Rafael van der Vaart flikt het weer SPORT Strijd tussen jong en oud in Sjanghai Vakbond: Schaatsers niet akkoord met overname Supertalent voorkomt nederlaag Ajax bij Roda JC Danny Hesp flauwgevallen Machlas vertrekken de - Nikos Machlas mag interstop weg bij Ajax. >k, die in Amsterdam op ■ede plan is geraakt, leeds meer moeite met als reserve. Ajax en f hebben afgesproken je winterstop naar zijn {wordt gekeken. Trainer [Koeman maakte giste- de wedstrijd tegen Roda k geval duidelijk, dat hij k niet meer als serieuze aat voor de eerste elf be- ir voetbal last pe KNVB heeft in ver iet de slechte gesteld- li de velden de zaterdag- jden in het amateur- voor de lagere elftallen [ïpillen in de districten en 2 afgelast. Vooralsnog je eerste teams wel. Duivenbode seld bij NAC fx-voetbalprof Theo jvenbode is één van de imste kandidaten om ir te worden bij NAC. malige linksback (59) is lig international en voor Feyenoord, Ajax jem. Van Duivenbode, )70 met Feyenoord de Cup I won, was voor treden van Roelant Olt- 11998 al in beeld bij (algemeen directeur. ist NEC tegen t beker N - NEC tekent protest le KNVB tegen de hui- iet van het bekertoer- I eredivisionist vindt de ;ookte' loting ronduit lijk en probeert op korte andere clubs mee te n zijn verzet. „De char- bet bekertoernooi jrmoord", zegt Leen technisch directeur I, over het huidige sys- larin stromen de zes jers aan Europees voet- n de derde knock-out- Ook ligt het jema tot en met de be- i al vast. genten voor upporter i - Maar liefst 3000 toeten in Athene de van vijfhonderd ipporters waarborgen, me Griekse politieleger ;omen dat fans van het tenathinaikos en het ide Fenerbahce net als ten geleden massaal ken. De eerste ontmoe- en beide clubs (1-1) in le ronde van de UEFA- ird ontsierd door grote eijen wellicht de mission Eddy Verheijen is (NSB bij NOC*NSF agen voor de functie de mission bij de :he Winterspelen in urijn. Verheijen, bij de >nd als bestuurslid be reidingen, is niet de didaat. Ook Wilfred )orzitter van de bob- nd, en Rita van Driel, er in de paralympische )uden op de kandida- Ktan. rreus tlgeval n - Het is onzeker of aterreus vanavond can spelen tegen Hee- De doelman heeft last uikspier. De blessure I rreus komt enkele da- PSV's duel in de ns League met Arse- nningen ploegen mannenploeg is op olympiade doorge- jot de toptien. Door de g op Griekenland de dertiende en e ronde rukte de Eu- pioen in Bied op eelde negende ploper Rusland is vrij- van de titel. De vrou- won dankzij kop- g met 2-1 van Argen- V-fans racisme - De supportersver- PSV gaat rond het s-Leagueduel ko ek met Arsenal actie en racisme. De fans nee proberen het n imago op te vijze- •~ft van de Europese A onlangs een boete euro gekregen we- 'minerende uitlatin- n aantal aanhangers e wedstrijd tegen de lub. zaterdag 9 NOVEMBER 2002 door Peter van Duyl kerkrade - Het wordt zo langza merhand een eentonig verhaal. Als Ajax in de problemen dreigt te komen, richt Rafael van der Vaart zich op en sleept hij zijn ploeg er doorheen. Gisteravond tegen Roda JC was het niet an ders. Het supertalent, niet eens helemaal fit, had aan één briljan te actie genoeg om Ajax voor de eerste nederlaag van het seizoen te behoeden: 1-1. Nog niet zo heel lang