REGIO iijnwoude ïiatigt OZB Alphense huisarts heeft genoeg aan zijn 0900-nummer Alphens ouderenproject wint veiligheidsprijs De eerste ronde LEF Met Waarden Helen Interpulse Dancedreams R5 Nieuwe straat Amsterdammers ontkennen diefstallen in Hoogmade, Lisse en Woubrugge lui5cï (gdeCLERCq vrijdag 25 oktober 2002 N( oelf Reinders t aan den rijn - „Een huisarts met alleen een telefoonnummer is helemaal niet slecht bereik- vindt huisarts Ruud Gebel uit Alphen aan den ij weigert de eis van Inspecteur-Generaal voor de dheidszorg Herre Kingma op te volgen dat een die een 0900-nummer heeft óók via een ge- telefoonnummer gebeld moet kunnen worden. ia heeft vorige week de Nederlandse huisartsen 2 veten dat alleen een 0900-nummer niet genoeg r het maken van afspraken en het aanvragen van spoedhulp. Volgens de inspecteur lukt het veel patiënten niet om via een 0900-nummer de huisarts te bereiken. Hij refereert aan een aantal 'calamitei ten'. De bereikbaarheid wordt nog verder bedreigd door het feit dat je voor zo'n nummer meer betaalt dan voor een gewoon telefoonnummer, aldus King ma. Voor een 0900-nummer betaalt de patiënt 25 eu rocent per minuut. De Inspectie wil dat ook patiënten die geen 0900-nummer willen bellen de huisarts moeten kunnen bereiken. Een 0900-nummer is pri ma, maar dan moet er wel een normaal telefoonnum mer zijn dat patiënten kunnen bellen, eist de Inspec teur-Generaal. Onzin, vindt Gebel, die al twee jaar een 0900-nummer heeft. „Er is geen patiënt die mij vanwege het 0900- nummer niet meer belt of uit de praktijk is vertrok ken", laat de Alphense huisarts Kingma in een open brief weten. „Zeker, in het begin hebben mensen ge klaagd over de kosten. Maar nu hoor ik alleen nog maar complimenten over de bereikbaarheid en over het gemak van 24 uur per dag, zeven dagen per week recepten kunnen inspreken. Ook oudere patiënten hebben geen moeite met het systeem." Allochtonen bellen niet, maar komen naar de praktijk. „Maar dat deden ze vroeger ook al." Gebel heeft een 0900-nummer met een receptenlijn, een vrije spoedlijn, een afsprakenlijn en een assisten- tenlijn. Alles is bereikbaar onder één telefoonnum mer, ondersteund door een website waar mensen ook een recept kunnen aanvragen en een aanvraag kunnen doen voor het door mij ingevoerde terugbel- spreekuur. Dit alles heeft niet alleen mijn bereikbaar heid verbeterd, maar ook de werkdruk van mij en mijn assistentes verlaagd." De huisarts irriteert zich aan het feit dat de Inspectie naast een 0900-nummer een gewoon nummer eist naar aanleiding van 'cala miteiten'. Het is niet duidelijk wat voor calamiteiten dat zijn geweest, aldus Gebel. Volgens hem is de eis van een gewoon telefoonnum mer 'vragen om problemen'. „Veel patiënten zullen toch het goedkopere nummer bellen. Gevolgen: slechtere bereikbaarheid, boze patiënten en overbe laste assistentes. Terug in de tijd, dus. Dat kan niet de bedoeling zijn." Nog een voordeel van een 0900- nummer ,Als ik op vakantie ben, kunnen tientallen patiënten dankzij de voicemailkaart tegelijk de waar- neemboodschap beluisteren. Dat krijg ik met een ge woon nummer niet voor elkaar. Vroeger kon door ge bruik van een antwoordapparaat maar één patiënt te gelijk bellen." En voor alle duidelijkheid: „Ik zie als huisarts geen cent terug van de 25 eurocent per mi nuut", benadrukt Gebel. „Er is dus geen sprake van een verkapt inkomen. Hij hoopt dat zijn argumenten Kingma op andere gedachten brengen. De District Huisartsen Vereniging in Leiden zegt niet te weten hoeveel huisartsen in de Leidse regio een 0900-nummer hebben. Van de ongeveer 120 huisarts praktijken die in het telefoonboek voor de regio Lei den, de Duin- en Bollenstreek en de Rijn- en Veen- streek voorkomen, hebben er zes een 0900-nummer. Aarieta Kroft ritis oude - Door een forse mee st betalen de inwoners van >ude volgend jaar veel min- Kjjiroerendezaakbelasting dan het gemeentebestuur 0 1 nkelijk voorstelde. In plaats et ruim zeventien procent, B en W