>rescate als n orkaan ngs LOHC SPORT The Bassets wordt steeds eenzamer inhoopsoffensief Sassenheim loont tegen sterk DAW wax zet goede lijn gewoon door ondanks aderlating BS Leiden wint weer eens in de slotfase S7 Foreholte zet moeizame seizoensouverture recht HDC 987 maandag 28 OKTOBER 2002 r Klein list hockey - De storm kon wel weerstaan. Toen l S in de tweede helft ech- suse orkaankracht de os, moest de Leid- ester ploeg in de iy in de eerste klasse uime cijfers (7-2) capi- slechts was er in het ssen Forescate en LO- e van een echte derby, ploeg had het betere 1, maar ook de bezoe- epen zich kansen en LOHC kwam binnen :fcuten op voorsprong. (advertentie) iy Camp Obdam specialist in ey, golf, tennis. grootste sortering /- en tennisartikelen in de regio. empenaerstraat 1D Oegstgeest. .071 - 5155872 Marieke Mattheussens benutte een terecht toegekende strafbal. Binnen zes minuten had Fores cate de snelle achterstand al weer in een voorsprong omge zet. Mascha Kimman was de Leids/Oegstgeester verdediging tweemaal te vlug af. „Ik had mijn snelste verdedigster op haar gezet", sprak LOHC-coach Michiel Cosijn in zijn analyse na afloop. „Maar zelfs die was nog niet snel genoeg. Die Kimman is fit zeg, niet te geloven." LOHC versaagde niet en bleef dapper met de nog zonder puntverlies zijnde koploper meehockeyen. De beloning kwam in de vorm van een doel punt gemaakt door Barbara Gardeniers. Forescate raakte niet verontrust, bleef de druk op de tegenstander houden en had in de voorhoede het punt van verschil, Mascha Kimman. De" Voorschotense spits maakte nog voor de pauze haar hattrick vol, waardoor Forescate de tweede helft met de wind in de rug en een voorsprong mocht starten. „Dat hadden we achteraf gezien niet moeten doen", zei Cosijn. „Zeker niet toen we vanwege de storm naar het derde veld ver huisden. Maar het was een leu ke, goede eerste helft en je geeft jezelf nog kansen ook. Dus speelden we, een foutje." Met de orkaanachtige storm als door Menno Schraven basketbal - Juist in een wed strijd waarin winst vooraf be paald niet voor de hand lag, boekte BS Leiden zaterdag avond een zege. Tegen het nog ongeslagen Eastwood Tigers werd het 68-65. „Lekker voor het zelfvertrouwen", zei coach Martin Hoekstra. Te meer om dat de zege in de slotfase alsnog veiliggesteld kon worden. Na tien minuten keek Leiden nog tegen een 17-26 achterstand aan. Bij rust was die teruggelo pen tot 32-37, onder meer door harder verdedigen van de thuis club. In het vierde kwart liep Leiden via de inbreng van acht punten op rij van Jerome Hoste van 51-56 naar een voorsprong van 64-60. Eastwood Tigers kwam nog een keer voor bij 64- 65, maar de tijdelijke terugge keerde Timo Versteegen en Thomas Schelvis zorgden voor de belangrijke scores in de laat ste minuut, via twee goed be nutte drives naar de basket Ook het benutte aantal vrije worpen (15 op 21) stemde Hoekstra te vreden, net als de brede selectie die met een aantal geblesseer den nu uiterst goed van pas komt. Koerd Appelo is nog een week of zes uitgeschakeld, nadat vorige week bij nader onderzoek een dubbele kuitbeenbreuk werd vastgesteld. Topscorers: Moinat 17, Kunnen 12, Versteegen 12. De spelers van MSV stonden een uur voor aanvang van de wedstrijd tegen Utrecht omge kleed en al klaar in de eigen Northgohal, toen bleek dat de tegenstander rechtsomkeert had gemaakt vanwege de zware weersomstandigheden. MSV- coach Burhan Alibegovic toon de niet zo veel begrip voor deze beslissing. „Mijn spelers moeten ook uit Rotterdam, Den Haag en Leiden en andere plaatsen ko men." Een optelsom van factoren leid de tot het 75-70 verlies van GI- BO Groep/Grasshoppers