Hersman wil in Erfurt kleine vierkamp rijder LOHC blijft prominente rol spelen lz 1886 wacht no; Katwijk belandt in de gevarenzone SPORT Alecto mist spirit tegen de koplope^ altijd op eerste zeg Van Goozen blikt met gemengde gevoelens terug op NK maandag 4 november 201 Cees Juffermans. Foto: EPA Juffermans houdt zijn naam hoog shorttrack - Cees Juffermans heeft tijdens de eerste wedstrijd van de nationale shorttrack- competitie de 500 meter ge wonnen. Grote concurrent Da ve Versteeg uit Lisse moest in de kwartfinale het hoofd buigen voor zijn selectiegenoot. Wou- bruggenaar Robbert-Kees Boer (21), debutant in het keurkorps van de Canadese bondstrainer Yves Nadeau, won een race en zijn kwartfinale, maar werd ge diskwalificeerd in de halve eindstrijd. Bij de vrouwen wa ren de Leiderdorpse tweeling zussen Melanie en Maureen de Lange oppermachtig. De 24-ja- rige kemploegrijdsters domi neerden tijdens hun voorronde en kwamen in de finale respec tievelijk als eerste en tweede aan. De b-finale was een prooi voor een clubgenote bij IHCL, Liesbeth Mau-Asam (20), even eens nieuweling in de nationale selectie. Rentree Smit in Heerenveen utrecht - Gretha Smit zal hoogstwaarschijnlijk haar ren tree op de lange baan maken op de vijf kilometer tijdens de World Cup-wedstrijden in Hee renveen, over drie weken. Dat is de verwachting van haar coach, Ingrid Paul. Gretha Smit, her stellende van een knieoperatie, was afgelopen weekeinde de grote afwezige op het NK af standen in Utrecht. Daar wer den de startbewijzen voor de eerste twee wereldbekerwed strijden verdeeld. Van Zanten mist podium marathonschaatsen - Meivin van Zanten is er tijdens de eer ste wedstrijd om de Peter van Vliet Marathoncup net niet in geslaagd een podiumplaats voor zich op te eisen. De pas 18-jarige schaatser uit Oude Wetering maakte vrijdagavond deel uit van de kopgroep, die het peloton al vroeg op een ronde achterstand reed. Van Zanten sprintte naar de tweede plek nadat twee vluchters op nieuw voorsprong hadden ge nomen. Vlak achter hen finish ten Voorhouter Koos Kortekaas en Stan van den Berg uit Oude Wetering als vijfde en zevende. Chan tal Boer (Woubrugge) kwam bij de vrouwen achter de Delftse Jorine Koopman als tweede over de eindstreep. Sa bine van der Wiel uit Leiden werd vierde. Haar stadgenoot Jaap Smit stond als de nummer twee op het podium bij de jeugd vanaf 16 jaar. LZ1886 zesde op estafette zwemmen - Bij de nationale es- t afettekampioenschappen zwemmen in Dordrecht is zo wel de dames als de herenploeg van LZ 1886 op de zesde plaats geëindigd. De damesestafette ploeg met onder anderen Len- neke van Schaik, Toesja Klein, Mariska van de Tol en Dieuwer- tje Vermeulen werd op de vier maal 100 meter rugslag tweede en op de vier maal 100 meter vlinderslag vijfde. De heren- ploeg met Jeffrey Tameling, Louis van Schaarenburg, Nick Driebergen, Joost Krommen hoek en Mark Drenth eindigde op de vier maal 100 meter rug slag als vierde van Nederland en op de 4 maal 100 meter vlin derslag als vijfde. Crash nestelt zich op tweede plaats bridge - De Leidse bridgers van Crash hebben zich na het twee de competitieweekeinde aan de kop van de ranglijst gehand haafd. In de hoogste bridge- klasse plaatsen de nummers een en twee zich voor de play offs om het landskampioen schap en spelen de nummers drie tot en met zes voor de ove rige