nu met een belas- rhoging van 'slechts' een elf procent. idsc idien kan Rijnwoude dank gulle gift van het rijk, geld eken voor de openlucht- baden, de speeltuinen en chalige recreatie, telijk bleek dat Rijnwoude ekenen op een rijksuitke- an 334.000 euro meer dan Co' cht. Hiervan willen burge er en wethouders van oude 243.000 euro gebrui- oafOor de OZB-verlaging. Raadslid Den Hollander gde vorige maand bij de ntatie van de begroting en broeierige begrotings indeling op 7 en 13 novem- an. Toen leek het er nog op g nOZB met ruim zeventien ïvie nt zou stijgen. Hij wees op ipraken die de collegepar- '~)A en PvdA dit voorjaar om de OZB in principe liet meer dan het inflatie- ntage te verhogen. Den kkf nder is nu milder gestemd. l/en s een heel mooi gebaar van W, nu in de sinterklaastijd, ze zijn nog niet van ons af, het percentage kan nog ;dai™' ten verder omlaag." Hij wil tijdens de begrotingsbehandeling zien te bereiken dat de stijging rond de 4,5 procent uitkomt. Dat is het inflatiepercentage van dit moment. Door middel van wel ke bezuiniging hij op dat per centage uit wil komen, wil Hol lander nog niet zeggen. De zwembaden De Hazelaar en het PWA-bad lijken mee te pro fiteren van de extra uitkering van het rijk. De besturen van beide baden hadden de ge meente gevraagd om bij te dra gen aan de geldverslindende re novatie die de beide openlucht- baden moeten ondergaan. Hoewel de gemeenteraad jaren geleden bij de verzelfstandiging besloot dat de gemeente geen cent zou uitgeven aan de zwem baden, zijn burgemeester en wethouders nu een stuk milder gestemd. Ze houden zich aan de eveneens dit voorjaar gemaakte afspraak dat alle voorzieningen in de gemeente in stand moeten blijven. Daar vallen ook de zwembaden onder. Verder wil Rijnwoude in overleg treden met het bestuur van speeltuin De Rode Wip in Ha- zerswoude-Rijndijk over een bij drage in de renovatie en komt er ook geld vrij voor een speeltuin in Hazerswoude-Dorp. Verder kan het Land van Wijk en Wouden geld tegemoet zien voor recreatieve plannen. Het gaat daarbij om een pontje over de Oude Rijn en diverse fiets- en voetverbindingen. oud ade - In Oud Ade wordt hard gewerkt aan de volledige herinrichting van de omgeving van de Vrouw Venneweg. De werkzaamheden zijn drie weken geleden begonnen, en duren naar verwachting nog tot de eerste week van december. Foto: Henk Bouwman alphen /van den rijn - Het Al phense project Veilig Thuis in Eigen Huis' heeft de Veiligheids- prijs 2002 van het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheer sing (RPC) gewonnen. Het pro ject, waarin het vergroten van de veiligheid van ouderen en hulpbehoevenden in en rond hun eigen huis centraal staat, sleepte de eerste prijs weg, vóór het Leidse project 'Wessie uw wijkinbreker' (tweede) en het Protocol Gedragsregels in Zwembaden, dat op de derde plaats eindigde. De eer was gisteren aan de Al phense brandweercommandant Zuidijk om de prijs, 2250 euro en de wisselprijs te ontvangen uit handen van super-PG De Wïjkerslooth, de voorzitter van het college van procureurs-ge neraal. De Wijkerslooth was één en al lof voor het Alphense initi atief. „Het heeft onze liefde ge stolen." De jury beoordeelde de checklist voor preventieve maat regelen ter vooorkoming van ongevallen, inbraak, oplichting en brand als 'duidelijk en doel treffend'. „Het feit dat Veilig Thuis in Ei gen Huis' gericht is op een kwetsbare groep die onze be scherming nodig heeft verdient alle lof, evenals het enthousias me waarmee medewerkers van Thuiszorg Groot Rijnland aan het project meewerken", De Wijkerslooth. „Ook ik zou graag leren hoe ik op rare tijdstippen me in portieken moet gedragen als daar vreemde mensen rond hangen." De organisatie van de Veilig heidsprijs, het RPC, is vooral blij met het relatief grote aantal in zendingen voor de prijs. „Sinds de oprichting van het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheer sing in Hollands Midden zijn er acht projecten gaan lopen. Daarmee