)anny Guyt kan een goede eredivisiespeler worden' AMATEURVOETBAL Katwijk betaalt rekening voor slappe eerste helft löring heeft geleerd van het verleden ordwijk laat zich zijn spel halen Stilte na de storm bij Rijnsburg Ter Leede bevrijd na derde goal S5 v: maandag 4 NOVEMBER 2002 i ti Spierdijk sv SSI Twee jaar lang was iortbanny Guyt een van de luizen van TOP Oss die tdo neebalden in de staart ste divisie. Dit seizoen ïaal anders. Guyt ont gaf) tot een van de betere de Brabantse club. En iement van de beste iespelers in het blad ternational staat de 21- :naan. Promotie naar ie lijkt mogelijk, ook b in de lagere klasse rnd. TOP Oss is op be- DO Den Haag, de win- pe eerste-periodetitel. iders worden in de weggetikt, lopen een (stand op, maar staan uten met hun suppor- ote zege te vieren, jek ïy Guyt is het een spe- trijd, hij speelde in de Bcjle Haagse club, maar overstap naar de se- *ka t. „Ik wilde bij het B eetrainen, maar dat en< ïogelijk. Toen ben ik ijk gegaan, daar heb ik van gehad." Dat is wonderlijk, want in Katwijkse middenvelder vindt zijn draai bij TOP Oss dat ene seizoen in de zaterdag hoofdklasse won Guyt met de w Katwijk alle prijzen die er te winnen waren. Met trainer Wïm van Zwam vertrok hij na dat jaar naar Oss. TOP Oss heeft inmiddels aan andere trainer: Harry van den Ham. Een paar dagen voor de wedstrijd geeft hij hoog op over de kwaliteiten van de Katwijker, die links op het middenveld speelt. Maar de trainer denkt dat Guyt nog veel beter kan. „Hij weet zelf niet hoe veel kwaliteit hij heeft. Hij kan een bepalende speler worden, maar ik vraag me wel eens af of-ie dat zelf beseft." De trainer is 'vanaf dag één de strijd aangegaan' met Guyt. „Ik heb hem gekust, geknuffeld en uitgescholden. Ik vond dat-ie veel meer moest laten zien. Aan het begin van het seizoen had hij geen basisplaats. Uiteindelijk heb ik hem het vertrouwen ge geven en dat heeft hij niet be schaamd." Van den Ham vindt dat Guyt twee jaar lang heeft stilgestaan. In rap tempo somt hij op wat er bij TOP Oss verwacht wordt van de Katwijker. „Hij moet diep gang hebben, hij moet verdedi gend zijn mannetje staan, hij moet penetreren en in het straf schopgebied zijn als er voorzet ten van de zijkant komen. Kort om, hij moet een meerwaarde hebben." Tegen ADO Den Haag komt dat er allemaal niet uit. Door de tac tiek van de Hagenaars vervult Guyt de rol van meest verdedi gende middenvelder in plaats van meest aanvallende. Omdat z'n club wint heeft-ie 'best een leuke avond'. „Maar ik speel lie ver wat aanvallender." De Kat wijker verschijnt maar twee keer in de buurt van het Haagse doel, één keer laat hij met rechts een slap schot los, daarna krijgt hij een vrije kopkans, maar hij mist. „Het leek of de bal opwaaide, ik had beter moeten kijken." Guyt komt gedurende 90 minu ten 39 keer aan de bal. Hij doet 27 keer iets goed, 7 keer gaat het fout en vijf keer is het 'er tussen in'. Geen enkele actie verdient de kwalificatie 'zeer goed'. Meest opvallend is het opstoot je, waar hij aan het einde van de wedstrijd bij betrokken is. „Er werd een overtreding op me ge maakt, ik verloor m'n evenwicht en ik kon m'n voet nergens an ders zetten dan op de borst van mijn tegenstander", merkt Guyt droogjes op. De trainer vindt het niet zo erg. „Hij kan mentaal nog sterker zijn, agressiever in de duels. Het moet zo zijn dat z'n directe te genstander achter hem aanloopt