Crisis even bezworen in de Kuip SPORT 3 Barcelona doet kritiek verstommen Robben brengt evenwicht in PSV Feyenoord soepel langs Willem II -~ i Michael Mols helpt Rangers goed op weg Supportersrellen in Griekenland AC Milan lijdt eerste nederlaag nal gaat euw onderuit - Het tot voor kort 'on- inelijk' geachte Arsenal lag. De ploeg van trainer leed zaterdag de derde ag in acht dagen. De kampioen ging op ei- 1 met 1-2 onderuit tegen im Rovers. De tegen- van PSV in de Cham- eague zag concurrent ol uitlopen via een zege op Tottenham Hotspur. Ie zege renveen /een - Heerenveen heeft zijn eerste zege van oen behaald. De Friezen zaterdagavond in ei- lion van Excelsior: 2-0. invaller Vayrynen na rust beide doelpun- pn slechte wedstrijd. der Bremen ir onderuit - Werder Bremen is za- n de topper tegen i Dortmund zwaar on- egaan. De tegenstander isse in het UEFA-beker- i was vooral in de slot- opgewassen tegen de ampioen: 1-4. In de win tig minuten scoorde md, dat vier dagen eer- r PSV in de Champions nog op 1-1 werd gehou- e keer. onder nes ister - De Engelse inter- 1 Nicky Butt ondergaat een operatie aan zijn Ie middenvelder van ster United miste door sure de laatste drie den van zijn club. Het idelijk hoe lang hij is ïakeld. „Hij is de zeven- ir van ons die dit sei der het mes gaat. Dat is erzuchtte coach Alex in, die in de premier lea- cht punten minder n koploper Liverpool. ingen wil als trainer gen - Ron Jans is de be ste kandidaat voor de i trainer bij FC Gronin- is, nu assistent-trainer len, had gisteravond irek met directeur Hans en technisch directeur lidmate. De oud-speler club kwam in beeld na- is Adelaar moest afzeg opvolger van de maan- jestapte Dwight Lode- atie Heitinga ssvol iam - Ajacied Johnny i is in de Verenigde Sta- succes geopereerd aan erknie, meldt Ajax op metsite. Heitinga e een paar weken gele- j et duel met NAC zijn ld. Hij werd in Colora- lpen door Richard Ste- die eerder ook Ruud j( elrooij behandelde, i zal nog tot 8 novem- merika blijven. Het zal 3 s maanden duren voor j dig hersteld zal zijn. door Jaap van Essen Rotterdam - Door een soepele zege (5-1) op Willem II speelde Feyenoord zaterdag de dreigen de crisis - voor even - van zich af. Het werd ook wel tijd voor een prettige uitslag, want de aan hang morde na vijf wedstrijden op rij zonder overwinning. Voor al de ontluisterende nederlaag bij Kiev had kwaad bloed gezet. De clubleiding van de Rotter dammers deed hetzelfde als halverwege het vorige seizoen, toen de achterban eveneens onrustig werd. Destijds werd nadrukkelijk het vertrouwen in trainer Van Marwijk uitgespro ken. Niet slechts met woorden die in de voetbalwereld vaak holle frasen blijken, maar door hem een jaar contractverlen ging aan te bieden. Dit op zich sympathieke wapen werd zaterdag weer in de strijd gegooid. Hoewel club en trai ner al enige tijd overeenstem ming hadden bereikt, maakte Feyenoord pas enkele uren voor de thuisbeurt tegen Wil lem II bekend dat Van Marwijk blijft tot medio 2004. De trainer kwam het tijdstip van openbaarmaking niet slecht uit, want hij kon wel een steuntje in de rug gebruiken. Zelf had hij ook niet stilgezeten na de terugkeer uit de Oekra- ine. Van Marwijk onderkent in middels dat zijn elftal veel te af hankelijk is van de 'vier muske tiers' Van Hooijdonk, Paauwe, Bosvelt en Van Wonderen. En dat terwijl