SPORT Wegkraters en briesende paarden in Ronde van Senega STAP DUS NU IN DE NIEUWE COROLLA. Jagger promoot profbasketbal GEWELDIG OVERBRUGGINGSVOORDEEL! NU RIJDEN. IN 2004 BETALEN. donderdag 31 OKTOBER 20c Peter Winnen overleeft Afrikaanse survival Mick Jagger tijdens een concert op 22 oktober. Foto: AP los angeles -Mick Jagger pro moot het Amerikaanse profbas ketbal (NBA). De veteraan van de Rolling Stones verschijnlt sinds afgelopen dinsdag, de openingsdag van het nieuwe seizoen, in een televisiereclame van dertig seconden. De com mercial 'Love It Live' mengt beelden van Jagger in actie tij dens zijn Noord-Amerikaanse toemee met de Stones en bas ketbalsterren als Shaquille O'N eal, Jason Kidd en Kevin Gar- nett. Jagger was in zijn jeugd een enthousiaste basketballer. Hij speelde in het team van de middelbare school en werd ge coacht door zijn vader. door Roel Wiche den haag/dakar - Kraters in de weg, zin derende hitte, bedelende jochies en briesende paarden in het peloton. Ex-prof- wielrenner Peter Winnen waande zich twee weken Kuifje in Afrika. Samen met zes landgenoten overleefde hij de Ronde van Senegal. Op het nippertje. „Zelfs die Afrikanen vielen biina dood van hun fiets." Hij was toch heel wat gewend. Maar af gelopen vrijdag, in die angstaanjagende tocht van Louga naar Thies, voelde ook Peter Winnen zijn bloed stollen. Halver wege de 120 kilometer lange kruisweg, in een klein dorp, sprong plots een schuim bekkend paard in het peloton. Compleet met kar en berijder. In één klap lag het gros van de peddelende avonturiers te gen de verschroeide vlakte. Midden in de kluwen kermde een Angolees, met een wond van vijftien centimeter lengte waaruit een bot stak. Open beenbreuk. Winnen, die zijn koershandschoentjes 's ochtends aan bedelende jochies had ge schonken, kwam er vanaf met een palet schaafwonden. „Dat was even heel spec taculair. Ik had dat paard niet eens ge zien. Alles lag plots op één grote hoop." Na de laatste etappe (een criterium in Dakar) sprak de 45-jarige Limburger, met een fijn gevoel voor understatement, van een 'zeer aparte' ervaring. De voormalige koning van de Alpe d'Huez kwam in de zomer op het lumineuze idee om zijn co meback te maken in een decor waar car- bonframes, triples en oortelefoontjes nog niet zijn doorgedrongen: Senegal. Win nen zocht het Indiana Jones-gevoel niet alleen op voor het fietsen, maar vooral om zijn literaire talenten te testen. Dage lijks schreef hij de afgelopen twee weken een column in NRC Handelsblad over zijn Afrikaanse survival. Met een voorlief de voor extreme situaties. „Hoe schrij nender, hoe beter." De gelouterde klimgeit werd meer dan op zijn wenken bediend. Samen met zes pioniers van de Nederlandse Wielren- bond (NWB), tweederangs profs uit Italië en een waaier dapperen uit Egypte, Ka meroen, Ivoorkust, Burkina Faso en Se negal laveerde Winnen langs gapende kuilen, overstekend wild, autokarkassen en poepende mensen. De verzengende hitte (tot 46 graden in de schaduw) en het slechte wegdek brachten veel cou reurs op de rand van uitputting. Maar de ex-prof uit Venray had het nooit willen missen. „De Afrikaanse fietscultuur staat geheel op zichzelf. Die jongens koersen land voor land hun rondes en komen niet van het continent af. Het is sappelen en sappelen, maar er rijden wel ontzet tend sterke kerels rond. Vooral die Ma rokkanen en Angolezen. Het is eigenlijk van den gekke dat de Europese ploegen hier niet scouten." Veertigplusser Winnen, al ruim tien jaar verstoken van competitie, handhaafde zich behoorlijk in het peloton. De rossige Limburger eindigde na de twaalf etappes rond de vijftigste stek (uitsloven is voor die jonge gasten'), maar moet bekennen dat het af en toe ontzettend afzien was. Vooral de eerste etappes was het afbeu len. „Ik had me er veel bij voorgesteld, maar dat het klimaat zo extreem was had ik nooit verwacht. Zó heet, echt met niks te vergelijken. Zelfs die Afrikanen vielen bijna dood van hun zadel." Pas in de tweede week voelde-ie zich weer een beetje mens. „We reden toen door Oost-Senegal en dat was een wereld van verschil. Prachtige wegen, het leek wel de Franse Route National. Ik voelde me ook steeds sterker. De laatste ritten had ik echt