twee plaatsen in de play offs. Crash speelde in Utrecht vier keer en won drie wedstrij den, de ploeg heeft een klein gaatje geslagen met de nummer drie op de ranglijst. De Crash- reserves bezetten na een aantal flinke nederlagen (3-25 en 21-9) voorlopig de voorlaatste plaats. Boonstra tweede atletiek - Achter Wilma van Onna werd Miranda Boonstra gisteren tweede in de Maple Le af Cross. In Hilversum had de Nijmeegse loopster van Leiden Atletiek 32.36 nodig voor negen kilometer. schaatsen - Tegen Erben Wenne- mars was geen kruid gewassen. Martin Hersman was daarom ook zo tevreden met zijn zilveren me daille op de 1500 meter tijdens de NK Afstanden. „Ik ben allang blij dat ik me heb geplaatst voor de world cups." Hersman stond voor een zware opgave want Ids Postma, Jo- chem Uytdehaage en Wenne- mars genoten in Utrecht een be schermde positie. Zij toonden allen vormbehoud door bij de eerste acht te eindigen. Daar door waren er nog maar twee plekken voor de wereldbeker wedstrijden van Ham ar en Er furt te vergeven. Hersman kende met zijn rit te gen Wennemars niet de makke lijkste loting. „Ik hield er reke ning mee dat hij snel van start zou gaan. Ik hoopte wel op de eerste kruising vlak achter hem te zitten, maar hij was al zo ver weg dat ik daar geen voordeel van had. Ik reed zoveel mogelijk mijn eigen race." Hersman liet zaterdag op de 1000 meter al zien dat het goed zat met zijn vorm. Hij werd vijf de en ook dat was genoeg voor deelname aan de world cup, al twijfelt Hersman nog of hij naar China en Japan afreist. Het zijn in ieder geval goede wedstrijden waarin de Lissenaar aan zijn opening kan werken. „Want die valt nog een beetje tegen. Ik had op de 1000 en 1500 meter een van de langzaamste openingen en daarin valt nog het nodige te winnen." Zijn beslissing om naar Azië af te reizen zal mede afhangen van de wereldbeker in Erftirt. Kan Hersman daar de kleine vier kamp rijden - een onderdeel dat voor het eerst op het program ma staat - dan laat hij de sprint nummers aan zich voorbij gaan. De kans daarop is aanwezig, omdat Uytdehaage en Postma tot nu toe de enigen zijn die daar aanspraak op mogen ma ken en er dus nog enkele start- plekken te vergeven zijn. Een kleine vierkamp past ook in de verdere planning van de Spaar Select-rijder. „Tussen de derde en vierde world cup zitten tien weken. Daarom wil ik EK en WK allround proberen te halen, ook al blijft de 1500 meter mijn hoofddoel." Zilver was er op het NK ook weggelegd voor Bob de Jong (tien kilometer) en Helen van Goozen (vijf kilometer). Toch keek de Hoogmadese, die dit seizoen de overstap maakte van Spaar Select naar DSB met ge mengde gevoelens terug. Van Goozen moet het nooit hebben van de openingswedstrijden en daarom reed ze voor haar doen een zeer acceptabel NK „Ik baal er alleen van dat ik me op de 1500 en 3000 meter net niet heb weten te plaatsen voor world cups." In beide gevallen was El- ma de Vries haar net te snel af. Op de 3000 meter bedroeg het verschil 0,22 seconde en op de halve afstand slechts 0,05 secon de. „Maar als je ziet waar ik van daan kom, dan heb ik heel goed gereden." Van Goozen ondervindt nog steeds de naweeën van haar pe riode bij Spaar Select. „Ik ben daarvan nog steeds niet hele maal hersteld. Ik heb niet alleen te veel maar ook verkeerd ge traind, soms twee keer op een dag intensief. Hersteltraining