rainer Rijnsburg spreekt oorlogstaal AMATEURVOETBAL Alles zit tegen bij KRV Overtalsituatie is aan Quick Boys wel besteed afwijk mag over remise liet ontevreden zijn: 2-2 Zwakke fases niet fataal voor ARC Glansrol voor Kluivers ondanks pijn in zijn knie n Schaap is woedend op zijn spelers na nederlaag tegen Noordwijk: 1-4 S5 Spits Gavin Price is met twee treffers op schot RCL: geen mogelijkheid schorst. Blok moest derhalve improviseren en was op voor hand tevreden met een punt. Quick Boys-coach Gert Aande- wiel: „Zij lieten het spel aan ons en dat maakte het voor ons moeilijk, want verdedigen kun nen ze." Aandewiels ploeg, in dezelfde opstelling als waarmee vorige week FC Lisse werd geklopt, heerste weliswaar op het mid denveld, maar slaagde er nau welijks in een gaatje te vinden in de hechte Scheveningse af weer. Dat deel van Bloks for matie, geleid door de voortref felijk spelende Michiel Sol, bleek het sterkst. Pas na een half uur slaagden de bezoekers er een keer in kansrijk voor goalie Amoud Toet op te dui ken. De door Peter Timmer mans weggestuurde Remco Torken strandde echter op de doelman. Quick Boys-keeper Remco Tui- nenburg was daar al niet meer bij. De Alphenaar verrekte in de warming-up een spiertje in zijn rug en moest al snel con stateren dat dat ongemak hem te veel parten speelde. Cees Guijt verving hem na twaalf minuten. De invaller kweet zich naar behoren van zijn taak, maar had geluk dat arbi ter Prooi geen strafschop toe kende op het moment dat Ri- cardo van der Heyden een door Guijt losgelaten bal wilde binnenglijden en Eef Schone- veld dat verhinderde door Van der Heyden aan te tikken. In de slotfase van de eerste helft ont snapte Quick Boys nog eens: Guijt stopte met z'n voeten een schot van de doorgebroken Van der Heyden. Na de pauze nam bij Scheve- ningen routinier Hans Tellier - door een lichte hamstringbles sure niet fit voor een hele wed strijd - de plaats in van Iddy Yahaya. De wijziging verander de niet veel aan het spelbeeld, al moesten Glen van Dam en Arie van Rijn wel gele kaarten incasseren na overtredingen op de lepe Tellier. In de rommeli ge en door veel overtredingen en blessurebehandelingen ont sierde ontmoeting ontving de Scheveningse middenvelder Kenepa na een klein uur spelen voor de tweede keer geel. Quick Boys, dat vlak na rust via Torken dicht bij een voor sprong was, wist wel raad met de overtalsituatie. De gasten vonden steeds makkelijk de vrije man en snel na Kenepa's vertrek resulteerde dat in een treffer. Maarten Bak stuurde bij de achterlijn zijn tegenstander 'het bos in' en vond de sterk acterende Brian Mussche vrij voor doel: 0-1. Mussches doelpunt betekende de eerste tegengoal voor Sche- veningen in eigen huis. De strijd was meteen beslist, want de groenhemden waren niet in staat een vuist te maken. Quick Boys creëerde nog wel een aantal kansen. Met name Tor ken was ongelukkig in de af werking. Hij stuitte nog twee maal op de keeper en zag een snoeiharde vrije trap via Toets vingertoppen op de kruising belanden. Invaller Jan Schaap had meer fortuin. Na goed werk van Hendrik van Beelen