goede benen." De prestatiedrang moest het echter afleg gen tegen het belangrijkste doel: wieler- proza op zijn Winneriaans. De gewezen prof, die eerder met prachtige volzinnen zijn carrière ontrafelde in Van Santander tot Santander (12.000 exemplaren ver kocht), gaat bij terugkomst zijn Afrikaan se trip schilderen in het zaterdagkatem van het NRC. Of er daarna ook een nieuw boek op de markt komt, is nog een vraag. Eerst maar even uitblazen. „Dit zal ik niet snel verge ten." (advertentie) Autotype Aantal Aantal Aantal Reparatie- en Brandstof Beoordeling Onderdelen- pechgevallen gebreken reparaties onderhouds verbruik van de voorziening kosten garage Toyota Corolla Honda Civic Mazda 323 O O Citroën Xsara Nissan Almera/Tino O Seat Toledo Skoda Octavia Peugeot 306 O Ford Focus Fiat Bravo/Brava/Marea O Renault Mégane/Scénic A Audi A3 O O O Opel Astra O O O O VW Golf/Vento/Bora A O A O O VW New Beetle O A - O A zeer goed; goed; o tot tevredenheid; A toereikend; - gebrekkig. (Bron: Autokampioen augustus 2002) TEST THE BEST Keer op keer wordt het bewezen: de meest tevreden auto consumenten rijden Toyota. Zowel in de Duitse TüV als in het j.D.Power-onderzoek voor het Engelse programma en tijdschrift Top Gear, behaalt Toyota telkens de hoogste scores. Onlangs nog liet de Autokampioen 13.000 ingevulde vragenformulieren vergelijken door het Duitse instituut ADAC. U ziet het duidelijk en overtuigend in de bovenstaande tabel: de Toyota Tijdelijk 6.000,- uitgestelde betaling (0% rente, aflossing start januari 2004). Toyota Corolla. Vanaf €15.290,- (Leaseprijs vanaf €320,- p.m.). Corolla staat weer fier bovenaan! Toyota presenteert nü de Nieuwe Generatie van de meest verkochte auto ter wereld. Met de keus uit vier bodytypes, 4 benzine- en 2 D-4D Common Rail turbodieselmotoren. Die op afstand glansrijk de beste in hun klasse zijn. Wij bieden u natuurlijk graag en ruimschoots de gelegenheid om deze nieuwe Corolla te testen. En doen u nu bovendien een wel zéér interessant financieel voorstel! dijksman rijnsburg Oegstgeesterweg 17-23, Rijnsburg, 071 -4020500. J.J. van der geest Westkanaalweg 37, Ter Aar, 0172 - 602132. TOYOTA j. OUDSHOORN Zuideinde I - 3, Aarlanderveen, 0172 - 571437. dijksman hillecom Marconistraat 37, Hillegom, 0252 - SI5329/515348. Van Haasteren Motors touwbaan 22, leiderdorp, 071 - 5899256 Deze aktie loopt van 1 september t/m 31 december 2002 en is geldig op de Corolla èn de Corolla Verso. Vraag de dealer naar de voorwaarden. Leaseprijs (Toyota Lease) o.b.v. full operational lease, 48 maanden en 20.000 km per jaar, excl. BTW en brandstof. Gecalculeerd met 75% no-claim. Prijzen inrl. BTW, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Brandstofverbruik varieert van 5,7 L/100 km (17,5 km/L) tot 8,3 L/100km (12,0 km/L), COi 152 - 198 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. 'n Wereld van vertrouwen BILJARTEN Sportrust/Van Diemen probeerde uit de onderste regionen te komen ten koste van HWA/Swatch. In de nationale kadercompetitie zette kopman Ben van Duivenvoorde zijn team op een 2-0 voorsprong door een fraaie lijnserie van 55 te maken (moyenne 27,14). Voor teamgenoten Mark Bakker en inval ler Niels van Noord bleken de te genstanders een maatje te groot (2- 4). Tegen het Goudse Concordia werd vervolgens opnieuw met 4-2 verloren. Bij 2-2 moest Van Duiven voorde in de nabeurt 60 carambo les halen maar hij bleef steken op 47. Sportrust/Van Diemen staat nu, net als De Sport uit Weteringbrug, op de voorlaatste plaats. De Engel/Van der Aart gaat mede aan de leiding. De Lissenaren ver sloegen HWA/Swatch met 4-2. Louis Opstal maakte een beslissen de serie van 78 in z'n vijfde beurt en behaalde een mooie winst in slechts zeven beurten (moyenne 28.57). André van der Aart boekte een zege in 13 beurten en Cas Juf fermans verloor in 14 beurten. De Plas uit Ter Aar volgt na een 3-3 ge lijkspel tegen Concordia op een derde positie met acht matchpun- ten. De Engel/vdAart - WBD 4-2; H-team - De Plas 2-4; HWA/Swatch - Sportrust/vDie- men 4-2; Sportrust/vDiemen - H-team 2-4; De Plas - Concordia 3-3; HWA/Swatch - De Engel/vdAart 2-4; Stand aan kop: 1. HWA- /Boele/Geomega 5-10, 2. De Engel/vdAart 6-10,3. De Plas 6-8. BOWLING