en niet andersom." Dat Guyt buiten het veld een bescheiden indruk maakt, interesseert Van den Ham niets. „Binnen de lij nen moet-ie een schoffie zijn. Hij mag best wat gemener wor den. Daar zijn we mee bezig, soms zie ik hem een gemene overtreding maken." Dat gaat bij Danny Guyt (geluk kig) niet van harte. „Ik los het liever voetballend op, ik vind het zelf ook niet leuk om een rot- schop te krijgen." Maar, voegt hij er aarzelend aan toe: „Het hoort er wel gewoon bij." Volgens zijn vader Kees Guyt heeft Danny niet veel meer van het wat verlegen manneke dat op 17-jarige leeftijd in het eerste elftal van w Katwijk debuteerde. „Hij geeft eens een duwtje, hij laat zich niet meer afbluffen. Je moet ook niet vergeten dat-ie inmiddels ruim twee jaar erva ring in het betaald voetbal heeft." Guyt speelde zelf betaald voet bal bij Volendam en is tegen woordig trainer van de ama- teurtak van die club. Hij vindt het 'een genot om naar Danny te kijken'. „Je bent als vader al tijd trots op je zoon, maar ik kijk nu wel met heel veel plezier." Kees vindt zijn zoon een echte 'balbezit-speler'. „Daar liggen z'n kwaliteiten, hij moet niet achter een tegenstander aanhol len." Kees heeft wel een verklaring iior buigt achterstand om in zege Verwoerd i - Noordwijk heeft beetnemen door Ex- |0, lassluis. De roodwitten zaterdag weliswaar op oorsprong, maar lieten ma door de opeens p spelende Maasslui- an de wijs brengen. De gaf de bezoekers de - mede dankzij twee schoppen van ex-Kat- *r Björn Raven - hun tege te boeken: 2-3. everzuimde te profite- t verlies van Hoek bij fs. Bij winst zou de for- de trainers Andries Geert Jan Bakker de riodetitel hebben be- C' ïg had het er mooi uit- ■por de kustbewoners, begonnen zonder einders (geblesseerd), orff en Leonard van (beiden net weer fit), matte eerste helft ster- nan Rob Grauwmeijer vechter uit tot de beste Excelsior en verrichtte Bif reddingen. Zo pareer de in kopbal van de vlak 1. i opgedoken Florencio (voorzet Rocky Pitti) en enten pegel van Michael /er Laan met zijn vinger- lit de hoek. Een kop- 30! r Patrick van Dam sor- rei enmin effect. dat Fouad El Ham- eschorst), Davy Ver- Marcel Karlas (beiden ehrd) miste, kroop af en ïjt ijn schulp. Een kopbal in i Jörgen Nicolai trof de de ii inzet van Raven kon de al vlot voor keeper Raymon Kuipers (verdraaide knie) inge vallen Korff ternauwernood ke ren. Vlak voor rust kwam Noordwijk op voorsprong. De door Corne lia aangespeelde Pitti schoot te gen de lat, waarna Van Dam in de rebound raak kopte: 1-0. Een door Grauwmeijer gestopte knal van Pitti en een uithaal van Pe ter Bos op de dwarsligger vorm den de laatste wapenfeiten van de eerste helft. Na de rust kwamen de Duinwe tering-bewoners al rap op 2-0. Cornelia profiteerde van een verkeerd fikkie-terug van Raven. De Noordwijkse vreugde was van korte duur. Stephan van der Velden ging (graag) over de knie van Michael Scholten en arbiter Blommensteijn kende een straf schop toe. Raven schoot feilloos raak (2-1). De opgebloeide ploeg van trainer Richard Grootschol- ten ging agressiever voetballen. Overtredingen, blessures en op stootjes ontsierden de rest van de wedstrijd. Noordwijk had het er moeilijk mee. Wendt: „Blijk baar kunnen we hiermee nog niet omgaan. Ook dat is een leerproces." Een kwartier voor tijd maakten de gasten op merkwaardige wij ze gelijk. Van der Laan sloeg een voorzet van Raven