Uit de hand gelopen grap is goud waard Willem II legt loper uit voor Ajax KOM WERKEN BIJ DE LEUKSTE GARAGE VAN NEDERLAND! Quick Boys verliest zijn hart maar niet zijn hoofd 1 L,'77 Henk Angenent in tranen na titel w York jiididaat or Spelen (advertentie) Word wegenwacht bij de ANWB. Kijk op anwb.nl of bel 070-3147444 AA/lrfty SPORT maandag 4 november 2002 nendaal en oppermachtig Idrit door Peter van der Hulst hede (-Timmer' >rivé-kwestie dam - Ajax beschouwt c-Timmer' als een privé- Mocht de club toch elen nemen, dan zullen e Ajax-familie' blijven. AZ gehuurde doelman ien dag na de Cham- eague-wedstrijd tegen lorg, waarin hij het doel gde, in zijn woonplaats n in beschonken toe an de weg en kwam in van een mededorpsbe- erecht. De politie liet de n een blaastest doen. irtoonde een alcohol- age hoger dan het toe maximum. Hij kreeg erbod en een proces- aat loopt ilessure op Werder Bremen-ver- Frank Verlaat mist vol- veek hoogstwaarschijn- weede wedstrijd tegen in de strijd om de leker. Verlaat viel giste- ;t duel met Bayern en (2-0 zege) uit met een e aan het oog. Verlaat vorden gewisseld na een met Santa Cruz. De aanvaller droeg een et ter bescherming van (roken vinger en raakte e Verlaat in het gezicht, daarbij een diepe wond beschadigde traanklier I Klaver ranje daal - Karei Klaver ich woensdag in Am- voor de centrale trai- n het Nederlands hoc- i. De 24-jarige Bloe ier is weer helemaal fit latste duels al weer zo vorm dat bondscoach ellaart niet aarzelde hem selectie op te nemen. Die rder geen verrassingen, kreeg in april tijdens een edstrijd tegen SCHC een de backhand geslagen oeggenoot Remco van lihard op de slaap. Hij nstig gewond in het rie- opgenomen en lag eni- i coma. Zijn herstel vor- chter voorspoedig en de at Klaver nooit meer op iu zou kunnen hockey- 1 niet bewaarheid. do springs/rtr - Het aanse Olympisch Comité lew York kandidaat voor mpische Spelen in 2012. eeft het comité zaterdag hoofdkwartier in Colora- ings bekendgemaakt, in Fransisco was in de ra- •r de kandidatuur, maar de beide steden zaterdag resentatie hadden gege- dos het Amerikaanse co- net 132 tegen 91 stemmen ewYork. ndidatuur wordt aange- bij het Internationaal (isch Comité dat op zijn s in juli 2005 de keuze en stad moet maken. New leeft concurrentie van Pa lome, Moskou, Rio de i, Buenos Aires, Kaapstad, pest en Istanbul, lork heeft 5 miljard dollar oor de organisatie van de spelen in 2012. Dat liet neester Bloomberg tij- Ie presentatie in Colorado 5 doorschemeren. De tri- wordt gehouden in Cen- tk, het boksen in Madison Garden. iberg voerde de delegatie iet onder meer zijn voor- r Giuliani, oud-olympisch ioen verspringen Bob Be- filmhelden Robert de Ni- Woody Allen en komiek tystal. Rafael van der Vaart in een fel duel met Danny Mathijssen van Willem II. Foto: Ron Pichel door Andre Hoogeboom Amsterdam - Met de wedstrijd tegen Lyon nog in de benen en het duel tegen Inter al in het hoofd heeft Ajax tegen Willem II gedaan wat het moest doen. De 3-0 in de ArenA was even ver diend als voorspelbaar, maar kreeg een optimaal rendement. De Amsterdammers staan door het puntenverlies van concur rent PSV alleen aan de leiding in de eredivisie en blijven daardoor nationaal op koers naar nieuw succes. Het kwam Ajax wel goed uit al lemaal, gisteren. Dat Willem II onder de maat presteerde, dat Willem II zich had aangepast aan de Amsterdammers. Mark Wotte, de trainer, had zijn ploeg met een versterkt middenveld uitgerust. Voor één keertje, zei hij. Het kwam hem uiteindelijk duur te staan. Ajax, zeker voor rust loom, sloom en ongeïnspi reerd, kwam zo heel makkelijk aan de zege. Het was een aange