verdween I Schaaps schot via het lichaam van Toet in het doel: 0-2. Een rake kopbal van Van Beelen werd vlak daarna door Prooi niet als doelpunt erkend. Van Beelen zou de zojuist voor de duizelige Toet ingevallen Dan ny Koning hebben gehinderd. Volgende week wacht Quick Boys de kraker tegen koploper Hoek. Aandewiel beschouwt zijn ploeg als underdog: „Ik denk dat zij verder zijn, maar wij gaan er uiteraard alles aan doen om de kans om dichterbij te komen te benutten. We moeten winnen." Quick Boys: Tuinenburg (12. Guijt): Van Dam, Schoneveld, Mussche, Van Rijn (66. Hoek): Timmermans, Flaton, Van der Plas (82. Schaap), Bak: Tor ken, Van Beelen. eerste klasse zaterdag - De pijn in zijn knie was onverminderd hevig, maar weerhield Tim Klui vers er niet van om voor het eerst dit seizoen vanaf het be- ginsignaal te spelen voor Voor schoten '97. In Zwijndrecht bleek de aanvaller van grote waarde voor zijn team. Hij maakte alle goals in het door Voorschoten met 0-3 gewonnen duel met WGZ. Begin september moest Kluivers nog afzeggen voor een tripje naar Barcelona, waar hij met het elftal van de Haagse Hogeschool zou meedoen aan een toernooi. De Leidenaar werd al langere tijd gehinderd door een blessure aan zijn knie. Een medisch con sult leverde niets op: de arts ver telde hem dat de noodzaak voor een operatie ontbrak, maar kon niet zeggen wat er precies man keerde aan het kniegewricht. Met pijn begon Kluivers eind augustus aan zijn voorbereiding op het seizoen, een maand later dan zijn ploeggenoten. Na een paar invalbeurten is hij nu fit genoeg om hele wedstrij den te spelen. Na 25 minuten en een combinatie met Carl Roest (eveneens terug in de basis na een blessure) opende Kluivers op fraaie wijze de score tegen WGZ, een tegenstander die op voorhand hoog werd ingeschat door trainer Gerard Désar. Maar de thuisploeg kwam er nauwe lijks aan te pas: Voorschoten speelde 'een van z'n betere wed strijden', aldus Désar, die een iets defensievere opstelling had samengesteld. Twintig minuten voor tijd be kroonde Kluivers een mooie so lo met zijn tweede goal en in de slotminuut was hij trefzeker vanaf elf meter, nadat hij onder uit was gehaald. WGZ-Voorschoten '97 0-3 (0-1). 25. Kluivers 0-1. 70. Kluivers 0-2, 90. Klui vers 0-3 (strafschop). Scheidsrechten Breugem. Toeschouwers: 300. Voorschoten '97: Mokveld: Thomas Borsboom (84. Blankert), Jansen, Roodakkers, Luyckx; Roest, Faas (46. Fransen), Buizen Van Dijken. Kluivers. Van Delft (5. Hugo Borsboom). Nick Verwoerd p ieveningen - Het in uitwed- ijden nog ongeslagen Quick iys bezorgde zaterdag Sche- j]j dingen de eerste thuisneder- r ig. De Katwijkers buitten de merieke meerderheid, ont- an na een rode kaart voor lo heveninger Steve Kenepa, kkundig uit en rukten dank- een 0-2 overwinning op ■t ar de tweede plaats van de igl'jst. lick Boys trof op sportpark een opponent, die te ik gehandicapt was. Scheve- ir ïgen-trainer John Blok kon w :t beschikken over een half je zijn basisspelers. Kees Thies, jindrik Grünholz, Maurice Es- L/j, ona, Sander Klapwijk en Da- Ledeboer waren gebles- en Jim Charité was ge- tl t anet