Paula van Hemert veroverde het zilver in de Masters te Middelburg. Van Hemert (bowlingvereniging Leiden ZW) gooide een gemiddelde van 197.47 en bereikte in de voor ronden een pinfall van 1550, wat net genoeg bleek om als achtste in de finaleronden te komen. Van He mert won zes confrontaties en speelde er een gelijk. Hierdoor klom ze van de achtste naar een fraaie tweede plaats. Volgens trai ner Hans de Graaf van bowlingver eniging Leiden ZW is de progressie van Van Hemert opmerkelijk. Hij verwacht dat ze binnen afzienbare tijd in het Oranjeteam wordt opge nomen. DAMMEN het Nederlands Kampioenschap) wordt gehouden in januari 2® Amstelveen. In de voorronden beerden acht Leidenaars zie plaatsen en daarin slaagde k van der Loeff (4de dan) van de li Go Club (LGC) voor de eerstel De overige LGC'ers slaa^ niet in. Door hun eindklassen: het vorige NK, hebben de Leids spelers Filip Vanderstappen, Westhof en Michiel Eykhout (5e reeds een startbewijs voor de ronden verdiend. De afgelopen week conformeert landelijke Go-bond (NGoB) ziet de dopingregels van het NOC Zij namen dezelfde regels aa: reeds door de Dam- en de Sd bond zijn aangenomen. De sportbonden gaan hiermee sa voetend akkoord, omdat deze subsidiegelden mislopen. SCHAKEN Het programma Chess Tiger, 13 Nederlander Jeroen Noomens Fransman Christophe Théroo, overde de titel voor de derde ka een rij op het NK-computenè Het Leidse Denksportcentra v opnieuw het decor voor de p^ meurs. Dit keer ondervonden^ fessionele programma's vedïg stand van met name de programma's in het deelnen® zoals Warp van Peter McKeÉi Nieuw Zeeland, Deep Sjengü Carlo Pascutto uit België) en Ik ron van de Nederlander Richart In totaal streden zestien schaal puterprogramma's om de titel uiteindelijk door de regerend k oen Chess Tiger met tien punte elf ronden werd veroverd. Het ging naar The King van Johanó ning met negen punten en het was voor het programma Die; Vincent Diepeveen met acht pu: Katwijker Bas Messemaker heeft in de strijd om het kampioenschap van de DMH na vier ronden nog steeds de leiding. In de derde ronde sloeg hij een aanval van Leidenaar Evert Bronstring op die positie af door een remise. Titelverdediger Erik Hoogendoom liep met een partijwinst op Arjen de Mooij twee punten in, maar in de vierde ronde kwamen Messemaker en z'n directe concurrent, Erik Hoogendoorn, te gen elkaar vooralsnog niet in actie, de partij werd uitgesteld. Het groepje achtervolgers maken elkaar vervolgens het leven zuur, waar door Messemaker eenvoudig aan de leiding blijft. De Mooij - Hoogendoorn 0-3; Meijer - De Jong 3-0; Meester - Kromhout 1-1; Bron string - Messemaker 1-1; Kromhout - Bron string 1-1; De Jong - Meester 0-3; De Mooij - Meijer 3-0. Stand aan kop: 1. Bas Messe maker 7 punten (3) 2. Richard Meijer 7 pnt. (5) 3. Evert Bronstring, Arjen de Mooij en Richard Kromhout 6 pnt. (4). DARTS Koploper The Homets uit Noord- wijkerhout ging in de nationale Su perleague verrassend met 6-4 on deruit tegen The Specials uit Gro ningen. Het Leidse HJ United won met dezelfde cijfers van DVW Bou levard uit Hoogerheide. De wed strijd Apeldoorn-Venlo werd uitge steld omdat de man die vorige week slachtoffer werd van zinloos geweld in de Limburgse plaats deel uitmaakte van het dartsteam. Superleague: The Specials Groningen - The Hornets 6-4; No Entertainment Den Haag - Pole Position Roosendaal 2-8; Brit- tannia Hoogeveen - Bestdarts Best 6-4; Boulevard Hoogerheide - HJ United Leiden 4-6; Stand aan kop: Ï.The Specials 3-9, 2.HJ United 3-7,3.The Homets 3-6. GO Het Warmondse Jumbo 1 verslo Leidse runner-up Hogewoerd 1 nationale competitie hoofdklas Leon Alewijnse pakte drie fo Florian Moederscheim twee en Swanenburg een. Jumbo goede weg voor herovering va eredivisieschap. Snookerij 0 vi van lijstaanvoerder Pompadour Jumbo 1 - Hogewoerd 1 6-3; Pomps i Snookerij 0 6-3. Stand aan kop: I padour 5-28, 2. Jumbo 4-25, 3. Hogew 23. Jan Bey Vier Leidse go-spelers hebben zich geplaatst bij de laatste zestien van Ben van Duivenvoorde. Archieffoto: Taco van der Eb Peter Winnen wordt na de laatste etappe in Dakar belaagd dtorp. thousiaste kinderen. Publiciteitsfoto SPORT EN SPEL

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20