AF regelt hulp bij pech al 30 jaar zelf WEG&WIEL2 VRIJDAG 1 novem8er 2002 :1 voor techniek en talenknobbel nodig voor hulpverleners van ITS FIETSSTROOK e Verrijt ste truck strandt wel ulp aan chauffeurs met t DAF Trucks nu al der- f onder controle. Als i het web sturen de in de afdeling US repa- in heel Europa naar de chauffeurs. „Zonder rk van goede repara- ijn wij nergens", zegt ips. F truckchauffeur nu kke remleiding in En- n gebroken as in Po- kokende motor in at, er is één nummer et bellen. Dan gaat de gebouw C08 bij DAF Eindhoven. Dag en en dagen in de week r mensen van de In- ile Truck Service (ITS) ïulp te bieden, igenlijk een bemidde- lu", zegt Veerle Phi- eft de leiding over de tig telefonische hulp die in ploegendienst >r continu bemannen, en die hier werken instens vier en als het iropese talen vloeiend Vè hebben zelfs ie- twaalf talen beheerst, talenknobbel moeten nebben voor techniek, combinatie die niet lorkomt." Veerle Philips in de ITS ruimte. Foto: GPD/Jurriaan Balke In de modem ingerichte ruimte van de ITS klinken de verschil lende talen door elkaar. Overdag zitten vijf tot acht mensen ach ter de beeldschermen, 's nachts zijn nog altijd twee mensen pa raat Op een display tegen de wand is te lezen hoeveel chauf feurs er geholpen worden en hoeveel er in de wacht staan. Als een chauffeur zich meldt, wordt door middel van een vraag- en antwoordspel onder zocht wat er aan de hand is. Met 'hij doet het niet meer' wordt geen genoegen genomen, legt Veerle Philips uit. „Met doorvra gen over de manier waarop de truck gestopt is proberen we er achter te komen wat er onge veer aan de hand is. Dan moet een plan gemaakt worden om de man te helpen. Eerst contro leren we bij de eigen dealer in het thuisland van de chauffeur of deze een betaalgarantie voor de reparatie geeft. Dat is meestal het geval en dan kunnen we de dealer die het dichtst in de buurt zit ernaar toe sturen. De eigen dealer moet de klant fac tureren of het onder de garantie laten vallen." De ruimte van de ITS zit inge klemd tussen de afdelingen Parts en Support van DAF. „We blijven de gestrande chauffeur ondersteunen tot hij weer rijdt Zijn er problemen die niet direct op te lossen zijn, dan zijn er deskundigen in de buurt Zijn er onderdelen nodig, dan kunnen we deze direct via de 24-uurs- service opsturen." Dertig jaar geleden bestond ITS uit niet meer dan een rekje met kaartjes en een man die de tele foon bediende. Inmiddels kun nen de medewerkers via een ge avanceerd computerprogram ma bij een melding razendsnel alle gegevens opvragen. Vraag een, waar bevindt de chauffeur zich, blijkt minder eenvoudig dan hij lijkt „Bijna iedereen heeft een mobieltje en belt van uit de cabine. Hij kan dus niet even vragen waar hij is. Dat is dus vaak een heel gezoek." Het computerprogramma bevat ge detailleerde plattegronden van heel Europa die als hulpmiddel dienen. Dat computersysteem heeft ook de aandacht van DAF's moeder Paccar getrokken. In de Verenig de Staten is een truckservice op gezet naar voorbeeld van de Eindhovense. „Het voordeel is dat we nu samen naar de toe komst kunnen kijken. Want er staat van alles te gebeuren. Bij voorbeeld een directe verbin ding van de boordcomputer met de computer hier. Zo zien we hier mogelijk eerder dat er wat aan de hand is dan de chauffeur en kunnen we hem naar een dealer sturen voor het echt mis gaat. Want het voorko men van een stilstaande truck staat natuurlijk altijd boven- Voertuig steeds betrouwbaarder DAF-dealer Loven Truck Helmond heeft enkele me dewerkers en servicemana ger Toine van Gog benoemd tot ITS-raonteurs. Zij zijn in ploegendienst continu be reikbaar voor het ITS-team in Eindhoven om uit te ruk ken als er ergens in de regio Helmond een buitenlandse DAF stil komt te staan. Het aantal oproepen blijft be perkt tot enkele keren per week, zo maakt Van Gog dui delijk. „De voertuigen zijn steeds