weg, maar de scheidsrechter liet doorspelen. De tegenstoot van Noordwijk eindigde met buitenspel voor Cornelia. Daarna raadpleegde de door de Maassluizenaren be laagde Blommensteijn alsnog zijn assistent over de situatie in het Noordwijkse strafschopge bied. De uitkomst was een pe- Opstootje bij de wedstrijd Noordwijk - Excelsior Maassluis. Björn Ra ven (rechts) wil Florencio Cornelia te lijf. Martijn Ravensbergen (mid den) sust de boel. Foto: Taco van der Eb nalty voor Excelsior (2-2 door Raven). Wendt: „Naar mijn idee kan dit volgens de spelregels niet. Er was allang doorge speeld." Wanhopig trachtte Noordwijk nog te winnen, maar verder dan gevaarlijke schoten van Jelle Korbee en Van der Laan kwam de ploeg niet. Integendeel, een Excelsior-uitbraak waarbij Ha- to isse wint met afwachtende houding van Marken j ën wedstrijd tegen de pecialisten van Marken aak teleurstellend voor r(j die wel wil voetballen. eden gaf FC Lisse-trai- d Bröring zijn man- en i de opdracht mee net htend te voetballen als g£ diging van het voorma- ld. Die aanpak sorteer- FC Lisse won de ma- (U1 tij (niet zonder fortuin) jtj i Bröring een idealist, k, ;en die hij onder zijn b:d' moesten het publiek ctl n met aanvallend voet- Ie nababbel hekelde de peer vaak de laffe speel- n i de opponent, die door 'h, r snelle uitbraken drie rijker was geworden. iar ealisten kunnen veran- r0! realisten. Bröring: „We in het verleden heel i Marken verloren om- tt het mes van de coun ter liepen. Dat wilde ik dit keer voorkomen. Ik heb gekozen voor een behoudende manier van spelen. Dan maar geen at tractieve wedstrijd. Het gaat ten slotte om de punten." Ook de absentie van Carlos Has- selbaink, de topscorer van Mar ken, bracht Bröring niet op an dere gedachten. FC Lisse hield consequent vier man achterin en vertrouwde in aanvallend opzicht op de inbreng van de spitsen Robert Hoever en Jerrel linger. Het probleem was ech ter dat die twee weinig konden uitrichten tegen het weer met veel mensen achter de bal spe lende Marken. Linger kreeg voor rust een goede kans toen Pascal Hoogland de bal in zijn voeten kopte. De stiftbal van de spits ging naast. Ook een schot van Juul Emanuelson leverde niets op. Keeper Eelco Zeinstra keer de de bal. Dichter bij een doelpunt was FC Lisse toen Leonell Bodo een voorzet afleverde. In plaats van een ploegmaat te bereiken, de poneerde de vleugelverdediger de bal (onbedoeld) op de lat bo ven de verraste Zeinstra. Mar ken kwam in de eerste helft niet verder dan een volley van Ar nold Teerhuis, die in handen van Kenny Heemskerk eindigde. In de eerste minuut van de tweede helft ontsnapte FC Lisse, zonder de geschorste René van Wieringen, aan een achterstand. Michel Karemaker speelde Bodo simpel uit en schoot de bal snoeihard op de buitenkant van de paal. In de 48ste minuut viel wel een treffer te bewonderen. Met de rug naar het doel beschermde Hoever de bal ten faveure van Linger. Vanaf een meter of twaalf schoot hij raak. Door dit doelpunt was Marken genood zaakt te kiezen voor een aanval lender manier van spelen. Was in eerste instantie Abdelkrim Yahiaoui de enige spits, na de 1- 0 kreeg hij assistentie van de als middenvelder gestarte Kees Danny Guyt (links) in duel met Romeo Castelen van ADO Den Haag. Foto: Kerim Okten. voor de doorbraak van zijn zoon. „Vorig jaar zat het hele elftal er mentaal doorheen, een jaar lang. Op een gegeven mo ment