name onderbreking van de har de strijd die op het Europese slagveld wordt gevoerd. Net zo aangenaam als het optre den van weer een jonge nieuw komer in de Ajax-gelederen: Ni- gel de Jong. Door de schorsing van Chivu mocht de 17-jarige in de basis starten en deed dat op nieuw met zoveel allure dat er bij Koeman geen twijfels meer bestaan. De Jong is nu al klaar om straks tegen Inter de verde diging te leiden. De zoon van voetbalzigeuner en eenmalig in ternational Jerry is definitief lid van de A-selectie en kan zich verheugen in een belangrijke rol de komende weken. Nu Chivu er ook tegen Inter wegens een schorsing niet bij is, mag wor den aangenomen dat De Jong ook vrijdagavond uit bij Roda JC in de basis staat. „Ik ben vooral blij met hem omdat hij op 17-ja- rige leeftijd al zo volwassen speelt, weinig fouten maakt en kopsterk is", complimenteerde Koeman zijn jongste aanwinst. De Jong is de nieuwste expo nent uit de Ajax-school; Rafael van der Vaart is al een arrivé. Ook hij speelde gisteren een hoofdrol, zij het alleen na rust. Terug van een knieblessure die hem acht weken aan de kant heeft gehouden, speelde Van der Vaart in Lyon al een puike invalsbeurt, die hij met een doelpunt aifrondde. De Heems kerker scoorde gisteren weer. Zij het pas diep in de tweede helft, toen hij was verlost van zijn plaaggeest Danny Matthijsen. De Willem ITer liep hem dusda nig voor de voeten dat hij niet in goeden doen kwam. Dat veran derde toen Koeman zijn topper na rust naar voren schoof. Óp- nieuw toonde de trainer haarfijn een wedstrijd te kunnen lezen als een boek. Van der Vaart werd een linie opgeschoven, kwam naast Mido terecht. Van der Meijde mocht in de kleedka mer achterblijven en werd ver vangen door Witschge. De loo mheid verdween gestaag en Ajax speelde een acceptabele tweede helft. Het fraaie doelpunt van Van der Vaart, weer met het rechterbeen, vormde daarin het hoogtepunt en brak het geringe verzet van Willem II definitief. Het succes bezorgt de Amster damse ploeg ook een aangena me innerlijke rust. Koeman wis selt dat het een aard heeft. Ve dettes worden zonder enige vorm van uitleg naar de kant ge haald. Mido is tot nog toe de enige die hardop kritiek heeft durven leveren. Het kwam hem op een fikse reprimande te staan, maar inmiddels heeft de Egyptenaar zich volledig in zijn lot geschikt. Zoals ook Ibra- himovic, die gisteren op de bank moest beginnen, zich neerlegt bij de beslissingen van de coach. In andere omstandigheden zou het een kiem kunnen zijn van dreigende opstand en onrust. Maar coach Koeman houdt het gelijk aan zijn zijde en er klinkt geen enkele vorm van onvrede door uit het spelerskamp. De moordende concurrentie houdt de boel scherp, maar Koeman zei gisteren dat zijn deur altijd openstaat voor ontevreden voet ballers. „Ik heb zelfs nog niet eens een zacht klopje op mijn deur gehoord, maar misschien is de drempel gewoon te hoog." De trainer beseft ook dat het zo maar anders kan worden, als het even gaat tegenzitten. „Dan word je er misschien voor ge straft Nu niet" Het blijft Ajax dan ook meeritten onder de lei ding van de ex-international. Dat is ook niet verwonderlijk als de oppositie in Nederland wordt gevoerd op het niveau van Wil lem n. AJAX: Didulica; Trabelsi, Bergdolmo, De Jong en Van Damme; Galasek, Van der Vaart (74. Ibrahimovic) en Max well; Van der Meyde (46. Witschge), Hossam en Sikora (67. Pienaar). WILLEM II: De Vliegen Jaliens, Ma- thijsen, Van Nieuwstadt en Janssens; Landzaat, Mathijssen, Victoria (71. Mourad) en Mariana (71. Sjoekov); Van der Gun en Sektioui. De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Ruud Bröring, die