Nog geen Jans-effect bij Groningen SPORT 3 errenensemble Real Madrid piept en kraakt ilaan nog steeds voetbalstad nummer één van Italië Ondermaats PSV zakt ver terug in Enschede Barcelona n Santander ■voorzitter nog keepen nee coach npiakos Feyenoord pakt zege in dramatisch slechte wedstrijd: 0-2 EREDIVISIE Jan van Deinsen trainer Babberich Ook Nice houdt Lyon in bedwang ma - FC Barcelona leek jd op de derde competi- rlaag af te stevenen in petitiewedstrijd tegen [fcntander. Met zijn it zes minuten voor het >dde Fernando Navarro ichting van Louis van üpunt voor zijn club. a was Kluivert dicht :de Barcelona-treffer, >lman Ceballos redde, irmars mocht het laat- nir meedoen in de Saviola. 1ST - Met bestuurslid Ra- [cescu als betrouwbare Inwon Rapid Boekarest einde Roemeense Stie met 1-0 van Arges De vice-voorzitter werd |r uur voor het duel ij- teetrommeld, omdat ir keepers uit de eerste de selectie van Rapid blessures niet beschik- ren. Na een snelle me est mocht Lucescu zijn ge pak met stropdas en ■plaats in het stadion voor een keepersoutfit laar handschoenen, ivennig hoefde Lucescu tte voelen. De 33-jarige n ging vorig seizoen tbalpensioen na een opbaan. Srecko Katanec is be- tot trainer van Olym- •iraeus. Katanec stapte IfK op als bondscoach enië. Katanec volgt bij ikos Yiannis Kollias op, weken als interim-trai- jeerde na het ontslag s Lemonis. Olympiakos chakeld voor de tweede in de Champions Lea- ar kan zich nog wel ivoor de UEFA-beker. ir is een ruime zege op ilische Maccabi Haifa lelijk. maandag 4 november 2002 door Jaap van Essen Groningen Een weekje geleden verruilde Ron Jans zijn baan als assistent van Emmen voor die van hoofdtrainer bij FC Gronin gen. Van de nummer één van de eerste divisie naar de nummer laatst van de eredivisie. Gisteren zat Jans voor het eerst op de bank en zag 'zijn' FC Groningen weer eens verliezen; met 0-2 van Feyenoord. Het was een wedstrijd om hoofdpijn van te krijgen, zo slecht. De Rotterdammers lieten niets zien, maar waren deson danks veel beter dan de thuis ploeg. De mannen van Jans maakten vooral duidelijk waar om zij helemaal onderaan staan, met welgeteld één puntje. FC Groningen is nu al een ge doodverfde degradatiekandi daat. De ploeg ontbeert kwaliteit en beschikt vooral over onge kend slechte verdedigers. En of er ooit zoiets als een 'Jans-effect' ontstaat moet betwijfeld wor den. Dat Dwight Lodeweges bijna twee weken geleden het veld moest ruimen in het Oosterpark is in dat licht bezien nogal on rechtvaardig. Presteren met een elftal als dat van Groningen is nu eenmaal een duivelstoer. Lo deweges was echter niet meer te handhaven, de rumoerige aan hang pikte zijn aanwezigheid niet langer en terroriseerde de trainer en de hele club. De blok kade na de verloren thuisbeurt tegen RKC deed de deur dicht Lodeweges hield formeel de eer aan zichzelf en vertrok. Een zondebok aanwijzen en vervol gens lozen is één, een opvolger vinden is een tweede. Alle na men passeerden de revue in het noorden. Zelfs Fritz Korbach achtte zichzelf een geschikte kandidaat. Maar de clubleiding kwam tot ieders grote verrassing met een trainer wiens naam op werkelijk niet één lijstje zal heb ben gestaan: Ron Jans, de