geleden constateerde men bij Ajax tevre den, dat de schade in eigen land, ondanks alle Europese in spanningen, minimaal bleef. In middels lopen ook de Amster dammers, zoals zo veel Cham pions League-deelnemers, her en der wat kleerscheuren op. Twee weken terug werden bij RKC twee punten ingeleverd en gisteren kwam Ajax tegen Roda opnieuw niet verder dan 1 -1 De manier waarop Ronald Koe man zijn ploeg door de compe titie leidt is - het puntenverlies gisteren in Kerkrade ten spijt - zonder discussie succesvol, maar meer en meer zijn de we gen van de Ajax-trainer ondoor grondelijk. In vergelijking met vorige week, toen simpel met Willem II werd afgerekend, had Koeman weer eens grondig aan zijn elftal gesleuteld. Van der Meyde (geblesseerd), Sikora en Mido moesten toeldjken, maar de meest opvallende mutatie had Koeman toch achterin doorgevoerd. Niet het bewie rookte talent Nigel de Jong maar de verguisde Abubakari Yakubu draafde op als vervanger van de geblesseerde Cristian Chivu. Koeman zei na afloop dat De Jong en Mido niet helemaal fit waren en dat hij met het oog op de cruciale Champions League wedstrijd tegen Inter Milaan geen enkel risico wilde nemen. Tegelijk werd duidelijk dat de oefenmeester steeds nadrukke lijker lak heeft aan Ajax' huisstijl als hij vindt dat de situatie daar om vraagt. Tegen het stugge Ro da, de nummer vier op de rang lijst, begonnen de Amsterdam mers niet met drie, maar met twee aanvallers. Eén van hen was Rafael van der Vaart. De middenvelder is nog altijd niet honderd procent fit na zijn knie operatie, maar met het oog op het duel met Inter Milaan (dins dag) acht Koeman het noodza kelijk dat Van der Vaart speelmi nuten krijgt Als aanvaller hoeft Van der Vaart veel minder me ters te maken dan op zijn eigen plek. Vanaf het eerste fluitsignaal was duidelijk dat Ajax zich in wéér een nieuw maatpak niet hele maal lekker voelde. Vrijwel nooit kregen de combinaties iets vloeiends. En als Ajax al voorin kwam, vormde Zlatan Ibra- himovic een hinderlijk obstakel voor het vervolg van de aanval. De Zweed kende een veelbelo vende competitiestart en leek dichtbij een definitieve door braak, maar de laatste weken zakt hij weer ver terug. Tegen Roda JC deed hij gisteren bijna alles fout en zijn wissel in de 65ste minuut was volstrekt lo gisch. Hoewel de meeste mogelijkhe den in de eerste helft voor Roda waren, kreeg Ajax de beste kans. Een prachtige combinatie tus sen de sterk spelende Steven Pienaar en Tomas Galasek bracht Van der Vaart na een kwartier in stelling. Hij schoot de bal met rechts op de paal. De bijzonder vlakke eerste helft werd gevolg door een veel aan trekkelijker tweede. Ibrahimovic opende het vuurwerk, toen hij Ajacied Yakubu (rechts) blokt Dos Santos Rodriques van Roda. Foto: ANP/Olaf Kraak de bal van dichtbij op de voeten van Roda-doelman Kujovic ko gelde. Daarna was het woord nadrukkelijk aan de Limburgers. Edrissa Sonko kopte eerst een open kans naast, maar twee mi nuten later sloeg de Gambiaan alsnog toe. Toen Ajax-keeper Joey Didulica de bal als een pu pil door zijn vingers liet glippen, was het voor Sonko een koud kunstje om de 1-0 in te tikken. Koeman reageerde onmiddellijk en bracht Victor Sikora en Wamberto voor