halen we de hoogste score van de regionale plat forms", zei voorzitter Kist van het RPC. „Daar wil ik toch wel even over opscheppen Kist, in het dagelijks leven directeur van de Nederlandse Mededingings Autoriteit (NMA) vindt wel dat de minister van Justitie sneller startsubsidies voor projecten van de regionale platforms moet geven. „Wij hebben nu met dreiging van fysiek geweld geld van particuliere instellingen los gekregen", grapt hij. De Wijkerslooth, lid van het Na tionaal Platform Criminaliteits beheersing, liet nog weten dat hij het niet acceptabel vindt dat de politie bij een melding van een inbraak niet komt kijken. „Het geeft bij mensen een heel angstig gevoel als er iemand in je huis is geweest, zonder dat je dit hebt gemerkt", weet hij. „Ook mezelf is dit overkomen. Bij mij thuis heeft de inbreker zelfs nog rustig aan de keuken tafel een biertje zitten drinken en daar heb ik niets van ge merkt." den haag/regio - Een 39-jarige Amsterdammer en zijn 32-jarige partner ontkenden gisteren bij de Haagse rechtbank de diefstal van een geldkistje uit basis school Ter Does in Hoogmade. Hoewel een in de school aanwe zige oppasmoeder de vrouw herkende, zei deze dat ze op de dag van de diefstal, op 28 mei van dit jaar, niet in de school was geweest. Het Amsterdamse stel hield een competitie in het ontkennen van de lijst van beschuldigingen. Op de dagvaarding van de man prijkten zeven misdrijven waar van er vijf ook aan de vrouw ten laste waren gelegd. Het tweetal had de schijn tegen. Op 28 mei had met een gestolen pinpas een opname van 1250 euro plaats bij de Rabobank in Nieuwkoop. „De sublieme printjes van de camera bewijzen dat deze 39-jarige verdachte het geld heeft opgenomen", zei offi cier van justitie I. Degeling. „Ik lijk er echt op, maar ik ben het niet", was de enige reactie van de Amsterdammer. Het was niet de eerste keer dat de politie hem op beelden van een beveili gingscamera meende te herken nen. Op 16 mei van dit jaar had in een woonzorgcentrum in Lisse een diefstal van een portemon nee plaats, waarmee op dezelfde dag in Hoofddorp 1250 euro is opgenomen. De persoon op de beelden van de camera van de bank vertoont sterke overeen komsten met de man. Twee da gen eerder herkende de politie het tweetal op opnames uit twee Limburgse verzorgingshuizen. „Ik ben daar niet geweest", luid de de reactie van de vrouw. Te gen de Amsterdamse pleit ech ter dat het personeel het kente ken van haar opvallende auto noteerde. Bij een diefstal uit ver zorgingshuis Woudsoord in Woubrugge werd weer de auto van de vrouw met daarin haar twee Rottweilers is gesignaleerd. De officier van justitie eiste te gen de man een celstraf van 21 maanden en tegen de vrouw 18 maanden. De advocaten van de verdachten eisten vrijspraak, omdat hun cliënten de misdrij ven niet zouden hebben ge pleegd. Advocaat H. van Kregten vroeg de voorlopige hechtenis van de Amsterdammer op te schorten. De rechtbank zag ech ter genoeg grond om de man opgesloten te houden. Uitspraak volgt over twee we ken. De eerste deelnemers aan LEF, de starters- wedstrijd voor de regio Rijnland, zijn er klaar voor. Op dinsdag 29 oktober bijten Met Waarden Helen, Interpulse Automatisering en Dance dreams het spits af in Holiday Inn waar ze met elkaar, voor het oog van de jury en het publiek, de strijd aangaan om de fel begeer- ABN AMR0 de titel 'Starter van het Jaar 2003'. Vandaag stellen de ondernemers hun nieu we bedrijven vast voor in het Leidsch Dag blad. Zij doen dat door antwoord te geven op de vragen: Wat is lef?, Tot hoe ver gaan jullie in je ambitie?, Wie of wat is een voorbeeld voor jullie op zakelijk gebied?, Is de Leidse regio goed voor haar ondernemers? en Waarom LEF? De volgende voorronden zijn op: 17 december, 4 februari en 25 maart in Ho liday Inn in Leiden. De finale is op 3 juni in de Leidse Schouwburg. Voor meer informa tie of deelname, kijk op: www.heblef.nl Kamsteeg Arenthals Grant Thornton accountants cn adviseurs Leidsch Dagblad