betrouwbaarder. We komen vooral problemen te gen met banden en wielen, lucht-, elektrische en brand- stofisystemen en remmen." De ITS-afdeling beschikt over een servicewagen waar in een uitgebreid hulpverle ningspakket al standaard is ingeladen. REISBOEKEN&MAGAZINES irken t schrijven, kan van n Nanny de Vries niet ;zegd. Maar als het ;h eenmaal ergens op art, wordt wel elke te- Zie de vierde, geac- e druk van het in de rs-reeks' verschenen ken'. Het krioelt in ids van de 'Tante Be- terst merkwaardige ingen (daar zou eens eindredacteur over- ten gaan), maar tege- al zelfs de grootste een-kenner moeten dat het duo weinig of het hoofd heeft ge zien. Daarbij zijn ze niet te be roerd de Denen (volbloed slo pers, inderdaad) af en toe flink de les te lezen. Wat er in het centrum van Odense gebeurde, is inderdaad bij de beesten af en Best De Vries stellen dat ondubbelzinnig aan de kaak. Kan je zonder problemen zo mee door Denemarken reizen, met deze Dominicus. In dezelf de reeks kwamen onlangs ook uit: 'Andalusië', 'Kenia/Tanzania/Zanzibar 'Zuid-Engeland', 'Sportduikers- gids Nederlandse Antillen', 'Ne derlandse Antillen', 'Gran Ca- naria/Lanzarote Fuerteven- tura', 'Corsica', 'Turkse Kusten' en 'Noord-Italië'. Denemarken (Domincus-serie) door Jan Best en Nanny de Vries. Uitgeve rij: J. H. Gottmer, Haarlem. Prijs: 22,50 euro. Peru Peru is natuurlijk meer dan Ma- chu Picchu. Maar dat wil niet zeggen dat je, zeker als het land voor het eerst wordt bezocht, het Inca heiligdom maar moet overslaan. Integendeel, wie meer wil weten over de achter gronden van de Inca-cultuur mag de archeologische beziens waardigheid aan de rand van het Amazone regenwoud niet missen. Uitgeverij latin-works uit Utrecht - die probeert toe gankelijke informatie te geven over de grote culturele toeristi sche monumenten in Latijns Amerika - heeft een gids over Machu Picchu op de markt ge bracht. Auteur dr. Edward K. de Bock leidt de lezer daarin langs de hoogtepunten van de ruïnes en hij doet dat op zeer systema tische wijze. Wie het gidsje (in clusief kaartjes en foto's) heeft doorgenomen, zou net kunnen doen alsof hij er zelf geweest is. Maar ter plekke genieten blijft mooier natuurlijk. Zeker met dat gidsje van De Bock op zak. 'Machu Picchu, Heilige ruimte en voorouderlijke tijd', door dr. Edward K. de Bock. Uitgeverij: latin-works, Utrecht. Prijs 12,50 euro. Zie ook www.latin-works.com Thailand In de 'blauwe reisgidsenserie' van de Belgische uitgeverij Lan- noo verscheen een gids over Thailand. Daarin worden vier meerdaagse routes beschreven met 25 daguitstapjes en zeven aanvullende excursies. De toch ten voeren de reiziger respec tievelijk naar het zuiden (Phu ket, Suratthani, Ko Canhg), naar het noorden (Mae Sai, Chiang Rai, Chiang Mai), tot de grenzen van Birma en Laos als mede naar het westen (brug over de rivier Kwai, drie Pago den pas). Verder in deze boe ken uiteraard ook algemene (achtergrond) informatie en praktische tips. In dezelfde se rie verschenen onlangs ook de deeltjes Zuidoost USA (met At lanta, Memphis, New Orleans en Charleston) en Zuidwest USA (met Nevada, Utah, Colo rado, Calfomië, New Mexico en Arizona). Thailand, ('blauwe reisgidsen'). Uit geverij Lannoo, TlelL Prijs: 24,75 eu ro, zie ook www.lannoo.com Gerard Chel/ Rob van den Dobbelsteen Nieuwe banden voor de fiets Het bandenmerk Continental heeft een aantal nieuwe fietsbanden ontwikkeld. Voor de echte stadsfietser is er de CityContact waar van het loopvlak is ontworpen voor een lage weerstand en goede grip op een harde ondergrond. Met deze band wordt de fiets snel en behendig, terwijl de grip en dus de veiligheid onveranderd blij ven. Bovendien is de band voorzien van een anti-leksysteem en een karkas dat zeer lang meegaat. De CityContact is in diverse ma ten verkrijgbaar en kost €20,95. Voor MTB-fietsers die veel en intensief trainen op de verharde weg is er de nieuwe