SPORT 'Ik ga nooit meer weg bij BS Leiden' auping Hard werken op de buitenbaan Uw tweede matras voor de halve prijs Binnenland overweegt klacht tegen coach van Leiderdorp Veertien schaatsers hebben startplaats voor wereldbeker donderdag 31 OKTOBER 2002 ando Escartin. EPA w artin stopt t wielrennen in - De Spanjaard Fernan- yf scartin stopt met wielren- 'jj{ Dit heeft ploegleider Toni dl linger van het Duitse Team j it bekendgemaakt. Escartin u J jaar. Met de derde plaats eTour de France van 1999 taalde de klimmer zijn nu otste resultaat. Team Coast, I inanciële problemen kent, q liest nog een belangrijke i f ureur. De Zwitser Alex Zülle, j aarvvinnaar van de Ronde oc Zwitserland, gaat waar- 2. lijnlijk in op een aanbieding iti nCSC Tiscali. De Deense for- tj- tie heeft ook interesse in de ]s' itser Jan Ullrich van Tele- at i en de Colombiaan Santia- e lotero van Kelme. er n der Klaauw st, orzitter ARC en aan den rijn - gerard Ier Klaauw is de nieuwe te zitter van voetbalvereni- aa ARC. Hij werd tijdens de e nene ledenvergadering ge- n als opvolger van Jan Key. l itapte aan het einde van orige seizoen op. Van der jw, districtsdirecteur van L IG Bank in Rotterdam, was 'l994 tot 1996 al bestuurslid ARC. Ook is hij al jaren ac- h de sponsorcommissie le vereniging. Na zijn be lling riep Van der Klaauw den op weer 'lol' te hebben acing. „Laten we vooral er hebben bij wat we Dorrepaal verslaafd aan Vijf Meihal door Gertjan van Geen leiden - Toen Lennert Dorrepaal op zijn tiende de keuze moest maken tussen basketbal bij BS Leiden en voetballen bij De Sleu tels, nam hij een beslissing die tot op heden geen seconde spijt heeft opgeleverd. De 28-jarige Leidenaar is verslaafd geraakt aan de Vijf Meihal, waar hij als kleine jongen de grote basketbal helden aanschouwde. Met BS Lei den beleeft de spelverdeler een matige seizoensstart in de eerste divisie, maar de zege afgelopen week tegen koploper Eastwoord Tigers geeft vertrouwen. „Toch is de promotiedivisie voor ons te hoog gegrepen", zegt Dorrepaal. De magere score, tweemaal ge wonnen drie keer verloren, geeft een beetje de fysieke gesteldheid van Dorrepaal weer. In de eerste wedstrijd klapte hij door zijn en kel en nauwelijks hersteld kreeg hij een knietje tegen zijn kuit. „Doordat ik tegen beter weten in doorspeelde, is die spier gaan scheuren", vertelt hij in zijn ty pische vrijgezellenflat in de bin nenstad van Leiden. Gretig, soms te gretig is hij. Noodgedwongen van de kant toekijken is meer dan vervelend. Zeker ook, omdat hij een sleu telspeler is geworden. Ewoud Crijnen is nog niet stabiel ge noeg om veertig minuten als guard op te treden en op de trai ning werd duidelijk dat ook Tim Bakker als stand-in niet de idea le oplossing is. Daarom wil hij morgen in de uitwedstrijd tegen Omniworld Almere graag zijn heroptreden maken, hoewel coach Martin Hoekstra dat nog niet ziet zitten. Dorrepaal: „Zelf heb ik het gevoel dat ik kan spe len, maar als ik vrijdag alles af scheur en de rest van het sei zoen niet meer kan basketbal len, vind ik mezelf natuurlijk de grootste klootzak die er op deze wereld rondloopt." Dorrepaal, in het dagelijks leven bakker bij het Friese bakkertje 'Us Bertus', werd al vroeg geïn fecteerd door het basketbalvi rus. Zijn vader nam het mee tij dens de eredivisiejaren van Elmex Leiden, toen de club nog steeds een hoofdrol speelde in het Nederlandse basketbal. „Het was altijd feest. Ik speelde met vriendjes van school ook altijd op pleintjes, 's Ochtends voor dat we naar school gingen, in de pauzes en na school. Op een pleintje leer je de fundamentais. Daar heb ik mijn techniek aan te danken. Met de mini's en aspi ranten hadden we het beste team van Nederland. Helaas ben ik de enige die van die lich ting is overgebleven." Eenmaal senior was de vette sponsortijd van BS Leiden over. Niettemin draaide het team in de top van de promotiedivisie mee. Weer keek Dorrepaal op tegen de namen die in het