spelers als met name Ono, Emerton en Kalou zo langzamerhand toch ook als routiniers kunnen worden beti teld. Ze zijn allemaal internatio nal en speelden ieder tientallen Europese wedstrijden voor Fey enoord. Van Marwijk sprak hen de voorbij dagen dus nadrukkelijk aan. „Ik heb ze duidelijk ge maakt dat ik van hen verwacht dat ze ook verantwoordelijk heid voor het team gaan dra gen. Het kan niet zo zijn dat we altijd maar afhankelijk zijn van die vier erkende routiniers." Voorts maakte Bert van Mar wijk duidelijk dat hij van al zijn spelers in ieder geval altijd inzet en vechtlust verwacht. „We kunnen niet alleen op routine en kwaliteit onze wedstrijden winnen. Strijd blijft een wezen lijk onderdeel." Feitelijk verlangde de Feyen- oord-trainer zaterdag dus het zelfde wat het legioen bij de af trap eiste: bloed, zweet en tra nen. Een ieder werd wat dat be treft bediend, al begon Feyen oord niet best. Toch opende de ploeg de score. En het was weer good-old Paul Bosvelt die het klusje moest klaren nadat Brett Emerton de bal na een voorzet van Kalou nogal onhandig had verprutst. Na de Tilburgse gelijkmaker van Van der Gun was het al weer Bosvelt die als eerste kei hard fysiek geweld-op-het- randje in de strijd wierp. Hij kreeg de rest van het elftal mee en op slag van rust maakte Ka lou fraai 2-1. De thuisclub was eindelijk weer eens wakker, en dat resulteerde in een tweede helft met het beste Feyenoord-voetbal sinds een maand. Daarbij waren er enkele opvallende uitblinkers. In de eerste plaats was daar de Koreaan Song, die voor het oog van 170 landgenoten werkelijk geweldig speelde. Hij gaf zich zelf en zijn privé-aanhang ook een mooi cadeau, met een schitterende treffer die 4-1 be tekende. Daarvoor en daarna scoorde niemand minder dan Anthony Lurling, die ook al de assist gaf bij het doelpunt van Song. De Brabander stond zaterdag voor het eerst in de basis sinds zijn dramatische optreden tegen Excelsior. Eindelijk liet Lurling zien waarvoor hij naar de Kuip werd gehaald. Hij speelde uit stekend. Bonaventure Kalou kon ook al terugzien op een goede wedstrijd. Hij is er mor gen in Turijn tegen Juventus echter niet bij tegen. De vraag is dus wie er tegen Juventus in de spits gaat spelen: Bombarda of misschien wel Lurling? Juventus-uit wordt in ieder ge val een heel ander karwei dan Willem Il-thuis. De Italianen zullen niet bereid zijn de een na de andere Feyenoord-kans voor te bereiden zoals de Tilburgers deden. Van Nieuwstadt, Jaliens en vooral Chris Janssens (die qua motoriek een opvallende gelijkenis vertoont met zijn landgenoot Bob Peeters) legden de een na de andere bal pan klaar neer voor hun tegenstan ders. „We gaven allemaal 5 decem- ber-cadeautjes weg", mopper de hun trainer Mark Wotte, die ook nog zag hoe Ceesay bij een 4-1 stand tegen een domme ro de kaart aanliep. FEYENOORD: Zoetebier; Song, Van Wonderen, Paauwe en Rzasa; Emer ton, Bosvelt (76. Gyan), Ono en Lur ling; Kalou en Buffel (68. Bombarda). WILLEM II: De Vlieger; Jaliens, Van Nieuwstadt (50. Wau), Janssens en Mathijsen; Landzaat, Van der Gun en Victoria; Ceesay, Sjoekov (77. Mourad) en Sektioui (62. Mariana). maandag 28 OKTOBER 2002 glasgow/anp - Zijn dagen bij Glasgow Rangers leken geteld, maar tijdens de thuiswedstrijd tegen Kilmarnock deed Michael Mols toch weer van zich spre ken. Met twee treffers in het eer