SPORT Wangedrag Ibrahimovic 'emotioneel te begrijpen' GEWELDIG OVERBRUGGINGSVOORDEEL! NU RIJDEN. IN 2004 BETALEN. STAP DUS NU IN DE NIEUWE COROLLA. [advertentie) licit; BmW t«voriot«n F ylf -. ^Zoeken Favorieten Sj^GascMaderwt Leasemaatschappijen hebben verstand van zaken. Dus kijken ze bij elk nieuw automodel uiterst kritisch naar onderhouds kosten, levensduur en de restwaarde na het leasecontract. Als daar dan een enorm scherp leasetarief op volgt, weet je ook als particuliere koper dat je 't beste koopt. Nog een goede reden waarom we de Nieuwste Generatie van de meest verkochte Tijdelijk 6.000,- uitgestelde betaling (0% rente, aflossing start januari 2004). Toyota Corolla. Vanaf 15.290,- (Leaseprijs vanaf 320,- p.m.). auto ter wereld zo fier presenteren. Met de keus uit vier bodytypes, 4 benzine- en 2 D-4D Common Rail turbodieselmotoren. Die op afstand glansrijk de beste in hun klasse zijn. Wij bieden u natuurlijk graag en ruimschoots alle gelegen heid om deze nieuwe Corolla's te testen. En wij doen u nu bovendien een wel zéér interessant financieel voorstel! rands doet aan WK :eft :en v ors kunnen strikken. |waterland-Ton ids doet mee aan het WK en dat in mei 2003 wordt den in Zwarte waterland, emationaal grootmees- vvel wordt beschouwd Cruijff van het dammen' 1992 voor het laatst ac- ,een wereldkampioen- Hij eindigde destijds in rijk op een gedeelde twee- its. De organisatie heeft dankzij een aantal [^tes twee aan de kant ar iet :elfi filosi mge ben ,/bordeaux - De Duitse me pringster Amewu Mensah ~sn ejaar geschorst wegens m g. De nummer acht van or.a,i mpische Spelen in Syd- uit ti erd in juni betrapt. De chei g hordenloopster Moussa 'el- :o is voor twee jaar ge- ,'~l" naar aanleiding van een /e dopingcontrole eerder '9e& rbij wedstrijden in Bor- Beide atletes ontkennen, in dat de stoffen in voe- ipplementen moeten gezeten, )tere Gretha Smit niet op NK afstanden enschede/cpd - Gretha Smit doet niet mee aan het NK af standen volgende week in Utrecht. Coach Ingrid Paul acht het nog niet verantwoord om de schaatsster, die herstellende is van een knie-operatie, mee te laten doen. Paul; „Gretha zou het op zich best kunnen. Mis schien ook zomaar vijfde of der de kunnen worden op een drie of vijf kilometer. Maar dan stapt ze vanuit het revalidatieproces zo over naar de wedstrijdfase. Gretha slaat dan een stap over die haar later op gaat breken." Smit raakte geblesseerd door een misstap in de feestvreugde na haar zilveren medaille op de olympische vijf kilometer begin dit jaar in Salt Lake City. Volgens Paul moet haar pupil, die in april onder het mes ging en een nieuwe kruisband kreeg, eerst honderd procent fit zijn. „Voor het volledig herstel van een der gelijke ingreep staat normaal acht tot negen maanden. We zitten nu pas op een half jaar." )UDSHOORN Zuideinde 1 - 3, Aarlanderveen, 0172 - 571437. DIJKSMAN RlJNSBURG Oegstgeesterweg 17 - 23, Rijnsburg, 071 - 4020500 ^TT-v KSMAN HlLLEGOM Marconistraat 37, Hillegom, 0252-515329/515348. VAN der G eest Westkanaalweg 37, Ter Aar, 0172 6Q2132. vK' TOYOTA I N Haasteren Motors Touwbaan 22, Leiderdorp, 071 - 5899256. 'n Wereld van vertrouwen d aktie loopt van 1 september l/m 31 december 2002 en is geldig op de Corolla èn de Corolla Verso. Vraag de dealer naar de voorwaarden. Leaseprijs (Toyota Lease) o.b.v. lull operational lease, 48 maanden en 20.000 km per jaar, exd. BTW en brandstol, kuleerd met 75% no-claim. Prijzen incl. BTW, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Brandstofverbruik varieert van 5,7 L/100 km (17,5 km/L) tot 8,3 L/100 km (12,0 km/L), CO2 152 - 198 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. BILJARTEN Ajax neemt geen sancties tegen spits amsterdam/gpd - In het voor bijgaan, na de training van het eerste, sprak technisch directeur Leo Beenhakker Zlatan Ibra himovic gisteren toch aan op zijn gedrag een dag eerder in de wedstrijd tegen Rosenborg. De Zweed had zich laten gaan en had een vuistslag uitgedeeld aan zijn bewaker Hoftun. Beenhakker: „Het gesprekje had geen officieel karakter. Dat is tenslotte