veld, nu met hem in het team, rond liepen. „Het was een heel goed team met spelers als Erik Huij- bens, Henk-Jan Piket, Erik-Paul van Weeren en Maarten Wals. Ik leerde meer van die jongens dan van de trainer. Het niveau nu is (advertentie) Auping blijft bezig. Lees maar. Tot en met 30 november 2002 en tot een maximum van 325,-. Een bed moet er goed uitzien. Zeker. Maar. M uiteindelijk slaap je op een matras r: Frans de la Haye Wat kan slapen toch mooi zijn. KATWIJK Vision Store: Baalbergen Meubelen, Ambachtsweg 11-13 ZOETERWOUDE Vision Store: Casba Wonen, Hoge Rijndijk 315 LEIDEN V.d. Klugt Bed Interieur, Haarlemmerstraat 255 Colijn Meubelen, Verdamstraat 6 W.J. Zirkzee, Lammenschansweg 138 LEIDERDORP Slaapkamercentrum, Meubelplein 6 Stoutenbeek Wooncentrum, Meubelplein 1 LISSE LinkerLisse, Kanaalstraat 94-98 Slaapkamercentrum, Grachtweg 63 NOORDWIJK Verkade Slaapgilde, Van Limburg Stirumstraat 3840 NOORDW1JKERHOUT Noordermeer Interieurverzorging, Havenstraat 42 SASSENHEIM Turk en Roof, Hortusplein 6 Van de Meer Interieur, Hoofdstraat 190A VOORSCHOTEN Woningtextielhuis Voorschoten, Treubplein 2 een stuk lager. Als we maar twee van die jongens in het huidige team hadden gehad, zouden we fluitend kampioen worden. We missen een ervaren forward en een sterke center." Na vijf magere jaren waarin de gradatie naar het rayon steeds op de loer lag, heeft Leiden zich hersteld en opgewerkt tot sta biele eerstedivisionist. Niet ge heel toevallig heeft de club dat voor elkaar gekregen met voor namelijk eigen spelers. Veel te lang haalde BS Leiden basket ballers van buiten om koste wat kost op niveau te blijven spelen. Dat ging Dorrepaal zelfs zo ver, dat Wj een jaartje in het tweede ging spelen. „Het was zes jaar geleden en het gebeurde uit protest. Ik had er geen zin meer in om steeds nieuwe jongens te zien, terwijl de eigen jeugd geen kans kreeg. Nu zitten er allemaal verenigingsmensen in het eer ste, plus een paar jongens van het opgeheven Blitz. Op deze jongens kun je bouwen en er achter zit genoeg talent want de jeugd speelt eredivisie. We zijn alleen soms te lief in het veld. Lennert Dor repaal: „We zijn alleen soms te lief in het veld. Als het span nend wordt staat er nie mand op. Misschien is dat een beetje mijn taak gewor den als aan voerder." Foto: Hielco Kuipers Als het spannend wordt staat er niemand op. Misschien is dat een beetje mijn taak geworden als aanvoerder. Met zijn werktijden valt het, ze ker in het weekeinde, niet mee om zich helemaal aan basketbal te geven. En met het oog op de feestdagen („dat wordt bikke len") lengen de werkweken al leen maar. Doordeweeks begint Dorrepaal om half twee 's nachts en op vrijdag al om elf uur 's avonds om tot acht uur 's morgens door te bakken. Nau welijks drie uur later moet hij al weer aanwezig zijn om de meis jes aspiranten te coachen. Het gebeurt met liefde. „Al toen ik een klein jongetje was, trok die Vijf Meihal me aan. Ik was en ben er vaak te vinden. Het is on verklaarbaar. Noem het maar clubliefde. Ik ga hier nooit meer weg." leiderdorp - Basketbalvereni- ging Binnenland uit Baren- drecht overweegt een klacht in de dienen bij de basketbalbond tegen Leiderdorp-coach Joris Zandbergen. Aanleiding zijn de uitlatingen van Zandbergen over het harde spel van Binnen land-speelster Jane Thackray in het duel met Leiderdorp. „Ik be grijp niet dat iemand zo mag spelen. Ze bleef maar duwen en slaan en trekken. Ze speelt om anderen te blesseren. Een wed strijd moet op sportieve gron den beslist worden en niet door een portie straatvechten", rea geerde hij in het Leidsch Dag blad. Zowel Binnenland-coach Gert Jan van der linden als voorzitter Herman Appers van de Stichting Topsportbasketbal cbv Binnen land reageren boos op die uitla tingen. Uit video-opnamen die van het duel zijn gemaakt zou anders blijken. „Jane Thackray is er nooit op uit een ander te blesseren en is ook geen straat vechter", aldus Appers. „Wij