Ibrahimovic en Richard Witschge. Die wissels bezorgden Ajax nieuw elan, maar opnieuw moest Rafael van der Vaart er aan te pas komen om het duel een wending te ge ven. De gelegenheidsspits werd op de rand van buitenspel aan gespeeld. draaide zich knap vrij en mikte de bal niet hard, maar akelig zuiver langs Kujovic: 1 -1 Daarna kregen beide ploegen nog een paar kansen, maar met de deling kon iedereen vrede hebben. RODA JC: Kujovic; Filipovic, Luijpers, Brouwers en Sonkaya; Sonko (77. Ny- gaard). Van Dessel. Vicelich en Soetaers; Cristiano (86. Berglund) en Anastasiou (73. Sergio). AJAX: Didulica; Trabelsi. Bergdolomo. Yakubu en Van Damme; Galasek. Pie naar. Witschge (65. Sikora) en Max well; Van der Vaart (83. Hossam) en Ibrahimovic (65. Wamberto). numegen/gpd - NEC-speler Danny Hesp is gisterochtend tij dens de training flauwgevallen. De aanvoerder, die sprak over 'hartkloppingen', heeft in het ziekenhuis een cardiogram laten maken. Daarop was een lichte afwijking te zien die volgens de artsen niets verontrustends hoeft te be tekenen. Toch moet Hesp vanaf maandag voor de zekerheid meerdere medische onderzoe ken ondergaan. „Vooralsnog maak ik me geen overdreven zorgen", aldus Hesp. Het was een bizar moment tij dens de ochtendtraining van NEC. Zonder iemand in zijn buurt ging Danny Hesp pardoes onderuit. De aanvoerder krabbelde over eind, maar kwakte opnieuw te gen de grond. Nog geen drie uur later werd er in het ziekenhuis een filmpje van zijn hart ge maakt. „Het was wel even schrikken", zei een nog aange slagen Hesp na het onderzoek. „Ik voelde mijn hart overslaan en ineens werd het zwart voor de ogen. Ik viel, wilde opstaan, maar dat lukte in eerste instan tie niet Een vreemd gevoel. Sommige medespelers dachten dat ik een geintje maakte. Ik ben voor de zekerheid maar met de training gestopt. Ik voelde hart kloppingen en was duizelig. Ik heb werkelijk geen idee hoe het kwam." Het is niet de eerste keer dat Danny Hesp last heeft van dui zelingen en hartkloppingen. „Ik heb het wel eens vaker meege maakt Een halfjaar geleden nog. Maar toen had het volgens mij te maken met epilepsie. Deze keer was heftiger dan ooit. Ik ben nooit zomaar omgevallen." Direct na de training werd in het ziekenhuis de bloeddruk van de NEC'er gemeten. Ook onderging hij een gehoortest en later op de dag werd een cardiogram ge maakt. Hewitt en Agassi knokken om toppositie in Masters Cup SPORTUITSLAGEN BADMINTON door Gertjan van Geen sjanghai/den haag - De Oudste en de jongste deelnemer aan de Tennis Masters Cup in Sjanghai strijden volgende week om de eerste plaats op de wereldrang lijst. Lleyton Hewitt heeft een niet al te zeker lijkende voor sprong op Andre Agassi. De ove rige zes spelen slechts voor spek en bonen mee; nou ja, voor een hoop geld en de officieuze titel van wereldkampioen. De tennisogen priemen vanaf dinsdag slechts op Hewitt en Agassi. De 32-jarige Amerikaan heeft een achterstand van 88 punten in de Champions Race. In Sjanghai zijn in totaal 150 punten te verdienen. Drie keer twintig in de poule, veertig voor een finaleplaats en vijftig voor de eindzege. Een simpel reken sommetje leert dat Hewitt mini maal de eindstrijd moet halen, tenzij Agassi al voor de finale