het terrein van de trai ner. Maar ik heb wel tegen hem gezegd dat-ie stom bezig was en was ontsnapt aan een rode kaart. Maar dat hoefde ik hem eigenlijk niet meer te vertellen. Dat wist-ie zelf ook donders goed." Opnieuw is Ibrahimovic over de schreef gegaan. Zoals hij ook deed vorig jaar, toen Ajax tegen Groningen speelde en Melchior Schoenmakers het slachtoffer werd. Een jaar is voorbijgegaan en de Zweed heeft zich sinds dien niet aan grof wangedrag op het veld schuldig gemaakt. Dinsdag ging het echter toch weer mis. Beenhakker spreekt nog altijd over een incident. „Ik begrijp wel dat er mensen zijn die zijn gedrag structureel willen noe men, maar ik zeg je; het zijn in cidenten, meer niet. Die jongen had een lastige avond, het ging even niet, de tegenstander ge bruikte ook alle middelen om hem af te stoppen. Dan gaat het wel eens mis bij die gasten. Ik schaar dat nog steeds onder de noemer: de weg naar volwas senheid." „Nu gaat iedereen weer veront waardigd lopen doen, maar mag ik dan in de herinnering roepen wat Dennis Bergkamp deed in het WK van 1998, of dat Chivu in zijn eerste jaar bij Aiax drie keer een rode kaart kreeg? Dit soort dingen zijn professioneel nooit goed te praten, maar menselijk gezien wel te begrij pen. Alle grote voetballers gaan wel eens in de fout en de mees ten leren dat wel af als ze ouder worden. De ene op zijn negen tiende, de ander pas op zijn 26ste en sommigen misschien wel nooit." „Je kunt natuurlijk heerlijk ratio BV De Sport 4 verwees Hof van Heemstede 6 naar de tweede plaats in de Klasse A driebanden groot. De Sport greep hiermee zelf de koppo sitie. BV De Sport 4-Hof van Heemstede 6 5-2; RBV-BV De Sport 8 7-0; 't Fort 3-Koetshuis 7 5-2. Stand aan kop: l.BV De Spon 4 6-28 2.Hof van Heemstede 6 5-23 3.'t Fort 3 6-19. Stand aan kop in de klasse BI driebanden klein: 1. ROAC 7-32 2. RBV7-30 3. 'l Fort 7- 30. Stand aan kop in de klasse B2 drieban den klein: 1. Westerhaven 6-32 2. De Plas 7-32; 3.Iacobswoude 8-31. Stand aan kop in de klasse Cl Libre klein: 1. RA-veen 7 7-41 2. De Schans 1 7-37 3. "t Fort 5 7-33. BOWLING Het 26ste Jeroen Bosch-toemooi in Den Bosch werd bij de vrouwen ge wonnen door de Zweedse Josefine Eliasson uit Zweden. Zij bereikte een toemooigemiddelde van 210. De Leidse Paula van Hemert (BV Leiden ZW) had aanvankelijk een zwakke start, maar verbeterde zich uitstekend (1207, gemiddelde 201) en ging als achtste de finale in. In de halve finale gooide ze een serie van 174-199-176-224 en kwam uit eindelijk voor de finale (plaats 1-4) slechts 11 pins tekort. In de troostfi nale (5-8) werd ze uiteindelijk ze vende met een gemiddelde van 198 over tien games. Van Hemert: „Hiermee ben ik zeker tevreden, de banen waren niet makkelijk en je moest goed geconcentreerd blijven en dat viel niet altijd mee." In het mannentoernooi sneuvelde Willem van Hemert (BV Leiden ZW) in de voorronden. Van Hemert gooide 1251 over 6 games en dat was te weinig voor de finale. BRIDGE De Leidse bridgeteams hebben in de landelijke tweede divisie redelijk tot goed gepresteerd. Crash 3, 4 en 5 scoorden 46, 42 en 46 uit 50. Zij staan nu respectievelijk op een vijf de, tweede en derde plaats. De Sleutels verloor ruim van Crash 5, maar maakte dat in de tweede wed strijd weer goed door met 23-7 te winnen van BC Gevangenpoort. Crash 6 behaalde twee kleine over winningen en blijft op de achtste plaats staan. Pelikaan All Stars (PAS) leed twee flinke nederlagen en staat laatste met 10 VIP's achter op num mer 13. De lijst wordt aangevoerd door BOC Kennemerland 2 met 101 VIP's, twee meer dan Crash 4. Tweede divisie na vijf ronden: 1. Kenne merland II 101, 2. Crash IV 99, 3. Crash V 95, 4. Bridgepromotie II 89, 5. Crash III 83, 6. De Sleutels 80, 7. Kennemerland IV 75, 8. Crash VI 74, 9. Drie onder de Tram 63, 10. Kennemerland III 61, 11. Langedijker BC 60, 12. Josephine 57, 13. Gevangenpoort 56, 14. Pelikaan All Stars 46. DAMMEN Het Leids Damgenootschap 2 ver raste in de tweede ronde van de hoofdklasse DMH-competitie op nieuw door gelijk te spelen tegen het derde team van