met Peter Blangé, Martin Hersman en Jan Siemerink wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet de voetbalwedstrijd Marken- Kozakken Boys in de herhaling. Wekelijks ga ik achter mijn computer zitten om te statistie ken van alle hoofdklassewed strijden bij elkaar te zoeken. Dat is belangrijk, want zo weet ik welke voetballers gele kaar ten hebben gehad en wie er zo doende de volgende wedstrijd geschorst zijn. Mijn oog viel vorige week op de gegevens bij het duel tussen Marken en Kozakken Boys. Bij die laatste ploeg waren drie spelers uit het veld ge stuurd en niet i>oor de minste vergrij pen. De ene had een elleboogstoot uitge deeld, de volgende had een doodschop gegeven, noem maar op. En trainer Ronald Klinkenberg was ook wegge stuurd, omdat hij had staan foeteren tegen de scheids rechter. Dat is niet de eerste keer, ik weet zeker dat het hem in zijn carrière al minstens vijf keer gebeurd is. Hoe zijn zulke dingen toch mogelijk, in een tijd waarin iedereen de mond vol heeft over normen en waarden? Iedereen is ermee bezig maar wie doet er wat aan? We zagen het in Venlo, waar iedereen eerst vol veront waardiging was, maar uitein delijk komen er een paar ad vocaten langs die de zaak in den minne schikken. Geweld op het voetbalveld is van een iets andere aard, maar het principe is niet anders. Er zijn ploegen en spelers die bekends taan om hun schandalige ma nier van spelen. Neem Ibra himovic bij Ajax. Die heeft al ir keer tegenstanders ge- met een elleboogstoot of iets wat erop leek. Dat was op televisie telkens duidelijk te zien. Maar hebben we de trai ner van Ajax daar al iets aan zien doen? Nee. En het bestuur van Ajax? Nee. En de andere spelers van Ajax? Wat ik wil zeggen is: we moe ten beginnen met het aanspreken van onze ruiasten, onze vrienden, on ze familie, degenen met wie we wer ken. Ddn heeft zo'n kruistocht tegen geweld en wange drag een kans van slagen. Ik heb *0 één keer een rode kaart gehad, toen ik vorig seizoen bij Noordwijk-Lisse een geintje uithaal de met de scheids rechter. Dat was niks ernstigs, maar ik werd er wel op aangespro ken door het bestuur. En te recht. Toen ik zelf ik Noord- wijk 1 speelde, was Frans van der Veen een van mijn ploeg maats. Die deelde in het begin nog wel eens een klapje uit. Maar toen wij als medespelers daar iets van zeiden, was dat afgelopen. Ze zeggen wel eens: spelers doen wat de scheids rechter toelaat, maar dat is on zin. Spelers doen wat de trai ner toelaat en als de trainer te i>eel toelaat, dan moet het be stuur ingrijpen. Maar ik heb nog nooit gehoord dat een trai ner werd ontslagen omdat zijn elftal schandalig speelde. Ruud Bi ner van rörtng uit i FC Lusc. Noord wijk U trai- utrecht - Als winnaar van de Elf stedentocht van 1997 is Henk An genent toch heel wat gewend, maar zelfs een gelouterd schaat ser kan het te kwaad krijgen. An genent viel gisteren huilend in de armen van zijn vrouw Sannah toen hij besefte dat niemand zijn tijd op de tien kilometer had ge ëvenaard. Sinds zijn zege in de Tocht der Tochten koesterde de agrariër uit Woubrugge een nieu we droom: nationaal kampioen worden. De marathonschaatser verwezenlijkte die opmerkelijk genoeg tijdens het NK afstanden, nota bene een langebaanwed- strijd. „Ik ben geloof ik vijf of zes keer tweede geworden tijdens het NK marathon. Ik was bang dat ik straks afscheid moest ne men zonder nationale titel." Begeleid door rijn zoon Boyd betrad Angenent trots het pers centrum van de Vechtsebanen in Utrecht. „Wat gaat pappa hier doen?" wilde het kind van rijn vader weten. „De mensen ver tellen wat hij denkt" Terwijl An genent rijn verhaal deed, verliet