zullen aan de coach van Leider dorp vragen of hij deze uitlatin gen heeft gedaan en, zo ja, dan overwegen wij zijn onsportieve gedrag ter sprake te brengen bij de basketbalbond." Zandbergen zegt nog geen reac tie van Binnenland te hebben gehad. Hij staat nog steeds ach ter zijn uitspraken. Wel ontkent de coach dat hij Thackray een bloody murderer heeft ge noemd. Zandbergen gebruikte de term "bloody murder' om daarmee de felheid van de duels onder de basket aan te geven. „Het ging er erg hard aan toe, maar ik heb haar niet voor 'mur derer' uitgemaakt. Dat gaat veel te ver in deze tijd." De videoband van het duel wil Zandbergen best zien. Hij denkt moeiteloos enkele voorvallen aan te kunnen wijzen waarin Thackray naar zijn mening over de schreef ging. Zo heeft een van zijn speelsters een gekwet ste duim aan het duel overge houden en zijn anderen in het gezicht geraakt. Zandbergen meent dat zijn team niet alleen staat in de kri tiek op het harde spel van de Amerikaanse speelster. „Ik snap niet waar ze zich bij Binnenland druk over maken. Als je het aan mijn speelsters vraagt, zullen zij nog minder aardig zijn dan ik. Als je op die manier speelt, kan het gebeuren dat ik dat niet leuk vind." Zandbergen zegt een eventuele klacht bij de bond niet te vrezen. „Misschien zou ik een aanklacht moeten indienen. Ik vind het gevaarlijk wat Thack ray doet." Amersfoort/anp - De commis- sie topsport van de KNSB heeft gisteren al veertien schaats(st) ers (voor 24 startplaatsen) aan gewezen voor het eerste blok wereldbekerwedstrijden. De overige 26 startplaatsen worden vergeven na afloop van de NK afstanden, die van morgen tot en met zondag plaatsvinden in Utrecht. Op alle afstanden in de wereld beker heeft Nederland vijf start- plekken. De nu reeds geselec teerden moeten tijdens de NK alleen nog vormbehoud tonen, door op de betreffende onder delen bij de eerst acht te eindi gen. Lukt dat niet, dan vervalt het betreffende startrecht. De schaats (st) ers die voor de 5 (vrouwen) en 10 kilometer (mannen) zijn geselecteerd, moeten dat vormbehoud in Utrecht op respectievelijk de 3 en 5 kilometer tonen. De voorlopige selectie: Mannen. 500 m: Gerard van Velde. Jan Bos. Erben Wennemars; 1000 m: Van Velde, Bos. Wennemars; 1500 m: Wennemars. Jo- chem Uytdehaage. Ids Postma; 5000 m: Uytdehaage, Carl Verheijen. Gianni Romme; 10.000 m: Uytdehaage. Rom- me, Bob de Jong. Vrouwen. 500 m: Andrea Nuyt. Mari anne Timmer 1000 m: Nuyt. Timmer 1500 m: Annamarie Thomas; 3000 m: Renate Groenewold, Marja Vis. 5000 m: Groenewold, Gretha Smit. Bijzon derheid: Smit doet wegens revalidatie na een blessure niet mee aan de NK af standen. Enfeldt De vroegere Zweedse sprinter Magnus Enfeldt treedt dit sei zoen op als vertegenwoordiger van de deelnemers bij de Inter nationale Schaats Unie (ISU). Enfeldt verzamelt bij internatio nale wedstrijden klachten van de schaatsers en speelt die door naar de technische commissie van de internationale bond (ISU). In de afgelopen jaren hadden de schaatsers veel op en aanmerkingen over de bevei liging van de banen. Maar naar hun mening vond de kritiek on voldoende respons bij de ISU. Enfeldt, echtgenoot van de Duitse sprintster Monique Gar- brecht, was destijds al de woordvoerder namens de spor ters. Niels Oude Kamphuis wil doorgaan bij Schalke, maar wil Schalke dat zelf ook? door Gijs Eijsink gelsenkirchen - Heen en weer langs de rechterzijlijn. Dat is - oneerbiedig gezegd - het hoofd- bestaan van Niels Oude Kamp huis. Als rechtsback van Schal- ke'04 wordt hij geacht de hele baan langs die lijn te bestrijken. De Tukker doet dat naar beho ren en dat komt goed uit, want zijn contract loopt medio 2003 af. Hij wil graag blijven. Maar wil men hem daar wel houden? Hij zit gebeiteld bij Schalke. Niels Oude Kamphuis heeft bij de Duitse topclub een leven als een baron. Wat wil je ook nog meer als je uitverkoren bent om in het fantastische nieuwe stadi on 'Arena Auf Schalke' te