ging iedereen voor zichzelf lopen voetballen. Danny ver dronk. Hij heeft nu een veel sterker team om zich heen." Guyt sr. speelde zelf elf jaar be taald voetbal, waaronder een paar jaar in de eredivisie; een mooie carrière al verzucht hij soms wel eens tegen zijn zoon: Wat zou het zijn geworden als ik jouw voetbalkwaliteiten had gehad'. Kees denkt niet dat TOP Oss heft eindstation van Danny is. „Ik ben er nog altijd van over tuigd dat hij de eredivisie kan halen." Van den Ham deelt de mening van Guyt sr. „Danny kan zeker een goede eredivisiespeler wor den. Misschien wel meer. Spe lers met diepgang en een goed linkerbeen zijn er niet zo veel." Zure remise tegen Kloetinge door Henk Hogewoning kloetinge - De storm bij Rijns- burgse Boys is na de remise te gen Kloetinge (2-2) geluwd. Een week na de afknapper tegen Noordwijk (1-4) onthield trainer Wim Schaap zich in Kloetinge van felle kritiek op zijn spelers. „Vergelijk de instelling waarmee zij vandaag speelden met die van vorige week en oordeel zelf', zei Schaap. Na de neder laag tegen Noordwijk sprak de trainer oorlogszuchtige taal te gen zijn selectie, wat tot com motie leidde. Met de instelling zat het zater dag inderdaad weer goed. Na een week van hard trainen en een goed gesprek tussen spelers en trainer vocht Rijnsburg voor iedere bal op het hobbelige veld van Kloetinge. Lange tijd had geelzwart zelfs uitzicht op een overigens onverdiende overwin ning. De Zeeuwse ploeg, vorig jaar tweede in de hoofdklasse B, had op grond van haar aanval lende bedoelingen recht op een punt en sleepte dat diep in bles suretijd uit het vuur. Het was zuur voor de Rijnsbur gers dat de gelijkmaker na bijna 95 minuten viel. De ploeg van Schaap had op cruciale mo menten gescoord en pareerde de vele aanvallen, comers en vrije trappen van Kloetinge, zij het soms met hangen en wur gen. Berry Charité was, zoals al zo vaak cüt seizoen, de held van Rijnsburg. In de eerste helft so leerde hij vanuit het niets naar het Kloetinge-doel en tikte de bal subtiel langs de weifelende keeper. Halverwege de tweede helft trof de topscorer voor de negende keer dit seizoen doel, nu met het hoofd na een scherp genomen vrije trap van Nick Schnater. Afgezien van een afstandsschot van Robbert van Wijk waren dat de enige kansen voor Rijnsburg- se Boys. Kloetinge verscheen va ker voor het doel van Hegie en was met name via rechterspits Wilco de Valk en centrumspits Erik de Groene gevaarlijk. De gelijkmaker (1-1) van De Groe ne, ruim een kwartier na rust, was daarom verdiend. Bijna viel in deze fase ook de 2-1, maar de paal redde Rijnsburg. In het laatste deel van de wed strijd trof De Groene het zijnet en kwam dezelfde speler enkele centimeters tekort om een goe de voorzet van De Valk tot doel punt te promoveren. Aan de an dere kant van het voetbalveldje lag volop ruimte voor Rijnsburg- se Boys om de wedstrijd te be slissen, maar de ploeg deed te weinig met de countermogelijk heden. Net toen de Rijnsburgers zich opmaakten om de dne dure punten in te pakken, konden de Zeeuwse toeschouwers alsnog juichen. Na een comer kopte verdediger Arno Melaard van dichtbij en ongehinderd de 2-2 binnen. De gelijkmaker zorgde voor een diepe stilte in de Rijns- burgse kleedkamer. Trainer Schaap hield zich al even ge deisd en beperkte zich tot kritiek op het hobbelige veld: „Loop er maar eens overheen, maar kijk wel uit voor je