tegen Utrecht: een veel te smalle se lectie en de geringe lengte daar in, speelsters die niet in vorm zijn en onvoldoende voorberei ding vanwege diverse 'zieken'. Desondanks waren er kansen om te winnen. De Katwijkse for matie leverde een slechte eerste helft af, waarin het maar drie van de zeventien missers van de Utrechtse tegenstander wist te rebounden. Vooral de broodno dige agressiviteit werd gemist, waardoor Utrecht steeds beter in de wedstrijd kwam. In het laatste kwart (na een 42-34 ach terstand bij rust) kwam Grass hoppers terug tot drie punten, maar met het 'weggooien' van de bal in de daaropvolgende aanval waren alle kansen weer verkeken. De problemen van Grasshoppers lijken nog groter te worden nu Marloes Driessen met een slepende rugblessure de komende weken mogelijk ontbreekt Wie dan de positie van 'lange vrouw' inside moet invullen, is de grote vraag. Coach Rick Driessen: „We heb ben in deze wedstrijd versaagd. Het lukte gewoon niet, maar al les bij elkaar opgeteld is het mis schien ook niet zo raar. Het valt ons op dit moment gewoon al lemaal te zwaar." Topscorers: Metaj 14, Tinka Bröring 13, Tanya Bröring 12, Talia Versteeg 11, Driessen 10. Tegen een ijzersterk Binnenland werd BV Leiderdorp in sporthal De Bloemerd getrakteerd op een forse 57-74 nederlaag. Grootste plaaggeest vormde de Ameri kaanse Jane Thackray. Coach Joris Zandbergen van Leider dorp gebruikte zelfs de term bloody murderer, doelend op de manier waarop zij telkens vrolijk met haar ellebogen rondzwaai de. Leiderdorp, dat in het eerste kwart al vijf driepunters te ver werken kreeg, raakte mede daardoor danig van de wijs. Bij de rust bedroeg het verschil al elf punten in het nadeel van Lei derdorp (24-35). Aanvallend werd er veel te weinig bewogen en bovendien aarzelden de Lei- derdorpse speelsters veel te vaak, waardoor elke verrassing in de aanvalsopzet uitbleef. In het derde kwart leek de juiste weg even te zijn ingeslagen en werd het verschil teruggebracht tot twee punten. Het aantal ge miste vrije worpen (9 raak op 23 pogingen) hielp Leiderdorp ech ter bepaald niet in de race om langszij te komen. Zandbergen vond Binnenland de sterkste ploeg tot nu toe en weet de ne derlaag duidelijk niet aan het optreden van Thackray. Deson danks raakte de anders altijd rustige coach maar niet uitge praat over haar schandalige ma nier van spelen: „Ik begrijp niet dat iemand zo mag spelen. Ze bleef maar duwen en slaan en trekken. Ze speelt om anderen te blesseren. Een wedstrijd moet op sportieve gronden beslist worden en niet door een portie straatvechten. Vorige week heeft Kim van der Star haar neus ge broken, vandaag had ik daar voor hetzelfde geld drie gevallen bij op kunnen tellen." Topscorers: Van Zegveld 14. Bransz 12, Van der Voort 12. handbal - Na de moeizame seizoensstart van een week eerder (10- 10 uit bij EFC) liep het in de eerste thuiswedstrijd wel op rolletjes bij Foreholte. De handbalsters uit Voorhout wonnen in sporthal De Gaasbak met 28-18 van Wings. Vooral uit de break scoorde Forehol te veelvuldig. Bij rust leidde de formatie van trainster Elly Spreeuw met 14-9. In de tweede helft drongen de bezoeksters nog wel aan (19-15, 21-17), maar nooit kwam de voorsprong van de thuisclub echt in gevaar. Esther Hoek werd topscoorster met acht goals, waar onder vijf strafworpen. Mariska van Steijn kwam tot zeven treffers. In het slot van de wedstrijd kreeg Kim Geerlings nog tien minuten speeltijd. Ze keerde onlangs terug in de selectie van Foreholte, na een langdurige knieblessure. Het Voorhoutse doel werd verdedigd door oudgediende Anita Seut, die na haar periode bij landskampi oen Hellas was