deed ik met de jongens. Dan probeer je bij te blijven en leidt het niet tot herstel." Het gevolg is dat Van Goozen nu nog steeds vaker verzuurt dan af schaatsers. „Technisch kaf ook nog beter en ik moet ei zorgen dat ik de laatste rondjes ook door kan bi£ Trainster Sijtje van de L was tevreden over haar f „Ik ben op de weg terug. H' nu een aantal sterke mf achter me en sta er weei woon tussen." Van G*k maakt dankzij haar twi plaats op de vijf kilometer,* ter Jenita Huizebosch, wel kans om deel te mogen a. world cup van Heerenvee en 24 november). door Peter Klein vrouwenhockey - Het beschei den 3-1 verlies tegen koploper Victoria bezorgde Alecto en coach Maurits Eikenhout toch een vervelende nasmaak. De Leiderdorpse formatie was niet weggespeeld en had zelfs de be tere kansen. De Rotterdamsen hielden de drie punten echter wel in eigen huis. „We kregen in de eerste helft zelfs zes comers", betoogde Ei kenhout. „En daarnaast nog en kele andere kansen. Maar sco ren deden we niet. Victoria kreeg slechts vier comers, maar benutte er in de vijftiende en vijfentwintigste minuut wel twee. Ook in het veld waren we beter. Bij Alecto stonden de Al- tjes Margit van Paridon en Maud Schreuder vanaf het eer ste fluitsignaal in de basis en had Eikenhout een paar gerouti neerde krachten aan de kant ge houden. Het enige doelpunt van Alecto kwam op naam van de dit seizoen voortreffelijk draai ende Frederique van Kaauwen uit een strafcomer. Forescate bleef lijstaanvoerder in de eerste klasse. Bij Souburgh kwam het Voorschotense team niet serieus in de problemen. Bij rust was al een ruime 3-0 voor sprong genomen door doelpun ten van Annemiek Stevens, Emi- lie de Neree en Mascha Kim man. Forescate kon het duel echter niet rustig afronden. Na twee treffers van Souburgh zorgde Kimman voor het defini tieve gaatje en de positieve eind stand. Roomburg nestelde zich m ruime 4-0 zege op Cartc beduidend royaler in het li rijtje van deze klasse. M^ Spaans opende de score n;' tien minuten, waarna M: Fluitsma de 2-0 ruststam aantekenen. Na de pauzel haalden de twee Leidse wen hun kunststukje. De 1 Leidse vertegenwoordiger eerste klasse, LOHC, kon di1 ge concurrent van Fora DSHC, niet van de winst a- den. Het Leidse team nam^l Kyoko Tollenaar vliegert een 1-0 voorsprong en ko': stand tot de rust vasthoi> Na de pauze liepen de D studentes uit naar een 3-1 In de tweede klasse speelc phen met 2-2 gelijk bij W Lonneke Speur opende de en zorgde in de tweede heil voor de eindstand. Derdeklasser Leidse Studsu de aansluiting met de kopp': in stand door in Schiedaif vion met 4-1 terug te wijze1 rust was een magere 1-0 rl bereikt door Tessa van de men. Tineke Kraaijeveld, a£ maal Van de Boomen en SP Konijnenburg bogen de 1-! senstand tot de eindscore cr In afdeling B van de derde se speelde Catwijck met l-c lijk bij Castricum. Noorf speelde Abcoude met 3-0 v!' mat. Maureen Asselm scoorde tweemaal. Annetf Koning nam het derde doe'1 voor haar rekening. In de vierde klasse ging H1 in Nieuwerkerk met 3-0 o? uit tegen IJssel. door Peter Klein mannenhockey - LOHC blijft met haar zege in de achtste speelronde keurig in de titelrace van de eerste klasse B. Op ei gen grond klopte de Leids/Oegstgeester formatie Asvion met ruime cijfers, 4-0. LOHC liet tegen de opponent uit Schie dam geen twijfel bestaan over de promi nente