mogen voetballen. Liefst 60.600 toe schouwers zijn er zaterdagmid dag bij de wedstrijd tegen l.FC Nürnberg (1-1). Ze zingen, klap pen en juichen, maar fluiten en tieren ook als hun 'Königsblau- en' bij herhaling in de fout gaan, als scheidsrechter Meyer te vaak met gele kaarten wappert of als een speler van Nümberg op zichtig aangeeft dat een collega van Schalke zo'n prent zou moeten hebben. Een prachtige mix van heftige emoties golft over de blauw ge tinte tribunes en ook Oude Kamphuis geniet ervan. „Mede daarom heb ik het enorm naar mijn zin en hoef ik hier echt niet weg. Bijna nergens kun je voet ballen in zo'n bijzondere ambi ance." Aan Oude Kamphuis ligt het niet dat de ploeg twee punten inlevert. Want de ex-speler van NEO en FC Twente is de hele wedstrijd zeer actief. Op papier is hij rechtsback, maar continu biedt hij zich aan, schuift hij in of rent hij langs de lijn naar vo ren om de aanval te ondersteu nen. De hele buitenbaan is van hem. Want een rechtshalf heeft Schalke niet, zoals menige Duit se club die niet heeft. Lars Mül- ler is zijn directe tegenspeler, maar de middenvelder van Nümberg heeft geen prettige middag. Steeds moet hij achter Oude Kamphuis aan, die als maar met grote gulzigheid de vrije ruimte op rechts induikt. De bijna 25-jarige Oude Kamp huis speelt een solide partij. Meestal leveren zijn balcontac ten iets op. Slechts een keer of zes, zeven lijdt hij balverlies. Ge vaar leveren die slordigheden echter niet op. Het is duidelijk dat de Twentenaar een goede dag heeft, hoewel hijzelf na af loop niet tevreden is, over zich zelf niet en uiteraard ook niet over het schrale gelijke spel. „We gooiden steeds weer hoge ballen in de aanval. Ze moeten de ruimte aan de zijkanten beter benutten." Zoals gezegd, hij wil ook na dit seizoen graag blijven bij de club, maar wil de club hem ook hou den? Rudi Assauer „Niels is lang en vaak geblesseerd geweest. Hoeveel wedstrijden heeft hij voor Schalke gespeeld? Hij ont wikkelt zich goed, maar kan be ter. Hij heeft veel potentieel. La ten we eerst nog een poosje kij ken hoe het gaat. Daarna zullen we met hem praten", zegt As sauer die wel aankondigt bin nenkort met Marco van Hoog- dalem in gesprek te gaan. Ook van de andere Nederlander in dienst van Schalke loopt het contract af. Maar die staat er be ter op bij de baas dan Oude Kamphuis. „Als we tevreden zijn, geven we op tijd het signaal af dat we willen praten over contractverlenging. Binnenkort spreken we met Marco." Oude Kamphuis moet dus nog wachten. Was hij vroeger bij FC Twente een schuchtere en be scheiden jongen, nu reageert de eenmalige international bij het aanhoren van Assauers twijfels volwassen en zelfbewust. .As sauer maakt een grote fout. Ik ben namelijk voor het eerst sinds jaren helemaal fit en ik speel goed, hoewel het nog be ter kan. Misschien klinkt dit ar rogant, maar het gaat nu echt goed, zo is het." Sinds zijn en- Niels Oude Kamphuis wint een kopduel van Nürnberg- speler Milan Belie. „Ik speel sinds anderhalve maand weer en speel heerlijk." Foto: AP tree bij Schalke in 1999 speelde hij 76 hele of gedeeltelijke com petitiewedstrijden en dat is vol gens Assauer te weinig. Het had den er 118 kimpen zijn. En daarom wil hij gSn glasheldere uitspraken doen over een ver volg van Oude Kamphuis' loop baan bij Schalke. „Ik zie het wel", zegt de Tukker. „Tot maart wil ik me hiermee niet meer be zighouden. Ik speel sinds ander halve maand weer en speel heerlijk. Ik kan nu wat teaig- doen voor de drie kwakkeljaren. Als ik binnenkort in topvorm ben en blijf, ben ik er niet bang voor." Oude Kamphuis wil de scepsis van Assauer ongedaan maken door hard te blijven werken op de buitenbanen van de Duitse velden. Buitenspelers afstoppen en mee bouwen aan de aanval len van zijn Schalke. „In maart kijk ik weer. en zo niet. dan niet. Wat dan komt. dat komt. Er zijn nog meer clubs in Europa."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19