van Dijk - Ze hebben hem voor jezet, ze trainen net zo hals ze spelen, ze organise- jemaal uitjes, maar op het 11 er niemand die zijn ver- ïrjordelijkheid neemt. Na het Ishowtje van Noordwijk rtpark Middelmors (1-4) aiainer Wim Schaap van iljjrgse Boys dat hij 'oorlog n aken' met zijn spelers. p: uren later neemt aan- ir Berry Charité zijn trai jl bescherming. „Ik denk i(j na deze nederlaag een opgefokt was. Misschien bfcij dingen gezegd die hij 0 bedoelde. Het is een trainer voor deze groep, achter hem. En ik denk hij oorlog moet maken, is er niets aan de i :n agse spits bedoelt dat het gelijke spel van vorige :n en de nederlaag van afge- u zaterdag nog niet nodig is niek te zaaien. Rijnsburg- d s staat op de vijfde plaats. nmige punten is Charité t de boze trainer oneens: liningsopkomst is niet met elkaar stappen hoort af naar dat gebeurt niet elke a m de groep weet dat het voorop moet staan dvoor vanavond is er niks cd'). dere punten is Charité het .riet de boze trainer eens: te spelers (alleen hij en t van Lochem) doen op n ld en in de kleedkamer 5 ond open als dat nodig is, donderdag voor de derby Noordwijk is er niet getraind ('maar we heb- san hoop geblesseerde spe tten de instelling is niet 'aal zegt Charité het liever sfeer en de spelvreugde en weg'. e spelvreugde van Rijns- Boys was het zaterdag niet bevorderlijk dat Noordwijk al binnen twee minuten op voorsprong kwam. Op een pass van rechtsback Michael Schol ten schoot Wouter van der Kolk recht voor het doel de bal door de benen van keeper Lennert Hegie. Het vroege doelpunt inspireerde Noordwijk tot grootse daden. De ploeg die vorige week nog zo mat speelde tegen Schevenin- gen vond de weg naar het doel van Rijnsburgse Boys vaak, ge makkelijk, snel en mooi, wat leidde tot veel kansen voor de technisch sterke voorhoede. Tik, tik, tik ging het soms. En Rijns burgse Boys modderde maar wat aan, alleen tegen het einde van de eerste helft leefde de thuisploeg wat op. Maar in de blessuretijd van de eerste helft schoot Peter Bos Noordwijk naar 0-2 door een vrije trap om de Rijnsburgse muur in de ongedekte hoek te schieten. Acht minuten na rust was het vonnis geveld door een schijnbaar achteloos ingescho ten bal van Patrick van Dam, op een assist van Vincent Herpers, die de bal gemakkelijk afpakte van Nick Schnater, zaterdag ze ker niet de slechtste Rijnsburger. Typerend voor de snelle om schakeling van Noordwijk was het vierde doelpunt, dat viel na dat Rijnsburgse Boys bijna had gescoord. Na een corner werd de bal van de lijn van het Noordwijkse doel gehaald. Van af zijn eigen helft stoomde Van der Kolk op en zijn voorzet werd de goal ingegleden door Floren- cio Cornelia. Invaller Robbert Kabelaar redde in de 85ste minuut met een goe de passeerbeweging en een mooie lob de eer voor Rijns burgse Boys, maar wat is eer nog in een met 1-4 verloren wedstrijd? Alle eer was voor Noordwijk, dat nog niet eens zo goed had gespeeld als tegen Ko zakken Boys. Trainer Andries Wendt: „Dat elftal tikten we he- Robbert van Wijk (rechts) probeert te verhinderen dat Wouter van der Kolk er namens Noordwijk