rol, die zij dit seizoen in de strijd om de eerste plaats wil spelen. De Leide- naars hadden de gehele eerste helft een overwicht, dat echter niet direct in tref fers uitgedrukt kon worden. Bij rust was het door Oswald Mattheussens dan ook pas 1-0. Na de pauze sloeg LOHC defini tief toe. Door opnieuw Mattheussens, Robin Zwart en Diederik Camphuyzen werd de ruime zege een feit. In dezelfde afdeling als LOHC ging Leid se Studs in Delft met 4-0 totaal kansloos tenonder bij Dopie. In afdeling A van de eerste klasse kwam alleen Roomburg tot winst. De Leide- naars klopten DSHC met 4-2. Bij rust stond Roomburg met 2-0 achter. Na de pauze kwamen de spelers uit Leiden- Oost pas op gang. Vooral de comer vormde een geweldig wapen. Met drie doelpunten uit drie pogingen een maxi male opbrengst. Ivo Verver, Bart Carlier, andermaal Verver en Dick van Sprundel maakten de treffers. Alecto liet in deze afdeling de drie pun ten glippen. Tegen de nummer voorlaatst van de ranglijst kwamen de Leiderdor pers niet verder dan een schamel 1-1 ge lijkspel. „Duidelijk overschatting", schat te manager Dick Blokhuizen het povere resultaat in. „Daarnaast zijn we erg slor dig met de kansen omgesprongen. We mochten blij zijn, dat we kort voor tijd nog de gelijkmaker konden scoren." In het begin van de tweede helft kwam Pol lux op voorsprong. Pas tien minuten voor tijd maakte Thomas Beekman de bevrijdende 1-1. Het in deze klasse nog puntloze Foresca te was kansloos bij Cartouche: 7-1. Bin nen een minuut stond de ploeg uit Voor schoten al 1-0 achter. Sander Briedé red de de eer. Catwijck speelde in de derde klasse in en tegen Maarsen met 4-4 gelijk. De kustbe woners kwamen viermaal op achter stand. Evenzovele malen werd door Mike Boudewijns, Robert-Jan Groeneveld, Maarten Plug en opnieuw Groeneveld de stand gelijk getrokken. De streekderby in de vierde klasse tussen Alkemade en Voorhout werd met 4-3 in het voordeel van de gastheren afgesloten. Voorhouter Steketee opende score, maar Alkemade nam via Pim Slot en Peter Aar- dema het initiatief over. Rolf den Blanken en Bart Wehkamp, na andermaal een treffer van Slot, hielden de spanning erin. Maar Slot bleek tenslotte nog een keer ongrijpbaar. In dezelfde afdeling ging Hisalis op eigen grond kansloos onderuit tegen Bleiswijk: 1-7. Vivax klimt naar tweede plaats door Wim Siera waterpolo - Het eerste man- nenteam van de waterpolover- eniging Vivax had niet veel moeite met het zwakke UZSC. De Oegstgeestenaren wonnen in Utrecht met 8-5. Door de over winning is Vivax met acht pun ten uit vijf duels gestegen naar de tweede plaats in de eerste klasse. Alliance uit Zaandam is de koploper met het maximale aantal punten. Het duel in Utrecht werd ontsierd door een (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 - 5155872 flink aantal onderbrekingen. Dit tot ergernis van de Vivax-spelers die het treffen snel in hun voor deel wilden beslissen. Het laag geklasseerde UZSC bleef dan ook lange tijd in het spoor van Vivax dat zeker niet groots speelde, maar wel altijd aan de goede kant van de score bleef. Niels Plasmeyer (3x), Bram Ten- deloo (2x), Sjors Verburg, Ivo Dietz en Marco Mulder maakten de doelpunten. Katwijk verloor zaterdag in ei gen huis met 7-9 van Aqua- poldro en is na vijf speelrondes in de gevarenzone beland. Met twee punten staat Katwijk op de elfde plaats. De