C& Automatisering Leiden HART VOORDE ZAAK De starters van 'Met Waarde Helen' (I), 'Interpulse' (m) en 'Dancedreams' (r). Foto: Henk Bouwman De doelstelling van Met Waarden Helen uit De Zilk luidt: 'Door waarden toe te voe gen aan de gezondheidszorg, wordt de gezondheidszorg weer heel'. Eigenaresse Marianne Waling-Huijsen (49) maakt dagelijkse, ethische vraagstukken op de werk vloer bespreekbaar met verpleegkundigen en verzorgenden bij instellingen. Daar naast coacht rij leidinggevenden binnen de instellingen, zodat zij zelf ook deze ge sprekken kunnen voeren. „Er wordt altijd veel gesproken over de grote ethische vraagstukken zoals abortus, euthanasie en orgaandonatie, maar voor de kleine, dagelijkse ethische problemen is geen tijd of ruimte. Denk aan vragen als 'wat moet ik doen: als een suikerpatiënt niet gespoten wil worden of als iemand seksueel actief reageert?' Dat zijn zaken waar verpleegkundigen en verzorgers iedere dag mee te maken hebben en die ze veelal niet kwijt kunnen. Hierdoor branden mensen op, worden ze riek of verdwij nen ze helemaal uit de gezondheidszorg. Met Waarden Helen wil dat voorkomen door mogelijkheden en handreikingen te bieden om deze ethische vraagstukken op tafel te krijgen en bespreekbaar te maken." Interpulse Automatisering B.V. is een Leidse full-service dienstverlener op het ge bied van Informatie en Communicatie Technologie. Eigenaar Martijn van Pelt: „Onze kracht ligt in het aanbieden van een zeer uitgebreid pakket aan diensten: ad vies en beheer, en systemen: software en hardware, gericht op het groot MKB. Wij houden ons bezig niet installatie, reparatie en configuratie. Interpulse Automatise ring is klanten ook van dienst bij de integratie en implementatie van softwareoplos singen." Interpulse Automatisering is voortgekomen uit Interpulse V.O.F. dat sinds eind 1999 actief is in de regio Leiden. Een jong team van gemotiveerde HBO IT-ers be gon eind 1999 met het aanbieden van automatiseringsdiensten. Inmiddels heeft net bedrijf, met nu zeven fulltime medewerkers actief, de eerste fase van onstuimi ge groei financieel en organisatorisch goed doorstaan. „Het doel is om Interpulse Automatisering uit te latèn groeien tot een belangrijke speler in de Leidse Regio, daarbij streven wij naar een plek in de top 5 van IT bedrijven in de regio." Colin Meulema (20), rijn broer Duncan (18) en Erik de Vreede rijn het brein achter het Noordwijkse Dancedreams, dat zich richt op de houspartyscene. Het bedrijf bestaat uit verschillende disciplines: het uitbrengen van een eigen landelijk ver spreid magazine Dancedreams met eigen site, een boekingsbureau en evenemen tenorganisatie. „De nadruk ligt vooral op het magazine, dat rond maan volgend jaar uitkomt. Het verschijnt maandelijks en wordt met name op de houseparty's uitgedeeld. Onderwerpen rijn partyreports, optredens, dj's, interviews, de feest- agenda et cetera", legt Colin uit. „Daarnaast kunnen bedrijven in ons blad hun fly ers kwijt. Tot nu toe gebeurt dat steeds los op party's en dat is weinig rendabel. Veel flyers gaan de zo de prullenbak in, het zorgt voor enorm hoge schoonmaakkosten en ze moeten worden uitgedeeld, wat ook geld kost. Door ze in het blad mee te ne men, is het bereik en het effect veel groterDe drie oprichters van Dancedreams organiseren zelf ook feesten, zoals Funky Friday's in De Bob in Noordwijk. Feesten waar ze zelf de live-optredens voor boeken. yJVsllef? „Lef is het aandurven in deze tijden een bedrijf te starten." „Lef is wat ons betreft het starten van een onderneming, waarbij meteen het salaris van zes fulltime medewerkers verdiend moest worden. Voor ons betekende dit het opgeven van een goed salaris en een hoop vrije tijd." „Wij tonen lef, doordat we op onze relatief jonge leeftijd een bedrijf hebben neerge zet aat 'volwassen en professioneel' is. Een bearijf waar men van verwacht dat net door oudere oprichters gerund wordt. Daarnaast tonen we binnen ons bedrijf lef door met honderden