberto) en Maxwell; Van der Vaart en Mido. INTERNATIONALE: Toldo: Zanetti. Cordoba. Materazzi en Coco; Concei- cao (71. Adani), Morfeo (90. Emre). De Biagio en Almeyda; Crespo (64. Reco- ba) en Vieri. ice-fans jr Athene irbahce neemt ;rs mee naar le return morgen lup-toernooi te- tikos. Het eerste iel (1-1) liep on- veihgheidsmaat- jjiuiten het stadion V club wordt ver in officiële dele- erdvijftig man, clubemployés, 1. De Griekse po- idanks driedui- Jin bij de wedstrijd los Nikolaidis sta- van de Griekse telen en NK to keurige golfwe- jChrikt door aan- llgedrag van een mg golfers, heeft de (gemerkt. Na het y bij de Twentsche plen (91 deelne- imaar liefst vijftig verdwenen. De 1 nee is dus mis- 1:1 het niet om met het clublogo e beducht als de or- c ivoor verzame- n af gezien. Een spelers met de ddoeken terug te e niets op. ntbreekt turnen Renske Endel ont- t wereldkampioen en in Hongarije, tit Broek op Lange- :ejaar geleden in op het WK op de een zekere kandi- metaal in Deb're- pvirus verstoorde oorbereiding en ïitzending naar het )ach Frank Louter Jtijn keus vallen op pe Leur, Gabrielle Pne Harmes en 'en. (Hewitt et zege Iele 'elemaal overtui- It niet, maar Lleyton t zijn eerste over- le Masters Cup in inen. De Australi ër één van de we- k gisteren in zijn rtij in de rode groep tl Albert Costa met Costa's landgenoot I verraste in dezelf- Rus Marat Safin De Zwitser Roger loeg in de eerste gouden groep de ian Carlos Ferrero door Henk van Weert londen - Ronald Waterreus blijft hopen. „Voordat ik stop met voetballen zal ik toch een keertje verder komen dan de eerste ronde van de Champions Lea gue." Enige ironie is de doelman van PSV nooit vreemd. Zelfspot ook niet. Maar ook hij kon gis teravond op Highbury in Lon den niet voorbij aan het feit dat PSV niet alleen uitgeschakeld is voor de tweede ronde van de Champions League, maar ook de troostprijs mist. Dankzij een 1-0 overwinning op Borussia Dortmund gaat Auxerre naar het UEFA Cup-toemooi. PSV kwam niet verder dan 0-0 tegen Arsenal, dat voornamelijk bestond uit spelers die tot de tweede keus van trainer Arsène Wenger behoren. Guus Hiddink was teleurgesteld, maar hij viel zijn spelers niet af, met het oog op de topper PSV-Feyenoord zondag. „Ik ben teleurgesteld dat we niet wonnen hier. Kez- man kreeg een goede kans, maar hij heeft niet het geluk en de rust om het af te maken. Spij tig, want die goal had doorslag gevend kunnen zijn. Het stelt te leur dat we niet voor de UEFA Cup kunnen spelen, omdat on ze jonge jongens ervaring moe ten krijgen in Europese wedstrij den." Bij winst was PSV en niet Auxer re verder gegaan in Europa. „In alle rust en zonder emotie kun je stellen dat we in de thuiswed strijden niet wisten wat Cham pions League-voetbal inhoudt", zo keek Hiddink terug. De Eindhoven eindigden als vierde en laatste in Groep A. Daarmee presteerde Guus Hid dink in zijn eerste seizoen Euro pees slechter dan zijn voorgan ger Erik Gerets gemiddeld deed. Alleen in het eerste jaar onder Gerets werd PSV ook laatste in de groep. Met de uitslag van gisteravond en het eindresultaat in de groep werd nog maar eens bevestigd waar PSV in Europa staat. De ploeg doet mee, maar heeft wei nig tot niets in de melk te brok ken. In uitwedstrijden is PSV vrijwel altijd zwak, zoals gister avond. Thuis ging het dit jaar ook volledig mis. Dat juist Ajax wel doorspeelt in de Champions League zal in Eindhoven als een keiharde, bittere realiteit ervaren worden. Arsenal-PSV toonde maar weer eens