struikelt. De ervaring van dit jaar leert dat Agassi juist in de grote evene menten schittert. Hij won welis waar geen Grand Slam, maar hij had slechts vijftien toernooien nodig om tot de tweede positie te geraken. Hewitt speelde er negentien, de overige deelne mers in Sjanghai waren allen in 21 of nog meer evenementen actief. Precies een jaar geleden werd Hewitt in Sydney de jongste ten nisser die het jaar als nummer 1 afsloot. Hij won het officieuze WK in Sydney en passeerde Gustavo Kuerten op de valreep. De 21-jarige Australiër heeft sindsdien gemerkt dat aan de top blijven zwaarder is dan er te komen. Met de enorme concur rentie hijgend in zijn nek beleef de Hewitt niet het superjaar dat Agassi probeert in Sjanghai de 88 Foto: AP/Den is Doyle van hem verwacht werd. De man die door zijn snelheid, techniek en ongeëvenaarde win naarsmentaliteit geacht werd minimaal twee Grand-Slamtoer- nooien en misschien wel meer te winnen, bleek kwetsbaar. Zie de nederlaag tegen Raemon Sluiter in Stockholm drie weken geleden. Grootste tegenstander voor He witt is zijn gezondheid. Na zijn succesvolle ren naar de top werd hij geveld door een kinder ziekte: waterpokken. De voorbe reiding op de Australian Open liep in de soep en hij verloor in punten achterstand op Hewitt ongedaan te maken. de eerste ronde. Ook na zijn Wimbledon-titel kreeg hij een terugslag. „Ik heb me daar volle dig uitgeput", zei Hewitt vorige week in Parijs. „Ik leek wel een cactus en wilde twee of drie we ken alleen maar in bed liggen. Tot na de US Open heb ik ge worsteld met mijn immuunsys teem en mijn mate van fitheid." Daarbij kwamen lichte motiva tieproblemen. Hewitt: „Wimble don betekende zo veel voor me. Daarna voelde het alsof ik tegen een muur opliep. Het was moei lijk om weer week in week uit toernooien te spelen. Moeilijker dan vorig jaar toen ik de US Open won en op de golven ver der gleed." Op doktersadvies nam hij veel rust. „Het was niet echt mijn keuze. Maar als ik meer had ge speeld had ik deelname aan de Masters Cup en zelfs de Austra lian Open op het spel gezet. En ik weet hoe slecht ik me begin dit jaar gevoeld heb en daar wil de ik even niet aan denken." Als het aan Hewitt ligt speelt hij volgend jaar nog veel minder. Dat heeft alles te maken met een rel in Cincinnatti begin au gustus. De Australiër weigerde om vlak voor de finale voor de camera's van sportzender ESPN te komen. De ATP gaf hem een boete van 200.000 euro. Hewitt, vermaard om zijn relletjes die zijdelings met tennis te maken hebben, beloofde de spelersvak bond aan te klagen. Hij noemde de ATP een circus en dreigde in 2003 zich slechts te concentre ren op de Davis Cup en de Grand Slams. Het was een nogal lompe reactie van iemand die ruim 15 miljoen euro aan prij zengeld heeft verdiend en een veelvoud daarvan aan sponsor contracten en startgelden. Het zal ook wel bij grootspraak blij ven. Landgenoot Ken Rosewall, acht voudig Grand-Slam winnaar en een van de oprichters van de ATP, riep hem openlijk op het matje. De snuiter moest maar eens gaan beseffen dat het ten nis hem meer oplevert dan kost en dat de vele miljoenen die He witt verdient zijn te danken aan de invloed van de spelersorgani satie en de media. „Hij moet zich