de Rijnsburgse Damclub. Leidenaar Hans Kolfoort boekte zorgde voor een sensatie door ereklasser Michiel Kloosterziel te verslaan. Partijwinsten van Wim Heemskerk, Fred Slingerland en Wim Kleijn zorgde toen voor een 12-12 gelijkspel. Titelkandidaten Sa men Sterk 2 en de Katwijkse Dam club (KDC) bleven eveneens op een gelijkspel steken. Driepunters voor Hazerswoude scoorden Louis de Frankrijker en Ronald van Egmond en de KDC-driepunters waren van Frans de Jonge en Jan Schijff. De Hoornse Damclub (HDC) uit Al phen aan den Rijn ging flink onder uit tegen GDC uit Boskoop. HDC'er André Venema versloeg weliswaar de regionale kampioen Erik Hoo- gendoorn, maar vervolgens verlo ren vijf Alphenaren hun partij. De KDC-reserves uit Katwijk kwamen veel tekort tegen de Damlust-reser ves. Hoofdklasse 2de ronde: KDC Katwijk II - Damlust Gouda II 6-15; Leids Damgenoot schap II - RDC Rijnsburg III 12-12; Samen Sterk II - KDC Katwijk I 10-10; HDC Al phen/Rijn - GDC Boskoop 9-15. Stand aan kop: 1. KDC 3-30, 2. Samen Sterk II 3-26. 3. LDG II 3-24. Zlatan Ibrahimovic slaat Rosenborg-aanvoerder Erik Hoftun. Foto: Reuters neel achteraf een oordeel heb ben, maar hij kreeg ze natuurlijk ook wel van alle kanten. Dus emotioneel is het nog wel te be grijpen ook. Neemt niet weg dat we zeer alert zijn op dit soort ge beurtenissen." Ajax, zo zegt Beenhakker, zal, verder geen maatregelen nemen tegen zijn voetballer. Ook van de UEFA verwacht Ajax geen sanc ties. Het Leidse Brandewijn United greep in de eerste ronde van de re gionale dartscompetitie direct de koppositie door een klinkende 9-1 zege op Dartsworld uit buurthuis De Kratong in Oegstgeest. Café De Gouwe uit Oegstgeest versloeg Ver baal Geweld 1 (The Old Stable, Lei den) met 7-3. De Stalgasten - ook uit de Leidse Herenstraat - kwamen niet verder dan een 5-5 gelijkspel tegen het Katwijkse Downstairs 2. Willem Kr alt van Downstairs 2 gooi de in de openingsronde drie keer 180. Stalgasten Michiel Sjouke en Jan Honsbeek deden dat ieder twep keer. In de nationale Superleague haal den The Homets uit Noordwijkèr- hout opnieuw flink uit met een 8*2 zege op Brittannia. Ook het Leidse HJ United won met dezelfde cijfeirs. De Noordwijkerhouters gaan aan de leiding. F,erste ronde ereklasse DBBR: Geen Playw Idee 5 - Square Point 8-2; De Gouwe Ver baal Geweld 1 7-3; Tarsal Koos Miners Ramses Sjaffies 6-4; De Stalgasten - Downs tairs 2 5-5; Winning Darts - Bullshit uilte; United - Dartsworld 9-1. Superleague: Pole Position - HI United 2-8: The Specials - Rocky's 8-2; Dart Team Vèri lo - No Entertainment 3-7; The HornetV,- Brittannia 8-2; Bestdarts/v. Kessel - DVW Boulevard 6-4. Stand aan kop na twee ron den: 1. The Hornet's NWhout 6-17 2. OK' Specials Groningen 6-16 3. HJ United til den 4-13. SCHAKEN Het jeugdteam van schaakvereni ging Katwijk is in een felle strijd ver wikkeld om de landstitel. In de na tionale Meesterklasse werd in de ronden drie en vier opnieuw niet verloren. De koplopers Zukertort en Katwijk hielden elkaar met 2-2 in evenwicht. Katwijkse winstpart ijeft van Ramon Koster op Gabriel Moli- nari en Daan Jongsma op Hilke van der Berg. In de vierde ronde werd met 2,5-1,5 van het sterke Bobby Fi scher uit Wassenaar gewonned. Hierin opnieuw een zege van R$h mon Koster op Dennis Ruygrok en een winst van Arnold Janssen. De remise van Jeffrey van Vliet zorgde voor twee matchpunten. Meesterklasse, stand aan kop: 1Zukertjxt 1 11,5, 2. Katwijk 10,5,3. Bobby Fischer ID, SNOOKER Jumbo-speler Daan Hoekstra heeft ook de vierde ronde van het Open kampioenschap van Warmond op zijn naam geschreven. Hoekstra versloeg Florian Moederscheim met 2-0. De verliezersfinale ging naar Lea Lindhout die Ron Hoenson met 2-0 het nakijken gaf. Hoekstra nes telde zich hiermee in de top van het klassement met Lesley Liu, Rogier van de Kamp, Floriah Moeder scheim en Martin Zevenhoven. Jan Bey Paula van Hemert kwam op het 26ste Jeroen Bosch-toemooi in Den Bosch elf plns tekort voor een finale- plaats. Archieffoto: United Photos de Boer

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21