gestopt met handballen. Op aandringen van haar voormalige club kwam ze terug op dat besluit. Seut is bij Foreholte de opvolgster van Anita Reuman, die de overstap waagde naar Hel las en daar nu eerste keepster is. door Pieter van der Vliet rugby - Voor The Bassets lijkt het doek te zijn gevallen. In Hil versum verloren de Sassen- heimse rugbyers kansloos met 41-0. Ze staan nog altijd punt loos onderaan de ranglijst, het gat met de rest wordt alsmaar groter en het spel wordt maar niet beter.De afgelopen seizoe nen speelde The Bassets ook al in de gevarenzone, maar nu lijkt de situatie nog zorgelijker. Vol gens Marco van der Heiden, voorzitter van de Technische Commissie van The Bassets, is er geen man overboord. „Wij hebben nog steeds vertrouwen. We moeten uitgaan van ons ei gen kunnen. We weten waar we over praten en het feit blijft dat we onvoldoende kwaliteit heb ben, maar dan kun je je nog wel helemaal leeg knokken voor een goed resultaat." DIOK won de thuiswedstrijd te gen 't Gooi. In een stormachtig duel zorgde vooral in de tweede helft het vele balbezit voor de uiteindelijke 20-5 overwinning. Een snelle spelhervatting vroeg in de wedstrijd en een moment van onoplettendheid gaf 't Gooi de kans met een vijfpunter te openen. Maar dat was voor de thuisclub niet het sein om ang stig verder te spelen. Integen deel. DIOK herpakte zich snel en met fraai uitgespeelde aan vallen dwong het de tegenstan der steeds verder terug op de ei gen helft. Toch was het oppas sen geblazen, want de wind zorgde voor de gekste buitelin gen van het ovaal. Passes die plotseling versneld werden, of helemaal niet aaakwamen maakten de wedstrijaSoms tot een tombola. Na een 'pop-up' pass van Wil- nus Versteijen op de insnijden de Alister Rumina, scoorde de Nieuw-Zeelander zijn eerste vijf punter van dit seizoen. Terwijl de derde rij veelvuldig de verde diging van de tegenstander on der druk zette spurtte Rumina telkens als extra man door de verdedigingslinie. Verdedigend speelde Andrew Chandler goed. De kleine Brit tackelde dat het een lieve lust was en bleek de grote plaaggeest van de Gooise driekwarters. In de tweede helft was het eigenlijk eenrichtings verkeer. Met punten van onder anderen Versteijen en Danny Evers kwam de 20-5 zege tot stand. - AZC/Alphen won in het d met het grootste gemak 86: 6-13. AZC begon furieus 1886 al snel op een 4-0 ach- )e landskampioen vond het welletjes en de thuisploeg 'gzaam dichterbij. Gevaarlijk Üphenaren werd het nooit. unt van de Leidse hoofdklas- meestal direct beantwoord. Tjerk Kramer, die vanaf de isitie niet aan banden kon i :legd. Hij nam in de derde ie treffers op rij voor zijn re de laatste periode kwamen aanvallers nog het best voor ans Langerhorst profiteerde van een onachtzaamheid in se defensie en bracht de tus- >p 11-6. Twee snel benutte overtalsituaties in de laatste minuut de den de zege van AZC toch nog ruim uitvallen. Voor AZC scoorden Tjerk Kramer 4x, Kimmo Thomas 3x, Kjell Boom 2x, Joeri Stoffels, Michiel Vork, Pieter Boot en Jari Göbel. Voor LZ 1886 doelpuntten Frans Langerhorst 3x, Marco Kerkvliet 2x en Mirko Zuidweg. De Zijl/LGB incasseerde de vierde ne derlaag van het seizoen. In Hilversum verloren de Leidenaars met 15-8 van HZC/De Robben. De zege van de be kerwinnaar was geflatteerd. De Leidse ploeg bood lange tijd goed tegenspel en keek aan het einde van de derde perio de pas tegen een 8-6 achterstand aan. In de laatste periode was het evenwel snel gedaan. De Leidse defensie had geen zicht meer op de snelle aanvalsac- ties van de Hilversummers en met Marco van der Kuilen en Peter Siewers in de hoofdrol liep De Robben toch nog ruim