iets waardiger gaan gedragen en zich realise ren dat de nummer 1 van de wereld verplichtingen heeft", zei Rosewall in de Sydney Morning Herald. Maar de eigenzinnige Hewitt heeft niet zo veel op met autori teiten en riekt zijn eigen plan. De Wimbledon-kroon heeft zijn jaar al goed gemaakt. Als hij Agassi van het lijf kan houden, wordt het een gouden jaar. „Een Wimbledon-titel gaat bo ven alles. Als ik nummer 1 blijf, is dat fantastisch. Laat daar geen twijfel over bestaan. Maar als Andre te goed blijkt en me in haalt, dan kan ik daar alleen maar mijn petje voor af ne men." Duisburg. Duits Open. Vrouwen, kwartfinales: Yao Jie (NeO) Weck- ström (Fin) 13-12 11-7. Mann (Eng) - Persson (Ze) 9-11 11-9 11-9. Meulendijks (Ned) - Sari (Ino) 11-6 11-3, Hongyan Pi (Fra) - Christina Sórensen (Oen) 11-1 11-0 Halve finales: Yao Jie - Mann. Meulendi|ks Pi. Vrouwen dubbel, kwartfinales Audma/Jona- thans (Ned) - Schjoldrager/Harder (Den) 11-4 13-12 Gemengd dubbel, kwartfinale: B'uii Jonathans (Ned) - Lens/Persson (Ned/Zwe) 11-7 13-12. DAMMEN Domburg. EK mannen, tweede ronde, tweede partij: Kirzner (Oek) - Valnens (Let) 0-2 (1-3), Scholma (Ned) - Georgiev (Rus) 1-1 (2-2, barr 3-1). Van den Akker (Ned) - Schwarzman (Rus) 0-2(1-3). Milshin (Rus) - Gantwarg (WRu) 1-1 (1-3). Watoetin (EDC) - Jansen (Ned) 1-1 (2-2. barr. 7-7. Jansen wint), Heusdens (Ned) - Clerc (Ned) 1-1 (2-2, barr 4-6), Cordier (Fra) - Aleksejevs (Let) 1-1 (2-2. barr 5-3). Boezinski (Lit) - Misans (Let) 1-1 (2-2. barr 3-1); Her kansing: (verliezers uitgeschakeld) Stokkel (Ned) - Lagoda (Let) 2-0 (4-0). Dolfing (Ned) - Kristek (Tsj) 2-0 (4-0), Nosevich (WRu) - De Meulenaere (Bel) 1-1 (3-1), Domchev (Lit) - Sawczyk (Pol) 1-1 (3-1). Petryla (Lit) - Chmiel (Pol) 1-1 (2-2, barr 1-3), Zalit.s (Let) - Pome- ranets (Isr) 2-0 (3-1). Bubbi (Ita) - Getmanski (Rus) 0-2 (0-4), Golubjeva (Let) - Vipulis (Let) 1-1(3-1). Ajax PSV Feyenoord RodaJC NAC Willem II NEC RKC FC Utrecht Vitesse Excelsior FC Zwolle FC Twente AZ RBC Heerenveen Graafschap Groningen 27 28-12 24 25- 3 20 26-12 20 23-13 15 14- 8 15 16-15 15 14-15 15 14-18 13 11- 9 12 11-10 12 14-16 11 13-16 10 11-18 10 16-28 9 13-16 9 13-18 3 7-28 1 7-21 GOLF Sotogrande (Spa). Volvo masters. Europese Tour. Stand na tweede ronde: Cabrera (Arg) 135 slagen (-7). 2 Karlsson (Zwe). Montgomene (Sch). Garcia (Spa). Drege (Wal). 139. 6 Rose (Eng), Jacobson (Zwe). Price (Wal) 140. 9 La- feber (Ned). Johnson (Zwe). Leaney (Aus). O'Malley (Aus) 141. 44 Muntz (Ned) 149 +7). rijswijk/anp - De vakbond NL Sporter verwacht bepaald geen soepele overname van de Spaar Select schaatsploeg door de Sponsorbingo Loterij (SBL). Dat zei gisteren voorzitter Yves Kummer van de bond, die de belangen behartigt van de acht schaatsers van de ploeg. Hij be richt directeur Jan-Willem van Dijk van Spaar Select van het doordrukken van de deal. „Van Dijk mag er met de SBL uit zijn, er is allerminst een akkoord met de schaatsers", zegt oud rugbyer Kummer. „Meneer Van Dijk bepaalt namelijk niet bij welke ploeg en voor welk bedrag de schaatsers gaan rijden. Er zijn langlopende contracten met de schaatsers afgesloten en die kunnen niet worden ontbonden zonder wederzijdse instem ming". En die instemming is er