nederlaag werd ingeleid door een uitsluiting van Alex Sieval. De aanvalsleider van de Katwijkers kon in de tweede periode na commentaar op de leiding de kant opzoeken. De formatie uit Apeldoorn profi teerde daar optimaal van en liep snel weg naar een 2-6 voor sprong. Katwijk kwam onder aanvoering van de sterk spelen de jongeren Christiaan Teunisz, Hans van Duyn en Mare Kuyt nog goed terug in de wedstrijd. De inhaalrace hield op bij 6-6. In de slotperiode stokte de aan val van Katwijk. Voor Katwijk scoorden Hans van Duyn (3x), Dirk Haasnoot (2x0, Ferry Spros en Alex SievaL Sassenheim zorgde voor een surprise door Het Dolfijn te ver slaan: 5-8. De ploegen waren lange tijd aan elkaar gewaagd (2-2 en 5-5). Pas in de laatste minuten kon Het Dolfijn het niet meer bijbenen en moest lijdzaam toezien dat de ploeg van trainer Arjan Meirink de marge op drie doelpunten kon bepalen. Jerry Lepel vervulde een hoofdrol met drie doelpun ten. Derdeklasser Koudekerk speel de een 'oefenpotje' tegen WZK. De op bondsniveau terugge keerde Wassenaarders hadden geen schijn van kans tegen de gemotiveerd spelende Koude- kerkers en werden met maar liefst 14-3 geveegd. De terugkeer van Rob Westgeest was een flin ke opsteker voor de ploeg van Mare Kimpel. De zege brengt Koudekerk aan de top van de derde klasse. Voor Koudekerk scoorden Rene Overes en Lars Bergsma drie keer, Sander Em- eis, Niels Martha en Peter Bergs ma twee keer, Rob Westgeest en Pim Speel ieder éénmaal. Alkemade kwam moelijk tot scoren tegen WVZ. In Zoeter- meer bleef de derdeklasser ste ken op een 5-5 gelijkspel. De ploeg uit Roelofarendsveen kon het conditionele overwicht niet in cijfers uitdrukken. Na de 0-2 voorsprong kwam het geslepen WVZ beter in de wedstrijd. In de vierde periode kwamen de Zoe- termeerders zelfs op een 5-4 voorsprong. Tot opluchting van trainer Ruud Wormgoor werd het harde werken van zijn ploeg nu wel beloond met de gelijk maker van Daan Elstgeest. De zelfde speler kreeg vlak voor tijd nog een goede mogelijkheid zijn ploeg naar de overwinning te schieten. Andere doelpunten kwamen van Ivo Scholz en Ruud Koster (2x). Het vrouwenteam van LZ 1886 werd in eigen huis met 13-9 ver slagen. Toch speelden de Leidse vrouwen een verdienstelijke partij tegen de sterke equipe uit Waddinxveen. Vooral aanval lend kwam LZ 1886 goed uit verf. In verdedigend opzicht was het zaterdag een stuk minder. Een slechte tweede periode brak de LZ-vrouwen op. De vrouwen van Donk sloten de tweede pe riode af met een 10-5 voor sprong. Voor LZ 1886 scoorden Noeki Klein (4x), Yvonne Flippo (3x), Bianca Huygens en Bi- urakn Hakverdian. De vrouwen van de Zijl/LGB gaan aan kop in de tweede klas se. In Hilversum werd startge meenschap De R.O.G. met 9-3 verslagen. De wedstrijd was al snel beslist. De Leidse vrouwen zaten na de 4-1 voorsprong op rozen en konden ondanks de routine van het Hilversumse vrouwenteam de wedstrijd een voudig uitspelen. De doelpun ten kwamen van Ingrid van Veen (3x), Iefke van Belkum(2x) Ester Redegeld (2x), Aukje van Belkum en Brenda Ligtvoet. De vrouwen van Alkemade be haalden de tweede zege van het seizoen. In Zoetermeer won de tweedeklasser met 7-5 van WVZ. door Wim Siera waterpolo - AZC/Alphen heeft de dubbele confrontatie in de competitie met glans doorstaan. De Alphenaren kwamen twee keer met het grootste gemak tot