enkels." Rijnsburgse Boys: Hegie; Star, De Roode, Van Lochem, Van Berkum; Re- del, Van Wijk, Schnater Charité, Van den Berg (90. Heemskerk), Ketting (80. Onderwaater) rold Loeve de bal met de arm meenam („De scheidsrechter had kunnen fluiten", gaf Groot- scholten toe), eindigde met een bekeken schot in de hoek: 2-3. Dat betekende de eerste thuisnederlaag voor Noordwijk. Noordwijk: Kuipers (14. Korff); Schol ten, Bos, Korbee, Ravensbergen; Her pers (70. Van Utrecht), Van aer Laan, Van der Kolk, Pitti; Van Dam, Cornelia Capelle in laat stadium langszij: 2-2 HOOFDKLASSE A Quick Boys - Hoek 4-1 (1-0). 8 Torken 1-0. 59 Van den Ouden 1-1, 62. Bak 2-1, 67. Bak 3-1. 90 (+2). Schaap 4-1 Toeschouwers: 3500 Scheidsrechter Van den Henk. Rood: 82. Scho- neveld (2« geel QB). Quick Boys: 7 71. Schaap 8 Timmermans 8 7 Platon 8 8 78. Hoek 7 Bak 8 9 Torken 8 8 90+1. Beltman Capelle - Katwijk 2-2 (1-0). 14. Van Gelder 1-0, 55. Aitelhoussi 1-1, 71. OeBie 1-2. 85. Molen dijk 2-2. Scheidsrechter: Van Loenen. Toe schouwers: 1200. Katwijk: De Jong 7 Bougrme 6 Pronk 4 Molenaar 46 Helder 7 Verkuijlen 5 L'Ami 6 Aitelhoussi 6 Bon 6 75. Aanhane Hensen 8 Starmans 4 Verkade 7 46. De Bie 9 FC Lisse-Marken 2-1 (04)). 48 Linger 1-0. 77 Yahiaoui 1-1, 86. Janssen 2 i Scheidsrechter. Angevaare Toeschouwers: 800. FC Lisse: Heemskerk 7 Emanuelson 7 Bodo 6 Naarendorp Janssen 6 Winter Polman 7 Linger Dekker 7 Hoever 6 Opdam 6 Kloetinge - Rijnsburgse Boys 2-2 (0-1). 20. Charité 0-1, 63. De Groen 1-1, 70. Charité 1-2. 90. (+5) Melaard 2-2. Scheidsrechter: Hoon- hout. Toeschouwers: 800 6 Schnater 7 7 Charité 8 7 Van den Berg 7 7 93. Heemskerk 6 Ketting 7 7 80. Onderwaater Volendam-Ter Leede 2-5 (2-2). 19. Kalkema 0- 1 (strafschop), 25. 8 Zwarthoed 1-1. 31 Molenaar 2-1, 40 Blom 2-2. 60 Rtxi 2-3. 82. Boekestijn 2-4, 89 De Louw 2-5 Scheids rechter: Kramer (Groningen) Toeschouwers: 450. Ter Leede: Waasdorp 7 Koordes 6 Roest 7 67. Honsbeek 7 Van Zeist 8 Campfens Jansen 7 Kalkema 9 Hoogkamer 7 Blom Kramer 7 84 De Louw 41 Boekestiin 7 Rbu 7 Noordwijk - Excelsior Maassluis 2-3 (1-0). 40 Van Dam 1-0, 55. Cornelia 2-0, 56. Raven 2-1 (strafschop), 77 Raven 2-2 (strafschop), 82. Loeve 2-3 Scheidsrechter: Blommenstei|n Toeschouwers: 1000. Bank. FC Lisse dacht de niet al te intelligent opgezette aanval len van de tegenstander gemak kelijk te kunnen pareren. De ploeg vergiste zich. In de 77ste minuut brak Arnold Teerhuis op rechts door. Zijn voorzet be landde op het hoofd van Bank, die de paal raakte. In de re bound scoorde Yahiaoui, gehol pen door een misser van Rob Dekker. Goede raad was duur voor FC Lisse. De ploeg zat niet in de wedstrijd en leek daardoor ook niet in staat een slotoffen- sief in te zetten. Toch werd het 2-1. Kort nadat Hoogland het doel van Heemskerk op enkele centimeters gemist had, mocht FC Lisse even buiten het straf schopgebied twee keer een vrije trap nemen. De eerste leidde tot niets. De tweede, afkomstig van Berry Janssen, was wel succes vol. Zeinstra kon de van richting veranderde bal niet keren: 2-1. Bröring: „Een beetje lucky goal." FC Ussc: Heemskerk; Bodo, Janssen, Polman, Dekker, Opdam, Emanuelson, Naarendorp, Winter; linger, Hoever. door Gertjan van Geen capelle aan de ussEL - Het advies van een vrouwe lijke Katwijk-supporter aan trainer Alfons Groe nendijk om rectaal wat peper in te brengen bij zijn spelers, miste zijn uitwerking niet. Het tot de rust