SportContact. Deze band heeft een zeer lage rol- weerstand, bijna zo laag als bij een racefietsband. De band, met het uiterlijk van een slick, garandeert een uitsteken de grip op natte en droge oppervlaidcen. Ook de SportContact is voor zien van 'SafetySys- teem' - de anti-leklaag. J Ook nieuw bij Conti nental is het TirePosi- tioningSysteem (TPS). Dit systeem houdt in dat de voor- en ach terbanden voor race fietsen verschillen in maat, constructie rub bersamenstelling en profieldesign. Voor het voorwiel is er een smal lere band: de GP Attack en voor het achterwiel is er een bredere band: de GP Force. GP staat voor Grand Prix, wat aangeeft dat de banden voor ambitieuze wiel renners zijn. Ook deze banden zijn voorzien van een anti-le- klaag. De Gp Attack/Gp Force wor den als set leverbaar voor de prijs van 82,95 euro. Oplaadbare verlichting van Pro Draadloze fietsverlichting wordt steeds meer toegepast. De dynamo verliest meer en meer terrein en moet plaatsmaken voor de batterij. Oplaadbare lampen zijn de nieuwste ont wikkeling. Ook Pro komt nu met een oplaadbare koplamp. Deze halogeen voorlamp heeft twee lichtsterktes: dimlicht en grootlicht. Het lampje is tevens uitgerust met een 'low battery indi cator'. De voorlamp is snel en eenvoudig, zonder gebruik van ge reedschap op het stuur te monteren. De kleur is carbongrijs. Adviesprijs: €33,95. Pro levert ook een bijpassend achterlicht. Deze LED-achter- lamp is uitgerust met 5 ledjes en vier standen: flashing, ste ady, running en random. De kleur is ook carbongrijs en de adviesprijs 9,95 euro. Kijk voor meer informatie op de site van uw krant onder de knop verkeerskrant. al duren de werkzaam- ongeveer vier weken ïovember). Tijdens de ring kan misschien niet gebruikelijke plaatsen n geparkeerd. A) Zemikedreef B) Archimedesweg C) Endegeestewatering D) Darwinweg E) Plesmanlaan www.verkeerskrant.nl 3. Herbestrating Scheepswerf bestrating beetsstraat A) Hogerbeetsstraat B) Johan de Wittstr. C) Warmonderweg D) V. Slingelandtlaan E) V. Beuningenlaan F) Rijnsburgerweg G) Leidsestraatweg mm i - Vanaf maandag 4 iber wordt gestart met de itrating van de Hoger- xaat. De bestrating wordt •mogelijk teruggebracht spronkelijke aanleg- A) Scheepswerf B) Javastraat C) Sumatrastraat D) Atjehstraat E) Zijldijk Leiden - Deze week is men begonnen met de herbestrating van de gehele Scheepswerf. Het werk duurt naar verwachting zes weken (half december). Tijdens de uitvoering van het werk kan misschien niet op de gebruikelijke plaatsen worden geparkeerd. A) Nieuwe Mare B) Korte Mare C) Lammermarkt D) Langegracht E) Maresingel F) Oude Singel G) Oude Vest H) Lange Mare Leiden - Aan de Nieuwe Mare worden herstelwerkzaamheden uitgevoerd aan de riolering en de walmuren. Zodra dit werk aan de Nieuwe Mare klaar is wordt aansluitend begonnen met de Korte Mare. Naar verwachting duren de werkzaamheden tot eind september 2003. 2. Aanpassing rotonde Zemikedreef Leiden - Tot medio december wordt de rotonde Zemikedreef/ Darwinweg aangepast. De Zemikedreef is tot die tijd voor doorgaand verkeer afge sloten tussen de rotonde en de Archimedesweg, Omleidingsroutes voor ge motoriseerd verkeer zijn met borden aangegeven. Voet gangers en (brom) fietsers ondervinden geen hinder van het werk. Aanliggende bedrijven en woningen blijven goed bereikbaar. 4. Herstel riolering en walmuren Nieuwe Mare De omleidingsroutes voor ge motoriseerd verkeer zijn met borden aangegeven. Voet gangers en (brom)fietsers kunnen gebruik blijven maken van de no*male routes, maar kunnen enige hinder onder vinden van ae werkzaamheden. Kaag - In Kaag worden twee drempels geplaatst: één ter hoogte van Julian alaan 18 en één ter hoogte van Julianalaan 36. Oude Wetering - In Oude Wetering worden twee drempels geplaatst: één op de Watergang ter hoogte van de ingang van de Praam en één ter hoogte van Watergang 89. Rijpwetering - In Rijpwetering wordt een drempel geplaatst ter hoogte van de H.P van der Poel laan 73 en een verhoogde kruising ter hoogte van het parkeerterrein op de kruising H.P. van der PoeUaan en de \/CP|/CCPC|/D A (UT Informatie voor Leiden en de W E Iv IV, E E IV IV IV IVI I dagelijks actueel: www.leidschdagblad.nl A) Rijnmond B) Boulevard C) Sluisweg 7. Voorstraat Noordwijk - Op maandag 4 november wordt begonnen met een opknapbeurt van het speelterrein op de kop van de Voorstraat. Het werk neemt een paar weken in beslag. Tijdens het werk kan het verkeer te maken krijgen met tijdelijke omleidingen. 