aan hoe groot het verschil kan zijn tussen de top van Enge land en het huidige Nederland se voetbal. Arsenal trad aan met een vrijwel complete B-keus. Ie dere speler die bij Arsenal op het veld stond zou bij PSV des ondanks welkom zijn. Alleen Thierry Henry en Patrick Vieira waren echte basisspelers. Doel man Shaaban debuteerde en Van Bronckhorst en Pires ko men terug van zware blessures. De meeste andere Arsenal-spe- lers zitten meestal op de bank. PSV probeerde vrijuit te voetbal- De PSV'ers Kezman, Bouma en Bogelund druipen af na het gelijkspel tegen Arsenal. Foto: ANP/Toussaint Kluiters len. De Eindhovenaren begon nen nog aardig, maar Arsenal B stond het niet lang toe. De ma nier waarop de Londenaren na een minuut of tien koel de bal rond begonnen te tikken was een lust voor het oog. PSV kreeg er geen voet tussen. Het elftal voelde dat ook tegen deze Arse nal-formatie weinig te halen was. Hiddinks team werd onze ker achterin, verloor veel ballen op het middenveld en kwam he lemaal niet aan aanvallen toe. Ook een rode kaart voor Toure in 35e minuut, na de zoveelste overtreding op Rommedahl, veranderde niets aan de verhou dingen op het veld. Zowel bij Auxerre-Dortmund als in Londen was het bij de rust 0- 0. Geen van de twee ploegen had houvast. Arsenal begon na de rust waar het mee opgehou den was: het spel dicteren. Pas in de 55e minuut kreeg PSV via Kezman zijn eerste kans. Het was gelijk een flinke, Kezman verscheen alleen voor doelman Shabaan. Geheel volgens zijn patroon in Europese wedstrij den dit seizoen miste de Joego slaaf. Terwijl Hiddink dubde over het inbrengen van Vennegoor of Hesselink, wisselde Wenger doodleuk de ene ster, Henry, voor de andere, Bergkamp. Za terdag is er immers weer een wedstrijd. Vennegoor of Hesse link kwam nog niet, breker Van der Schaaf wel, voor aanvaller Bruggink. Die zet van Hiddink sprak boekdelen over de drin gende noodzaak om de power van tien Gunners te beteugelen. Aan aanvallen werd niet meer gedacht. Juist op het moment dat Wen ger weer een topper voor een vedette ruilde, Vieira voor Gil- berto, werd het elders 1-0 voor Auxerre. Daarmee was de tra giek voor PSV compleet. ARSENAL: Shaaban; Loeznhy, Stepa- novs, Cygan en Touré; Edu. Pires. Viei ra en Van Bronckhorst; JefFers (70. Wil- tord) en Henry (64. Bergkamp). PSV: Waterreus; Bögelund. Ooijer (80. Vennegoor of Hesselink), Hofland en Bouma; Rommedahl, Van Bommel. Vogel (41. Lucius) en Robben; Kezman en Bruggink (71. Van der Schaaf). havana/anp - De Nederlandse honkballers hebben bij de Inter continental Cup in Havana op Cuba de eerste overwinning ge boekt, maar zijn niettemin uit geschakeld. Oranje versloeg het eveneens nog puntloze China met 7-1. Roger Kops was de winnende werper. De uitschakeling was al voor het begin van het duel een feit. Ja pan, vandaag de laatste oppo nent, was door een zege onbe reikbaar geworden in groep A evenals de andere concurren ten, op China na. De eerste zege kon Robert Een hoorn niet opvrolijken. De Ne derlandse bondscoach had de smoor in, door de drie nederla gen op rij, maar ook door de in zijn ogen verkeerde mentaliteit van sommige spelers. Dat laat ste irriteerde hem mateloos. „Kijk maar naar de andere teams. Die willen maar één ding: winnen. Je kunt buiten het veld wel een dolletje met ze ma ken, maar tijdens de wedstrijd staan ze er gewoon." De voor malige prof kondigde voor het duel met de Chinezen dus maatregelen aan. „Jonge spelers opstellen, die het gras wel op vreten." Toch vielen