man die uitgerekend door Korbach ooit was omgedoopt in 'Juf frouw Jans'. Jans was ooit een flegmatieke linksbuiten. Zo een eentje die nog wel eens met een schoon broekje van het veld kon stap pen. Als trainer werkte hij met name in het noordelijke amateurvoet bal, bij clubs als Stadskanaal, ACV en Achilles '94. Sinds twee jaar was hij assistent-trainer bij Emmen. Niet alleen de buitenwereld, maar ook Ron Jans zelf was stomverbaasd dat FC Groningen bij hem aanklopte. Maar over de vraag of het niet vreemd is dat een eredivisieclub uitkomt bij het assistentje van Emmen, windt hij zich op. „Ik ben al twaalf jaar trainer. Zo'n vraag getuigt van weinig respect voor mij." Maar toch, erg logisch is de stap van FC Groningen niet. Cynici stellen dat FC Groningen met de aanstelling van Jans alvast heeft gekozen voor een trainer met kennis van het voetbal in de eer ste divisie. Afgaande op de wedstrijd van gisteren is de kans op degradatie inderdaad levensgroot. FC Gro ningen is ronduit een armzalig elftal. De totaalscore van een puntje uit negen duels is geen toeval. „We moeten voorlopig ook maar niet naar de ranglijst kij ken", meent Jans. „De eerstvol gende wedstrijd is al ver genoeg. Het gat met de nummer vijftien is nu al acht punten en dat is veel wanneer je zelf pas een punt hebt gehaald. Uiteindelijk is mijn doel om in de eredivisie te blijven. Het liefst ben ik er gens in mei al veilig, maar als het moet dan maar pas op 19 juni, dan loopt de nacompetitie geloof ik af." Feyenoord heeft natuurlijk heel andere doelen, maar dat straal de gisteren niet bepaald van de ploeg af. Na de lachwekkend slechte eer ste helft, die welgeteld anderhalf kansje opleverde, kwamen de Rotterdammers na rust heel makkelijk aan de zege. Beide malen speelde Song een grote rol. Eerst leverde hij de pass waaruit Buffel zomaar kon intik ken. Vervolgens stuurde de Ko- reaan Emerton weg die daarna Ono vond: 0-2. De wedstrijd was daarmee defi nitief voorbij en Feyenoord nam vervolgens wel heel nadrukkelijk gas terug. Dat leverde FC Gro ningen een schijnoverwicht op, waaruit Jans moed putte. „Stel dat we 1-2 hadden gemaakt, dan was het nog een echte wedstrijd geworden." Tsja, je moet je ergens aan vast klampen. Voorlopig moet Jans zijn mannen voorbereiden op een lastige bekerwedstrijd, uit bij (hoe is het mogelijk) Emmen. Een pikante wedstrijd in het Noorden, met een ongewisse af loop. Volgens Jans hebben de spelers van zijn nieuwe club een hoger niveau dan die van zijn oude werkgever. „Maar dat zegt niets. Groningen heeft dit sei zoen nog geen wedstrijd gewon nen, Emmen heeft nog nauwe lijks verloren. Dat doet toch ook wel iets in de hoofden van de spelers." FC GRONINGEN: Beukenkamp; Elshot, Schoenmakers, Kruiswijk en Florén; Ikedia, Krstev, Broerse (80. Van Gessel) en Tuhuteru (67. Hugo); Drent en Salmon (46. Landerl). FEYENOORD: Lodewijks; Song, Van Wonderen, Paauwe en Rzasa; Emer ton, Bosvelt, Ono en Lurling; Kalou (87. Pardo) en Buffel. np/rtr - Milaan is ook na de zevende speeldag A de voetbalstad van Italië. Internazionale ploper door een regelmatige 2-0 zege bij Como. n was op eigen veld baas over Reggina: 2-0. De slager komt uit Turijn. Juventus versloeg