winst. Van ZPB werd nog enige oppositie verwacht, maar de Ba- rendrechters waren nauwelijks opgewassen tegen de Alphense waterpoloërs AZC slachtofferde zaterdag ZPB met 13-5. Een dag later kreeg Brandenburg een les je waterpolo. AZC wbn in Bilt- hoven met 21-8. De man van het weekeinde was Tjerk Kramer. De boomlange Leidse aanvaller kwam in de twee wedstrijden aan een record aantal doelpunten toe. Dertien in totaal. Vijf treffers tegen ZPB en acht doelpunten tegen Bran denburg. De uitslag tegen ZPB geeft de equipe van trainer Eric Noordegraaf veel vertrouwen voor het Europacuptoumooi van komende week. ZPB kwam er in het zwembad De Thermen in Alphen niet aan te pas. Tegen Brandenburg wilde het aanvan kelijk niet vlotten. In de eerste periode scoorde de landskampi oen wel viermaal, maar kwam ook de thuisploeg drie keer aan scoren toe. In de volgende pe riodes leverde elke aanval een goede kans op en hoewel de Al phenaren het vizier niet op scherp hadden staan viel de overwinning ruim uit. LZ 1886 wacht nog steeds op de eerste overwinning van de com petitie. Gisteren leek de formatie uit Leiden tegen De Ham op twee punten af te stevenen. De hoofdklasser koesterde aan het einde van de tweede periode een 6-2 voorsprong en niets wees erop dat de ploeg uit Wor- merveer tot winst kon komen. In de derde periode kwam LZ 1886 niet meer aan scoren toe. De Ham doelpuntte tweemaal (4-6) en kreeg opeens weer ver trouwen in een goede afloop. In de laatste periode kregen de pu pillen van trainer Michel van der Zeeuw het aan de stok met de scheidsrechters en kon De Ham toch nog weglopen naar cF overwinning. Voor LZ T scoorden Marco Kerkvliet Langerhorst 2x, Mirko Zuii en Joeri Klein. Een dag ef was LZ 1886 een maatje te;' voor het dit jaar sterke HZ/C De Hagenaars wonnen irf den vrij eenvoudig met 10-_ Leidenaars verzuimden met de kansen om te spri en LZ stond aan het eind( de eerste periode zom: een 1-3 achterstand, tweede gedeelte was \j Wouter Veer een plaag vol Leidse defensie. LZ 1886 IT er ook aanvallend niet mefl te pas en HZ/Zian finishte f 10. Voor LZ scoorden JanDl gerhorst, Joeri Klein, Eric 5 ermans en Martijn Laurensf De Zijl/LGB liet zaterdag? uitgelezen gelegenheid liggp1 tweede overwinning van h< zoen bij te schrijven. De hoofdklasser bood goed tegen het gereputeerde Bears en verloor maar nip?' 6-5. In de aanval liet de Zijl het liggen. Zo bleef een overtalsituaties onbenut voor het verstrijken vai tweede periode tekende chim de Ruysscher de treffer van de Zijl/LGB a; sein voor de Leidenaars oi op de aanval te gooien, loonde. De Zijl/LGB kw; gelijke hoogte (4-4) en kr< de slotfase nog een aant; sen op een beter resultaat. Aanvaller Cavalje van I Bears gooide roet in heti voor de Zijl/LGB. Hij gaf ee| Ruysscher een stoot vooi bol waaruit Wouters scooi 5) en even later deponeei de winnende treffer achl uitstekende doelman Robel Berkel. Voor de Zijl/LGB den verder Niels Joor 2x, Martijn en Joost Wielaard. Een dag later ging het di gen BZPC met 10-9 verlor* Ruysscher was weer eei dreef; hij scoorde 5x. De treffers kwamen van Twanb tijn en Niels Joor 2x. M p Een verdediger van Pollux maakt een knieval voor Alecto-speler Sjoerd Verlegh. De Leiderdorpers kregen de degradatiekandidaat echter niet op de knieën, Foto: Hielco Kuipers

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 24