de wijzigingen in Oranje achteraf mee. Een uit braak van maag- en darmklach ten in de selectie had daar wel licht mee te maken. Sharnol Adriana nam de plaats in van Percy Isenia op het eerste honk. Sidney de Jong stond in de line up als aangewezen slagman. Roger Kops maakte zijn debuut. De in Cuba 29 jaar geworden werper van Pioniers deed het goed. Net zoals alle starters dit toernooi. Tot en met de vijfde inning stond hij slechts vijf man toe op de honken, waarvan er één een veldfout was. Oranje stond toen al met 2-0 voor. In de volgende slagbeurt legde Nederland de basis voor de overwinning. Twee singles en doubles zorgden ervoor dat Meulens, De Jong en Engelhardt binnen konden lopen (5-0). Evert-Jan 't Hoen sloeg twee man binnen. In de zevende inning waren in middels twee werpers van China vervangen. Op de Nederlandse heuvel werd Kops afgelost door clubgenoot Robin van Doorn- speek. Daarna werden nog enkele spe lers ingezet die nog niet eerder in actie waren gekomen. Neder land liep uit naar 7-0, maar het lukte Van Doomspeek niet de laatste nul te maken. China scoorde tegen en Erik Remmerswaal werd opgeroepen om het karwei af te maken. De pitcher van Neptunus deed dat bekwaqm. Brian Engelhardt had met een slaggemiddelde van 1.000 en belangrijk aandeel in de zege. Smet op de wedstrijd was het wegzenden van Ralph Milliard. Na een vermeend ge vaarlijk inkomen (spiken) van een Chinese speler op het twee de honk, viel de HCAW"er zijn tegenstander aan. Brian Engelhardt wordt uitgetikt op het tweede honk. Foto: EPA CHAMPIONS LEAGUE EERSTE RONDE RC Genk (Bel) - Real Madrid (Spa) 1-1 (0-1). 21. Tote 0-1, 86. Sonck 1-1. Scheidsrechter Granat (Pol). Gele kaart: Morientes. Helguera. Carlos (Real Ma drid). Zokora. Sönck, Thijs (Genk). AS Roma (Ita) - AEK Athene (Gri) 1-1 (1- 0). 40. Delvecchio 1-0, 90. Senteno 1- 1. Scheidsrechter: Bre (Fra). Gele kaart: Delvecchio (Roma), Zagorakis (AEK). R. Madrid 6 2 3 1 9 15- 7 Roma 6 2 3 1 9 3-4 AEK 6 0 6 0 6 7-7 RC Genk 6 0 4 2 4 2-9 GROEP D Ajax (Ned) - Internazionale (Ita) 1-2 (0- 0). 50. Crespo 0-1. 52. Crespo 0-2. 90 Van der Vaart 1-2. Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toeschouwers: 50.000 Gele kaart: Mido (A|ax). Materazzi. Coco, Vie rt, Toldo. Almeyda (Internazionale). Rosenborg (Noo) - Olympique Lyon (Fra) 1-1 (0-0). 68. Brattbakk 1-0. 84. Govou 1-1 Scheidsrechter: Dallas (Sch). Gele kaart: Brechet (Lyon). Karadas (Rosen borg). Inter 6 3 2 1 11 12- 8 Ajax 6 2 2 2 8 6-5 Lyon 6 2 2 2 8 12- 9 Rosenborg 6 0 4 2 4 4-12 Nummers een en twee van de groep naar tweede ronde, nummers drie naar de UEFA beker UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 95-75, Toronto Raptors - Orlando Magic 115-109. Seattle Supersonics - Was hington Wizards 101-95, Detroit Pistons - New Orleans Hornets 93-87. LA Clippers - Miami Heat 101-82. Utah Jazz New York Knicks 108-87. Houston Rockets - Portland Trail Bla zers 86-83. Altanta Hawks - LA Lakers 95-83. Amsterdam. ULEB-Cup, vijfde wedstrijd: Ri coh Astronauts (Ned) - Matis Varese (Ita) 69- 79 (36-39). Topscorers Astronauts Ridl 21. Spinks 20. DAMMEN Domburg. EK mannen. Achtste finale, tweede partij: Getmanski (Rus) - Valneris (Let) 11(2 2/barrage 5-7). Gotoebjeva (Let) - Scholma (Ned) 0-2 (2-2/1-3). Heusdens (Ned) Schwarzman (Rus) 1-1 (2-2/1-3). Vatoetm (WRu) Gantwarg (WRu) 0-2 (1-3). Milsjin (Rus) - Jansen (Ned) 1-1 (2-2/5-7). Van den Akker (Ned) - Clerc (Ned) 1-1 (2-2/3-5). Ge» giev (Rus) - Cordier (Fra) 1-1 (2-2/3-1). Kin- ner (Oei) - Boezinski (Lil) 1-1 (2-2/1-3). Win naars naar kwartfinale HANDBAL Vrouwen. Eredivisie. SEW - Olympia 31-16. HONBAL Havana. Intercontinental Cup. China Neder land 1-7 Zuid-Korea - Italië 5-0 TAFELTENNIS Oen Bosch. Europese liga. Groep C. Eerste ron de, derde wedstrijd: Nederland 0ostenri|k 3 1 Keen - Schlager 11-8 11-88-11 11-7. Slie pen Chen 8-11 6-11 5-11. Heister - Gardos 11-13 11-94-11 11-6 11-6, Keen-Chen 10- 12 11-8 5-11 11-6 11-8 Cherbourg. Frankrijk - Joegoslavië 2-3. Eindstand: 1 Frankri|k 3-4 (8-4). 