voorlo pig nog niet, verwacht Kummer. Zijn vakbond gaat dit weekeinde de contracten van de schaatsers eens goed op juridische en ar- beidsrechterfijke aspecten be oordelen. Begin volgende week krijgen de schaatsers een advies voorgeschoteld. „Ons standpunt zal denk ik zijn dat de schaatsers niet zomaar in zee moeten gaan met SBL en de komende weken nog eens rusrig de rijd moeten nemen om een weloverwogen beslissing te nemen. Het is best mogelijk dat er nog andere be drijven geïnteresseerd zijn in de schaatsploeg." Vooralsnog gaat NL Sporter niet onderhandelen met het SBL, het bedrijf van oud-Avro-coryfee Wibo van de Linde: „We zijn in discussie met Spaar Select. Daar staan de schaatsers onder con- ttact en die conriacten moeten worden gerespecteerd. Van Dijk slaat een paar stappen over; hij kan onmogelijk bepalen dat zijn werknemers bij een andere werkgever voor een veel lager salaris gaan schaatsen. Zo werkt dat dus niet." De Koninklijke Belgische Snel schaats Federarie (KBSF) heeft een eerder akkoord met Bart Veldkamp over de sponsoruitin gen op de kleding van de Belgi sche Narionale Schaatsselecrie ingetrokken. Dat heeft Veld- kamps management vrijdag be kendgemaakt. Na een eerder conflict had de KBSF Veldkamp contractueel toch het recht verleend het ont werp voor zijn pak te bepalen. De federatie wenst zich nu ech ter niet aan de overeenkomst te houden en dwingt de schaatser in een door haar bepaald design aan de start te verschijnen bij al le intemarionale wedstrijden. Met de schending van de over eenkomst lijdt Veldkamp vol gens zijn management ernsüge schade. De KBSF is volgens Veldkamps management echter in gebreke gebleven met het tijdig leveren van de kleding aan de schaatser. Daarom heeft de intemarionale unie ISU Veldkamp dispensarie verleend om tijdens de eerste wereldbekerwedstrijden in Ha- mar in zijn zelf ontworpen pak te rijden. De loting voor de wedstrijden in de Wereldbeker in Hamar: Mannen, 1500 m: le rit: Andre- atti (Ita) - Veldkamp (Bel), 13e rit: Vreugdenhil (Bel) - Stordal (Noo), 17e rit: Tuitert (Ned) - Marshall (Can), 21e rit: Sjepel (Rus) - Wennemars (Ned), 22e rit: Breuer (Dui) - Hersman (Ned), 23e rit: Postma (Ned) - Gravem (Noo), 25e rit: Uytde- haage (Ned) - Andersen (Noo). Vrouwen, 3000 m: 3e rit: Gao Yang (Chn) - De Vries (Ned). 4e rit: Huizebosch-Smit (Ned) - Bjelkevik (Noo), 8e rit: Anschütz (Dui) - Groenewold (Ned), 9e rit: Klassen (Can) - De Loor (Ned). 10e rit: Pechstein (Dui) - Vis (Ned). StOfd (Noo). Möbelringen Cup. vijflandentoer- nooi, vrouwen. Zweden - Nederland 29-28 (13-10). Topscorers Nederland Assink9 PRIJSVRAGEN Lucky Day 2942, 8 november: 12.18.20.23.24.26.29.36 39. 40.45.46.48.54,60.69.70 75.77.80 Prijswinnaars Lucky Day 29417 november: Aantal prijswinnaars 4 385. Totaal prijzenbe- drag. e.33.337.00. Totaal gratis deelnames: 17.041 Onder voorbehoud van typefouten SCHAKEN Bied. Olympiade. Mannen. 13e ronde: Nede' land - Griekenland 2.5-1.5 Van Wely Papaio- annou 1-0. Sokolov - Halkias 1-0. Tiviakov - Miladinovic 1/2-1/2, Ni|boer - Vouldis0-1 Rusland - Israèl 2-2. Hongariie Armenië 2-2. China - Kroatië 3-1. Georgtè Canada 3.5-0.5. Polen - Joegoslavië 3-1. Engeland Duitsland 2-2. Macedonië - Oekraïne 2-2. Frankri|k - Li touwen 3,5-0.5 Stand: 1 Rusland 36 5 punt, 2 Hongarije 34,5. 