de zoon de veilige schoot van rijn vader en staarde naar de te levisie. „Pappa, pappa, pappa", wees hij telkens naar de beeld buis waarop de herhaling van rijn vaders race was te zien. Marathonschaatsers op de lan- gebaan, ze rijn meer dan een kortstondig modeverschijnsel geworden. Nadat Gretha Smit vorig seizoen met zilver op de 5000 meter een succesvolle olympische campagne had ge voerd, volgden Jenita en ook Angenent haar voorbeeld. Al lijkt het in het geval van Ange nent een uit de hand gelopen grap. Later in het seizoen wil hij een aanval doen op het we relduurrecord. Trainer Pascal Vergeer regelde op een verloren maandagavond in Heerenveen eeri wedstrijd voor hem en daar mee kwam de bal aan het rollen. Angenent plaatste zich voor het NK en reed vrijdagavond de ze vende tijd op de vijf kilometer, genoeg voor deelname aan de tien kilometer. Tussendoor schaatste hij ook nog even de marathon van Groningen. Som migen verklaarden hem voor gek. „Maar ik ben beter uit de wedstrijd van Groningen geko men dan dat ik er in ging. Na de vijf kilometer van vrijdag was ik Henk Angenent is geëmotioneerd bij de huldiging na de tien kilome ter. Foto: ANP/Jasper Juinen helemaal dood." In een recht streeks duel versloeg Angenent gisteren streekgenoot Bob de Jong (tweede) en in de laatste rit kwamen ook Carl Verheijen (derde) en Gianni Romme niet aan rijn tijd. Diezelfde Verheijen liet eerder in de week nog weten geen seri euze concurrentie van Angenent te verwachten. Voor een mara thonschaatser zouden de vijf en tien kilometer te specialistisch rijn. Jenita Huizebosch en Ange nent logenstraften die woorden. Op dezelfde onbevangen wijze waarop Gretha haar successen vierde, begroette Huizebosch haar nationale titel op de vijf ki lometer. „Maar ga mij nu niet met Gretha vergelijken. Zij is een klasse apart. Technisch schaatst rij veel beter. Ik heb een paar jaar geleden mijn enkel gebroken en ben zwanger ge weest. Ik ben nu pas een beetje op de weg terug. Ik moest van heel ver komen, heb een paar jaar stilgestaan, terwijl Gretha is doorgegaan." De opmars van de marathon schaatsers op de langebaan vindt Huizebosch wel verklaar baar. „Het rijn halve of hele profs geworden. We komen steeds dichterbij." Angenent: „Veel marathonschaatsers wer ken. Zij staan toch anders in de maatschappij. Bij de langebaan schaatsen die jongens van jongsaf aan. Dat is hun leven. Wij zien sport als sport en niet als leven." Dat verklaart ook waarom Ange nent zo ontroerd was na rijn eerste nationale titel. En dat ter wijl hij in Utrecht pas rijn twee de tien kilometer in rijn leven reed. „Henk reed gewoon een superrace", oordeelde Romme. „Maar dat wil niet zeggen dat el ke marathonschaatser dat gaat doen. Henk is gewoon een goe de schaatser, rijdt technisch goed." Techniek die Angenent wel eens veel verder kan bren gen dan de nationale titel Door rijn zege is hij nagenoeg zeker van deelname aan de World Cup van Heerenveen. Angenent kan zich daar met een goede tijd ook wel eens verzekeren van deelname aan het WK afstan den. En dat is altijd leuk als hij later met Boyd terugkijkt op rijn carrière. Sport 2: NK afstanden Koploper en periodekampioen Hoek met 4-1 verpletterd door Loman Leefmans katwijk - Quick Boys heeft de achtervolgers in het algemeen en zichzelf in het bijzonder een goede dienst bewezen door koploper Hoek met 4-1 te ver slaan. De uitslag van de enerve rende confrontatie was wat aan de hoge kant, maar de winst was meer dan verdiend voor de bui tengewoon ijverige Katwijkers die na het laatste fluitsignaal feestten alsof het een kampioen schap betrof. De blijdschap gold niet alleen