Mode- zuinige cijfers: 0-1. Inter, over anderhalve week inder van Ajax in de Champions League, besliste in Como na de pauze. Vïeri maakte op aange- Conceicao zijn zevende treffer van het seizoen, ede doelpunt kwam op naam van de Uruguyaan Inter heeft nu negentien punten en is samen entus de enige nog ongeslagen ploeg in de Serie lilan volgt de stadgenoot op drie punten. De in coach Ancelotti herstelde zich van twee op ende nederlagen - tegen Chievo en in de Cham- eague tegen Lens - met een 2-0 thuiszege op Inzaghi en Rivaldo waren de doelpuntenma- goal van Inzaghi was zijn honderdste in de Se- 1 viel uit de rebound van een door doelman zzi gekeerde strafschop van Rivaldo. Clarence werd twintig minuten voor tijd vervangen door Juventus, afgelopen dinsdag nog de baas over >rd, behaalde een zuinige overwinning bij Mo- e enige treffer kwam op naam van Del Piero die rtier voor tijd met het hoofd scoorde. Edgar Da vids ontbrak wegens nekklachten. Dankzij twee treffers van Michael Owen blijft Liverpool stevig aan kop in de Engelse Premier League. De spits, al goed voor elf treffers dit seizoen, scoorde zaterdag te gen West Ham United fraai in de eerste helft en besliste de wedstrijd na de rust, 2-0. De Reds hebben vier pun ten meer dan Arsenal, dat gisteren een einde maakte aan een minicrisis door met 1-0 van Fulham te winnen. Manchester United is derde na de zege (2-1) op Old Trafford tegen Southampton. United had een moeilijke middag. Phil Neville opende de score, maar al snel maakte Femandes gelijk. In de slotfase zorgde Diego Forlan, eerder al als miskoop bestempeld, voor de 2-1. Ruud van Nistelrooij werd drie minuten voor tijd gewis seld. Zonder Gerard Wiekens won stadgenoot Manches ter City met 2-1 bij West Bromwich Albion. Anelka scoorde één keer. Werder Bremen heeft zich gisteren in de Duitse compe titie op indrukwekkende wijze gerevancheerd voor de nederlaag drie dagen eerder op Europees niveau bij Vi tesse (2-1). De ploeg van verdediger Frank Verlaat, die in de 52ste minuut werd vervangen door Skripnik, won met 2-0 van de sukkelende koploper Bayem München. Daun en Krstajic brachten de doelpunten op hun naam. Door de nieuwe nederlaag van Bayem München, dat al weer vier duels zonder overwinning is, bedraagt de voorsprong op Borussia Dortmund nog maar twee pun ten. Vier dagen eerder kwam er in de Champions Lea gue al een roemloos einde voor de Beierse glamourclub aan het Europese avontuur. Trainer Hitzfeld moet der halve vrezen voor zijn positie. „We spelen momenteel zonder zelfvertrouwen", meende doelman Kahn, die zelf ook geen sterke periode doormaakt. Voor Borussia Dortmund duurde de thuiswedstrijd zaterdag tegen Hamburger SV vijf minuten te lang. De Duitse kampi oen verloor in de slotfase de controle over het duel vol ledig. Met 1-1 kwam de thuisploeg uiteindelijk nog goed weg. Na dertien speeldagen is Glasgow Rangers in de Schotse voetbalcompetitie nog steeds ongeslagen. De club met de ruime Nederlandse inbreng versloeg zaterdag in een uitwedstrijd Dundee met 3-0. De Spaanse middenvelder Arteta stond aan de basis van elk van de drie doelpun ten die gemaakt werden door Malcolm (voor mst), Lo- venkrands en Moore. Arteta werd