3 Georgië 33. 4 China 32,5. 5 Polen, Armenië 32. 7 Israël. Frank rijk 31.5. 9 Nederland. Engeland 31 Vrouwen. 13e ronde: Nederland - Argentinië 2- 1 Peng - Lujan 1-0. Lanchava Buniovich 1/2-1/2, Schuurman - Zuriel 1/2-1/2 China - Oekraïne 1,5-1,5. Bulgarije - Georgië 2-1. Rusland - Vietnam 1,5-1,5. Armenië Polen 2- 1. Verenigde Staten India 2 1 Stand: 1 Chi na 27. 2 Rusland, Georgië 26,5, 4 Vietnam, Armenië 24.5, Nederland 21,5. EERSTE DIVISIE Volendam - Fortuna Sittard 1-2 (1-1). 12. Luirink 1-0, 28. Hamming 1-1, 90 Hamming 1-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Van der Hoeve (Fortuna Sittard). Go Ahead Eagles - Eindhoven 3-1 (1-1) 4. Hese 0-1, 39. Leferink 1-1, 59. Yildi- rim 2-1, 82. Dibi 3-1. Scheidsrechter: Koopman Toeschouwers: 3300. Rode kaart. 78. Wellens (Eindhoven) Gele kaart. Kuiper. Yilderim (Go Ahead Eag les). Hese (Eindhoven). Bijzonderheid Dibi (Go Ahead Eagles) mist strafschop m 39e minuut). TOP Oss - Stormvogels Telstar 1-0 1-0) 42. Iliohan 1-0. Scheidsrechter: Siebert Toeschouwers: 1600. Gele kaart: Tol (Stormvogels Telstar) VW - Sparta 2-4 (1-1) 4 Jacobs 1-0. 20. Koevermans 1-1, 57 Hofstede 2-1. 61 Van der Bergh 2-2. 64 Van der Bergh 2-3. 84. Van der Bergh 2-4 Scheids rechter: Van der Hilst. Toeschouwers 2200. Veendam - Dordrecht'90 0-0 Scheids rechter van Beek Toeschouwers: 3215. Bijzonderheid: wedstri|d begon halfuur te laat wegens vertraging spelersbus Dor drecht. Emmen Heracles ADODenHaag GA Eagles TOP Helmond Sp. Volendam Cambuur L. Sparta St. Telstar Den Bosch Veendam Haarlem Fortuna S. Eindhoven VW MW Dordrecht 10 0 1 25 21- 5 2 24 27-17 2 22 22- 9 2 20 22-14 3 20 20-18 3 19 29-16 4 19 20-19 4 18 18-14 4 17 25-19 5 16 14-15 3 15 16-11 5 12 17-21 5 9 10-21 6 9 12-20 7 8 9-21 8 7 15-28 6 6 8-19 9 1 11-29 TURNEN Granada. EK ritmische sjxKt gymnastiek Kwalificatie landenteams. B-groep: 1 Georgië 80.20. 2 Tsjechië 79.85. 3 Finland 78.90. 4 Polen 78.35. 5 Groot-Bottannië 77,925. 15 Nederland 68.90 (Emmy van Montfoort touw 17.10, knotsen 18.75 Anna Poöohova hoepel 16.00. bal 17.05) VOETBAL EREDIVISIE Roda JC - Ajai 1-1 (0-0) 62 Sonko 1-0, 72 Van der Vaart 1 -1 Scheidvechter B'aamhaa> Toeschouwers 17.500 Gele kaart Brouwers. Luijpers. Vicelich. Van Dessel (Roda JC). Yaku bu(Ajai) Futsal: E K-kwalificatietoernooi in Sit tard: NederlandjÉÉovemê 2-6. Armenië Griekenland 3-6?cindstand Slovenië 3-9. 2 Nederland 3-6. 3 Griekenland 3- 3. 4 Armenië 3-0. Slovenië geplaatst vcor EK in Italië. VOLLEYBAL Apeldoorn. Top Teams Cup mannen, eer ste ronde: Ceske Budejovice (Tsj) - órkei ljunga (Zwe) 3-1 (25-17 23-25 25-13 25-14), Piet Zoomers/Dynamo (Ned) - Famagusta (Cyp) 3-0 (25-16 25-13 25- 9). Lichtenvoorde. Top Teams Cup vrouwen, eerste ronde: Ion ga 59 (Ned) Dinam; Tirana (Alb) 3-0 (25-20 25-20 25-12). Panellinios (Gn) - Hit Nova Gorica 3-1 (25 1525-21 21-25 25-12) Rotterdam. CEV Cup mannen, eerste kwalificatieronde, eerste duel: Ortec Nesselande (Ned) - Smpos Saraje vo (Bos) 3-0 (25-19 25 15 25-22) WATERPOLO Barcelona. Europa Cup 1. voorronde 53- badeii (Spa) - De Robben iNed) 12-6 (3- 2 4-2 4-0 1-2).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27