5. Werkzaamheden Voorstraat n week langer Katwijk - De rioleringswerk zaamheden in de Voorstraat duren één week langer dan ge pland (tot vrijdag 8 november). Het gedeelte tussen Louwe straat en Dwarsstraat is nog tot eind volgende week afgesloten. Het Noordeinde is weer open gesteld voor verkeer. De werkzaamheden duren naar verwachting nog drie weken. Zaterdagavond minder treinen tussen Amsterdam CS en Den Haag HS 'jLmmmmm Zaterdag 2 november rijden vanwege werkzaamheden nabij station Den Haag Mariahoeve na 18.30 uur minder treinen tussen Amsterdam CS, Schiphol, Leiden Centraal en Den Haag HS. De Intercity's tussen Amsterdam CS en Dordrecht rijden niet tussen Amsterdam CS en Den Haag HS. De Intercity's tussen Amsterdam CS en Roosendaal/Vlissingen rijden niet tussen Amsterdam CS en Den Haag HS. De internationale treinen tussen Amsterdam CS en Brussel-Zuid rijden een andere route en stoppen niet in Den Haag HS. Reist u van Leiden Centraal naar Antwerpen of Brussel dan wordt geadviseerd te reizen met de sneltreinen naar Den Haag CS. In Den Haag CS kan worden overgestapt op de Intercity's naar Rotterdam CS en Dordrecht In Dordrecht nogmaals overstappen. (In dit geval moet men rekening houden met één uur vertraging). 9. Deel Huigsloterdijk afgesloten Haarlemmermeer - Van dinsdag 12 tot en met woensdag 13 november wordt de Huig sloterdijk ter hoogte van het nieuwe HSL aquaduct afge sloten voor al het verkeer. Een omleidingsroute wordt ter plaatse aangegeven. 10. Herbestrating uitrit Pollux Katwijk - Tot eind volgende week wordt de uitrit Pollux herbestraat. Met name fietsers op het fietspad JtTfl Biltlaan kunnen enige hinder ondervinden. Huigsloterdijk B) Kaagweg 7^ A) Voorstraat B) Noordeinde C) Louwestraat D) Dwarsstraat 6. Werkzaamheden Rijnmond Katwijk - Ter hoogte van Rijnmond huisnummers 63 t/m 85 wordt gewerkt aan het herbestraten van het hofje en de parkeerplaatsen. 8. Informatieavond aanleg rotonde N449 A) Herenweg B) Heenweg Klei Heeft u nog tips (geen vragen) over verkeershlnder? e-mail dan naar. info@verkeerskrant.nl Pastoor Kwakmanlaan. Noordwijk - Op maandag 11 november organiseert de provincie Zuid-Holland een informatieavond over de aanleg van een rotonde op de kruising Herenweg (N449), Heenweg en Klei. De rotonde moet de nu aanwezige voorrangskruising vervangen uit oogpunt van verkeersveiligheid. Tevens zal door de aanleg van de rotonde een betere verkeersafwikkeling ontstaan en het bedrijventerrein Klei-Oost wordt via de rotonde ontsloten. Voor het laatste worden twee bruggen over de Maandagse wetering gebouwd. Via deze bruggen en het bedrijventerrein Klei-Oost kan de rotonde en daarmee ook de N449 en de N 206 worden bereikt. De informatiebijeenkomst is in het gemeentehuis van Noord wijk, Voorstraat 42 en duurt van 19.00 uur tot 21.00 uur. 11. Start werkzaamheden 30 km/uur gebieden Alkemade - Op woensdag 6 november starten de werkzaamheden voor de aanleg van de 30 km/uur gebieden in Oude Wetering, Rijpwetering, Kaag en Roelofarendsveen. Het werk duurt tot 22 december 2002. Verkeer kan enig hinder ondervinden op de plaatsen waar gewerkt wordt, dit is ter plaatse aangegeven met borden. A) H.P. v/d Poellaan A) Julianalaan I B) P^,'8"8 £-"™n,»n t) Beatrix,aan ^1 C, Alkemadelaan A^laan^

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23