ste kwartier van de eenzijdige wedstrijd leidde de door blessu releed geteisterde spits de uit eindelijk ruime zege in: 6-1. Glasgow Rangers, dat Ronald de Boer de achtste competitietref fer zag scoren, blijft de Schotse competitie aanvoeren. Celtic volgt op een punt. De nummer twee klopte Dunfermline Athle tic: 4-1. Mols zag in het begin van het seizoen geen toekomst meer bij Glasgow Rangers. Door de aan wezigheid van Ronald de Boer, Lovenkrands, Arveladze, Canig- gia en de inmiddels vertrokken Flo kwam Mols nauwelijks meer aan spelen toe. Zijn laatste com petitietreffer dateerde alweer van 29 december 2001. Een overgang naar het Engelse Sun derland leek in de maak, maar ketste op het laatste moment af. Mols maakte drie jaar geleden de overstap van FC Utrecht naar Glasgow Rangers. Na een veel belovende start scheurde hij tij dens een duel in de Champions League met Bayem München zijn kruisband. Een lijdensweg van 24 maanden volgde en daarna kon de inmiddels fitte Mols nooit meer op veel speel tijd rekenen. Trainer Reid gunde de spits voor het duel met Kilmarnock einde lijk weer een kans. Mols greep de mogelijkheid met beide han den aan en scoorde al in het eerste kwartier tweemaal. athene - De hervatting van de Griekse competitie is zaterdag overschaduwd door ongeregeld heden tussen supporters. Het duel tussen PAOK Saloniki en Olympiakos werd in de twee de helft 25 minuten stilgelegd nadat de lijnrechter was geraakt door een voorwerp dat vanaf de tribune werd gegooid. De aftrap moest worden uitgesteld we gens rellen tussen de suppor- tersgroepen buiten het stadion. Er werden zeker vier mensen opgepakt, vijf raakten er ge wond. Milaan - AC Milan is niet langer ongeslagen in de Serie A. De ploeg van Clarence Seedorf ver loor zaterdag verrassend met 3- 2 bij het bescheiden Chievo Ve rona. De Milanese ploeg knokte vrij wel de gehele wedstrijd tegen zichzelf en tegen een achter stand. Ver in blessuretijd be paalde oud-Feyenoorder To- masson namens AC Milan de eindstand op 3-2. Negende speeldag: zeven wedstrijden Toeschouwers: 112.578. seizoenstotaal: 1.262.877. Best bezochte wedstrijd: Feyenoord - Willem II 44.000. Slechtst bezochte wedstrijd: AZ - FC Twente 6970. Rode kaarten: 3 (Chivu/Ajax, Ceesay/Wil- lem II, Grujic/FC Twente), seizoenstot aal: 9. Gele kaarten: 17, seizoenstotaal: 186. Meeste kaarten: 6. AZ - FC Twente (Jol) 5x geel. lx rood. NEC - PSV (Bossen) 6x geel. Doelpunten: 23, seizoenstotaal: 258. Hoogste score: 6. Feyenoord - Willem II 5-1. Snelste treffer: 2 Bruggink (PSV). Topscorer van de dag: Lurling (Feyen oord). Bruggink (PSV). Vèyrynen (Hee renveen), Anastasiou (Roda JC) 2. Heerenveen - Excelsior 2-0 (0-0). 67. Varynen 1-0, 89. VSyrynen 2-0. Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 14.200 Gele kaart: Edman (Heerenveen) NEC - PSV 0-5 (0-2). 2. Bruggink 0-1. 37. Bruggink 0-2, 69 Rommedahi 0-3, 70. Kezman 0-4. 85. Robben 0-5. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 12.250. Gele kaart: Ax. Demouge. Zon neveld (NEC). Robben. Van Bommel. Bruggink (PSV). RKC Waalwijk - Ajax 1-1 (0-0). 58. Hoo- gendorp 1-0, 71. Maxwell 1-1. Scheids rechter: Temmink Toeschouwers: 7300. Rode kaart: 56. Chivu (Ajax) Bijzonder heid: Temmink legt wedstrijd stil in 69e minuut wegens kwetsende spreekkoren. Wedstrijd na klein kwartier hervat Roda JC - De Graafschap 5-0 (3-0). 