in oktober nog geko zen tot talent van de maand in Schotland. Celtic bleef in het spoor van de Rangers. De Schotse kampioen rolde zondag Aberdeen met 7-0 op. Topscorer Larsson scoor de 'slechts' één keer en bracht daarmee zijn competitie totaal op 15. jortivo la Coruna houdt Koninklijke in bedwang Ier van Duyl na/den haag - De hoge ichool van Europa wan- pt en kraakt in zijn voe- unieke verzameling talent van Real Madrid, lelijk onverslaanbaar ge- ompelt al wekenlang als :hoten wild over de vel- terdag kwamen de Ma li voor de zesde achter lende keer niet tot winst. Deportivo la Coruna feto-o. pvo-Real Madrid is dik jtoud als Luis Figo met lan de voet naar binnen Zinedine Zidane aan- let een even snelle als voetbeweging brengt de in Ronaldo in stelling, p is niet scherp genoeg Ihet minieme kansje een ^gelijkheid te maken. t combinaties waarvan Wrid-voorzitter Florenti- E afgelopen zomer moet gedroomd. De preses Ie bij zijn aantreden elk P nieuwe topspeler te teren en vooralsnog is er I woorden geen letter ge- Na Figo en Zidane raakte haldo verstrikt in de ver- jen van Madrid. (■Braziliaan tekende voor Biklijke, was Real Madrid kte ploeg van Europa, Momenteel wordt eens te «bewijs geleverd dat 'elke mathematische lo geert. Want het koppe lde beste ploeg aan de pits ter wereld heeft nog k geleid. let debuut van Ronaldo Rober tegen Deportivo Real-spits Ronaldo wordt aangepakt door Villar van Deportivo la Coruna. Foto: AP/Carmelo Alen Alaves, toen hij als invaller twee maal scoorde, heeft Real Madrid geen wedstrijd meer gewonnen: vier keer werd het gelijk, twee duels gingen verloren. Afgelo pen woensdag bereikte Real weliswaar de tweede ronde van de Champions League, maar de manier waarop dat gebeurde (na een 1-0 nederlaag tegen AS Roma) was illustratief voor de malaise waarin het elftal zich bevindt. Of de komst van Ronal do van invloed is op de zwakke reeks, valt niet te bewijzen, maar feit is dat de komst van de Brazi liaan zijn weerslag heeft gehad op de chemie binnen de selectie van Real Madrid. Met name Raul heeft bij het bestuur aan de bel getrokken, omdat de club aanvankelijk Fernando Morien- tes wilde betrekken bij de aan schaf van Ronaldo. Morientes is een vriend van Raul, die in de kleedkamer van Real Madrid één van de invloedrijkste spelers is. Zonder Raul - die vorige week werd getroffen door buikgriep - reisde Real Madrid zaterdag naar La Coruna voor de lastige klus tegen het Deportivo van Roy Makaay. In de afgelopen tien seizoenen won Real niet één keer in Galicië, zoals de Einde aan opgaande lijn kampioen van Europa buitens huis toch al bijzonder kwetsbaar is. De laatste uitzege in de Spaanse competitie dateert van eind maart, toen FC Sevilla werd verslagen. Het afgelopen kalenderjaar won Real Madrid sowieso slechts drie duels buiten het eigen stadion. Ook in La Coruna slaagde Real Madrid er niet in af te rekenen met dat uitsyndroom. Omdat langdurige regenval het veld tot een modderpoel had omgeto verd, kreeg de Spaanse topper nooit de gelegenheid te bloeien. Passes smoorden regelmatig in enorme plassen water, individu ele acties waren gedoemd vast te lopen in de blubber. Ook Roy Makaay slaagde er niet in het hoofd