dingen tegelijkertijd bezig te rijn en innovatief te rijn. We run nen een fulltime bedrijf in parttime tijd." 3-*hoe vergaan jullie in je „Eigenlijk hoop ik nu dat ik mijn bedrijf ris een eenmanszaak zo kan houden. Voor mezelf. Maar ik weet niet of ik aat red. Met Waarden Helen heeft enorm veel los ge maakt. Ik vind dat alles een vervolg moet hebben, maar of ik dat alleen aankan bin nen mijn bedrijf, is onduidelijk. Misschien kan ik het ook extern oplossen, door sa menwerkingsverbanden te zoeken. Dat moet de toekomst uitwijzen." „Wij gaan erg ver om onze idealen te realiseren. Dit betekent een bijzonder flexibe le opstelling, waarbij het bedrijf op de eerste plaats komt. Daarbij rijn wij ervan overtuigd dat inleveren op vrije tijd, inkomen en persoonlijke belangen, uiteindelijk zal leiden tot succes." „Wij gaan tot het einde, stoppen niet voordat waar we mee bezig zijn af is. Het gaat om het waarmaken van ideeën De tegenslagen die we hebben gehad, hebben ons daar niet van afgehouden." lg3 [of wat is een voorbeeld voor P te op zakelijk gebied? .Algemeen gesproken rijn dat consultancy's die met idealen in de wereld staan. Bijvoorbeeld Ecnte Welvaart. Dat is een organisatie die vindt dat het niet acceptabel is dat men in Nederland zo financieel rijk is en tegelijkertijd zo sociaal arm. Zij wil len daar iets aan doen." „Bij Interpulse Automatisering kennen we geen echte voorbeelden of helden waar we ons zakelijk aan willen meten. Op zakelijk gebied streven we naar professionali teit, dat komt bijvoorbeeld tot uitdrukking in onze degelijke en nette manier van presenteren. Iets wat men veelal gewend is van veel grote ondernemingen." „United Dance Company en ID&T. Dat rijn de twee grootste evenementenorgani saties in Nederland. Dé grote jongens op het gebied van wat wij doen." rfg4 e« Leidse regio goed voor haar wrnemers? ït „Dat vind ik moeilijk te zeggen, omdat ik voornamelijk landelijk bezig ben. Ik ben wel erg benieuwd noe leidinggevenden hier in de regio gaan reageren op wat Met Waarden Helen los maakt. Erbestaat hier een heel actieve groep verpleegkundigen en verzorgenden met een groot netwerk die bezig rijn met: hoe kunnen wij weer de zorg leveren, zoals wij graag willen." „Wat ons betreft is de Leidse regio een prima regio om vanuit zaken te doen. Zo is de uitstekende centrale ligging een absoluut pluspunt. Wij rijn hierdoor in staat om klanten in de gehele Randstad te bedienen. Naast de ligging is ook de aanwezigheid van actieve ondernemersverenigingen als MKB Leiden en de LVI een positief gegeven. Het leggen van contacten is hiermee een stuk eenvoudiger. „Het aanbod aan feesten is hier in de regio is erg klein tot niks. Dus wat dat betreft kunnen we hier noe wel wat aanpakken. Tot nu toe is de medewerking voor onze activiteiten erg goed geweest. In ieder geval in Noordwijk. Maar ook de nulp van de Kamer van Koophandel en de mensen van de IJEF-organisatie is super geweest. Die hebben ons echt een eind op weg geholpen met de start van Dancedreams." ig5 rom LEF? li n „Ik vind LEF een mooie gelegenheid om mijn bedrijf te laten beoordelen. Want dat is uiteindelijk wat er gebeurt. Ik wil wel weten hoe men buiten de gezondheidszorg sector tegen Met Waarden Helen aankijkt." „De reden dat Interpulse Automatisering aan LEF deelneemt is tweeledig. Allereerst willen wij ons graag profileren in de Leidse regio, daarbij is het verkrijgen van naamsbekendheid een belangrijk doel. De tweede reden voor deelname is om onze ideeën ten aanzien van automatisering uit te leggen aan ondernemers." „LEF is voor ons een interessante uildaging. We zien het niet echt als een competi tie, maar profiteren juist van de extra hulp die we krijgen door deelname. Ons busi nessplan is kritisch bekeken, daar leren we veel van. Aan de andere kant weten we hoe we op onze klanten overkomen, maar niet hoe de buitenwereld tegen ons aan kijkt. Daar zijn we nieuwsgierig naar."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15