39 Cristiano 1-0. 44. Anastasiou 2-0 (straf schop), 45. Soetaers 3-0, 70. Anasta siou 4-0. 77. Sonko 5-0. Scheidsrech ter: Buiting. Toeschouwers: 13.000. Ge le kaart: Van der Kruis. Van den Brom (De Graafschap). Feyenoord - Willem II 5-1 (2-1). 14 Bosvelt 1-0, 40. Van der Gun 1-1, 45. Kalou 2-1, 47. Lurling 3-1. 52. Song 4- I. 63. Lurling 5-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 44.000. Rode kaart: 52. Ceesay (Willem II). Gele kaart: Sektioui. Jaliens (Willem II). AZ - FC Twente 1-2 (0-2). 25. Cziommer 0-1. 35. Cairo 0-2, 54. Meerdink 1-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 6970. Gele kaart: Fortes Rodriquez, Van Galen. Lmdenbergh (AZ). Heubach. Pot huizen (FC Twente). Rode kaart: 80. Grujic (Twente). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 11; 2. Van Hooijdonk (Feyenoord) 7; 3. Perez (AZ), Hoogendorp (RKC). Soetaers (Roda JC) 6; 6. Engelaar (NAC). Buffel (Feyenoord) Amoah (Vitesse) 5. Programma, vrijdag 1 november: FC Zwolle - AZ; zaterdag 2 november: Ex celsior - NEC, RBC Roosendaal - RKC Waalwijk. SC Heerenveen - De Graaf schap, FC Twente - PSV; zondag 3 no vember: FC Utrecht - NAC, Ajax - Willem II, FC Groningen - Feyenoord. PSV 9 7 2 0 23 25- 3 Ajax 9 7 2 0 23 24-11 Roda JC 10 5 4 1 19 22-12 Feyenoord 9 5 2 2 17 24-12 NAC 9 3 6 0 15 14- 7 Willem II 9 4 3 2 15 16-12 NEC 9 4 2 3 14 14-15 RKC 9 4 2 3 14 14-18 Vitesse 10 3 3 4 12 11-10 Excelsior 9 3 2 4 11 14-16 FC Utrecht 8 2 4 2 10 10- 9 AZ 9 3 1 5 10 15-23 FC Twente 9 2 3 4 9 11-18 RBC 8 2 2 4 8 13-16 FC Zwolle 8 2 2 4 8 8-15 Heerenveen 9 1 3 5 6 10-17 Graafschap 9 1 0 8 3 6-25 Groningen 8 0 1 7 1 7-19 EERSTE DIVISIE Negende speeldag: acht wedstrijden Rode kaarten: 4 (Martha/Cambuur, Pi ket/Haarlem, Lagendijk/Haarlem, Heerkens/ADO Den Haag), seizoensto taal: 18 Gele kaarten: 31, seizoenstotaal: 266. Meeste kaarten: 9. Haarlem - Sparta (Van Dongen). 9x geel, waarvan 4 omge zet in 2 rood. Topscorers: 1 De Groot (Emmen), Koe vermans (Sparta) 9; 3. Weerman (Veen- dam). Bruin (Cambuur) 8; 5. Hendrik- sen (Helmond Sport), Platvoet (Hera cles) 7; 7. Buys (Volendam), Stroeve (ADO Den Haag). Holwijn (Stormvo gels/Telstar) 6. Programma, vrijdag 1 november: ADO Den Haag - TOP Oss. Stormvogels Tel star - Cambuur Leeuwarden. Sparta - Heracles Almelo. MW - Helmond Sport. Fortuna Sittard - Emmen. Eindhoven - FC Volendam. FC Den Bosch - BV Veen- dam. VW - Haarlem. FC Dordrecht - GA Eagles Dordrecht. Gronings talent uitblinker tegen NEC door Henk van Weert numegen - PSV maakte de afgelopen seizoenen wel eens gekke dingen mee in Nijmegen. Bobby Robson liet Ruud van Nistelrooij in de Goffert rechtshalf spelen. Omdat de juiste shirts verge ten waren, moest PSV een keer in de reservetrui tjes van NEC spelen. Drie seizoenen terug ver loor PSV de uitwedstrijd. Van gekkigheid was de ze keer geen sprake. De Eindhovenaren wonnen zoals ze wilden. Met 0-5 en NEC mocht daarover niet eens mopperen. NEC hielp PSV op een aardige manier aan de winst en bovendien terug aan kop in de eredivi sie. Oud-PSVer Robbie Wielaert - vorig jaar nog uitblinker in dezelfde wedstrijd - reikte zijn oude ploeg al in de tweede minuut de hand. Hij speel de de bal in de voeten van Arjen Robben die Ar nold Bruggink in staat stelde om te scoren, 0-1. De goed spelende Bruggink deed het in de 37ste minuut op eigen kracht. Tussen