uit. Opmerkelijk in de Leidse hoofdmacht is het spel van Joachim de Ruysscher. De robuuste speler is van origine een verdediger, maar ontpopt zich de laatste weken als een sterke aanvaller. In het treffen tegen De Rob ben trof hij viermaal doel. Andere doel punten kwamen van Niels Joor 2x, Ro bert Kleywegt en Joost Wielaard. Tot vlak voor tijd leek een nederlaag onvermijdelijk voor tweedeklasser Sas senheim tegen het sterke DAW. Maar het wanhoopsoffensief slaagde: 7-7. De Alkmaarders kwamen in de laatste mi nuut op een 7-6 voorsprong. René de Bruin scoorde de gelijkmaker. Jerry Le pel was zaterdag aardig op dreef; hij scoorde driemaal. Met zes punten uit vier wedstrijden is een toppositie weggelegd voor derde klasser Koudekerk. Zaterdag werd een voudig met 8-4 gewonnen van Triton uit Weesp. De 5-2 voorsprong aan het einde van de tweede periode was ver diend. De Koudekerkers sprongen zorgvuldig om met de kansen en gaven Triton weinig ruimte. In het vervolg van het duel ging Koudekerk een stuk slor diger te werk. De goed keepende Marco Overes hield zijn ploeg overeind. Voor Koudekerk scoorden Peter Bergsma 2x, Lars Bergsma 2x, Niels Martha, Jorrit Wulffers, Sander Emeis en René Overes. Alkemade verloor zaterdag in Amers foort nipt met 7-6 van De Amer. Trai ner Ruud Wormgoor is ondanks de derde nederlaag van het seizoen tevre den over de prestaties van zijn spelers. Zijn jonge ploeg kon lange tijd wedijve ren met de ongeslagen koploper, maar ontbeerde wat geluk. De doelpunten kwamen van Ronald van der Tang 2x, Ivo Scholz 2x en Ruud Koster 2x VROUWEN Elf doelpunten waren zaterdag voor LZ 1886 niet voldoende om de eerste pun ten te pakken dit seizoen. Nereus won met 14-11. Voor LZ scoorden Noeki Klein 4x, Yvonne Flippo 3x, Lorette Velting 2x, Biurakn Hakverdian en Na- tasja Sierag. De vrouwen van De Zijl/LGB hadden geen kind aan die van Alkemade. De koploper van de tweede klasse won met 13-3. In de derde periode scoorde de ploeg uit Roelofarendsveen het eer ste doelpunt. De Zijl/LGB had er toen al acht in liggen. In de laatste periode waren de ploegen nog het meest aan elkaar gewaagd (2-2). Voor De Zijl/LGB scoorden Ieflce van Belkum 5x, Ester Stouten 3x Aukje van Belkum 2x. Bren- da Ligtvoet, Pamela Uiterdijk en Nienke Martijn. Forescate-speelster Mascha Kimman was in de streekderby een ware plaag voor LOHC-keepster Charlotte de spits moest buigen. Foto: Dick Hogewoning twaalfde speler was Forescate oppermachtig. Kimman maakte ook doelpunt nummer vier, waarna Sophie van Noort, Rian- ne van der Merwe en Evelien Mulder eveneens met succes door de gaten in de weinig com pacte verdediging van LOHC slalomden. Overgangsklasser Alecto, boekte een 5-2 zege op het Boxtelse MEP, een ploeg die nauwelijks treffers incasseert. De Leider- dorpse ploeg miste drie basis speelsters, onder anderen Ghis- laine Demetriadis die voor de nationale ploeg van Griekenland speelt. Zij werden vervangen door aanvallend ingestelde speelsters uit de Al. In de eerste helft had Alecto de storm tegen, maar ondanks die handicap kwam de scoringsma- chine na twintig minuten toch op gang. Marlies van der Stel en Leontien van Tilburg met een tip-in, beiden uit een splijtende pass van de absolute uitblink ster Frederique van Kauuwen, en Annemarie van Sandtwijk na een solo van Leontien Bakker zetten Alecto binnen acht minu ten op een 3-0 voorsprong. De 3-1 vlak voor rust was een schoonheidsfoutje. Ruim een kwartier na de pauze verhoogde Van Kauuwen de score naar 4-1. Schreuder tekende uit ander maal een pass van de uitblink ster voor de 5-2. De vrouwen van Roomburg gingen in de eerste klasse bedui dend beter met de