fut-, karakter- en fantasieloos voetballende elftal werd een vechtmachine, die een achterstand te nietdeed. Dat Capelle in de slotfase nog langszij kwam (2-2) was zuur, maar het was wel de straf voor een beroerde eerste 45 minuten. Wat Katwijk voor rust op sportpark 't Slot beziel de, bleef een raadsel. De stand op de ranglijst toont aan dat de ploeg van Groenendijk niets ca deau krijgt. Hoewel spierwit gekleed voetbalt Kat wijk geenszins koninklijk of het moet zijn dat de adel niet (hard) hoeft te werken. Zeker de beroer de grasmat en de traditioneel stugge tegenstander rechtvaardigden daarom het slappe verweer niet. Ook Groenendijk had zich verbaasd. „Je weet dat het een rotveld is en dat Capelle maar één wapen heeft. We hebben daar maandag, dinsdag, don derdag en vlak voor de wedstrijd nog over gespro ken. Dan ben je een gewaarschuwd mens." Kennelijk moest Katwijk proefondervindelijk vast stellen dat het allemaal niet vanzelf gaat Een en keling licht uitgezonderd (Bon, Hensen en Bougri- ne) was het onder de maat. Capelle kon rustig achteroverleunen en hoefde zich niet al te veel zorgen te maken over de Katwijkse stootkracht Erwin Verkuijlen en Cees Starmans brachten als vleugelspitsen helemaal niets, terwijl de overige spelers plichtmatig over het veld sjokten. Het gro te aantal foute passes grensde aan het belachelij ke. Dat de schade tot één tegentreffer beperkt bleef, was te danken aan het feit dat Capelle voetballend weinig te vertellen heeft De ploeg waar vorig jaar alles leek te kloppen - met een topklassering als gevolg - is dit seizoen eentje die meehobbelt. Nog steeds vertrouwt Capelle op zijn lange mensen voorin (Arne van Gelder en sinds dit jaar Patrick Molendijk) en een enkele bevlieging van de slim me Henk Roeland. Van Gelder scoorde dit keer de 1-0, niet geheel toevallig nadat een vrije trap van achteruit door Molendijk werd doorgekopt. Mo lendijk was overigens een grappig fenomeen za terdag. Hij liep rond als een vedette, maar iemand die zelfs bij de allerslechtste betaald voetbalclub van het vorige seizoen (TOP Oss) geen contract verlenging kan afdwingen, zou beter moeten we ten. Katwijk gebruikte de pauze om zich te herladen. Een volledig nieuw gezicht tonend, beten de be zoekers ineens fel van zich af. Met de nog steeds niet volledig fitte Mare "Helder voor Ronald Pronk en Chris de Bie voor Starmans maakte broosheid plaats voor felheid en diepgang. Met name De Bie was de aanjager. Op links stichtte het gifkikkertje keer op keer gevaar. Een assist en een doelpunt van zijn voet waren het gevolg. Eerst werd zijn strakke voorzet keurig ingekopt door Mohammed Aitelhoussi (1-1), later zorgde De Bie voor de inlei ding en het scoren van de 1-2. Na een klassieke scrimmage, mooier en spectaculairder zijn ze zel den vertoond, gaf hij het laatste zetje. Gelukkig zijn er nog voetballers die brutaliteit en kwaliteit koppelen aan veel inzet. Helaas voor hem is hij vooralsnog als pinchhitter van de meeste waarde voor zijn ploeg. Maar de scout die namens FC Utrecht voor Daniël Hensen op de tribune zat - de linkerverdediger kan wellicht binnenkort een uitnodiging voor een proefwedstrijd ontvangen - zal De Bie eveneens in zijn notitieboekje hebben genoteerd. Het op dat moment superieure Katwijk leek de derde zege van het seizoen op zak te hebben, tot dat het noodlot toesloeg. Een comer leidde tot een nieuwe