twee verdedi gers in schoot hij de bal fraai achter Gentenaar, 0-2. Ooijer had de beslissing nog voor de rust op de voet, toen hij een penalty mocht nemen, na dat Wielaert hands had gemaakt. De verdediger schoot de bal echter te onzuiver en te zacht in, waardoor Gentenaar kon redden. De beslissing viel in de 68ste minuut Kezman leverde de mooiste assist van de wedstrijd af door de bal over Bruggink heen te tillen richting Rommedahl. De Deen knalde hard raak, 0-3. Mateja Kezman maakte er 0-4 van en Robben bekroonde een solo voorbij drie tegenstanders met de vijfde treffer van de avond. Met Robben en Kezman zijn de twee PSVers ge noemd die het meest opvielen. Robben in posi tieve zin, Kezman in negatieve. De 18-jarige Groninger Robben speelde zijn bes te wedstrijd tot nu toe voor zijn nieuwe club. PSV helt al jaren over naar rechts. Rommedahl was vaak het enige bruikbare tussenstation op weg naar het vijandelijke doel. Met zijn flitsende acties op links bracht Robben zaterdag even wicht in het elftal. De gevaarlijkste PSVer doet steeds meer denken aan de jonge Boudewijn Zenden toen die in Eindhoven aan het doorbre ken was. Robben is moeilijk te verdedigen. Hij zoekt altijd de actie op, met een lichaamstaal waaraan pas laat af te lezen is welke kant hij op wil. Overdrij ven kan hij wel. Hij gaat liever het duel met twee tegenstanders aan dan dat hij naar links of rechts kijkt of er een medespeler vrij staat. Dat maakt hem juist ook zo charmant. In de slotfase zette Hiddink hem achter de spits, zijn favoriete plek. Robben beloonde zijn coach met een doel punt. Kezman daarentegen tobt met zijn vorm. De spits die ze er in het begin van het seizoen zo ge makkelijk in schoot, heeft er nu heel veel moeite mee. Zijn dure misser in de wedstrijd tegen Borussia Dortmund droeg hij in Nijmegen met zich mee. Hij speelde onzeker, verwedüte de bal vaak niet goed en miste kleine kansjedPHet doel- Eunt dat hij maakte was er niet eentje om inge- jst op het dressoir te zette, maar Kezman was er dolblij mee. Hij wreef de bal na een mislukte trap van Bruggink met het hoofd het doel in. Met de riante zege doorbrak PSV het patroon dat er rond Champions-Leaguewedstrijden punten gemorst worden. Hiddink; „Ik ben zeer tevreden over het resultaat en de instelling. De drive en de power zaten in het elftal. Men wilde hier voet ballen. In de tweede helft tegen Dortmund heb ben we een stap vooruit gemaakt. Die gretigheid uit die tweede helft heb ik hier terug gezien. Dat is de basis om op verder te gaan." NEC: Gentenaar. Wisgerhof. Wielaert. Hesp en Zonneveld: Schuurman, Hersi (77. Simr). Govedarica en Ax (46. Hris- tov); De Nooijer en Demouge (70. Tumba). PSV: Waterreus; Bogelund. Ooijer. Faber en Bouma: Rom medahl, Van Bommel. Vogel (67. Hofland) en Robben; Kezman (76. Vennegoor of Hesselink) en Bruggink (76. Ramzi). Eindelijk succes voor Feyenoorder Anthony Lurling in De Kuip. Hij passeert Willem ll-keeper De Vlieger en loopt juichend naar de tribunes. Foto: ANP/Jasper Juinen er van Duyl y na - De Catalaanse mo- t lert en pruttelt al sinds n van de competitie kend, maar tegen De- Alaves kwam Barcelona I pvond eindelijk op toe- Ier aanvoering van de e inde Patrick Kluivert 1larga het publiek in lg ou eindelijk weer eens sring: 6-1. v op Alaves was uiteraard n iend, maar tegelijk ook s. >dig. Vooralsnog