2 Joegoslavië 3-4 (7-7), 3 Nederland 3-2 (5-7), 4. Oostenrijk 3-2 (5-7) TENNIS Sjanghai Masters Cup mannen. 3,7 miljoen euro Rode groep: Moya (Sp»"5) Satm (Rus/3) 6-4 7-5. Hewitt (Ausll) Costa (Spa) 6-2 4-6 6-3 Gouden groep: Federer (Zwi) Ferrerc (Spa) 6-3 6 4 Los Angeles Dubbel, finale: Dementieva/Husarova (Rus/S)w/3>- Black/L.k novtseva (Zim/Rus/5) 4-6 6-4 6-3 Knomlle (VSt) Challenger, 50.000 euro. Eerste ronde Verkerk (Ned/3) Dietrich (VSt) 6-4 7 6 VOETBAL Eredivisie. RBC - Groningen 2-0 Schotland. Dundee - Dunferml. 2-3. fainer Bert van yenoord kan [wedstrijd uit de ^önde van de s-A-figue, vanavond Me United, geen jp Edwin Zoete- FOrdediger is nog y hersteld van een bij zijn knie. Pa- ilm£ vervangt hem. heji van Paul Bos velt nayenture Kalou bioger) is nog steeds von bij een zege arqnoord zich van eerleen Europees be- imi i op uifgt vo°r bo« primeur itaa zijtel heeft voor een laajgd door als eerste Bi door te dringen at ironde van de k tifague. De lands- lorakelde verrassend Ji'C Liverpool uit; onet heel veel vei uiteindelijk met i oen billen. De teden bij rust op een lleig. de Engelsen it.islotfase vail3-0 rzejar mogen niette- enjor in de strijd om nb 1 n de angst tningen ;C Groningen is onderaan ïdivisie. De ploeg heb trainer Ron Jans teij in Roosendaal le angst. Gronin- reinig te voetbal- onnodig van RBC idjger Hellemons :eer voor de Roo- een overwinning de aansluiting ploegen weer /onden. Nu blij- prlingen met twee «Iten laatste. Het is al tien punten. wacht voor Gro- de sleutelwedstrijd Ofefschap, dat voor- GROEP A Arsenal (Eng) - PSV (Ned) 0-0. Scheids rechter: Ovrebo (Noo). Toeschouwers: 35.274. Rode kaart: 35. Touré (Arse nal, 2x geel). Gele kaart: Vogel. Ooijer. Hofland, Vennegoor of Hesselink, Van Bommel (PSV). Auxerre (Fra) - Borussia Dortmund (Dui) 1-0 (0-0). 76. Benjani 1-0. Scheids rechter: Corpodean (Roe). Gele kaart: Cissé, Fadiga (Auxerre), Madouni, De- mel, Lehmann, Leandro (Borussia). Arsenal 6 3 1 2 10 9-4 Dortmund 6 3 1 2 10 8- 7 Auxerre 6 2 1 3 7 4-7 PSV 6 1 3 2 6 5-8 GROEP B Basel (Zwi) - Liverpool (Eng) 3-3 (3-0). 2. Rossi 1-0. 22 Giménez 2-0. 29. Atouba 3-0, 61. Murphy 3-1. 64. Smicer 3-2, 85. Owen 3-3. Scheidsrechter: Co lombo (Fra). Gele kaart: Esposito (Basel), Smicer. Murphy (Liverpool). Valencia (Spa) - Spartak Moskou (Dui) 3- 0 (1-0). 38. Sanchez 1-0. 46. Sanchez 2-0, 78. Aurelio 3-0. Scheidsrechter: Kasnaferis (Gri). Gele kaart: Koedriasjov. Mitreski, Abramidze. Kovtoen. Og- vensanja (Spartak). Garndo (Valencia) Valencia 6 5 1 0 16 17- 4 Basel 6 2 3 1 9 12-12 Liverpool 6 2 2 2 8 12- 8 Sp. Moscou 6 0 0 6 0 1-18 melbourne/rtr - De Australian Open scherpt het hittebeleid aan. De tenniswedstrijden mo gen niet doorgaan als de tempe ratuur de 35 graden Celcius overstijgt. De organisatie van het eerstkomende grandslam- toernooi, dat 13 januari begint, denkt daarmee de gezondheid van spelers en toeschouwers be ter te beschermen.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19