het winstpartijtje, maar ook de bevestiging dat runner-up Quick Boys na een handvol magere jaren in de top van het amateurvoetbal is terug gekeerd. Trainer Gert Aandewiel is op dat punt nog wat terughoudend. Hij was direct na de wedstrijd de eerste om de euforie in rijn con text te plaatsen. „Als we vijf keer tegen Hoek spelen, verliezen we er vier. Zij rijn wat verder in him ontwikkeling. Vandaag zat alles mee en floot de scheidsrechter zeker niet in ons nadeel. We hebben optimaal geprofiteerd van een mindere dag van Hoek. Het was onze beste wedstrijd van het seizoen." De mannen van Hoek pakten ondanks het verlies de eerste periodetitel, maar Quick Boys naderde in de stand tot op drie punten. De Katwijkers schoten uit de startblokken. Binnen een minuut kopte Derek van der Plas een voorzet van Peter Tim mermans op de lat. Timmer mans bleef dreigend doorko men aan de rechterkant en ze ven minuten later vond hij Remco Torken. De enige 'Belg' in het team van Quick Boys - Hoek had er negen - kopte raak. „We werden overbluft", zei We sley Desmet, de Hoekse motor op het middenveld die met Tor ken bij Lokeren samenspeelde. „We hebben vandaag geen vuist kunnen maken en dat is de ver dienste van Quick Boys. Wij rijn meestal in het laatste halfuur op ons sterkst, maar ondanks de gelijkmaker, kregen we geen rust. Ze schakelden zó snel om, daar hadden we geen antwoord op." Desmet zwaaide Quick Boys alle lof toe en weigerde het optreden van arbiter Van den Herik als een van de oorzaken voor het forse verlies te noemen. De scheidsrechter keurde van beide partijen een goal af wegens bui tenspel. Twee omstreden beslis singen. Daarnaast werd Hoek- spits Rieno van Oost drie keer in kansrijke positie naar de grond gebracht Bij een 1-0 stand door keeper Remco Tuinenburg en een keer door Eef Schoneveld (die daarvoor geel kreeg) en la ter bij 3-1 nog eenmaal door in valler Richard Hoek. Van den Herik gaf twee keer de verdedigende partij het voordeel van de twijfel en zo kwam de thuisploeg goed weg. Mede daardoor bleef ook het aantal grote mogelijkheden voor Hoek beperkt. Desondanks kon Quick Boys niet voorkomen dat Hoek een kwartier na rust gelijk maakte. Glen van Dam verslikte zich na een afgeslagen aanval bij de cor- nervlag in Mare Minnaert. Om dat Quick Boys de verdedigende stellingen al had verlaten, kon de voorzet van Minnaert onge hinderd door de lange Leon van den Ouden worden ingekopt. Dat was in een korte periode dat het combinatievoetbal van de Zeeuws-Vlamingen het won van de Katwijkse strijdlust en directe spel. Van een instorting na deze tik bleek geen sprake. De aanvallers Torken, Maarten Bak en vooral Hendrik van Beelen verkeerden in blakende vorm en hun sa menwerking leidde de in tien minuten na de gelijkmaker tot twee treffers. Van Beelen en Torken waren na knappe indivi- f., graxertoOi werk van invaller Erwin Belt man, zelfs nog een goaltje bij. Het feest kon beginnen. Hoek'er Johan Mücher weet de bal nog net weg te tikken voor Quick Boys-uitblinker Hendrik van Beelen. Foto: Cees van Hoogdalem duele acties de aangevers voor twee intikkertjes van Bak. Zelfs bij de riante 3-1 voor sprong en met minder dan twintig minuten op de klok sid derde Nieuw Zuid. Dat kwam omdat de mandekkers Ray mond Flaton (blessure) en Eef Schoneveld (tweede keer geel) in korte tijd na elkaar het veld moesten verlaten. Het hart werd zodoende uit de verdediging ge sneden, maar plaatsvervangers Brian Mussche en Richard Hoek verloren hun hoofd niet. Quick Boys hield stand onder de Zeeuwse druk en Jan Schaap schoot er na voorbereidend

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17