brengt Ip tweede huwelijk met n n Gaal niet waar de ver- 1( irga-fans behoefte aan v Van de eerste zes wed- werden er slechts twee e en, uit de laatste drie 1( urde het elftal zelfs s punt. De slechtste sei- (1! rt sinds 1991 bracht 1 ia niet verder dan de (- ats in de Primera Divi- fi ivallende prestaties be- met name zwaar weer eI rlandse kolonie. Hoewel 0( 1 sinds zijn rentree op- c nild is in zijn omgang v lers, wordt hem openlijk a( dat hij Juan Roman e e te weinig speeltijd i Argentijnse aanwinst >oral op voorspraak van r Joan Gaspart naar ou, maar Van Gaal heeft laai lak aan reputaties b en van bestuursleden, j lederlandse spelers - ra ondering van de nog al- 3, azingwekkend constan- Cocu - hebben het Patrick Kluivert snoerde zijn critici de mond door drie keer te scoren tegen Alaves. Foto: Reuters/Gustau Nacarino momenteel niet makkelijk in het blauw-rood. Marc Overmars is nog maar net weer fit en heeft nog geen seconde gespeeld, Mi chael Reiziger kwam dit seizoen pas acht minuten in actie. Frank de Boer is wél verzekerd van een basisplaats, maar de re- cordintemational wordt de jongste weken met enige regel maat uitgefloten door zijn eigen supporters. Zelfs Patrick Kluivert blijft niet gevrijwaard van de kri tische pijlen van pers en fans. De aanvaller is sinds het vertrek van Rivaldo naar AC Milan dé ster van Barcelona, maar veel fans vinden dat Kluivert te wei nig laat zien. Daarin staan ze overigens niet alleen. Kluivert mag dan op het punt staan om Dennis Berg kamp af te lossen als all time topscorer van het Nederlands elftal en inmiddels meer dan honderd competitiegoals voor Ajax, AC Milan en Barcelona hebben gemaakt, volgens zijn trainer is het allemaal niet ge noeg. Van Gaal liet zich onlangs ontvallen, dat Kluivert alles heeft om de beste van de wereld te zijn, dat hij beter kan worden dan Bergkamp en Van Basten. Maar hij voegde er in één adem aan toe dat Kluivert zover nog lang niet is. Tegen Deportivo Alaves (dat za terdag aantrad met de oud-Bar- ga spelers Abelardo, Dutruel en JorcÜ Cruijff) maakte Kluivert weer eens helder waarom zijn trainer zo hoog van hem op geeft. Hij was bij vijf van de zes Catalaanse goals betrokken, waarbij hij drie doelpunten van zijn eigen handtekening voor zag. Vooral zijn tweede treffer was goudgerand. Kluivert kopte de bal uit een hoekschop van ver voorbij de eerste paal schuin achter Alaves-doelman Dutruel. Halverwege was het al 4-0 (naast tweemaal Kluivert ook Luis En rique en een strafschop van Mendieta), na de onderbreking nam Barcelona duidelijk wat gas terug. Alaves scoorde tegen via Ibon Begona, voordat Xavi en opnieuw Patrick Kluivert de laatste hand legden aan de eind uitslag. Door de overtuigende zege straalt plotseling de zon weer boven Camp Nou. De achter stand op serieuze concurrenten als Valencia en Celta de Vigo is nu drie punten, het verschil met Real Madrid - voor veel Catala nen het belangrijkste criterium - nog slechts één punt. Bovendien weet Barcelona zich sinds afgelopen woensdag, toen het nogal gelukkig won van Lo- komotiv Moskou (1-0), al zeker van de volgende ronde van de Champions League. Die weten schap maakt dat Van Gaal en zijn ploeg deze week het uit stapje naar Club Brugge voor het eerst sinds tijden zonder al te veel druk kunnen maken.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19