boven het maaiveld uit te steken. De Nederlander, met zeven goals topscorer in de Primera Division, is bezig aan het beste jaar uit zijn loopbaan. Bij Deportivo la Coruna houdt hij Diego Tristan op de bank, na zijn overtuigende spel tegen Oostenrijk geven veel Oranje kenners Makaay zelfs de voor keur boven Ruud van Nistel- rooy. Tegen Real Madrid kreeg Makaay als eenzame frontsol daat twee kansjes. Al na drie mi nuten testte hij doelman Iker Casillas vanuit een moeilijke hoek, een kwartiertje voor tijd mikte hij vanuit een soortgelijke positie voor langs. Real Madrid kon er nauwelijks iets tegenover zetten. Van het supertrio haalden de niet geheel fitte Figo en Ronaldo het einde niet. De verwoede inspanningen van Zidane leidden niet een keer tot een serieuze mogelijkheid. door Frank van den Heuvel enschede - Na een aantal weken waarin PSV uitstekend voetbal liet zien, volgde de slechtste wedstrijd tot dusver. In Ensche de presteerde PSV 'ondermaats' (Hiddink) in de eerste helft en niet veel beter na rust. FC Twen te kon er door aanvallende on macht nauwelijks van profite ren, maar verdiende toch dat ene punt: 0-0. Het belabberde optreden van PSV kwam als een verrassing. Sinds de tweede helft tegen Borussia Dortmund leek de trein immers aardig op gang. NEC werd in Nijmegen met vlot combinatievoetbal in verlegen heid gebracht (0-5) en woens dag beet de Franse landskampi oen Auxerre z'n tanden stuk (3- 0). In het uitverkochte en sfeervolle Arke Stadion in Enschede waren die dominantie en bravoure ver te zoeken. De oorzaak zocht Hiddink niet zozeer bij FC Twente, dat PSV al ver van de ei gen goal aanpakte, sterk was in de duels en de Eindhovenaren op die manier nauwelijks een rustige opbouw gunde. Een ploeg als PSV moet op basis van een surplus aan kwaliteiten immers een oplossing bij de hand hebben en halverwege kunnen omschakelen. Zaterdag avond lukte dat niet. PSV oogde apathisch, bleef in een te laag tempo spelen, kon nooit de vrije man vinden en was erg slordig in de passing. De eerste twee kansen waren voor FC Twente en kwamen rechtstreeks voort uit foutieve terugspeelballen, van Van Bommel en Vogel. „We speelden achterin de bal rond zonder dat er een idee achter zat", klaagde Hiddink. „Daardoor werd het heel sta tisch en vraag je FC Twente om uit de schulp te kruipen." Tot nu toe kreeg PSV in elke wedstrijd kansen en kansjes ge noeg. Zaterdagavond bleef het akelig stil voor het doel van San- der Boschker. Mark van Bom mel kwam voor en na rust een keer in schietpositie, Arjen Rob ben goochelde halverwege de eerste helft iets te lang in een poging om de uit zijn doel geko- Tiende speeldag: acht wedstrijden. Toeschouwers: 118.054, seizoensto- taal: 1.380.931 Best bezochte wedstrijd: Ajax - Willem 1148.248 Slechtst bezochte wedstrijd: Excelsior - NEC 3356. Rode kaarten: 1. Boulahrouz (RKC Waalwijk) 2xgeel; totaal: 10 Gele kaarten: 21totaal: 207. Meeste kaarten: 5, FC Utrecht - NAC (Van Egmond) 5x geel, FC Zwolle - AZ (Haverkort) 5xgeel. Doelpunten: 16, totaal: 274 Hoogste score: FC Zwolle - AZ 5-1 Snelste treffer: 1. Schops (FC Zwolle). Topscorer van de dag: Promes (FC Zwol le) 3. Excelsior - NEC 0-0. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 3356. Gele kaart: Sprockel (Excelsior), Zonneveld, Simr (NEC). Heerenveen - De Graafschap 3-1 (1-1). 14. Hansson 1-0, 44. Van de Haar 1-1, 53. Hansson 2-1, 54. Denneboom 3-1. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschou wers: 14.200. Gele kaart: Hegeman (Heerenveen), Bot (De Graafschap). FC Twente - PSV 0-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.350. Gele kaart: Hofland (PSV). RBC Roosendaal - RKC Waalwijk 0-0. Scheidsrechter: Bossen Toeschouwers: 5000 Rode kaart: 82. Boulahrouz (RKC) 2x geel Gele kaart: Greene (RKC). FC Groningen - Feyenoord 0-2 (0-2). 50. Buffel 0-1, 63. Ono 0-2. Scheids rechter: Braamhaar. Toeschouwers: 13.000. FC Utrecht - NAC 1-0 (0-0). 80. Van den Bergh 1-0. Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 14.500. Gele kaart: Vreven. Touzani (FC Utrecht). Penders. Schreuder, Engelaar (NAC). Ajax - Willem II 3-0 (1-0). 9 Hossam 1- 0, 72. Van der Vaart 2-0, 88. Pienaar 3- 0. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 48.248. Gele kaart: Sektioui, Mariana (Willem II). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 11, 2 Perez (AZ). Van Hooidonk (Feyenoord) 7, 4 Soetaers (Roda JC). Buffel (Feyen oord). Hoogendorp (RKC Waalwijk) 6. 7. Amoah (Vitesse), Mido (Ajax), Engelaar (NAC) 5. 10. Van Galen (AZ). Anasta- siou (Roda JC), Sonko (Roda JC). Brug- gink (PSV), Dennis de Nooijer (NEC). Cairo (FC Twente), Lopes (Excelsior). Cornelisse (RKC Waalwijk). Kuijt (FC Utrecht), Promes (FC Zwolle), Den Ou den (RBC Roosendaal) 4. Programma: 8/11: Roda JC-Ajax. 9/11: AZ-Roosendaal, De Graafschap-Excelsi or, NAC- FC Groningen, PSV-Heeren- veen, Willem II- Vitesse. 10/11: Feyen oord- FC Zwolle, NEC- FC Twente. RKC- FC Utrecht. men Boschker te passeren. Dat was het wel zo'n beetje. In de slotfase probeerde Hid dink met de ene Twent (Ven- negoor of Hesselink) voor de andere (Bruggink) iets meer op portunisme en kracht in te brengen. Tevergeefs. „In de tweede helft was het iets beter, omdat je in ieder geval niet meer de fouten maakt zoals voor rust Maar we zijn niet tot goede kansen geko men. De creativiteit en scherpte naar voren toe ontbraken", zei Hiddink, die overigens het ver trouwde centrale verdedigings duo Ooijer/Hofland in ere her stelde. Emest Faber, die een goede indruk achterliet in de voorbije weken, keek toe vanuit de dug-out. René Vandereyken toonde zich na afloop dik tevreden met het punt tegen PSV. FC Twente had een belabberde seizoensstart en haalde uit de laatste vier duels acht punten. Het laatste treffen met een ploeg uit de top drie, enkele weken geleden tegen Feyenoord, eindigde nog in een smadelijke 1-5. „We gaan voor uit", constateerde Vandereyken. PSV is als enige in de Neder landse competitie nog ongesla gen. Toch liet de ploeg in de laatste vier competitieduels al zes punten liggen. Het is te veel, zeker omdat in de voorspoedige beginfase verhoudingsgewijs mindere broeders voorbij zijn gekomen. Hiddink; „In het bui tenland kunnen ze met een punt in een uitwedstrijd nog wel eens zeggen; prima, goed resul taat. De praktijk in Nederland zegt dat je ook in uitwedstrijden niet al te veel punten mag mor sen om aan de kop van de rang lijst te