met de bal vandoor gaat. Foto: Cees van Hoogdalem lemaal van de mat. Nu hadden we een makkie, omdat Rijns burgse Boys heel veel ruimte weggaf, waardoor wij ons eigen spelletje konden spelen. En de doelpunten vielen op ideale momenten. Tegen Schevenin- gen moesten we het spel maken, en daar hebben we nog moeite mee." Wendt zei dat hij een fijne mid dag had gehad en ondertussen stond Schaap te briesen van woede. „Ze zijn door het ijs ge zakt, maar ik vind het prima. Wim Schaap gaat oorlog maken, die pikt helemaal niets meer. Ie dereen moet zich aanpassen aan Wim Schaap, en wie dat niet doet, die sodemietert maar op." Rijnsburgse Boys: Hegie; Star. De Roode (59. Van den Bergj), Van Lochem, Van Berkum; De Graaf. Schnater, Redel, Van Wijk; Charité (76. Kabelaar), Ket ting. Noordwijk: Kuipers; Scholten, Bos (80. Van der Niet), Korbee, Ravensbergen; Herpers, Van der Laan, Van der Kolk; Cornelia (76. Battels), Van Dam, Pitti. maandag 28 OKTOBER 2002 HOOFDKLASSE A Ter Leede - FC Lisse 1-2 (1-1). 7. Ema- nuelson 0-1. 45. Van Zeist 1-1, 49. Van Wieringen 1-2. Scheidsrechter: Stange. Toeschouwers: 1500. Ter Leede: Waasdorp 6 Jansen 8 Roest 7 Rbn Van Zeist 7 Kalkema Hoogkamer 6 Campfens 6 Koordes 8 De Louw 6 Kramer 7 63. Blom 6 FC Lisse: Heemskerk 6 Emanuelson 8 Bodo 7 Naarendorp 6 Janssen 6 Winter Polman 7 Hoever Dekker 8 Opdam Van Wieringen 8 67. Linger 6 Katwijk-Kloetinge 2-2 (1-1). 9. De Groe ne 0-1, 13. Price 1-1.61. Price 2-1. 72. Melaard 2-2. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 500. Katwijk: De Jong 6 Verkuijlen 5 Verkade 7 55. De Bie 7 Pronk 7 Bougrine 6 L'Ami 6 Price 8 Hensen 7 Molenaar 6 Bon 6 Starmans 6 Rijnsburgse Boys-Noordwijk 1-4 (0-2). 2. Van der Kolk 0-1, 45+2. Bos 0-2, 51. Van Dam 0-3, 67. Cornelia 0-4, 85. Ka belaar 1-4 Scheidsrechter: Kroon. Toe schouwers: 1200. Rijnsburgse Boys: Hegie 6 Schnater 6 Star 6 Redel 5 De Roode 5 Van Wijk 5 59. V/d Berg 5 Charité 6 Van Lochem 6 76. Kabelaar Van Berkum 5 Ketting 5 De Graaf 5 Noordwijk: Kuipers 7 Van der Laan 7 Scholten 7 Van der Kolk 8 Bos 8 Cornelia 8 80. Van der Niet 76. Bartels Korbee 7 Van Dam 8 Ravensbergen 7 Pitti 7 Herpers 8 Scheveningen - Quick Boys 0-2 (0-0). 63. Mussche 0-1, 85. Schaap 0-2. Scheidsrechter: Prooi. Toeschouwers: 1500. Rode kaart: 55. Kenepa (2x geel Scheveningen). Quick Boys: Tuinenburg - Timmermans 7 12. Guijt 7 Flaton 8 Van Dam 6 Van der Plas 7 Schoneveld 7 82. Schaap Mussche 8 Bak Van Rijn 6 Torken 66. Hoek 6 Van Beelen 8 Hoek - Capelle 2-1 (0-0). 56. De Smet 1-0, 63. De Guchteneire 2-0. 74. Ben Said 2-1. Scheidsrechter: Klerks. Marken - Kozakken Boys 3-1 (2-1). 1 Hasselbaink 1 -0, 8. Mazlum 1 - 1. 36. Hasselbaink 2 - 1, 88. Bank 3-1. Rode kaarten: Viveen, Santegoets en Verbaan (Kozakken Boys). Scheidsrechter: Dre- ves. Bijzonderheid: wedstrijd ruim tien gestaakt na commotie ronde derde rode kaart. Excelsior Maassluis - Volendam 2-1 (1- 0) 20. Raven 1-0. 70. Raven 2-0. 83 Molenaar. Scheidsrechter: Brar.t Toe schouwers: 800. Hoek 9 8 0 1 24 18-11 Quick Boys 9 5 3 1 18 19-13 Noordwijk 9 5 2 2 17 21-10 Ter Leede 9 4 3 2 15 17- 9 Rijnsb. B. 9 4 2 3 14 16-12 Lisse 9 4 1 4 13 15-12 Katwijk 9 2 5 2 11 9- 9 Marken 9 2 3 4 9 14-16 Kloetinge 9 2 3 4 9 16-22 Schevening. 