storm om dan tegenstander Hudito. In Delft werd het 0-5. Martine Fluitsma, Ingrid Schut, Ellen van der Salm (tweemaal) en Maaike Spaans scoorden. Groeneveld, die liefst vier keer voor De Leidse Studs namen door de 4-1 zege de plek van het iets ho ger genoteerde Rijswijk over. Binnen twintig minuten ston den de studentes al op een veili ge 4-0 voorsprong. Tessa van den Boomen, Carolien Wink en Sophie Knijnenburg (2x) maak ten de doelpunten. MANNEN Alleen Leidse Studs kwam in actie. Op eigen veld werd met 5- 1 van het hooggeklasseerde Overbos verloren. r - Waterpolovereni- iiiïis hard op weg de re- 2 an vorig jaar te evena- 3f irsteklasser presteerde oven verwachting en promotie naar de rs se mis. Vivax won za- 1 ivoudig de streekderby t rijk: 11-5. g ibakken trainer Hans heeft toch weer een 0 potentie op de been li Een van de steunpila- tile hoofdmacht is Ivo ïli na een tweejarig ver- e Zijl/LGB weer terug- het oude nest. De eni- ting was het vertrek m Plasmeijer die de om- sfjweg bewandelde, itjer het talent uit Oegst- 1 t Vivax dit seizoen ver liken. De mix van jong n aat daar garant voor. 1 in ieder geval voort- e€e Oegstgeestenaren nog maar een enkele )e wedstrijd tegen Het na een 7-9 voor- eiet 10-9 verloren. Met 1 n uit vier wedstrijden nax alle perspectief op klassering aan het de rit. al opvliegingen van Niels Plasmeijer was om Katwijk op de krijgen. De 7-3 van een stootbal, was een t legde Plasmeijer in if Poelmeer meteen de a 1 bloot van de ploeg i vissersdorp. Katwijk hard en was bij Magen i ilijk, maar ontbeerde e sch vernuft om de pu- II Hans Trijsburg voor III te stellen. atwijk ook niet mee. ite aanvaller Cees van wel rond, maar is I volledig hersteld van lessure. Dramatischer .ijk het vertrek van Mare Sieval. De top- 1 Katwijk is de gelede- versterken van hoofd- I Zijl/LGB. >r broer Alex is het ge- Ivo Dietz (capnummer 4) van Vivax vecht zich langs Katwijker Ronald Heemrood. De Oegstgeestenaren wonnen met 11-5 en lijken weer op weg naar een topklassering. Foto:Mark Lamers mis van Mare een pijnlijke aan gelegenheid. Alex Sieval staat er in de aanval vaak alleen voor en hij kon dan ook zaterdag geen potten breken in het duel tegen Vivax Sterker nog, Sieval speel de een ongelukkige wedstrijd. Aan het begin van de derde pe riode kon hij met de maximale foutenlast definitief de kant op zoeken. De honneurs werden in het verloop van het eenzijdige duel nog enigszins waargeno men door Ronald Heemrood. De scherpte is er door gezond heidsproblemen inmiddels wel een beetje af bij de 34-jarige boomlange aanvaller. Zijn bij drage in het eerste mannenteam van Katwijk, hij speelt normaal in het tweede, zorgde er wel voor dat de schade in Oegst geest beperkt bleef. De ploeg van de afwezige trainer Hugo Boonstoppel bleef tot 5-3 aardig in het spoor van Vivax In de derde periode werd het ver schil gemaakt. Vivax verzilverde het surplus aan creativiteit door naar 8-3 uit te lopen. In de laat ste zeven minuten was van een wedstrijd geen sprake meer. De enige opwinding ontstond door een fraai afstandsschot van Plasmeijer. Ondanks de goede start van Vi vax is Trijsburg voorzichtig over de kansen van zijn ploeg. „Het seizoen is nog pril. Ik ben tevre den over het spel van debutant Tim van der Putte. Hij liet een goede indruk achter." De Kat- wijkers zullen een grote inspan ning moeten leveren om ook volgend jaar in de eerste klasse uit te komen. Vivax - Katwijk 11-5 (4-2, 5-3, 8-3, 11- 5). Doelpunten Vivax: Melein 3. Ver burg 3. Tendeloo 2, Plasmeijer 2 en Re ne Moerland. Katwijk: Heemrood 2, Teunisz, Boonstoppel en Spros.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23