blijven. Dat hebben we wel gedaan en dat is heel teleur stellend na de reeks van de afge lopen weken." FC TWENTE: Boschker El Brazi. Gru- jic. Pothuizen (80. Verlinden) en Heubach: Cziommer, Booth, Van de Paar en Polak: Cairo en Cavens (79. lohn). PSV: Waterreus; Bögelund. Ooijer, Hofland en Bouma; Rommedahl, Van Bommel. Vogel en Robben (90. Ramzi) Kezman en Bruggink (67. Vennegoor of Hesselink). Ajax PSV Feyenoord Roda JC NAC Willem II NEC RKC FC Utrecht Vitesse Excelsior FC Zwolle FC Twente AZ RBC Heerenveen Graafschap Groningen 26 27-11 24 25- 3 20 26-12 19 22-12 15 14- 8 15 16-15 15 14-15 15 14-18 13 11- 9 12 11-10 12 14-16 11 13-16 10 11-18 10 16-28 9 13-16 9 13-18 3 7-28 1 7-21 babberich - Oud-Feyenoorder Jan van Deinsen is benoemd tot trainer van zondaghoofd klasser Babberich. Van Deinsen haalde dit jaar het diploma coach betaald voetbal. Bij Babberich krijgt hij een aantal oud-profs onder zijn hoede. Onder anderen Dennis Gerritsen, Reinder Hendriks en Scott Calderwood maken deel uit van de selectie, die het tot dusverre slecht doet in de hoofdklasse C. EERSTE DIVISIE Tiende speeldag: negen wedstrijden Toeschouwers: 27.952. totaal 292.942. Best bezochte wedstrijd: Sparta - Hera cles Almelo 5448. Slechtst bezochte wedstrijd: FC Dor drecht - Go Ahead Eagles 1250 Rode kaarten: 3. Bridji (FC Volendam) 2x geel. Faria (FC Volendam) 2x geel. Van Huijksloot (FC Eindhoven): totaal: 21. Gele kaarten: 29, totaal: 295. Meeste kaarten: 7, FC Eindhoven - FC Volendam (Smit) 6x geel (waarvan 4 omgezet in 2 rood), lx rood. Doelpunten: 30. totaal: 302 Hoogste score: MW - Helmond Sport 1- 4, Sparta - Heracles Almelo 2-3, Storm vogels/Telstar - Cambuur Leeuwarden 3-2. Snelste treffer: 3. Hofstede (ADO Den Haag). Topscorers van de dag: Koevermans (Sparta), Kantelberg (Helmond Sport), Holwijn (Stormvogels Telstar) 2. Topscorers: 1. Koevermans (Sparta) 11, 2. De Groot (Emmen) 9, 3. Holwijn (Stormvogels Telstar), Bruin (Cambuur Leeuwarden), Hendriksen (Helmond Sport),Weerman (BV Veendam) 8, 7. Platvoet (Heracles Almelo), Kantelberg (Helmond Sport) 7, 9. Stroeve (ADO Den Haag), Buys (FC Volendam) 6. Programma: 8/11: GA Eagles-FC Eind hoven, TOP Oss-Stormvogels-Telstar, Veendam-Dordrecht, Volendam-Fortuna Sittard, VW-Sparta. 9/11: Cambuur- Heracles. 10/11: Haarlem-FC Den Bosch. ivoN - Na de 2-0 nederlaag in de Champions League tegen Ajax, slaagde Olympique Lyon er za terdag in de Franse competitie ook niet in te winnen. Tegen Ni ce verspeelde de ploeg in de slotfase een 2-1 voorsprong. Abardonado maakte de gelijk maker. Kaba Diawarra had de nummer drie ook al op voor sprong gezet, waarna Lyon via Anderson en Delmotte sterk te rugkwam. Lyon staat nu op de vierde plaats met 22 punten, twee min der nog maar dan koploper Auxerre dat met 3-1 onderuit ging bij Lens. Auxene verloor woensdag van PSV in de Cham pions League. Paris St. Germain verzuimde zondag de koppositie van Auxerre over te nemen. De Parijzenaars verloren bij Sedan, met oud-Ajacied Tarilk Oulida inde basis, met 3-1. Feyenoorder Thomas Buffel (links) snelt langs FC Groningen-verdediger Arnold Schoenmakers. Foto: ANP/Toussaint Kluiters

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19