9 2 3 4 9 6-12 Excelsior M 9 2 3 4 9 13-20 Capelle 8 2 2 4 8 10-11 Volendam 9 2 2 5 8 6-15 Kozakken 8 8 1 2 5 5 12-20 Topscorers: 1 Charité (Rijnsb. Boys) 7 doelpunten, 2. Cornelia (Noordwijk), Van Dam (Noordwijk). Torken (Quick Boys). Hasselbaink (Marken). 6 doelpunten. 7. Kalkenaa (Ter Leede), Roeland (Capelle). De Groene (Kloetinge), Van Oost (Hoek) 5 doelpunten. Programma volgende week: Quick Boys - Hoek, Kozakken Boys - Scheveningen, FC Lisse - Marken, Volendam - Ter Leede, Noordwijk - Excelsior Maassluis, Kloetinge - Rijnsburgse Boys. Capelle - Katwijk. Thijs Jaski v (uk - Voor een plaatsje aan de goede kant 3 le ranglijst, de linkerkant, was het belangrijk fj atwijk zaterdag zou winnen van Kloetinge. .{wetenschap bleek verstikkend te werken, de Katwijkers mochten zich na negentig ;(iten gelukkig prijzen met een punt. Het 1( 2-2 in een duel waarin de Zeeuwen meer enden. „Ik heb geen enkel moment rustig e bank gezeten. Normaal ben ik niet zo'n stig persoon, kan je nagaan", zei trainer Alf- ïroenendijk. inge voerde de druk snel op. Al in de 9de j(iut stond de 0-1 voorsprong op het score- ijNadat rechtsbuiten Wilco de Valk door de j(ijkse defensie soleerde - zijn schot werd j ewerkt - kreeg Erik de Groene de bal op een nteerblaadje. alk bleek een groot probleem voor Katwijk. lelers van de thuisclub kregen geen vat op lelie, behendige speler. Groenendijk greep ir niet in. „Ik heb er in de rust nog over na- t,cht om met een laatste man te gaan spelen, u ik hou er niet van om een tactiek te gaan r >en- ijk bleek elastisch, want nog geen vijf minu- jia de 0-1 scoorde Gavin Price de gelijkma- a Aanvoerder Vincent Bon speelde de bal in nSchot. Hij speelde zich behendig vrij en B )t de bal in via de binnenkant van de paal. ,t est van de eerste helft werd gedomineerd Kloetinge, maar De Groene en Dorst waren e cherp genoeg om kansen te benutten. De tweede helft liet een ander spelbeeld zien. Direct na de aftrap schoot Katwijker Sander Mo lenaar van buiten het strafschopgebied, maar zijn poging miste kracht. Katwijk kwam in de 61ste minuut op voorsprong. Uit een vrije trap van Molenaar kopte Price zijn tweede doelpunt van de middag in. Price mocht de keeper van Kloetinge dankbaar zijn. Hij liep onder de voor zet van Molenaar door. Price eiste acht minuten later wederom een hoofdrol voor zich op. Inval ler Chris de Bie, die de zwak spelende Erwin Verkuijlen had vervangen, kreeg na een pass van de Katwijkse spits een prima kans. Hij kapte zijn directe verdediger uit, maar keeper Martijn Wennen reageerde alert. Kloetinge leek wakker geschud, want de rest van de tweede helft werd door de bezoekers gedomi neerd. In de 72ste minuut scoorde verdediger Arno Melaard de verdiende gelijkmaker. Uit een comer strafte hij de weifelende defensie van Kat wijk af. De 2-3 had tien minuten later kunnen vallen als Max de Jong een schot van De Valk niet tegen de paal had getikt. Price kreeg vijf mi nuten later ook een kans op de overwinning en op een