scrimmage, ditmaal voor het Katwijk se doel. Molendijk kreeg de treffer toegekend, wa re het niet dat keeper Max de Jong de bal gewoon gevangen had als Jean-Paul Verkade hem niet on gelukkig van richting veranderde. Een laatste kans, invaller Martin Aanhane ging alleen op de Capelse keeper Van Benten af, was niet aan Kat wijk besteed. Katwijk: De long; Pronk. (46. Helder). L'Ami. Bon, Hensen; Verkade. Bougrine, Molenaar Verkuijlen, Aitelhoussi (75. Aanhane), Starmans (46. De Bie). Kuipers - 70. Van Utrecht 6 14 Korff 7 Van der Laan 7 Scholten 6. Van der Kolk 6 Bos 7 Pitti 7 Korbee 7 Van Dam Ravensbergen 6 Cornelia Herpers 5 Kozakken Boys - Scheveningen 3-3(1-0) 25 Bouchlal 1-0. 53.'t Hart 1-1. 70. Bouchlal 2-1. 79.Van der Heijden 2-2. 83 Uittenbosch 2-3. 90. Bauman 3-3, Scheidsrechter: Van der Werff. Hoek Quick Boys Ter Leede Noordwijk Lisse Rijnsb. B. Katwijk Excelsior M. Kloetinge Schevemng. Capelle Marken Volendam Kozakken B 10 9 1 3 2 24 19-15 1 21 23-14 2 18 22-11 3 17 23-13 4 16 17-13 3 15 18-14 2 12 11-11 4 12 16-22 4 10 18-24 4 10 9-15 4 9 12-13 5 9 15-18 6 8 8-20 5 6 15-23 Topscorers: Charité (Rijnsb Boys) 9 doelp. Cornelia, Van Oam (Noordwijk). Torken (Qiuck Boys) 7 doelp.Kalkema (Ter Leede). De Groene (Kloetinge). Has- selbaink (Marken) 6 doelp. Van Oost (Hoek), Roeland (Capelle) 5 doelp. Ra ven (Excelsior M.). Human (Hoek). Zuijd- wegt (Kloetinge). Bak (Quick Boys) 4 Programma volgende week: Excelsior M - Kloetinge, Hoek - Kozakken Boys. Mar ken - Volendam, Quick Boys - Capelle. Rijnsburgse Boys - Katwijk, Schevenin gen - FC Lisse. Ter Leede - Noordwijk. volendam - De uitslag (2-5) doet vermoeden dat Ter Leede een makkelijke overwinning boekte in en tegen Volendam. Dat was niet het geval. Assis tent-trainer Frank Bloemheuvel sprak van 'een dubbeltje op zijn kant'. De Sassenheimers kwa men in de openingsfase door een verzilverde strafschop van Patrick Kalkema op voorsprong, maar daarna nam Volendam het heft in handen. „Dennis Kramer en Rogier Koordes zaten niet in de wedstrijd. Ze gaven op het middenveld veel ruimte weg en daar wisten die 'zaalvoetballers' van Volendam wel raad mee", aldus Bloemheuvel. De thuis ploeg boog halverwege de eerste helft de achterstand om in een 2-1 voorsprong. Erwin Boekestijn verving daarop Kramer en langzaam verander de het spel van Ter Leede. In plaats van veel diepe passes over de as van het veld werd steeds vaker de zijkanten opge zocht waar Kalkema op rechts en Rbü (uitgeweken naar links, met Jim Blom en Alan Cam pfens in het centrum van de aanval) hun snelheid etaleerdeiw Nog voor rust scoorde Blom de* gelijkmaker, maar pas in de tweede helft kwam Ter Leede los. De 2-3 voorsprong door Rbii werkte bevrijdend. „Na twee ne derlagen was de druk groot om van Volendam te winnen. Pas na de goal van Rbii zag je dat er vrijuit werd gevoetbald", aldus Bloemheuvel. Desondanks kwam Ter Leede nog in de problemen. De Noord-Hollanders kregen drie grote mogelijkheden om de stand gelijk te trekken. Treffers van Boekestijn en Martin de Louw in de slotfase maakten aan alle onzekerheid een einde. „Je zag dat Volendam er op het laatst doorheen zat en daardoor viel de zege uiteindelijk fors uit" Ter 1-cede: Waasdorp; Roest. Van Zeist, lansen. Hoogkamer. Kramer (41. Boe kestijn), Koordes (67. Honsbeek). Rbü; Kalkema. Blom (84. De Louw). Cam pfens. i

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21