Britse hattrick, maar zijn schot belandde net naast het doel. Price: „Natuurlijk is het belangrijk om te scoren, maar aan drie punten hebben we veel meer. It's a team game", benadrukte hij. Groenendijk: „Ik zie het team wekelijks groeien. Het komt wel goed." Katwijk: De Jong Verkade, Pronk (78. Helder). L'Ami, Hensen; Bon, Verkuijlen (55. De Bie), Bougrine; Price, Mo lenaar, Starmans (70. Aanhane). door Kees van Delft katwuk - „Het lijkt wel alsof we niet mógen winnen." KRV.-trai- ner Fred Eijsberg baalde na het 1-1 gelijkspel tegen DSO. En daar was alle reden toe. De Kat wijkse formatie kreeg veel kan sen, maar de DSO-keeper voor kwam een afstraffing. Toen de scheidsrechter vlak na rust ook nog een omstreden penalty toe kende aan de gasten, was de el lende bij de Rijnvogels com pleet. Martin van Beelen zou hands gemaakt hebben bij een comer. Niemand die het zag, behalve arbiter Van de Bend uit Maas sluis. Dani Rolff van DSO schoot van elf meter raak. Eijsberg na afloop: „Van Beelen zei dat hij de bal niet aanraakte." Het op treden van de scheidsrechter uit Maassluis liet toch al te wensen over. Grove charges en shirtje trekken liet hij onbestraft, terwijl hij voor praten steeds de gele kaart trok. Toch moest KRV ook de schuld bij zichzelf zoeken. Met pressing werd het DSO onmogelijk ge maakt om een aanval op te zet ten. De solide KRV-verdediging kwam nauwelijks in de proble men, terwijl de spitsen op goede voorzetten van de creatieve bui tenspelers konden rekenen. Het zat kortom goed in elkaar bij KRV. Dat het desondanks slechts één keer wist te scoren, kon vooral Jaco de Jong zich aanrekenen. Vijf grote kansen hielp de spits om zeep. Debu tant Vincent Wolsheimer, kee per van DSO, was de beste man van het veld. Op miraculeuze wijze hield hij zijn ploeg op de been. Bij een bal van Barn- hoom, van zo'n 35 meter, was hij geklopt, maar dit keer was het de lat die een treffer in de weg stond. Dat DSO scoorde uit de penalty, had een verlammende werking op KRV. Het duurde tot twintig minuten voor het einde voordat de ploeg zich hervond. Met een dubbele wissel, waarbij René Ruwaard er in de spits bijkwam, ging de ploeg nog aanvallender spelen. Het was een dood spel moment dat voor een doelpunt zorgde. Een comer van Matthijs Vooijs werd door aanvoerder Huig Hoek in de touwen gekopt. Dat was het startsein voor een enerverende slotfase. KRV kreeg kans op kans, maar De Jong, Ruwaard en de sterke Van Bee len slaagden er niet in de keeper te passeren. Het had nóg dramatischer kun nen aflopen, als DSO-invaller Si mon van Kerper drie minuten in blessuretijd had gescoord. Wat overbleef was een punt, het vierde gelijkspel van het seizoen. Eijsberg: „We moeten niet wan hopen, het zelfvertrouwen mag niet wegvloeien. Maar ik gun het de jongens dat ze ook een keer winnen als dat verdiend is." KRV - DSO 1-1 (0-0). 47. Rolff 0-1, 74. Hoek 1-1. Scheidsrechten Van de Bend. Toeschouwers: 100. KRV: Harteveld; De Mol. Verloop, Ariër, Vooijs; Bamhoom. Hoek (75. Van Duijn), Rovers (59. Ruwaard); Huf- kens (59. Varkevisser), De long. Van Beelen. tweede klasse zaterdag - Vitesse Delft was een maatje te groot voor RCL. De Delftenaren versloegen Racing met 2-0. Vooral in de eerste helft had Vitesse het betere van het spel. Van de vijf open kansen werd er een benut. De Leiderdorpers kregen geen enkele mogelijkheid. „Bij ons deden veel spelers niet wat ze moesten doen", aldus Bob van Bohemen. Maar de RCL-trainer zag dat ook zijn tactiek niet helemaal deugde. Vitesse benutte de zijkanten uitstekend en daar was RCL niet op ingesteld. De frus tratie van RCL uitte zich in de rode kaart van Remco Visser, pal na rust. Pas toen kreeg RCL de geest. Peter Zirkzee, Henk de Cler en Leen Guyt benutten in een sterk Leiderdorps halfuurtje de kansen echter niet. Vitesse scoorde nog in de slotfase. eerste klasse zaterdag - Ne gentig minuten lang goed voetballen zit er voor ARC nog steeds niet in, maar de Alphe- naren blijven hard op weg om de titelstrijd in de eerste klasse in een ongekend vroeg stadi um te beslissen. Zaterdag kwam de koploper tijdens een zwakke fase op achterstand te gen Rijnmond/Hoogvliet, maar met wat omzettingen in het team kwam ARC toch weer uit aan de goede kant van de score: 4-2. De gemakzucht sluipt als van zelf in de spelersgroep, merkt Jan Schaafsma, assistent van ARC-trainer Dennis van den IJssel. „Ze willen wel, begrijp me niet verkeerd. Maar in het begin van het seizoen baalden we nog als we maar met twee of drie doelpunten verschil wonnen, terwijl we genoeg kansen kregen om op tien uit te komen. Nu is die gretigheid er minder, omdat het elke week zo makkelijk gaat, ook al hebben we iedere wedstrijd wel een keer een zwakke perio de. We hebben natuurlijk een hele sterke selectie, daar hoe ven we niet om heen te draai en. Maar je moet jezelf niet groter voelen dan je bent. ARC is momenteel eersteklasser en daar moet het zich ook naar gedragen." Tegen Rijnmond begon ARC veel te zwak. Linksback David Toxopeus voorkwam een vroe ge tegengoal, door de bal van de doellijn te halen. Na een kwartier herstelde de thuis ploeg zich. Uit diverse kansen (Robin Kant en Raymond Graanoogst misten) wist alleen Wouter Verheij te scoren. De voorsprong deed het spel van de Alphenaren geen goed, net zomin als het uitvallen van Stefan Schaafsma. De midden velder bleef achter in de kleed kamer met een kwetsuur aan de lies. Met Marcel van Dorp als zijn vervanger startte ARC zo mogelijk nog slechter dan in de eerste helft. Binnen vijf mi nuten was de 1 -0 veranderd in 1-2. Een tweede wissel (Roland Verlaan voor rechtsachter Ruud de Vos) en enig geschuif in de opstelling zorgden voor de ommekeer. Graanoogst be nutte in het laatste halfuur drie van de vele kansen die ARC creëerde. „Maar het had weer 6- of 7-2 moeten zijn", aldus Jan Schaafsma. ARC- Rijnmond/Hoogvliet 4-2 (1-0). 28. Verheij 1-0, 51. De Boer, 1-1 55. Broeders 1-2, 67. Graanoogst 2-2. HO. Graanoogst 3-2, 88. Graanoogst 4-2. Scheidsrechter Sanou. Toeschou wers: 650. ARC: Kranendonk; De Vos (60. Ver laan). Strobbe, De Miranda. Toxope us: Balkhoven. Schaafsma (46 Van Dorp). Verheij; Kant. Cabeza, Graan oogst.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21